Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ne túráztasd magad csoli! Nem jön be neki a TCW. :)

Jól van na! ;) csak érdekelt egy vélemény, mert csodálkoztam, hogy valakinek ez egy nagy friss élmény ilyen lemaradással. Kiváncsi voltam hogy hathat így?

 

Azért emeltem ki az első két évadból dolgokat, mert azok tetszettek a legjobban. A következő kettő már nagyon nem jött be, az ötödik viszont ismét nagyon pazar lett.

A hatodik évadot mindenképp elkezdem, ha jól hallottam, abban nem szerepel Ahsoka, aminek én végképp örülök.

Eszerint nem sikerült Ahsokával kibékülnöd. Nekem teljes mértékben sikerült -bár kezdetben még a létjogosultságát is megkérdőjeleztem- dé végül Ő szinte az egyetlen akiért valóban aggódni kellett, hisz azon kevesek közé tartozott, akiknek klónháborús sorsa nem volt kőbe vésve. És mivel őt le is zárták esetében legalább elégedett lehetek. Mondjuk Ventress sorsa is lehet, hogy lezártnak tekinthető és nekem Ő a másik kedvencem-mert dridszerű "fogdmegből" igazi karakterré érett a szemünk előtt. De Rex, Bane és Maul(on screen) lezárásának hiánya nagyon fájó pont.

 

Ebben az újranézésben természetesen már az is szerepelni fog. ;)

Na végre!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van na! ;) csak érdekelt egy vélemény, mert csodálkoztam, hogy valakinek ez egy nagy friss élmény ilyen lemaradással. Kiváncsi voltam hogy hathat így?

 

 

Nem olyan friss élmény, az ötödik évadot már tavaly nyáron befejeztem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem ártana leellenőrizni mielőtt felraknak egy ilyen cikket :facepalm::D Jar Jar csigája a Bombad Jedi-ben biztos hogy nem volt 290 láb (kb 88 méter) hosszú :lol: Oké, hogy igazából 29 láb akart lenni, de azért egy franchise hivatalos honlapjától elvárható lenne, hogy ne hagyjanak ilyen gépelési hibákat becsúszni :D

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként, ha már így egy nagy friss élményként abszolváltad a sorozatot, megkérdezném, hogy melyik történetszál, vagy rész tetszett a legjobban?

 

Ja, majd' kifelejtettem az egyik kedvenc szálamat: a Jedi tanács kap egy üzenetet egy távoli galaxisban levő jeditől. Anakin, Obi-wan, és Ahsoka ellátogatnak hozzájuk, és kiderül róluk, hogy nagyobb Erővel bírnak, mint bármely jedi. Szerintem nagyon meglepő és fordulatos szál volt, nagyot csodálkoztam, amikor a jedi az Erőt használva csak úgy simán kikapcsolja a fénykardot.

 

Hogy egy kicsit pozitívan is írjak a TCW-ről:

 

Nagyon tetszik, amikor az epizódok elején beraknak egy közmondást. Az egyik kedvencem: "A bosszú bevallott fájdalom."

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... nagyot csodálkoztam, amikor a jedi az Erőt használva csak úgy simán kikapcsolja a fénykardot.

 

....Nagyon tetszik, amikor az epizódok elején beraknak egy közmondást. Az egyik kedvencem: "A bosszú bevallott fájdalom."

 

1: Amikor a nem jedi (Atya-"erő/hordozó") a kezét használva visszalöki a pengét a markolatba? -azon én is! :P

 

2: Nekem sosem tetszett igazán a "közhelyesdi". Kevés lett ütős és sajnos a "long time ago..." kék-betűs stílusát majmolta és messze nem tudta helyettesíteni..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem sosem tetszett igazán a "közhelyesdi". Kevés lett ütős és sajnos a "long time ago..." kék-betűs stílusát majmolta és messze nem tudta helyettesíteni..

 

Nekem tetszett, egyik résznél sem fordult meg a fejemben, hogy ez a "long time ago"-nak lenne a "koppintása". Nekem az nem jött be igazán, hogy a közmondás után betettek egy rövid narrátor által elmondatott szöveget.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszett, egyik résznél sem fordult meg a fejemben, hogy ez a "long time ago"-nak lenne a "koppintása". Nekem az nem jött be igazán, hogy a közmondás után betettek egy rövid narrátor által elmondatott szöveget.

 

Igen a narrátor sem egy eltalált dolog volt. Jobb lett volna egy bekezdés sárga szöveg minden rész elején.

A szinkron ezen sokszor még rontani is tudott.

Emlékszem az Ambush felkonferálására, hogy milyen rossz volt. Vili-bácsi(Várkonyi András) akár szándékosan, akár véletlenül, de szinte iróniával sikerült kiböknie a szavakat.. :sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szerettem a narrátorosdit, olyan híradó jelleget kölcsönzött a dolognak. :)

Meg erősen összefüggő történetszálakkal operáló sorozatoknál nem ritka ez a fajta "előző rész tartalmából" rész. Legalább a következőből nem mutattak be előre részleteket, az engem sokkal jobban idegesített volna. Nekem amúgy az idézetek tetszettek, bár tény, hogy sokszor elég furcsán fordították és a szinkron se volt mindig a topon. A narrált bejátszásoknak is megvolt a maguk szerepe, főleg a nemlineáris vagy szétdarabolt szálaknál. Elvoltam velük, nem zavartak.

 

Ami jó, hogy ezeknél legalább nincs eredeti szöveg, csak a narrátoré. Más sorozatoknál rohadtul frusztrál, hogy korábbi részek szövegeit teljesen máshogy fordítják le és úgy kerül be egy flashback-be vagy az előzmények bemutatásába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más sorozatoknál rohadtul frusztrál, hogy korábbi részek szövegeit teljesen máshogy fordítják le és úgy kerül be egy flashback-be vagy az előzmények bemutatásába.

Erre a "legszebb" példám a star trek 4-hazatérés mert az flashback-kel indul és Kirk ebben a nagy klasszikjuk kifordítását mondja Spocknak, miszerint; "egy ember érdeke fontosabb volt mint sokaké" a flashback-szinkronban meg így hangzik: "nagyobb szükséged volt rám, mint a többi embernek együttvéve!" :lol2:

 

És ha nem a narrátor nyomja a "flashback-eket", a tcw is tele lenne ilyesmikkel szinkronban az tuti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre ugye a megoldás az, hogy nem a pocsék szinkronnal nézitek. Én nem is tudom, hogyan lehet azzal élvezni. Nagyjából ott halt ki belőlem minden jóindulat a TCW szinkron felé, amikor a Delta-7B Starfightert csillagharcásznak fordították. :facepalm: Ezt a "minőségi" szintet már csak a Zone-stúdióféle Star Trek: Voyager tudta alulmúlni, de erre nem lehet büszke a TCW szinkroncsapata. Egymilliárdszor jobb a TCW angolul, és szerintem még így is keveset mondtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre ugye a megoldás az, hogy nem a pocsék szinkronnal nézitek. Én nem is tudom, hogyan lehet azzal élvezni. ... Egymilliárdszor jobb a TCW angolul, és szerintem még így is keveset mondtam.

Igazad van, de a válasz a látványéhségben keresendő nálam. Felirat nélkül kevés vagyok az angolhoz. Ha meg kirakom a feliratot, csak-csak veszítek valamit a képi világból..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3. évad végére értem a nagy újranézésben.

 

Fantasztikus ahogyan Ahsoka jellemét kibontják. Már itt mekkora a kontraszt közte és Anakin közt, elképesztő. A mentális érettség, a veszteségek feldolgozása, a negatív érzelmek kezelése, a mesterükhöz fűződő viszony stb.. Lehet szeretni vagy utálni a kis togruta-t, de amit vele műveltek a TCW-ben, az a karakterfejlődés bemutatásának magasiskolája. Az ellopott fénykardos rész eleve az egyik személyes kedvencem és lám nem volt hiába az ott szerzett tapasztalat sem.

 

Chewie és Tarkin előkerülése anno (még jó régen, az első nézésnél) idegesített, de a későbbi évadok tükrében már zseniális húzásnak tartom. Azért a vuki szereplése kapcsán folyamatosan Han Ep.4-es szavai csengtek a fülembe arról, hogy ez az Erő dolog mekkora humbug és semmit nem jelent. A legnagyobb bajtársa meg micsoda kalandokat élt meg Ahsoka-val és Yoda-val. :) A későbbi nagymoff pedig ahogy cimborál Anakin-nal és rejtett konfliktusba kerül Ahsoka-val... A későbbi események ismeretében parádés előkészítés.

 

(@Csoli: pacsi a jubileumért, remélem ennek örömére nem ragadsz itt le és szaporítod még a számot. ;))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakinnál sosem a mentális érettség volt a probléma. Elvégre akkor pl. soha sem kérdőjelezte volna meg magát az Ep. III-ban, hogy vajon tényleg a helyes dolgot teszi-e.

Úgy gondolom itt inkább az érzelmi érettségről van szó. Viszont azt azért tartsuk szem előtt, hogy Ahsoka más körülmények között került a Jedikhez, mint Skywalker. Obi-Wannál is ez a helyzet, aki (legalábbis a Legends szerint) nemesi család sarja.

 

A szinkronról én azt vallom, hogy jó lett. Minőségibb, mint a Disney csatorna Lego Yodás filmjeinek a szinkronja, annyi szent. 5 évad alatt simán hozzá lehet szokni. A droidok hangja pl. angolul is ugyanolyan bugyutának hat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula Csoli! :D

 

Pb! Jó ez a kis élménybeszámoló, izgatottan várom milyen lesz majd a hatodik évad számodra. :D

Azt én is. Nagyon remélem, hogy a Mortis-szálban történteket nem viszik tovább olyan irányba, ami ütközik az eddigi elképzeléseimmel. Ez egy kritikus pont neke a TCW-vel kapcsolatban. :D

 

A szinkronnal az a legtragikusabb, hogy alig pár színésszel oldották meg az egészet, ráadásul össze-vissza variálták egyes szereplők hangját. Már versenyt lehetne rendezni abból, hogy egy adott rész figurájának hangja kiké volt korábbi részekben.

 

Persze, Anakin teljesen más úton lett jedi és alapból más személyiség, mint Ahsoka. Ettől függetlenül még szembetűnőek a különbségek. Annak ellenére is, hogy Anakin mennyit fejlődött a TCW-ben, mert azért Ahsoka (és később Ventress) mellett az ő karakterfejlődése is említésre méltó. Obi jellemét meg inkább mélyítik, mint fejlesztik és ez is tökéletesen működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, Anakin teljesen más úton lett jedi és alapból más személyiség, mint Ahsoka. Ettől függetlenül még szembetűnőek a különbségek. Annak ellenére is, hogy Anakin mennyit fejlődött a TCW-ben, mert azért Ahsoka (és később Ventress) mellett az ő karakterfejlődése is említésre méltó. Obi jellemét meg inkább mélyítik, mint fejlesztik és ez is tökéletesen működik.

Egyetértek. Bár Anakin és Ahsoka között azért van némi hasonlóság, mint arra többször is fel hívják a figyelmünket a sorozat folyamán. Időnként Ahsoka megnyilvánulásai is eléggé agresszívak. Pont a 3. évadban szúrja le Osi Sobeck-ot, hogy megmenthesse Tarkint, meg a Padawan Lost arc-ban megragadja az egyik trandoshan torkát az Erővel, majd később a vezér és a fia meg is hal miatta. Tudom, hogy elvileg mindegyik esetben önvédelemről van szó, de szerintem lehetett volna alternatív megoldásokat találni.

 

Mondjuk mintha a Jedik eleve egyre agresszívabbakká váltak volna a TCW-ban. A békeszerető Obi-Wan is lazán leszúrja a mocsári lényt, ami rátámadt a Hunt for Ziro-ban. :hmm:

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk mintha a Jedik eleve egyre agresszívabbakká váltak volna a TCW-ban. A békeszerető Obi-Wan is lazán leszúrja a mocsári lényt, ami rátámadt a Hunt for Ziro-ban. :hmm:

 

Hát a háború felőrli az idegeket még ha Jedi az illető akkor is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...

 

Mondjuk mintha a Jedik eleve egyre agresszívabbakká váltak volna a TCW-ban. A békeszerető Obi-Wan is lazán leszúrja a mocsári lényt, ami rátámadt a Hunt for Ziro-ban. :hmm:

 

Pedig megismerésre és védekezésre, sosem támadásra kéne használni az erőt! :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig megismerésre és védekezésre, sosem támadásra kéne használni az erőt! :evil:

Hát, ezen a ponton valahol kisiklottak a Jedik. Szerintem a TCW tragédiáját már Windu ep2-es szövege is lefesti - ami persze részben az ep2-3 tragédiája is: "Mi a béke őrei vagyunk, nem katonák." Aztán mégis katonának állnak. Rajta is vesztek. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.