Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Vadernél a Sötét Nagyúr elnevezés hogy volt eddig? Kis betű, nagy betű kérdése érdekel.

Szerintem szerepelt már így is úgy is. Nekem leginkább a C változat ugrik be, vagyis a "Sötét Nagyúr". Emlékeim szerint a legtöbbször így használták. 

Sith Nagyurak és a Sötét Nagyúr regényekben pl. biztos így írták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Target Vader harmadik számát nézem. Épp a Heván vannak a hőseink Az egyik párbeszédben van egy szöveg, amit sem a fordító, sem én nem tudunk hová rakni.

Hah! Ő csak egy közvetítő. Mint a többi. Az évek során találkoztam néhány emberrel, pár zöld bőrű grubberrel, és egy csomó más, fura lénnyel.

Az angolban some grubber with green skin.

Mi ez a gurbber itt most? A wookien se találtam róla semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb finomságba botlottam bele. A Target Vader 4. számánál vagyok. Előkerült egy bizonyos E. M. P. device. Angolul: The E. M. P. Device only works on contact. Magyarul:

Az EMP-szerkezet csak közvetlen érintkezéssel működik.

Mi ez az E. M. P. device? A wookie-n semmit nem találtam róla. Csak annyi biztos, hogy valami mozaikszó. De rá kéne jönnöm, minek a rövidítése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "grubber"-t olyan személyekre használják, akik többnyire gátlástalanul halmoznak fel dolgokat, mint például pénzt. Szlengben viszont olyanokra használják, akik kinézetre és viselkedésükben disznókra emlékeztetnek. Hogy melyik jelentés a helyes, szövegkörnyezettől függ

Az EMP pedig az ElectroMagnetic Pulse rövidítése. A SW-ban (és kb. az összes létező sci fi-ben) az elektromos berendezések (és droidok) hatástalanításásra használják. Ez szerintem maradhat simán EMP-nek, úgyis a legtöbb műben (nem csak SW) így szerepel

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor A célpont: Vader mellett elméletileg lesz még egy képregény kötet, ami még idén megjelenik és ezzel zárjuk az évet.

A 2021-es év persze még alakulóban van. Én a következőkre látok esélyt:

Thrawn képregény adaptáció, Star Wars Vol 12-13, Aphra Vol 7, The Rise of Kylo Ren, Jedi: Fallen Order: Dark Temple, Star Wars második sorozat Vol 1, Darth Vader harmadik sorozat Vol 1 Aphra második sorozat Vol 1, Bounty Hunters Vol 1, The High Republic ongoing Vol 1, The High Republic első mini. Meglátjuk, hogy vajon ezek a címek jönnek-e ténylegesen, vagy lesz-e változás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 09. - 13:16, Darth Revan9 írta:

És akkor A célpont: Vader mellett elméletileg lesz még egy képregény kötet, ami még idén megjelenik és ezzel zárjuk az évet.

Ez a Crimson Empire (ami már előjegyezhető) lesz, vagy jön még egy kánon is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Whill írta:

Ez a Crimson Empire (ami már előjegyezhető) lesz, vagy jön még egy kánon is?

Nem lesz több megjelenés idén. Amiket még ebben az évben ki akarnak hozni, azok fent vannak az oldalon előrendelhető vagy előjegyezhető státuszban. A 2021-es évet a Thrawnnal és a Star Wars 12-vel indítjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem lesz több megjelenés idén. Amiket még ebben az évben ki akarnak hozni, azok fent vannak az oldalon előrendelhető vagy előjegyezhető státuszban. A 2021-es évet a Thrawnnal és a Star Wars 12-vel indítjuk.

Kicsit ezért tartottam a legendák és az adaptációk megjelenítésétől. Amennyi ongoing sorozat megy most odakinn, nehogy nagyon lemaradjunk megint. Az viszont örömteli, hogy az Ep 4-5 közötti korszaknak lassan a végére érünk, és összes mellékszál is megjelent (Target Vader, Aphra, Solo: Imperial Cadet, stb.).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Nem lesz több megjelenés idén. Amiket még ebben az évben ki akarnak hozni, azok fent vannak az oldalon előrendelhető vagy előjegyezhető státuszban. A 2021-es évet a Thrawnnal és a Star Wars 12-vel indítjuk.

Ezek szerint a Thrawn nyert. Komolyan mondom, nem értem az olvasókat. :hmm: Pedig mind az Allegiance-re mind a Galaxy's Edge-re nagyon kíváncsi lettem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Crimson Empire szép búcsú lesz - igazából ennek még örülök is - de ezzel a Legends kiadása most már tényleg záródjon le. Több canon képregény van, amelyek eddig indokolatlanul maradtak ki.

 

(persze a Szukits fb oldalán én is láttam, hogy a Crimson Empire kiadásának mennyien örülnek, úgyhogy a döntés üzletileg nagyon is érthető, ezt nem vitatom).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 02. - 13:27, Darth Revan9 írta:

A Target Vader harmadik számát nézem. Épp a Heván vannak a hőseink Az egyik párbeszédben van egy szöveg, amit sem a fordító, sem én nem tudunk hová rakni.

Hah! Ő csak egy közvetítő. Mint a többi. Az évek során találkoztam néhány emberrel, pár zöld bőrű grubberrel, és egy csomó más, fura lénnyel.

Az angolban some grubber with green skin.

Mi ez a gurbber itt most? A wookien se találtam róla semmit.

"Elterjedt szleng kifejezés, rossz hírnevű személyeket illetnek vele."

 

https://starwars.fandom.com/wiki/Grubber

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Decemberi képregénymegjelenések:

 

- Star Wars #9 [A STARLING HADMŰVELET ELKEZDŐDIK, amikor is a Pathfinders alakulat egy kétségbeesett küldetést hajtanak végre a Birodalom magjában] megjelenés: december 9.

500?cb=20200917162732

 

- Darth Vader #8 [Vajon Vader feltudja fedni mestere titkait Mustafar mélyén?] megjelenés: december 16.

500?cb=20200917161801

 

- Bounty Hunters #8 [Valace egy lázadó transzportot ment meg, de a Külső Peremvidékben nem csak egy régi ellenség, de egy új fenyegetés is lapul!] megjelenés: december 23.

500?cb=20200917164151

 

- Doctor Aphra #7 [Aphra a Koréliára megy, hogy egy titokzatos technikai darabot szerezzen meg, amely a Galaktikus polgárháború egyensúlyát felborítaná.] megjelenés: december 30.

500?cb=20200917163606

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon ezen sztorik gyűjteményes kötetei mikor jöhetnek? Már 2021 tavaszán? Szerintetek érdemes lenne mind a négy sorozatot futtatni párhuzamosan magyarul? Én azt vettem észre, hogy sokan ezt szeretnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Vajon ezen sztorik gyűjteményes kötetei mikor jöhetnek? Már 2021 tavaszán? Szerintetek érdemes lenne mind a négy sorozatot futtatni párhuzamosan magyarul? Én azt vettem észre, hogy sokan ezt szeretnék.

Abszolút!

 

Ma kezdtem olvasni a Skywalker korát. Nem tudom hogy maradhatott ki a filmből az orákulum jelenet a Mustafaron. Piszok jól nézett volna ki filmen, iszonyat kreatív. De örülök hogy az új Darth Vader sorozatban legalább felhasználják a lényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Vajon ezen sztorik gyűjteményes kötetei mikor jöhetnek? Már 2021 tavaszán? Szerintetek érdemes lenne mind a négy sorozatot futtatni párhuzamosan magyarul? Én azt vettem észre, hogy sokan ezt szeretnék.

Én biztos vevő lennék mind a négyre, de azért ne egyszerre jöjjenek, mert az egy kicsit drága mulatság lenne már. :D

A Wikia oldal szerint az USA-ban November 10-én jön a Star Wars trade paperback, tehát gondolom akkor a magyar valamikor április környékén jöhet majd. Addiga remélhetőleg tudni fogjuk már, hogy lesz-e valami crossover a sorozatok között. Illetve én nem hiszem, hogy mind a négy olyan sokáig fog menni, egyedül a Star Wars lesz szerintem különösen hosszú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Vader 25 számnál nem hiszem hogy tovább fog menni, a Star Warst és a Doktor Aphrát 40-50 számíg talán elhúzhatják. A Bounty Hunters jó kérdés, a többi háromhoz képest elég lassan kezdett, a történet se valami erős, szerintem az dönthet a sorsáról, hogy képes lesz-e erősebb sztorikat írni Eathan Sacks.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére én is belekezdtem már az új ongoingok olvasásába, igaz, egyelőre csak a SW és a DV első számai voltak meg (SW -nél 4, DV -nél első 2 szám). Lassan belekezdek a másik kettőbe is és egyszer csak utolérem majd a szériákat. :D

 

Hogy mi mennyi ideig fog menni? Az én tippeim:

- Star Wars: mivel most volt egy kb. 4 hónapos leállás, így lehet nem fogják elérni a kívánt mennyiséget, de ha hasonlóan az előző szériához egy novemberi/decemberi időpontban fognak finálézni, akkor 2022 vége vagy 2023 vége lehet a befutó. Ebből kifolyólag kb. 30 és 45 szám között fog végezni a széria.

- Darth Vader: volt már két Vader szériánk, mindkettő 25 számot élt meg. Valószínűleg itt se lesz ez másként. Ha jövő évben lesznek olyan hónapok, hogy két Vader szám is jön, akkor eltudom képzelni, hogy már jövő év végén végetér a sorozat. De reálisan nézve 2022 nyara. És ezután remélem egy hosszabb etapra elbúcsúzunk hörgő feketepáncélos haverunktól.

- Bounty Hunters: fogalmam sincs, hogy mit akarnak ezzel a szériával. Ha lesz a Mandihoz kapcsolódó elem, akkor még azt is eltudom képzelni, hogy ez a széria is kb. annyi ideig menjen, mint a DV, tehát olyan 25-30 számmal meg is lennénk.

- Doctor Aphra: Talán hasonló lesz a helyzet, mint az első DA szériánál és meglesz itt is a kb. 40 szám. De ez függ majd attól is, hogy mennyire lesznek kreatívak. Bár itt abból nincs hiány szerencsére. 25 és 40 szám között bármi lehet, szóval leghamarabb 2022 nyarán véget ér, legkésőbb 2023 végén. :)

 

Illetve azt is be kell látni, hogy ahol most ezek játszódnak, nagyon rövid, kb. 1 év. Érdekes dolgok történnek itt, de remélem 2-3 éven belül továbblépünk végre. Januárban már jön a High Republic ongoingja, remélem azzal hasonlóan hosszútávra terveznek, mint az első SW széria volt. És ugye ebből jön a kérdés, hogy amikor a főszéria befejeződik legkésőbb 2023 végén, elindítanak egy újabb szériát a 6-7 között? 30 évről van szó, szerintem valamilyen más módon kéne felderíteni azt a "tátongó feketelyukat". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Whill írta:

Én biztos vevő lennék mind a négyre, de azért ne egyszerre jöjjenek, mert az egy kicsit drága mulatság lenne már. :D

A Wikia oldal szerint az USA-ban November 10-én jön a Star Wars trade paperback, tehát gondolom akkor a magyar valamikor április környékén jöhet majd. Addiga remélhetőleg tudni fogjuk már, hogy lesz-e valami crossover a sorozatok között. Illetve én nem hiszem, hogy mind a négy olyan sokáig fog menni, egyedül a Star Wars lesz szerintem különösen hosszú.

Áprilisban még biztos nem jön magyarul. Túl korai lenne. Más képregények vannak belőve oda.

Én úgy saccolom, hogy június-július környékén jöhet a Star Wars 2. sorozat Vol 1-ese, a Darth Vader 3. sorozat Vol 1-ese, augusztus-szeptember környékén jöhet a Doktor Aphra 2. sorozatának Vol 1-ese és a Bounty Hunters Vol 1-ese. Nem tudom még , hogy a Köztársaság Fénykora hogy fog haladni, de valamikor október-november, vagy 2021. december- 2022. január környékén lehet reális a magyar megjelenés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Januári képregénymegjelenések:

 

- Star Wars #10 [STARLING HADMŰVELET 2. rész (a 3-ból), ahol a lázadóknak sikerül egy új kommunikációs kódot készíteniük, amelyet a Birodalom nem tud megfejteni. Időközben bemutatkozik a Starling osztag, akik egy halálos küldetésre indulnak.]

STAR WARS #10 cover

 

 

- Darth Vader #10 [A BÉRGYILKOS VISSZATÉR, amikor Vader Mustafar mélyén kutat tovább mestere titkai után.]

STAR WARS: DARTH VADER #9 cover

 

 

- Bounty Hunters #9 [Valace csapdába esett egy lázadó transzporton, amelyet éppen kalózok támadnak. Dengarral szövetkezve próbál kijutni a szorult helyzetből, azonban egy ismerős arc meghökkentő visszatérése megváltoztatja az alvilágot.]

STAR WARS: BOUNTY HUNTERS #9 cover

 

- Doctor Aphra #7 [AZ AJÁNLAT: Tagge parancsát követve, Aphra egy olyan titokzatos fegyver után kutat, amely megváltoztathatja a polgárháború menetét.]

STAR WARS: DOCTOR APHRA #7 cover

 

Na most akkor a 7. Aphra szám decemberről januárra tolódott? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az Ellenállás kora: Hősök 86%-on áll 12 értékelés alapján, a Gonosztevők 84%-on áll 10 értékelés alapján. Az Ellenállás kora nem teljesített olyan kimagaslóan, mint a Köztársaság kora, de nem marad el nagyon mögötte. Amit észrevettem, hogy a Felkelés kora kötetek viszont sokak szemében gyengék lettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megérkezett hozzám a 2 új Star Wars képregény kötet, és ki is olvastam őket. A Han Solo: A birodalmi kadét sajnos nem nyerte el a tetszésemet. Én személy szerint az eddigi leggyengébb kánon képregénynek tartom. Igaz, megtudjuk hogy Han milyen küldetésben vett részt rövid szolgálata alatt, de igazából nem lett túl érdekes. Az új mellékszereplők felejthetőek, a rajzok néhol kifejezetten csúnyák, az akció nekem követhetetlen volt. Han viszont karakterhű, az ő szövegei és megnyilvánulásai tetszettek, valamint egy nagyon szimpatikus tettet hajtott végre, ami azért csak mosolyt csal az olvasó arcára. A Beckett sztori szórakoztató volt, jó hogy belekerült a kötet végébe! Új bolygó, új, kifejezetten nagy és félelmetes szörnyeteggel!

Viszont a Doktor Aphra 6. kötete ismét pozitívan meglepett! Ez a sorozat egyre jobb. Jól megírt, tele volt csavarokkal. Ahogyan azt a Darth Vader: A Sith Sötét Nagyura sorozat véleményezése során is ajánlottam, ezt minden újdonságokra nyitott Star Wars rajongóval elolvastatnám, mert a furfangos sztori és szerethető karakterek (pl. Aphra, Vulaada és a háziszörnye,, Black Krrsantan) mellett nagyon egyedi hangulata van. Érdemes tenni vele egy próbát. Nem biztos hogy mindenkinek bejönnek az Aphra kötetek, de én alig várom, hogy ennek a történetszálnak a befejezését olvashassam, és utána az új sorozatot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mikor Thripio meglátja Artut  az Egy új reményben a yavini csata után ezt mondja:

Meg kell javítaniuk!

Ha bármelyik áramköröm vagy alkatrészem segíthet, örömmel felajánlom neki!

Ugye, ezt mondja szó szerint a filmben? Szerintem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.