Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Jó lenne tudni mi a hivatalos álláspont erről a képről. Mármint, hogy mi van rajta.

Szerintem a tény, hogy az ep7-ben ott a kard sértetlenül, elég egyértelművé teszi a hivatalos álláspontot: az a kardnak egyáltalán nem kinéz valami nem a kard. :)

 

Mi rajongók eddig mindig a kezet és a kardot vizionáltuk

Csak a saját nevedben beszélj, mert én nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a tény, hogy az ep7-ben ott a kard sértetlenül, elég egyértelművé teszi a hivatalos álláspontot: az a kardnak egyáltalán nem kinéz valami nem a kard. :)

 

 

Csak a saját nevedben beszélj, mert én nem.

 

Oké én így gondoltam..De a képeket most is úgy találtam, hogy: "bespin-lightsaber-falling".. :P

 

De na alakítsuk a TESB topic-ká, a dolgot, Kylo mikor találkozhatott a karddal?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De na alakítsuk a TESB topic-ká, a dolgot, Kylo mikor találkozhatott a karddal?

Ha minden igaz, a forgatókönyvben még van olyan, hogy a Renek kotorták elő Cloud City-ben, és Kanata már a Renektől, vagyis Kylótól csaklizta el a kardot. Az persze jó kérdés, hogy ez még most is áll-e. :hmm:

De az is lehet, hogy megérezte, kié volt a kard, vagy látott holofelvételt Anakinról, amin ezt a kardot forgatja, vagy csak rágerjed minden tökéletesen működő fénykardra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Csoli!

 

Mivel 899Ft a szállítás , ezért mindegy, ha a Libriben veszem személyesen. De köszi még egyszer! ;)

 

Amennyiben megrendelését személyesen szeretné átvenni, ezt vásárláskor a szállítási módnál jelezze. Rendelését az értesítést követő 1-3 munkanapon belül személyesen átveheti központi raktárunkban (cím: 1047. Budapest, Perényi Zsigmond utca 15., H-P: 8-15 óráig.). Személyes átvétel esetén szállítási költséget nem számítunk fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noshát üdvözlök mindenkit először is. Megpróbálok röviden összefoglalni h mi is a véleményem a filmről az első megnézés után.

 

Nem jöttem ki 100% elégedettséggel a moziból. Talán az is lehet hogy iszonyatosan vártam, nagyok voltak az elvárásaim, és reménykedtem h olyan lesz mint a többi része, vagy jobb. Más lett. Se nem rosszabb se nem jobb. Egyszerűen más. Próbálnak valami újat alkotni. Számomra egy picit erőltett volt. Rengeteg kérdés maradt bennünk amit ugye tudunk hogy majd az EPVIII-ban tudunk meg, első sorban gondolok Rey-re vagy Snoke-ra. Ezekbe a kérdésekbe nagyon bele se megyek mert láttam hogy már témák vannak itt róla és olvasgatom is. Viszont találtam olyat ami számomra picit fura,ellentmondás vagy nem is tudom olyan hihetetlen dolognak tűnik. Példáúl hogy Rey és Finn is tudja tartani a kardpárbaj tempóját Kylo-val. Tény Finn nem sokáig, de hogy Rey legyőzi szerintem ez hülyeség és lehetetlen. Megértem hogy megvan benne az erő de aki akkor lát először olyan fegyvert ahogy Finn is.. áá.. Egyszer azt mondta Yoda hogy a fénykard oylan kezébe aki nem ismeri hatalmát és összetételét nagyobb kárt okozhat benne mint aki ellen harcol. És hozzá tenném hogy Kylo-t oktatta Luke és utána a sötét oldalon is tanult Snoke mellett és az is valószínű hogy nagyon nagyon korán kezdte mert Yoda nem hogy Luke-ot felnőtt korában nem akarta tanítani mert már idős és koros de még anno Anakint se akarták holott ő még csak 8-9 éves volt. Akkor tegyük fel Kylo-t 5-6 éves korától tanítják. Kardozni is! Mert láthattuk a kis gyerekeket a EPII és EPIII-ban is hogy Yoda tanítja őket, erre megjelen két karakter akik pár nappal ezelőtt azt se tudták mivan (kivéve Finn mert ő tudodd Kylo-ról mert ugye ott volt r.osztagos de az erőhöz nem hiszem hogy sok köze volt) és két vállra fektetik a tanult lovagot. Hát számomra ez elég érdekes. Én arra vártam hogy Luke fog megjelenni és rendet tenni. Luke szerepe meg hát inkább hagyjuk. Ő a kedvenc szereplőm a Star Wars-ból és kapott majd 20 másodpercet. Jó értem hogy ráépült a sztori hogy megtalálják meg elvette volna a figyelmet a Rey és Finn-től de engem ez felháborít. Meg hát a 2-es szabály is akkor.. szóval.. hát érdekes neki kell ülnöm még megnézni párszor és talán másképp fogom látni, illetve ha lesznek itt olyanok akik tudják a választ és megválaszolják annak örülnék!

 

Köszönöm annak aki elolvasta.

 

5/ 3 - 4-es alá.

 

( Hozzávetőlegesen nálam az 5/5 az EPIII. Abszolút legjobb rész. utána az EPVI )

Szerkesztve: - vitobrand
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noshát üdvözlök mindenkit először is. Megpróbálok röviden összefoglalni h mi is a véleményem a filmről az első megnézés után.

 

Nem jöttem ki 100% elégedettséggel a moziból. Talán az is lehet hogy iszonyatosan vártam, nagyok voltak az elvárásaim, és reménykedtem h olyan lesz mint a többi része, vagy jobb. Más lett. Se nem rosszabb se nem jobb. Egyszerűen más. Próbálnak valami újat alkotni. Számomra egy picit erőltett volt. Rengeteg kérdés maradt bennünk amit ugye tudunk hogy majd az EPVIII-ban tudunk meg, első sorban gondolok Rey-re vagy Snoke-ra. Ezekbe a kérdésekbe nagyon bele se megyek mert láttam hogy már témák vannak itt róla és olvasgatom is. Viszont találtam olyat ami számomra picit fura,ellentmondás vagy nem is tudom olyan hihetetlen dolognak tűnik. Példáúl hogy Rey és Finn is tudja tartani a kardpárbaj tempóját Kylo-val. Tény Finn nem sokáig, de hogy Rey legyőzi szerintem ez hülyeség és lehetetlen. Megértem hogy megvan benne az erő de aki akkor lát először olyan fegyvert ahogy Finn is.. áá.. Egyszer azt mondta Yoda hogy a fénykard oylan kezébe aki nem ismeri hatalmát és összetételét nagyobb kárt okozhat benne mint aki ellen harcol. És hozzá tenném hogy Kylo-t oktatta Luke és utána a sötét oldalon is tanult Snoke mellett és az is valószínű hogy nagyon nagyon korán kezdte mert Yoda nem hogy Luke-ot felnőtt korában nem akarta tanítani mert már idős és koros de még anno Anakint se akarták holott ő még csak 8-9 éves volt. Akkor tegyük fel Kylo-t 5-6 éves korától tanítják. Kardozni is! Mert láthattuk a kis gyerekeket a EPII és EPIII-ban is hogy Yoda tanítja őket, erre megjelen két karakter akik pár nappal ezelőtt azt se tudták mivan (kivéve Finn mert ő tudodd Kylo-ról mert ugye ott volt r.osztagos de az erőhöz nem hiszem hogy sok köze volt) és két vállra fektetik a tanult lovagot. Hát számomra ez elég érdekes. Én arra vártam hogy Luke fog megjelenni és rendet tenni. Luke szerepe meg hát inkább hagyjuk. Ő a kedvenc szereplőm a Star Wars-ból és kapott majd 20 másodpercet. Jó értem hogy ráépült a sztori hogy megtalálják meg elvette volna a figyelmet a Rey és Finn-től de engem ez felháborít. Meg hát a 2-es szabály is akkor.. szóval.. hát érdekes neki kell ülnöm még megnézni párszor és talán másképp fogom látni, illetve ha lesznek itt olyanok akik tudják a választ és megválaszolják annak örülnék!

 

Köszönöm annak aki elolvasta.

 

5/ 3 - 4-es alá.

 

( Hozzávetőlegesen nálam az 5/5 az EPIII. Abszolút legjobb rész. utána az EPVI )

 

Ebben a topicban is én is és mások is fejtegettük már a dolgokat amiken fennakadtál.

Rey multjában keresendő a válasz és biztos meg fogjuk kapni. Nem mindennapi lány.

Olvasgass, aztán nézd meg újra a filmet. Jobb lesz meglásd!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt harmadszorra is a film, ezúttal angolul. Meg kell valljam őszintén, nekem szinkronnal jobban bejön.

Nekem Leia hangja jön be jobban szinkronnal :D

 

Ráadásul izgultam, mi lesz, hogy lesz, kivel mi történik, és nem állt össze úgy a történet, mint most immár másodszorra.

Szerintem többen is így voltunk vele, eléggé izgultunk azon, mi fog történni, milyen lesz a film, aztán az csak száguldott előttünk :) Másodszorra már elmerültünk az élményben :)

Szombaton nézem meg harmadszor, de valamikor még sort kell keríteni egy-két megnézésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin Ep2-es, Ep3-as (ami ugye az Ep4-5-ben Lukenál van, és az Ep7-ben Finn-nél majd Reynél), és Darth Vader összes vörös pengés kardjának a markolata nagyon hasonló.

 

http://vignette4.wikia.nocookie.net/starwars/images/0/01/AnakinLightsaber_AOTC.jpg

 

http://vignette1.wikia.nocookie.net/starwars/images/8/8e/Lightsaber_anakin_rots.jpg

 

http://vignette4.wikia.nocookie.net/starwars/images/b/b1/Lightsaber_vader.jpg

 

Gondolom a srác a nagyfater örökségét orrba-szájba tanulmányozta, nem lenne meglepő, ha megismerné a kardot ez alapján. Bár még mindig zéró a tudásunk arról, hogy Luke egyáltalán kiket, hogyan, mik alapján tanított, illetve arról is, hogy a Ren lovagjainak milyen információk vannak a birtokukban. Gondolom a Birodalomban azért nem mindegyik sarki dataportról lehetett letölteni a Jedi, Sith, és egyéb Erő-használókra vonatkozó titkokat és információkat. :D De lehet, hogy tévedek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a topicban is én is és mások is fejtegettük már a dolgokat amiken fennakadtál.

Rey multjában keresendő a válasz és biztos meg fogjuk kapni. Nem mindennapi lány.

Olvasgass, aztán nézd meg újra a filmet. Jobb lesz meglásd!

 

Persze el hiszem csak hat igy ugye a filmből sok info nem jott róla igy elsőre lehetetlennek tűnik számomra .. Persze tervezem az ujranézést en is ebbe bízok :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre én is megnéztem a filmet, ill. vártam is pár napot, hogy ülepedjen. Egyelőre egyszer láttam, a topikokat nem olvastam még végig, rengeteg írás gyűlt össze, majd apródonként átrágom magam ezeken. Így első nézésre azt kell mondjam, hogy elég vegyesek az érzéseim. Felhőtlenül elégedett vagy boldog semmiképp nem vagyok, de akkora csalódásnak se nevezném. Mint önálló film, kifejezetten rendben van, de nekem SW-nak eléggé röcög.

 

Sajnos nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy mennyire biztonsági játékot játszottak a készítők és mennyire az OT farvizén eveztetik ezt a részt. Az egy dolog (sőt kifejezetten jó), hogy sok utalás van, visszatérő karakterek, motívumok, járművek stb., de sokszor a dramaturgia, a történetmesélés, a fordulatok, a hangulat, meg úgy minden az OT-n alapszik.

Értem én, hogy most nem lázadók és Birodalom van, hanem Ellenállás és Első Rend, biztos tök más a politikai és hatalmi felállás (kár, hogy ebből kb. semmit nem tudunk meg, mert hát itt nem politizálunk, mert az rossz), de konkrétan a filmben nekem totál nem jött át az új éra. Ha nincs a bevezető szöveg, akkor simán megnéztem volna úgy a filmet, mintha az Ep.6 után igazából semmi nem változott volna. A PT-ben mertek változtatni és tényleg szinte minden tekintetben egyedi és összetéveszthetetlen volt a két éra. Most eltelt 30 év, de nekem teljesen az OT hangulata áradt a filmből, nem érzem az új korszak domináns vonalait.

Az régi/új ruhák, páncélok, fegyverek és járművek nagyon tetszettek, de ilyen téren keveselltem az újítást. Pontosabban minden csak újítva volt, de az igazi újdonság kevés volt. Ezzel szemben pl. a fajok tekintetében meg tök átestek a ló túloldalára. Engem nagyon idegesített, hogy gyakorlatilag (az emberen kívül, meg volt a mon-cala) egyetlen ismerős faj se szerepelt. Oké, hogy a galaxis más részeiben vagyunk, de miért kellett mindenhol mindenkinek új fajból kikerülnie? Voltak olyan jelenetsorok (nem is feltétlenül rövidek), ahol ha nem erőltetnek be néhány OT hajóroncsot, akkor fel se tűnik, hogy egy SW filmről van szó. Annyi faj feltűnt már az OT-PT-TCW-Rebels vonalon, hogy legalább a jelentéktelen szereplők közt feltűnhetett volna jópár. Bezzeg a fontosabb szereplők közül 1-2 kivétellel mindenki ember.

Az új csodafegyver meg számomra hatalmas csalódás volt. Tényleg ennyire egysíkú ez az univerzum, hogy 2 Halálcsillag után most egy bolygót kell átalakítani szuperágyúvá, ami már nem 1, hanem 4-5 bolgyót pusztít el egy lövéssel? Ráadásul ha már ennyire nem volt kreativitás, akkor ne sütötték volna el azt a klisét, hogy ez bezzeg mennyivel nagyobb és erősebb a Halálcsillagoknál. Most arról nem is beszélve, hogy persze ezt is "játszi könnyedséggel" robbantották fel a végén. Becélozták a jók bolygóját, visszaszámlálás a lövésig, felmegy pár vadászgép és harc a TIE-okkal, majd a zseni pilóta berepül és bumm. Azért ekkora szeletekben koppintani az OT tortájából, hát nem tudom...

Amúgy meg gondolom mobil volt ez a Starkiller bázis, csak nem tudom hogyan. Ha meg nem tudták mozgatni, "csak" átalakítottak egy bolygót, akkor mit akartak vele hosszabb távon? Vagy a hatótávolsága végtelen? Hogy akarták ezzel elpusztítani a Köztársaságot, ha gondolom elég kevés bolygó volt lőtávolon belül? Vagy mégse volt annyira erős az új rendszer? Meg eleve, hogy a francba nem tűnt fel a Köztársaságnak vagy az Ellenállásnak, hogy kicsit odébb egy ilyen kaliberű szuperfegyvert építenek? Ami egyébként most nem egy holdméretű űrállomás, aminek a pajzsát egy holdról táplálják, hanem egy bolygóbázis, amit egy napból töltenek. Nem épp eredeti.

 

A karakterek többsége rendben volt. Nálam egyértelműen Rey vitte a prímet, minden tekintetben. Zseniális húzás, hogy most egy lány lesz a leginkább fókuszban, ő az Erőérzékeny. Az ő karaktere már-már pofátlanul jól sikerült, eléggé vitte is a filmet a hátán, nélküle könnyen a középszerűségbe zuhanhatott volna az egész. Kíváncsi leszek, hogy ki is ő valójában. Ha valaki előzetesen azt mondja, hogy az Erő tekintetében ekkorát fog fejlődni ennyire rövid idő alatt, akkor tuti fogtam volna a fejem és szentségelek, de végül ügyesen megoldották ezt a szálat, hogy ne legyen zavaró.

Poe szintén nagyon jó lett, egyelőre elég keveset szerepelt, de rengeteg potenciál van benne. Finn is elment egynek, mondjuk nála sokszor azt éreztem, hogy nem tudnak vele mit kezdeni. Próbálták a lehető legtöbbet kihozni abból, hogy Rohamosztagos volt, ez nagyjából sikerült is. Ezen kívül humorizált meg fél perc alatt szerelmes lett, ezek hol működtek, hol nem.

Kylo Ren karaktere nekem bejött, főleg hogy Han és Leia gyereke. Kicsit töketlen, kicsit hisztis, hezitáló és bizonytalan, de összességében egyedi. Nyilván sok külső-belső közös vonás van Anakin/Vader kapcsán, de ennyi belefér, pláne hogy ő a példaképe. Na ez a vonal viszont erősen sántít. Vader-t egy ultimate gonoszként állítják be, akiről Kylo példát akar venni és befejezni, amit elkezdett. Na de Anakin az Ep.6 végén a saját döntéséből megölte Sidious-t és megtért. Megint azt érzem, hogy mintha az Ep.6 vége meg se történt volna, vagy mondjuk Vader járt volna úgy, mint Sidious. Ez pláne úgy nagyon furcsa, hogy Kylo apja Han, anyja Leia, Luke meg a mestere volt. Senki nem adta le a drótot a gyereknek, hogy Vader nem egy tökéletes és mindenható sith volt, aki teljes odaadással szolgálta a rendjüket, hanem egy olyan figura, aki a végén elárulta őket és kiirtotta a Sith Rendet?

Az igazi főgonosz megint egy háttérben meghúzódó öreg. Egyelőre kb. semmit nem tudni róla, így nem is ítélkeznék fölötte, de nekem eddig nem tetszik különösebben. Remélem, hogy mondjuk nem is Erőhasználó, "csak" egy nagy fejes vagy szervező machinátor, mert amúgy megint több problémát fog felvetni, mint amennyi hasznot hoz.

 

A régi nagyok közül egyértelműen Han szerepelt a legtöbbet és jól be is találtak vele. Tudta a dolgát, vagány volt, de azért nem vált röhejessé a sok kommandózással. Várható volt, hogy ennyi szerepléssel őt fogják kinyírni, ami meg is történt. A halála nem mondom, hogy tökéletes jelenetsor volt, de összességében jól sikerült. Mondjuk vicces lesz, mert öreg kora ellenére így a legerősebb színészt írták ki a nagy trióból.

Luke csak a végén volt, de ott nagyot ütött az a pár jelenet, nyilván később fog több szerephez jutni. Leia nekem már erősen felemás volt. Smink és jelmezek ide vagy oda, neki ártott a legtöbbet az idő, meg ugye nem múlt el nyomtalanul a züllés... Olyan furcsa és kicsit jellemtelen volt a karaktere, a Han-nal közös jeleneteik is legalább annyira kínosak voltak, mint amennyire hangulatosak. Eleve furcsállottam, hogy tábornokként funkcionál, szerintem totál nem illik hozzá. Érdekes lesz mit hoznak ki belőle később, de lehet megásták vele kicsit a sírjukat a készítők.

Chewie, 3PO és R2 nem sokat voltak, de a vuki jól nyomta, a droidok is elvoltak. Összességében Han halála kaphatott volna kicsit komolyabb hangsúlyt, mert addig remek volt, hogy Leia megérezte a dolgot, Chewie pedig meglőtte Kylo-t, de utólag meg igencsak elfelejtődött az egész. Han és Rey karakterei körül mondhatni mindenkivel remekül működött a kémia, ahogyan egymással is. Kicsit furcsa, hogy az összes ilyen viszony közül talán pont a Han-Leia (és talán a Rey-Finn) működött legkevésbé.

Némileg hiányoltam az Erőszellemeket, pláne ha már Kylo ekkora Vader-fan. Tök vicces, hogy a srác hozzá imádkozik, mint a sötétség végtelen forrása, miközben az állítólag már jó és megtért Anakin Erőszelleme közben nyugodtan szemlélődik az éterben. Feltűnhetne felnyitni a gyerek szemét, hogy hülyeségeket csinál. Vagy netán mégse tért meg Vader a 6 végén, csupán megmentette a fiát? Ráadásul van egy olyan sanda gyanúm, hogy Anakin szelleme azért nem jelent meg, mert akkor (a 6 végi variálások értelmében) az Ep.3 Anakin (vagy hasonló) képében kellett volna történjen, ami ugye prequel. Ha már Vader, előkerült egy sisakja, ill. ott volt Luke kardja is. Egyelőre egyikre se kaptunk magyarázatot, de nekem erősen hatásvadász elemeknek tűnnek.

 

Az Első Rend katonái továbbra is szerencsétlenek, legalább Finn se igazán kivétel. Phasma-val nem tudom mi lett végül, de ha tényleg csak ennyit szerepeltették, akkor az nonszensz. Na meg persze nemcsak egy Sidious és Vader pótlékot kaptunk, hanem itt volt az ügyeletes Tarkin is. Nem állítom, hogy nem működött jól az Első Rend a filmben, a tagjaik is rendben voltak, de szinte minden ugyanúgy, ahogyan az OT-ban.

A Köztársaságról az ég adta világon semmit nem tudtunk meg, csak annyit, hogy támogatják az Ellenállást. Utóbbi egyébként elég hülye elnevezés, ha már egyszer elvileg a Köztársaság a dominánsabb és támogatja is őket az Első Rend ellenében. Luke kudarca a jedikkel tetszetős húzás, ahogyan az önkéntes száműzetésbe vonulása is. Viszont annyi kérdést vet fel az Ep.7, amik közül rengetegre nem valószínű, hogy a 8-9-ben választ kapunk, mert az elmúlt 30 évben történtek, hogy ilyen tekintetben is nagyon hasonlít az OT-ra. Egyszerűen előzményfilmekért kiált, noha nyilván nem lesznek, mert a 6 után a 7 jön. Na talán már egy új sorozatnak vagy spin-off-nak ágyaztak meg, de akkor is fura.

 

Az Erőhasználat és a fénykardozás szerintem jók voltak. Mondjuk az nekem már erős túlzás volt, ahogyan Kylo megállította a sugarat. A párbaj a végén pedig kifejezetten tetszett. Úgy volt nagyon látványos, hogy közben azért látszott, hogy nem akkora spíler Rey és Kylo se. Azt, hogy a fiú a jóval tapasztaltabb, pedig ügyesen kiegyenlítették azzal, hogy Chewie meglőtte és így sérült volt. Rey vívóstílusa amúgy eléggé Sidious-éra hajazott, érdekes, de nekem bejött.

A legjobb jelenetek számomra egyértelműen azok voltak, amikor a Rey-Kylo páros valamilyen úton módon használták az Erőt vagy a kardokat. Pláne amikor ezt egymás ellen tehették meg. Amúgy inkább a humoros pillanatok maradtak meg, ezek többnyire jók voltak, talán néha túltolták kicsit. Na meg a légicsaták zseniálisak voltak, fantasztikus látványvilág és dinamizmus. A zenék sajnos egyelőre nem fogtak meg, nem találtam akkora világot megrengető témákat, mint korábban bármely trilógia esetén. Lehet többször meghallgatva őket majd rendben lesznek.

 

Nyilván akkor lehet majd véglegesen értékelni a filmet, ha a trilógia maradék két része is megérkezik, de egyelőre kicsit szkeptikus vagyok. A flashback nem divat a SW-ban, márpedig itt sok múltbéli kérdés vár megválaszolásra. Nagyon úgy érzem, mintha Abrams egyszerre akart volna sequel-t és OT reboot-ot készíteni. A film hangulata nem SW, hanem kifejezetten OT és szinte semmi másból nem építkezik. Ami nem OT elem, az teljesen új. Azt gondolom, hogy az Ep.4 színvonalát hozza a 7, az 5-6-ét talán fogja, ha többször megnézem majd. Viszont egyelőre nem tudom elképzelni, hogy nekem ez bármelyik PT rész szintjét megüsse. Lehet nem is akkora baj, hogy más stáb fogja csinálni a 8-9-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy meg gondolom mobil volt ez a Starkiller bázis, csak nem tudom hogyan. Ha meg nem tudták mozgatni, "csak" átalakítottak egy bolygót, akkor mit akartak vele hosszabb távon? Vagy a hatótávolsága végtelen? Hogy akarták ezzel elpusztítani a Köztársaságot, ha gondolom elég kevés bolygó volt lőtávolon belül? Vagy mégse volt annyira erős az új rendszer? Meg eleve, hogy a francba nem tűnt fel a Köztársaságnak vagy az Ellenállásnak, hogy kicsit odébb egy ilyen kaliberű szuperfegyvert építenek? Ami egyébként most nem egy holdméretű űrállomás, aminek a pajzsát egy holdról táplálják, hanem egy bolygóbázis, amit egy napból töltenek. Nem épp eredeti.

 

 

 

Jó írás, kb így gondolom én is!! :clap: :clap:

 

S ha már a Starkiller szóba került...

 

Tekintsünk el attól, hogy egy ötlettelen Halálcsillag kópia. Alapban ugyebár elszívja a Nap erejét, azzal tölti magát és lő. Most fogadjuk el azt a baromságot is, hogy a hiperűrön keresztül lő... viszont, ha elfogy a nap, amit kiszívott, akkor az a rendszer összeomlik. Onnan el kell mennie, már csak azért is, mert az új lövéshez új nap kell. Miután nem tudjuk, itt mennyi idő telt el a két lövés között, biztosat nem állíthatunk, de mindenesetre fura, hogy hirtelen egy másik naprendszerben van (amiről amúgy az Ellenállás tud). Kérdésem: ha így tud közlekedni, akkor minek hiperűrlézer?? Ha fénysebességgel át tud menni egyik naprendszerből a másikba ( :D ), akkor miért nem megy oda a célpont mellé???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás, kb így gondolom én is!! :clap: :clap:

 

S ha már a Starkiller szóba került...

 

Tekintsünk el attól, hogy egy ötlettelen Halálcsillag kópia. Alapban ugyebár elszívja a Nap erejét, azzal tölti magát és lő. Most fogadjuk el azt a baromságot is, hogy a hiperűrön keresztül lő... viszont, ha elfogy a nap, amit kiszívott, akkor az a rendszer összeomlik. Onnan el kell mennie, már csak azért is, mert az új lövéshez új nap kell. Miután nem tudjuk, itt mennyi idő telt el a két lövés között, biztosat nem állíthatunk, de mindenesetre fura, hogy hirtelen egy másik naprendszerben van (amiről amúgy az Ellenállás tud). Kérdésem: ha így tud közlekedni, akkor minek hiperűrlézer?? Ha fénysebességgel át tud menni egyik naprendszerből a másikba ( :D ), akkor miért nem megy oda a célpont mellé???

Megcsapolják a nap energiáját, nem pedig tönkreteszik azt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miután lecsapolták hagyják újratöltődni? :hmm: A csillagok nukleáris erőművek, szóval így ennek van értelme. Sőt, zseniális! :clap:

Az biztos, hogy amikor először elsütik a fegyvert, akkor világos van a bolygó körül. Én ezt úgy értelmeztem, hogy korábban feltöltötték már a lövéshez szükséges energiacellákat, és a nap azóta már visszanyerte az erejét.

 

R2: Elvileg azért Starkiller mert egy egész Naprendszert képes elpusztítani a lövésével (egyszerre több bolygót is képes kilőni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz Donát. Egyébként én is azt hittem mint R2. Mármint, hogy a csillagnak vége. De amit Te írtál abban van logika míg a másikban nincs. Sőt, mint amatőr csillagász, ezt egy briliáns ötletnek tartom. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondolva a Hosnian rendszer - Takonada kérdésbe. Minden a galaxis térképe ellen szól, szerintem el lett b*szarintva. :) Látjuk ahogy Kylo nézi a szétváló lézersugarat a Finalizer fedélzetéről. Így tehát ő a Hosnian rendszerben volt. A Takonada elleni támadás és Kylo is jött nem sokkal a lövés után, ami azt erősíti, hogy Takonada a Hosnian rendszer egyik bolygója amit szánt szándékkal hagytak épen.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondolva a Hosnian rendszer - Takonada kérdésbe. Minden a galaxis térképe ellen szól, szerintem el lett b*szarintva. :) Látjuk ahogy Kylo nézi a szétváló lézersugarat a Finalizer fedélzetéről. Így tehát ő a Hosnian rendszerben volt. A Takonada elleni támadás és Kylo is jött nem sokkal a lövés után, ami azt erősíti, hogy Takonada a Hosnian rendszer egyik bolygója amit szánt szándékkal hagytak épen.

Vagy Kylo ekkor még a Starkiller bázisnál volt, és villámgyorsan átért a Takonadára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondolva a Hosnian rendszer - Takonada kérdésbe. Minden a galaxis térképe ellen szól, szerintem el lett b*szarintva. :) Látjuk ahogy Kylo nézi a szétváló lézersugarat a Finalizer fedélzetéről. Így tehát ő a Hosnian rendszerben volt. A Takonada elleni támadás és Kylo is jött nem sokkal a lövés után, ami azt erősíti, hogy Takonada a Hosnian rendszer egyik bolygója amit szánt szándékkal hagytak épen.

 

Gondolod, hogy egy deklaráltan semleges csempésztanya, amely távolságot tart minden rendszertől, pont a köztársasági főbolygó, a Hosnian szomszédságában van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy Kylo ekkor még a Starkiller bázisnál volt, és villámgyorsan átért a Takonadára.

Nem. Szerintem biztos a Hosnian rendszerben volt. A szétnyíló sugarak miatt írom ezt.

 

Gondolod, hogy egy deklaráltan semleges csempésztanya, amely távolságot tart minden rendszertől, pont a köztársasági főbolygó, a Hosnian szomszédságában van?

Miért ne? Mint (most már) tudjuk, a Köztársaság kormánya és szenátusa mindig más tag rendszer bolygóján székelt (kicsit mint EU). Szóval a Hosnian csak átmeneti székhely volt. Miért ne lehetett ott egy bolygó rajtuk kívül? Sőt! Nem is egy volt, hanem legalább három.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a sugarak akár már ott szétágazhattak, hogy külön-külön lépjenek be a hipertérbe.

Elképzelhető. Most megnéztem a jelenetet. Nem utal semmi arra, hogy Kylo melyik rendszerben van. Viszont a Hosnian rendszer négy bolygóból áll és azoknak mind kampeca lett. Ráadásul most vettem észre, hogy az egyik mellett űrflotta állomásozott. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy amikor először elsütik a fegyvert, akkor világos van a bolygó körül. Én ezt úgy értelmeztem, hogy korábban feltöltötték már a lövéshez szükséges energiacellákat, és a nap azóta már visszanyerte az erejét.

 

:D :D És egy nap mennyi idő alatt is töltödik újra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyesek elfelejtik néha, hogy a SW nem sci-fi hanem space opera, a fénykardok, sugárvetők, csillaghajók, szuperfegyverek, mind-mind történetmesélési eszközök, nem kell megmagyarázhatónak lenniük a tudomány mai állása szerint. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.