Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Én csak az Ahsoka könyvről tudok nyilatkozni, egyenlőre még csak azt olvastam bár még nem fejeztem be.

Leginkább azok tudják értékelni a könyvet akik szeretik Ahsoka karakterét és a TCW sorozatot. Nem meglepő módon karakter központú a könyv ami rengeteg visszacsatolást tartalmaz a TCW-re illetve több váratlanul szereplő is felbukkan a könyvben. A könyv helyenként depresszív és sok értékes információt tartalmaz a Birodalom megalakulása utáni közvetlen időszakról.

 

A könyv lehetőségei eléggé behatároltak de azt maximálisan végrehajtja. Nagyon jól bemutatja a karakter ezen időszakát. Akik szeretik Ahsoka karakterét azoknak erősen ajánlott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miller esetében az Új hajnal egy kicsit visszafogottabb volt a korábbi könyveihez képest - Kenobi, Kóbor lovag, Az elveszett Sith-törzs.

 

Az endori csata utáni könyvek száma valószínűleg még erősen bővülni fog. Idén szeptemberben várható angol nyelven egy "Journey to VIII" munkacímre keresztelt regény is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Akik kihagyásokat tapasztaltak az eddigi regényfordításokban. Össze tudnátok szedni őket konkrétan? Úgy, hogy könyvcímet és az adott kihagyást is leírjátok? Aztán majd megmutatom a kiadónak, bár nem hiszem, hogy jelentős változás jönne. Eddig mindig az jött válaszként, hogy kevés az idő, kevés a fordító, a jogtulaj rövid határidőket szab.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nekem eddig feltűnt az ez, az Utóhatásban:

 

"Once upon a time, he crashed an A-wing at the lip of a volcano—one of his first runs out as a pilot for the then-burgeoning Rebel Alliance, at the urging of a friend—a rebel agent known only as Fulcrum. That crash left him limping for months, and there? His leg was broken."

 

"Tudta, hogy milyen az, amikor el van törve – egyszer egy A-szárnyúval belerobbant egy vulkán peremébe (ez még évekkel korábban történt, nem sokkal az után, hogy csatlakozott a Lázadók Szövetségéhez), és az teljesen kikészítette a lábát."

 

Ez is csak azért, mert tudtam, hogy Fulcrumot említi ebben a könyvben Wedge, de olvasás közben sehol sem láttam. Mivel legutóbb a Rebelsben meg pont A-szárnyú pilótaruhában láttuk, sikerült összekapcsolnom a kettőt, és jéééé... Tényleg onnan hiányzott az említés, ahonnan sejtettem. És bár ez nem a világ vége, enélkül is érthető a történet, mínusz egy Rebels utalás, amit nem véletlen írt bele az író.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik kihagyásokat tapasztaltak az eddigi regényfordításokban. Össze tudnátok szedni őket konkrétan? Úgy, hogy könyvcímet és az adott kihagyást is leírjátok? Aztán majd megmutatom a kiadónak, bár nem hiszem, hogy jelentős változás jönne. Eddig mindig az jött válaszként, hogy kevés az idő, kevés a fordító, a jogtulaj rövid határidőket szab.

Mint már beszéltük az Ahsokba topicban én sok ilyet tapasztaltam, a héten megpróbálok egy párat kiírni. De ettől van egy komolyabb hibája is a fordításnak. Beírom a másik topicba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vérvonalt ki fordította? Az elég jól sikerült.

Azt Szente Mihály fordította. Azért nem esküdnék meg rá, hogy ott nincs kihagyás vagy pongyola fordítás, csak azt nem ismerjük angolul, így nem tűnhet fel. Amit biztosan tudok, hogy végig főkancellároznak, ami elvileg hiba, hiszen az ep7 enciklopédiája szerint a supreme, azaz a fő szó direkt nem használt az új Köztársaságban a titulusnál. Csak nem tudom, hogy az angolban csak chancellor van, vagy supreme chancellor. Az előbbi, akkor a fordítás hibás, ha az utóbbi, akkor a könyv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lábas rész se semmi, amilyen pongyolán sikerült lefordítani... :roll: Azt hiszem igazat adok a másik topikba írt kommentednek, és valóban, a fordítás is nagyban befolyásolhatta ennek a könyvnek a borzalmas stílusát.

Én az elmúlt években inkább azt tapasztaltam, hogy sok esetben a hazai fordítás emeli az egyébként borzalmas stílusban megírt könyv színvonalát. Persze ez fordítva is előfordulhat, de nem hiszem, hogy az Utóhatás esetében erről lenne szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Májusban 2-án jön egy Jyn Erso regény Rebel Rising címmel. Itt bele is lehet olvasni.

 

Szinopszis: When Jyn Erso was five years old, her mother was murdered and her father taken from her to serve the Empire. But despite the loss of her parents she is not completely alone—Saw Gerrera, a man willing to go to any extremes necessary in order to resist Imperial tyranny, takes her in as his own, and gives her not only a home but all the abilities and resources she needs to become a rebel herself.

 

Jyn dedicates herself to the cause—and the man. But fighting alongside Saw and his people brings with it danger and the question of just how far Jyn is willing to go as one of Saw’s soldiers. When she faces an unthinkable betrayal that shatters her world, Jyn will have to pull the pieces of herself back together and figure out what she truly believes in…and who she can really trust.

 

Boritó:

 

Jyn-YA-Mockup_010516-2-1.jpg?resize=683%2C1024

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz egy ilyen is!

 

guardians-of-the-whills-768x977.jpg

 

Baze and Chirrut used to be Guardians of the Whills, who looked after the Kyber Temple on Jedha and all those who worshipped there. Then the Empire came and took over the planet. The temple was destroyed and the people scattered. Now Baze and Chirrut do what they can to resist the Empire and protect the people of Jedha, but it never seems to be enough. When a man named Saw Gerrera arrives with grand plans to take down the Empire, it seems like the perfect way for Baze and Chirrut to make a real difference and help the people of Jedha. But will it come at too great a cost?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ahoska elolvasása után rangsorolom a 2016-os év legjobb SW regényeit.

Első helyezettek. Ezek a legjobbak, arany érmesek: Sötét tanítvány, Ahsoka, A Jedik örököse, Tarkin, Alkony Század.

Második helyezettek. Ezüst érmesek: Új hajnal, Vérvonal.

Harmadik helyezett. Bronz érmes. Utóhatás: Adósság.

Az év csalódása Az ébredő Erő regényváltozata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma elgondolkodtam azon, hogy az eddig elolvasott kánon könyvek között hogy alakulna a sorrend. Erre jutottam:

 

1. Vérvonal

2. Új hajnal

3. Tarkin

4. Ahsoka

5. Utóhatás

 

A soron következő két könyv a Katalizátor és a Battlefront: Alkony század lesz (illetve a szerkesztőségtől megkapom Az ébredő Erőt is, de azt valószínűleg csak akkor olvasom el, ha az említett két könyv után nem tudom hamar beszerezni az Utóhatás: Adósságot és a Sith Nagyurakat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma elgondolkodtam azon, hogy az eddig elolvasott kánon könyvek között hogy alakulna a sorrend. Erre jutottam:

 

1. Vérvonal

2. Új hajnal

3. Tarkin

4. Ahsoka

5. Utóhatás

 

A soron következő két könyv a Katalizátor és a Battlefront: Alkony század lesz (illetve a szerkesztőségtől megkapom Az ébredő Erőt is, de azt valószínűleg csak akkor olvasom el, ha az említett két könyv után nem tudom hamar beszerezni az Utóhatás: Adósságot és a Sith Nagyurakat).

De te már olvastad a Katalizátort, nem? :o Angolul?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nekem is elég sok kánon-könyv hátra van (sőt, még pár EU is...)

 

Eddigi sorrendem:

 

1. Vérvonal

2. Tarkin

3. Elveszett csillagok

4. Sith Nagyurak

5. Sötét tanítvány

6. Adósság

7. A Jedik örököse

8. Utóhatás

9. Az ébredő Erő

 

Amit nem olvastam még: Katalizátor, Ahsoka, Új hajnal és Alkonyszázad

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.