Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Valaki hozzáértő segítsen. Ugye újratelepítettem a windows 7-et a vírus miatt, és egyszerűen nem akarja felrakni a frissítéseket. Jelzi hogy van 83 frissítés, telepítem őket, kiírja minden oké restartoljam. Újraindul, majd töltésnél kiírja hogy hibás frissitések törlése, majd ezután bemegyek a Frissítések menübe, és ugyanúgy jelzi hogy van 83 frissítés amit felkéne rakni. Újratelepítettem 3x a gépet, most már kezd elegem lenni. Lehet más Windows 7 verzió kellene? Eddig sose csinálta ezt pedig vagy 5x újraraktam már ugyanarról a DVD-ről.

 

 

Na, problémát megoldottam, ötösével rakom fel a frisitéseket, egyszere sok volt a winnek az a 83 :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit kerestek a síneken??

Az a hír járja át akartak menni az átjáróban és az egyik elesett mire a másik segíteni akart neki és akkor jött a vonat. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a hír járja át akartak menni az átjáróban és az egyik elesett mire a másik segíteni akart neki és akkor jött a vonat.

 

Ladának boldogat :)

 

Amúgy felesége esett el a bácsinak, és próbálta őt kihúzni onnan....sajna későn....

 

De valljuk be, szerintem mind így cselekdtünk volna.

 

Ide passzoló mondat Resident Evil Biohazardból: "Ha nem próbálsz meg megmenteni egy embert, akkor nem is fogod tudni"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: ebben viszont egyetértek, most jött ki Rogoff, a Harvard professzorának a véleménye az indexre, elég tanulságos, és nagyjából hasonló gondolatokat fogalmaz meg. Ugyanakkor: érdemes odafigyelni Krugmannra is, mert én továbbra is látok igazságot abban, amit mond.

 

Obi1: Ez nem semmi. Mikor mi mentünk Siófokra, csütörtökhöz két héttel ezelőtt, akkor Siófoknál mondták, hogy gázolás volt a síneken, két órás helyszínelés következik. Úgy látszik, mostanában ez elég gyakori akkor...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, Bomarr: Hadd kérdezzek már valamit? Ma szóba került a munkahelyemen ezen irások. Egy kolléga azt írta, hogy ha olyan okosak ezek a közgazdászok, akkor a válságot miért nem tudták előre jelezni? Én nem tudtam rá vállalkozni mert nem értek hozzá, hátha ti tudtok.

Mert így a laikusoknál akkor ezek a vélemények nem mérvadóak, hisz ha azt sem tudták előre hogy válság lesz akkor mi alapján tudják előre megmondani ,hogy pl a svájci frank nem fog belátható időn belül 220 ft alá menni.

A fentieket nem én kérdezném, mert biztos van oka csak nem tudom megmondani, ,kicsit fel is húztam magam bent, hogy nem is értenek a közgázhoz, de már egyfajta rossz indok miatt ,nem is hiszik el amit írnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, Bomarr: Hadd kérdezzek már valamit? Ma szóba került a munkahelyemen ezen irások. Egy kolléga azt írta, hogy ha olyan okosak ezek a közgazdászok, akkor a válságot miért nem tudták előre jelezni? Én nem tudtam rá vállalkozni mert nem értek hozzá, hátha ti tudtok.

Mert így a laikusoknál akkor ezek a vélemények nem mérvadóak, hisz ha azt sem tudták előre hogy válság lesz akkor mi alapján tudják előre megmondani ,hogy pl a svájci frank nem fog belátható időn belül 220 ft alá menni.

A fentieket nem én kérdezném, mert biztos van oka csak nem tudom megmondani, ,kicsit fel is húztam magam bent, hogy nem is értenek a közgázhoz, de már egyfajta rossz indok miatt ,nem is hiszik el amit írnak.

 

A közgazdaságtan egy egzakt tudomány, nem jósda. :) De, hogy pontosabb legyek, legalább több 10.000 közgazdász van, ezek közül legalább 100 mindig azt mondja: holnap válság lesz. Tehát ha a kollégáid azt vágják a fejedhez, hogy miért nem szóltak előre, akkor van rá egy frappáns válaszom: szóltak. Voltak, akik szóltak, hogy pontosítsak. Meg voltak olyanok is, akik nem.

 

Mikroökonómiában van egy egységes modell, amit minden közgazdász elfogad, ez a kályha. A makróban viszont különböző iskolák vannak. Van, aki a keynesi, fiskális élénkítésre esküszik, van aki a piacra, ráadásul annyira komplex minden, hogy néha egy-egy jelenséget pozitívnak értékel egy közgazdász, míg egy másik ugyanazt negatív sokként aposztrofálja.

 

A svájci frankra vonatkozó elemzéseket pedig nem minden, hanem csupán egyfajta közgazdász, a pénzügyi elemző csinálja, azaz nem minden közgazdász pénzügyi elemző (vannak elméleti közgázosok, gazdasági tanácsadók, stb), tehát ha most Rogoff urat kérdeznék a svájci frankról (aki amúgy a Harvard professzora), lövése sem lenne arról, hogy hogyan fog mozogni, szemben a tőzsde egy-két pénzügyi elemzőjével (mondjuk a MOL-éval, vagy az OTP-éval, stb), mert ők erre szakosodnak. Viszont a dolog vica-versa igaz: ők nem fogják neked előrejelezni a válságot, mert nem ez a dolguk. Ők az adott kereteken belül gondolkodnak, és csak egyes piacok változásaira reagálnak. Egyikük sem okosabb a másiknál (na jó, Rogoff úr talán okosabb mindünknél), csupán másra specializálódtak.

 

A konklúzió: egy ország és még inkább a világ( )gazdaság(a) eléggé komplex, így nehéz megítélni, hogy mikor jön el egy válság. Vannak, akik ezt jósolják, és egyszer csak igazuk lesz, és vannak, akik nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, Bomarr: Hadd kérdezzek már valamit? Ma szóba került a munkahelyemen ezen irások. Egy kolléga azt írta, hogy ha olyan okosak ezek a közgazdászok, akkor a válságot miért nem tudták előre jelezni? Én nem tudtam rá vállalkozni mert nem értek hozzá, hátha ti tudtok.

 

Pont azért amiért egy meteorologus nem tudja megmondani hogy milyen idő lesz jövő junius közepén. Ért az időjáráshoz, tudja hogy müködik az egész de a rendszer annyira bonyolult és annyi nem várt tényező ütheti fel a fejét, hogy jövőt jósolni ilyen léptékben képtelenség. Épp ezért picit szereptévesztésnek érzem mikor közgazdászok azzal jönnek, hogy ez lesz meg az lesz globális szinten. Bizonyos volumenü szintig még valamennyire van értelme prognozisokat csinálni, de a világgazdaság már nagyon rizikós, mert a rendszer hemzseg a láthatatlan faktoroktól amik bármikor új irányt szabhatnak az eseményeknek. Van egy kis félreértés is ezzel kapcsolatban: mivel sok ilyen jóslás üti fel a fejét a médiában sokan hiszik azt, hogy ez a közgazdászok szerepe és feladata, pedig nem. Ez inkább szakmai ártalom: olyan minthogy az épitésznek is megvan a véleménye hogy merre tart és hova fog kilyukadni a kortárs épitészet x év múlva úgy a közgazdásznak is van egy véleménye arról, hogy az éppen zajló folyamatok hova fognak kilyukadni, de jövőt SENKI nem tud jósolni legyen bármi a szakmája.

 

Edit: közben látom, hogy Donát már válaszolt, ráadásul hasonlót mint én :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen mindkettőtöknek is. Már másoltam is a pendrive-ra. Jó fejek különben de sajnos az egyik semmit nem olvas el, és baromi cinikus.

Múltkor vettünk neki egy laptop-ot és megkért hogy segítsek választani. Hazavittük hozzám egy-két dolgot beállítani rajta. Meglátta a képernyőjét hogy oldalról nem az igazi(de előlröl mérföldekkel vert mindent az én monitoromat főleg), és elkezdte mondani hogy ez egy rakás kaki, visszafele fejlődünk vagy mi, hogy egy 10 éves tv-nek szebb a képe. Nem sok választott el attól, hogy kivágjam a laptopot az ablakon. :D Nem győztem magyarázni hogy ez ezerszer jobb képernyő mint az enyém. De szerinte nem mert az enyémet oldalról is jól látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot, Lada. :)

 

A balatoni balesethez: sajnos nagyon rossz megoldás az átjáró, én mindig féltem ott átmenni, mert sok helyen nem is igazán jól belátható hosszabb sínszakasz, és pont az aggasztott, hogy mi van, ha pl. a babakocsi kereke beszorul a sinek közé, vagy elesik valamelyik kis kajla csemete, nincs ideje a vonatnak megállni. És tessék... :(

 

Világgazdaság témában: Donát, Bomarr, nagyon jókat írtok, és sajnálom, hogy nincs időm bővebben reagálni rájuk. Csak egy gondolat: a mai helyzet intő példa arra, hogy átmeneti sikereket hajlamosak vagyunk mind pozitív trendnek értékelni, s közben megfeledkezni arról, hogy hosszú távon mindig mindenki csak addig nyújtózkodhat, amíg a takarója ér, még az USA is. A nagy cégek óvatossága pedig igen bölcs dolog, mert ez tudja hosszú távon fékezni egy újabb válság kialakulását, viszont tény, hogy a kilábalást/fellendülést lassítja rövid távon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pali szövegei nagyon ottvannak :lol:

 

De mondjuk ezzel a furgonnal egymaga nem tudom mit tud csinálni szegény ember.

 

Amúgy az a vicc itt nálunk, hogy 63-ason Sárbogárd-Székesfehérvár szakaszon vagy évente kell kátyuzni. De annyira hülyék, hogy ahelyett hogy egy szakaszon az egész aszfaltot kicserélnék, csak a kátyúkat tömik be, amiktől ugyanúgy rázkódik szanaszéjjel a busz/kocsi akármi amivel utazol, szóval megoldásnak elég tré. Idén aztán rájöttek hogy lehet ezt másképp is, és egy jó 20-km-es szakaszon néhol kicsertélték az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon melyik esőerdőt kéne felgyújtani vagy kivágni ahhoz, hogy a globális felmelegedés kicsit erőre kapjon? Remélem nincsenek válságban a fakitermelők... esetleg kéne nekik inditani egy segélyvonalat.

Megkérdezhetem, hogy jön ez ide (volt valami cikk a neten)? :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan alig hallható, de abból amit mond kiderül, hogy a főnökétől csak ennyit kap. Ezzel kel beérnie.

 

Hát én nem hallottam :/

Hát elég baj, hogy csak ennyit kap, hülye főnöke miatt b*szogatják.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
CSillagozd már ki a csúnya szavakat! Nem írom többször.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyár közepe van, közben csak napokra van napsütés, egyébként borus égbolt, eső és hüvős. Egy kis nyárért -egy igaziért- ha a fél karomat nem de egy fél esőerdőt odaadnék. Ennyi.

 

 

Ilyen nyárra nem emlékszem. Volt már olyan hogy egy hétig esett ,de az hogy 2 hónap alatt 5 napig volt strandidő m,ég nem. Megmondom őszintén már unom én is. Persze hűtse le a nagy meleget az ilyen idő 3 nap alatt, de az hogy 2 hete ez van. Aki mostanság van szabin és be van fizetve valahova üdülni az nagyon ráfaragott.

Nagy bukás lesz idén a Balatonnál a strandokon. Akik nem mentek le hétvégente a rossz idő miatt azoknak a pénze hiányozni fog. A Balatonon meg még jó 2 hét a szezon(aug 20 után a kutya nem megy már le). Tényleg döbbenetes.

Azt gondolom hallottad, hogy az előrejelzések szerint az egész augusztus ilyen lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy bukás lesz idén a Balatonnál a strandokon.

Volt alkalmam beszélni a fűzfői strandok tulajával erről, hát nem kicsit pipa emiatt. Azt mondta, ha nem javul az idő, augusztus első hetében bezárják a placcot, mert nincs értelme nyitva lenni. Meg tudom érteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.