Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez mennyire jó képregény? 

Én a "... Kora" képregények közül még csak a Köztársaságot olvastam, és elég vegyes a felhozatal. Néhány sztori nagyon jól el van találva (pld. a kedvencem az összes közül a Grievous meglepően mélyre sikeredett), és van 1-2 gyengébb is. A formátum miatt sajnos nem igazán van lehetőség grandiózusabb történetekre, de alapvetően hangulatos kis olvasmány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Whill írta:

Én a "... Kora" képregények közül még csak a Köztársaságot olvastam, és elég vegyes a felhozatal. Néhány sztori nagyon jól el van találva (pld. a kedvencem az összes közül a Grievous meglepően mélyre sikeredett), és van 1-2 gyengébb is. A formátum miatt sajnos nem igazán van lehetőség grandiózusabb történetekre, de alapvetően hangulatos kis olvasmány.

Hát igen, ez az Age of sorozat legnagyobb hibája, mert egy one-shot történetet lehet hogy 4 füzetben jobban meg lehetett volna írni, és akkor nagyobb eseményeket is bevállalhattak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Whill írta:

Én a "... Kora" képregények közül még csak a Köztársaságot olvastam, és elég vegyes a felhozatal. Néhány sztori nagyon jól el van találva (pld. a kedvencem az összes közül a Grievous meglepően mélyre sikeredett), és van 1-2 gyengébb is. A formátum miatt sajnos nem igazán van lehetőség grandiózusabb történetekre, de alapvetően hangulatos kis olvasmány.

Engem most csak az Ellenállás kora érdekel. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez mennyire jó képregény? 

Amikor átnéztem, nekem tetszett. Egy füzetes sztorik kis adalékokat adnak a szereplőkhöz. Rey, Rose, Kylo Ren, Snoke, Finn történetei nagyon tetszettek. Rose-é különösen jó sztori.

1 órával ezelőtt, Whill írta:

Én a "... Kora" képregények közül még csak a Köztársaságot olvastam, és elég vegyes a felhozatal. Néhány sztori nagyon jól el van találva (pld. a kedvencem az összes közül a Grievous meglepően mélyre sikeredett), és van 1-2 gyengébb is. A formátum miatt sajnos nem igazán van lehetőség grandiózusabb történetekre, de alapvetően hangulatos kis olvasmány.

A Köztársaság kora mindegyik füzetével maximálisan meg voltam elégedve.

A molyon is meglepően jó állnak. Mindkettő jelenleg 90%-on.

https://moly.hu/konyvek/jody-houser-marc-guggenheim-star-wars-a-koztarsasag-kora-hosok

 

https://moly.hu/konyvek/jody-houser-star-wars-a-koztarsasag-kora-gonosztevok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy ez mennyit fog változni. A Star Wars 5. száma például július 15. -re van hirdetve, kérdés, hogy meg e fog akkor jelenni. Az viszont mindenképpen biztató, ha a Kylo képregényt a novemberre csúsztatott kiadása már a nyáron megjelenik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Júliusi megjelenések:

7/22

- Doctor Aphra #2

 

7/29

- Darth Vader #3

- The Rise of Kylo Ren TPB

 

Jövő héten Doctor Aphra #1 - ami már digitálisan elérhető - továbbá jövő hónapban jön a Bounty Hunters 3. száma. :)

A Kylo Ren TPB képregényt tudtommal november 10-re csúsztatták. Az nem véletlenül a második Star Wars Volume 1-ese?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Kylo Ren TPB képregényt tudtommal november 10-re csúsztatták. Az nem véletlenül a második Star Wars Volume 1-ese?

Nem, az tényleg a Kylo Ren lesz, a marvel hivatalos honlapján is írják:https://www.marvel.com/articles/comics/exclusive-announcement-new-marvel-comics-coming-in-july-2020

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem, az tényleg a Kylo Ren lesz, a marvel hivatalos honlapján is írják:https://www.marvel.com/articles/comics/exclusive-announcement-new-marvel-comics-coming-in-july-2020

Fura. A Wookiepedián, az Amazonon és a Jedi Bibliotheken is még mindig november 10. van. Akkor előrehozták váratlanul? A Jedi Fallen Order Dark Temple-lel mi van akkor? Remélem azt is előrehozzák, mert a jelenlegi párosításokban a Kylo képregény vele együtt van.

Bár, ahogy számolgattam, még így se biztos, hogy idén kijöhet, mert nem igazán van meg a hat hónap decemberig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Arról nem írtak semmit a cikkben amit belinkeltem. Mással nem lehet párosítani?

De lehetne, bár akkor megint át kell variálni a párosításokat. És ráadásul a július legvégi dátum miatt így se biztos, hogy beleférne decemberig. Reálisabb lenne a jövő év eleje. Egyelőre szerintem kivárok, amíg bővebb infók nem lesznek. Hátha előrehozzák a Dark Temple-t is. Aztán utólag lehet variálni. Most még ráér a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Kylo Ren TPB képregényt tudtommal november 10-re csúsztatták. Az nem véletlenül a második Star Wars Volume 1-ese?

Nem, az 100% a Kylo Renes TPB lesz. Bár biztosat majd csak pár hét múlva tudunk, a jelenlegi helyzetet nézve. A második SW Volume 1 biztos, hogy nem júliusban fog érkezni. Elvileg abban a hónapban érkezik majd az 5. szám, de látszólag (még) nem jegyezték fel a hivatalos oldalon. Ha ki is adnák azt, a Volume 1 legjobb esetben is szeptember/október tájékán jönne, nem?

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nem, az 100% a Kylo Renes TPB lesz. Bár biztosat majd csak pár hét múlva tudunk, a jelenlegi helyzetet nézve. A második SW Volume 1 biztos, hogy nem júliusban fog érkezni. Elvileg abban a hónapban érkezik majd az 5. szám, de látszólag (még) nem jegyezték fel a hivatalos oldalon. Ha ki is adnák azt, a Volume 1 legjobb esetben is szeptember/október tájékán jönne, nem?

De igen, viszont több helyen július 29-et láttam a Star Wars második sorozatának Volume 1-re. Valószínű, hogy a füzetes megjelenés csúszása miatt csúszik a gyűjteményes megjelenés is. És, hogy ne legyen üresen a korábbra tervezett dátum, így előrehozták a Kylo Rent. Akkor lehet, hogy ez lesz a harmadik Darth Vader Volume 1-nél is, ott meg augusztusi megjelenést láttam. Oda meg előre lehet hozni a Dark Temple TPB-t. Érdekes lenne, meglátjuk, hogy így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb SW képregények moly.hu szerint.

 

Szerző

Cím

Értékelés

Értékelők száma

Státusz

Charles Soule

Darth Vader, a Sith sötét nagyura: A Jedik hagyatéka

95%

32

Kánon

Greg Weisman

Kanan: Az utolsó padavan

93%

22

Kánon

Charles Soule

Darth Vader, a Sith sötét nagyura: Lángoló tengerek

92%

25

Kánon

Charles Soule

Darth Vader, a Sith sötét nagyura: Vader erődje

92%

19

Kánon

Jody Houser

A Köztársasás kora: Hősök

90%

21

Kánon

Jody Houser

A Köztársasás kora: Gonosztevők

89%

25

Kánon

Kieron Gillen

Darth Vader: Vader

88%

72

Kánon

Kieron Gillen

Star Wars: Múló remény

89%

22

Kánon

Cullen Bunn

Darth Maul

88%

59

Kánon

Kieron Gillen

Darth Vader: A jászmák vége

88%

41

Kánon

Charles Soule

Darth Vader: Birodalmi gépezet

87%

42

Kánon

Kieron Gillen

Doktor Aphra: Doktor Aphra és az óriási profit

87%

26

Kánon

Greg Weisman

Kanan: Első vér

87%

21

Kánon

Jason Aaron és Kieron Gillen

Vader lezuhan

86%

60

Kánon

Jeremy Barlow

Darth Maul: Dathomir fia

86%

31

Kánon

Simon Spurrier

Doktor Aphra: A szabadulóművész

86%

11

Kánon

Charles Soule

Obi-van és Anakin

86%

48

Kánon

Kieron Gillen

Star Wars: Lázadás Mon Calán

85%

24

Kánon

Marjorie Liu

Han Solo

85%

38

Kánon

Jason Aaron

Star Wars: Leszámolás a Csempészek Holdján

85%

60

Kánon

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képregények menetrendje:

Május:

- Doctor Aphra #1 (Május 27.) (digitálisan már megjelent)

 

Június:

- Bounty Hunter #3 (Június 24.)

 

Július:

- Doctor Aphra #2 (Július 22.)

- Darth Vader #3 (Július 29.)

- The Rise of Kylo Ren TPB (Július 29.)

 

Augusztusi képregény megjelenések:

- Star Wars #5 (Augusztus 5.)

- Darth Vader #4 (Augusztus 12.)

- Bounty Hunters #4 (Augusztus 19.)

- Doctor Aphra #3 (Augusztus 26.)

 

A TROS képregényadaptációjáról egyelőre semmi hír.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Whill írta:

Akkor mégsem novemberben jön a Kylo? Ez remek hír, remélhetőleg így itthon is lecsökken a várakozás pár hónappal.

2 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Jaj de jó lenne, már év vége fele vagy jövő év elején magyar nyelven kézhez kapni.

Ha minden jól megy, akkor nálunk olyan január/február környékére érkezik majd meg, ami szerintem remek lenne.

 

És ezzel az is bizonyossá vált, hogy a fő szériák (SW, DV, DA, BH) TPB kötetei az ősszel érkeznek (október-november körül), amely valószínűleg nálunk egy késő tavaszi/kora nyári nyitányt produkálhat... persze, ha minden simán fog menni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Whill írta:

Akkor mégsem novemberben jön a Kylo? Ez remek hír, remélhetőleg így itthon is lecsökken a várakozás pár hónappal.

Igen, csak sajnos nem sokkal fog csökkenni a várakozási idő.

24 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Jaj de jó lenne, már év vége fele vagy jövő év elején magyar nyelven kézhez kapni.

Az év végi megjelenésén már rezeg a léc. Per pillanat 2021. február-március környékére tippelnék.

20 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ha minden jól megy, akkor nálunk olyan január/február környékére érkezik majd meg, ami szerintem remek lenne.

 

És ezzel az is bizonyossá vált, hogy a fő szériák (SW, DV, DA, BH) TPB kötetei az ősszel érkeznek (október-november körül), amely valószínűleg nálunk egy késő tavaszi/kora nyári nyitányt produkálhat... persze, ha minden simán fog menni. :)

Igen, ez érdekes lesz. Akkor lehet, hogy még pár képregény kötetre lesz hely és idő 2021-ben az első félévben nálunk. Feltérve, ha nem lesz brutális gazdasági visszaesés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
11 perccel korábban, Davekid írta:

 nem tudja veletlen valaki, hogy a Vrogas Vason, miközben Vader Karbinnal harcol, Leia miert nem húzza meg a ravaszt? Vader tiszta celpont, de van valami latomasa, de nem jön át az üzenet.

Akkor közben 3PO értesíti Leiát, hogy Lukeék bajban vannak és közben viaskodik benne, hogy most bosszút álljon-e Vaderen vagy segítsen a barátain ezért vannak közben képek az Alderaan robbanásáról, aztán végül úgy dönt, hogy bosszúnál fontosabb a barátai élete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ez nekem is eszembe jutott, de egy bemért célpontot hagy ott. Egy pillanat műve lehetett volna. Vegül azért nem békéltem meg ezzel a magyarázattal, mert korábban, mikor Chewbacca méri be Vadert, Leia Hannal kezd el vitázni, hogy maga megőrült? Ha tiszta celpont Vader, akkor húzza meg a ravaszt ne tétovázzon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván ennek van egy olyan vonzata is, hogy a főszereplőkkel komoly dolgok( meghal, kibelezik) nem történhet, mert életben kell marandiuk mivel szerepelnek későbbi történetekben.

2 perccel korábban, Davekid írta:

Chewbacca méri be Vadert, Leia Hannal kezd el vitázni, hogy maga megőrült? Ha tiszta celpont Vader, akkor húzza meg a ravaszt ne tétovázzon.

Akkor Chewie tüzet is nyit Vaderre, de ő innovatívan használja fel a környezetében lévő humán erőforrásokat így túlélve a támadást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Davekid írta:

Igen ez nekem is eszembe jutott, de egy bemért célpontot hagy ott. Egy pillanat műve lehetett volna. Vegül azért nem békéltem meg ezzel a magyarázattal, mert korábban, mikor Chewbacca méri be Vadert, Leia Hannal kezd el vitázni, hogy maga megőrült? Ha tiszta celpont Vader, akkor húzza meg a ravaszt ne tétovázzon.

Szerintem tisztában volt azzal, hogy Vadert egyetlen mezei lövéssel nem lehet elintézni és csak az idejét vesztegette volna ami alatt Lukékkal ki tudja mi történik, plusz magára vonta volna Vader figyelmét és könnyen lehet, hogy egyáltalán nem is tudott volna segíteni emiatt a barátainak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Nyilván ennek van egy olyan vonzata is, hogy a főszereplőkkel komoly dolgok( meghal, kibelezik) nem történhet, mert életben kell marandiuk mivel szerepelnek későbbi történetekben.

Akkor Chewie tüzet is nyit Vaderre, de ő innovatívan használja fel a környezetében lévő humán erőforrásokat így túlélve a támadást.

Igenigen; ez tény, csak akkor legalább igyekeznének elkerülni a megkérdőjelezhető helyzeteket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.