Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Miért olyan népszerű a facebook? Maga az oldal nulla, az iwiw 10-szor átláthatóbb és jobban néz ki. Most olvastam hogy a fiatalok azon küldenek linket a barátaiknak. Dehát azt az e-mail is tudja, ha meg dumklni szeretnék egy barátommal akkor ott az msn vagy a skype.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért olyan népszerű a facebook? Maga az oldal nulla, az iwiw 10-szor átláthatóbb és jobban néz ki. Most olvastam hogy a fiatalok azon küldenek linket a barátaiknak. Dehát azt az e-mail is tudja, ha meg dumklni szeretnék egy barátommal akkor ott az msn vagy a skype.

Divatos. Én nem használom a facebook -ot, egyszerűen nem köt le. Számomra átláthatatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

100x gyorsabb mint az iwiw, egyszerre tudom használni levelezésre, én lassan már a gmail-embe se lépek be, és szinte az MSNt is helyettesíti már.

Az összes oldal kapcsolódik hozzá, szóval rettentő egyszerűen lehet megosztani bármit. A mobilokban is alapfunkció már hogy rákapcsolódjanak, szóval nem csoda hogy ennyire népszerű. Az pedig szerintem h-lyeség hogy nem látjátok át. 1-2 napig én is így voltam vele mert hozzászoktam az iwiwhez, de azóta... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

100x gyorsabb mint az iwiw, egyszerre tudom használni levelezésre, én lassan már a gmail-embe se lépek be, és szinte az MSNt is helyettesíti már.

Az összes oldal kapcsolódik hozzá, szóval rettentő egyszerűen lehet megosztani bármit. A mobilokban is alapfunkció már hogy rákapcsolódjanak, szóval nem csoda hogy ennyire népszerű. Az pedig szerintem h-lyeség hogy nem látjátok át. 1-2 napig én is így voltam vele mert hozzászoktam az iwiwhez, de azóta... :D

Lényegében le is írtál minden pozitívumát a f@szbugnak. :) Én meg még használom hírközlő folyamként is (hazai és külföldi hírekre egyaránt). Ráadásul, nálam már összekötve működik az MSN-nel, szóval ha fellépek MSN-re, akkor azt a Facebookon is látni, így tudok azokkal is beszélni, akik csak ott vannak felvéve, anélkül, hogy fel kéne mennem oda. Az átláthatóságával sincs gond, bár ahogy kudar írta, először tényleg szokatlan, de hamar megszokható, és akkor már minden funkció könnyen kézre áll (amit mi sem bizonyít jobban, hogy az iwiw-et is megpróbálták olyanra szabni). Viszont levelezésre nem használom, csak olyanoknál, akik tudom, hogy a facebugjukat gyakrabban nézik, mint a postafiókjukat.

Az iwiw meg mindig is egy vacak volt. Főleg a sebessége, ami kiakasztó, de az se fényezi, hogy rengeteg fölösleges funkciója van (oké, a face-nek is), viszont rengeteg hasznos funkciót kispóroltak belőle (és ez menti meg a twofacebookot).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én levelezésre szoktam használni a face-t és az iwiwet, mert az ismerőseim inkább ott leveleznek, mint, hogy belépjenek e-mail postafiókjukba és ott válasszák ki a címzettet.

Valamint a face-n és a twitteren nagyon sokszor lehet nyerni.

Legutóbb is indultam valami képregénynyereményes játékon, meg Pc Guru mozijegy nyereményen és utóbbin nyertem is jegyet :lol:

 

Valamint ez a menő, könyebben lehet megosztani másokkal a dolgokat, mint ahogy kudar is írta. Egy jó videónál csak 1-2 kattintás és már meg is van osztva ismerősökkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legutóbb is indultam valami képregénynyereményes játékon, meg Pc Guru mozijegy nyereményen és utóbbin nyertem is jegyet :lol:

Nem adnád kölcsön kicsit a szerencsecsillagod? Úgy veszem észre, a tiéd jobban működik, mint az enyém. Te mindig mindenen csak nyersz. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem adnád kölcsön kicsit a szerencsecsillagod? Úgy veszem észre, a tiéd jobban működik, mint az enyém. Te mindig mindenen csak nyersz. :lol:

Nem mindig mindenen :)

Csak nyereményvadász vagyok, így minden ilyenen indulok és néha nyerek a nagy számok törvénye alapján :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok oda a Facebook-ért. Csak azért regisztráltam olyan 1 hónapja, mert így a Delta Vision és a Cherubion Kiadók új könyveit előrendelve 30% kedvezménnyel kaphatom meg, mivel lájkoltam a Sárkánytűz bolthálózatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

100x gyorsabb mint az iwiw, egyszerre tudom használni levelezésre, én lassan már a gmail-embe se lépek be, és szinte az MSNt is helyettesíti már.

Az összes oldal kapcsolódik hozzá, szóval rettentő egyszerűen lehet megosztani bármit. A mobilokban is alapfunkció már hogy rákapcsolódjanak, szóval nem csoda hogy ennyire népszerű. Az pedig szerintem h-lyeség hogy nem látjátok át. 1-2 napig én is így voltam vele mert hozzászoktam az iwiwhez, de azóta... :D

 

Emailen is rettentő egyszerű megosztani bármit. Vágólapra a link és beilleszt. Az ismerőseid neve meg úgyis benne van a címlistádban. Az msn-ben meg ugyanez. Akivel jóban vagy az úgyis ott van. Szerintem divat ma mert haszna szinte semmi. A fiatalokat hülyitik vele, hogy Zuckenberg számláját gyarapítsák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emailen is rettentő egyszerű megosztani bármit. Vágólapra a link és beilleszt. Az ismerőseid neve meg úgyis benne van a címlistádban. Az msn-ben meg ugyanez. Akivel jóban vagy az úgyis ott van. Szerintem divat ma mert haszna szinte semmi. A fiatalokat hülyitik vele, hogy Zuckenberg számláját gyarapítsák.

Hát nézd. Én gmailt használok, mert az a legjobb szerintem, de meg sem közelíti a facebookot. A facebook közösségi oldal , nem levlista. A facebookon a barátaiddal úgy oszthatsz meg videót, hogy közben alul kommentolhatnak és lájkolhatnak. Igazából a képek feltöltése, a korlátlan közösség létrehozása az, ami igazán megkülönbözteti bármilyen e-mailes felülettől, az iwiw meg egyszerűen korlátolt a facebookhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt Donáttal értek egyet, és csak egy példát szeretnék hozni.

Párnapja kijött a Másnaposok 2 trailere, 2-3 kattintás és már minden ismerősöm láthatta és elkezdtük kommenetkeben megbeszélni hogy kit érdekel, ki jön majd moziba megnézni, és hogy kinek mi tetszett az első részben.

Ilyet e-mailen keresztül elég komplikált lenne véghez vinni (iwiwet annyira nem ismerem hogy viszonyítási alapom legyen) tehát nem rossz dolog ez a fészbuk(először én se hittem benne), csak egyszer rá kell szánnia magát az embernek hogy regisztráljon.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A videót egyáltalán minek kommentálni? Küldök egy poénos videót sok embernek, ha valakinek véleménye van visszaír milyen jó.

A Battle: Los Angeles mozit emailen beszéltem le 5 perc alatt, úgy hogy elküldtem linkben a trailereket. Én is regisztrálva vagyok ám a facebookon de ennél semmilyenebb oldalt keresve sem találni. Úgy néz ki mint egy 10 éves oldal, egyszerü mint a faék. Most meg is néztem. Ha meg akarom nézni az ismerőseimet, akkor be kell menni a profilomba(ami már marhaság, az iwiw-en egy gomb ami egyből látható) és ott még nem jeleníti meg hanem még rá kell kattintani egy linkre. Szerintem ez nem egyszerü. Az eseménykezelése olyan mint az iwiw-é. A lényeg hogy százszor profibbnak tarmom az iwiwi-et(pedig ezt sem használom soha), mint a facebook-ot annak ellenére hogy néha az iwiwi lassú. Ami viszont mindkét oldal hátránya az az mikor kapok egy üzenetet hogy nézzem meg mi a véleménye egy ismerősőmnek rólam. Megyek nézni erre kiírja hogy telepítsek már fel egy progit. Hát nem.

Valaki írta a mobilt. Az is gáz. A csávó iskolában van kb 2-ig. Utána vagy hazamegy, vagy a haverjaival lóg a Burger Kingben. Hazamegy jobb esetben tanul. Akkor miért is kell a metrón mondjuk a mobilon facebookozni? Most vált el a barátaitól. Nemsokára otthon van és ha akar akkor az otthoni pc-n üzit küldd. Mobilon is tök értelmetlen az egész. Ha hazaér majd elküldi amit akar és majd elolvassa amit akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A videót egyáltalán minek kommentálni...

Frenkie, ne keress itt racionalitást. Nekünk ez így jó és kész. :) Ha 17 éves lennél, te is folyton ott lógnál.

 

Kicsit bővebben. Az oldal lényege a MEGOSZTÁS. Nem a barátok, a barátok csak azt határozzák meg, hogy ki látja, amit megosztasz. Megoszthatsz státuszt - hogy érzed magad, mire gondolsz éppen, mit csináltál ma. Példa. "Jaj, de szarul vagyok..." "Jobbulást!" És máris jobban érzed magad, látod az embereket, akik törődnek veled - még ha csak annyira, hogy dobtak egy kommentet. Megoszthatsz képet. "ATYAÚRISTEN mekkora feje van már a Máténak b*zz" szerintem nem kell magyaráznom. Megoszthatsz videót. "Ez valami gyönyörű volt. Szerintem..." és itt ki lehet beszélni. Egy helyen, nem kell macerálni a köremaillel meg mindenféle sz*rságokkal. Bepötyög, elküld, kész van. Aztán linket is megoszthatsz. Mondjuk valami cikket. "Ez a Schrummer mekkora egy idióta már! Elsőként fogja falhoz állítani a forradalom!" Vagy: "Szerintem az evolúció baromság, ezért meg ezért," és oldalakon keresztül lehet küzdeni a hülye ellen(vagy mellett), aki ezt írta. És mindezek mellett ott egy rohadt egyszerű levelező- és csetrendszer, aztán lájkolhatsz oldalakat, és a falodon megjelenik, hogy a kedvenc zenekarod hol koncertezik legközelebb, hogy áll az új album, stb. Minden egy helyen van, ami rohadt kényelmes. Meg lehet csinálni a valós életben, de elképzelhetetlenül kényelmes így. A kinézetnek pedig nem kell bonyolultnak lennie, egyszerű és letisztult, átlátható.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó hogy nem most vagyok 17 éves. :D 50000 ft lenne a havi mobilszámlám a facebook miatt. :D Szerintem a fiataloknak nem egész nap a gép elött kéne ülniük(nappal mobil ,este pc), hanem csak este. De mindegy ez van. Én is marha egyszerűen tartom a kapcsolatot a barátaimmal facebook nélkül is. A lájkol szóval meg ki lehet kergetni a világból. :D

 

Donát: Értem én ,de mégsem. :D Mi is egy közösség vagyunk mégsem a facebookon tartjuk a kapcsolatot, és milyen jól működik.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idők változnak.

Én igazából azért szeretem, mert könnyű programot szervezni, hirdetni és figyelni rajta. Könnyen becsülhető pl., hogy hétvégén a csapatom meccsére hányan érnek el eljönni, és nem kell várnom, hogy mindenki írjon egy válasz e-mailt a kérdésemre: "Ki jön?"

 

Könnyű marketing kampányt is folytatni rajta. Az IKEA pl. azt csinálta, hogy felrakott egy képet egy ikea által berendezett teremről, és aki megjelölte magát az adott bútor darabon, az hazavihetett egyet. Óriási forgalmat generált. A Burger King meg azt találta ki, hogy mindenki kap egy ingyen whappert (asszem), aki letörli az egyik ismerősét. Ez végül is annyira nem tetszett a facebooknak, hogy bannolták az egész Burger Kinget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen? Na akkor holnaptól reggeltől-estig facebookozok, mert T-Mobile-os vagyok. :D

 

Viccet félretéve szerintem öregszem. :D

 

"Minden, ami létezett a világon, amikor megszülettünk, az normális és hétköznapi és a világ működésének természetes része. Minden, amit tizenöt és harmincöt éves korunk között találnak fel, az új és izgalmas, és forradalmi, és talán karriert lehet csinálni belőle. Minden, amit harmincöt éves korunk után fedeznek fel, az a dolgok természetes rendje ellen való." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden, ami létezett a világon, amikor megszülettünk, az normális és hétköznapi és a világ működésének természetes része. Minden, amit tizenöt és harmincöt éves korunk között találnak fel, az új és izgalmas, és forradalmi, és talán karriert lehet csinálni belőle. Minden, amit harmincöt éves korunk után fedeznek fel, az a dolgok természetes rendje ellen való

Like ;) Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emailen is rettentő egyszerű megosztani bármit. Vágólapra a link és beilleszt. Az ismerőseid neve meg úgyis benne van a címlistádban. Az msn-ben meg ugyanez. Akivel jóban vagy az úgyis ott van.

Szeretném ellenpéldának állítani magamat. Van vagy hét e-maul címem, a címlistáim viszont jószerivel üresek (talán az egyik freemailes fiókomban van pár név eltéve). Az MSN-en meg egyáltalán nincs fenn mindenki, akivel jóban vagyok - pl. te sem. :)

 

A videót egyáltalán minek kommentálni?

Mér', filmes oldalakon, vagy itt, miért kommentáljuk őket? Ugyanaz, csak más felület.

 

Úgy néz ki mint egy 10 éves oldal, egyszerü mint a faék.

Ha egyszerű, mint a faék, miért is átláthatatlan? :P:evil:

 

Most meg is néztem. Ha meg akarom nézni az ismerőseimet, akkor be kell menni a profilomba(ami már marhaság, az iwiw-en egy gomb ami egyből látható) és ott még nem jeleníti meg hanem még rá kell kattintani egy linkre. Szerintem ez nem egyszerü. Az eseménykezelése olyan mint az iwiw-é.

Az eseménykezelés azért olyan, mint az iwiw-é, mert az iwiw szakija lemásolták a facebookot. Szóval ez a f@szbug érdeme. :) És, hogy egy vagy két kattintás, hát kérem, hány másodpercet is vesz el az életedből? :D

 

Valaki írta a mobilt. Az is gáz. A csávó iskolában van kb 2-ig. Utána vagy hazamegy, vagy a haverjaival lóg a Burger Kingben. Hazamegy jobb esetben tanul. Akkor miért is kell a metrón mondjuk a mobilon facebookozni? Most vált el a barátaitól. Nemsokára otthon van és ha akar akkor az otthoni pc-n üzit küldd. Mobilon is tök értelmetlen az egész. Ha hazaér majd elküldi amit akar és majd elolvassa amit akar.

Na jó, de ez egy csávó, viszont ezt nem vetíthetjük rá mindenkire. Nézd kicsit tágabb perspektívában a dolgot. Ha én például utazok haza valahonnan, a buszon ülve, mikor már sötét van, szintén felmegyek telóról netre, és mivel a facebookon elérek híreket is, viszont a telefonom nem tölt be minden oldalt, így naná, hogy oda lógok fel. Példával élve, ha az SFportal híreire vagyok kíváncsi a buszon ülve, az unalommal harcolva, akkor felmegyek a face SFportal oldalára, és megnézhetem. Azért oda, mert a portált magát nem tudja rendesen betölteni a telefonom (hál' isten, az SWsaganál ilyen nincs, ezt a fórumot simán betölti, tudja mi a jó :)). S ez csak egy a számos okból, amiért az ember telefonról is felmehet face-re.

 

De jó hogy nem most vagyok 17 éves. :D

Sajnos én sem. Könnyebb volt akkor a világ. :)

 

Donát: Értem én ,de mégsem. :D Mi is egy közösség vagyunk mégsem a facebookon tartjuk a kapcsolatot, és milyen jól működik.

És ugyanúgy működünk. Megosztunk videókat, képeket, kommentáljuk azokat, van hírfolyamunk, sok-sok egyéb hírt is meg lehet találni, azokat is kommentálhatjuk, megosztunk linkeket, stb. Csak mi fórum vagyunk, nem közösségi oldal. Kár, hogy nem nekem jutott előbb eszembe új nevet adni, akkor most én lennék milliárdos. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Like ;)

Nekem is tetszik a szöveg :)

A facebookhoz meg annyit, hogy az iwiwnél sokkal jobban bejön (gyorsabb, szebb, jobban működik), és mindkettőt alig használom :D De mindenkinek van már hozzáférése, szóval ezért van nekem is. Nincs ellenemre, mert megvannak az előnyei, de egyáltalán nem dőlök a kardomba, ha egy hónapig fel se megyek egyikre sem. Ez a telepítsünk alkalmazást dolog nekem sem jön be. Kapom a maileket, hogy xy írt az üzenőfalamra, stb. csak nem akarok semmit ezért telepíteni. Szóval most kérek meg mindenkit, hogy ne írjon az üzenőfalamra, ne válaszoljon semmiféle kérdésre rólam, mert úgysem tudom megnézni :D

 

Falusi élet hátrányai: ha nem esett az eső jó ideje plusz nem nőttek ki a terménynövények, hogy megkössék a földet akkor a szántóföldekről óriási porfelhőt hoz be a szél és mindenhol fél centi magasan áll a szutyok.

Jah... és az állomásépületek is akkor vannak bezárva, amikor fúj a szél ezerrel, és a sínek mellett állva szét lehet fagyni. Miért van az, hogy az állomások mindenhol huzatosak??? (költői kérdés volt csak)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kapom a maileket, hogy xy írt az üzenőfalamra, stb. csak nem akarok semmit ezért telepíteni. Szóval most kérek meg mindenkit, hogy ne írjon az üzenőfalamra, ne válaszoljon semmiféle kérdésre rólam, mert úgysem tudom megnézni :D

Ezeket le lehet tiltani és nem jönnek ilyenek :)

http://www.facebook.com/settings/?tab=applications

http://www.facebook.com/?sk=apps

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.