Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nyilván ennek van egy olyan vonzata is, hogy a főszereplőkkel komoly dolgok( meghal, kibelezik) nem történhet, mert életben kell marandiuk mivel szerepelnek későbbi történetekben.

Nyilván Vader-t védte a plot armor, ezt tudjuk, de in-universe kérdésekre in-universe válaszok kellenek. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Davekid írta:

nem tudom volt e már tágyalva, de a Poe Dameron képregényben az Ellenállás már tud arról, hogy az Első Rend vezére Snoke. Mikor tudták ezt meg? A Vérvonalból ez nem derült ki és az Ellenállás kora képregenyből sem. 

Persze hogy tudták, az egyik sztoriban is van róla szó, azt nem tudni még hogy Snoke hogyan került konkrétan hatalomra, és hogy hogyan tudták meg. De biztos köze van hozzá C-3PO kémjeinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeptemberi Marvel képregény-megjelenések:

 

Star Wars #6 (szeptember 9.)

Darth Vader #5 (szeptember 16.)

Bounty Hunters #5 (szeptember 23.)

Doctor Aphra #4 (szeptember 30.)

 

A TROS képregényadaptációjáról még mindig semmi hír. Júniusban indult volna.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Esetleg van új infó a TPB kiadásokról?

Egyelőre ezeket találtam:

- Star Wars: The Rise of Kylo Ren TPB --> 2020. július 28.

- Star Wars: Jedi Fallen Order: Dark Temple TPB --> 2020. szeptember 15.

- Star Wars #1 TPB --> 2020. november 10.

- Star Wars: Darth Vader #1 TPB --> 2020. november 24.

- Star Wars: Bounty Hunters #1 TPB --> 2020. november 24.

- Star Wars: Doctor Aphra #1 TPB --> 2021. január 26.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Egyelőre ezeket találtam:

- Star Wars: The Rise of Kylo Ren TPB --> 2020. július 28.

- Star Wars: Jedi Fallen Order: Dark Temple TPB --> 2020. szeptember 15.

- Star Wars #1 TPB --> 2020. november 10.

- Star Wars: Darth Vader #1 TPB --> 2020. november 24.

- Star Wars: Bounty Hunters #1 TPB --> 2020. november 24.

- Star Wars: Doctor Aphra #1 TPB --> 2021. január 26.

Köszönöm szépen. Ezek alapján úgy tippelem, hogy elméletileg 2021. tavasz végétől 2021 nyár végéig megjelenhet a második SW vol 1, a harmadik Darth Vader vol 1, a Bounty Hunters Vol 1 és a második Aphra Vol 1. Feltéve, ha a kiadó úgy dönt, hogy elindul mindegyik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Belegondoltam egy kicsit a most futó képregényekbe. Most fut 4 fő sorozat. Második Star Wars, harmadik Darth Vader, második Doktor Aphra, Fejvadászok. Ezek mellé még jön Cavan Scott hosszú The High Republic sorozata. (És a Marvelnél nem csak Cavan képregény sorozata lesz The High Repbublic címmel ellátva.) Ezt öt hosszú sorozat, amik ki tudja mikor érnek véget. Ha minden elindul nálunk magyarul, akkor szerintem nagyon kevés hely marad a miniknek. Talán kevés fog megjelenni belőlük, talán egy sem fog éveken át, legalábbis addig, míg be nem fejeződik valamelyik. Ezek alapján én azt mondom, hogy Poe Dameronra se biztos hogy számíthatunk a közeljövőben.

Na és akkor két  dolog még eszembe jutott. Ott van a négy testvér sorozat A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közti időkből. A két film között csak egy év van. Azt korábban beszéltük már, hogy e miatt sokan nem tudjuk elképzelni, hogy 25-30 füzetnél tovább nyújtják ezeket. De! Én már el tudom ezt is képzelni. 2023-ban lesz 40 éves A Jedi visszatér. Szerintem ez a négy sorozat legalább 2023-ig menni fog. Ami azt jelenti, hogy min. 40 füzet, vagy még több várható. Talán mindegyiknél elmennek 50-ig. Lehetséges , hogy így lesz? Csak azért, hogy ezen sorozatok végei belemenjenek A Jedi visszatérbe, és ez pont a 40 éves évforduló környékén legyen?

A másik dolog, ami eszembe jutott. A Marvel nyilatkozta hogy lesz The Mandalorian által inspirált képregény. Én 3 lehetőséget látok. 1. Lesz önálló ongoing hosszú The Mandalorian képregény sorozat. 2. Lesz egy 4, 5, vagy 6 füzetes minisorozat a The Mandalorian-hoz. 3. opció - én ezt tartom legvalószínűbbnek - Din Djarin szerepelni fog a Bounty Hunters futó képregény sorozatban. Azért tartom ezt legvalószínűbbnek most, mert a Marvelnél úgy fogalmaztak, hogy a TV sorozat által inspirált képregény jön, tehát nem azt mondták, hogy kapna önálló sorozatot, vagy minit. Ha a Bounty Hunters-ben szerepelne, akkor ez pont lefedné a dolgot. Lehetséges, hogy így lesz?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Belegondoltam egy kicsit a most futó képregényekbe. Most fut 4 fő sorozat. Második Star Wars, harmadik Darth Vader, második Doktor Aphra, Fejvadászok. Ezek mellé még jön Cavan Scott hosszú The High Republic sorozata. (És a Marvelnél nem csak Cavan képregény sorozata lesz The High Repbublic címmel ellátva.) Ezt öt hosszú sorozat, amik ki tudja mikor érnek véget. Ha minden elindul nálunk magyarul, akkor szerintem nagyon kevés hely marad a miniknek. Talán kevés fog megjelenni belőlük, talán egy sem fog éveken át, legalábbis addig, míg be nem fejeződik valamelyik. Ezek alapján én azt mondom, hogy Poe Dameronra se biztos hogy számíthatunk a közeljövőben.

Ha jövő év közepén/második felében fognak csak érkezni ezek a sorozatok, akkor addig kilehetne adni pár minit, nem? :)

Mondjuk a Poe sorozatot sajnálom. Nem mondanám a legjobb sorozatnak, de szépen bővítette a folytatástrilógiát. Mondjuk ha tavaly elkezdték volna, akkor minden jobb volna. Sajnálom, hogy még inkább késni fog. :(

26 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Na és akkor két  dolog még eszembe jutott. Ott van a négy testvér sorozat A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közti időkből. A két film között csak egy év van. Azt korábban beszéltük már, hogy e miatt sokan nem tudjuk elképzelni, hogy 25-30 füzetnél tovább nyújtják ezeket. De! Én már el tudom ezt is képzelni. 2023-ban lesz 40 éves A Jedi visszatér. Szerintem ez a négy sorozat legalább 2023-ig menni fog. Ami azt jelenti, hogy min. 40 füzet, vagy még több várható. Talán mindegyiknél elmennek 50-ig. Lehetséges , hogy így lesz? Csak azért, hogy ezen sorozatok végei belemenjenek A Jedi visszatérbe, és ez pont a 40 éves évforduló környékén legyen?

Én inkább azt mondanám, hogy 2022 végéig fogják húzni. De nem vagyok biztos benne, hogy mindet. A SW szinte biztos 2022 végéig lesz. A DV és BH kérdéses, a DA méginkább. Azért is gondolom így, mert idén 40 éves a TESB és idén kezdték el feltölteni az 5-6 közti teret. Szerintem 2023 elején már elkezdik feltölteni a 6-7 közti teret, bár a franc se tudja, hogy azt hogy oldják meg.

27 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A másik dolog, ami eszembe jutott. A Marvel nyilatkozta hogy lesz The Mandalorian által inspirált képregény. Én 3 lehetőséget látok. 1. Lesz önálló ongoing hosszú The Mandalorian képregény sorozat. 2. Lesz egy 4, 5, vagy 6 füzetes minisorozat a The Mandalorian-hoz. 3. opció - én ezt tartom legvalószínűbbnek - Din Djarin szerepelni fog a Bounty Hunters futó képregény sorozatban. Azért tartom ezt legvalószínűbbnek most, mert a Marvelnél úgy fogalmaztak, hogy a TV sorozat által inspirált képregény jön, tehát nem azt mondták, hogy kapna önálló sorozatot, vagy minit. Ha a Bounty Hunters-ben szerepelne, akkor ez pont lefedné a dolgot. Lehetséges, hogy így lesz?

Lehetséges a 3. opció, meglátjuk.

Én mégis az első vagy második opcióra szavazok. Egy minisorozat szerintem biztos, hogy lesz. Egy ongoingban nem vagyok teljesen biztos, de lehet meglépik. Az SDCC Lucasfilm panelje után okosabbak leszünk ezen téren. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Bounty Hunters helyett ki lehetne hozni a Poe sorozatot. 

7 perccel korábban, Whill írta:

Arra nincs esély, hogy pld. a Kingpin kiadja füzetes formában valamelyik sorozatot?

Nem tudom hogy ezt a Disney engedélyezné-e, személy szerint én nem szeretnék lét kiadótól, és egymástól radikálisan eltérő kivitelezésben SW képregényt venni. 

 

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

2023-ban lesz 40 éves A Jedi visszatér. Szerintem ez a négy sorozat legalább 2023-ig menni fog. Ami azt jelenti, hogy min. 40 füzet, vagy még több várható. Talán mindegyiknél elmennek 50-ig. Lehetséges , hogy így lesz?

Nem hiszen, hogy ennyi ideig elhúznák, a Star Wars is elért a Birodalom visszavágig, de nem a 40.évfordulóra, viszont ha az előbbi sorozatból indulunk ki, én a 40-45 füzetes számokat reálisnak látom, mert az is ennyi szám után haladt egy évet. 

 

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

2. Lesz egy 4, 5, vagy 6 füzetes minisorozat a The Mandalorian-hoz

Ha belegondolunk, melyik kiadó szeretne magának konkurenciát, egy hatodik Ongoinggal SW téren a piacon? Én egy mininek jobban örülnék, ami az első évad előtt nem sokkal játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ha jövő év közepén/második felében fognak csak érkezni ezek a sorozatok, akkor addig kilehetne adni pár minit, nem? :)

Mondjuk a Poe sorozatot sajnálom. Nem mondanám a legjobb sorozatnak, de szépen bővítette a folytatástrilógiát. Mondjuk ha tavaly elkezdték volna, akkor minden jobb volna. Sajnálom, hogy még inkább késni fog. :(

Én inkább azt mondanám, hogy 2022 végéig fogják húzni. De nem vagyok biztos benne, hogy mindet. A SW szinte biztos 2022 végéig lesz. A DV és BH kérdéses, a DA méginkább. Azért is gondolom így, mert idén 40 éves a TESB és idén kezdték el feltölteni az 5-6 közti teret. Szerintem 2023 elején már elkezdik feltölteni a 6-7 közti teret, bár a franc se tudja, hogy azt hogy oldják meg.

Lehetséges a 3. opció, meglátjuk.

Én mégis az első vagy második opcióra szavazok. Egy minisorozat szerintem biztos, hogy lesz. Egy ongoingban nem vagyok teljesen biztos, de lehet meglépik. Az SDCC Lucasfilm panelje után okosabbak leszünk ezen téren. :)

Igen, addig még lesz pár mini. Kylo Ren és Dartk Temple biztosan, ezeket sokat kérik. Ha a Mandalorian lesz miniben, akkor annak is helyet kell majd szorítani a jövőben. Legelábbis szerintem, mert úgy érzem van olyan népszerű.

4 órával ezelőtt, Whill írta:

Arra nincs esély, hogy pld. a Kingpin kiadja füzetes formában valamelyik sorozatot?

Ez rossz ötlet lenne. Akkor  a Kingpin és a Szukits is egymás alatt vágnák a fát. Ráadásul a Kingpinnél Tomi is biztos látja, hogy mennyire nyomul a Szukits Kiadó SW képregény fronton, Így biztos vagyok benne, hogy nem érzi szükségét, annak, hogy ő is adjon ki SW-t.

4 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Mondjuk a Bounty Hunters helyett ki lehetne hozni a Poe sorozatot. 

Nem tudom hogy ezt a Disney engedélyezné-e, személy szerint én nem szeretnék lét kiadótól, és egymástól radikálisan eltérő kivitelezésben SW képregényt venni. 

 

Nem hiszen, hogy ennyi ideig elhúznák, a Star Wars is elért a Birodalom visszavágig, de nem a 40.évfordulóra, viszont ha az előbbi sorozatból indulunk ki, én a 40-45 füzetes számokat reálisnak látom, mert az is ennyi szám után haladt egy évet. 

 

Ha belegondolunk, melyik kiadó szeretne magának konkurenciát, egy hatodik Ongoinggal SW téren a piacon? Én egy mininek jobban örülnék, ami az első évad előtt nem sokkal játszódik.

Nem hiszem, hogy a Bounty Hunters helyett a Poet választanák. 1. Lehetséges, hogy lesz cross-over esemény a négy sorozat között, így e miatt is szerintem is ki akarják adni. 2. Lehetséges, hogy Din Djarin tiszteletét teszi a sorozatban. 3. Ha mégse, akkor is amíg nincs más, addig csak a Bounty Hunters az a széria, mely a The Mandalorian-hoz hasonló hangulatot ad.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem hiszem, hogy a Bounty Hunters helyett a Poet választanák. 1. Lehetséges, hogy lesz cross-over esemény a négy sorozat között, így e miatt is szerintem is ki akarják adni. 2. Lehetséges, hogy Din Djarin tiszteletét teszi a sorozatban. 3. Ha mégse, akkor is amíg nincs más, addig csak a Bounty Hunters az a széria, mely a The Mandalorian-hoz hasonló hangulatot ad.

A cross-overről: lehetséges jövő tavasszal kapunk egy 4 vagy 8 részes történetet? Ugye a SW októberben elkezdi a 2. történetét, utána valószínűleg tavasszal már jön a 3., de a COVID beleszólt egy esetleges év végi összejövetelbe? Lehet az idei SDCC -n jelentették volna be a crossovert? Most tök magamban spekulálok, de tuti letudják a közeljövőben. :)

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, addig még lesz pár mini. Kylo Ren és Dartk Temple biztosan, ezeket sokat kérik. Ha a Mandalorian lesz miniben, akkor annak is helyet kell majd szorítani a jövőben. Legelábbis szerintem, mert úgy érzem van olyan népszerű.

A TIE-vadász mini is érkezik vagy azzal most mi a helyzet? A régiek közül - Lando, Princess Leia, Chewbacca - gondolom nem fognak szemezgetni a közeljövőben, pedig szerintem a Lando jöhetne, márcsak a Mominos dolog miatt is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ha jövő év közepén/második felében fognak csak érkezni ezek a sorozatok, akkor addig kilehetne adni pár minit, nem? :)

Mondjuk a Poe sorozatot sajnálom. Nem mondanám a legjobb sorozatnak, de szépen bővítette a folytatástrilógiát. Mondjuk ha tavaly elkezdték volna, akkor minden jobb volna. Sajnálom, hogy még inkább késni fog. :(

a Poe sorozat nem lenne rossz, ha a képregényt alkotó töménytelen számot leredukálnák, így viszont elég vontatott

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Whill írta:

Én ezt a Poe-t őszintén szólva már elengedném. Aki annyira akarta, az már úgyis elolvasta a neten. Azt nem gondolom, hogy mind a 4 új sorozat sokáig fog futni, szerintem egyedül a Star Wars fog 6-7 kötetnél tovább menni

1. Most direkt megnéztem a Poe szériát, hogy kb. mennyi TPB -je van. 5 darab. Nálunk '18 tavaszán kezdődött el a képregénybiznisz, addigra az első három TPB már kijött. Ha kezdésként ezt is elindították volna akkor, mostanra már túl is lennénk rajta. :(

2. Ha rátaláltak a fórumunkra, akkor nagyon jó, örülök, hogy eltudták olvasni. De aki csak később csatlakozott be a képregényekbe és teszem azt érdekli a folytatástrilógia, az lehet sajnálja, hogy nem találja sehol. Mert tudtommal az oldalunkról is törölve lett.

5 perccel korábban, Davekid írta:

a Poe sorozat nem lenne rossz, ha a képregényt alkotó töménytelen számot leredukálnák, így viszont elég vontatott

Ízlések és pofonok. Ha az első történeten átlendül az ember, máris jobb a széria. És pont annyi van benne, amennyi kell. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

A cross-overről: lehetséges jövő tavasszal kapunk egy 4 vagy 8 részes történetet? Ugye a SW októberben elkezdi a 2. történetét, utána valószínűleg tavasszal már jön a 3., de a COVID beleszólt egy esetleges év végi összejövetelbe? Lehet az idei SDCC -n jelentették volna be a crossovert? Most tök magamban spekulálok, de tuti letudják a közeljövőben. :)

A TIE-vadász mini is érkezik vagy azzal most mi a helyzet? A régiek közül - Lando, Princess Leia, Chewbacca - gondolom nem fognak szemezgetni a közeljövőben, pedig szerintem a Lando jöhetne, márcsak a Mominos dolog miatt is. :)

Én cross-overből inkább egy 12 füzeteset tudnék elképzelni. Ez két gyűjteményes kötetben jelenne meg. felváltva jönnének a 4 sorozat füzetei. Szerintem tök jó lenne, csak ki kéne találni egy sztorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

Mert tudtommal az oldalunkról is törölve lett.

Nem lett törölve, csak már nem élnek a linkek. Anno a Megára tettem fel őket, ahol már nem elérhető. Szerencsére a gépemen megőriztem minden olyan képregényt, amit nem adott ki a Szukits.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

TIE-Fighter. Talán ez is lesz. De egyelőre csak talán. A többi miniből én az első Landot érzem esélyesnek, de csak a nagyon távoli jövőben, amennyiben lesz rá hely.

Azt hittem, hogy a Tie-Fighter mini már korábban bejelentve volt. :D

 

Amúgy gyorsan megnéztem, hogy a Szukits az elmúlt 5 évből még mit nem adott ki:

2015:

  • Princess Leia
  • Lando
  • Chewbacca

2016:

  • Poe Dameron
  • TFA Adaptáció

2017:

  • RO Adaptáció
  • RO - Cassian & K-2SO Special
  • Captain Phasma
  • TLJ - The Storms of Crait

2018:

  • TLJ - DJ - Most Wanted
  • Thrawn
  • TLJ Adaption
  • Lando - Double or Nothing
  • Beckett
  • Solo Adaption
  • Han Solo - Imperial Cadet

2019:

  • Galaxy's Edge
  • TIE Fighter
  • Target Vader
  • Jedi: Fallen Order - Dark Temple
  • Allegiance
  • The Rise of Kylo Ren

 

Áthúztam a filmadaptációkat + a Thrawn képregényt, ezek valószínűleg nem fognak érkezni. Kiemeltem azokat, amik valószínűleg a közeljövőben érkezni fognak, mert vagy szükségesek a fő szériához (HS Imperial Cadet, Target Vader) vagy mert újak (The Rise of Kylo Ren, J:FO stb.) és maradt néhány képregény, amik várólistán vannak.

Dőlt betűvel vannak jelezve azok, amik egy számmal rendelkeznek (Beckett, TLJ minik és a Cassian szóló) és szerintem attól függ, hogy milyen ezeknek a véleménye, hozzácsatolva valamelyik most futó szériához - ahol mondjuk egy TPB kevesebb számot tartalmaz - tökéletesen meglehetne oldani. Különösen a Cassian szóló jó lenne, ha megjelenne, mert jövőre jön a sorozat, ezzel lehetne itthon kicsit tüzelni a népet. :D

A maradék pedig igazából szelektálható:

- A 2015 -ös évből én a Landot várnám, a másik kettő igazából szükségtelen

- Poe kalandja is jó lenne itthon, de valószínűleg ezzel elkéstek a szukitsnál

- Phasmát passzolnám, de kitudja

- A Lando: Double or Nothing nem volt rossz, de inkább a '15 -ös Landora voksolnák :D

- A tavalyi Galaxy's Edge/Tie-Fighter meg úgy lehetne, hogy igazából mindkettő szükséges. Előbbi a hamarosan érkező Fekete toronyhoz jó melléklet lehetne, utóbbi meg az Alphabet osztaghoz, ha mondjuk a 2. rész megjelenik itthon. Tudtommal a szukits szeret multi-akciót hirdetni, van amikor mondjuk 2 képregényt és egy könyvet adnak el 5-6000 -ért, itt lehetne egy Galaxy's Edge/Fekete torony vagy egy TIE-Fighter/Alphabet osztag 1-2 kombót csinálni. :D

 

Ti hogyan vélekedtek? :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.