Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
Kicsit későn reagálok, de ahogy gondoltátok, a TV2 természetesen nem kért engedélyt a képem felhasználására. Sőt, még módosították is... Ez szép, hiszen én csak két dolgot kérek a képeim felhasználásával kapcsolatban, és ők mindkettőt megszegték. Nem marad annyiban a dolog, készül nekik egy ízes hivatalos levél. Egyébként, ha engedélyt kértek volna előtte, ez lett volna az első alkalom, hogy megtiltok egy felhasználást.

Zoli ez ügyben volt azóta valami fejlemény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Némi nyaralás és munka után készítettem egy új posztert:

 

essence-of-star-wars.jpg

 

Nagyobb méret

 

Mint láthatjátok, ez egy nagyon szokatlan kép tőlem: tíz év és 400-nál is több elkészített munka után az első, amelyen Lucas szerepel. Krande már régóta várt egy ilyesmire, de csak mostanra érett be nálam a dolog. Kerülgettem már egy ideje ezt a témát, ami abból látszik, hogy néhány képelem az utóbbi posztereimen is szerepelt, csak nem ilyen kidolgozottságban, elrendezésben. Szokatlansága mellett ez az egyik legösszetettebb mondanivalójú képem is.

 

Az oldalamról még nem érhető el. Itt vannak a linkek a háttérképverziókhoz:

 

1280*1024

1024*768

800*600

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik, Zoli, olyan, mintha az előző pár képed elemei most forrottak volna össze egy új, tökéletes egésszé, hogy végső formájában alkosson remek kompozíciót. Kicsit érződik a párhuzam Lucasszal ez ügyben, hiszen ő is addig csiszolgatja a darabokat, míg össze nem állnak egy együttes kompozícióban.

 

Jó kép mindenképpen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép ez a kép! És Lucassal középen olyan családias lett az egész kompozíció, ami nyilván nem csoda, hiszen ő az SW atyja. :lol: Igazán nem akarok a képelemzés elébe menni, de ez a nyugodt kékes, galaktikus háttér annyira azt sugallja, hogy Sith-ek ide vagy oda a kép jobb oldalán, de a jóság, igazság és szeretet a Star Wars igazi lényege. Legalábbis számomra ezt sugallja az egész kép. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a dicséreteket és a véleményeket! Nagyon örülök, hogy tetszik nektek a kép, mert bevallom, ahogy nézegetem, egyre jobban szeretem, és rájöttem, hogy ez valóban az eddigi legkomplexebb képem. Itt aztán mindennek jelentősége van, kezdve a zöld csillagtól Qui-Gon feje mellett. :D

 

Ody: Ennek ellenére az a helyzet, hogy erről a képről kommentárt egy jó ideig nem fogok írni. Ha viszont megírom, biztosíthatlak, igen részletes lesz. :D Helyette majd egyfajta "Így készült" anyagot fogok csinálni, mert munka közben elmentettem a kép 7 különböző készültségi állapotát, melyek jól mutatják, hogy öltött végleges formát ez a poszter. Ezeket fogom majd megtoldani egy kis magyarázattal.

 

Donát: Igen, mostanra értek be egyes részletek. Innen visszanézve pl. a sagaposzterem első, álló verzióját nem is tartom igazán kiforrottnak. :D

 

Oldie: Nem nagyon értem, miért pont őt hiányolod... elég sokan hiányoznak a képről, a kompozícióba ő semmiképpen nem illik be, és a szándékaimba sem. :D

 

Pildi: a "családias" jelző nagyon jólesett. :D Én is azt tartom az egyik legfontosabbnak, hogy Lucas egyáltalán nem lóg ki a képből, hanem olyan "helyénvaló", hogy ő is ott van. Harmonikus. És nagyon közel jársz a kékség jelentéséhez! Nem pont erre gondoltam, hanem egy kicsit konkrétabbra, de az igaz, hogy egy lényeges "karaktere" a poszternek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... Számomra a kékes galaxis inkább egy örvényre hasonlít. Egy örvény, melynek a központjában Lucas van, mint az egész Saga szülőatyja. Körülötte pedig a Jó és a Rossz, vagy ha úgy tetszik, a Világos és a Sötét Oldal örvénylik. Vagyis az örvény egyrészt a Lucas által kitalált Galaxis, másrészt az Erő. Erre utal a galaxis kékes színe is, ami hasonlít a Jedi-szellemeket körülvevő aurára. Lucas feje körül a Jó és a Gonosz oldalt képviselő Jedik és Sithek látszanak, az örvény részeként. Körülöttük pedig a többé-kevésbé hozzájuk köthető űrjárművek vannak. A Birodalmi űrjárművek Palpatine-hoz és Vaderhez, a nabooi vadászok Qui-Gonhoz, az X-wing Yodához, és a Falcon Obi-Wanhoz. (Őszintén szólva az Ep2-es nabooi cirkáló kilóg a sorból ebből a szempontból. Gondolom, itt hibádzik az elméletem...)

Ha a "jelenlegi pillanatképet" nézzük, mindenki a "párjával" került egy szintre. Maul Qui-Gonnal, Palpatine Yodával, Vader Obi-Wannal. Azok a párosok, akik megküzdöttek egymással.

A kép alján a Tatooine felszíne az iker-naplementével, rajta pedig a Skywalker familia egy része (Leiát kivéve). A kis Anakin, amint anyja gratulál neki a győzelme után, a felnőtt Anakin és Padme esküvője, és a Jedi lovag Luke. Mint a kezdet, a folytatás és a reményteljes jövő. Középen pedig R2, mint a "minden események tudója", aki végigkíséri a Skywalkerek történetét, minden fontosabb esemény résztvevőjeként.

A kép ezen része és Lucas képezik a stabilitást. A kép felső része pedig az örvénylő körforgást, a Jó és a Rossz örök harcát, melyet áthat és egyensúlyban tart az Erő.

 

Mindez persze csak egy amatőr próbálkozása a kép megértésére és elemzésére. :D Néhány dolgot nem tudtam értelmezni. Pl. a zöld csillagot, - mely túl sokféle jelentéssel bírhat - vagy a Vader kardja alatti bolygót(?), amely túl halvány, hogy egyáltalán felismerjem. És valószínűleg még akadnak olyan dolgok, összefüggések, amiket nem vettem észre, és biztos vagyok benne, hogy nem egy dolgot félreértelmeztem... :D (A karakterek testtartásába és más mélyebb részletekbe nem mertem belemenni, mert az túl sok lenne, és még több hibás következtetést vonnék le... :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik, nagyon jól sikerült darab.

Egy elemzésre én is kíváncsi lennék, főleg azért, hogy miért pont ezek a karakterek kerültek fel a képre. Persze, van aki érthető, de furcsa, hogy sehol sincs C-3PO (erre már írtad, hogy nem fért bele a koncepcióba), Han és Leia, ellenben érdekes Darth Maul jelenléte, vagy az egymagában állló R2.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Oldie: Nem nagyon értem, miért pont őt hiányolod... elég sokan hiányoznak a képről, a kompozícióba ő semmiképpen nem illik be, és a szándékaimba sem. icon3.gif "

 

Thripio olyan Artunak mintha egy soron következő végtagja lenne. Ő általa értetetti meg magát a többiekkel, másrészről akkor azt nem értem, hogy miért kellett Artut egyedül felrakni? :D Ők elválaszthatatlanok. Ketten alkotnak egy egészet és végeredményben Lucas ő általuk meséli el a történetet.

Persze mindez csak személyes vélemény és tanács, a művészi szabadság meg szent és sérthetetlen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Artu: Talán utalás arra, hogy többen(sokan) őt tekintik annak a bizonyos Whill krónikásnak(?)

Thripioval az lehet a baj, hogy ha őt is odarakja Zoli, akkor már például Dookunak is joga van ott lenni. Viszont mellé kellene rakni Anakint is, aki (Vadert nem számolva) már így is két példányban van a képen. Emellett Thripio memóriáját (Artuval ellentétben) törlik a Tantive IV-en, azaz kevésbé értékes mesélő...

 

Leia hiányát én sem igazán értem. Ő az egyetlen hiányzó Skywalker. Sejtéseim vannak az okáról, de igazából semmi alapjuk... (Persze azt sem tudnám megmondani, hogy hova és hogyan lehetne beilleszteni...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka: minden elismerésem! :D A gondolataid igen messze vannak az "amatőr próbálkozástól". Csak így tovább... :D A kék csillagörvény valóban az Erőt szimbolizálja. Körforgás, stabilitás, Skywalkerek, világos és sötét: mind stimmelnek. Artu szerepét is tökéletesen ismerted fel. Most már elárulom, amit eredetileg egy potenciális jövőbeli kvízkérdésnek szántam: Lucas az EP3 forgatása alatt elmondta, hogy a saga történetét úgy ismeri meg a messzi-messzi galaxis, hogy Artu az EP6 után száz évvel elmeséli az eseményeket egy Whill Krónikásnak. (Ezért kellett minden fontos dologban részt vennie.) Ez az, amiért Artu egyedülálló, és Thripio nélkül indokolt a jelenléte (akinek valóban törölték a memóriáját). Továbbá ez a kép Lucas és a Star Wars kapcsolatára összpontosít, márpedig Lucas elárulta, hogy magát nagy Artu-fannak tartja (EP3 audiokommentárban; továbbá az EP2 első premier plánja Artu kupolája). Ezért is került Artu közvetlenül Lucas alá.

Elárulom, hogy a zöld csillag is az Erőhöz tartozik. :D Ha tetszene az elmélet az élő és az egyesítő Erőről, akkor azt mondhatnám, a zöld csillag Qui-Gon mellett az élő Erő, melynek ő nagy ismerője volt. A többi az egyesítő Erő, amelyre pl. Obi-Wan nagyon tudott figyelni. Viszont ez az elmélet nekem kevésbé jön be. Az Erő ilyen megjelenítését elsősorban Yoda szavai inspirálták: It surrounds us, and binds us. Ezért lett örvénylő, ragyogó galaxis. Körbevesz és összeköt mindent. Szín tekintetében négy választási lehetőséget láttam: kék, zöld, fehér, színes. Az utóbbi túl kaotikus eredményt adott volna, ezért vetettem el. Nem sugallta volna az egységet. A fehér túl szimpla, és nem is mutatna jól egy SW-poszter csontfehér háttérrel. :D A zöld már okésabb, mert az Erő az életből fakad (Life creates it, makes it grow), de ebből meg kizáródna az élettelen világ. A kék ellenben tökéletes: a végtelenséget sugallja (kék ég, kék óceán), megnyugtató, közvetetten utal az életre és a víz ugyanúgy körbeölel élőt és élettelent, mint ahogy az Erő a Csillagok háborújában. A szellemek aurája egy kicsit világosabb kék, de valóban kék, ebben igazad van. Ehhez a színhez egyébként az Erő egyetlen látványos vizuális alkalmazása, az Erő-villámok passzolnak, melyek az Erő nyers erejének :D megnyilvánulásai.

Mégis, valahogy érzékeltetni akartam, hogy az Erő az életből fakad, ezért került a zöld csillag Qui-Gon mellé. Meglehetősen bonyolult szimbolika, belátom, de sokrétű. :D Ugyanis Vader hatalomvágyó póza értelmezhető úgy, hogy ezért a zöld csillagért nyúl, mely az életet jelképezi, azaz a halál legyózését. De ezt Sith-ként nem érheti el, ez Qui-Gonnak adatik meg elsőként. (Jelzem, hogy Vader aurája, amely a kezén is jól látszik, piros. Ez elég messze van a zöldtől, a két szín összeadásával feketét lehet előállítani - esélye sincs tehát megkaparintani a titkot. :D A többiek auraszíne is jelzésértékű. A Jediknél Qui-Gon zöldességéből Obi-Wan lágy kékjéig mennek. Palpié szándékosan szinte nem is látszik, az övé mélykék. Maulnál nincs aura. Luke és Lucas sárga.)

Az űrhajók inkább illusztrációként, hangulatfestésként szolgálnak, de nagyon szép meglátás volt az is! (Kíváncsi vagyok, Leia távollétéről mit gondolsz.)

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevallom őszintén, engem magán a kép teljes egészén túl az alkalmazott szín-szimbolika fogott meg a legjobban, amelyet én nem tudtam volna így megfejteni:

 

"Mégis, valahogy érzékeltetni akartam, hogy az Erő az életből fakad, ezért került a zöld csillag Qui-Gon mellé. Meglehetősen bonyolult szimbolika, belátom, de sokrétű. :) Ugyanis Vader hatalomvágyó póza értelmezhető úgy, hogy ezért a zöld csillagért nyúl, mely az életet jelképezi, azaz a halál legyózését. De ezt Sith-ként nem érheti el, ez Qui-Gonnak adatik meg elsőként. (Jelzem, hogy Vader aurája, amely a kezén is jól látszik, piros. Ez elég messze van a zöldtől, a két szín összeadásával feketét lehet előállítani - esélye sincs tehát megkaparintani a titkot. :)"

 

Ez valami zseniális. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka: minden elismerésem! :) A gondolataid igen messze vannak az "amatőr próbálkozástól". Csak így tovább... :)

...

(Kíváncsi vagyok, Leia távollétéről mit gondolsz.)

Köszi, Zoli! Ez nagyon jól esik! :)

 

Leia: Igazából nem tudtam eldönteni miért hiányzik, ezért gondolatban megpróbáltam beilleszteni. Nagyjából valahova Luke mellé / közelébe kellene kerülnie. Csakhogy akárhogy csűröm, csavarom, sehova nem tudom beilleszteni. Egyszerűen nem fér bele a kép egységébe. Mindenképp megbontaná azt, de legalábbis jelentősen átalakítaná. Padme és Smi Anakin miatt vannak jelen. Anakin életének valamely fontos eseménye során. Leia ilyen módon nem köthető senkihez. Ugyan Luke testvére, de ez az Ep6-ig titokban marad. Ezen kívül Leia szerepe inkább köthető a Felkeléshez, mint az Erőhöz. Leia jelenléte a képen más jelentést adna a képnek, és emellett a kép elrendezését is jelentősen meg kellene változtatni. Azaz, ha más okból is, de Leia is úgy járt, mint Thripio: nem fért bele a kép mondanivalójába.

 

(Egy ki adalék: a kép azonnal megfogott, mivel a saját oldalamon valami hasonlót próbáltam kreálni. Ott az Erő végtelenségét ábrázoló csillagközi térből dereng elő Lucas és körülötte a Star Wars fontosabb Jedijeinek arca. :) )

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a további elismeréseket is! :)

 

Gyoka: kiváló módszert választottál. Ahogy mondod, "Egyszerűen nem fér bele a kép egységébe. (...) Ezen kívül Leia szerepe inkább köthető a Felkeléshez, mint az Erőhöz."

 

Van még egy további fontos ok, de abba most nem megyek bele, mert az nagyban érinti azt is, hogy miért pont ezek a figurák kerültek rá a képre, és miért ilyen az elrendezésük - tulajdonképpen az egész kép mondanivalóját. Ez az ok alighanem megér majd egyszer egy külön topikot. :hehe:

 

Pár apró korrekció és kiegészítés, csak vázlatszerűen:

- A Shmi-Anakin jelenet a verseny előtti pillanatot ábrázolja, és nem véletlenül látszik benne a fogat.

- A Vader alatti "bolygó" valójában a Lars-farm félgömbje, a poszter jobb szélén pedig egy párologtatót lehet látni.

- Frenkie: így is lehet nézni, de úgy is, hogy ez valójában mind Lucas, mert ez mind az ő fejében létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Bár a Clone Wars összességében nem tetszett, akadtak benne nagyon szép pillanatok szép számmal - elég sok ahhoz, hogy úgy döntsek, felveszem a repertoáromba. Tehát itt az első fecske:

 

clonewars.jpg

 

Teljes méretű kép

 

Háttérképverziók:

 

1280x1024

1024x768

800x600

Az első szélesvásznú háttérképem: 1280x800

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.