Ugrás a kommentre

Előkészületek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát meg azt ne feledjük, hogy a Rogue One-ban nem lőhetnek vele. Tarkin a felavatási ceremóniáról beszél Leia-nak, szóval nem nagyon lehet majd demonstrálni a Halálcsillag erejét.

Attól tesztlövést még leadhat. Elég nagy blama lenne, ha az Alderaannál adják le az első lövést, de a felavatási ceremónián mégsem sül el a fegyver. :)

Nekem mindig is az volt az érzésem, hogy az Alderaan az első publikus lövés, az első civilizált bolygó, amit megsemmisít - ezért ez a felavatási ceremónia. Itt működik először a rendeltetése szerint, itt szerez tudomást róla a nagyérdemű, vagyis ettől kezdve kezdhetnek rettegni tőle. De legalább egy másik bolygót vagy holdat, egy lakatlant vagy a Dantooine-hoz hasonlóan nagyon félreesőt már szétlőtt a tesztek alatt.

Elvégre egy fegyvert nem lehet úgy bevetni, pláne nem publikusan, amikor az ellenség is láthatja, hogy előtte nem tesztelték a célzórendszerét, erejét, pontosságát, újratöltési idejét, stb. Azért elég sok ponton lehet súlyos műszaki hiba, és ezeket ki kell küszöbölni, mielőtt bemutatják a fegyvert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól tesztlövést még leadhat. Elég nagy blama lenne, ha az Alderaannál adják le az első lövést, de a felavatási ceremónián mégsem sül el a fegyver. :)

Nekem mindig is az volt az érzésem, hogy az Alderaan az első publikus lövés, az első civilizált bolygó, amit megsemmisít - ezért ez a felavatási ceremónia. Itt működik először a rendeltetése szerint, itt szerez tudomást róla a nagyérdemű, vagyis ettől kezdve kezdhetnek rettegni tőle. De legalább egy másik bolygót vagy holdat, egy lakatlant vagy a Dantooine-hoz hasonlóan nagyon félreesőt már szétlőtt a tesztek alatt.

Elvégre egy fegyvert nem lehet úgy bevetni, pláne nem publikusan, amikor az ellenség is láthatja, hogy előtte nem tesztelték a célzórendszerét, erejét, pontosságát, újratöltési idejét, stb. Azért elég sok ponton lehet súlyos műszaki hiba, és ezeket ki kell küszöbölni, mielőtt bemutatják a fegyvert.

Nekem fura lenne, ha nem az Alderaan lenne az első bolygó, amit szétlőtt, de elvi síkon beleférne. Inkább akkor legyen egy hold. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem Legends-ben is elsütötték (Halálcsillag regény) Aderaan előtt szóval itt is könnyen megeshet.

Igen, a Despayre nevű börtönbolygót repítették szét az éterben, a bolygón lévő állományukkal együtt. Egy tesztlövést minimum megnéznék a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se venném biztosra, hogy a Halálcsillag konkrétan meg fog jelenni. A tervrajzokat fogják ellopni, de szerintem ennél több szerepet nem kap a fegyver. Még azt is el tudom képzelni, hogy csak véletlenül futnak bele a szuperfegyver terveibe, amúgy mást keresnek vagy más a küldetésük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ifjú Han Solo is fog szerepelni a filmben. Csak nem a Lázadás hajnala legends regény lesz beépítve a cselekménybe?

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/01/12/hamarosan_meglesz_az_ifju_han_solo/

A hírek a tények nyelvére átfordítva: jelenleg úgy tudjuk hogy Han Solo nem fog szerepelni a filmben. A Variety feltette a kérdést, hogy mi van ha azért megy le ilyen korán a casting Han Solo ügyében mert az új szinész szerepelni fog a Rogue One-ban. Konkrétan leírták, hogy semmi bizonyiték rá, hogy ilyesmire sor kerül, de az ötlet annyira megtetszett minden sajtóorgánumnak, hogy egy idő után már mindenki tényként adta tovább. Szokásos online újságírás.

 

Csak mindenki elfelejtett utánanézni ennek annak: egyrészt pár hét és vége a Rogue One forgatásának (ami tavaly nyár óta tart). Az új Han Solot pedig még mindig nem választották ki. Ettől még cameozni tudna, csakhogy hivatalosan tudjuk hogy a Han Solo-t alakitó új szinész egy kb. 20 év körüli Hant fog megformázni aki mintegy 10 évvel fiatalabb az ep.4-es önmagánál. A Rogue One viszont napokkal -illetve ami a végét illeti, valszeg percekkel- az ep.4 előtt játszódik.

 

Klikkvadász bulvárújságírás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az is meglepne ha a Halálcsillag feltünne a filmben.

 

Szerintem azért felfog, abból gondolom, hogy a Celebrationos traileren is látszik a bolygóról, hogy ott tornyosul fölötte, ha a filmben egyáltalán nem akarják mutatni akkor egy trailerbe mégha oly korai is miért rakták bele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért felfog, abból gondolom, hogy a Celebrationos traileren is látszik a bolygóról, hogy ott tornyosul fölötte, ha a filmben egyáltalán nem akarják mutatni akkor egy trailerbe mégha oly korai is miért rakták bele?

Hangulatkeltésnek. Amikor még nincs egy kocka se a filmből de valahogy kedvet kell hozni egy produkcióhoz ami a Halálcsillag terveinek az ellopásáról szól -úgy hogy a film részleteiről semmit nem árulhatnak el- akkor szerintem adja magát, hogy megmutassák a Halálcsillagot.

 

Eleve úgy mutatták a Halálcsillagot hogy a Yavin IV fölött tornyosul. Ilyen még az ep.4-ben se szerepelhetne hisz ilyen közel sose került. A felvételnek nem logikusnak kellett lennie vagy passzolnia az eddigi vagy későbbi filmekhez hanem a lényeg az volt hogy jól mutasson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve úgy mutatták a Halálcsillagot hogy a Yavin IV fölött tornyosul. Ilyen még az ep.4-ben se szerepelhetne hisz ilyen közel sose került. A felvételnek nem logikusnak kellett lennie vagy passzolnia az eddigi vagy későbbi filmekhez hanem a lényeg az volt hogy jól mutasson.

 

Az tuti, hogy a Yavin 4?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tuti, de nagyon durva lenne ha kiderülne hogy a Halálcsillag egy másik hasonlóan kinéző erdőbolygót is meglátogatott.

 

Az az lenne, de engem az annyira nem zavarna, ha egy ilyennél épült volna. Meg a Jakku-ból se lett Tatooine klón lehet, hogy abból is ki tudnák hozni, hogy ne legyen Yavin IV. 2 :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt szó róla, hogy cgi lesz.

Mármint Tarkin? Nem tudom, hogy tart-e jelenleg ott a technológia, hogy ezt hitelesen megvalósítsák. Mondjuk ha csak hologramon szerepel, akkor rendben lesz. Nem láttam az új Halálos Iramban filmet (csak a trailer-t), ahol Paul Walker halála miatt kellett CGI-jal kombinálni a tesóját, de sokak szerint trágya lett a végeredmény. :) Utánanéztem pár videóban, hogy jelenleg hogyan tudják megvalósítani az emberek számítógépes megjelenítését és nem győztek meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint Tarkin? Nem tudom, hogy tart-e jelenleg ott a technológia, hogy ezt hitelesen megvalósítsák. Mondjuk ha csak hologramon szerepel, akkor rendben lesz. Nem láttam az új Halálos Iramban filmet (csak a trailer-t), ahol Paul Walker halála miatt kellett CGI-jal kombinálni a tesóját, de sokak szerint trágya lett a végeredmény. :) Utánanéztem pár videóban, hogy jelenleg hogyan tudják megvalósítani az emberek számítógépes megjelenítését és nem győztek meg.

 

Én egyszer sem vettem észre, hogy nem ő van ott. Akik szerint trágya azok biztos erre vadásztak egész film alatt, az ilyen hozzáállás annyira fel tud b@szni, hogy valaki direkt azt lesi, hogy hol köthet bele valamibe. Miért nem lehet csak nézni és élvezni a filmet?

 

Egyszóval szerintem jó volt ahogy megcsinálták, más tészta, hogy ha jól tudom olyan helyeken kellett csak alkalmazniuk ahol eléggé távolról látszódott vagy akciózott "Walker" egy viszonylag közeli képen ahol áll a karakter nem tudom mennyire tudják megvalósítani.

 

Apropó hologramm, ok, hogy Snoke-nak ilyen menő hologrammja van amin megtörik a fény és árnyékot vet, de remélem itt visszatérnek a kékes fajtához! :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó hologramm, ok, hogy Snoke-nak ilyen menő hologrammja van amin megtörik a fény és árnyékot vet, de remélem itt visszatérnek a kékes fajtához! :)

Hát gondolom, hogy Snoke szebb hologramját az in-universe technológia fejlődése tette lehetővé, így a Rogue One-ban marad a kék megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát gondolom, hogy Snoke szebb hologramját az in-universe technológia fejlődése tette lehetővé, így a Rogue One-ban marad a kék megoldás.

Mihez képest fejlődés. A TCW-ben hányszor láttunk olyan hologramot, ami tökéletesen valódinak tűnt? Children of the Force, Crisis on Naboo (ebben még Embo bazi nagy kalapját is simán elnyelte a hologram). Persze szerintem baromság is volt bevezetni ezeket a tökéletes álcahologramokat, pláne ezzel a hülye bárkit bármilyen formájúra átalakítanak megoldással... De sajnos ott vannak, szóval ezek után Snoke holója már nem is annyira modern... Sőt, a Galaxis többi holója gyanúsan alulfejlett... :(

 

De visszatérve a Rogue One-ra, én sem vettem észre a Halálos iramban 7-en, hogy mikor van az igazi és mikor az ál-Walker. De ha meg is valósítják ezt, akkor szerintem inkább azt a megoldást választják, hogy egy statiszta arcára teszik rá Cushing számítógéppel megvalósított arcát. Ez kevesebb munka, kevesebb CGI-t jelent, könnyebben palástolható. Bár a teljes CGI karakterek sem olyan rosszak szerintem már, a Terminator Genisys-ben a digitális Schwarzi egész meggyőző volt - nem tökéletes, de nem rossz. Szerintem amúgy is inkább a mozgásokkal lehet egy CG-embert leleplezni, Tarkinnak viszont nem kell akcióznia, ülhet, állhat, legmerészebb esetben sétálhat.

Én inkább azt gondolom, hogy ez kegyeleti okokból nem fog megvalósulni.

 

Ami a Halálcsillagot illeti, szerintem is fel fog tűnni. Nem érzem szükségét a történetben, de érzésem szerint nem fogják kihagyni. Ez mégis csak egy olyan mozifilm lesz, aminek története szorosan kötődik a Halálcsillaghoz, a legelső Star Wars ikonikus állomásához. Nem szükségszerűségből, hanem nosztalgiából lenne helye a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mihez képest fejlődés. A TCW-ben hányszor láttunk olyan hologramot, ami tökéletesen valódinak tűnt? Children of the Force, Crisis on Naboo (ebben még Embo bazi nagy kalapját is simán elnyelte a hologram).

Az általánosan elterjedt kommunikációs célú hologramokhoz képest. Az említett technológia szerintem már teljesen más célokat szolgált és valószínűleg jóval ritkább és költségesebb volt. Ettől még persze elterjedhetett volna, olcsóbbá válhatott volna az általános technikai fejlődéssel, de ez valamiért nem történt meg és a kommunikáció terén maradtak az egyszerűbb megoldásnál. Amúgy is tökéletesen elegendő volt az adott célra.

 

Persze szerintem baromság is volt bevezetni ezeket a tökéletes álcahologramokat, pláne ezzel a hülye bárkit bármilyen formájúra átalakítanak megoldással...

Ezzel egyetértek. Volt sajnos a TCW-nak egy olyan időszaka, amikor szinte minden részben bedobtak valami új csodatechnológiát, amit aztán érdekes módon elfelejtettek a későbbiekre. A CIS-nek volt egy csomó kísérleti fegyvere, volt láthatatlan hajó, Obi-Wan hangjának és fizimiskájának a teljes átvariálása stb.. Az a naboo-i hologramos izé is egy volt ezek közül, amikkel szerintem eléggé túllőttek a célon.

 

Ami a Halálcsillagot illeti, szerintem is fel fog tűnni. Nem érzem szükségét a történetben, de érzésem szerint nem fogják kihagyni. Ez mégis csak egy olyan mozifilm lesz, aminek története szorosan kötődik a Halálcsillaghoz, a legelső Star Wars ikonikus állomásához. Nem szükségszerűségből, hanem nosztalgiából lenne helye a filmben.

Igen, ebben igazad lehet. Nem is olyan soká meglátjuk majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mihez képest fejlődés. A TCW-ben hányszor láttunk olyan hologramot, ami tökéletesen valódinak tűnt? Children of the Force, Crisis on Naboo (ebben még Embo bazi nagy kalapját is simán elnyelte a hologram). Persze szerintem baromság is volt bevezetni ezeket a tökéletes álcahologramokat, pláne ezzel a hülye bárkit bármilyen formájúra átalakítanak megoldással... De sajnos ott vannak, szóval ezek után Snoke holója már nem is annyira modern... Sőt, a Galaxis többi holója gyanúsan alulfejlett... :(

 

Tényleg ezeket el is felejtettem, akkor a Birodalom biztos spórolt, azért nem kellettek annyira a részletes hologrammok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.