Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nemrég megnéztem a Boba Fett trilógiát. Remek rész, de ami igazán nagyszerű benne, az a zene. Kár, hogy még nem adták ki a sorozat zenéjét, mert több részben is hihetetlenül jó muzsika szól. Milyen üzletemberek ezek? Évenként kéne kinyomniuk az aktuális évadok zenéit.

Az előző két évadra vonatkozóan én is így gondolom, de a 3. évad mintha zenében kicsit gyengébb lenne. Korábban mindig felfigyeltem külön a zenére, már egy megnézésre is, de most az első 2-3 rész kivételével nem nagyon ragadt meg a maga zene. Bár az is igaz, hogy idén szinte minden részt csak egyszer láttam, s lehet, hogy két nézés kellene hozzá...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De talán azért is van ez, mert az idei évad az első pár részt leszámítva visszafogott. A fülbemászó zenék általában az akció orientáltabb, érzelmesebb epizódoknál jelenik meg. A konspirációkhoz és politikához sejtelmesebb, alig-alig "hallható" muzsika dukál, amit kevésbé vesz észre az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, Pildi. Mármint a zenékkel kapcsolatban. Mondjuk szerintem az Assassin-é egész jó volt. :) De majd meglátjuk, mit tartogat nekünk az évad hátralévő része. Mert ez még messze van attól, hogy az eddigi legjobb évad legyen, mint ahogyan azt ígérgették nekünk.

 

Phobos spoilere alapján ezek szerint mégis csak igaz a hír...

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nincs leesett állú smiley? A lényeg, hogy szerintem a linkelt oldalak közül a 4-et hagyjátok ki, ha jót akartok magatoknak.

Mert nem olvastam el őket, csak most, hogy szóltál, hogy a 4.-et ne. :lol: Amúgy :shocked:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, Pildi. Mármint a zenékkel kapcsolatban. Mondjuk szerintem az Assassin-é egész jó volt. :) De majd meglátjuk, mit tartogat nekünk az évad hátralévő része. Mert ez még messze van attól, hogy az eddigi legjobb évad legyen, mint ahogyan azt ígérgették nekünk.

A propaganda mindig azt mondja, hogy ez jobb, nagyobb, szebb lesz mint az előzőek. :) Egyrészt azért, mert nem mondhat mást, hisz érdekfeszítővé kell tenni a terméket, másrészt lehet, hogy úgy van az most is, csak nem úgy ahogy vártad. ;) Eddig mélységében a harmadik évad messze veri az előző kettőt. Pénteken megnézem, egyben az eddigi részeket, kíváncsi vagyok milyen hatása lesz. Elég rég nem láttam őket. :)

 

 

Miért nincs leesett állú smiley? A lényeg, hogy szerintem a linkelt oldalak közül a 4-et hagyjátok ki, ha jót akartok magatoknak.

Én csak belenéztem, főleg a képek miatt. Azok szépek. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A propaganda mindig azt mondja, hogy ez jobb, nagyobb, szebb lesz mint az előzőek. :) Egyrészt azért, mert nem mondhat mást, hisz érdekfeszítővé kell tenni a terméket, másrészt lehet, hogy úgy van az most is, csak nem úgy ahogy vártad. ;) Eddig mélységében a harmadik évad messze veri az előző kettőt. Pénteken megnézem, egyben az eddigi részeket, kíváncsi vagyok milyen hatása lesz. Elég rég nem láttam őket. :)

Hát, eddig még nem nagyon nyerte el a tetszésemet a harmadik évad. Kezdjük azzal, hogy azzal az alcímmel harangozták be, hogy Secrets Revealed, és ennek ellenére sokkal több kérdés merült fel bennünk az epizódok során, mint amennyit megválaszoltak. Az évad első fele amolyan kiegészítő jellegű volt, kibővítették a már korábban elmesélt történeteket. Ami szerintem egyáltalán nem volt rossz húzás. Viszont sokszor éreztem úgy, hogy hiányzik ebből az évadból az az egységesség, az az átgondoltság, ami a korábbi évadokban megvolt. Például ott van a Sphere Of Influence és a Corruption. Továbbra sem értem, hogy a neimoidiai kapitány miért játszotta az értetlent, amikor az epizód végén lelepleződtek, és az sem logikus, hogy Dr. Zak Zaz miért nem ellenőriztette le korábban a külföldi forgalmazóktól behozott teát, holott azt kellett volna legelőször megvizsgálni a járvány kitörésekor. Továbbá... Azt ígérték az alkotók, hogy a Pursuit Of Peace után a sorozat története lineáris lesz. Ami kellett is, mert annak ellenére, hogy a harmadik évad "segített" abban, hogy el tudjuk helyezni az idővonalban a TCW egyes történeteit, szinte össze-vissza lett a sorozat összképe. Visszatérve a linearitáshoz... Ezek szerint nem fogják, és nem is akarják megmagyarázni, hogy például Aurra Sing hogyan jutott ki a börtönből. Persze ez még nem jelenti azt, hogy egy későbbi évadban nem lesz egy olyan epizód, amely erről szól. De azért mégis egy elég nagy hiba a készítők részéről. Senki egy utalást sem tett arra, hogy Aurra Sing kiszökött a börtönből, ennek ellenére a Hostage Crisisben szerepel, mert az első évad idején már készen volt a modellje, aztán felhasználták, ha már lehet. Még annak is jobban örültem volna, hogy az Evil Plans elején szóvá teszik, hogy mi történt, az is több lett volna, mint a semmi. A történetvezetés szempontjából ez egy sokkal fontosabb esemény, mint az, hogy Cad Bane megkínozza C-3PO-t. Továbbá... Miért kell az Evil Plans-nak a Holocron Heist után játszódnia? Egy olyan néző, aki nem akkora hardcore Star Wars fan, mint mi, és nem olvassák az internetes episode guide-okat, azok nem fogják tudni, hogy Todo 360 hogyan tért vissza Bane-hez. Ahogy azt sem, hogy a Xanadu Blood hogyan került újra Bane birtokába, miután a Köztársaság lefoglalta tőle a Children Of The Force-ban. De nem csak a harmadik évadban követtek el hasonló dolgot, hanem még az első évad esetén. Amikor a Dooku Captured végén ügyesen kicserélték a poharakat, ennek ellenére a The Gungan General elején ugyanúgy elkábultak, kvázi értelmetlenné vált a pohárcserélős jelenet, és egy átlagos néző, aki nem olvasta a Switch webképregényt, az nem fogja tudni, hogy Pilf Mukmuknak köszönhetően kábultak el hőseink. Továbbá ott van az, hogy szinte bűntudat nélkül rombolják le az EU-t, de ez már tényleg csak az én egyéni szocproblémám. Habár, annyira talán mégsem egyéni. Igaz, hogy már korábban is majdnem mindent kellett egy kicsit retconolni a TCW miatt, de néha azért már túlzásba vitték a dolgot. A Sphere Of Influence-ben például teljesen felesleges volt pont Greedo-t szerepeltetni, hiszen nem kapott különösebben nagy szerepet, de a múltját így is teljes egészében át kellett írni. Ráadásul néha olyan céltalanul rombolják az EU-t, bizonyos apró dolgokkal, amelyek amúgy nem tesznek hozzá semmit ahhoz, hogy tovább menjen a történet, egyszerűen csak beleírják a történetbe, és emiatt újra kell írni valamit. A legfelháborítóbbnak Asajj Ventress múltjának teljes átírását tartom, hiszen neki egy igazán logikusan, és részletesen felépített története volt, ráadásul ő tényleg ízig-vérig EU karakter. Most előhozakodhatnánk azzal, hogy az EPII.-es concept artokon már szerepelt, de ennyi. Meg ez a...

 

...Nightbrothers dolog is elég bizarr, Darth Maul életben maradásáról nem is beszélve.

 

Nem tudom, hogy az éjnővérek felépítésébe mennyire fognak belenyúlni, de szinte biztos vagyok benne, hogy lesznek változtatások. Pedig ezek is az EU-ban jelentek meg először, és bontakoztak ki. Bizonyos dolgokat viszont mégis változatlanul hagynak, például Quinlan Vos esetében. Pontosan ugyanabban a formában tért vissza, ahogyan az a képregényben volt, talán egy fokkal lazább lett, mint ott. Valamiért kezdem úgy érezni, hogy átesnek a ló túlsó oldalára.

 

Bár ez a kritikám elég negatívra sikeredett, azért szeretem a harmadik évadot, meg úgy a TCW-t általában, sőt, az új előzetesnek hála nagyon fel lettem csigázva, nagyon kíváncsi leszek, hogy mit hoznak ki ebből a fantasy-s dologból, és bízok abban, hogy a harmadik évad második fele valami elképesztően izgalmas lesz, és részenként le fog esni az állunk. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, eddig még nem nagyon nyerte el a tetszésemet a harmadik évad. Kezdjük azzal, hogy azzal az alcímmel harangozták be, hogy Secrets Revealed, és ennek ellenére sokkal több kérdés merült fel bennünk az epizódok során, mint amennyit megválaszoltak. Az évad első fele amolyan kiegészítő jellegű volt, kibővítették a már korábban elmesélt történeteket. Ami szerintem egyáltalán nem volt rossz húzás. Viszont sokszor éreztem úgy, hogy hiányzik ebből az évadból az az egységesség, az az átgondoltság, ami a korábbi évadokban megvolt.

Én nem éreztem ilyet. Éppen ellenkezőleg, néha csak csettinteni tudtam, hogy egy-egy elemet mennyire bele tudnak illeszteni a már megismert történeti szálba. És ahogy vesszük az is egyfajta Secrets Revealed, hogy megtudjuk mi állt a már ismert történetek hátterében, mik voltak a mozgató rugók. Egységesség. Szépen felépített volt eddig a szezon. Az első két rész hozta a korábbi évadok miliőjét, de csak azért, mert egy nyitánynak "durrannia" kell, másrészt nem lehet egyből nagy váltáson keresztül vinni a nézőt. A tisztán politikai színezethez szépen elvezettek minket, minden résszel egyre közelebb kerültünk ehhez, minden résszel egyre több volt a politika és a háttérben lévő mesterkedések bemutatása. Ez az eddigi évadokból szinte teljesen hiányzott! Minden epizód egy újabb adalékot adott a karakterekhez. Mélyítette azokat, és láthatóan olyan szereplőkre fókuszált, akiknek a filmben vagy a TCW világában eddig csak felszínes bemutatására került sor annak ellenére, hogy mennyire fontos szereplők. Konkrétan Padméra és Ahsokára gondolok, akik végre néha merengenek, a gondolataikat osztják meg velünk. Szerintem ez óriási lyukakat tömköd be, és egy sorozatnak éppen ebben (is) van a lényege! Persze ezt el lehet intézni egy kézlegyintéssel, hogy sz*r, meg nem lőnek és ehhez hasonlók, de szerintem aki kicsit is rugalmas, vagy éppen a megjelenített világ szereplőit nem egy dimenziósnak szeretné látni, az csak örülhet ennek. Persze mindezen dolgok csak annyit tudnak letenni az asztalra, amit egy 22 perces gyerekeknek készült animációs sorozat letenni képes. Gyorsan teszem hozzá ez sem kevés!

 

 

Például ott van a Sphere Of Influence és a Corruption. Továbbra sem értem, hogy a neimoidiai kapitány miért játszotta az értetlent, amikor az epizód végén lelepleződtek, és az sem logikus, hogy Dr. Zak Zaz miért nem ellenőriztette le korábban a külföldi forgalmazóktól behozott teát, holott azt kellett volna legelőször megvizsgálni a járvány kitörésekor.

Ezek a dolgok mind meg vannak magyarázva. Azon szerintem kár keseregni, hogy az egyszerű nézőt ez hogy érinti. Szerintem inkább kíváncsi lesz, hogy ez miként is lehet úgy ahogy van, így utána néz a dolognak a neten. A rajongó már csak ilyen. Akit meg szimplán alig érdekel, az nem fog ilyeneken fennakadni. Megkockáztatom, észre se veszi ezeket.

 

 

hogy például Aurra Sing hogyan jutott ki a börtönből.

Aurra Sing volt börtönben? Elfogták, ezt láttuk. Azt, hogy mi történt vele utána nem. De ezt ugyanúgy megbeszéltük korábban. Ennek a történetnek az epizódjai igazán lazán következtek, több hetes intervallumban. Még ha Sing börtönbe is volt, minek mutatták volna a szöktetését? Ne legyen már ennyire szájbarágós a dolog. Egyébként teljességgel érdektelen, hogy jutott ki a fogságból. Kár erre egy részt elfecsérelni.

 

Továbbá ott van az, hogy szinte bűntudat nélkül rombolják le az EU-t, ...Valamiért kezdem úgy érezni, hogy átesnek a ló túlsó oldalára.

Ez az EU kérdés is lerágott csont. Úgy látom nem tudod elfogadni azokat az érveket amiket írtunk korábban. Lucas -t nem érdekli az EU. Ő írja az SW-t nem Luceno vagy Zahn vagy akárki más. Ők kaptak egy lehetőséget, hogy írjanak az univerzumba. Lucas ezt nem tekinti szentírásnak és nem fog más írokhoz igazodni (még jó). Ezt lehet szeretni vagy nem szeretni az öregben, az is elképzelhető, hogy nem is fer részéről a sok EU rajongót ennyire "becsapni",, de hát ez van. Akinek ezt nem veszi be a gyomra, az a TCW -t se szereti. Szerintem ne rágódj ezen, mert ez később még rosszabb lesz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben mi az álleesős?

Csak leírják Maul életét és halálát. Azért, mert az Éjnővérek mondanak valamit, az még nem biztos, hogy úgy is van. Elvégre az Erő sötét oldalát használják...

 

Ezek szerint félreértettél valamit a szövegben.

Leírjam, konkrétan mit ír?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is nagyon jó a 3. évad, azonban egy dologban egyet kell értenem KisKósával.....sajnálatos, hogy mindenkit sittre vágtak, aztán mindenki csak úgy megjelenik, mintha mi sem történt volna. Legalább egy narráció erejéig ejthettek volna pár szót a szökésről...ez meg az a szereplő így meg úgy kiszabadult. Tán egy részt nem ér a történés, de koherensebbé tette volna a dolgokat.

 

Az EU dologban felesleges magamat ismételni....az viszont biztos, hogy Lucas soha az életbe nem fog alkalmazkodni senki ízléséhez. De miért is kéne alkalmazkodnia? Miért kéne gátat szabnia a fantáziájának?

 

Lehet, hogy sok embert meglep, de az SW rajongók egy jelentős része nem olvas EU-t...de még csak SW képregényt sem lapozgat, el van a 6 filmmel, mint a befőtt. Én ezt a nézőpontot éppen úgy el tudom fogadni, mint az ellentábor véleményét.

 

Kicsit az EU túl van lihegve...és kezd kialakulni a régi trilógia - új trilógia körüli éveken át tartó felesleges szócsatározás. Nem itt a fórumon, hanem úgy egészében a rajongók fejében. Hogy Lucas az új részekkel meggyalázta és tönkretette a régi részeket, most meg a TCW-vel teszi tönkre az EU-t. Szerintem ez mélyen paranoid.....Lucas semmit nem tesz tönkre. Van egy SW univerzum, mindenki azt vesz ki belőle, ami neki tetszik. Én például szénné tudom röhögni magam a jabiimi csata AT-AT lépegetőin a TCW idősíkjában. És ugyan ilyen gigantoökörségnek tartom az óriás nyulat a Marvel SW képregényekben. De annyi vad dolog van az SW Tales képregény sorozatban is....a könyvekről pedig nem is beszélve. Nagyon szeretem az EU-t, de azért érdemes a dolgot a helyén kezelni, főleg ha arról van szó, hogy valaki erre hivatkozva szeretné korlátozni Lucas alkotói vénáját. ÉS igen, már az is korlátozás, ha arra kérjük a művészt, hogy ezt meg azt máshogy vegye figyelembe az alkotás során és alkalmazkodjon a körülményekheu....nem kell. Én alkalmazkodom az SW univerzum folyamatosan változó szabályaihoz, persze a jó ízlés határán belül.

 

És még valami!

 

Ismerem az EU-t csak nem reklámozom, és ismereteim tényében bizton állíthatom, hogy a TCW olyan mikro szinten változtatott rajta, hogy azt leképezni is nehéz. Tényleg piszlicsáré apróságok, amivel nem is érdemes törődni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint félreértettél valamit a szövegben.

Leírjam, konkrétan mit ír?

Lehet, hogy félreértettem. Nem vagyok nagy angolos.

Akkor viszont megköszönném, ha leírnád. :)

 

Van egy SW univerzum, mindenki azt vesz ki belőle, ami neki tetszik.

Ennyi. Ez a lényeg. Mindenki azt fogad el az EU-ból, amit akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy félreértettem. Nem vagyok nagy angolos.

Akkor viszont megköszönném, ha leírnád. :)

Akkor hát itt van. De én a helyedben kétszer is meggondolnám, hogy elolvasom e.

 

Talzin az éjnővérek "anyja" felfed egy titkot Opress előtt: van egy bátyja, aki száműzetésben él. Ez a báty nem más, mint a mi kedvenc zabrakunk: Darth Maul. Opressnek nála kell majd befejeznie az edzését.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a dolgok mind meg vannak magyarázva. Azon szerintem kár keseregni, hogy az egyszerű nézőt ez hogy érinti. Szerintem inkább kíváncsi lesz, hogy ez miként is lehet úgy ahogy van, így utána néz a dolognak a neten. A rajongó már csak ilyen. Akit meg szimplán alig érdekel, az nem fog ilyeneken fennakadni. Megkockáztatom, észre se veszi ezeket.

Hát ez az. Egy átlag néző le se sz*rja Todot, és fingja sincs arról, hogy Bane hajója ugyanaz. Megkockáztatom, hogy a típusát sem tudják, nemhogy a nevét. Másrészről, mi az isten nyavajáért kell azon nyammogni, hogy mit gondol az átlagnéző. Mert azt meg én kakkantom le. Az átlagnéző megelégszik azzal, amit a szájába rágnak, azért átlag, és ebből kifolyólag a nagyjuk nem is nézi a sorozatot. A TCW két típusú embernek készült: a gyereknek és a Star Wars rajongó felnőttnek (aki lélekben ugyanúgy gyermek). Az utóbbi nem foglalkozik ilyenekkel. Még nem. Ha eléggé megragadja a sorozat, akkor fog, és ahogy egyre több ember példája mutatja itt is, rá fog találni ezekre az apró, de fontos részletekre. Mert ide talál közénk. A másik fél, a Star Wars rajongó felnőtt meg vagy már itt van, vagy vegye a fáradtságot és nézzen utána. Ez utóbbi nem bonyolult, lehet utána olvasni, lehet kérdezni.

Amúgy meg, én ep guidok nélkül is kitaláltam önerőből mind Todora, mind a hajóra magyarázatot. Az egyiket újraépítették, Xanadu 2 meg egy másik hajó, ugyanazzal a névvel és festéssel. Poén, hogy az egyik ötletem be is jött. Miért? Mert baromira nem nagy dolog ilyeneket kitalálni. Csak egy iciripiciri kicsi fantázia kell hozzá. Ami szerintem sokkal jobb, mint ha az embernek elmagyaráznak mindent. Csak a fantáziáláshoz nem árt, ha az ember nem lusta hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, eddig még nem nagyon nyerte el a tetszésemet a harmadik évad. Kezdjük azzal, hogy azzal az alcímmel harangozták be, hogy Secrets Revealed, és ennek ellenére sokkal több kérdés merült fel bennünk az epizódok során, mint amennyit megválaszoltak. Az évad első fele amolyan kiegészítő jellegű volt, kibővítették a már korábban elmesélt történeteket. Ami szerintem egyáltalán nem volt rossz húzás. Viszont sokszor éreztem úgy, hogy hiányzik ebből az évadból az az egységesség, az az átgondoltság, ami a korábbi évadokban megvolt. Például ott van a Sphere Of Influence és a Corruption. Továbbra sem értem, hogy a neimoidiai kapitány miért játszotta az értetlent, amikor az epizód végén lelepleződtek, és az sem logikus, hogy Dr. Zak Zaz miért nem ellenőriztette le korábban a külföldi forgalmazóktól behozott teát, holott azt kellett volna legelőször megvizsgálni a járvány kitörésekor. Továbbá... Azt ígérték az alkotók, hogy a Pursuit Of Peace után a sorozat története lineáris lesz. Ami kellett is, mert annak ellenére, hogy a harmadik évad "segített" abban, hogy el tudjuk helyezni az idővonalban a TCW egyes történeteit, szinte össze-vissza lett a sorozat összképe. Visszatérve a linearitáshoz... Ezek szerint nem fogják, és nem is akarják megmagyarázni, hogy például Aurra Sing hogyan jutott ki a börtönből. Persze ez még nem jelenti azt, hogy egy későbbi évadban nem lesz egy olyan epizód, amely erről szól. De azért mégis egy elég nagy hiba a készítők részéről. Senki egy utalást sem tett arra, hogy Aurra Sing kiszökött a börtönből, ennek ellenére a Hostage Crisisben szerepel, mert az első évad idején már készen volt a modellje, aztán felhasználták, ha már lehet. Még annak is jobban örültem volna, hogy az Evil Plans elején szóvá teszik, hogy mi történt, az is több lett volna, mint a semmi. A történetvezetés szempontjából ez egy sokkal fontosabb esemény, mint az, hogy Cad Bane megkínozza C-3PO-t. Továbbá... Miért kell az Evil Plans-nak a Holocron Heist után játszódnia? Egy olyan néző, aki nem akkora hardcore Star Wars fan, mint mi, és nem olvassák az internetes episode guide-okat, azok nem fogják tudni, hogy Todo 360 hogyan tért vissza Bane-hez. Ahogy azt sem, hogy a Xanadu Blood hogyan került újra Bane birtokába, miután a Köztársaság lefoglalta tőle a Children Of The Force-ban. De nem csak a harmadik évadban követtek el hasonló dolgot, hanem még az első évad esetén. Amikor a Dooku Captured végén ügyesen kicserélték a poharakat, ennek ellenére a The Gungan General elején ugyanúgy elkábultak, kvázi értelmetlenné vált a pohárcserélős jelenet, és egy átlagos néző, aki nem olvasta a Switch webképregényt, az nem fogja tudni, hogy Pilf Mukmuknak köszönhetően kábultak el hőseink. Továbbá ott van az, hogy szinte bűntudat nélkül rombolják le az EU-t, de ez már tényleg csak az én egyéni szocproblémám. Habár, annyira talán mégsem egyéni. Igaz, hogy már korábban is majdnem mindent kellett egy kicsit retconolni a TCW miatt, de néha azért már túlzásba vitték a dolgot. A Sphere Of Influence-ben például teljesen felesleges volt pont Greedo-t szerepeltetni, hiszen nem kapott különösebben nagy szerepet, de a múltját így is teljes egészében át kellett írni. Ráadásul néha olyan céltalanul rombolják az EU-t, bizonyos apró dolgokkal, amelyek amúgy nem tesznek hozzá semmit ahhoz, hogy tovább menjen a történet, egyszerűen csak beleírják a történetbe, és emiatt újra kell írni valamit. A legfelháborítóbbnak Asajj Ventress múltjának teljes átírását tartom, hiszen neki egy igazán logikusan, és részletesen felépített története volt, ráadásul ő tényleg ízig-vérig EU karakter. Most előhozakodhatnánk azzal, hogy az EPII.-es concept artokon már szerepelt, de ennyi. Meg ez a...

 

...Nightbrothers dolog is elég bizarr, Darth Maul életben maradásáról nem is beszélve.

 

Nem tudom, hogy az éjnővérek felépítésébe mennyire fognak belenyúlni, de szinte biztos vagyok benne, hogy lesznek változtatások. Pedig ezek is az EU-ban jelentek meg először, és bontakoztak ki. Bizonyos dolgokat viszont mégis változatlanul hagynak, például Quinlan Vos esetében. Pontosan ugyanabban a formában tért vissza, ahogyan az a képregényben volt, talán egy fokkal lazább lett, mint ott. Valamiért kezdem úgy érezni, hogy átesnek a ló túlsó oldalára.

 

Bár ez a kritikám elég negatívra sikeredett, azért szeretem a harmadik évadot, meg úgy a TCW-t általában, sőt, az új előzetesnek hála nagyon fel lettem csigázva, nagyon kíváncsi leszek, hogy mit hoznak ki ebből a fantasy-s dologból, és bízok abban, hogy a harmadik évad második fele valami elképesztően izgalmas lesz, és részenként le fog esni az állunk. :)

 

Egyetértek, az EU-átírásokban már átestek a ló túlsó oldalára. Bár engem csak két dolog zavar, de azok nagyon: a mandalór és az Asajj Ventress átírás. Ezek voltak a legjobban kifejtve szépen az EU-ban és most átírtásk őket. Felesleges volt. Csak rombolták vele a szemeben a sorozatot.

A Darth Maul-os és a Venress-es átírások után már azon is gondolkodom, hogy ezek után nézzem-e tovább a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hát itt van. De én a helyedben kétszer is meggondolnám, hogy elolvasom e.

 

Talzin az éjnővérek "anyja" felfed egy titkot Opress előtt: van egy bátyja, aki száműzetésben él. Ez a báty nem más, mint a mi kedvenc zabrakunk: Darth Maul. Opressnek nála kell majd befejeznie az edzését.

 

Ha ezt a dolgot megcsinálják akkor a sorozat egyből cancelt kap nálam.

Ez már az EP1 lábbal tiprása lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is nagyon jó a 3. évad, azonban egy dologban egyet kell értenem KisKósával.....sajnálatos, hogy mindenkit sittre vágtak, aztán mindenki csak úgy megjelenik, mintha mi sem történt volna. Legalább egy narráció erejéig ejthettek volna pár szót a szökésről...ez meg az a szereplő így meg úgy kiszabadult. Tán egy részt nem ér a történés, de koherensebbé tette volna a dolgokat.

 

Az EU dologban felesleges magamat ismételni....az viszont biztos, hogy Lucas soha az életbe nem fog alkalmazkodni senki ízléséhez. De miért is kéne alkalmazkodnia? Miért kéne gátat szabnia a fantáziájának?

 

Lehet, hogy sok embert meglep, de az SW rajongók egy jelentős része nem olvas EU-t...de még csak SW képregényt sem lapozgat, el van a 6 filmmel, mint a befőtt. Én ezt a nézőpontot éppen úgy el tudom fogadni, mint az ellentábor véleményét.

 

Kicsit az EU túl van lihegve...és kezd kialakulni a régi trilógia - új trilógia körüli éveken át tartó felesleges szócsatározás. Nem itt a fórumon, hanem úgy egészében a rajongók fejében. Hogy Lucas az új részekkel meggyalázta és tönkretette a régi részeket, most meg a TCW-vel teszi tönkre az EU-t. Szerintem ez mélyen paranoid.....Lucas semmit nem tesz tönkre. Van egy SW univerzum, mindenki azt vesz ki belőle, ami neki tetszik. Én például szénné tudom röhögni magam a jabiimi csata AT-AT lépegetőin a TCW idősíkjában. És ugyan ilyen gigantoökörségnek tartom az óriás nyulat a Marvel SW képregényekben. De annyi vad dolog van az SW Tales képregény sorozatban is....a könyvekről pedig nem is beszélve. Nagyon szeretem az EU-t, de azért érdemes a dolgot a helyén kezelni, főleg ha arról van szó, hogy valaki erre hivatkozva szeretné korlátozni Lucas alkotói vénáját. ÉS igen, már az is korlátozás, ha arra kérjük a művészt, hogy ezt meg azt máshogy vegye figyelembe az alkotás során és alkalmazkodjon a körülményekheu....nem kell. Én alkalmazkodom az SW univerzum folyamatosan változó szabályaihoz, persze a jó ízlés határán belül.

 

És még valami!

 

Ismerem az EU-t csak nem reklámozom, és ismereteim tényében bizton állíthatom, hogy a TCW olyan mikro szinten változtatott rajta, hogy azt leképezni is nehéz. Tényleg piszlicsáré apróságok, amivel nem is érdemes törődni.

Sok hülyeség van az EU-ban, ha ezket átírják, akkor az nem zavar, sőt örülök neki.

Csak az a baj, hogy jó dolgokat is átírtak, amiket nem kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hát itt van. De én a helyedben kétszer is meggondolnám, hogy elolvasom e.

 

Talzin az éjnővérek "anyja" felfed egy titkot Opress előtt: van egy bátyja, aki száműzetésben él. Ez a báty nem más, mint a mi kedvenc zabrakunk: Darth Maul. Opressnek nála kell majd befejeznie az edzését.

 

 

Akkor mégis jól értettem.

Egyébként, ez az infó már hetekkel ezelőtt felkerült a netre, ennek kapcsán kezdtek el pletykálni arról, hogy Darth Maul él. Erre írtam azt lentebb, hogy "Azért, mert az Éjnővérek mondanak valamit, az még nem biztos, hogy úgy is van." Vagyis Talzin simán hazudhatott Opress-nek a bátyjáról, mivel elméletileg sosem találkozott vele. De azt is pletykálják, hogy Opress-nek 2 testvére van, és akihez Talzin elküldi, az csak egy Maul-ra hasonlító illető, vagyis a másik testvére. Egyébként belegondolva... hogy lenne életben Maul? Ez még Ahsoka sötét oldalra állásánál is nagyobb hülyeség. A minap olvastam egy cikket az Ep1-ről, hogy Lucas az utolsó pillanatban írta át Maul halálát a filmben látottra, hogy véletlenül se "támadjon fel". Csak nem csinál magából hülyét az öreg. Bár volt már rá példa. :D

 

 

Egyetértek, az EU-átírásokban már átestek a ló túlsó oldalára. Bár engem csak két dolog zavar, de azok nagyon: a mandalór és az Asajj Ventress átírás.

Ventress múltjában mit írtak át? Az EU szerint a Rattatak-on született. A TCW szerint is, csak később került a Dathomir-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mégis jól értettem. ...

De a szöveg elég tényszerűen írja a dolgot.

És különben is, mi céljuk lenne az Éjnővéreknek azzal, hogy hazudnak Opressnek, ha az még csak nem is hallott Maul-ról? Meg valószínűleg látni is fogjuk őt.

Nekem is elég meredek az ötlet, de én már biztos vagyok benne, hogy Maul fog szerepelni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a szöveg elég tényszerűen írja a dolgot.

És különben is, mi céljuk lenne az Éjnővéreknek azzal, hogy hazudnak Opressnek, ha az még csak nem is hallott Maul-ról? Meg valószínűleg látni is fogjuk őt.

Nekem is elég meredek az ötlet, de én már biztos vagyok benne, hogy Maul fog szerepelni.

 

Én is azt mondom, hogy előbb várjuk meg, amíg leadják a részt. Addig ne kezeljük tényként ezeket a híreszteléseket...

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mégis jól értettem.

Egyébként, ez az infó már hetekkel ezelőtt felkerült a netre, ennek kapcsán kezdtek el pletykálni arról, hogy Darth Maul él. Erre írtam azt lentebb, hogy "Azért, mert az Éjnővérek mondanak valamit, az még nem biztos, hogy úgy is van." Vagyis Talzin simán hazudhatott Opress-nek a bátyjáról, mivel elméletileg sosem találkozott vele. De azt is pletykálják, hogy Opress-nek 2 testvére van, és akihez Talzin elküldi, az csak egy Maul-ra hasonlító illető, vagyis a másik testvére. Egyébként belegondolva... hogy lenne életben Maul? Ez még Ahsoka sötét oldalra állásánál is nagyobb hülyeség. A minap olvastam egy cikket az Ep1-ről, hogy Lucas az utolsó pillanatban írta át Maul halálát a filmben látottra, hogy véletlenül se "támadjon fel". Csak nem csinál magából hülyét az öreg. Bár volt már rá példa. :D

 

 

 

Ventress múltjában mit írtak át? Az EU szerint a Rattatak-on született. A TCW szerint is, csak később került a Dathomir-ra.

 

A TCW szerint úgy tudom a Dathomiron született és soha nem hagyta el. Lásd emlékképek majd. De kívánom, hogy ne legyen igazam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.