Ugrás a kommentre

Idővonal


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Értem. Tehát, mert a 6 film és a TCW az új kánon része, kizárásos alapon nem degradálódhat le azzal az értéke, hogy a "csúnya, kukába való Legends" univerzumának is részét képezi. Azt azért halkan megsúgom, hogy az általam ismert Legends kedvelők elenyésző részét érdekli az, hogy mi a "hivatalos" álláspont, miután a történetek ugyanúgy léteznek, ugyanúgy a 6 film által kialakított SW univerzum szerves, többnyire koherens részét képezik, még ha az immár egy párhuzamos eseménysor, akkor is.

 

Az nem világos, miért kell mindenáron elkülöníteni a filmeket és a TCW-t a Legendstől (aminek mint írtam, szerves részét képezi), csak azért, mert létrejött egy új, hivatalos kánon, aminek szintén részesei? Bizonyos eseményláncok miért ne képezhetnék több párhuzamos világ részét egyszerre? A párhuzamos világ egyik lényege épp az, hogy sokszor csak minimális eltérés van adott univerzumok közt. A Terminátor franchise-nál sem emlékszem zúgolódásra amiatt, hogy a The Sarah Connor Chronicles sorozat miatt a Terminator 2-t követően kettéágazott az univerzum, egy alternatív idősíkot teremtve. Mindkét univerzum közös részét képezi a T1-T2. Nem látom másnak a Canon-Legends esetét... persze itt nem egy szimpla elágazásról van szó, hanem eltérő előzménnyel és folytatással rendelkező közös eseményláncról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Tehát, mert a 6 film és a TCW az új kánon része, kizárásos alapon nem degradálódhat le azzal az értéke, hogy a "csúnya, kukába való Legends" univerzumának is részét képezi. Azt azért halkan megsúgom, hogy az általam ismert Legends kedvelők elenyésző részét érdekli az, hogy mi a "hivatalos" álláspont, miután a történetek ugyanúgy léteznek, ugyanúgy a 6 film által kialakított SW univerzum szerves, többnyire koherens részét képezik, még ha az immár egy párhuzamos eseménysor, akkor is.

 

Az nem világos, miért kell mindenáron elkülöníteni a filmeket és a TCW-t a Legendstől (aminek mint írtam, szerves részét képezi), csak azért, mert létrejött egy új, hivatalos kánon, aminek szintén részesei? Bizonyos eseményláncok miért ne képezhetnék több párhuzamos világ részét egyszerre? A párhuzamos világ egyik lényege épp az, hogy sokszor csak minimális eltérés van adott univerzumok közt. A Terminátor franchise-nál sem emlékszem zúgolódásra amiatt, hogy a The Sarah Connor Chronicles sorozat miatt a Terminator 2-t követően kettéágazott az univerzum, egy alternatív idősíkot teremtve. Mindkét univerzum közös részét képezi a T1-T2. Nem látom másnak a Canon-Legends esetét... persze itt nem egy szimpla elágazásról van szó, hanem eltérő előzménnyel és folytatással rendelkező közös eseményláncról.

Nem tudom, minek kell már megint ezzel az EU-rajongó dumával jönni, amikor én semmit sem minősítettem, sőt, még igazat is adtam neked abban, hogy a filmekből táplálkozik mindegyik. Nem degradáltam semmit, nem fényeztem semmit, úgyhogy hátrább az EU-védő agarakkal. Csak annyit mondtam, hogy XY vagy az egyik vagy a másik része, egyszerre a kettőé nem lehet, mint kánon, mert ez a két halmaz CSAK és KIZÁRÓLAG ezt határozza meg, hogy valami kánon vagy sem! Persze, hogy a Legendshez kapcsolódnak a filmek és a TCW, baromi nagy baromság lenne az ellenkezőjét állítani, mivel a filmek nélkül EU sem lenne. De a Legends és Canon egy hivatalos cucc, egy létező dolog, ez van, ezt kell szeretni. Két halmaz, amit összeköthetsz egy vonalllal, nem két halmaz, aminek van egy metszéspontja, mert érdekes lenne egy olyan film, ami egyszerre kánon is meg nem is. Ezt nem én találtam ki, hanem a Disney-Lucasfilm, és hogy miért csinálták, nos, ezt már millió és egyedszer kibeszéltük, ha ezt azóta sem sikerült megérteni, akkor sajnálom, a hiba nem az én készülékemben van. Szóval ez nem minősítés, ez egy tény. :) Hogy kinek mi a magánvéleménye a dologról, az a saját maga magánügye. Örülök, hogy vannak ismerőseid, akiket nem érdekel, de itt vagyok én, szintén ismerősöd, akit meg nagyon is érdekel. Puff, máris rontom a statisztikát. És itt is ismerek pár olyan embert, aki hasonlóan vélekedik, mint én, de mivel se te, se én, se a te ismerőseid, se az enyéim nem jelentik a világ Star Wars rajongóinak nagytöbbségét, így a véleményünk a Disney/Lucasfilm, korábban George Lucas szemében a "pont le van sz*rva" kategóriába esik. Ergo, rohadtul felesleges volt ezt halkan megsúgnod csak nekem úgy, mintha jelentőssége lenne, mert én meg amúgy is tudta, hogy vannak ilyem emberek, szoktam velük itt és másutt beszélgetni. :D

Párhuzamos világok pedig jelenleg nincsenek a Star Warsban, ahogy időutazás sem. Ez a magyarázat nagyon izzadságszagú erőlködés, a Terminatoros példa meg egyenesen nevetséges (már csak azért is, mert a TSCC körül bizony k*rva nagy zúgolódás volt, és a mai napig nem számít kánonnak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt sajnálom, hogy a "Legends"-univerzum nem bővül tovább, maximum a már meglévőket adhatják ki újra, immár a címkével ellátva. :( Remélem, az íróknak lehetőségük lesz minél több Legends-dolgot átemelni az új canonba, ez már Luceno és Kemp könyveinél ki fog derülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez az egész Legends-Canon egy nagy banthaabrak. Minőségi változás? Nem hinném. Ugyanolyan könyvek jönnek, mint eddig, semmi sem változik, kivéve, hogy ezek már canon művek. Az Empire And Rebellion sorozat eredetileg trilógia lett volna, de szétbontották, így csak duológia lett belőle. A Heir To The Jedi idén ugyanúgy fog megjelenni, mintha az EAR harmadik része lenne. Semmit sem változtattak rajta. Vagy az Insiderben megjelenő novellák. A Blade Squadron című post ep6 novella mitől canonabb, mint az előtte gey hónappal megjelenő novella? Semitől.

 

Az EU egy kényes téma, nagyon sokszínű és szerteágazó. Képregények, regények, novellák, játékok. Rengeteg szánalmas szemét született (pl. Jedi nerceg, Dark Empire, Galaxy of Fear...), de rengeteg mestermű is, melyek kibővitik, elmélyítik a filmeket (pl. Darth Bane, Darth Plagueis...). Szerintem a Disney lusta volt. Persze hogy csomó könyv minőségi, és nem érdemel Legends bannert, de a Disney nem akarja átnyálazni azt a több száz EU művet, hogy passzol-e az új canonhoz. Miért is akarná? Sokkal egyszerűbb tiszta lappal indulni, és odadobni a sarlakknak az eddigi EU-t. Szép mentalitás.

 

Tehát a nem olyan régi megjelenések teljesen passzolnak a canonhoz. Pl a Lockdown. Nem fogja bolygatni az ep7-et. Arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogy a TOR-ral mi lesz. Képesek vajon kezdeni egy új ősi érát? Nem tudom, majd meglátjuk.

 

Szerintem minőségi nem, maximum lélektani változás fog bekövetkezni. Tehát az EU tovább él.

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez az egész Legends-Canon egy nagy banthaabrak. Minőségi változás? Nem hinném. Ugyanolyan könyvek jönnek, mint eddig, semmi sem változik, kivéve, hogy ezek már canon művek. Az Empire And Rebellion sorozat eredetileg trilógia lett volna, de szétbontották, így csak duológia lett belőle. A Heir To The Jedi idén ugyanúgy fog megjelenni, mintha az EAR harmadik része lenne. Semmit sem változtattak rajta. Vagy az Insiderben megjelenő novellák. A Blade Squadron című post ep6 novella mitől canonabb, mint az előtte gey hónappal megjelenő novella? Semitől.

 

Az EU egy kényes téma, nagyon sokszínű és szerteágazó. Képregények, regények, novellák, játékok. Rengeteg szánalmas szemét született (pl. Jedi nerceg, Dark Empire, Galaxy of Fear...), de rengeteg mestermű is, melyek kibővitik, elmélyítik a filmeket (pl. Darth Bane, Darth Plagueis...). Szerintem a Disney lusta volt. Persze hogy csomó könyv minőségi, és nem érdemel Legends bannert, de a Disney nem akarja átnyálazni azt a több száz EU művet, hogy passzol-e az új canonhoz. Miért is akarná? Sokkal egyszerűbb tiszta lappal indulni, és odadobni a sarlakknak az eddigi EU-t. Szép mentalitás.

 

Tehát a nem olyan régi megjelenések teljesen passzolnak a canonhoz. Pl a Lockdown. Nem fogja bolygatni az ep7-et. Arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogy a TOR-ral mi lesz. Képesek vajon kezdeni egy új ősi érát? Nem tudom, majd meglátjuk.

 

Szerintem minőségi nem, maximum lélektani változás fog bekövetkezni. Tehát az EU tovább él.

Szerintem is a Disney egyszerűen lusta volt. Egyértelmű, hogy a könnyebb utat választották. Az, hogy a kreativitásra hivatkoztak elég fura. Most ugyebár a jelenlegi rendszer alapján egyetlen egységes kánon lesz. Tehát elméletileg a jövőben megszülető regények, képregények éppúgy számítanak, mint a filmek és sorozatok. Csak hát így a művek mennyiségének a növekedésével a kreativitás lehetősége is csökkenni fog.

 

Az én magánvéleményem az, hogy nem kell komolyan venni ezt kánon - nem kánon dolgot. A nem kánonnak számító műveknél is vannak olyanok, melyeket az adott egyén utál, szemétnek néz, nem tetszik neki. Ugyanez érvényes a jövőben születő könyvekre, filmekre, sorozatokra, stb... Ott is lesznek olyan dolgok, amik bizonyos egyének tetszését nem fogja elnyerni. Szerintem csak az számít, hogy a adott mű megfeleljen az egyén szubjektív minőségi elvárásának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg két rendkívül egyszerű vezérelv eredményezte a Disney döntését.

 

Egyrészt az egyértelműség, letisztultság. Volt kismillió kánonszint, amiben ember legyen a talpán, aki rendesen kiigazodott. Még a hardcore fanok egy része se látta át ezeket a szinteket és az EU-t, nemhogy egy hétköznapi SW-érdekelt ember.

Most minden sokkal tisztább, van A kánon és minden más. Így is vannak/lesznek hitviták, de legalább mindenki számára átlátható a hivatalos egész.

 

Másrészt pedig el akarták kerülni az önkényes szelektálást. Az egy dolog, hogy át kellett volna nyálazni sok millió EU alkotást, de ítélkezni kellett volna mindegyik felett. Márpedig sokszor "rajongói" alkotásokról beszélünk, vagy olyanokról, amelyek eléggé kimutatnak a SW hivatalos alkotói gárdája által létrehozott univerzumból. Ellentmondások is tarkítják ezeket, nem konzisztensek.

Most akkor nekiállnak a Disney emberei és eldöntik, hogy a sok-sok műből melyik érdemes a filmekkel egyenrangú lenni és melyik nem? Mi alapján? Az ütköző események közül miért pont azt fogadják el és nem a másikat? Miért rosszabb egyik alkotó munkája a másikénál? Rengeteg extra konfliktust szült volna, ami nem vezetett volna semmi értelmes irányba.

Most lényegében minden EU egy kalap alá került, aztán döntse el minden ember maga, hogy az alkotások közül mit fogad el és mit nem. Hivatalosan egyik se hivatalos, így ez nem élezi a helyzetet, senkinek nem kell széllel szembe menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért léteznek olyan objektív szempontok, amelyek alapján ki lehetett volna válogatni a selejtet, de érthető a Disney döntése, hogy a későbbi projektek kapcsán nem akar semmilyen kontinuitási konfliktust. Viszont, ha már új EU lesz, ahol nincsenek különböző besorolások, amely azért nem volt olyan bonyolult rendszer mint ahogy pb lefesti ;) , akkor a most megjelenő könyveket a későbbi műveknek, legyenek akár spin-off filmek, figyelembe kell(ene) venni, különben az egész újrakezdés nem ért semmit, és kezdődik minden elölről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy szempont, az elmaradhatatlan, a pénz, mert szerintem egy Luke, Leia, Han Chewie stb. könyv, sokkal több embert érdekel, veszi meg, mint például egy olyan storyt amiben új szereplők, a szerző által kitaláltak szerepelnek (én nem tartozom közéjük :) ) és hát Luke-ék élete eléggé be volt már építve történetekkel. Lehet ha a történeteket átnéznék utazási időt meg minden egyéb időmúlást belevéve az jönne ki, hogy szegények épp csak befejezték a Galaxis megmentő akciót erre következő nap ott a másik :).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg két rendkívül egyszerű vezérelv eredményezte a Disney döntését.

 

Egyrészt az egyértelműség, letisztultság. Volt kismillió kánonszint, amiben ember legyen a talpán, aki rendesen kiigazodott. Még a hardcore fanok egy része se látta át ezeket a szinteket és az EU-t, nemhogy egy hétköznapi SW-érdekelt ember.

Most minden sokkal tisztább, van A kánon és minden más. Így is vannak/lesznek hitviták, de legalább mindenki számára átlátható a hivatalos egész.

 

Másrészt pedig el akarták kerülni az önkényes szelektálást. Az egy dolog, hogy át kellett volna nyálazni sok millió EU alkotást, de ítélkezni kellett volna mindegyik felett. Márpedig sokszor "rajongói" alkotásokról beszélünk, vagy olyanokról, amelyek eléggé kimutatnak a SW hivatalos alkotói gárdája által létrehozott univerzumból. Ellentmondások is tarkítják ezeket, nem konzisztensek.

Most akkor nekiállnak a Disney emberei és eldöntik, hogy a sok-sok műből melyik érdemes a filmekkel egyenrangú lenni és melyik nem? Mi alapján? Az ütköző események közül miért pont azt fogadják el és nem a másikat? Miért rosszabb egyik alkotó munkája a másikénál? Rengeteg extra konfliktust szült volna, ami nem vezetett volna semmi értelmes irányba.

Most lényegében minden EU egy kalap alá került, aztán döntse el minden ember maga, hogy az alkotások közül mit fogad el és mit nem. Hivatalosan egyik se hivatalos, így ez nem élezi a helyzetet, senkinek nem kell széllel szembe menni.

 

Szerintem nincs teljes mértékű egyértelműség és letisztultság. A jelenlegi rendszer alapja, hogy a Legends művek inspiráció forrásként szolgálnak, tehát a jövőben az írók átvehetnek, átemelhetnek dolgokat valamilyen formában. Persze valamilyen nézőpontból lehet egyértelműnek tekinteni azt, hogy az átemelt elem kánon, viszont a régebbi műben szereplő formája nem az, de ez nem mindenki számára lesz egyértelmű. Főleg, hogy ha alig van eltérés, vagy ha valaki nem jártas ebben az egészben.

Önkényes szelektálás már most is van valamilyen szinten és valószínűleg lesz is a jövőben. Hiszen a régebbi művekből, vagyis az inspirációs forrásokból már most is merítenek. Lásd Lázadók sorozat. Úgy tűnik mégiscsak nekiálltak bizonyos elemeket átemelni a Legendsből. És mi alapján veszik át a sok-sok műből az elemeket és mi alapján döntik el, hogy ezeket érdemes a filmekkel egyenrangú szintre emelni? Sienar vállalat, klónok helyett besorozottak, Sith inkvizítor karakterosztálya,...stb Ki tudja mennyi lesz még? Miért rosszabb egyik alkotó által kitalált elem a másikénál? Szerintem ez is elég konfliktust fog szülni. Ennek ellenére én személyesen úgy gondolom, ha már egyszer úgyis meghozták az "ítéletet" a régi EU-ról, akkor az a leghelyesebb, hogy átemelnek minél több dolgot az új művekbe. Ez is a megbékélést szolgálhatja.

Vannak olyan művek, melyek eléggé kimutatnak a SW hivatalos alkotói gárdája által létrehozott univerzumból? Ez elég szubjektív dolog. Ugyanis vannak olyan újítások, melyek egyeseknek bejönnek, másoknak meg nem. Egyesek SW-s elemnek tekintik, mások SW idegennek. A régi írók pedig a Lucasfilmmel hivatalosan leszerződtek. Amit alkottak az Lucasfilm tulajdona.Tehát ebből a szempontból ők is a SW hivatalos alkotói gárdájának részét képezik.

 

Még egy szempont, az elmaradhatatlan, a pénz, mert szerintem egy Luke, Leia, Han Chewie stb. könyv, sokkal több embert érdekel, veszi meg, mint például egy olyan storyt amiben új szereplők, a szerző által kitaláltak szerepelnek (én nem tartozom közéjük :) ) és hát Luke-ék élete eléggé be volt már építve történetekkel. Lehet ha a történeteket átnéznék utazási időt meg minden egyéb időmúlást belevéve az jönne ki, hogy szegények épp csak befejezték a Galaxis megmentő akciót erre következő nap ott a másik :).

Ez szerintem nem így van. Magyarul is megjelentek olyan könyvek, melyekben nem volt benne Luke, Leia, Han és azokat is nagy számban vették.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

De akkor semmi újdonság nincs, azt eddig is lehetett tudni, hogy például az EP1 és az EP2 között 10 év van. Szerintem teljesen felesleges volt a jól működő YE/YU rendszer lecserélése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy tragédia, ha egy sorozat első része lesz a sorozat idővonalának kezdőpontja, és nem a közepe. Egek, mindjárt ránk szakad az ég ettől a felségárulástól, én azonnal elrendelném Chee és az egész bagázs azonnali és fájdalmas kivégeztetését. :) Hát éppen ez az, hogy ebben SEMMI újdonság sincs, csak beleírta Chee a Rebelst. Ennyi, slussz, passz. De ha véletlen az idővonalon a 0-t az ep1-re helyezik, nem az ep4-re, szerintem akkor sem dől össze a világ. Már persze, csak akkor nem, ha Chee-t és az egész bagázst menten kivégeztetik, fájdalmasan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez az hogy semmi újdonság nincs benne, így a változtatás felesleges volt. Bevált recepten ne változtass, nekem ez az elvem. Ha esetleg egy in-universe időszámítást vezettek volna be, amit a szereplők is használnának a filmekben, sorozatokban (konkrét évszámokat mondanának stb.), akkor érthető lenne, de így oly' mindegy. Én továbbra is a YE/YU rendszert tartom mérvadónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, olyan mindegy, hogy két generációval az ep4 után végre az első résszel kezdődik az idővonal, és esetleg az újaknak már nem kell matekozni és tanakodni, miért a sorozat közepe a kezdő pozíció. Mert egyrészt, az ep4 már a negyedik rész, tehát max. az indokolhatja, hogy az az idővonal kezdete, hogy ez készült el előbb. Ez kevés! Másrészt, a yavini csata már se in-universe, se out-universe nem olyan jelentős, ennél sokkal jelentősebb a geonosisi és az endori csata is, de talán még a coruscanti is, hát akkor miért nem az az idővonal kezdete?

Mindezek ellenére még az sincs itt kijelentve, hogy kidobták a kukába a YE/YU felállást, csak annyi történt, hogy Chee megmutatta, hány évvel játszódnak az ep1 után az események. Hatalmas nagy tragédia, tényleg megéri rajta rugózni. A nagy büdös semmin. Nagyobb tragédia, hogy elpazaroltam rá már legalább tíz percet, amit értelmesebb dolgokkal is el lehetett volna ütni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet értek Dzséjt-tel.

 

Én már kezdek arra az álláspontra jutni, hogy a Disney "hatalomátvétele" jót tett a Star Wars-nak. Mégpedig azért, mert legfőbb céljuk az (a pénzszerzésen kívül :P ), hogy mindent egységesítsenek, így például a rajongótábor a jövőben már valószínűleg nem lesz annyira megosztott. Most persze az újabb generációkról beszélek, meg a rugalmasabb rajongókról.

 

Azt speciel örömmel látom, hogy manapság az új YouTube-os Star Wars videók alá már kevesebb troll jár kommentelni és a fórumokon is ritkább a gyűlöletbeszéd. "Tisztelet a kivételnek"...

 

Gondolom majd kialakítanak egy olyan rendszert, amiben a nabooi csata lesz a kezdőpont.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a tweetet már én is láttam, de mitől 100%, hogy ez hivatalosan módosítja az SW időszámítást? Chee annyit még igazán odapötyöghetett volna, hogy "új SW időszámítás veszi kezdetét: ...", vagy hasonlót, csak az egyértelműség kedvéért (vagy lemaradtam valamiről?). Bár eddig is tudni lehetett, hány év telik el adott filmek és sorozatok közt, így sok más célja nem lehet a kiírásának. Egyelőre azért megvárom a megerősítést, mielőtt (esetleg feleslegesen) átírnám az évszámokat. Mondjuk a Son of Dathomirban (ami már az új kánonhoz tartozik) még "Birodalom felemelkedésének kora" van és "1000-0 évvel a yavini csata előtt").

 

Sok értelmét nem látom, ha valóban az Ep1 lesz a 0. év. Ha minden áron új rendszert akartak, megcélozhatták volna a Birodalom születését, ami in-universe logikusabb lett volna. Ha készülnek a jövőben Ep1 előtti filmek (ahogy minden bizonnyal fognak), ugyanúgy vissza kell majd számolni... a jól bevett és közismert Yavin-központú számítás megváltoztatása teljesen értelmetlen.

 

Különben a Rebels kapcsán a Star Wars Rebels: The Visual Guide említ egy új, lothali időszámítást, de kétlem, hogy az egész Galaxisra és annak eseményeire ki fog terjedni ennek használata.... főleg, miután a Lothal Year (LY) a Lothalon használt időszámítás.... 3258 évvel Palpatine Birodalmának megalakulása előtt veszi kezdetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jó lenne egy in-universe időszámítási rendszer, ezt a Star Wars-ban mindig hiányoltam. Egyébként a yavini csata is legalább van annyira fontos, mint a geonosisi, de az tény, hogy az endori ütközet jelentősebb korszakhatárt jelöl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy fest, nem csak nekünk nem volt egyértelmű Leland Twitter üzenete; tisztázta a felmerült kérdéseket.

Tehát, ugyanúgy a Yavini Csata éve a "0. év", továbbra is innen számítgathatunk előre-hátra. Hozzáteszem, örülök, hogy így történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.