Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Utoljára a Vesztegzárat olvastam. Az "újak" közül nagyon érdekelne a Sith Nagyurak, a Sötét Tanítvány és az Ahsoka. Ezek milyenek?

Az Ahsokát még nem olvastam, a többi viszont tetszett. A Sötét tanítvány nálam benne van a Top3 SW regényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az Utóhatás: Adósságot és az Ahsokát még nem olvastam. A többiekkel egy kivételével elégedett voltam. A kedvenceim közé bekerült a Sötét tanítvány, a Sith Nagyurak, az Elveszett csillagok, A Jedik örököse, a Tarkin, az Alkony század.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vérvonalakat én jelenleg az utóbbi évtized egyik legjobb SW könyvének tartom. A Tarkin szintén nagyon tetszett. Most olvasom az Utóhatást, aminek kétszer kellett nekifutnom, mert az első 50-100 oldal rohadt érdektelen, de aztán kezdenek érdekessé válni az események. Persze, az elhatározás is segített, hogy az ep8-ig elolvasok minden könyvet, ami az ep6 és 7 között játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 regény jelent meg eddig a Disney égisze alatt (nem számolva a két filmregényt). Hányat olvastatok el ezek közül, és amire igazán kíváncsi vagyok, milyenek az "új éra" regényei a régiekhez képest?

Általánosságban azt mondanám, hogy vegyesek az újak is, de erre lehetett számítani :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 regény jelent meg eddig a Disney égisze alatt (nem számolva a két filmregényt). Hányat olvastatok el ezek közül, és amire igazán kíváncsi vagyok, milyenek az "új éra" regényei a régiekhez képest?

Na nézzük:

 

Elveszett Csillagok - 5*

Vérvonal - 5

Sith Nagyurak - 4

Tarkin - 3

Utóhatás - 2-es alá.

 

Februárban érkezik hozzám a Katalizátor és az Utóhatás 2. része. Igen, a gyenge könyv ellenére is berendeltem a folytatást, mert kíváncsi vagyok, hova fut ki a sztori. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utóhatás trilógia, Vérvonal(de az már megvan neked), és talán még az Ébredés előtt című ifjusági regényt, ami a TFA 3fő karakteréről tartalmaz 3 rövidebb történetet. Az elveszett csillagokon is rajta van, hogy információkat tartalmaz a EPVII-hez, de csak egy bizonyos bolygó szerepel a vége felé benne a filmből.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Elveszett csillagokban nem csak a helyszin tűnik fel, hanem a Birodalom-Lázadás/Köztársaság közti háború legfontosabb ep.6 utáni csatája is szerepel.

Igen, bár elég áttételesen.

 

Az Utóhatás első részén kívül nekem eddig egyikkel sem volt problémám. Bár az EP7 könyvváltozatához képest még az is fényévekkel jobb alkotás minden hibája ellenére.

 

A Vérvonal és Az elveszett csillagok a legjobb SW-könyvek között van (ide értve Legends regényeket is), a Tarkint imádtam, de én Lucenóval szemben eléggé elfogult vagyok, a Sith Nagyurak egy kellemes akcióregény, A Sötét tanítvány meg rengeteget tesz hozzá Ventress karakteréhez, és a Jedikről kialakult képet is tovább árnyalja. A Jedik örököse stílusában inkább ifjúsági regényre hajaz, de a Luke-regények közül az egyik legjobb. Az Utóhatás-trilógia második részét (Adósság) most olvasom, nemsokára befejezem, nagyságrendekkel jobb az első kötetnél.

 

Az Új hajnalt és az Alkony századot sajnos még nem olvastam, ahogy az Ahsoka is csak később kerül terítékre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.