Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...

Az biztos, hogy sem a Szukits sem a Disney nem szarakodik sokat. Pár napja berendeltettem a húgommal (mert legutóbb SW könyvek az én pénztárcámat terhelték :D ), már csak az a kérdés, hogy mikor jutok el az olvasásáig :hehe:

 

Amúgy a megjelenés híreket szerintem inkább ide kellene írni (ahogy Hunner is tette), nem a könyv topic-jába, mert személy szerint én azokat nem követem spoilerektől félve. A topic maradjon meg a könyv kibeszélésére :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy sem a Szukits sem a Disney nem szarakodik sokat. Pár napja berendeltettem a húgommal (mert legutóbb SW könyvek az én pénztárcámat terhelték :D ), már csak az a kérdés, hogy mikor jutok el az olvasásáig :hehe:

 

Amúgy a megjelenés híreket szerintem inkább ide kellene írni (ahogy Hunner is tette), nem a könyv topic-jába, mert személy szerint én azokat nem követem spoilerektől félve. A topic maradjon meg a könyv kibeszélésére :peace:

jó ötlet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt vitatom. A Disney elég lassú és bürokratikus. Eredetileg ennél több kiadványt terveztek volna.

Szerintem a magyar piac nem is bírna el sokkal többet, mint ami most van. Az, hogy a "fontosabbakra" koncentrálnak, és az, hogy ezeket ilyen gyorsan hozzák, számomra bíztató jel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a magyar piac nem is bírna el sokkal többet, mint ami most van. Az, hogy a "fontosabbakra" koncentrálnak, és az, hogy ezeket ilyen gyorsan hozzák, számomra bíztató jel

Igen, legalább a legújabbak gyorsan kijöttek. Ennek ellenére a jövőben tudomásom szerint szép dömpingre lehet számítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzetes negatív vélemények ellenére is toleránsan ültem neki az Ep5 ifjúsági regényváltozatának, ami a Szóval Jedi akarsz lenni? címre hallgat. Sajnos valóban kritikán aluli minőséget képvisel, engem leginkább a Jedi-herceg sorozatra emlékeztetett. Nem értem, miért nem lehetett legalább olyan színvonalon összehozni, mint az Ep4 ifj. regényváltozatát. A leírások végtelenül egyszerűek, buták és unalmasak, háttérinfókat szinte egyáltalán nem kapunk, ahogy a szereplők gondolatai is szinte teljes homályban maradnak. Nem hogy nem ad pluszt a filmhez, inkább ledegradálja ezt az amúgy remek sztorit. Baromi zavaró volt, hogy E/2-es személyben íródott a könyv, tehát azt kellett hinnem, hogy én vagyok Luke. :facepalm: Mindezt olyan óvodás stílusban és gyerekes "leckékkel" kiegészítve, hogy ha nem adtam volna pénzt a könyvért, kizárt, hogy végigolvasom. Életem egyik legrosszabb SW könyvélménye, több szót nem is érdemel. Aki nem akar szenvedni, az messziről kerülje el ezt a minősíthetetlen förmedvényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen tényleg nem értem, mi értelme az ilyen kiadványok kánonnak nevezésének. Megértem, hogy kell a gyerekeknek is valami egyszerűbb nyelvezetű, de akkor az ne legyen kánon. A régi EU is tele volt ilyen szemetekkel, amitől az egész teljesen átláthatatlanná vált. Azt gondoltam, hogy régi kánon eltörlésével az egyetlen jó, ami történhet az, hogy megy a levesbe ez a sok kusza sztori, amikben hemzseg a történeti és stílusbeli ellentmondás más művekkel, mert azt hittem, nem akarják a Lucasfilmnél önmagukat megszívatni azzal, hogy esetleg a nagyobb projektekkel, filmekkel ilyen gyerekeknek való sztorik tucatjaihoz kelljen igazodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.starwarsunderworld.com/2016/11/cover-for-rogue-one-novelization.html

 

A Rogue One könyvadaptációjának kinti borítója (valszeg az itthoni is ilyen lesz), ugyanaz, mint a film posztere, akárcsak a TFA-nál. Úgy látszik, hogy hozzá kell szoknunk ehhez a nem túl kreatív tendenciához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván az lesz a fontos, ami benne van. Amúgy meg ez a moziplakát talán az egyik leggyönyörűbb, amit valaha láttam (de ez persze szubjektív), úgyhogy persze annyira én se bánom :D

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017 őszén megjelenik egy jelenleg Journey to VIII. címre keresztelt regény, valamint egy 40 évfordulós Csillagok Háborúja regény. Ez utóbbi elég kevés infó alapján úgy tűnt, hogy az EP IV újraírt változata lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Old Republic új fejezetéhez kapcsolódó novellát tettek közzé a játék honlapján. A rövid történet címe A Mother's Hope (azaz "Egy anya reménye"), írója pedig nem más, mint a Bane-trilógia, a Revan és Megsemmisítés regények szerzője, Drew Karpyshyn - aki magának az Old Republic játéknak a sztorijáért is felelős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Végeztem a Mozgó célponttal, ami A csempész futásához és A Jedi fegyveréhez hasonlóan a klasszikus trilógia egyik főszereplőjét - ezúttal Leia hercegnőt - állítja középpontba. A három közül nekem ez tetszett legkevésbé, bár a három mű nagyjából egy szinten mozog. A "normál" regények szintjétől messze áll, de ha nem akarjuk véresen komolyan venni, egyszeri olvasmányos SW kikapcsolódásnak szerintem bőven ideális. A történettől ne várjunk sokat. Nagy vonalakban annyiról szól, hogy a Lázadók Szövetségének legfőbb vezetői (pl. Mothma, Ackbar Dodonna) megosztják Leiával a bothai kémek új infóit, melyek szerint egy új Halálcsillag épül az Endor holdnál. E maréknyi Lázadón kívül senki nem tud minderről, Leia javaslatára pedig veszélyes akcióba kezdenek: a "Sárga Hold hadművelet" keretében néhány bolygón felszólítanak pár Lázadó sejtet a gyülekezésre, hogy felkeltsék a Birodalom figyelmét. Így a Lázadó Flotta összegyűlhet a Sullustnál, ahonnan elindulva aztán megindíthatják a támadást az Endornál. Természetesen sikerrel járnak (bár járulékos veszteségek keletkeznek), és a hírszerzésnek Han Solo hollétére is sikerül fényt derítenie. A történet egyszerű, a fogalmazásmód letisztult, hangulatilag pedig inkább a kalandon van a hangsúly. Mivel ismerjük a cselekmény végkifejletét, és a főbb szereplők nagyjának sorsát, sok meglepetést nem tartogat a sztori. Egynek elmegy, az Ep5 újraírt ifj. regényváltozata után igazi felüdülés volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg mindhárom könyvben vannak kisebb utalások a hetedik filmre (bár ezek jelentéktelenek, ahhoz képest, hogy mennyire ki van hangsúlyozva a borítón).

 

 

A Han-könyvben a Falcon tulajdonosváltásai, a Luke-regényben pedig az egyik háttérszereplő fejvadász története, aki összecsap Luke-kal a Devaronon.

 

 

A Mozgó célpontban is van ilyen utalás? Egyedül ezt a könyvet nem olvastam még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs benne egy jelentősebb utalás se. Sőt, semmi olyan, ami közvetlen az Ep7-hez kapcsolódna. Leszámítva a keretként szolgáló epilógust és prológust. Egyértelműen reklámszöveg, nem kapunk pluszt a 7. részhez. Nem hogy "olyan fontos információkat, amelyek a VII. epizód cselekményéhez szorosan kapcsolódnak", ahogy a borító ígéri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.