Ugrás a kommentre

Aranyfénykard II.


Donát

Ajánlott hozzászólás

S akkor most jöjjön a fénykardpárbajok párbaja. A Legjobb fénykardpárbaj jelöltjei a következők voltak:

 

Qui-Gon Jinn & Obi-Wan Kenobi vs. Darth Maul

Yoda vs. Darth Tyranus

Obi-Wan Kenobi vs. Darth Vader (Ep3)

Yoda vs. Darth Sidious (Ep3)

Luke Skywalker vs. Darth Vader (Ep5)

Luke Skywalker vs. Darth Vader (Ep6)

 

A címvédő ez esetben Darth Vader és Obi-Wan Kenobi szinteken át tartó, parázs mustafari párbaja. Vajon sikerül megmaradniuk az élen, vagy letaszítja őket egy másik páros? Esetleg egy trió? A reklám után kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szerintem nagyon nem kellett volna bele, számomra jócskán rontotta a jelenet értékét. Na mindegy, egyébként se szoktam sűrűn nézni Blu-ray-verzióban.

Eredetileg benne volt csak kivágták. A BD -re azt illesztették vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na baz' meg, egy jelenet, ami rám sohasem hatott. És ami csak egyszer üt... Lehet, hogy sok ősrajongó ezért megkövezne, de szerintem nem érdemelte meg. Régen igen, akkor nagyot szólt, de manapság már vannak ennél jobb jelenetek is. Sőt, már az ep6-ban voltak.

Mélységesen egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Muszáj mindent szó szerint venni? ;)

 

 

Na baz' meg, egy jelenet, ami rám sohasem hatott. És ami csak egyszer üt... Lehet, hogy sok ősrajongó ezért megkövezne, de szerintem nem érdemelte meg. Régen igen, akkor nagyot szólt, de manapság már vannak ennél jobb jelenetek is. Sőt, már az ep6-ban voltak.

Ez nagyon igaz. ezért nm is szavaztam rá. A tombolás oka, mikor Leiat megérzi Vader, sokkal ütősebb ma már!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam sem ütött nagyot anno, és én sem ezt tettem első helyre, hanem Luke tombolását. Számomra az a kedvenc (de nem sokkal előzi meg a "Te voltál a Kiválasztott!" képsort).

 

Dzséjt! Te voltál a Kiválasztott! Azt mondták, két kategóriával érkezel a színpadra, nem pedig azt, hogy bujkálsz! Kihirdeted az eredményeket, nem pedig megtartod magadnak. A társ műsorvezetőm voltál! Szerettelek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy anno a Jedi visszatér után láttam először a TESB -et így ez a jelenet bár jó, de nem azt jelenti számomra mint akiknek sorrendben jöttek a filmek.

Én sorrendben láttam, mégse erre szavaztam. Mert ahogy Dzséjt is írja, ez csak egyszer üt(ött) igazán, és vannak ennél sokkal jobb jelenetek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sorrendben láttam, mégse erre szavaztam. Mert ahogy Dzséjt is írja, ez csak egyszer üt(ött) igazán, és vannak ennél sokkal jobb jelenetek.

Az tény, hogy az egyik legemlékezetesebb jelenet, ha valamit fel tudok idézni tisztán a saga-val való első találkozásom kapcsán, akkor az az "én vagyok apád" jelenet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És újra itt vagyunk, hölgyeim és uraim. És a győztes...

 

A legjobb fénykardpárbaj

 

I. Helyezett: Obi-Wan Kenobi vs. Darth Vader (ep3)

 

wxBookO.jpg

 

47 ponttal védte meg a címét Qui-Gon, Obi-Wan és Maul triójával szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az ep1-es végső párbajra szavaztam. Szerintem a mai napig az a legjobb, legszebben megkoreografált fénykardpárbaj. Az ep3 szintén nagyon jó, a második legjobb, de az ep1 a három résztvevő miatt előrébb van.

És ha kérditek: azért nem az ep2-es Yoda vs Tyranusra szavaztam, mert az elég rövid párbaj. Imádom, de azért rövid.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Következő kategóriánk a Legjobb mellékszereplőké. Lássuk, kikre lehetett voksolni.

 

Ian McDiarmid (Sheev Palaptine/Darth Sidious)

Sir Alec Guinnes (Obi-Wan/Ben Kenobi)

Samuel L. Jackson (Mace Windu)

Christopher Lee (Dooku gróf/Darth Tyranus)

Billy Dee Williams (Lando Calrissian)

Peter Cushing (Wilhuff Tarkin nagymoff)

 

2006-ban ezt a kategóriát kicsit sem méltatlanul Ian McDiarmid nyerte, aki fiatalon játszotta az öreg Palpatine-t, és öregen a fiatalt. Azért ezzel szerintem eléggé egyedül van a filmtörténelemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2006-ban ezt a kategóriát kicsit sem méltatlanul Ian McDiarmid nyerte, aki fiatalon játszotta az öreg Palpatine-t, és öregen a fiatalt. Azért ezzel szerintem eléggé egyedül van a filmtörténelemben.

Palpatine megformálása kapcsán csak a majom asszonnyal versenyezhetne, de ő labdába sem rúghat. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kis teljesítmény lenne McDiarmidtól másodjára is olyan mezőnyben nyerni, amelyben ott van Lee, Jackson, Guiness vagy akár Cushing. De hát egyszerűen fantasztikus, amit a filmvásznon művelt, a filmtörténelem talán legnagyobb gonoszát formálta meg végtelen tökéletességgel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.