Ugrás a kommentre

Poszterek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Új év, új poszter a karaktersorozatomban:

 

"My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the Dark Side" - Darth Sidious

 

natureofdarkside.jpg

 

Teljes méretű poszter

 

Háttérképek is lesznek hamarosan. Az oldalamról még nem érhető el a kép, egy-két nap múlva lesz hozzáférhető.

 

EDIT: A háttérképek:

 

1280x1024

1024x768

800x600

1280x800

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azoknak a távoli galaxisoknak nincs közük a koncepcióhoz. ;) Amúgy azok nem is mutatnak olyan képet mint a csillagok.

Ody, nyócvan éves korodban ráérsz a zsörtörődésre. :P:)

Egy poszternél meg amúgysem a realításnak kell dominálnia. :D Nekem túl "üres" az a fekete rész. Slusz-pasz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért olyan fekete a kép nagyja, mert Sidious a Sith sötét nagyura, minden fényt "magába szív" és a nyomán nem marad más, mint sötétség, feketeség (elsőnek ez jutott eszembe a képről).
Ezért a frankó meglátásért biztos kapsz Zolitól egy piros pontot. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a dicséreteket! :)

 

A háttérképverziókat beszúrtam az eredeti hozzászólásba. A poszter is frissült, ugyanis véletlenül a régi évszámot hagytam az aláírásom mellett. (Bíztam benne, hogy senki sem veszi észre, amíg kijavítom. :) )

 

Krande: ez a stílus valószínűleg csak ehhez a képhez tartozik. A későbbiekben közelebb leszek a megszokott dizájnhoz, de ez a poszter különleges kezelést igényelt.

 

Dzséjt: ahogy Rog írta, jár a pirospont. :)

 

Sokáig tartott, míg elkészültem ezzel a poszterrel. Már hónapok óta, a Luke-poszter elkészítése óta foglalkoztatott a gondolat, hogy a karaktersorozat következő tagja az Uralkodó legyen. Ennek a sorozatnak központi eleme, hogy a figurát egy szimbolikus, őt jelképező környezetbe helyezem, tehát a környezetnek a karakter lelkét, sorsát kell megjelenítenie. Az Uralkodó esetében azonban sokáig gondban voltam, mert csak annyit éreztem biztosnak, hogy őt leginkább a sötét, éjfekete űr testesíti meg, hiszen ő maga a Sötét oldal. Ennek eredete a Jedi regényváltozatának néhány sora, melyet bő tíz éve olvastam (negyedik fejezet eleje):

"[Az Uralkodó] Szemlélte az űr sűrű sötétségét az ablakon túl. Sűrű, fekete, mint az ő lelke - mintha ténylegesen ő maga lenne ez a feketeség, mintha az ő szelleme lebegne a mélység fölött, melyen uralkodik. Erre a gondolatra elmosolyodott: ő a Birodalom, ő az Univerzum."

 

Ez volt a poszter magja, azonban úgy éreztem, egy üres feketeség nem mutatna túl jól poszterként. Itt jött segítségül az egyetlen komoly érzés, mely Palpatine-t jellemzi: a hatalomvágy, a mindenek feletti uralom igénye. Ezt jól lehet ábrázolni, ha a galaxist alá rendelem, és egybeolvasztom őket, hogy tényleg ő maga legyen az univerzum ("Én magam vagyok a Szenátus!"). Így folyik át Palpatine alakja a galaxisba - ez a galaxis azonban eltorzult, Sidious megszakítja a csillagörvényeket, ráadásul a galaxis közepén a fényes mag helyett csak a feketeség van: ez Sidious célja, Élet helyett Halál. Hogy semmi se létezzen az ő befolyásán kívül, minden neki engedelmeskedjen, és minden ellensége pusztuljon el. Ezért nem lehetnek csillagok Palpatine körül: az azt jelentené, hogy van élet rajta kívül, van remény, van hely, ahová az ő hatalma nem érhet el. Ez ellentmondana a kép szándékának. Ennek a képnek nem szabad reménységet sugároznia: itt mindent a Sith sötét nagyura irányít, a csillagok kihunynak, ő mindent romlásba dönt, és nincs, ami elkerüli a figyelmét. Nincs remény. (Pontosan ez az, ami miatt nem használnám háttérképnek, hiába tartom szépnek és kifejezőnek. Ugyanis amit kifejez, az tökéletesen ellentétes azzal, amiben hiszek.)

Az volt a célom, hogy megjelenítsem a sötét oldal természetét, hatalmát, torzságát, rémálomszerűségét. Zeneileg ehhez a képhez a Jedi visszatérnek az a része passzol, ahol Luke tombolása után az Uralkodó maga mellé próbálja állítani, és az ő témája szól, kórussal, igen hátborzongató módon. (Meg persze az azt követő villámlás zenéjéhez, melynek két fő üzenete a totális hatalom és a teljes reménytelenség. Battle Of Endor II, tulajdonképpen már 4:54-től, de főleg 5:40 után és 7:44-től.)

Nem beszéltem még a figurákról, akik a galaxisban látszódnak. Ők Palpatine eszközei, karjai, akiken keresztül megvalósítja uralmát. Egyik oldalon az eldobható figurák: Dooku, Gunray, Grievous, a klónharcosok és a rohamosztagosok. Másik oldalon az eredetileg nem eldobásra szánt szolgák: Vader, Maul és Tarkin.

Palpatine-t azért is volt nehéz ábrázolnom, mert ő nem igazán emberi: túl van az emberen, bizonyos szempontból alatta, bizonyos szempontból fölötte áll. A Vader-poszter sokkal könnyebb munka volt, mert Anakin ember, aki emberi módon bukik el, az ő lelkivilágát könnyebb megérteni. Sidious azonban soha nem bukott el, és soha nem volt "ember". Ennek ellenére elégedett vagyok a képpel, és úgy érzem, ez ízig-végig Darth Sidious.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem baj, nem tartoznak szorosan a kép értelmezéséhez. Az az alakok nélkül is működik, csak úgy teljesebb. :) A láthatóság némiképp monitorfüggő, itthon mindkét képernyőn jól látszik, egy barátomnál meg alig, de azért kivehetőek.

Tarkin direkt van eldugva, véletlenül sem akartam egy szintre hozni Vaderrel és Maullal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.