Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Boldog Születésnapot DR. Riddick! :)

 

Hú, ma letöltöttem az ÁNYK-t és igényeltem egyéni vállalkozónak szükséges dolgokat. Amíg eljutottam addig, hogy akkor Ügyfélkapun keresztül végre elküldöm a hivatalba, a Jenőnek, át kellett rágnom magam az adózáson, a székhely pontos és hiteles megjelölésén, a vállalkozás körének pontos megnevezésén...ezekhez 2-3 oldalas leírás, részletes magyarázat, hivatali nyelven. :chainsaw::fuck2::fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húhú nagyon jó volt. MÉg mindig kómás vagyok, persze csak a marha hosszú és forró hazaút miatt. :D Végig 40 fok volt, a víz meg 28-30 szóval ezzel nem volt gond. De most nézem, neked DWs avatárod van??? megyek is át a sorozatok topicba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma megyek fodrászhoz, mert a hetem elég sűrű és esemény dús lesz. Megyek buliba, találkozóm is van, a munka beindul, kutyákat is visszük vágatni. Most még alaposan meg kell borotválkoznom, mert jó rövid hajat akarok, az meg olyan gusztustalan, mikor valaki vágás előtt borostás, kiborotválják a nyakát, meg a pajeszát (fúj, de utálom a pajeszt, már maga a szó is... ) és a szép sima bőrfelületet követi az arcszőr. Magyarul a haj és a borosta között van egy sima terület. Láttam már pár ilyet a fodrásznál, miközben vártam a soromra, gondolom motorral jött és sisakban megy haza...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát, ha régen egy Trabant előállítása 300.000 Ft volt, akkor az ma 600.000 Ft lenne, értem, köszi! Plusz ma már emberek helyett gépek dolgoznak, így ma már minden előállítása jóval olcsóbb...

 

Erre itt válaszolok, mert képtelen vagy felfogni, hogy mit jelent az OFF:

Vesd már össze az 1990-es árakat a 2012-es árakkal. Megdöbbentő lesz számodra az eredmény. Igen, a fagyi, a kenyér, a villany, az olaj, a gáz, az autók és a sorolhatnám még mik ára emelkedett. Trabantot ma már nem gyártanak, de Mercedest/Opelt/Renault stb.-t igen, és igen, mindnek emelkedett az ára, ezt nevezzük inflációnak. Még egyszer, utoljára mondom: ha nem értesz valamihez, inkább hallgass.

 

De egy kis segítség, hogy kupálódj: az infláció egy átlagos fogyasztói kosár árának az emelkedése. Ha azt mondom, az infláció értéke 5% volt idén, az azt jelenti, hogy különböző súlyokkal beválogatsz termékeket egy képzeletbeli kosárba, megnézed, hogy mennyibe került ennek a kosárnak a megvásárlása tavaly, és most, és ha az infláció 5%, akkor azt jelenti, hogy átlagosan 5%-kal lett drágább a kosár tartalma.

 

Ha az 1997-es Batman és Robint vetném össze mondjuk egy 2012-es filmmel, akkor ha minden évben 1% volt az infláció, akkor a 97-es Batmanre költött 100 millió dollár ma 116 millió dollárnak felelne meg. De sokkal reálisabb 2-3%-os inflációt feltételezni ilyen hosszú távon, ez esetben már 155 millióból lehetne ma kihozni azt, amit 97-ben 100 millióból csináltak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem lehet összehasonlítani, pont az a lényeg. Ma már minden gyorsabb, modernebb, olcsóbb. Régen egy autót napokig raktak össze, emberek, ma már egy gép 20perc alatt összepattint egyet. Jó dolog az infláció, meg figyelembe kell venni, de ha filmekről beszélünk, akkor a technológiát, a filmipar fejlődését sem hagyhatod figyelmen kívül. ÉS ha így nézzük, akkor egy régen 30.000.000 kerülő film, ma azonos idő ráfordítással és hasonlóan "gagyi" effektekkel 20.000.000 lazán megállna. Tehát a pénz magában nem minden, ha valaminek az értékét akarjuk felmérni, akkor a környezetet és az infrastruktúrát is figyelembe kellene venni. Nem csupán egy oldalról megközelíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóribá: nem vagy tisztában az infláció óriási mértékével. Régen egy nagy költségvetésű film, ami tele volt statisztákkal meg speciális effektekkel és mai szemmel is viszonylag jól néz ki, össz vissz 3.9 millió dollárba került (Elfújta a szél most a konkrét példa). Ennyiből ma már a stúdiót nem birod kibérelni vagy egy főszereplőt nem tudsz megfizetni. Ennyire értékét vesztette a dollár pár évtized alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem lehet összehasonlítani, pont az a lényeg. Ma már minden gyorsabb, modernebb, olcsóbb. Régen egy autót napokig raktak össze, emberek, ma már egy gép 20perc alatt összepattint egyet. Jó dolog az infláció, meg figyelembe kell venni, de ha filmekről beszélünk, akkor a technológiát, a filmipar fejlődését sem hagyhatod figyelmen kívül. ÉS ha így nézzük, akkor egy régen 30.000.000 kerülő film, ma azonos idő ráfordítással és hasonlóan "gagyi" effektekkel 20.000.000 lazán megállna. Tehát a pénz magában nem minden, ha valaminek az értékét akarjuk felmérni, akkor a környezetet és az infrastruktúrát is figyelembe kellene venni. Nem csupán egy oldalról megközelíteni.

De azt nem veszed figyelembe hogy közben a minőség is nő. Lehet hogy most össze lehetne hozni 20 milkából azt ami anno 30 volt, de közbe az nem állná meg a helyét, mert az elavult trükkökkel sz*rul nézne ki. Most a 89-es Batman-t össze lehetne hozni (hasamra ütök) 10 millióból (ha a színészek ugyanannyit kérnének, ami nem igaz), de az nem állná meg a helyét, manapság azt a minőséget amit az akkor képviselt (89-ben!) csak 100-120 millióból lehetne kihozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül vannak olyan filmek is (húha) amiben, nem használnak effekteket, vagy nem annyit. Én itt rájuk is gondoltam, plusz azokra, ami nem dollárból, hanem euróból készült. Egy vígjátéknál, vagy drámánál pedig a minőségi növekedést nem a befektetés összege adja ki végül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül vannak olyan filmek is (húha) amiben, nem használnak effekteket, vagy nem annyit. Én itt rájuk is gondoltam, plusz azokra, ami nem dollárból, hanem euróból készült. Egy vígjátéknál, vagy drámánál pedig a minőségi növekedést nem a befektetés összege adja ki végül.

De nem is effektekről van szó hanem a pénznemek inflációjáról. A pénznemek annyira elvesztették az értéküket, hogy ami pénzből régen meg lehetett fizetni egy főszereplőt, abból ma a főszereplő kifútófiúját lehet maximum. Emiatt minden film költsége sokkal drágább lett. Ha van effekt benne, ha nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legnagyobb baj, nem a pénz romlása, hanem, hogy ma már mindent a látvánnyal akarnak elsimítani és az ötletek, meg a történetek egyre bénábbak. Ezt pedig pénzért nem lehet megvenni. Mondjuk azt sem tudom, hogy egy ilyen csillogós vámpir film mennyibe kerül és miért, ott mibe ölik bele a pénzt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis ott van példának a Király beszéde: egy deka látványelem nincs benne mégis 15 millióba került, amiből 30 éve már egy jó akciófilmet össze lehetett dobni mint Az elveszett frigyláda fosztogatói :roll:

Az átlag budget növekszik akármilyen műfajról beszélünk

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az egy kosztümös film, ott a helyszínek és a ruhák kerültek baromi sokba. Inkább olyan filmet kéne keresni, ami csak úgy...film! :)

Életrevalók 10 millió €, ebbe semmi cifra, mégis mérföldekkel drágább mint a 20-25 évvel korábbi társai

Fifti fifti 8 millió $, és most hirtelen nem emlékszem arra hogy az Egy makulátlan elme örök ragyogásaban voltak e drága effektek vagy kosztümök mégis 20 millió $

Hány példa kell még?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ezek jó példák voltak. Mondjuk ma már a filmekhez hozzá lehet csapni a reklámját is, ami sajnos igen gusztustalan mértéket ölt bizonyos esetekben. Gondolom ebben az összegben már a média felvásárlása is bent van.

A makulátlan elmében a színészek voltak drágák. Azt is vegyük figyelembe, hogy ma már minden sarkon találhatunk Amerikába egy híresebb színészt, akire baromi sokat kell költeni, hogy legyen pár húzó neve a filmnek.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.