Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért a momentumért én se voltam oda

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Nekem is pont emiatt nem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BB nekem tetszett, bár igaz,

Spoiler

Echo visszahozása

csorbított a történet tetszésén, ennek ellenére ezt és az Utapaut nagyon szeretem. :)

 

Az, hogy a félkészeket megkapjuk? Benne van a pakliban, én sem zárom ki, egyszerűbb befejezni a félkészeket és melléje egyetlen egy új történettel előrukkolni. Mondjuk ehhez tényleg tudni kéne, hogy mire is számítsunk. Mondjuk szerintem a BB történetben van egy olyan dolog, amely rohadtul elveszi egy dolognak az értékét, ezért ha úgy döntenének, hogy nem fejezik be teljesen, annak én jobban örülnék.

Mindenesetre ha megkapjuk az Utapaut és a BB történeteket a Mandalore mellé, akkor is jól járunk, de már tkp. azt is hihetetlen volt felfogni 3 hónappal korábban, hogy jövőre kapunk 12 részt. :D Nem tudom, hogy jelenleg is még tart -e a szinkron felvétele, előző hónapban még Matt írt dolgokat.

Én kitartok amellett, hogy kapunk a Mandalore mellé 1 új történetet. A Bad Batch az előzetes miatt evidens, a Mandalore úgy szintén. Nekem Tom Kane bejegyzése a biztosíték arra, hogyha nemis 3 teljesen új történetszálat, de min. kettőt kaphatunk. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CBR exclusive interjút készített Ashley Eckstein -al, aki megköszönte a fanoknak a sok támogatást és azt, hogy visszatérhetnek új epizódokkal. Megkérdezték tőle, hogy már elkezdte -e a hangfelvételeket, Ashley pedig erre csak annyit mondott, hogy jelenleg is azt csinálják. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az eredeti elképzelésekhez képest azért az elmúlt években történhettek módosítások. Ne feledjük, több éves forgatókönyvökről van szó, ezalatt az idő alatt rengeteg dolog változott. Én erősen kétlem, hogy a Mandalore-szál, amit látunk, ugyanaz lesz, amit anno elképzeltek vagy megírtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Mandalore történetet veszik éppen. Ha jól emlékszem, anno a teljes 6. évadot felvették és még a 7. évadból is vannak olyan jelenetek, ahol hallunk hangokat a karakterektől. (ha jól tudom, az utolsó ilyen hanganyag a Dark Disciple/Kasshyyyk -os történet volt)

 

Mindenesetre Matt szeptemberben közölte, hogy de jó újra a családban, míg Tom Kane augusztusban azt írta, hogy már 5 részhez felvett hangokat - sokan úgy írják, hogy Yodaként, ami érdekes lenne.

Szerintem nem biztos, hogy a 2 kiadott történetet megkapjuk. Mármint a BB esélyes - ha már a trailerben szerepelt, de lehetett akár a Kasshyyykos történet eleje is. Ha Tom valóban Yodaként vett fel 5 részt, akkor esélyes, hogy megkapjuk a Kasshyyyk -os szálat és akkor a Siege of Mandalore -ban feltűnik még egyszer Yodaként

Spoiler

hogy visszaküldje a Coruscantra Anakint és Obi-want megmenteni Palpit

ez szerintem szépen felvezetné az EpIII -at. És mivel a BB a Kasshyyykos történetben is szerepel, jó lenne továbbkövetni a csapat történetét.

 

Bár hallottam olyat is, hogy ez a 12 rész Ahsokáról fog szólni, de nekem van egy sanda gyanúm, hogy csak a Mandis részekben fog megjelenni.

 

Amúgy meg sok történet el van kezdve, de nincsen befejezve. Én azt is eltudom képzelni, hogy új történeteket kapunk, és mivel az Utapau/BB kettőst csak be kell fejezni, így azokat megkapnánk a Celebration -re esetleg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Filoniék elmondták, hogy a Disney jövőre érkező streaming szolgáltatására fog érkezni. Még mindig nem tudni, hogy pontosan mikor is fog érkezni, de úgy hivatkoznak rá, hogy late 2019, ami szerintem leghamarabb októbert jelent.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ennek én sem. Tavasszal jöhetne pl a TCW és akkor nem ütközne. De még akkor is nagyon zsúfolt lesz az év vége, pedig szeptembertől csak és kizárólag az EP IX-re kellene koncentrálniuk. Onnan engem már csak az fog érdekelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Na jó de annak a felvételnek nem kellenek hónapok. Kicsi az esély rá, hogy épp akkor mentek be a stúdióba amikor a cikk készült. Lehet, hogy több dologról van szó.

Semmi esélye sincs, hiszen az interjú az október elején megrendezett New York-i Comic Conon készült, és kétlem, hogy Ashley onnan ment a stúdióba. Már csak a pár száz kilométeres különbség miatt is. :lol: Amúgy meg simán eltarthat hónapokig. Az animációs sorozatokhoz nem úgy történnek a hangrögzítések, mint egy animációs filmnél. Az ütemtervben sokat számít, mikor van kész a forgatókönyv, a karakter modellje, mikor ér rá az őt alakító színész és később milyen változtatásokat hoznak. Teljesen reális, ha hónapokig szórakoznak ezzel. Ecksteinre lehet, hogy csak októberben került sor valamiért. Vagy visszahívták valami okból. Nem látunk be a kulisszák mögé, így szerintem kár találgatni, pláne egy ilyen helyzetben, amikor egy visszatérő sorozatról van szó, és minden hadititok. :) A TCW jövőre érkező epizódjaihoz október elején még vettek fel szöveget. Ennyi a biztos, de ebből ugyanúgy jöhet az, hogy vadonatúj epizódokat rögzítettek, amiket év elején írtak meg, és az is, hogy már előrehaladott epizódokhoz vettek fel újabb szövegeket, mert ezt-azt megváltoztattak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megint hoztam néhány csemegézni valót számotokra. Nem kell megijedni, nem jelentettek (még) be semmit, csupán csak az egyéb információkat akarom megosztani veletek. :)

 

- Tom Kane augusztusban felvett 5 résznyi anyagot. Állítólag 1 nap alatt, ami egyet jelenthet: narrációt vett fel. Ami azt hordozza magában, hogy a 12 részes 7. évadban min. 2 olyan történet lesz a 3 -ból, amik újak lesznek. Ha meg Yodaként vett fel szinkront, akkor is plusz egy történet a Mandis mellé. :)

 

- Amiben most az utóbbi időben nem hiszem, hogy helyet fog kapni, az a fejvadász szál. Miért gondolom ezt? Lássuk: Daniel Logan korábban azt mondta, hogy 6 részhez vett fel szinkront - a fejvadászos 4 részes, míg Boba szerepelt a 8 részes Dark Disciple -ben, úgytűnik 2 részben, a könyvben egynek tűnt :D - tehát teljesen készen vannak a szállal.

A bökkenő az, hogy az egyik emberke elkotyogta az egyik interjú közben, hogy Aurra ebben a történetben offolva lett volna - magyarán meghalt volna szegény antennás. Ami azért is érdekes, mert jelenleg a kánon szerint Beckett ölte meg - aztán lehet, hogy hazudott, jó lenne ezt végre látni valahol.

Ezért azt tudnám elképzelni, hogy átírják a történetet, hogy Aurra ne legyen halott a sztori végére. Ehhez viszont min. 1 részt át kell írni és újravenni a szinkront. Amit nem hiszem, hogy megtesznek, ezért gondolom, hogy a fejvadászok most kimaradnak a buliból. Pedig de jó lenne látni Bane sorsát, illetve azt, hogy Boba megszerzi a Slave 1 -et Hondotól. :( Na mind1.

 

- Ha Mr. Kane Yodaként vett fel hangot - egyet mindenképpen (khm... Mandalore) - akkor a Kasshyyyk -os lehet a befutó. Most attól eltekintve, hogy a ROTS közvetlen előzménye lehet, itt szerepel újra a Bad Batch, akiknek jó lenne követni a történetüket. Az is lehet, hogy az előzetesben a sok felszálló cirkáló és ARC-170 -es az Outer Rim Siege -et szimbolizálja, a Kasshyyyk -os konfliktus meg szép melegágya lehet ennek. :)

 

- Ahsoka's Walkabout. Alvilág, Ahsoka a jedi távozás után, bűnszövetkezetek, Pyke -ok. A Solo miatt - meg maga az alvilág miatt - érdemes lenne újból letérnünk Coruscant tetejéről és egy kicsit a koszosabbik énjébe újra bepillantást nyújtani. (na ilyet se írtam még. :D)

 

Mindenképpen várós az utolsó évad, ne feledjétek: már csak kevesebb, mint 1 év - legalábbis remélem nem decemberben fogják kiadni - ez lebegjen a szemünk előtt fiúk! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A mostani The Star Wars Show -ban JAT és Anthony beszélgettek. Szó volt a BFII -beli szerepéről, de a TCW -ről is beszéltek.

 

Ami érdekes, hogy a srácok még mindig bent vannak a stúdióban és JAT azt mondta, hogy most Matt -el beszélgetett éppen, szóval ők se fejezték még be a TCW szinkronizálását. Ez azért is fura, mert már november vége van, hétvégén december, ergo év vége.

 

Nehezen hiszem el, hogy a Mandalore ostromát ilyen hosszú ideig veszik fel. Matt szeptemberben közölte, hogy milyen jó újra a TCW családdal lenni, illetve Tom is nyilatkozott augusztusban, amikor már folytak a szinkronmunkálatok - mégha a narráció is.

Vajon idén mondanak valami infót a jövőre érkező részekről? Nekem az is jó lenne, ha bejelentenék, hogy végeztek a szinkronmunkálatokkal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sikerült lányok és fiúk! Sikerült végeznem a TCW -vel kronológiailag. 2018. június 27. -én kezdtem el a 2. évad 16. részével (Cat and Mouse) és ma, 2018. december 15. -én fejeztem be a Bad Batch utolsó részét. 171 nap telt el a két dátum között, ezidő alatt sikerült végeznem 129 TCW résszel + 1 mozifilmmel. (+ a Katalizátorból is olvasgattam kb. 130 oldalt)

Remek utazás volt, örömben és bánatban is volt részem egyaránt. Lucas és Filoni egy korszakalkotó animációs sorozatot hoztak létre, amelynek bár megvannak a hibái - a droidpoénok még az Utapaus részben se tűntek el :( - de ugyanakkor megvannak a maga erősségei is - főleg a karakterek.

Persze még hátravan a Sötét tanítvány regény és a Darth Maul képregény, de ha azokkal is végeztem, nagyon más szemmel fogok az EpIII -ra tekinteni, amikor majd kronológiailag az következik.

 

A TCW -től persze nem veszek búcsút, hiszen jövő ilyenkorra már 12 (remélhetőleg) vadiúj résszel leszünk gazdagabbak. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat magyar változatában a Darth Maul által létrehozott Shadow Collective-t, hogyan hívták? Én Árny Kollektívára emlékszem. Az utolsó lovag című regényben Árnycsapat néven van lefordítva.  A Darth Maul: Dathormir fia magyar megjelenésében talán inkább a sorozatbeli fordítást kéne alkalmazni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A sorozat magyar változatában a Darth Maul által létrehozott Shadow Collective-t, hogyan hívták? Én Árny Kollektívára emlékszem. Az utolsó lovag című regényben Árnycsapat néven van lefordítva.  A Darth Maul: Dathormir fia magyar megjelenésében talán inkább a sorozatbeli fordítást kéne alkalmazni.

Én Árnyék Kollektívára emlékszem, és ez talán a legpontosabb fordítás is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Lassan beköszönt 2019.. Van erős/gyenge tipp, hogy mikor lesznek ráadás részek?

Ja és, Ody! 7. évadnak fogjuk hívni? vagy "The clone wars saved"-nek, Fura, hogy még nem álltak fel a topicok! ;)

És mi lesz az átfedéses részekkel, például a Bad Batch-csel, mert arra vonatkozóan vannak már beszélgetések a Legacy-ban.

Ott lesz folytatva, vagy mehet egy új topic neki és át lesznek emelve az előzmények, vagy új topic átemelés nélkül?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, csoli1138 írta:

Lassan beköszönt 2019.. Van erős/gyenge tipp, hogy mikor lesznek ráadás részek?

Egyelőre annyi bizonyos, hogy 2019 végén fognak érkezni. Late 2019, ami általában az év negyedik szakaszát jelzi, ergo leghamarabb októberben fog érkezni a 12 epizód. Feltehetőleg egyben. :)

De ez csak feltételezés, az áprilisi Celebration -ön majd megmondják, de lehet csak annyi lesz az előzetesben - ha kapunk - hogy Coming This Fall, ami ugye legkorábban szeptember végét jelenti. :)

Az én tippem amúgy a következő:

szeptember végén elkezdik adni a Resistance 2. évadját, október elején kiadják a Mandalorian c. sorozatot, október közepén - olyan okt. 20 környékén - pedig érkezik a TCW utolsó etapja. Így belehetne osztani a dolgokat. De majd meglátjuk.

 

Ami engemet amúgy nagyon izgat, az a szinkronhang illetve hogy mely sztorikat kapjuk meg. Ugye emlékszünk, hogy Tom Kane 5 részhez vett fel hangot - amely 1 plusz történetre enged következtetni a Mandis finálén kívül - és Matt kb. szeptembertől kezdett bele a szinkron felvételébe. És JAT szerint - a november végi/december eleji SWShow interjú - akkor még dolgoztak, legalábbis Matt és JAT San Franciscoban tartózkodott, a Lucasfilm főhadiszállásán. Kérdem én: 1 történetet ilyen hosszú ideig - 2-3 hónapig - szinkronizálnak? Pláne, hogy annyit tudunk a történetről, hogy Obi-wan és Anakin a Mandis történetben nem szerepelnek sokat, a főbb karakterek Ahsoka, Rex és Maul - vagyis hát gondolom én. :)

A másik két történet - Utapau & Bad Batch - fullos elkészítése meg szerintem már kész. Ha jól értettem a srácokat, akkor már az év elején tudták - Ashley januárban, JAT februárban - hogy a TCW visszatér, így kellett egészen a bejelentésig csöndben maradniuk. Ha feltételezzük azt, hogy a Rebels befejezése után - a Rebels utolsó részén még idén januárban dolgoztak(!!!), hiszen az utolsó, Epilogue nevű zenét vette fel Kevin. Ezek után februárban, vagy már márciusban a Rebels kiesésével simán belekezdhettek a sztorik elkészítésén. Elsőként a 2 félkész történetet fullossá tételét megtehették ebben az évben.

 

Amiben biztos vagyok, hogy jövőre a 12 rész közöttt lesz a Mandalore ostroma, egy új történet - itt lehet gondolni egy Ahsokás történetre, de akár egy eddig rejtegetett vagy idén kitalált történetre is. Hiszen Filoni a TCW készítése közben a Rebels inspirálja. És akár ott a WbW világát és esetleg a Mortisos dolgot vissza lehetne hozni egy új történetszálban, legalábbis én nagyon örülnék neki, ahol egy kicsit többet tudunk meg a Mortisi istenekről, Anakin szerepéről, a WbW -ről stb. Hiú álom, de szép lenne. :D A 3. történet meg feltehetőleg a BB, de inkább 3 új történet legyen. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Lassan beköszönt 2019.. Van erős/gyenge tipp, hogy mikor lesznek ráadás részek?

Ja és, Ody! 7. évadnak fogjuk hívni? vagy "The clone wars saved"-nek, Fura, hogy még nem álltak fel a topicok! ;)

És mi lesz az átfedéses részekkel, például a Bad Batch-csel, mert arra vonatkozóan vannak már beszélgetések a Legacy-ban.

Ott lesz folytatva, vagy mehet egy új topic neki és át lesznek emelve az előzmények, vagy új topic átemelés nélkül?

Hetedik évad lesz. Még szinte semmit nem tudunk, címeket se így nem akartam létrehozni előre. Ha olyan rész lesz benne ami már volt korábban akkor az új topikokba lesz beintegrálva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.