Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Dzséjtnek ajánlanám a klónos oldalt. Lucas mondja:" I haven't limited myself with want stories I've wanted to tell; this is Star Wars, and I don't make a distinction between the series and the films. It's just a different format and a different delivery"

 

A kérdés eldőlt ezzel. A TCW nem EU. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, végül is a prequeleket se muszáj a SW univerzum részének tekinteni...
Pontosan így van! Ez olyan mint a vanília fagyi. Sokan imádják, sokan utálják, de ezektől független az még ugyanúgy vanília fagyi marad.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, végül is a prequeleket se muszáj a SW univerzum részének tekinteni...

Én annak tekintem. ;)

 

Akinek meg nem tetszett a prequel, annak nem muszáj a SW univerzum részének tekinteni.

 

Nálam a 6 film az alap, minden mást EU-ként kezelek.

A TCW nálam is a SW univerzum része, csak nem tartom egy szinten a filmekkel éppúgy ahogy a könyveknél, képregényeknél, videójátékoknál is így járok el. Sőt, még az EU-n belül is vannak olyan dolgok, amiket hivatalosnak fogadok el, másokat kevésbé, megint másokat egyáltalán nem fogadok el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak tekintem. ;)

 

Akinek meg nem tetszett a prequel, annak nem muszáj a SW univerzum részének tekinteni.

 

Nálam a 6 film az alap, minden mást EU-ként kezelek.

A TCW nálam is a SW univerzum része, csak nem tartom egy szinten a filmekkel éppúgy ahogy a könyveknél, képregényeknél, videójátékoknál is így járok el. Sőt, még az EU-n belül is vannak olyan dolgok, amiket hivatalosnak fogadok el, másokat kevésbé, megint másokat egyáltalán nem fogadok el. :)

Csak azt nem értem, hogy miért kellene egyen ragúnak tekinteni a filmekkel? Csak arról van szó, hogy a TCW nem EU, tehát a filmekhez kapcsolódik. Most az, hogy miben, arról oldalakat lehetne írni, de az, hogy neked vagy másnak ez nem tetszik, azon a tényem nem változtat, hogy az alkotó a TCW-t a filmekkel egy szinten kezeli (biztos nem egyen rangúként), azokat a dolgokat mutatja be jobban, amikre a moziban nem volt idő. Ennyi az egész. Persze lehet saját hierarchiája bárkinek, csak azt ne állítsa szembe a hivatalos állásponttal. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a 6 film az alap, minden mást EU-ként kezelek.

A TCW nálam is a SW univerzum része, csak nem tartom egy szinten a filmekkel éppúgy ahogy a könyveknél, képregényeknél, videójátékoknál is így járok el. Sőt, még az EU-n belül is vannak olyan dolgok, amiket hivatalosnak fogadok el, másokat kevésbé, megint másokat egyáltalán nem fogadok el. ;)

Én teljes mértékben ugyanígy vagyok ezzel. :)

 

Ody, jó, hivatalosan már nem EU, de az egész úgy indult, hogy az lesz (sőt, amíg nem veszik ki a hivatalos canon szintek közül a T szintből és teszik át a G-be, addig szerintem hivatalosan is EU marad). De nem tök mindegy, hogy mi mezei pockok EU-nak, kanonnak, kutyafülének vagy macskabajszának nevezzük, amíg nézzük? Ha tudsz valami jobb meghatározást egy olyan műre, ami a Star Wars univerzum része (ami nálam az EU-ban is mindenre igaz, ami nem mond ellent a filmeknek, szóval nekem Thrawn ugyanúgy létezik, mint Ahsoka vagy Jar Jar), de nem a filmek, akkor onnantól azt fogom használni a TCW-re.

 

De Lucas ezzel már nevetséges is. Először azt mondja, hogy minden, ami nincs a filmekben, az nem számít, az EU. Aztán meg létre hozza a kanon szintezést, és azt mondja, e szerint van szabályozva az EU, és ezt vegyük figyelembe, mikor valamit a filmekhez veszünk. Aztán létre hozatja a T szintet, és ebbe pakoltatja a TCW-t és a majdani élőszereplős sorozatot, de még mindig EU-nak van hívva. Most meg már nem hívja EU-nak, ezzel mintegy kivágva a kukába a kanon szintezést. Holnap minek fogja hívni? Hát én csökött agyú maradi vagyok és megmaradok az ep2 óta jól bevált saját hierarchiámnál :D Abban minden EU, ami nem a film, és a TCW áll a legközelebb hozzá, De minden a Star Wars univerzum része, ami nem mond ellent a hat filmnek, ez sohasem volt másképpen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor elmondom hogy is van Lucas ezzel az EU dologgla.....................

 

 

............................púp a hátátn nem érdekli, lesz*rja, korlátozza az alkotói szabadságot....kínjában nyilatkozik össze-vissza, de igazából annyira nem érdekli mint egy tál mazsola. Ő egy mesélő, ha ötlete van elmeséli. Ezt az egész EU baromságot meg kánon szinteket a Lucasfilm PR szakemberei ráeröltették a rajongókra, de őt ez nem érdekli. Ő egy farmeres vagány aki imádta Flash Gordont és úgy összességébe a délielőtti sci-fi matinéket és ennek a bódító hatása alatt éli ma is a mindennapjait.

 

Tesz ő magasról arra, hogy a Republik képregény 624. részében a 2. oldal közepén egy kicsit jobbra látható egy karakter akinek talán nem kéne ott lennie.

Az egész egy akkora baromság....annyira nem érdekli szegényt és kínjában nyilatkozik össze vissza.

 

A Star Wars az amit Lucas kitalált és minden más csak rajongói fantázia és Lucas élvezi az alkotói szabadságot, ugrál a történetekben össze vissza, ki és beír karaktereket...mit számít a kronológia, a lényeg hogy ő és rajta keresztül mi rajongók is élvezetünket leljük ebben a művészeti kavalkádban.

 

Minden művészeti alkotás halála ott kezdődik, ha korlátok közé kezdik szorítani...ez sajnos az SW-re is igaz. Mert a művészet nem racionális, nem lehet kronologizálni egy alkotást, és nem is kell besorolni. Hagyni kell, had hasson. Jönnek a racionális értelmezők és elkezdik magyarázni...ide a művész ezt képzelte, oda a művész azt képzelte. És máris megölik az alkotást. Mert alkotni csak úgy lehet, ha a művész nincs kánon szintekkel meg EU marhaságokkal lekorlátozva.

 

Zééé voltam ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stimt, én is így vélem, csak akkor ad1) ne nyilatkozzon a témában, vagy ha azt teszi, legyen következetese és maradjon meg egy verziónál, ad2) akkor én miért nem sz*rhatom le, hogy a TCW EU vagy nem EU? Kész, anno megmondta, hogy a filmeken kívül semmi más nem számít. Baromi nehéz lett volna ennél maradni húsz évvel később is? Szerintem nem. Vagy azt mondani, mindenki döntse el maga, engem nem érdekel. Ez is egy korrekt dolog lett volna. De nem, húsz év alatt húsz különböző véleményt prezentál a témáról. Ez viszont nem fair a rajongókkal szemben.

Élvezze az alkotói szabadságát kénye-kedve szerint, én is úgyis azt szeretem, ha az alkotó szabadon mozoghat (pláne, ha az a saját univerzuma). De közbe ne kínlódjon mással, és pláne ne akarja, hogy igazodjam a túlzással élve napi rendszerességgel változtatott véleményéhez a témában.

Ezért ragaszkodom a saját verziómhoz, mivel az ő véleményéhez nem lehet igazodni. És nem is akarok. Az alkotását szabadon engedte, életre kelt, és mindenki azt lát bele és úgy látja bele, ahogy azt úrikedve úgy tartja. Lucas szava nekem csak addig szent és sérthetetlen, amíg a filmjeiben látom, hallom ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő (most) így gondolja. Én meg nem. Beeeee :P

Maxima egyetértek azokkal, amiket írtál :) Vagyunk így páran :D

Szerintem ebben a kérdésben sose fogunk mind egyetérteni, és már leírtuk párszor, hogy miért. Kár felhozni bárkinek bármilyen nyilatkozatát a témáról, néhány ember véleménye úgy sem fog változni, csak ismételjük saját magunkat.

 

Egyébként a Lucas a főnök témához még annyit hozzátennék, hogy a saját főnökömmel sem értek mindenben egyet, hát akkor még egy művészeti alkotásnál pláne nem annak a kitalálójával :D És ez nem a tisztelet hiánya, hanem az, amit Dzséjt az utolsó bekezdésében írt ;)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stimt, én is így vélem, csak akkor ad1) ne nyilatkozzon a témában, vagy ha azt teszi, legyen következetese és maradjon meg egy verziónál, ad2) akkor én miért nem sz*rhatom le, hogy a TCW EU vagy nem EU? Kész, anno megmondta, hogy a filmeken kívül semmi más nem számít. Baromi nehéz lett volna ennél maradni húsz évvel később is? Szerintem nem. Vagy azt mondani, mindenki döntse el maga, engem nem érdekel. Ez is egy korrekt dolog lett volna. De nem, húsz év alatt húsz különböző véleményt prezentál a témáról. Ez viszont nem fair a rajongókkal szemben.

Élvezze az alkotói szabadságát kénye-kedve szerint, én is úgyis azt szeretem, ha az alkotó szabadon mozoghat (pláne, ha az a saját univerzuma). De közbe ne kínlódjon mással, és pláne ne akarja, hogy igazodjam a túlzással élve napi rendszerességgel változtatott véleményéhez a témában.

Ezért ragaszkodom a saját verziómhoz, mivel az ő véleményéhez nem lehet igazodni. És nem is akarok. Az alkotását szabadon engedte, életre kelt, és mindenki azt lát bele és úgy látja bele, ahogy azt úrikedve úgy tartja. Lucas szava nekem csak addig szent és sérthetetlen, amíg a filmjeiben látom, hallom ;)

Lucas már elmondta ezt az EU dolgot a saját szemszögéből, azt hiszem be is írtam ide. Ezek a szintek, "level" -ek meg baromságok. Lehet, hogy régen valaki aki a könyvekért, képregényekért, kifestőkért, bugyikért felelt kitalálta, de ma már szerintem nem releváns. Amúgy a dolgok egyik rossz tulajdonsága, hogy változnak. Lehet, hogy Lucas annyira belemerült a TCW -be, és annyira megtetszett neki, hogy ma már másképp néz rá, mint akkor, amikor még csak tervezési fázisban volt. Szerintem nincs itt semmi baj. De nem is kívánok ezzel tovább foglalkozni itt. Meg lett mondva a dolog, aztán mindenki dolgozza fel, vagy helyezze el magában ahogy akarja. Pont.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy régen valaki aki a könyvekért, képregényekért, kifestőkért, bugyikért felelt kitalálta, de ma már szerintem nem releváns.

Hát, szerintem nem, mivel az ezért felelős Leland Chee a mai napig dolgozik vele (és neki tényleg Lucas a főnöket). Ha nem lenne releváns, akkor szeretném megkapni a munkáját. Játszadozhat a Star Warssal, jól meg is fizetik érte, de ha nem számít a munkája, akkor nem is kérnek rajta számon semmit. Álom meló! Star Wars, fizetés és nuku felelősség ;) Szóval szerintem máig számít a szintezés :) Már csak azért is, mert ezt nem a rajongóknak, hanem elsősorban az EU íróknak készítették.

 

Meg lett mondva a dolog, aztán mindenki dolgozza fel, vagy helyezze el magában ahogy akarja. Pont.

Remek, de akkor ne is kapjak több személyre szóló idézetet arról, hogy Lucas mit gondol :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az csak egy tényközlés volt, nem újabb vitaindító.

Ebből is látszódik, hogy amit az alkotó szabadjára enged, az hajlamos pofátlan módon önálló életre kelni. ;) Apropó, hamarosan ajándékcsomag érkezik a postaládádba (saccperkábé fél óra múlva).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből is látszódik, hogy amit az alkotó szabadjára enged, az hajlamos pofátlan módon önálló életre kelni. :) Apropó, hamarosan ajándékcsomag érkezik a postaládádba (saccperkábé fél óra múlva).
Remek. ;) Holnap pedig új TCW rész! Már előre hallom C3PO nyavalygását. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te Kolmilán...ismered te azt a kifejezést hogy szarkazmus?

 

Azt jelenti, hogy úgy teszünk, mintha valamin mondjuk felháborodnánk, de közben nem hogy nem háborodunk fel rajta, hanem még nagy ívben teszünk is rá.

Na...hát ez amolyan helyzetkomikum. Valaki bevágja, hogy nincs tisztázva Gardula halála, mert az EU-ban már halott a TCW-ben meg még él...én pedig a szarkazmus irodalmi eszközével élve (írva) úgy csinálok, mintha ez engem mélyen megéritene....közben meg lesz....rom. És ha a szarkazmust jól fogalmazom meg, akkor az arra fogékonyak a monitor másik oldalán jót röhögnek....akik meg nem fogékonyak rá nos azok............................................................................

................................

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.