Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Nálam egyből átjöttek az alakok, csak Gunrayt nem ismertem fel.

 

Más: Zoli, nekem az tetszik igazán ebben a képben, hogy ahogy örvénylik Sidious kezei alatt a galaxis, az olyan, mintha keresztbe tenné a karjait, éppúgy, mint az Episode I-ben. Ez egy tipikus sidiousos beállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű kép lett, gratulálok! :lol: Végre én is meg tudtam nézni nagyítva - és az örvénylő figurák (egy-két kivételtől eltekintve) szinte csak így látszanak.

 

Be kell vallanom, hogy látványra Vader és Luke karakterképe jobban tetszik (a színviláguk miatt elsősorban), de szimbolikáját tekintve semmiben sem marad el mögöttük, sőt épp az egyszerűsége miatt sokkal izgalmasabb.

Szép megoldás az Erő sötét oldalát mint örvényt bemutatni, amelyet Sidious kavar, és ebben az örvényben a többi Sith, valamint kiszolgálóik csupán sodródnak, mind az ő akaratát követi. Ez Sidious karakterének lényege, semmi kétség! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Úgy adódott, hogy elkeveredtem a sw-hu EP3 topikjába, és beleolvastam a 2005. május 18-ai hozzászólásainkba, amelyeket pár órával a premier előtt írtunk. Én például ezt:

Elérkezett hát a mai nap... Eddig nagyon jól bírtam a várakozást, egészen tegnap estig. Azóta John Williams-zenéket szoktam dudorászni, ha megyek valahova: Erő-téma, trónterem, birodalmi induló, Battle Of The Heroes...

 

Kb. kilenc éve láttam először a Csillagok háborúját, így ez a mai film nálam "csak" kilencévnyi várakozásra teszi fel a koronát. Az oldalt bő egy évvel a Klónok bemutatója előtt kezdtem látogatni, és igen hamar passzív fórumozó lettem (egészen tavaly októberig, amikor aktivizálódtam :).

 

Nagyon jó dolgokat írtatok mostanság. Külön kiemelném Darth Tairus hozzászólását. Teljesen egyetértek vele, nálam George Lucas és John Williams nagyjából azonos szinten van. Az egyik adta a fantasztikus képet és a történetet, a másik meg adott hozzá hat olyan zenét, ami nélkül a kép és a sztori fél lábon állna. És bár már esett szó a végefőcím megvárásáról pár hónapja (akkor Lokatelli hozta fel, ha jól emlékszem), de most még egyszer:

"De nem csak emiatt maradok majd ülve a film végén, amíg az End Credits véget nem ér. A tiszteletemet is ki szeretném fejezni a több ezer embernek, akik közreműködtek a filmben, és a végén, ha csak egy pillanatra is, de a legtöbbjük nevét kiírják. Szerintem mindenki megvárhatná ezt a pár percet ülve, hallgatva a csodálatos zenét. Nem lenne nagy teher, azt hiszem."

 

This will be a day long remembered.

És találomra kiválasztottam még Donát írását:

Köszönöm a dícséretet, de én nem akarok kiemelni senkit. Nekem mindenki a szívemhez nőtt, hiszen mindenki szereti a STar warst, aki ide betéved. Viszont írnék helyette mást. aki olvasta a naplót, annak nem idegenek a fejezetek előtti idézetek. Következzen most ez.

 

"Egy ifjú Jedi-lovag, Darth Vader, aki a tanítványom volt, míg rossz útra nem tért, segített a Birodalomnak felkutatni és kiirtani a Jediket..." Obi-wan Kenobi; Episode IV, Egy új remény

 

Sokan írták, írják, hogy a saga véget ér. Egy nagy legenda, ami majdnem harminc éve kezdődött, most befejeződik.

Én korántsem ezt a végét szeretném megfogni a dolognak. Szerintem a legenda nem most zárul be, bár kétségkívül teljessé válik, hanem kiegészül. Szerintem a Star wars mítosz 1983-ban befejeződött, és minden, ami utána következik, ajándék. Ajándék a felújítás, a DVD változat, a prequelek, az EU-k, minden. A legenda réges rég véget ért, most csak kiegészül. Ám ez a kiegészülés egyszerűen fantasztikus lesz. És nem csak a Sith-ek bosszúja miatt. A prequelek miatt. A fantaztikus cselekmény és felvezetés legalább annyit ér, mint maga az összecsapás. Hisz mit ér a lézerkard párbaj, ha nem ismerjük a szereplőit?

A legenda végre teljessé válik. Egy nagy korszak lezárul. De el is kezdődik.

Ám ma éljünk a mának! Emberek, láthatjuk az utolsó Star wars filmet, Anakin áttérését, a Jedik kihalását, az ikrek születését, és a Köztársaság sorsát. Élvezzük ki ezt a napot, és sose feledjük:

 

"A szeretet a válasz a sötétségre!" Qui-gon Jinn; EpisodeIII, A Sith-ek bosszúja - kivágott jelenet

Ezeket olvasva kicsit nosztalgikus hangulatom támadt, amelynek eredménye hosszú szünet után egy ROTS-poszter lett (már megint :) ). Szokás szerint jövőhéten lesz elérhető az oldalamról, addig is lent találjátok a linkeket.

 

ep3-poster25.jpg

 

Teljes méretű kép

 

800x600 1024x768 1280x1024 1280x800 1440x900

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó lett, de kezd olyan érzésem lenni -és ezt nem rosszmájúságból mondom-, hogy picit egykaptafa beállítottságúak ezek az alakok/beállítások. Persze tudom, hogy sok választási lehetőség nincs, kevés a forrásanyag, de pl Vadert ugyanúgy látni "minden egyes" poszteren már nem hozz sok újdonságot. Persze ezekkel a kavargó felhőkkel lehet még más hátteret hozzáilleszteni, de már olyan nagy hordereje érzésem szerint nincs. Én nagyon remélem, hogy most a TCW-ről találsz majd alakokat, modelleket amikkel újabb lehetőségeid adódnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek kép lett :)

 

Érdekes, a film végén a teljes stáblistát megvártam én is, mikor először néztem (aztán egyszer-kétszer utána is), mert úgy gondoltam, ott ér véget valójában a film, és megérdemli, hogy végigvárjam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a véleményeket! :D

Donát: én sem emlékeztem ezekre a bejegyzésekre, ezért is volt nagyon hangulatos újra elolvasni őket. Mai fejjel elképzelni sem tudtam, mit írhattam kilenc órával a premier előtt. Ez adta aztán az ihletet a képhez, bár eredetileg más terveket szövögettem.

Dzséjt: sajnos nem valószínű, hogy több nosztalgiakép fog készülni. Ez egy egyszeri kísérlet volt: eljátszottam azzal a gondolattal, hogy mai szemmel készítsek egy olyan képet, ami azt is megmutatja, hogy néztem a filmre négy évvel ezelőtt. Ody: Nagy vonalakban a kép alsó része mutatja a "múltat", a felső része a mai hozzáállást. Alul konkrét dolgokat látunk, a harcra kész szereplőket és a híres párbajt, lángok között - ez a kép temperamentumosabb, "rajongóibb", "régi" része. Ezekből a lángokból lesz Darth Vader (itt megyünk a felső részre), aki egy választás eredménye: Anakin a két csuklyás figura, Padmé és Palpatine közül a rondábbikat választja: arra tartja a kezét, arrafelé fordul, Padménak háttal. Padmé ennek megfelelően távolabbról néz Vaderre, alakja ködbe veszőbb, mint a Sith-é. Az űrhajók és Coruscant sötét gömbje a szimmetriát fokozzák, a Mustafar felülről zárja a képet, lefelé, Vader felé fordítva a figyelmet. A két fénykitörésből Padméé az alacsonyabb, a Sidious felé eső magasabbra nyúlik, követi Vader kezét. (Csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy a fényíveknek van egy enyhe angyalszárny-beütésük is, utalva Vader helyzetére: ő lehetett volna a kiválasztott, aki győzelemre viszi a világosságot, de a felemelkedő fehér szárnyak helyett a fekete, lelógó köpeny jutott neki.) Ez a felső rész adja a mai látásmódomat a képben. Kicsit olyan ez, mintha a mai énem készített volna egy ajándékot a négy évvel ezelőttinek. :D De rendszer nem lesz belőle, mert már nem úgy nézek a filmekre, mint akkor; ezek az idők már tényleg távol vannak.

Oldie: teljesen megértem a véleményedet. Én azonban pont a másik oldalról nézem: számomra minden kép egyedileg számít, és nem szoktam összevetni a többivel (kivéve, ha logikai láncot alkot másokkal). Ötszáz kép körül járva nem is nagyon emlékszem rá, melyik képelemet hol és hányszor használtam korábban. A Vader-képet (erre emlékszem :P ) ezzel együtt háromszor használtam eddig, de szerintem hasonló a helyzet a többi képelemmel is. Tény, hogy vannak kedvenceim, amelyek valahogy kifejezőbbek, mint a többi forrásképem ugyanarról a karakterről. Tehát ha az a célom, hogy a legteljesebben utaljak az illetőre, nem csak egy kiemelt szempontból, akkor általában ezeket használom. Ezen a poszteren Vader és Padmé alakja is ilyen. Padmé EP3-beli lényegét szerintem ez a fotó ragadja meg a legjobban. És mivel egyedileg ítélem meg a készülő képeket, ha egy bizonyos képelem fejezi ki a legpontosabban, amit akarok, akkor azt fogom használni, függetlenül attól, hányszor került már elő korábban. Ha van választási lehetőségem, akkor persze variálok. Ízlés dolga, hogy az újrafelhasználás kinek hol válik zavaróvá, és mennyi az, ami még tolerálható. A hozzáférhető forrásanyag meg egy másik történet...

CW-nyersanyagügyben egyelőre tragikus a helyzet, nem tudom, mikor fogok tudni posztert készíteni a sorozatról. Lehet, hogy csak háttérképek lesznek az epizódokból, más nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép lett! :) Nekem bármelyik ROTS posztered jobban tetszik, mint a hivatalosak.

 

És ha már szóba került a nosztalgiázás, számomra hihetetlen, hogy a premier csaknem 4 éve volt... Igaz, én szűk egy hónappal utána láttam a filmet, de aztán zsinórban többször is még azon a nyáron, egészen a búcsúvetítésig. Ez a poszter eszembe jutatta ezeket a dolgokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszerint nem csak engem vesz folyton elő az a különös honvágy-féle. Tegnap félig megnéztem a Willow-t, csak olaj volt a tűzre az is (Warwick Davis a címszereplő).

 

Szép poszter, de egyre inkáb nosztalgia-hangulatom lesz tőle.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Legújabb poszterem egy könnyed birodalmi propagandakép:

 

empire.jpg

 

Teljes méretű poszter

Háttérképverziók: 800x600 1024x768 1280x1024 1280x800 1440x900

Az oldalamról szokás szerint jövőhéten lesz elérhető.

 

A kép valódi kampányszöveggel ellátott verziója itt látható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.