Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Ez biztos? Hol olvastad?

 

Nem olvastam, hallgattam. Itt a link, van benne egy podcast a kolibri kiadó vezetőjével, a magyar piacra szánt könyveikkel kapcsolatban, és egyebek mellet az EP VII regényváltozatáról is beszél. A helye: http://konyves.blog.hu/2015/08/04/hogyan_epul_a_star_wars-konyvbirodalom

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintetek mikor eveznek kellemesebb vizekre az írók, bár tudom nem tőlük függ?

Most már szerintem nyitni kéne más érák felé is, nem csak az OT és NT korszakát erőltetni. Mikor jönnek a Kylo Ren, Luke új Jedi Rendjének kiképzése, Yoda, Klónháborús könyvek?

És most mikre várunk? Az Aftermath trilógia, és ennyi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uj év,uj film,uj irok uj konyvek uj generacio ,remélem hogy jo irányba fogunk haladni a leheto legjobb irányba :) kiváncsi vagyok azert hogy az uj irok látták e a konyv megirása elot a körvonalait a 7 résznek ,vagy fuggetlen regények a 7 résztöl:) a boritok jolneznek ki :)kár hogy nem mindig ugyanezt kapjuk mi is utalok a 66 prancs c konyvre :) magyar viszonylatban mit várhatunk vagy meg mindig a bekevert kiadok miatt vannak elfoglalva

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam, hallgattam. Itt a link, van benne egy podcast a kolibri kiadó vezetőjével, a magyar piacra szánt könyveikkel kapcsolatban, és egyebek mellet az EP VII regényváltozatáról is beszél. A helye: http://konyves.blog.hu/2015/08/04/hogyan_epul_a_star_wars-konyvbirodalom

 

Ezt én magam is meghallgattam annak idején, többször is. Itt sehol sem említik, hogy az Agave adja ki a VII. rész: Az ébredő Erő regényváltozatát. Arról volt szó, hogy a klasszikus trilógia regényváltozatát az Agave adta ki. Másról nem. De ha meg tudod mondani, hogy ez konkrétan hol hallható, akkor újra meghallgatnám azt a részt.

Sőt, igazság szerint Az ébredő Erő regényt illetően a Szukits Kiadónak kéne előnyben lennie, mert ők már 52 felnőtt regényt kiadtak.

 

Szerintetek mikor eveznek kellemesebb vizekre az írók, bár tudom nem tőlük függ?

Most már szerintem nyitni kéne más érák felé is, nem csak az OT és NT korszakát erőltetni. Mikor jönnek a Kylo Ren, Luke új Jedi Rendjének kiképzése, Yoda, Klónháborús könyvek?

És most mikre várunk? Az Aftermath trilógia, és ennyi?

 

Ezt én is várom mikor következik be. A Story Group szerint - azt hiszem pont Pablo Hidalgo mondta tavaly - a jövőben várható, hogy lesnek új kánonos Régi Köztársaság történetek is. Csak azt nem mondta meg, hogy mik és mikor.

 

Szerintem az EP9-ig más korszak nem lesz egyelőre.

 

Pedig jó lenne. Egy idő után lehet, hogy unalmas lesz.

 

Uj év,uj film,uj irok uj konyvek uj generacio ,remélem hogy jo irányba fogunk haladni a leheto legjobb irányba :) kiváncsi vagyok azert hogy az uj irok látták e a konyv megirása elot a körvonalait a 7 résznek ,vagy fuggetlen regények a 7 résztöl:) a boritok jolneznek ki :)kár hogy nem mindig ugyanezt kapjuk mi is utalok a 66 prancs c konyvre :) magyar viszonylatban mit várhatunk vagy meg mindig a bekevert kiadok miatt vannak elfoglalva

 

Új hajnal, Alkony század, Tarkin, Dark Disciple, Heir to the Jedi: ezek biztosan jönnek. A Szukits Kiadónak már van tudomása a New Republic: Bloodline-ról és az Aftermath második és harmadik részéről is, szóval lehet, hogy azóta már megtették a szükséges lépéseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért nem, mert 2014. áprilisa előtt jelentek meg. A régebbi filmek regényváltozatait is Legendák kategóriába sorolták.

Nézd! A Lucasfilm és star wars eladása miatt kétlem, hogy a Naboo fighter keresztmetszeti képe új megközelítést kell kapjon.

Ezek nem regények, amiket átír a TCW, a Rebels Vagy az ST.. Nagyon remélem, hogy nem a kukába valók..hisz olyan részletes és minőségi anyagok.

 

De senki sem válaszolt nekem: KLÓNOK TÁMADÁSA FANTASZTIKUS GÉPEZETEK LÉTEZIK VAGY SEM? -köszi!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd! A Lucasfilm és star wars eladása miatt kétlem, hogy a Naboo fighter keresztmetszeti képe új megközelítést kell kapjon.

Ezek nem regények, amiket átír a TCW, a Rebels Vagy az ST.. Nagyon remélem, hogy nem a kukába valók..hisz olyan részletes és minőségi anyagok.

 

De senki sem válaszolt nekem: KLÓNOK TÁMADÁSA FANTASZTIKUS GÉPEZETEK LÉTEZIK VAGY SEM? -köszi!

 

Az első dologgal kapcsolatban. A Story Group megjelenési határt húzott. Minden Star Wars kiadvány, ami 2014. április előtt jelent meg, az Legenda, legyen az regény, képregény, forráskönyv stb... Ha valaki máshogy tudja, akkor esetleg javíthat.

Egyébként semmilyen jó regény, vagy forráskönyv, vagy akármi más nem kukába való függetlenül attól, hogy milyen kategóriába van helyezve. Ne hogy már a Legenda- új kánon dolog legyen a minőség mércéje. (Ez utóbbi mondat személyes véleményem.)

 

A Klónok támadása fantasztikus gépezetekről nem tudok semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De senki sem válaszolt nekem: KLÓNOK TÁMADÁSA FANTASZTIKUS GÉPEZETEK LÉTEZIK VAGY SEM? -köszi!

Persze, az albumot anno kiadták (link itt: http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Attack_of_the_Clones_Incredible_Cross-Sections), csak magyarul nem jelent meg. Okát nem tudni, talán nem láttak benne fantáziát; nem nagyon volt indoklás. Mindenesetre a párja, Képes Enciklopédia kijött. De még ma sem egyértelmű pl. az, hogy a 7. részé is kijön-e, holott elviekben együtt kellett volna érkeznie a Képes Útmutató címet kapott kötettel. Reméljük a legjobbakat, még nem késő. Egyébként jó ötlet lehetett volna akár a Complete Cross-Sections megjelentetése is az ősszel, ebben a nagy SW-könyv cunamiban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elveszett csillagok jobban tetszett.

 

Kemény ez a tempó. :) Mit fog csinálni a Szukits az év 2. felében? A Dark Disciple-n kívül maradt még kiadatlan felnőtt regény?

A Disney diktálja ezt a tempót. Ha a jogtulaj a Dark Disciple után nem ad újabb fordítanivalót, akkor lehet, hogy lesz egy 4-5-6 hónapos szünet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Greg Rucka: A csempész futása &

Jason Fry: A Jedi fegyvere

 

A Szabó Ervinben akadt meg a szemem rajtuk, így kapva az alkalmon kikölcsönöztem őket. Mindkettő rendkívül tetszetős kiadásban jelent meg, remek illusztrációkkal, bár éppen ezért az áruk is borsós, így ami engem illet, nem vettem volna meg egyiket se. Ifjúsági könyvekről van szó, de az igényesebb fajtából, kb. 1 óra alatt ki lehet végezni őket. "A Star Wars: Az Ébredő Erő hajnala" feliratot kissé túlzásnak érzem, mert a hátsó borító igéreteivel szemben egyáltalán nincsenek szoros kapcsolatban az új filmmel. Mindkét történetet (EP4 után játszódnak nem sokkal) egy-egy szereplő mesél el az EP7 idejéből, de nagyjából csak néhány háttérszereplőt ismerhetünk meg

 

 

Jessika Pava, Caluan Ematt, mindketten az Ellenállás tagjai, szerepeltek a filmben, illetve Sarco Plank, Luke ellenfele a Fry-regényben, aki elvileg a Jakkun felbukkan a film elején. Ezenkívül az elejtett információkból azt is lehet tudni, hogy Han keresi a Sólymot, de kb. ennyi az új filmhez való kötődés.

 

 

Mindkét történet egyszerű, de érdekes, a Luke-regény nekem jobban tetszett, ahol a Halálcsillag elleni győzelem hősének első szárnypróbálgatásait ismerhetjük meg Jedi-tanoncként, immár Obi-Wan közreműködése és segítsége nélkül. Legfőbb helyszín a már a TCW-ben megismert devaroni Eedit Jedi-templom, vagyis most már csak a romjai. Jók ezek a kapcsolódási pontok. :) A másik könyv egy egyszerű Han Solo-kaland, amelyekből mostanában már túl sokat is olvastam, úgyhogy egy időre elég volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új ifjúsági regénysorozat indul a Join the Resistance címmel, 2016 őszén.

 

Elég sok az ifjúsági regény. A Del Rey-Random House csak annyit erősített meg, hogy náluk nem csak az a két könyv lesz, amit tavaly beígértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.