Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na, meglestem. Galambos Péter is elég jónak tűnik Maulnak. Az előzetesek alapján azt hittem, hogy nem fogja hozni a zabrak tipikus suttogós hanglejtését. Persze, nálam Rajkai Zoltán viszi a pálmát. Azon morfondírozok, hogy lehet azért nem ő lett most Maul magyar hangja, mert átosztották Huyang szerepére, akinek David Tennant a szinkronja, akinek többször is Rajkai adta a hangját egyéb filmekben, sorozatokban.

 

Maga a szinkron nekem valahogy furcsa volt. Pedig nemrég láttam magyarul a 4. évad utolsó pár részét. Még át kell állnom... Nem a sötét oldalra. :D Sajnos Hondo "Traitors! Scum! ... I'm so proud of them." poénja valahogy nekem nem hatott olyan viccesnek magyarul. Az viszont jó, hogy a magyar verzióban legalább Palpatinenak csak egy szinkron hangja lesz.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! :)

Ez eddig számomra ismeretlen mű volt :hmm:

 

Pótold be! aranyos kis cucc az!

 

... Az viszont jó, hogy a magyar verzióban legalább Palpatinenak csak egy szinkron hangja lesz.

 

Erre ne vegyél mérget.; Savage-nak két egymást követő részben is először Epres Attila volt aztán Galambos Péter. Krellnek meg a 4 részből a 2.ban volt más.

...hát reménykedjünk...

 

Én nagyon kíváncsi vagyok a ma kezdődő Onderon szálra, mert látok rá esélyt, hogy magyarul jobban "át fog jönni".

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hírek az smgo.tv felől:

 

"As first adopters of SMGO.TV, you may already know that we approached Titmouse and Disney to get their approvals. We contacted Disney several times and are now closer to reach the right person! We are moving forward and since you reached the goal,you have our attention and we will focus on getting Motorcity back! "

 

nvtelentv.png

 

Van itt egy pár elkötelezett rajongó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pótold be! aranyos kis cucc az!

 

 

 

Erre ne vegyél mérget.; Savage-nak két egymást követő részben is először Epres Attila volt aztán Galambos Péter. Krellnek meg a 4 részből a 2.ban volt más.

...hát reménykedjünk...

 

Én nagyon kíváncsi vagyok a ma kezdődő Onderon szálra, mert látok rá esélyt, hogy magyarul jobban "át fog jönni".

 

Savage-nak össz-vissz 1 alkalommal volt más a hangja a többiben mind Epres Attila szólaltatta meg. Krellnek is csak 1 alkalommal volt Vass Gábor a hangja, a többiben csak Papp János hangját mélyítették. Szóval, nem félek. Yodának is volt úgy a 4. évadban, hogy 1 részre lecserélték a hangját Cs. Németh Lajosra.

 

Kíváncsi leszek ezúttal ki lesz Lux magyar hangja Harsányi Bence és Sánta László után. Az utóbbi nekem legutóbb elég furcsa volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy ezzel nem jó viccelni, de... Amit a Disney jelenleg művel, abból akár egy egész Sagát is lehetne csinálni.

 

Save The Clone Wars

 

I. EPIZÓD

BALJÓS ÁRNYAK

Nyugtalanság uralkodik a Lucasfilmben.

George Lucas vállalatának felvásárlása

heves vitákat váltott ki.

 

Hogy célját elérje,

a kapzsi Disney Company

borzasztó cselekedeteivel

szigorú blokád alá vette

a rajongókat.

 

Miközben a Star Wars rajongók

kongresszusa heves szócsatákat folytat

az aggasztó eseményekről

a Clone Wars rajongói titokban

útnak indítja a Save The Clone Wars csapatát

a béke és az igazság bajnokait, hogy megoldják

a konfliktust...

II. EPIZÓD

A RAJONGÓK TÁMADÁSA

Nyugtalanság uralkodik a Lucasfilmben.

Több ezer rajongó nyilvánította ki szándékát,

hogy felhagy rajongásával.

 

A titokzatos Bob Iger vezette szeparatista mozgalom

megnehezíti a maroknyi Clone Wars rajongó számára

a béke és a rend fenntartását a galaxisban.

 

Az Smgo.tv, egy tömegadat gyűjtő weboldal,

csatlakozik a kampányhoz, hogy szavazzon

a rajongókat támogató SZAVAZATGYŰJTÉS

felállításának sarkalatos kérdéséről...

III. EPIZÓD

A DISNEY BOSSZÚJA

Háború! a Disney elnöke, Bob Iger

brutális támadásokkal gyengíti a Lucasfilmet.

Mindkét oldalon harcolnak hősök, és

mindenütt felüti a fejét a gonosz.

 

A Disney gonosz hadserege váratlan

húzással behatolt a Lucasfilm Animation-höz,

és elrabolta Dave Filoni-t, a Clone Wars-t

korábban felügyelő rendezőt.

 

Miközben Walt Disney seregének katonái

értékes túszukkal menekülni próbálnak

az ostromlott stúdióból, a Save The Clone

Wars csapata vakmerő akciót indít a

rendező kiszabadítására...

IV. EPIZÓD

ÚJ REMÉNY

Javában dúl a polgárháború. Titkos támaszpontjukról

a felkelő rajongók, először hajtottak végre sikeres

támadást a gonosz Walt Disney Company ellen.

 

Az ütközet során hírszerzőik megkaparintották

a Disney csodafegyverének titkos terveit.

A DISNEY LAND nevű vidám park egy egész

rajongótábor elpusztítására képes.

 

A Save The Clone Wars csapata, nyomukban a

Disney ügynökeivel, hazafelé száguld csillaghajóján.

Náluk vannak a tervek, melyek megmenthetik népüket

s így újra felvirradhat George Lucas galaxisának

utolsó maradványában a szabadság...

V. EPIZÓD

A DISNEY VISSZAVÁG

Nehéz idők járnak a rajongókra. Bár a Disneylandet

elpusztították, a Disney erői kiűzték őket titkos

bázisukról s végigüldözték őket a galaxison.

 

A rettegett Disney flottája elől menekülve a szabadságért

küzdők csapata egy Clone Wars rajongó vezetésével

titkos bázist létesített a Facebook virtuális világában.

 

A gonosz elnök, Bob Iger, aki minden áron létre

akar hozni egy Sequel trilógiát, elpusztította

Lucas univerzumának több száz szerves részét...

 

VI. EPIZÓD

A RAJONGÓK VISSZATÉRÉSE

Az Smgo.tv visszatért a Save The Clone Wars csapatához,

hogy megpróbálja feltámasztani a reményt, elkezdett

kapcsolatot létesíteni a Disneyvel, hogy megpróbálja

kimenteni a Clone Wars-t Bob Iger, a galád elnök karmai közül.

 

Az Smgo.tv még nem tudja, hogy a WALT DISNEY COMPANY

új vidámpark építésébe kezdett, ami még a rettegett Disneylendnél

is hatalmasabb lesz.

 

Ha elkészül, legyőzhetetlen fegyver lesz a galaxis felszabadításáért

küzdő rajongók maroknyi csapata ellen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó estét, itt a War on Two Fronts szinkronnal...;)

 

 

Szerkesztve: - albundy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv újra, itt a Front Runners szinkronnal...;)

 

 

Szerkesztve: - albundy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép jó estét, íme a The Soft War szinkronnal...;)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkezett az eheti utolsó szinkronos rész, a Tipping Points...;)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas ennyire erősen pártolta a TCW-t? Megmondom őszintén, én annak örülök, ha a részeket meg tudom nézni időben és írogathatok ide, nincs igazán időm arra, hogy a híreket olvasgassam. Inkább Lucas EU-ról alkotott egyetemes véleményével vagyok tisztában, azt nem tudom a TCW-t hogyan értékeli és helyezi el a SW univerzumban. Ami rémlik, hogy sűrűn egyeztettek Filoni-val, volt több "vitájuk" is, amiben viszont többnyire Filoni diadalmaskodott és az ő akarata érvényesült inkább a sorozatban (pl. Ahsoka sorsa).

Az Ep.7 munkálatai kapcsán nem zavart volna a TCW, sőt még a másik (új) sorozattal is futhatott volna akár párhuzamosan. Azt viszont nem tudjuk, jogilag milyen problémái lehettek a folytatásnak. Átveszek egy vállalkozást, amit új alapokra szeretnék helyezni. Van egy félig-meddig befejezetlen projekt, amit még az előd kezdett el és valamilyen szinten a konkurenciám égisze alatt futott. Akarom-e én ezt folytatni? Egyáltalán megoldható-e komoly jogi problémák és pluszköltségek nélkül?

Félreértés ne essék, én is nagyon sajnálom a TCW-t, haragszom is a Disney-re, de érdemes lehet minél jobban körüljárni a problémát. Még így is elég kevés konkrét info van a birtokunkban.

Igen, Lucas pártolta a TCW-t, mi több, némely esetben igen aktívan kivette a részét a munkálatok során. És bár ez nyilván kissé túlzó kijelentés volt részéről, egy ideig azt hangoztatta, hogy a sorozat egyenértékű a filmekkel... aztán persze létrejött egy új kategória, a T-canon (a filmeknél alacsonyabb rangú, ám az EU minden egyéb részét felülíró kategória), melybe a TCW tartozik. Lényeg a lényeg: a TCW a Lucas által megteremtett univerzum ékes darabja volt, mely folytatásától a Disney megfosztotta a rajongókat. Magyarázhatjuk/magyarázhatják, milyen okai voltak, de: egyrészt, sosem fogjuk megtudni 100%-ra, másrészt, nem számít a végkimenetelt illetően, mivel ettől nem lesz elfogadhatóbb a döntés.

Szerintem a legkevésbé sem befolyásolta volna az Ep7 minőségét további 1-2 TCW évad levetítése. Jogilag nem tudom, milyen problémái lehettek volna, mivel nem értek hozzá különösebben, de tudtommal épp a konkurencia miatt tervezték a CN-ről a Disney XD-re való áthelyezést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Lucas pártolta a TCW-t, mi több, némely esetben igen aktívan kivette a részét a munkálatok során. És bár ez nyilván kissé túlzó kijelentés volt részéről, egy ideig azt hangoztatta, hogy a sorozat egyenértékű a filmekkel... aztán persze létrejött egy új kategória, a T-canon (a filmeknél alacsonyabb rangú, ám az EU minden egyéb részét felülíró kategória), melybe a TCW tartozik.

Nem... Egyrészt Lucas nyakig benne volt a sorozatban, szinte minden alapötlet tőle jött, a kidolgozás maradt a stábra. Már párszor leírtam, hogy Lucas két kategóriát állított fel. Az egyikben az van amiket ő maga tart SW -nek (filmek, TCW), a másik meg a "többiek" munkássága. Ez nem azt jelenti, hogy a TCW egyenértékű a filmekkel, hanem azt, hogy a sorozat beépíthető a filmekbe, nem mond ellent azoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem éppen, Sky jól írta, a TCW-nek külön kategóriát hoztak létre (T-canon), ami azt jelenti, hogy az EU-nál (könyvek, videojátékok stb.) magasabb rangú, de egyértelműen nem említhető egy szinten a 6 db filmmel és Lucas bármelyik nyilatkozatával (G-canon)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem éppen, Sky jól írta, a TCW-nek külön kategóriát hoztak létre (T-canon), ami azt jelenti, hogy az EU-nál (könyvek, videojátékok stb.) magasabb rangú, de egyértelműen nem említhető egy szinten a 6 db filmmel és Lucas bármelyik nyilatkozatával (G-canon)

Ezt hol írták? Amit én említettem, azt Lucas nyilatkozta egy újságnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mindig olyan nekem, mintha fényképezőgépkről beszélnétek.. ;)

De amúgy számomra full idegen ez a canon-ba sorolgatás.

Nekem minden beilleszthető a star wars-ba.

Játékok, könyvek, cw, tcw stb.. amit épp aktuálisan figyelemmel kísérek.

Olyankor mindig az univerzum részének tudom tekinteni.

He nem így lenne sosoem vette volna be a gyomrom Maul visszatérését és egy percig sem élveztem volna Galen Marek eltúlzott kalandjait vagy magasról tettem volna rá, hogy hogy érzi magát Vader a maszk alatt gép testben a 3. után.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Új hét, új rész, a The Gathering szinkronnal...;)

 

 

Szerkesztve: - albundy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt hol írták? Amit én említettem, azt Lucas nyilatkozta egy újságnak.

Linket nem tudok adni, mert ez egy elég régen kialakult rendszer, de visszaolvasva nincs nagy különbség attól, amit te is mondtál (tehát h a TCW nem egyenrangú a filmekkel, de az EU kiadványaihoz képest magasabban van).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Új hét, új rész, a The Gathering szinkronnal...;)

Köszi a linkeket! Már kérdezni akartam, hogy a tévés vetítéskor is ennyire mély hangon szólalnak meg a karakterek az eredeti szinkronhangjukhoz képest, vagy a feltöltés során történik valami? Már néhány Onderonos részben is feltűnt, ahogy ebben is. :)

 

Nem... Egyrészt Lucas nyakig benne volt a sorozatban, szinte minden alapötlet tőle jött, a kidolgozás maradt a stábra. Már párszor leírtam, hogy Lucas két kategóriát állított fel. Az egyikben az van amiket ő maga tart SW -nek (filmek, TCW), a másik meg a "többiek" munkássága. Ez nem azt jelenti, hogy a TCW egyenértékű a filmekkel, hanem azt, hogy a sorozat beépíthető a filmekbe, nem mond ellent azoknak.

Ha te is belátod, hogy a TCW nem egyenértékű a filmekkel, akkor nem értem, mi a probléma azzal, hogy nem a G-canon (6 mozifilm) kategóriába sorolandó, hanem egy másikba? Ez még nem mond ellent annak, hogy a Lucas által SW-nek tartott kategóriába tartozna, mivel az EU többi eleme fölött áll. ;) Egyébként Leland Chee felelős ezek kategorizálásáért, így szerintem nevezhető hivatalos álláspontnak. Itt lehet részletesebben informálódni a dolog kapcsán.

Elhamarkodott kijelentésnek tűnik, hogy szinte minden alapötlet Lucastól származna a TCW-ben, bár tény, hogy a rábólintásnál aktívabb szerepe volt a sorozatban (többek közt ezért is írja felül a többi EU-t). Arról se feledkeznék el, hogy a TCW számos eleme és ötlete ízig-vérig a sokak által lenézett EU-ból származik.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a linkeket! Már kérdezni akartam, hogy a tévés vetítéskor is ennyire mély hangon szólalnak meg a karakterek az eredeti szinkronhangjukhoz képest, vagy a feltöltés során történik valami? Már néhány Onderonos részben is feltűnt, ahogy ebben is. :)

 

Én is köszi a videót! Jó kis rész volt :)

A kérdésre a válasz off-topic, ezért inkább spoiler-tagben.

 

 

A dolog oka az ámerikai és európai videószabványok különbözőségében rejlik. Nálunk a mozgóképhatást másodpercenkénti 25 képkocka váltogatásával érik el (=fps). Az újvilágban mindig is különcök voltak: ha megnézed az mkv-t, akkor látható, hogy abban minden másodpercben átlagosan 23,976 db képkocka pereg le (azaz nagyjából 4 %-kal kevesebb, mint nálunk). S mivel Amerikából érkezvén a képet nem tudják átdigitalizálni az itteni szabványra (mert újra kellene gyártani majd' az összes képkockát), így a filmbeli képkockák száma ugyanaz marad, de lejátszva időben rövidebb a film kb. 4 %-kal. Ehhez a rövidebb változathoz készült a szinkron, s ha ezt be akarjuk másolni az mkv alá, akkor azt 4%-kal meg kell nyújtani, azaz lassabban lejátszani. Ezért mélyebbek a hangok.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.