Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ma jött két akkora felhő, hogy azt hittem jég is fog esni.. elkezdett erősödni a szél is, nem is kicsit ... de mind a kétszer megszívatott, mert elkerült bennünket, egy deka eső nem hullott. Ugyan ez volt tegnapelőtt és tegnap is. Már nagyon kellene ide is az eső!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan riogatásnak tartják de ebben valóban van igazság, édesanyám aki csak a 4. x-ét tapossa, mondogatja hogy ilyen meleg nyáron nem nagyon volt az ő élete során. Nálunk is egésznap jár szinte a mentő, már lassan szokásos háttérzajjá válik :(

Annyira nem riogatás hogy visszafordíthatatlan. Azaz akármit csinál az emberiség ez fog bekövetkezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt 2 órája esik, fél órája már a gépet is bekapcsoltam, mert a villámlás már elvonult, előre látom, hogy 2-3nap múlva már lehet is nyírni a füvet...

Őszintén irigyellek.

 

Töröltem :)

Köszi, ment az üzenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én óránként nézem az Időképet, csomó esőfelhő jön erre, de a szél mindig úgy fúj valamiért hogy pár km híjján elkerül minket. Igazi troll ez az időjárás :D De azért szép volt reggel, fél 6kor felébredek, kinézek ablakon és mit látok? Szivárványt :)

Én nem igazán szoktam nézegetni hogy milyen idő lesz. Ha elmegyek valahová akkor viszek magammal széldzskit és aztán tőlem eshet ha akar.

Éjszaka errefelé is esett. Végre hűvös levegőt fújdogál a szél.

Plusz az előbb megint elkezdett esni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy ezt itt talán nem kéne, de egy ismerősömről van szó, úgyhogy akinek van facebook-ja, twittere stb. az kérem ossza meg az alábbi linket:

 

Eltűnt!

 

Ha minél többen osztják meg, szerintem, hamarabb kerülhet elő. Legalábbis remélem :(

Sajnos nem úgy került elő ahogy szerettük volna. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem riogatás hogy visszafordíthatatlan. Azaz akármit csinál az emberiség ez fog bekövetkezni.

 

Hőmérséklet alapból nő meg nőni is fog, de gondolom utóbbi években az emberiség is hozzátett a melegedéshez.

 

Este hála égnek végre megjött a vihar, felhőszakadás, dörgés, villámlás olyan intenzív és fényes volt hogy olvasni tudtam volna :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csak elért minket is az éjjel. Most végre megtölthetem oxigén dús levegővel a tüdőmet.... nem kis dolog.

 

Csak most olvasom, hogy mi történt Bándy Katával.... :( agyam elszáll!! Elképesztő!

 

Isten nyugosztalja szegényt!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig ez sajnos nem egyedi eset, rengetegen tűnnek el és találják meg őket holtan. Nem messze tőlünk pl. egy 23éves lány tűnt el, aztán 1hétre rá találták meg Pesten, holtan. Mégsem volt belőle ekkora hír, helyi újságban szerepelt sokat, de pl. a TV-ben nem. Gondolom a szülei nem voltak fent Facebookon. Meg a lányuk nem a rendőrségnek dolgozott... Azt meg viccesnek tartom, hogy több, mint 5000 feliratkoztak, vagy mit csináltak a hír szerint az oldalra, de mint kiderült ez sem ért semmit. Attól, hogy valaki likeolja a dolgokat, szerintem még ugyanúgy elment volna a nő mellett az utcán, ha véletlenül összefutottak volna. A baromi sok információ, hír, ami a net miatt ér minket, nap, mint nap felelős ezért. No, meg az érdektelenség.

Végül pedig, jártam már többször Pécsen, van egy olyan sejtésem, hogy a cigók keze van a dologban... reméljük kiderül az igazság!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdektelenség, sajnos az elég súlyos nálunk. Amúgy egyetértek .... a Facebookon könnyű ide-oda ehhez-ahhoz csatlakozni, de hogy ténylegesen ér-e valamit egy ilyen pofakönyvös kezdeményezés az eléggé kérdéses. 5000 lájkolás (te jó ég de utálom ezt a szót) még nem egyenlő 5000 önkéntes keresővel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem eléggé megviselt ez az eset, mert ismertem is futólag a lányt. Az pedig, hogy az eset ennyire a médiaérdeklődés középpontjába került, az a barátok érdeme, akik minden követ megmozgattak a lány megtalálásáért. Bár mindenkinek ilyen baráti társasága lenne...

 

Én bíztam benne, hogy élve megkerül, sajnos nem így történt. Bolond világ ez...

 

Flóri: én a belvárosban lakom a tanév idején, az a rész, ahol lakott, tényleg elég gáz környék (a belváros és a Zsolnay-negyed között). Haza kellett volna kísérni valamelyik fiúnak a társaságból. Én nappal is kellemetlenül éreztem magam azon az útvonalon, amikor végigmentem, nemhogy hajnali kettőkor...

Persze, ha szegény Katát az elkövető ismerte (expasiról vagy kikosarazott kérőről is beszélnek) akkor teljesen mindegy, valamikor úgy is eljött volna a megfelelő pillanat, amikor lecsaphat rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor meg egy zsaru volt akit elmeszelt. :D Egyébként autóval vitték oda ahol megtalálták.

 

Zsarut könnyebb elkapni mint egy civilt. Amúgy elképzelhetőnek vélek egy olyan verziót hogy mivel pszichomókus volt, ezért egyik rendőr akivel sokat foglalkozott lehet beleszeretett, de ő nem viszonozta ezért kinyírta.

 

Ha kocsival vitték akkor valószínű hogy leütötték először, és mivel meztelenül találták, lehet kocsiban csinálták meg (bár nemi erőszakot nem erősítettek meg, de akkor miért lenne meztelen?) utánna megfojtották és kidobták.

 

Bocs kicsit sok krimit olvasok meg nézek, ezért agyam hamar rááll már az ilyenre :D Lehet el kellene mennem nyomozónak? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs mit szépíteni, az ilyen állatokat szó nélkül villamosszékbe kéne szíjazni, de előtte odaadni egy Jack Bauer kaliberű fazonnak, hogy vegye kezelésbe. Én baromira sajnálom a lányt, reméltem, élve előkerül. Képzelem mennyit "árthatott" annak, aki megölte (már ha egyedül volt). Az meg, hogy ruhátlanul találták meg... no comment. Sajnos nem ritka az ilyesmi, de ettől még nem fogok kevésbé kiakadni rajta. A legrosszabb a tehetetlen düh, illetve az, hogy sokan érdektelenségből vagy félelemből szemet hunynak (nem konkrétan erre az esetre gondolok). Ennek ellenére nem kéne általánosítani, a Facebookos akció pedig többet ért az otthon ücsörgésnél, bármennyire lett is sajnálatos a végeredmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs mit szépíteni, az ilyen állatokat szó nélkül villamosszékbe kéne szíjazni, de előtte odaadni egy Jack Bauer kaliberű fazonnak, hogy vegye kezelésbe. Én baromira sajnálom a lányt, reméltem, élve előkerül. Képzelem mennyit "árthatott" annak, aki megölte (már ha egyedül volt). Az meg, hogy ruhátlanul találták meg... no comment. Sajnos nem ritka az ilyesmi, de ettől még nem fogok kevésbé kiakadni rajta. A legrosszabb a tehetetlen düh, illetve az, hogy sokan érdektelenségből vagy félelemből szemet hunynak (nem konkrétan erre az esetre gondolok). Ennek ellenére nem kéne általánosítani, a Facebookos akció pedig többet ért az otthon ücsörgésnél, bármennyire lett is sajnálatos a végeredmény.

 

Az ember alapból állat, hiába nevezi magát EMBERNEK, jár két lábon és beszél. Attól még ugyanúgy állatok vagyunk, és segghülyék. Állatvilágban is ölik egymást, az ember miért tenne másképp? Akkor nem lesznek gyilkosságok ha génmanipuláció folytán kiölik belőlünk az agressziót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az állatok nem ölnek alantas vágyakból, ráadásul saját fajtársaikat is csak nagyon ritka esetben. Ők jobbak, mint mi.

 

Azért majmokat érdemes megfigyelni, ha egy hím majom hajt egy nőstényre akkor ha annak más hímtől származó kicsinyei vannak akkor kinyírja őket hogy ő szaporodhasson vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ember alapból állat, hiába nevezi magát EMBERNEK, jár két lábon és beszél. Attól még ugyanúgy állatok vagyunk, és segghülyék. Állatvilágban is ölik egymást, az ember miért tenne másképp? Akkor nem lesznek gyilkosságok ha génmanipuláció folytán kiölik belőlünk az agressziót.

Jól veszem ki a szavaidból, hogy szerinted természetes dolog, ha egy pszichopata vadbarom megerőszakol(?), majd kinyír egy ártatlan nőt?

Az agresszió mindenkiben ott van, mégsem válik minden ember gyilkossá, képesek kordában tartani, másképp levezetni. Ennyi erővel a tömeggyilkosok, emberrablók, pedofilok, stb. tettei is természetesek, mondván természetes emberi tulajdonságokon alapszanak.

Az állatvilág hogy jön ide? Pont ez az, hogy különböznek az emberektől, de nem úgy ahogy azt a legtöbben hiszik, épp ellenkezőleg: az emberek sokkal rosszabbak. Az állatok java része a túlélésük érdekében öl: gyilkol vagy őt gyilkolják. Ez a természetes. Azt viszont nem tudom, egy 25 éves pszichológus nő halála kinek segíthette elő a túlélését (ha már párhuzamot akarunk vonni az állatokkal).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól veszem ki a szavaidból, hogy szerinted természetes dolog, ha egy pszichopata vadbarom megerőszakol(?), majd kinyír egy ártatlan nőt?

Az agresszió mindenkiben ott van, mégsem válik minden ember gyilkossá, képesek kordában tartani, másképp levezetni. Ennyi erővel a tömeggyilkosok, emberrablók, pedofilok, stb. tettei is természetesek, mondván természetes emberi tulajdonságokon alapszanak.

Az állatvilág hogy jön ide? Pont ez az, hogy különböznek az emberektől, de nem úgy ahogy azt a legtöbben hiszik, épp ellenkezőleg: az emberek sokkal rosszabbak. Az állatok java része a túlélésük érdekében öl: gyilkol vagy őt gyilkolják. Ez a természetes. Azt viszont nem tudom, egy 25 éves pszichológus nő halála kinek segíthette elő a túlélését (ha már párhuzamot akarunk vonni az állatokkal).

 

Én nem a megerőszakolást és a kinyírást veszem természetesnek, hanem az agressziót. Agresszióból következik a megerőszakolás és a kinyírás. Amúgy nem védem aki megölte, tehetném fejbelőném a francba és elásnám valamerre jó messze, bár inkább bedobnám az oroszlánok közé az állatkerbe. De ha megnézed akkor az emberek egy része mindig ölt, szóval már-már megszokottnak érzem hogy valaki kinyír valakit. Lásd Híradót, mindennapra jut szinte egy kinyírás.

 

Amúgy állatvilágban is vannak ám furcsaságok, pl. egyik nap hallottam hogy a kardszárnyú delfinek módszeresen írtani kezdték a cápákat, el is menekültek arról a környékről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a véleményem. Facebookra írtam be, de itt is megállja a helyét:

 

"A világ mindig is ilyen volt. Aki ezt nem vette eddig észre, csukott szemmel járt. A legnagyobb prosperitásban is voltak őrültek, ahogy a legnagyobb szegénységben is lesznek becsületesek. Gyilkosság mindig mindenhol történhet és történt, az ókortól napjainkig.

Persze, nyerje el méltó büntetését az a mocsok, aki ezt tette, de mi értelme lenne megölni? A bosszú és az igazság sosem ugyanaz. A megölése a bosszúvágyból fakadna, az igazság viszont pont itt kezdődik: nem alacsonyodunk le a szintjére, de elnyeri a büntetését.

 

Kapjon életfogytiglant: igen. Dugják be egy rohadt cellába, ahová sosem süt be a nap, és ahol úgy érzi egy hét után, hogy inkább megölték volna: igen. De megölni? Mi értelme lenne? Megölni csak emberi lényt lehet, aki ilyet tesz, az nem érdemli meg ezt a titulust. Elpusztítani? Az visszahozná a lányt...? Ugyanúgy nem, mintha a fenti büntetést kapja, épp csak nem válunk hóhérrá, és a gyilkossal egyenrangúvá azzal, hogy lealacsonyodunk a szintjére.

 

Nyugodj békében Kata, és remélem, hogy igazságot szolgáltatnak a halálodért, nem pedig bosszút."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.