Ugrás a kommentre

EPVI elemzés


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Frenkie már elég sokszor elmondta és leírta, hogy ebben a kérdésben ugyanazon a véleményen van, mint én.

Akkor hogy lehet, hogy tőled egy "tetszik" jött az írásomra, tőle meg egy "nem értek egyet"? :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Akkor hogy lehet, hogy tőled egy "tetszik" jött az írásomra, tőle meg egy "nem értek egyet"? :lol: 

Nem is tudom, talán az lehet a rejtély hátterében, hogy nekem az írásod tetszik, és én ezt akartam kifejezni, míg Frenkie meg azt, hogy nem ért vele egyet? :hmm: De ez csak egy tipp a részemről, lehet, hogy sokkal drámaibb a megoldás. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Nem is tudom, talán az lehet a rejtély hátterében, hogy nekem az írásod tetszik, és én ezt akartam kifejezni, míg Frenkie meg azt, hogy nem ért vele egyet? :hmm: 

Ilyen helyzet van, s én is szoktam olyan véleményt kedvelni, amivel nem teljesen értek egyet, de egy részével nagyon, vagy amelyiknél értékelem az egész összeszedettségét, még akkor is, ha nem azonos teljesen a véleményemmel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem is tudom, talán az lehet a rejtély hátterében, hogy nekem az írásod tetszik, és én ezt akartam kifejezni, míg Frenkie meg azt, hogy nem ért vele egyet? :hmm: De ez csak egy tipp a részemről, lehet, hogy sokkal drámaibb a megoldás. :hehe:

Világos, csak kicsit érdekes, hogy letudjuk annyival, hogy ugyanaz a véleménye, mint neked. Nem úgy tűnik, hogy másról van szó, mert nem olyan reakciót nyomott rá, mint te. Plusz ha már rányom a pirosra akkor ugyan fejtse már ki mit gondol. A "tetszik"-et ritkábban kell kifejteni, mert ha ugyanazt gondoljuk, felesleges mégegyszer leírni. De ha valaki ellentétes véleményen van, akkor fejtse ki, hiszen pont ez lenne ennek a helynek a lényege, hogy megvitassuk a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Galaxis szemszögéből nézzük, akkor irreleváns, hogy Vader a legeslegvégén jó útra tért. A személyi drámája persze érthető, de mégiscsak milliók (ha nem több) vére szárad a lelkén, nem beszélve arról, hogy két évtizeden át legfőbb motorja volt a mindent elnyomó terrorgépezetnek. Nem véletlen, hogy Luke sem próbálta rehabilitálni soha Vadert a győzelem után. Vader alakja annyi keserves emléket szül, hogy az még az amúgy rengeteget bizonyított Leia politikai karrierjébe is került, pedig három évtized telt el.

 

Lehet persze Vadert, mint embert sajnálni, de ez a végbement lelki vívódása ugyanúgy azon önzőség része, ami egész életét jellemezte. Anakint vagy Vadert soha nem érdekelte senki olyan, akit nem sorolt legközvetlenebb szerettei közé. Az "idegenekkel" szemben mindig egyfajta hideg távoltartás jellemezte, ami akár jól nyomon követhető olyan esetekben is, amikor Jediként egy mentőakcióban vesz részt. S bár Anakin, hovatovább, egy peremvidéki rabszolga szülötte volt, soha életében nem kívánt jobbítani az ottaniak helyzetén. Mi több, tevékenysége Sith-nagyúrként inkább a Galaxis elmaradottabb részeire volt tragikus hatással, a gazdag Magban azért elég jól eléldegéltek a Birodalom legrémesebb éveiben is. 

 

Anakinnak csak Padmé számított, kisebb részben pedig Obi-Wan és Ahsoka, majd miután létezéséről tudomást szerzett, Luke is, de utóbbi esetben is először csak a Sith valója dolgozott benne, egy teljesen eltorzult apa-fia viszony képe, ahol majd ők ketten tarthatják terrorban a Galaxist. Ez persze aztán lassan átfordul Luke nem várt ellenkezése kapcsán, de még a végén is képes kijátszani a Leia-kártyát.

 

Anakin Skywalker élete és halála tragédia. De én nagyobb tragédiának tartom, amit ez az illető a Galaxisnak (Palpatine-nak karöltve) okozott, nem beszélve a közreműködésük által örökül hagyott súlyos hagyatékot (Első Rend és az általános galaktikus zűrzavar).

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Anakin Skywalker élete és halála tragédia. De én nagyobb tragédiának tartom, amit ez az illető a Galaxisnak (Palpatine-nak karöltve) okozott, nem beszélve a közreműködésük által örökül hagyott súlyos hagyatékot (Első Rend és az általános galaktikus zűrzavar).

Ez mind igaz, de azért annak is van valami értéke, hogy a végén mégis tudott úgy dönteni, ami a Galaxisnak is jó lett. Lehet, hogy nem a galaxisért tette, de az biztos, hogy nem saját magáért, hanem a fia életéért. Ez nem teszi semmissé a korábbi tetteit, de mégis egy jelentős jótett.

 

Muszáj ezt a jót látni, különben nem mondhatjuk, hogy volt ennek jelentősége, pedig baromi nagy jelentősége volt. Erre mondom én, hogy mindegy, hogy megbocsátjuk-e, amiket tett, nem ez a lényeg, hanem az, hogy amit most csinált, az fontos és jó döntés volt. Egyébként ha nem számítana, akkor miért lett belőle is Erő szellem? Csak mert elhozta az egyensúlyt? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Vadert soha nem érdekelte senki olyan, akit nem sorolt legközvetlenebb szerettei közé.

Ez nem igaz. Elég megnézni a munkásságát a TCW idején. Sokszor nagyon is együttérző volt, mások megmentését mindennél fontosabbnak tartotta. A Coruscant-i űrcsatában is egy random névtelen klónnak akar segíteni, Obi tartja vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Donát írta:

Világos, csak kicsit érdekes, hogy letudjuk annyival, hogy ugyanaz a véleménye, mint neked. Nem úgy tűnik, hogy másról van szó, mert nem olyan reakciót nyomott rá, mint te. Plusz ha már rányom a pirosra akkor ugyan fejtse már ki mit gondol. A "tetszik"-et ritkábban kell kifejteni, mert ha ugyanazt gondoljuk, felesleges mégegyszer leírni. De ha valaki ellentétes véleményen van, akkor fejtse ki, hiszen pont ez lenne ennek a helynek a lényege, hogy megvitassuk a dolgot.

És, ha a sok poszt elolvasása után már nincs ideje, hogy válaszoljon? Vagy valami miatt kedve? Dolgozó emberek vagyunk, elfáradunk, a mindennapi életben is lehetnek bőséggel olyan gondok, amik miatt az embernek nem feltétlen van ingerenciája irogatni, és könnyebb egy jelzés értékű jelet kitenni. Nem kell azonnal rászólni valakire, csak mert nem válaszol azonnal szóban. De akkor sem, ha később sem fejti ki. Ezer és egy jó oka lehet arra, hogy miért nem teszi. Ezek a jelek pont arra szolgálnak, hogy nem kell mindig mindenkinek mindent kifejteni. Frenkie meg joggal gondolhatja, hogy 20+ év ismeretség után tudjuk, mit gondol erről a témáról.

 

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez nem igaz. Elég megnézni a munkásságát a TCW idején. Sokszor nagyon is együttérző volt, mások megmentését mindennél fontosabbnak tartotta. A Coruscant-i űrcsatában is egy random névtelen klónnak akar segíteni, Obi tartja vissza.

Odd Ball és osztaga nem random névtelen klónok a számára, Anakin több ízben is harcolt velük még a TCW-ben is. ;) Bár ettől függetlenül szerintem is, azért a szívén viselte a rászorulók sorsát, amire szerintem a legjobb példa a Defenders of Peace. Annak ellenére meg akarta védeni a lurmeneket, hogy azok nem kértek a segítségéből. Szóval nem volt teljesen érzéketlen azokkal, akik nem tartoztak a belső körébe. Ugyanakkor arra már hajlamos volt, hogy a szenvedők érdekeit hátrébb sorolja, ha egy szerette került veszélybe. Erre meg jó példa, amikor Padmé kiesett a LAAT/i-ből.

 

41 perccel korábban, Pildi írta:

Ez mind igaz, de azért annak is van valami értéke, hogy a végén mégis tudott úgy dönteni, ami a Galaxisnak is jó lett. Lehet, hogy nem a galaxisért tette, de az biztos, hogy nem saját magáért, hanem a fia életéért. Ez nem teszi semmissé a korábbi tetteit, de mégis egy jelentős jótett.

 

Muszáj ezt a jót látni, különben nem mondhatjuk, hogy volt ennek jelentősége, pedig baromi nagy jelentősége volt. Erre mondom én, hogy mindegy, hogy megbocsátjuk-e, amiket tett, nem ez a lényeg, hanem az, hogy amit most csinált, az fontos és jó döntés volt. Egyébként ha nem számítana, akkor miért lett belőle is Erő szellem? Csak mert elhozta az egyensúlyt? 

Szerintem senki sem gondolja úgy, hogy Sidious lehajítása és Luke megmentése rossz döntés volt. Se személyes, se galakitkus perspektívából. A vita középpontja az, hogy eme fejezetben, amikor Anakin Skywalker elhagyja a fizikai létsíkot, akkor mi nézők személy szerint miképpen érzünk vele szemben. Milyen hatást vált ki belőlünk ez a jelenet. Ennek pedig fontos adaléka az, hogy Anakin milyen ember volt Darth Vaderként és mi motiválta Luke megmentésére. A tett maga vitathatatlanul jó volt, a döntés is. Ezt úgy érzem, senki sem vonja kétségbe. Sőt nagyon jó döntés volt, hiszen enélkül Rey-nek sansza sem lett volna később. Sőt Rey valószínűleg meg sem születik. Szerintem a jót is látják benne az emberek, csak éppen szerintem ez a jó továbbra is abból az önzésből fakad, ami a Sötét Oldalra vezette. A tény, hogy még mindig képtelen elfogadni, hogy a szerettei meghalhatnak.

Maga az önzés nem rossz dolog, véleményem szerint. Jó és rossz dolgok is kisülhetnek belőle, Anakin meg mindkettőre galaktikus eseményeket befolyásoló példát hozott. Szóval inkább az lehet jó vagy rossz, ahogy saját önzésünket kezeljük. Ilyen téren amúgy én nagyon megértem Anakint, mert én is sok mindent hajlandó lennék megtenni a szeretteimért. A kérdés az, ki hol húzza meg a határt. Én a gyerekgyilkosságnál, Anakinnál meg nem volt határ. Olyannyira nem, hogy szó szerint mindenkit elárult, amikor arról volt szó, hogy egy szerette meghalhat. Amikor Padmén volt a sor, a Jediket, amikor Luke-on, a Sith-eket. Önmagát meg mindkét esetben, mert először Anakin Skywalker Jedi lovagot, másodszor Darth Vader Sith nagyurat árulta el.

Összességében tehát itt, a Halálcsillag II-n nagyon jól döntött, a motivációi pedig a nagy egészt nézve irrelevánsak. Személyes szeinten viszont már sokat számít, hiszen ez befolyásolja a nézőt abban, hogy a "végső búcsú" pillanatában hogyan éli meg a jelenetet. Én sajnálom, hogy ide jutott, mert jobb sorsra lett volna érdemes. És megvetem, mert végső soron csak rajta múlott, ő hozott meg minden döntést, attól kezdve, hogy nem bízott a hozzá közel állókban, addig a pontig, hogy mindenkit elárult önzésből és hatalomvágyból. És elégtételt is érzek, mert egy szörnyeteggel kevesebb.

 

Az, hogy miért lett Erőszellem, nem tudhatjuk. Feltételezhetjük, hogy ez a jutalma, amiért végül jó döntést hozott, de az is lehet, hogy egy természetes velejárója annak, hogy ő az Erő gyermeke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

a legjobb példa a Defenders of Peace.

Az is. Vagy amikor csak ő állt ki Ahsoka mellett, és nyomozott. Ha nem teszi akkor a tanítványát börtönbe zárják, vagy rosszabb esetben kivégzik. 

 

Továbbra se mentegetni akarom Anakint, csak lássuk meg a jó oldalát is. Nute úgy írt róla, mintha olyanja nem is lett volna.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én sajnálom, hogy ide jutott, mert jobb sorsra lett volna érdemes. És megvetem, mert végső soron csak rajta múlott, ő hozott meg minden döntést, attól kezdve, hogy nem bízott a hozzá közel állókban, addig a pontig, hogy mindenkit elárult önzésből és hatalomvágyból. És elégtételt is érzek, mert egy szörnyeteggel kevesebb.

Nekem addig volt ilyen érzésem, ameddig a PT el nem mesélte, mi történt Anakinnal és hogy lett belőle Darth Vader. Nekem Vader addig ultimate gonosz volt, az uralkodóval egy szinten. A Jedi visszatér idején csodáltam Luke-ot, hogy képes volt ebben a félig gép szörnyetegben meglátni az apját és annak szívében a jóság magját, hiszen mi Leia szemszögéből ismertük Vadert leginkább. Bevallom, akkor még én sem sajnáltam egyáltalán a halálát, bár örültem neki, hogy megmentette Luke-ot és nélküle nem lett volna Victory Celebration a film és a trilógia végén. De az egész apa-fiú viszony kicsit lógott a levegőben, nehéz volt megérteni, hogy lehet az, hogy egy Vader számára a vérségi kapcsolat ennyire sokat jelenthet.

 

Ahhoz hogy Luke szemszögéből lássam Vadert, aki ugyan akkor még nem élt, de valahogy mégis megérezte Anakin jó oldalát, azt, ami összeköti őket és nem törődött azzal, ami elválasztja (a Sötét Oldal, a sok gaztett, az ártatlan áldozatok), na ahhoz kellett nekem a PT. Hiába történtek szörnyűségek az átállás után, mégis Anakin emberi oldala végre testet ölthetett. Ami Téged taszít benne, a konkrét gyilkosságok, pláne a padawanoké, az számomra is borzasztó, de látom mögötte a tévútra tévedt, jobb sorsra érdemes embert, aki messze nem volt ultimate gonosz, pláne nem az uralkodóval mérhető vérgenya. A halála azóta szomorú a számomra, mert tudom, hogy ez az egész elkerülhető lehetett volna, és Anakin hibái mellett (önzés és meggondolatlanság) mások hibás döntései is nagymértékben hozzájárultak a tragédiához.  És ha nincs Luke tiszta szívű hozzáállása, akkor nem is lett volna vége a rossz döntéseknek, és még ki tudja meddig folytatódott volna a Sith-ek uralma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Disney érában az tetszik, hogy Vadert sose akarták mosdatni. Legyen szó akár a képregényekről, vagy épp az Obi-Wan sorozatról, a Rebelsről, esetleg a Zsivány Egyesről, Vader mindig szintiszta gonoszként jelenik meg az ep.5 előtti művekben. Persze tudjuk hogy ott belül valahol mélyen létezik egy jó ember eltemetett szikrája amit majd Luke éleszt fel újra. De amig erre nem kerül sor addig olyan mélyen van ez benne, hogy képtelen megakadályozni hogy egymás után kövesse el a hidegvérű mészárlásokat. Aminek örülök, mert Vader drámája nálam mindig úgy működött hogy megjárta a poklot és egy valódi szörnyeteg volt mielőtt a fia megtérítette.

Pont azért mert mese az egész nekem mindig is megható volt és működött Vader megtérése. Azzal a lábjegyzettel, hogy az Uralkodó megölése és a megtérése előttem se teszi semmissé a számtalan rémtettét. Itt a jelenet egy epikus családi dráma betetőzése és úgy érzem könnyű Luke-al együtt sajnálni Anakint. Ugyanakkor az Erő és Luke megbocsáthatott, de teljesen jogosan a galaxis népe aligha fog. A jótettei mellett borzasztó örökséget hagyott hátra Vader. Nem csak rengeteg áldozatot és egy megnyomoritott galaxist. Az emléke még később egy generációval később is pusztít. Kylo hozzá akar felnőni, ő akar lenni az új Vader, amikor a saját kegyetlenségeit követi el. Például amikor megöli Hant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én erre várok már nagyon-nagyon régóta, hogy lássam, a megtért Anakin hogy látja az életét, a döntéseit. Ez a beszélgetés még nagyban befolyásolhatná a róla kialakított, nem túl hízelgő képemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 02. 12. - 0:16, Donát írta:

@Frenkie bácsi ne a pirosakat nyomogasd, hanem írd le, hogy mivel nem értesz egyet. Ennek mi értelme, hogy minden hozzászólásra nyomsz egy "nem értek egyet"-et, de közben nem írod le a saját véleményed?

 

Mivel @Dzséjt hozzászólásához a kéket raktam be ez azt jelenti hogy pontosan ugyanaz a véleményem a kérdésről mint neki, és nem az ami a tietek, ahova a pirosakat raktam. Teljesen felesleges beírnom ugyanazt mint @Dzséjt, mert az nektek sem jó.

És nagyon örülök hogy ezt @Dzséjt leírta mert ő jobban fogalmaz és sokkal gyorsabban is gépel. Hálistennek hogy vannak ezek az ikonok, így gyorsan lehet véleményt nyílvánítani. Nem kell egy órát gépelni.

Meg ezt a kérdést már számtalanszor megbeszéltük ismerjük egymás véleményét.

Nálam különben ponz a PT tette még megbocsáthatatlanabbá Vader tetteit. Mert ha egy eredendően gonosz ember lesz Vader azt mondom ok. De ő egy jó emberből ÖNKÉNT lett az ami.

Ráadásul 5 perrcel Palpi ledobása elött még Luke húgából is szörnyeteget akart csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Frenkie írta:

Ráadásul 5 perrcel Palpi ledobása elött még Luke húgából is szörnyeteget akart csinálni.

Ez mondjuk egy érdekes kérdést vet fel, amit szerintem még sosem gondoltunk át. Mi van, ha Vader nem áll vissza a Világos Oldalra, hanem hagyja, hogy Palpatine megölje Luke-ot (és kijutnak a Halálcsillag II-ről). Akkor vajon Leiára szállnak rá? :hmm: Mert Vader rájött, hogy Luke-nak van egy ikertestvére, de vajon arra is rájött, ki az?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez mondjuk egy érdekes kérdést vet fel, amit szerintem még sosem gondoltunk át. Mi van, ha Vader nem áll vissza a Világos Oldalra, hanem hagyja, hogy Palpatine megölje Luke-ot (és kijutnak a Halálcsillag II-ről). Akkor vajon Leiára szállnak rá? :hmm: Mert Vader rájött, hogy Luke-nak van egy ikertestvére, de vajon arra is rájött, ki az?

 

Szerintem Vader nem tudta hogy az ikertestvér az Leia. Akkor nem azt mondta volna hogy mondd meg a testvérednek(azt viszont tudta hogy nő mert sistert mondd), hanem hogy mondd meg Leiának hogy bocsásson meg. Az tuti hogy abban az esetben ha Vader marad a másodhegedűs akkor az ikertestvért elkezdik keresni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez mondjuk egy érdekes kérdést vet fel, amit szerintem még sosem gondoltunk át. Mi van, ha Vader nem áll vissza a Világos Oldalra, hanem hagyja, hogy Palpatine megölje Luke-ot (és kijutnak a Halálcsillag II-ről). Akkor vajon Leiára szállnak rá? :hmm: Mert Vader rájött, hogy Luke-nak van egy ikertestvére, de vajon arra is rájött, ki az?

Ez kissé OFF már itt, szerintem mehetne valamelyik sith-es topikba a SAGA szekcióba.

 

Egyébként biztos keresték volna. Bár kérdéses Vader hogy viszonyul Palpatine-hoz, amikor az épp el akarta dobni. Az ő kapcsolatuk már igen csak terhes összetűzésektől. Gondoljunk csak arra, amikor Vader és Palpatine összecsapnak az Exegolon.

 

31 perccel korábban, Frenkie írta:

 

Szerintem Vader nem tudta hogy az ikertestvér az Leia. Akkor nem azt mondta volna hogy mondd meg a testvérednek(azt viszont tudta hogy nő mert sistert mondd), hanem hogy mondd meg Leiának hogy bocsásson meg. Az tuti hogy abban az esetben ha Vader marad a másodhegedűs akkor az ikertestvért elkezdik keresni.

Nekem mindig evidens volt, hogy Leiára gondol Vader, de jobban belegondolva ez abszolút nem biztos. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Mert Vader rájött, hogy Luke-nak van egy ikertestvére, de vajon arra is rájött, ki az?

Én is azt gondolom, hogy nem tudta, ki az. Mondjuk megnéztem volna Anakin Erő-szellem arcát, amikor rájön, hogy a saját lányát üldözte és kínozta Vaderként... Mert abban az állapotában már csak megtudta.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Mivel @Dzséjt hozzászólásához a kéket raktam be ez azt jelenti hogy pontosan ugyanaz a véleményem a kérdésről mint neki, és nem az ami a tietek, ahova a pirosakat raktam. Teljesen felesleges beírnom ugyanazt mint @Dzséjt, mert az nektek sem jó.

És nagyon örülök hogy ezt @Dzséjt leírta mert ő jobban fogalmaz és sokkal gyorsabban is gépel. Hálistennek hogy vannak ezek az ikonok, így gyorsan lehet véleményt nyílvánítani. Nem kell egy órát gépelni.

Meg ezt a kérdést már számtalanszor megbeszéltük ismerjük egymás véleményét.

Nálam különben ponz a PT tette még megbocsáthatatlanabbá Vader tetteit. Mert ha egy eredendően gonosz ember lesz Vader azt mondom ok. De ő egy jó emberből ÖNKÉNT lett az ami.

Ráadásul 5 perrcel Palpi ledobása elött még Luke húgából is szörnyeteget akart csinálni.

Rendben. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi

Chapter 47: Death Star Destroyed

Time: 02:01:58-2:04:49

 

Tartalom

 

Az Ezeréves sólyom, akár egy irányított rakéta, tovább szlalomozik a félig elkészült, roppant méretű Halálcsillag belsejében. Lando legénysége tűz alatt tartja az őket üldöző TIE vadászokat, miközben a Bespin bárója és idegen másodpilótája rálel a főreaktor hatalmas aknájára. A látvány félelmetes. Magányos X-Szárnyú repül a Sólyom előtt. 

WEDGE: (a hírközlőből) Megvan!
LANDO: Oké, Wedge, az energiaszabályozóhoz, az északi toronynál.
WEDGE: Vettem, Arany vezér, máris arra megyek.

Az X-Szárnyú a hatalmas reaktor teteje felé száguld, majd több protontorpedót lő ki az energiaszabályozóra, robbanássorozatot idézve elő a szerkezetben. A Sólyom a főreaktort veszi célba, és amikor a közelébe ér, Lando elindítja a rakétákat, amelyek a főreaktor központi részébe csapódnak. Lando a kijárat felé veszi az irányt, mögötte pedig elszabadul a pokol. Ackbar és több mon calamari támaszkodik a híd korlátjához. Egy széles képernyőt néznek, amely az eligazító teremben kivetített Halálcsillagot mutatja. 
ACKBAR: El a flottát a Halálcsillagtól.

Egy birodalmi komphajó, kabinjában Luke-kal, elhagyja a főhangár bejáratát, mielőtt a Halálcsillag ezen részének egésze felrobbanna. Wedge majdnem fénysebességgel száguld ki az építményből. Az Endor felőli oldalon bukkan elő, kiröppen a szabad űrbe, majd szelíd ívet leírva lassít, hogy visszatérjen a biztonságot nyújtó holdra. A Sólyom teljes gázzal száguld egy magányos X-Szárnyú kíséretében a Halálcsillag végtelen alagútjában. Robbanások sorozata és tűz halad a nyomában, és gyorsan utoléri a kijárat felé repülő apró hajót. Az Ezeréves Sólyomnak még néhány métere hátra van a szabadságig, a mögötte haladó TIE vadászt már elemésztette a tűz. Lando aggódva pillant ki a kabinablakon, amelyet már kívülről elborítanak a lángok. Az Ezeréves Sólyom kivágódik a lángtengerből, Lando pedig diadalittas üvöltést hallat. A Halálcsillag egyetlen, gigászi villanással felrobban, mint egy atomjaira szakadó szupernova. 

Han éppen Leia sebesült karját kötözi egy páfrányos völgyben, amikor a Halálcsillag felrobban. Han és Leia, Chewie, a droidok, a felkelő katonák, és az ewokok mindannyian az égre tekintenek, ahol végignézik a Halálcsillag végső pusztulását. Han leveszi pillantását az égről, és Leia-ra néz. Gondolatai a nő felé fordulnak, aki továbbra is az eget bámulja, tekintetével Luke nyomát keresve.
HAN: Fogadok, hogy Luke már nem volt ott, amikor felrobbant.
LEIA: Nem volt. Érzem.

HAN: Szereted őt, ugye?
LEIA: Igen.

HAN: Jól van. Megértem én. Jó. Hogyha visszajön, nem állok az utatokba.
LEIA: Egyáltalán nem erről van szó. Ő a testvérem.

Han rácsodálkozik, majd Leia gyengéden magához húzza őt, és mosolyogva megcsókolja. A győzelem tiszteletére az egyik ewok harcos megfújja törzse harci kürtjét.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A két Sith után a technológiai szörnyszülöttük is elpusztul, méghozzá elég impozáns módon. A Vader jelenet után engem mindig fejbe kólint ez a rész, visszazökkent a külső eseményekbe. A látvány továbbra is pazar, és még most is kicsit izgulok, hogy vajon Lando kijut-e a járatból. :P A robbanás után manapság már az is eszembe jut, hogy a darabokkal mi lesz, és hol fognak kikötni.

 

Leia és Han beszélgetése is hatalmas plusz töltetet kapott a jövő tudatában, de itt még max. sajnálni lehet őket azért, ami vár rájuk. Kedvenc jelenetem amikor Han megtudja, hogy Luke Leia tesója. Az a fej amit vág, hatalmas. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az endori csata még mindig remek. Nyilván a technikai megoldások mai szemmel már nem hibátlanok, de a feeling az továbbra is ott van a szeren. Galaxis sorsfordító ütközet, ahol a jó legyőzi a gonoszt. :) A jövő ismeretének fényében ez persze valamelyest árnyalódik, de nem degradálja a Lázadók áldozatát, erőfeszítéseit és győzelmét. Több évtizednyi összetartás és munka jutalma ez a pillanat (ne feledjük az olyan alakokat sem ebben a végkifejletben, mint Luthen Rael vagy Jyn Erso), amikor leadják a végzetes lövést a Birodalom második számú monstrumára.

 

Tetszik a párhuzam, hogy Luke ugyanúgy az utolsó pillanatban hagyja el a Halálcsillag II-t a Lambda komppal, ahogy Lando is az utolsó pillanatban robban ki a Millennium Falconnal úgy, hogy az őt üldöző TIE-Interceptort még pont elkapja a tűzhullám. 

 

A Han-Leia jelenet egyszerre aranyos és romantikus. Amikor Han azt hiszi, hogy Leia képes lenne Luke-ért (a barátjáért) elhagyni őt, a gyűlölködés és agresszió helyett hajlandó lenne félre állni, csak hogy ők boldogok lehessenek. Ez sokat elmond Han valódi, mélyebb jelleméről, aki bár élete nagy részében bújt a "rosszfiú csempész" álcája mögé, a lelke mélyén mindig is jó ember volt, aki igyekezett helyes döntéseket hozni. Sajnos ez is lett a végzete később. Amilyen üdvözítő Han és Leia egybekelése az endori mámorban, annyira drámai is ez a jövő ismeretének fényében. Nem lehet nem Kylo Renre gondolni, amikor a reményteli jövő felé tekintő, összebújó Hant és Leiát látjuk. Palpatine átka eléri az utolsó vérvonalbeli Skywalkert is... persze így még nagyobb katarzis a vén Sith Ep9-beli megsemmisülése.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az endori csata még mindig remek. Nyilván a technikai megoldások mai szemmel már nem hibátlanok, de a feeling az továbbra is ott van a szeren. Galaxis sorsfordító ütközet, ahol a jó legyőzi a gonoszt. :) A jövő ismeretének fényében ez persze valamelyest árnyalódik, de nem degradálja a Lázadók áldozatát, erőfeszítéseit és győzelmét. Több évtizednyi összetartás és munka jutalma ez a pillanat (ne feledjük az olyan alakokat sem ebben a végkifejletben, mint Luthen Rael vagy Jyn Erso), amikor leadják a végzetes lövést a Birodalom második számú monstrumára.

Rájuk egyelőre még nem gondoltam, pedig voltak egy jó páran akik nélkül nem győzhetett volna a jó ügy. Andor is pl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Leia és Han beszélgetése is hatalmas plusz töltetet kapott a jövő tudatában, de itt még max. sajnálni lehet őket azért, ami vár rájuk. Kedvenc jelenetem amikor Han megtudja, hogy Luke Leia tesója. Az a fej amit vág, hatalmas. :D 

 

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Han-Leia jelenet egyszerre aranyos és romantikus. Amikor Han azt hiszi, hogy Leia képes lenne Luke-ért (a barátjáért) elhagyni őt, a gyűlölködés és agresszió helyett hajlandó lenne félre állni, csak hogy ők boldogok lehessenek. Ez sokat elmond Han valódi, mélyebb jelleméről, aki bár élete nagy részében bújt a "rosszfiú csempész" álcája mögé, a lelke mélyén mindig is jó ember volt, aki igyekezett helyes döntéseket hozni.

Szép-szép a Halálcsillag II felrobbanása, és nagy megkönnyebbülés is, de bevallom, nekem ebben a jelentsorban a Leia-Han páros jelenete a kedvencem. :) Pont azért, amit írtatok. Nagyon aranyos, nagyon romantikus, és olyan sok mindent elmond a két résztvevőről: Leia magabiztosságát a saját megérzéseiben (érezte, hogy Luke-nak nem esett baja, s ezért nem is aggódott), ami újabb jele annak, hogy ő is Erő-érzékeny, s Hanról kiderül, mennyire nagyvonalú is tud lenni, ha igazán fontos dologról, a szeretett nő boldogságáról van szó. Itt már nyoma sincs a korábbi önző, "nekem senki nem parancsol" alvilági simlis csempész figurának, egy felelősségteljes, a más boldogságáért lemondásra kész ember vált belőle, nem kis részben Leia hatására. A kölyökből férfi lett, a szó legjobb értelmében. Nekem Han itt ért be. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Pildi írta:

Leia magabiztosságát a saját megérzéseiben (érezte, hogy Luke-nak nem esett baja, s ezért nem is aggódott), ami újabb jele annak, hogy ő is Erő-érzékeny

Mintha akkor tudatosulna benne, hogy az Erőt használja, ez annyira látszik az arcán. :) A Bespinen is kinyúlt már érte ösztönösen, de akkor még tudat alatt, itt viszont látszik rajta, hogy tudatosul benne a dolog. 

 

43 perccel korábban, Pildi írta:

Hanról kiderül, mennyire nagyvonalú is tud lenni, ha igazán fontos dologról, a szeretett nő boldogságáról van szó. Itt már nyoma sincs a korábbi önző, "nekem senki nem parancsol" alvilági simlis csempész figurának, egy felelősségteljes, a más boldogságáért lemondásra kész ember vált belőle, nem kis részben Leia hatására. A kölyökből férfi lett, a szó legjobb értelmében. Nekem Han itt ért be.

Han is fejlődött a sorozat alatt, hiába tűnik egysíkú karakternek. Főleg érzelmileg lépett előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mintha akkor tudatosulna benne, hogy az Erőt használja, ez annyira látszik az arcán. :) A Bespinen is kinyúlt már érte ösztönösen, de akkor még tudat alatt, itt viszont látszik rajta, hogy tudatosul benne a dolog. 

 

Han is fejlődött a sorozat alatt, hiába tűnik egysíkú karakternek. Főleg érzelmileg lépett előre.

Lehet, hogy tényleg ekkor tudatosul. :) Luke-kal beszéltek erről, s talán Leiának is most esett le, hogy ha arra nem is képes, amire Luke, de az Erő őt is segíti. Leia sosem volt hiján az önbizalomnak, nem is úgy nevelték, mégis ez egy olyan plusz, ami egy jó vezetőt még jobbá tud tenni.

 

Han sokat fejlődött végig a három film alatt, s az egyik legnagyobb lépést már a Yavin-i csatában megteszi, amikor visszafordul és megmenti Luke életét. S utána lehetne sorolni, amikor Luke után indul a fagyos Hoth-i éjszakába, aztán amikor mégsem indul el a Falconnal a Hoth bázisról, mert először Leiát akarja biztonságban tudni, és végül amikor önként jelentkezik a pajzsgenerátor kiiktatására. De mégis, ez az önzetlen visszalépés még egy fokkal nagyobb jelentőségű, ez az igaz szerelem fokmérője. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy a Falcon végigszáguld az aknán, mögötte a TIE vadásszal, az annyira feszült, hogy az ember a végén, amikor az ócskavas végül mégis kiér, szinte együtt örül az ember Landóval. Bár őszitnén szólva, én sajnálom a TIE Interceptor pilótáját. Az utolsóként végigért, és szerintem kifelé menet már ő is sz*rt a lázadásra, csak túl akarta ezt érni. S bár a képessége és a gépe úgy tűnt, megvolt hozzá, hogy kijusson, azt a bösszött nagy teherhajót az orra előtt nem tudta kikerülni. Pedig szerintem már megérdemelte volna, mert nagyjából a legügyesebb birodalmi pilóta volt az egész Sagában. :) 

 

Han arca meg zseniális. Ahogy gálánsan hajlandó félreállni, majd az a döbbent pofa, miután rájön, hogy Luke valójában Leia testvére, hát az nagyszerű és egyben nagyon humoros is (vajon nem csak azért vágott ilyen pofát, mert felrémlett benne az a hot csók... azaz hoth-i csók? :lol:). Meg megmutatja, hogy Han mennyire érett lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahogy a Falcon végigszáguld az aknán, mögötte a TIE vadásszal, az annyira feszült, hogy az ember a végén, amikor az ócskavas végül mégis kiér, szinte együtt örül az ember Landóval. Bár őszitnén szólva, én sajnálom a TIE Interceptor pilótáját. Az utolsóként végigért, és szerintem kifelé menet már ő is sz*rt a lázadásra, csak túl akarta ezt érni. S bár a képessége és a gépe úgy tűnt, megvolt hozzá, hogy kijusson, azt a bösszött nagy teherhajót az orra előtt nem tudta kikerülni. Pedig szerintem már megérdemelte volna, mert nagyjából a legügyesebb birodalmi pilóta volt az egész Sagában. :) 

Nem is lőtt a Falconra ami nekem azt mutatja, hogy tényleg csak ki akart jutni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi

Chapter 48: Funeral Pyre

Time: 02:04:50-2:05:26

 

Tartalom

 

Luke egy fáklyát visz a farönkökből emelt máglya felé, amelyen ott fekszik halott apja köpenybe burkolt, maszkot és sisakot viselő teste. Megáll, szomorúan figyeli, ahogy a lángok egyre magasabbra szállnak, és elemésztik Darth Vader – Anakin Skywalker alakját. Fölötte az égen, tűzijátékok robbannak, és lázadó vadászgépek húznak el az erdő felett.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nyúlfarknyi jelenet ( @Dzséjt -nek biztos nem ez a kedvence :P ), melyben szemtanúi lehetünk Anakin Vader temetésének. Luke arcán nem szomorúság látszik, hanem megbékélés és öröm, amiért az apja lelkét megtudta váltani. Ezzel jó összehangban van a kamera is, ami a máglyáról a csillagos ég felé emelkedik, úgy ahogy Anakin lelke is megtér a kozmikus Erő honába.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy nem a kedvencem! 23 év után végre tényleg elég ez a szörnyeteg. :fuck2::rock:

Igazából, mintha Luke befejezné azt a fájdalmas folyamatot, ami a Mustafaron elkezdődött. Ott elkezdődött a Jedi temetés, és itt befejeződik. Bizonyos szempontból, Anakin végül nem menekült meg a tűztől, még ha itt technikailag már halott a fizikai teste.

Amúgy érdekes, hogy ebben az epizódban elkezdődik a Sith alkonya azáltal, hogy fizikai értelemben mindkét Sith meghalt, ugyanakkor mindkettő rálelt a továbbélés egy formájára. Anakin a természetes változatra, hogy immár energiaként, az Erő szerves, mégis független részeként él tovább, míg Palpatine a természetellenes módon tért vissza a fizikai síkra. Ez is jól mutatja a Jedik és a Sith-ek közti különbséget, hogy az előbbi metafizikai, az utóbbi fizikai síkon gondolkodik. És míg Vader visszanyerte természetes formáját az öröklétben, Sidious még az eredeti testénél is silányabb testet kapott. Az is érdekes, hogy ezzel a temetéssel végül mindkét Sith eredeti teste megsemmisül a fizikai síkon.

Amúgy szerintem az, hogy Anakin teste nem enyészett el, mint Bené, Yodáé vagy az őket követőké, jelzi, hogy nem tanulta meg a tudata megőrzésének technikáját, azt valóban az "Erőtől kapta".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.