Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Az biztos, hogy C3PO kóborlása az egyik leghangulatosabb jelenet a filmben. Valóban benne van az elveszettség érzése.

Pedig erre a részre szokták mondani, hogy milyen unalmas ettől a film eleje, holott ez a film egyik meghatározó hangulati eleme. Az elveszettség, a látszólagos távolság mindentől, ami fontos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: pontosan ez volt vele a bajom fiatalabb koromban: lllaaaassssssssssúúúúúú, és nem történik semmi. :) Kellett egy kis idő, mire megtanultam értékelni a hangulatát.

Azt pedig nem fogom elfelejteni, hogy az első saganézésem idején (minden napra egy mese) mennyire megtetszett az a hangulati ugrás, ami az EP3-4 között van: a galaktikus ügyekkel teli, igen sűrű két óra után az EP4-ben az a legnagyobb kérdés fél órán keresztül, hogy egy robot balra vagy jobbra menjen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod, én évekig csak ezt az egy Star Wars filmet ismertem, és már akkor sem találtam benne semmi kivetnivalót, hogy van egy ilyen "unalmas" közjáték az elején. Annyira benne van a levegőben, hogy nem véletlenül kerültek a doridok oda, csak mi még nem tudjuk az okát. :)

Amit pedig az Ep3 és 4 közötti hangulati váltásról írsz, teljesen igaz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig erre a részre szokták mondani, hogy milyen unalmas ettől a film eleje, holott ez a film egyik meghatározó hangulati eleme. Az elveszettség, a látszólagos távolság mindentől, ami fontos.

Én folyton eltekertem ezt a részt régen, mert majd megzakkantam tőle :) Most már nem tekerem el, hanem türelmesen kivárom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szuper poszter! :)

Én nem bánom hogy 3PO egyedül ődeleg rajta. Egyrészt azért mert ő a Tatooine-ról származik és így szorosabban is hozzátartozik a bolygóhoz másrészt pedig Artu a színével elütne a barnás környezettől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszik!

Rog magyarázatához még annyit fűznék hozzá, hogy a Tatuin a magány, az elveszettség, a csapda bolygója. A céltalanul lézengő, s a Jawak karjaiba futó magányos 3PO ennél fogva tökéletesen beleillik a képbe, és jól jelképezi mindazt, amit ez a planéta képvisel. R2 mellett ezt már nem lehetne elmondani. R2 totálisan kilóg ebből a poszterből, nem is értem, hogy vetődhetett fel Oldie-ban, hogy rá kéne varázsolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Lehet, hogy ma este szokatlanul nehézfejű vagyok, de még mindig nem értem, mire gondolsz. :) Miért ne lenne homogén, ha egyszer egy darabból van? Vagy a kép többi részéhez képest nem homogén?

 

Ami a duót illeti: nem sok Stan & Pan filmet láttam, még kevesebbre emlékszem, de érzésem szerint ők ritkábban voltak elkülönítve, mint Artu és Thripio. Akárhogy is: ebben a kérdésben nem értünk egyet. Szerintem a két robot eltérő karakterű, hiába egészítik ki egymást sokszor nagyon jól. Csak akkor teszem mindkettőt a képre, ha a párosuknak van jelentősége, szemben az egyikkel vagy a másikkal. (Az esszencia-posztert például tönkrevágta volna, ha Thripio is rákerül.)

Igen, a kép többi részétől üt el érzésem szerint. :o Talán a beállítás teszi.

 

Igen, valszeg droidok témájában sose fogunk egyet érteni. De elvégre Obi-wan felkutatása Artu küldetése volt és így fontos a szerepe a Tatuinon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog, Donát: köszönöm a leírásotokat, nagyon pontos lett! :)

Ez a kép jellegzetesen minimalista: a lehető legkevesebb elemmel akarja elmondani a Tatuint. Nincs Mos Eisley, nincsenek banthák, buckalakók, kantin. Az ikernapokon kívül semmi "emlékezetes" tatuini dolgot nem látunk. Az volt a célom, hogy ezzel a nagyon kevéssel mutassam be a Tatuin hangulatát, és ez számomra sikerült - nekem nagyon tetszik az eredmény. Örülök, hogy nektek is.

 

Dzséjt: köszi. :P

 

MissKarrde: a Tatuinnak az a másik arca nem kerül be a helyszín-sorozatba. Most a távoliságot, elhagyatottságot, Isten háta mögöttiséget akartam megragadni, ehhez pedig a minimalizmus passzolt a legjobban. :D

 

Krande: a birodalmi valóban beleolvad. És a világ atmoszférájába beletartozik, tele is van velük a bolygó. :o

 

Oldie: szerintem ez az alsó nézet jól passzol a kép többi részéhez. Megértem, ha furcsállod az elrendezését, de számomra nagyon fontos, hogy pontosan ott legyen, ahol van. Ezen a képen az ürességnek nagyon fontos szerepe van (ennyire talán sose volt jelentősége). Ha máshol lenne a Falcon, az űr nem ellenpontozná a bolygófelszínt, és csökkentené pl. a Luke-Ben páros erejét.

Egy szóval sem mondtam, hogy Artu nem volt fontos a történetben. Ez a kép azonban egy helyszín "kivonata" a saját értelmezésem szerint, és abba nem illik.

 

Végül egy összevetés az EP3 Tatuinjával, amellyel a legerősebbek a rímek:

tatooine-poster-ep3.jpgtatooine-poster-ep4.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak rímek köztük, de mégis, mennyivel más a két kép hangulata! Az első csupa reménység, a színeivel és Beru mosolyával :), míg a második hangulatát jól jellemzi a sóvárgás Luke arcán, az eddig említett elveszettségen felül is.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, a rímek a struktúrában, nem a hangulatban vannak. :) Bár az EP3 esetében az elforduló, lehajtott fejű Obi-Wan, a feketeségtől eltorzuló galaxis és a halott Padmé arca nem annyira reménykeltőek, reményt csak Beru és a kép alja sugall.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondolnám... szerintem az egyszerűen és tisztán a Tatuin legfontosabb jellegzetessége, további tartalom nélkül.

Az a benyomásom, hogy Lucast '77-ben csak az érdekelte, hogy autentikusan "idegen", mégis hiteles legyen a Tatuin sivatagvilága, és úgy gondolta - helyesen -, hogy ezt a célt a két nap pompásan megoldja. Aztán az EP3-ban csak erre a saját maga által teremtett történelmi pillanatra utalt vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, lehet, hogy a "csupa reménység" kissé túlzás volt részemről, de a másik képhez képest sokkal reménytelibb, az biztos, másrészt pedig Beru uralja a képet a remény mosolyával az arcán, és ezért hiába árnyalja a hangulatot - egyébként helyesen - Obi-wan elfordulása és a sötét felhők, mégis pozitív a kép kisugárzása. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zoli: Azért is fontos a Falcon, mert épp távozik a bolygóról, ami még inkább hangsúlyozza az elhagyatottságot. A puritánság pedig jól hangsúlyozza azt a fajta látens ürességet, ami talán nem is annyira rejtve húzódik meg a bolygóban. Kopárság, amortizáltság, a homok és a szél rombolóereje teljesen lepusztította ezt a bolygót, amit a puritánsággal lehet a legjobban kifejezni. Már most imádom ezt a képet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: oké, a "csupát" leszámítva megegyeztünk. :)

 

Donát: a Falcon számomra leginkább azért fontos, mert Luke hátat fordít a sivárságnak, a csillagok felé fordul, és Ben közbenjárásával a Falconon hagyja el a Tatuint. A Falcon az egyetlen, ami kilép a keretből, ez az, ami a kivezető utat jelenti. Valójában ez az egyetlen elem, ami megmozgatja a képet, a többi részlet szinte vagy teljesen statikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A mozifilmről már biztos nem lesz poszter. A sorozatról még lehet, de eddig nem találtam megfelelő nagyfelbontású forrásanyagot hozzá. A szélesvásznú formátum miatt a képkockákon szinte minden figurából le van vágva valamennyi, különálló promóciós fotók pedig ilyenkor nem készülnek - pedig pont ezek lennének az ideálisak számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban készült egy a mozifilmről, de több szerintem nem fog. A sorozattal más a helyzet, bár ott is a háttérképeket érzem valószínűbbnek, az előbb említett okok miatt (a megnyesett figurák jobban passzolnak a fekvő formátumhoz, mint az állóhoz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Augusztus végén kezdtem dolgozni egy képsorozaton, amelyre Tim Veekhoven kért fel a TeeKay-421 belga klubtól. Szerettek volna 6 képet, melyet bannerként (molinóként) használhatnak a rendezvényeken, ahol megjelennek, egyfajta háttérdekorációként a standjukon. 3 párra gondoltak: Birodalom-Lázadás, Jedi-Sith, rossz droidok-jó droidok. A részleteket illetően szabad kezem volt. Érdekesnek tartottam a felkérést, egyrészt mert ilyen formátumú és méretű képet eddig nem csináltam. Másrészt beláttam, hogy mivel ezek dekorációs célra készültek, nem annyira a mélyenszántás, hanem inkább a kellemes látvány és könnyen átlátható üzenet a dolguk, tehát kicsit más jellegűek, mint amiket általában készítek. Persze azért ezekbe is belekerült egy-két érdekesség. :lol:

A képekkel már hetekkel ezelőtt elkészültem, de abban állapodtunk meg Timmel, hogy a rendezvény előtt, ahol debütálnak majd a képek, nem tesszük fel őket a netre. Erre majdnem két hete került sor, de csak most jutottam odáig, hogy az oldalam számára is használható formába hozzam őket (leszedtem az eredetileg rátervezett logókat, átméreteztem, mert az eredetiek óriásiak stb.). Íme:

 

teekay_full.jpg

 

Az egyedi posztereket a honlapomon találjátok. Néhány kép a premierről: :yes:

 

tkb01.jpgtkb02.jpgtkb03.jpgtkb04.jpg

Ezek is fent vannak az oldalon nagyobb méretben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.