Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Többször is elgondolkodtam már azon, hogy a TCW eredeti szinkronhangjainak miért nem azokat a színészeket választották, akik a filmekben megtestesítették a sorozat karaktereit. Tehát Anakint miért nem Hayden Christensen szinkronizálta, Obi-want miért nem Ewan McGregor, stb. Egyedül arra tudok gondolni, hogy ennek megvalósítása iszonyúan költséges lett volna. 

Nálunk ugye a filmekből jól ismert szinkronhangok kölcsönözték a karakterek hangját a sorozatban (Moser Károly, Anger Zsolt stb.). Kíváncsi lennék, hogy az USA-ban milyen visszajelzéseket kapott az, hogy pl. Anakinnak értelemszerűen más a hangja a TCW-ben, mint a TAOTC-ban vagy a ROTS-ben. Én személy szerint biztosan hümmögtem volna, ha a magyar nyelvű TCW-ban nem a filmekből megszokott szinkronhangok köszöntek volna vissza. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, caseyjones írta:

Egyedül arra tudok gondolni, hogy ennek megvalósítása iszonyúan költséges lett volna. 

Ez az egyik, a másik meg, hogy azért a fő profiljuk a színészet, nem a szinkron színészet, egy mozifilm forgatása közben nem nagyon lenne idejük még szinkronizálgatni is.
 

37 perccel korábban, caseyjones írta:

Én személy szerint biztosan hümmögtem volna, ha a magyar nyelvű TCW-ban nem a filmekből megszokott szinkronhangok köszöntek volna vissza. 

Nálunk azért más a helyzet, nem készül annyi film pláne nem olyan volumenű filmek amiket sok hónapon át forgatnak, egy magyar színésznek, aki sem sorozatban, sem színházi darabban nincs benn annak majdhogynem szüksége van ezekre a szinkron szerepekre, nem úgy mint külföldön ahol egy befutott színész válogathat a szerepek között, amiért még több pénzt is kap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg azért nincs az az érzete az embernek, hogy más karakter beszélne. Pl. Tom Kane elég jól leutánozta Yodát, James Arnold Taylor meg egyenesen tökéletes McGregor-t hoz.

 

Azért így is sokszor feltűntek a filmek színészei a sorozatban: Samuel L. Jackson, Christopher Lee, Anthony Daniels, Ahmed Best, Liam Neeson, Matthew Wood, Daniel Logan, Mark Hamill. 

 

Nemrég hallottam, hogy McDiarmid leszinkronizálta Palpatine-t a Rebels s02e1-es jelenetében. Kicsit sajnálom azért, hogy a TCW 6. évad utolsó négy részében, ami nekem máig a kedvenc sztorim, nem Oz szinkronizálja Yodát egy ennyire Yoda-centrikus történetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 04. 17. - 1:12, Dzséjt írta:

Ugyanakkora, ha nem még nagyobb baromság lett volna feltámasztani Windut, mert az ő halála legalább olyan egyértelmű, mint Maulé. Világít a csontja, vagyis az agya, a szíve, a lépe, a mája addigra rég szétfőtt, aztán kirepítették a századikról! Mi a frász kell még, hogy egyértelműbb legyen? George Lucas sétáljon be a hullája mellé és tegyen ki rá egy táblát, hogy "ez bizony halott"? 

Anakin szerintem nagyjából ugyanilyen súlyos veszteségeket szenvedett fizikálisan a Mustafaron A Sith-ek bosszújában, csak máshogy - és túlélte. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ezért írtam, hogy máshogy. :D

Míg Windunak levágták a két kezét, mellé kapott némi "áramütést", plusz kizuhant magasról, addig Anakin közelről tapasztalhatta meg, milyen egy igazi grillparti, ráadásul a végtagjai jelentős részét elvesztette. Mire Sidious odaért a Mustafarra, nagyon ocsmányul nézett ki, minden szempontból. Szerintem mindkettő eset ugyanolyan "kellemes".  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Anakin akkor már sith volt. Szerintem ez sem elhanyagolható tény. 

Egyrészt ezért, másrészt azért, mert Palpatine jött és a lehető legjobb kezelést kapta, mert fontos volt, hogy túlélje.

Windu túlélése valszeg akkor már senkinek nem lett volna fontos, de én egyébként is úgy gondolom, mire földet ért, halott volt. Ha nem halt bele a villámokba, akkor szörnyet halt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windut akkor már inkább Maulhoz érdemes hasonlítani. Ugyan nem volt olyan "megrázó élményben" része, ellenben kettévágták. Majd leesett egy baromi mély lyukba. :) De hát ezek a sith-ek nagy túlélők. Tényleg kezd egyre jobban gyötörni a kíváncsiság mit találnak ki Sidious-nál... Remélem azért Dooku nem tér vissza, mint fej nélküli lovas. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Közel sem, például nem rémlik, hogy Anakint eszméletlenül kirepítették volna a századikról. ;) 

Azért eszméletlenül nehéz ordítani. Márpedig Windu végig ordított még a repülése kezdetén is. Simán túlélhette. Egy Jedi mester nehogymár ne tudja megállítani a zuhanását és finoman landolni valahol. Ha egy Jedi abba hal bele hogy több kilométert zuhan az eléggé Darwin - dij. 

Akkor nem tud eleget az Eróröl. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Frenkie írta:

Márpedig Windu végig ordított még a repülése kezdetén is.

Nem-nem, hallgasd meg, Windu befejezi az ordítást, mielőtt Palpatine kimondaná, hogy "unlimited power". Utána még egyet nyög, amikor kitaszítja a vén sithkazán, de ennyi. Valószínűleg az volt az utolsó lehelletének a hangja. És nem feltétlen a zuhanásba halt bele, szerintem már halott volt, mire a pályája függőlegesbe állt. Abba halt bele, hogy Palpatine szénné égette a beleit, elolvasztotta a csontjait, kiégette az agyát - ha a csontod már világít, akkor a szevreid rég megfőttek. Ebbe Vader is belehalt, pedig ő létfentartó gépre volt kötve (valószínűleg azért bírta még kicsit).

Windu sérülései valószínűleg megölták azelőtt, hogy talajt fogott volna, de ha nem is, kizártnak tartom, hogy azokat a sérüléseket, amiket a villám okozott, sokáig túlélte volna vagy eszméleténél lett volna, amikor alázuhant a mélybe. Eleve, gondolod, hogy Palpatine a Jedi Tanács vezető tagját nem halálos erejű villámmal küldi meg abban a pillanatban, amikor győzelmet arat az egész Galaxis fölött? Hát nem simogatni akarta Windut, hanem kinyírni.

 

22 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Míg Windunak levágták a két kezét,

Egy kezét. ;) Ha pedig más, akkor nem lehet valami "nagyjából ugyanilyen". Kérdezz csak meg egy orvost, az áramütés és az égés is más-más jellegű sérülés. És többen éltek már túl súlyos égési sérülést, mint súlyos áramütést. Nyilván az SW-ben mindkét eset extrém mód túltolt, de azért itt sem hallhatatlan senki. Vader sem élt volna sokáig, ha nem kötik rá egy igen komoly létfentartó gépezetre.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem-nem, hallgasd meg, Windu befejezi az ordítást, mielőtt Palpatine kimondaná, hogy "unlimited power". Utána még egyet nyög, amikor kitaszítja a vén sithkazán, de ennyi. Valószínűleg az volt az utolsó lehelletének a hangja.

Basszus, még ennyi év távlatából is, minél többet nézem ezt a jelenetet, annál durvább.  :shocked:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem-nem, hallgasd meg, Windu befejezi az ordítást, mielőtt Palpatine kimondaná, hogy "unlimited power". Utána még egyet nyög, amikor kitaszítja a vén sithkazán, de ennyi. Valószínűleg az volt az utolsó lehelletének a hangja. És nem feltétlen a zuhanásba halt bele, szerintem már halott volt, mire a pályája függőlegesbe állt. Abba halt bele, hogy Palpatine szénné égette a beleit, elolvasztotta a csontjait, kiégette az agyát - ha a csontod már világít, akkor a szevreid rég megfőttek. Ebbe Vader is belehalt, pedig ő létfentartó gépre volt kötve (valószínűleg azért bírta még kicsit).

Windu sérülései valószínűleg megölták azelőtt, hogy talajt fogott volna, de ha nem is, kizártnak tartom, hogy azokat a sérüléseket, amiket a villám okozott, sokáig túlélte volna vagy eszméleténél lett volna, amikor alázuhant a mélybe. Eleve, gondolod, hogy Palpatine a Jedi Tanács vezető tagját nem halálos erejű villámmal küldi meg abban a pillanatban, amikor győzelmet arat az egész Galaxis fölött? Hát nem simogatni akarta Windut, hanem kinyírni.

 

Akkor rosszul emlékeztem, már rég láttam a filmet. Úgy rémlett hogy még mikor kint van a levegőben akkor is ordít. Viszont Luke-ot is villámozta Palpi ezerrel sokkal több ideig és ő életben maradt. Bár lehet gyengébb villámmal. Vagy Windu nem csak agyban volt gyenge, hanem testben is.:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, vannak-e már konkrétumok A klónok háborúja új évadával kapcsolatban, de remélem, hogy Ventress történetét is lezárják. Szerintetek erre lenne esély?

 

Ugyan vele már elbántak a Sötét tanítvány című remekműben, ettől függetlenül szerintem korrekt dolog lenne, ha ez mozgóképes változatban is megtörténne. Egyrészt mert van ő annyira népszerű figura, másrészt volt olyan fontos szerepe a sorozatban, hogy illendő lenne mozgóképes formában is elbúcsúzni tőle. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, caseyjones írta:

Nem tudom, vannak-e már konkrétumok A klónok háborúja új évadával kapcsolatban, de remélem, hogy Ventress történetét is lezárják. Szerintetek erre lenne esély?

 

Ugyan vele már elbántak a Sötét tanítvány című remekműben, ettől függetlenül szerintem korrekt dolog lenne, ha ez mozgóképes változatban is megtörténne. Egyrészt mert van ő annyira népszerű figura, másrészt volt olyan fontos szerepe a sorozatban, hogy illendő lenne mozgóképes formában is elbúcsúzni tőle. 

Sajnos nem fogják Ventress sorsát lezárni a sorozatban. A könyv ott van, nem fogják animált verzióban kiadni. Filoni idén már többször kijelentette, hogy több rész nem fog jönni, az utolsó 12 részt megkapjuk jövőre, amelyek:

- Bad Batch történetszál

- Ahsoka az alvilágban történetszál

- Mandalore ostroma történetszál

 

Ezeket látva amelyekre fókuszálni fog majd a sorozat vége: Rex és a klónháború, Ahsoka, és Maul/Mandalore sorsa az EpIII alatt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem vagyok híve, hogy valami több médiaformátumban is el legyen mesélve, az esetek nagy többségében valami különbség bele-bele kerül egymáshoz viszonyítva akkor meg ott a paradoxon :para:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Én nem vagyok híve, hogy valami több médiaformátumban is el legyen mesélve, az esetek nagy többségében valami különbség bele-bele kerül egymáshoz viszonyítva akkor meg ott a paradoxon :para:

Pedig az eredeti trilógia minden darabjának van regényváltozata, méghozzá gagyi ifjúsági regény formájában. A Disney-éra óta megjelent filmeknek szintúgy van regényváltozatuk. És mindegyik beletartozik a Kánonba, szóval, sok bajt okozó különbség, ellentmondás nem lehet bennük a mozgóképes változatokhoz képest, ha a hivatalos Kánonba is be vannak sorolva. :pill: Bár én nem olvastam egyiket sem.

(A PT-filmeknek és a TCW-filmeknek is van regényváltozatuk - utóbbinak kettő is -, azok mondjuk nem számítanak Kánonnak.) 

 

Ventress meg van annyira fontos karakter, hogy lezárják rendesen is a történetét, ne csak regényben. Többet érdemel ő ennél. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, caseyjones írta:

Ventress meg van annyira fontos karakter, hogy lezárják rendesen is a történetét, ne csak regényben. Többet érdemel ő ennél. 

Az ő sorsát kánon regényben zárták le ha jól tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, caseyjones írta:

Pedig az eredeti trilógia minden darabjának van regényváltozata, méghozzá gagyi ifjúsági regény formájában. A Disney-éra óta megjelent filmeknek szintúgy van regényváltozatuk. És mindegyik beletartozik a Kánonba, szóval, sok bajt okozó különbség, ellentmondás nem lehet bennük a mozgóképes változatokhoz képest, ha a hivatalos Kánonba is be vannak sorolva. :pill: Bár én nem olvastam egyiket sem.

(A PT-filmeknek és a TCW-filmeknek is van regényváltozatuk - utóbbinak kettő is -, azok mondjuk nem számítanak Kánonnak.) 

Azoknak sem örülök, hogy vannak, nem is olvastam egyiket sem, A Star Wars - A hercegnő, a kalandor és a párafarmer már az első fejezetében ellentmond a Rouge One-nak, eddig bírtam olvasni. Ha jól emlékszem a TFA-nál is volt valami geb*sz, mintha a könyvben azt írnák Chewie hátba lövi Kylo-t, de nem biztos, azt sem olvastam természetesen, csak itt a fórumon volt róla szó. Ez utóbbi nem "nagy bajt okozó" de engem pl. kifejezetten idegesít. 

 

Fontos karakter vagy nem, elrendezték a sorsát, hagyják békében nyugodni. Egyébként én amúgy sem érzem olyan fontos karakternek, hogy mozgó képen legyen lezárva, a könyv tökéletesen megfelelő, ha egy képregényben rendezték volna le az már mondjuk nekem sem annyira tetszene.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, caseyjones írta:

Ventress meg van annyira fontos karakter, hogy lezárják rendesen is a történetét, ne csak regényben. Többet érdemel ő ennél.

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az ő sorsát kánon regényben zárták le ha jól tudom.

Egyrészt igen, kánon könyvben zárták le a karakter sorsát. Nade, ha megnézzük az elkövetkezendő 12 részt, akkor az jön le, hogy Filoniék a saját karaktereik sorsát akarják lezárni. Ahsoka és Rex 100% -ig TCW karakterek. És bár Maul az EpI -ben tűnt fel, nagyrészt a TCW -nek köszönheti, hogy nem egy szűkszavú gyilkológép. Ventresst viszont Filoniék a régi '03 -as CW sorozatból és a Republic képregényekből implementálták a sorozatba. Nem Lucas/Filoni által kitalált karakter volt és a sorozatban nagyon fontos szerepet se játszott, csak később és még ott se volt főszereplője a sorozatnak. :) Ja és még azt is megemlíteném, hogy a Sötét tanítvány 8 részből készült. Filoniék valszeg sokat ötleteltek, hogy a Mandalore ostroma mellett mely történeteket meséljék még el úgy, hogy ne legyen sok, de éppen elegendő részt kapjunk. Én őszintén szólva még az Utapau történetet szívesen láttam volna teljes animációval, de a sors nem így hozta, így már beletörődtem. Várom a jövő évet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az ő sorsát kánon regényben zárták le ha jól tudom.

Így van, épp ez a bajom, hogy emiatt valószínű, hogy mozgóképes valtozatban már nemigen mondhatunk neki búcsút, márpedig ha valamelyik, TCW során elhunyt karakter megérdemelte volna ezt, akkor az véleményem szerint Ventress. 

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ja és még azt is megemlíteném, hogy a Sötét tanítvány 8 részből készült. 

Tudom, de biztos vagyok benne, hogy le lehetett volna rövidíteni a történetet annyira, hogy mondjuk beleférjen max. 5 epizódba. És akkor így nem foglalt volna el olyan sok helyet más, eddig nem látott történetszálaktól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

Így van, épp ez a bajom, hogy emiatt valószínű, hogy mozgóképes valtozatban már nemigen mondhatunk neki búcsút, márpedig ha valamelyik, TCW során elhunyt karakter megérdemelte volna ezt, akkor az véleményem szerint Ventress. 

Én ennek csak örülök. Végre egy szereplő aki nem térhet vissza a halálból. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én ennek csak örülök. Végre egy szereplő aki nem térhet vissza a halálból. :) 

De ez hogyan áll összefüggésben azzal, hogy egy regényben vagy a sorozat valamelyik epizódjában zárják le a sorsát? :D :o:saber_kylo:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Őszintén? K*rvára mindegy, ha egyenrangú a kettő. ;) 

Oké, de még mindig nem értem, hogy az, hogy könyvben zárják le Ventress sorsát, nem pedig a sorozatban, miben befolyásolja azt, hogy visszatérhet a halálból vagy sem? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.