Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Más: Most értem, haza, több, mint két kilométert futottam... mezítláb. Olvastam róla, kipróbáltam, és nagyon jó volt. :)

Érdekesen hangzik. Homokon futottál vagy valami másféle talajon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeptember 11 - Nekem egy haverom volt nálam és épp valami játékot néztünk a gépen mikor anyám benyitott. "Valami óriási baj történik a világban" - ennyit mondott konkrétumok nélkül. Mi vállat ránditva tovább játszottunk, de tiz perc múlva megint jött anyukám. Mondta, hogy kapcsoljuk be a TV-t, mert valami szőrnyűség történt. Ekkor emlékszem kérdezte is a haverom, hogy minden rendben van-e anyukámmal. De furdallta a kiváncsiság már az oldalunkat. A szobámban bekapcsoltuk a TV-t és rá pillanatra leomlott az első torony... mindkettőnk száját egy hangos "aztak*rva" hagyta el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angolórára mentem egy szép napsütéses nap volt és szintfelmérőt írtunk. Akkor még cigiztem kint állok jön a tanár, kérdezi láttam-e a tv-t. Mondom nem. Mondja hogy bekövetkezett az amitől a CIA rettegett. Megyünk be az épületbe egy csomó ember a portásfülkében, ahol van tv. Megirtuk a felmérőt(utólag jó hogy nem árulta el mi volt), majd a végén egy társamat megkérdeztem mi ez a nagy felhajtás. Elmondta. Az első érzésem a rémület volt, a másik a harag. Emlékszem mentem hazafele és szereztem egy Metroújságot. Na meg késöbb is értem haza mert Eddie Murphy forgatott valami filmet és minden le volt zárva. hazaérve egész este a CNN-t néztem. Nagyon fel voltam háborodva utáltam az arabokat. Azt is tudtam hogy ezért amit kapnak az USA-tól azt nem teszik zsebre. Hát meg is kapták.

 

Különben érdekese az hogy miért pont erre a napra emlékszik szinte mindenki, mikor rengeteg háború földrengés, akármi van azóta is ahol rengetegen halnak meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben érdekese az hogy miért pont erre a napra emlékszik szinte mindenki, mikor rengeteg háború földrengés, akármi van azóta is ahol rengetegen halnak meg?

Mert az ember arra emlékszik ami messze van a hagyományostól. Földrengések sokszor történnek. Háborúk folynak állandóan. New Yorkot viszont ritkán éri külső támadás. Ha fél évente ledőlne egy felhőkarcoló Amerikában, akkor ezt se tartanánk számon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben érdekese az hogy miért pont erre a napra emlékszik szinte mindenki, mikor rengeteg háború földrengés, akármi van azóta is ahol rengetegen halnak meg?

Mert ezt a városképet (a WTC-tornyokat) elég jól ismertük még itt is filmekből, stb. Más látni, mint egy majdnem teljesen ismeretlen hegyet, várost, akármit. Másrészt, ott van az is, amit Bomarr írt, ritkaság. Annak idején az egyik kolléganő meg is jegyezte, hogy most az egyszer az amerikaiak is megtudják, milyen az, ha a saját hazájukat támadják meg. Ilyenre nem igazán szokott példa lenni, inkább az ő katonáik mennek a világ más földjeire, mások háborújába, de az övékét nem éri támadás. Meg aztán éppen eleget foglalkozott a világ ezzel az eseménnyel ahhoz, hogy a gyerekek is ismerjék, csúnyán mondva: a csapból is ez folyt, és azóta sem merült feledésbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán még az hogy nagyon durva volt a támadás aljassága. Semmiről sem tehető embereket öltek meg. Ha egy katonai támaszpontot robbantanak fel az tisztességesebb lett volna.

Abban nem lett volna semmi különleges. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy én is tisztán emlékszem arra a pillanatra amikor Mohamed Atta belevezette a gépet a toronyba.Ott ültem a tévé előtt és játszottam a dominóimmal.

Az ügyben azóta próbáltam tájékozódni.Nem vagyok teljesen meggyőzve afelől, hogy az USA nem tudott a történtekről.Pearl Harbor-t minden szívfájdalom nélkül feláldozták, nálam ez súlyos érv amellett, hogy nekik megért annyit a tornyok leomlása, hogy casus bellit kreáljanak.

A leírtak mellett természetesen sajnálom az ártatlan civileket, tűzoltókat, rendőröket, akik meghaltak.Valahogy azonban nem tudok elsiklani afölött sem, amikor rideg közönnyel bemondják, hogy Afganisztánban ártatlan civilek haltak meg a NATO vagy az amerikaiak légicsapásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben érdekese az hogy miért pont erre a napra emlékszik szinte mindenki, mikor rengeteg háború földrengés, akármi van azóta is ahol rengetegen halnak meg?

Mert ezt sulykolták az emberekbe, orrba-szájba. Terrortámadás érte az USÁ-t. Hát Istenem. Máshol napok alatt milliók halnak meg ( Ruanda), árvizek visznek el százezreket ( Banglades) és csak egy vállrándítás van. Sajnos.

Amúgy én asszem pont melóból értem haza valamikor délután amikor bekapcsoltam a tv-t és valami helikopter balesetről volt szó még akkor. Akkor még nem is figyeltem oda annyira, aztán később beindult a médiadöpping. Na akkor még én is, mint kis tudatlan, rögtön az anyahajókért kiáltottam meg a tengerészet vadászgépeiért, hogy mar Ázsiába pusztuljon a férgese. Aztán hetek elteltével jött a pofára esés, hogy nem minden úgy volt ám ahogy először hittük. Ma meg már tiszta ellentmondásos az egész. Akik ott voltak menteni, ott dolgoztak, a közelben laktak azokat nagyon a sajnálom, a többit meg megvettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban nem lett volna semmi különleges. :)

 

 

Hát nem de 3000 ember életben marad. Sose értettem hogy az arabok miért olyan civileket támadnak akik semmit sem tettek ellenük. Illetve értem. Gyávák férfiként katonák ellen harcolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki a CNN-t nézte?

Emlékszem fater a szomszéd szobából kiabált hogy menjek oda. Először el se akartuk hinni.

 

 

Persze mert az a világ legjobb hírteleviziója. A hirek leggyorsabban mindig tőlük vannak.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én éppen otthon voltam, mert lebetegedtem. Nem is tudom már, mit csináltam, valószínűleg a gépet kalapáltam, mikor anyám bekiabált a szobába, hogy egy helikopter nekiment a World Trade Center egyik tornyának. Na mondom, mi a f*sz? Kimentem, akkor épp az RTLKlub rendkívüli adása ment, és még a helikopter balesetet magyarázták, amit lentebb Oldie is írt. Átkapcsoltuk a CNN-re, ott már a repülőről dumáltak. Kicsit megdöbbentett, hogy egy ekkora gép véletlen (akkor még azt hittük) nekiszáguldott a toronynak, meg csodáltam, hogy nem dőlt össze azonnal.

Aztán jött váratlanul a második gép. Élőben néztem, de először azt hittem, az első becsapódás ismétlését látom. Beletelt néhány percbe, mire anyámmal rájöttünk, hogy valójában egyenes adásban néztük végig a második gép becsapódását. Na, akkor már nem kapcsolgattunk, én sem mentem vissza a szobába. Ketten néztük a CNN-ent, láttuk a tornyok ledőlését. Kicsit döbbenetes volt.

Az érdekes az, hogy a Pentagon és a Fehérház elleni támadásról nem is vettünk annyira tudomást. Az előbbi bár megdöbbentett, de valahogy úgy voltam vele, hogy katonai épület, megesik. Az utóbbi meg ugye meghiúsult. De mikor a tornyok összedőltek, az brutális volt.

 

Amúgy éppen egy a Pentagon elleni támadást nézek a Discovery Worldon. :) Mondjuk szerintem ma egész nap 911 lesz a Discovery-ken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért még több áldozat is lehetett volna ha az egyik gépen az utasok nem veszik kézbe a dolgokat és nem állítják meg a terroristákat. Sajnos így is életüket vesztették, de maximális respect nekik ezért. De milyen szörnyű lehetett azoknak akik alá becsapódott a gép. Lefele szinte nem is tudtak menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2001.09.11. Én aznap dolgoztam, és épp marhára le voltam maradva valami anyaggal, ami tegnapra kellett volna. Így amikor a kollégák elkezdtek beszélgetni róla, mi történt, először nem is jutott el a tudatomig, miről megy a szó, csak rájuk szóltam, hogy maradjanak már, mert nem haladok, erre visszakérdeztek, hogyan is tudok én ilyen helyzetben dolgozni... No utána tényleg nem tudtam, de ez aznap ez már senki nem érdekelt. Megdöbbentő volt, hogy az USA legjelentősebb városában, a nyugati világ jelképében ilyen megtörténhet. Belegondolva persze már nem volt annyira meglepő, max. az, hogy ennyire nem tudták előre, és a most nyilvánosságra hozott felvételekből az is kiderült, hogy anno ők maguk sem hitték el nagyon sokáig még az események sűrűjében sem, hogy ez valóság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én 10 éves voltam. Emlékszem épp az egyik haverommal kellett volna valahol összefutnom, de a galádja nem jött el. Dühösen mentem haza amikor mondja anyám hogy gép csapódott az épületbe amire King Kong is felmászott (aztánnemisarra:D). Én nem tudom mit néztünk, gondolom CNN-t, de azt tudom hogy a kertévéken se volt más nagyon adásban.

 

Én azon szeretek filózni, hogy vajon mi lesz a következő év maga emlékezetessége. Tragédiák, elhalálozások, vagy bármi ami a semmiből jön és meghökkenti az embert. Valahogy sose találom el. :) (lletve de, 2012 világvége)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem a Frizbi című műsort a neten. Mégpedig azon részt,

melyben Damu Roland barátnője ad interjút. Valahogy nem érzem, hogy sajnálni kellene a lányt.

Jó, elég rossz két éven ment át, de akkor is ő volt az aki önszántából jött össze Damu-val.

Valahogy az ilyen nők mindig vonzódnak az olyan férfiakhoz akik menők, kemények és olyan

gengszter kinézetűek. Hiába beszél nekik mindenki, hogy hagyják ott az ilyen embereket, sőt

ne is ismerkedjenek meg ilyenekkel! De ők akkor is buknak az ilyen " mácsókra " és velük maradnak.

Amikor viszont megtörténik a baj, akkor persze sírnak és váltig állítják, hogy bizony ők nem hibásak,

mert ők nem tehetnek semmiről, nekik esélyük sem volt. Mert ők a gyenge nők!

Ez mind elég szánalmas, mert például az olyan férfiak mint én, sosem bántanak nőket.

Mert szerény személyem szerint, a nőket tisztelni, becsülni, szeretni és védelmezni kell, hisz eme

csodás teremtéseknél talán nincs is jobb, ebben a nem éppen jó világban.

De azt is meg kell mondanom őszintén, hogy az olyanokkal mint amilyen ez a nő, nem tudok mit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem ilyen egyszerű szerintem Szkipi, a végletekig lesarkítod a dolgot. Az nem mentség hogy akkor miért maradt mellette, mert ilyesfajta erőszakra nincsen mentség.

 

És amúgy is, a szerelem az egy fura dolog. Számtalan példát ismer mindenki hűséges nejekről, akik kitartanak az őket bántalmazó férjük mellett, csak mert nekik az a dolguk. Sőt ők az elsők akik védelmezik azt. De szélsőséges példaként lehet említeni a Stockholm-szindrómát is, mikor az elrabolt beleszeret túszejtőjébe. Aligha lehet ezért hibáztatni az embereket.

 

Nem tudom a sztorit, de ha valóban többszörösen bántalmazta a csajt, akkor börtönben a helye.

 

Oldie ezt a pénzes dolgot inkább hagyjuk, nem tudjuk hogy mi volt a szitu. Ezen felül egy evolúcióilag természetes ösztönről beszélünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem ilyen egyszerű szerintem Szkipi, a végletekig lesarkítod a dolgot. Az nem mentség hogy akkor miért maradt mellette, mert ilyesfajta erőszakra nincsen mentség.

 

És amúgy is, a szerelem az egy fura dolog. Számtalan példát ismer mindenki hűséges nejekről, akik kitartanak az őket bántalmazó férjük mellett, csak mert nekik az a dolguk. Sőt ők az elsők akik védelmezik azt. De szélsőséges példaként lehet említeni a Stockholm-szindrómát is, mikor az elrabolt beleszeret túszejtőjébe. Aligha lehet ezért hibáztatni az embereket.

 

Nem tudom a sztorit, de ha valóban többszörösen bántalmazta a csajt, akkor börtönben a helye.

 

Oldie ezt a pénzes dolgot inkább hagyjuk, nem tudjuk hogy mi volt a szitu. Ezen felül egy evolúcióilag természetes ösztönről beszélünk. :)

 

 

Hát pedig én ha nem is hibáztatom baromira ostobának tartom azt a nőt, aki hagyja hogy verjék. Ha a húgomat egyszer megütötte volna a csávója(hálistennek tök rendes ember), akkor a faszi csomagolhatta volna a bőröndjét.

Aki meg beleszeret a túszejtőbe, vagy sorozatgyilkosoknak ír szerelmes leveleket a börtönbe az komplett idióta. Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.