Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

12 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ez is egy érv, hogy Ventress végzetét ne vigyék mozgó képre, minek? Tudjuk mi történt, költsék másra a pénzt, mondjuk a Roll Out második évadára :evil: :D

Naaa, azért Ventress egy kicsit más tészta. Ha csak egy olyan karakter lenne, aki összvissz 3-4 epizódban szerepelt a TCW-ben, akkor elfogadnám, hogy könyvben zárják le a sorsát. De ő azért több volt a sorozatban, mint egy jelentéktelen mellékszereplő.

És hogy miért kéne mozgóképen is lezárni a sorsát? Mert a rajongók x százaléka szerintem még életében nem vett a kezébe SW-regényt, és nem is fog, a sorozatot meg nézik tengernyien.

 

Tegyük fel, hogy Ventress a kedvenc TCW-karakterem, és nem szoktam Star Wars-regényeket olvasni, nem is tervezek, csak a mozgóképes cuccok az etalon számomra. Ilyenkor mi van? Szerintem még egy vérbeli Ventress-rajongó se olvasná el a Sötét Tanítványt, ha az illetőt egyszerűen soha életében nem vette rá a lélek, hogy SW-regényt olvasson... És rengeteg olyan SW fan van, aki tényleg magasról tesz a Star Wars irodalmi részlegére. Vagy akkor guglizzon rá, hogy mi lett Ventress sorsa? Az milyen gáz már: van egy több mint 120 részes sorozat, melyben az egyik legikonikusabb karakter sorsát nem zárják le, és a Google-n kell rákeresni? 

 

Szóval, oké, lezárták a sorsát egy regényben, de az a könyv mégis hány emberhez jut el? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, caseyjones írta:

És rengeteg olyan SW fan van, aki tényleg magasról tesz a Star Wars irodalmi részlegére. Vagy akkor guglizzon rá, hogy mi lett Ventress sorsa?

Akkor az így járt, miért nem olvas? Ez van. Most ez teljesen olyan, hogy van az a réteg amelyik csak a filmeket nézi, ez a réteg nézett nagyot a Solo végén, hogy dafuq ott egy Maul. Akkor nekik külön kellett volna csinálni élőszereplős filme(ke)t, ahol visszahozzák Mault, vagánykodik egy darabig, Palpi elvalagázza, (jut eszembe a tőle való szökése egy képregényben szerepel, most akkor arról is kellene egy TCW rész?) , elbujdokol stb-stb. ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul Darth Maul aki minden idők egyik legsikeresebb filmjében a Baljós Árnyakban debütált végül egy pár milliós nézettségü sorozatban a Rebels-ben múlt ki végleg. Biztos sokan akik meglátták Mault a Soloban elgondolkodtak azon hogy vajon ténylegesen hogy fog meghalni... nem is sejtve, hogy a karakter halála már fel is lett dolgozva. A kánon már csak ilyen. Aki tényleg kiváncsi a kirakós összes elemére annak a kevésbé népszerű médiumokban is el kell mélyülnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kifejezetten tudatos koncepció, hogy ha ugyan nem is a legfontosabb, de azért jelentős szereplők sorsát terelik képregényekbe, könyvekbe. Népszerűsíteni akarják ezeket a formátumokat is. Pont azért, mert ezek fogyasztottsága manapság marginális a mozgóképes médiumokhoz képest. Ha ezen változtatni akarnak, akkor egyre fajsúlyosabb és izgalmasabb témákat, karaktereket,sztorikat kell ott felmutatni.

Aki amúgy nem olvas, az soha nem fog azért kezébe venni egy SW képregényt vagy regényt, hogy valami sokadlagos mellékszereplő tök jelentéktelen kalandjait olvashassa. Ellenben egy Ventress, Ahsoka, Vader, Leia stb. már kíváncsivá tehetik őket annyira, hogy megtegyék.

 

Ugyanez a helyzet az animációs sorozatokkal is. Lehet, hogy sokan csak pislogtak, hogy mit keres Maul a Soloban, de pont ez fog sokakat arra sarkallani, hogy belenézzen a TCW-ba vagy Rebels-be. Ezért volt fontos mérföldkő, amikor Saw személyében az első addig tisztán animációs szereplő megjelent egy filmben. Persze nem volt húzónév, meg a TCW nélkül is megállt a helyén, ha vkinek tök új szereplő volt, de azért fontos állomás ez.

 

Ezenfelül pedig az egésznek van egy globális üzenete, nevezetesen, hogy egy egységes kánon van. A rajongók úgyis fognak a személyes ízlésük alapján válogatni és különböző hierarchiába rendezni az egyes formátumokat, de legalább a "fejesek" próbálnak nem így hozzáállni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szerintem kifejezetten tudatos koncepció, hogy ha ugyan nem is a legfontosabb, de azért jelentős szereplők sorsát terelik képregényekbe, könyvekbe. Népszerűsíteni akarják ezeket a formátumokat is. Pont azért, mert ezek fogyasztottsága manapság marginális a mozgóképes médiumokhoz képest. Ha ezen változtatni akarnak, akkor egyre fajsúlyosabb és izgalmasabb témákat, karaktereket,sztorikat kell ott felmutatni.

Aki amúgy nem olvas, az soha nem fog azért kezébe venni egy SW képregényt vagy regényt, hogy valami sokadlagos mellékszereplő tök jelentéktelen kalandjait olvashassa. Ellenben egy Ventress, Ahsoka, Vader, Leia stb. már kíváncsivá tehetik őket annyira, hogy megtegyék.

Erre gondoltam már én is, de továbbra is nagyon sokan vannak, akik kötik az ebet a karóhoz, hogy a Star Wars márpedig vizuális műfaj. Én örülnék neki, ha minél többen olvasnának SW-regényeket, de sajnos az ilyen előítéleteseket nehéz rávenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Erre gondoltam már én is, de továbbra is nagyon sokan vannak, akik kötik az ebet a karóhoz, hogy a Star Wars márpedig vizuális műfaj. Én örülnék neki, ha minél többen olvasnának SW-regényeket, de sajnos az ilyen előítéleteseket nehéz rávenni. 

De az az Ő bajuk, most nehogy azért kelljen már legyártani minden mozgó képen is, mert valakinek nem fűlik a foga az olvasáshoz. Megint csak azt mondom, hogy vannak azok is akiknek csak a filmek vannak, mert az animációs film az "mese" vagy egyéb okok, akkor az ő kedvükért a TCW-t is meg a Rebelst is forgassák újra élőszereplősben, hogy a nagyságos urak/hölgyek is értesüljenek a történésekről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

De az az Ő bajuk, most nehogy azért kelljen már legyártani minden mozgó képen is, mert valakinek nem fűlik a foga az olvasáshoz. Megint csak azt mondom, hogy vannak azok is akiknek csak a filmek vannak, mert az animációs film az "mese" vagy egyéb okok, akkor az ő kedvükért a TCW-t is meg a Rebelst is forgassák újra élőszereplősben, hogy a nagyságos urak/hölgyek is értesüljenek a történésekről?

 

Nyilván nem, nem ezt akartam üzenni a hsz-emmel. Hanem azt, hogy hiába próbálják népszerűsíteni a könyveket meg a képregényeket azzal, hogy például Ventress halálát is könyvben zárják le (mint ahogy @pb69 is írta), mert továbbra is léteznek azok a típusú rajongók (nem is egy, tapasztalatból írom), akik ennek ellenére sem veszik meg a könyveket meg a képregényeket, mondván "a Star Wars vizuális műfaj".

 

Szóval, oké, az is egy nézőpont, hogy tudatosan csinálják ezeket, hogy minél többen kapjanak kedvet Star Wars-képregények meg regények olvasásához. De azt a bizonyos réteget, amelyet én írtam - és amely szerintem elég méretes - így se tudják rávenni. Ha annyira érdekelné őket pl. hogy mi lett Ventress-szel, előbb fognak rákeresni a Google-n, minthogy megvegyék a könyvet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem követtem annak idején a TCW munkálatait, így számomra mind a mai napig felmerül a kérdés: miért csináltak egy Klónok háborúja-tévésorozatot, amikor már volt egy? Ráadásul annak idején még nem volt ez a Kánon-Legendák dolog, tehát engem - és szerintem sok más, hozzám hasonlóan "tudatlan" rajongót is - összekavart egy kicsit a dolog, hogy most akkor ez mi. Arra gondoltam először, hogy folytatás, de az semmiképpen sem lehetett, mert Ani a 2003-as változatban végzett Asajj-zsal, aki pedig nem kevés szerephez jutott a későbbi verzióban. 

 

Félre ne értsetek, imádom a TCW-t (a CW-t csak egy fél hangyafarkincányival jobban). Csak nem értem, mire jó, hogy van két Klónok háborúja-sorozat is, ezen van most a hangsúly. 

 

Én az egyik helyett (akár a TCW, akár a CW helyett, most tökmindegy) inkább fordítottam volna a pénzt egy olyan sorozatra, amely egy eddig még számunkra ismeretlen vagy viszonylag hiányos időszakban játszódik. Például az Episode I és II közötti éra, vagy az Episode I előtti időszak. 

 

Még egyszer írom, félre ne értsetek! Ha a CW készült volna 2008-ban, a TCW meg 2003-ban, akkor is morfondíroznék ezen a témán. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones

Könnyen lehet, hogy a CW egyfajta teszt volt. Teszt arra, hogy a nézőket mennyire érdekli egyáltalán ez az időszak, mekkora benne a potenciál. A visszajelzésekből pedig úgy mérték fel, hogy ez az időszak és tematika jól működhetne, csak a feldolgozás minőségén, megvalósításán emelni kéne színvonalban.

Az is lehet, hogy nem így indult, de leszűrték ezeket a tapasztalatokat, így úgy gondolták, hogy ha egy költségesebb és komolyabb hozzáállással, technikával kivitelezik a dolgot, akkor sokkal népszerűbb lehet a sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CW szerintem úgy van, mint minden egyéb Legends mű. megcsinálták, de Lucas nem foglalkozott vele egyáltalán a benne történő eseményeket meg ignorálta, aztán kedvet kapott hozzá, hogy elmesélje mi történt a háború alatt és így álltak neki a TCW-nek.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Nem követtem annak idején a TCW munkálatait, így számomra mind a mai napig felmerül a kérdés: miért csináltak egy Klónok háborúja-tévésorozatot, amikor már volt egy? Ráadásul annak idején még nem volt ez a Kánon-Legendák dolog, tehát engem - és szerintem sok más, hozzám hasonlóan "tudatlan" rajongót is - összekavart egy kicsit a dolog, hogy most akkor ez mi. Arra gondoltam először, hogy folytatás, de az semmiképpen sem lehetett, mert Ani a 2003-as változatban végzett Asajj-zsal, aki pedig nem kevés szerephez jutott a későbbi verzióban. 

Pedig szerintem bizonyos mértékig összeegyeztethető a CW és a TCW. 

 

- A CW nem sokkal az Ep2 után veszi fel a fonalat, a háború első ütközeteit láthatjuk. Anakin itt még padawan, akit aztán lovaggá ütnek.

- Ezt követi a TCW, a háború köztes időszaka, ahol Anakin már lovag, és maga is tanítványt kap. 

- Majd a CW második fele, az időugrás után, ami lényegében az Ep3 közvetlen előzménye. Ahsoka itt már nem a Rend tagja, így nem vet fel kérdést a hiánya.

 

A Yavin 4-en Ventress "csak" leesett, ami nem feltétlen jelenti a halálát. Főleg a Star Warsban nem. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 minutes ago, Darth Sky said:

A Yavin 4-en Ventress "csak" leesett, ami nem feltétlen jelenti a halálát. Főleg a Star Warsban nem. :)  

Jaj, ne, már megint itt tartunk! :lol: Nekem valamiért az ő halála mindig is egyértelmű volt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 minutes ago, Ody Mandrell said:

Mondjuk a CW és a TCW minősége is ég és föld. :) 

Szerintem ez attól függ, milyen szempontból nézzük. A CW története szerintem zseniális, és méltón vezeti fel a ROST-t, valamint folytatja az AOTC-t. A fura rajzok meg a rövid epizódok már más kérdés. Mondjuk, nekem a Cartoon Network-ös rajzok tetszettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy apró érdekesség: A Star Wars Insider 190. számában - ami még június 12. -én jelent meg, lassan 5 hónapja - kiderült, hogy a TCW jövőévi epizódjain még mindig dolgoztak.

 

Mostanra vélhetően már végeztek, vagy már az utolsó munkálatokat végzik. Kíváncsi vagyok, hogy jön-e még egy utolsó előzetes? Én tippelek egy januárt, előbb amúgy is lemegy a Mandi, utána lehet promózni a TCW -t. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintetek mennyi esély van rá, hogy a TCW-s főszereplők kánonban is kapjanak egy felvezető sztorit? Anakin lovaggá ütése, Ventrees és Grievous első szinrelépése, a Venatorok bevezetése, stb. Tehát kvázi egy kánon beli tcw mini prequelnek, az epII-őn kívül.

Legendákban ezek a sztoriszálak mind megvannak, pl. cw, Republic képregények, csak így vagy úgy már nem kompatibilisek a kánonnal.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
Spelling
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Ventrees

Erre speciel van egy történet a kánonban. Csak nemhiszem hogy a formátum tetszene neked, még én se tudom hogy álljak hozzá. Na, ez a Dooku: Jedi Lost rádiójáték, és annak a scriptbookja ami jövőre jön magyarul. Ebben Ventress próbálja meg kideríteni új mestere Dooku előéletét, mielőtt találkozna vele. De a többire szerintem sok esély nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Szerintetek mennyi esély van rá, hogy a TCW-s főszereplők kánonban is kapjanak egy felvezető sztorit? Anakin lovaggá ütése, Ventrees és Grievous első szinrelépése, a Venatorok bevezetése, stb. Tehát kvázi egy kánon beli tcw mini prequelnek, az epII-őn kívül.

Legendákban ezek a sztoriszálak mind megvannak, pl. cw, Republic képregények, csak így vagy úgy már nem kompatibilisek a kánonnal.

Ez egy nagyon jó kérdés. Arra tényleg kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz felvezetve a TCW. Tudjuk, hogy a Lucasfilm még pár hónapja levédett egy klónsityakot, ez szerintem azt jelenti, hogy jövőre a TCW -re rászánnak valami időt. Örülnék, ha lennének képregények. Könyv az jön jövőre, igaz ilyen antológia szerűség lesz a sorozatból, de azon kívül reménykedek egy hasonló minisorozatban, mint az Age of Republic volt, és itt a TCW néhány történetét - amit fentebb említesz - elmesélnék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem egy TCW prequel elképzelhetetlen, de ne legyen igazam. :) 

Ezt a prequelt hogy érted? Animációs formában vagy esetleg képregény/regény témakörben? Mert szerintem utóbbiak jönni fognak, legalábbis remélhetőleg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmilyen formában. Amit @starwarsfan1113 írt arra ott van a korai CW sorozat. Nem fognak szerintem képregényt vagy más művet kiadni ezekre. Amúgy is irreleváns éra lesz ez hamarosan. Tovább lépünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ez volt az első találkázásom az SW-vel. Szerelem volt első látásra,:love: nem ki***ottul nem volt az, nem tetszett, unalmasnak tartottam, aztán később megszerettem, később megtudtam, hogy vannak filmek, amiktől én r****tul féltem, mármint, hogy a TCW tetszett, (még könyvem is volt róla) viszont féltem, hogy a filmek sz*rok lesznek. A TCW egy szenzációs sorozat, talán ezért szeretem bele annyira, mert ez volt az első találkozás. Várom a 7. évadot. (Ki nem?) Jó volt, hogy több Jedit megismertünk, (jobban) végre nem csak ültek a Jedi Templomba. (Az én szemszögemből, az én bizonyos szemszögemből, ez csak utólag derült ki nyilván) 

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.