Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Azt azért valaki tényleg megmagyarázhatná, hogy miként láthatta Finn a Hosnian Prime és a többi bolygó pusztulását? Szinte élőben nézték végig a Takonada felszínéről.

Hát igen, ez nekem nagyon nem tetszett, hiszen a Takonada nem a szomszédban van. Szerintem sokkal jobb megoldás lett volna, ha holohíradások mutatják a főbolygó és holdjainak felrobbantását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hosnian Prime pusztulása máris súllyal bírt! :o A szenátorok az erkélyen....a bolygó pedig egyértelműen Coruscant -ra hajazott.

 

Na de miért nem lehetett felvállani a Coruscantot??? Mert az is PT találmány?

 

Vagy mert így vissza lehet rá költözni... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam másodszor is. Nagyon jó a film!

Most feltünt a szinkronbaki, de maga a film letisztultabbnak hatott máris.

A x wingek végső csatája is jobban működött már. Szerintem csak vigyáztak, hogy ne legyen ütősebb a klasszikusoknál.

És elsőre annyira csak a főszereplők sorsa érdekelt, hogy ezért tűnt súlytalannak. De nem. Jó ez.

Az a nagy hibája Az ébredő erőnek, hogy még nem néztük rongyosra.

Komolyan! Most azt kell mondjuk egy star wars filmről, hogy egyszer- kétszer láttam.

Tök hihetetlen!

Biztos vagyok benne, hogy Kylo ismerheti Rey-t.

A"milyen lányt?"

A "sokat hallottam már rólad" és közös jeleneteik atmoszférája nekem mind erre utal.

A családi dráma is így fokozható, ha ők unokatestvérek, vagy egy helyen voltak tanoncok.

Driver 9-10 évvel hosszabb Ridley- nél. Lehett még kicsi a lány, mikor Bent megkísértette Snoke.

Lehet, hogy már a nagy baj előtt kirakták a jakkun, és már messze volt az új jedi rend elpusztításakor.

De ezeken kérdéseken nem is kell agyalnunk sokat. Hisz a 8.-9 résznek kell megválaszolnia őket.

A 7-es így is nagyon jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is volt szerencsém másodjára, immár szinkronosan megnézni a filmet. Végre felszabadultam tudtam figyelni az apró részletekre, poénokra, és már egyáltalán nem találtam benne apró hibákat, ami még az éjféli premier után motoszkált a fejemben.

A poénok ütnek, a karakterek szenzációsak, Han Solo soha nem volt ilyen jó!

Egyértelműen ötöst kap tőlem a film.

Egyelőre még én is dolgozom fel a csodát, aztán remélhetőleg bővebben is tudok róla írni. :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt harmadszorra is a film, ezúttal angolul. Meg kell valljam őszintén, nekem szinkronnal jobban bejön.

A félrefordítás nekem is feltűnt a másodiknál, most az angolban meg is értettem, de látom ez már ki is lett beszélve.

Másodszorra és harmadszorra nagyjából ugyanolyan jó volt, kicsit jobb mint elsőre.

Első alkalommal csak izgultam, hogy jó legyen, és majd összehugyoztam magam attól az érzéstől, hogy újra Star Warsot nézek.

Második alkalommal teljesen át tudtam adni magam az élménynek.

Harmadjára pedig már elemző szemmel néztem, kerestem az utalásokat, apró jeleneteket stb.

Jöhet a negyedik! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is volt szerencsém másodjára, immár szinkronosan megnézni a filmet. Végre felszabadultam tudtam figyelni az apró részletekre, poénokra, és már egyáltalán nem találtam benne apró hibákat, ami még az éjféli premier után motoszkált a fejemben.

A poénok ütnek, a karakterek szenzációsak, Han Solo soha nem volt ilyen jó!

Egyértelműen ötöst kap tőlem a film.

Egyelőre még én is dolgozom fel a csodát, aztán remélhetőleg bővebben is tudok róla írni. :)

 

Han mellett Csubi sem volt ennyire király soha! JJ valahogy nagyon elkapta ezt a két karaktert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2013-ban ígértem egy 1-2-3-4-5-6 maraton következtében történt fellángolás után, hogy talán aktívabb leszek a fórumon, de nem lettem. Most megpróbálom ezt orvosolni azzal, hogy leírom a véleményemet a The Force Awakensről, amíg még friss az élmény. Sajnos eddig csak egyszer láttam (2D, magyar szinkron), de tervezem megnézni minimum egyszer még angolul is moziban, bár szívem szerint naponta elmennék rá, amíg vetítik. :D

 

Sokan nem ismernek itt, és aki emlékszik is a nevemre, szerintem az sem nagyon emlékszik rám; egy relatíve rövid időszak volt, amikor talán egészen aktív fórumozó voltam. Annyit kell tudni rólam, hogy imádom a prequeleket (Episode 3 a kedvencem közülük, és talán az összes eddigi SW film közül is), az eredeti trilógiából az Episode 6 a kedvencem (amivel általában nem vagyok túlzottan populáris), és alapvetően egy kerek egész sztorinak tartom az egész Star Warst, és igyekszem nem "válogatni", hogy én mit ismerek el a saját fejemben kánonnak, és mit nem. És mellesleg nem vagyok Lucas-gyűlölő sem.

 

Amikor a Disney megvette a franchiset, én eléggé ki voltam akadva. Az első reakcióm nagyjából az volt, hogy ha valami csoda folytán nem cseszik el, akkor talán el fogom fogadni Star Wars filmként az Episode 7-et, de inkább afelé hajlottam, hogy úgyis rossz lesz, és hogy valószínűleg én majd "pre-Disney Star Wars fannak" tartom majd magamat, ha ez bekövetkezik. A legtöbb, amit vártam, az az volt, hogy úgy fogok kijönni a moziból, hogy "ez egy jó film volt, csak nekem nem Star Wars". Úgy nagyjából három év alatt érett a fejemben annyit az egész, hogy csak tudják, hogy mit csinálnak; csak tudják, hogy mekkora erejű népharag fog az egész bagázsra lesújtani akkor, ha ezt elszúrják. Éreztem azt is nagyon, hogy van egy enyhe megfelelési kényszer az eredeti trilógia rajongói, és közülük is főleg a prequel-haterek irányába, így pár dologról sejtettem, hogy nem igazán fog megjelenni a filmben, vagy csak maximum említés szintjén. Az nyilvánvaló volt, hogy megtagadni nem fogják a prequel filmeket, de valahogy azt is éreztem, hogy hangulat tekintetében inkább az eredeti trilógiából próbálnak majd meríteni.

 

A kiszivárgott részleteket, apróságokat többnyire követtem, bár nem túlzottan, így sokminden meglepetés maradt. Amikor nevek is napvilágra kerültek, akkor először úgy álltam hozzá, hogy mindegyik totál hülyén hangzik. Aztán megbékéltem velük (egy kivételével). :D

 

Leszögezem az elején, hogy nem vagyok sem önjelölt, sem semmilyen filmkritikus, így nem kritikát írok, csak a véleményemet.

 

Tehát, Lucasfilm logo, Star Wars, jön be a sárga felirat, és a megjósolt mosoly szinte ráerőszakolta magát az arcomra, nem bírtam ki nélküle. :D Kissrácként a Star Wars komoly rajongásom tárgyává vált, az Episode 2 és 3 egész életem legmeghatározóbb moziélményei közé tartozik, a másodikat többször is, a harmadikat egyenesen sokszor láttam moziban. Így a hetedik rész introja egyfajta újabb mérföldkővé vált az életemben, és abban a pár másodpercben eszembe jutott, hogy mennyit változott minden azóta, és mennyit változtam én. A Revenge of the Sith vetítésekor még általános iskolás voltam, most pedig dolgozom, közben pedig már annyi különböző nézőpontból szemléltem és értelmeztem a világot, hogy magam sem értem néha a korábbi önmagamat. Na de azért a sárga feliratot is figyeltem :) és alapvetően próbáltam nem levenni a szememet a mozivászonról egy pillanatra sem.

 

Nem tervezem, hogy végigmegyek az egész sztorin, főleg, mivel pocsék a memóriám, és úgyis kihagynék valamit. Inkább próbálom felsorolni az észrevételeimet pontokban:

 

Pozitív:

 

- Finn arckifejezéseiből a legbutábbakat is sikerült beválogatni a trailerekbe, így borzasztóan kellemes csalódás volt a karakter, imádom. Még nem tudom eldönteni, hogy a kedvencem-e a filmből, de nagyon tetszett az egész alakítás. Szerintem nem voltak eltúlozva a poénjai, amolyan Star Warsosan rendben voltak. Valószínűleg ez száz százalékban az én képzeletem szüleménye, de a rohamosztagosból lett lázadó/ellenálló, majd lázadóból/ellenállóból lett fénykardhasználó dologról először Kyle Katarn jutott eszembe. Aztán ahogy egyre folyt a cselekmény, rájöttem, hogy valószínűleg Finn nem Erő-érzékeny. (Majd meglátjuk...) Az, hogy nem volt kimondottan béna a kardforgatáshoz, gondolom annak köszönhető, hogy amint láthattuk korábban, az Első Rend rohamosztagosai közelharci kiképzést is kaphattak rendesen. Mindenesetre az nagyon tetszett, hogy nem valamiféle sors rendelte el az útját, hanem a saját szabad akarata szerint fordított hátat annak, amit helytelennek tart. Plusz pont: örülök, hogy végre a fekete srác nem csak "másodhegedűs" vagy valós karakter nélküli "kötelezőnéger", hanem egy rendesen felépített, korrekt főszereplő.

- Rey abszolút imádnivaló (na jó, szexi). Még nem tudtam eldönteni, hogy ő Skywalker-e vagy sem; az első fénykard-megtalálós jelenetek arra engedtek számomra következtetni, hogy igen (sőt, talán Luke lánya lenne?), de nem vagyok benne teljesen biztos. Majd kiderül a nyolcadik epizódból. Mindenesetre oké, hogy a Jakku tényleg nem teljes egészében Tatooine-klón, de azért szerintem érezhető a párhuzam a fiatal Anakinnal és Luke-kal, ami egyáltalán nem is baj, sőt, szerintem megfelelően összeköti mindhárom trilógia első darabját. A benne történő ébredés nagyon szépen fel van építve - ha persze Skywalker utód, akkor nem meglepő, hiszen a dédszülők maguk a midi-chlorianok. :P Kicsit én gyorsnak éreztem a dolgot, főleg az elmetrükköt, de azt gondolom, ennyi belefér. Talán ezzel a gyorsasággal is akarták érzékeltetni, hogy a lány nem holmi Erő-érzékeny valaki, hanem különleges potenciál rejlik benne.

- Poe Dameron pedig a harmadik tagja az új power trionak, ahogy olvasom, sokak szerint az új Han Solo karakter, bár a véleményem az, hogy az eredeti Luke - Han - Leia hármasnak a személyiségeit több részre bontották, és úgy "osztották újra", hogy ne lehessen pontosan megfeleltetni egyik régi karaktert sem az újaknak, ami jól is van így. Nekem ő is tetszett, bár sajnos relatíve keveset láttunk belőle eddig, de ez még változni fog, gondolom. Annak azért örültem, hogy ő nem fénykardozott; azért ne értsen már hozzá ennyire mindenki nagy hirtelen. :D

- Kylo Ren: nőismerőseim közül, beleértve a barátnőmet is, akivel a filmen voltam, eddig kivétel nélkül mindenki azt mondta, hogy csúnya a pali, aki játssza. :D Nekem első körben Severus Snape ugrott be róla, ha ez mond itt valakinek valamit. Nálam ez a karakter is telitalálat volt, én látom benne a Skywalkert és a Solot is, Anakin nagypapától igazi drama queen képességeket örökölt a srác. :D Tetszik az, hogy nem az abszolút és velejéig romlott és gonosz szereplő, hanem szinte szétveti a próbálkozás, hogy minél gonoszabb legyen, miközben ott van benne a jó is, ami ellen küzdeni próbál. Nekem ettől emberi "gonosz" lett. Vadert, amikor átállt a sötét oldalra, szinte azonnal teljesen elemésztette a sötétség, és szerintem nem is nagyon látott kiutat a helyzetéből a Birodalom ideje alatt, sőt, gyanítom, nem is keresett. Kylo már valószínűleg jópár éve űzi a sötét oldal mesterségét, de még mindig nem emésztette el 100%-osan - ez azért figyelemre méltó. Szinte biztos vagyok benne, hogy túlélte a film végi párbajt, és látjuk még. Plusz pont: örültem, hogy nem sérült meg a teste / arca annyira, hogy amiatt legyen szüksége a maszkra, Vader után már nagyon gyenge utánzás lett volna szerintem. Ja, és tetszik, hogy Vaderrel ellentétben nem az Erőt használja pusztításra, amikor dühöng, hanem a fénykarddal vagdos. :D

- Han Solo: zseniális alakítás volt Harrison Ford részéről. Olyasmi lehetett neki újra Solo bőrébe bújni, mint amikor újra mész egy kört az első autóddal, amiben már nem ültél hosszú évek óta. Látszott, hogy abszolút felszabadult alakítás, semmi kényszeredettség és mesterkéltség nincs benne, és tényleg élvezi, hogy része lehet az epizódnak. A poénjai, a "kémia" Chewbaccával, minden a helyén volt, Hant láttam a vásznon, és nem Harrisont. Amiből látszik, hogy nem olvastam elég kiszivárgott infót és spoilert, az az, hogy őszintén meglepett a halála. Amikor elkezdett közelíteni a fia felé, már éreztem, hogy ennek nem lesz jó vége, de előtte nem is sejtettem, hogy ez megtörténhet. Mindenesetre méltó távozás volt, és ha visszaemlékszünk, már Palpatine is azzal akarta bebiztosítani Luke átállását a sötét oldalra, hogy ölje meg a saját apját. Úgy látszik, a patricídiumnak valami különleges jelentősége van a sötét oldal szempontjából. :) Plusz pont: nem voltak erőltetett poénok és erőltetett utalások, nem voltak elsütve ugyanazok a dolgok, mint az eredeti trilógiában, nem voltak koppintott jelenetek. Egészséges mennyiségű volt a screentime is, egy ilyen halál után gyalázatnak éreztem volna, ha Han egy 5 perces cameot kap, de azt sem éreztem volna helyesnek, ha ő viszi el a hátán az egész filmet. Eltalálták az arany középutat.

- Leia: Carrie Fisher jól összeszedte magát, hiteles volt. Az is tetszett, hogy a Han - Leia kapcsolat nem "happily ever after" volt, így sokkal realisztikusabb. Han Solo számomra amúgy sem az a típus, aki hosszútávon bírja a stabilitást, maximum ideig-óráig.

- Design: tetszett a látványvilág, lényegében az eredeti trilógia külseje volt kicsit modernizálva, de jól sikerült. Én a prequel látványvilágát is szerettem, de az nem illett volna ide. Jó volt ez így, ahogy volt.

- Fénykardpárbajok: tetszett az, hogy nem a prequel szofisztikáltan megkoreografált párbajait láthattuk. Nem lett volna idevaló. A prequel idejében olyanok forgattak fénykardot, akik hosszú éven át tanultak ősi koreográfiákat, formákat, stb., így ott tökéletesek voltak a némileg teátrális mozdulatok. A hetedik epizód párbajain azt éreztem, hogy abszolút utilitarista, inkább egy katonai-közelharci képzés eredménye lehet ez a típusú kardforgatás (oké, Rey esetében az Erő vezette a mozdulatait). Rendben is van ez így, hiszen az egész film azt árasztja magából, hogy a Birodalom idejében annyira befulladt az információáramlás, hogy nemhogy ősi Jedi meg Sith holokronokat tanulmányoznának, hanem jóformán a Galaxis jó részének még mindig épp, hogy halvány fogalma van csak arról, hogy kik lehettek a jedik. Hiszen még Kylo Ren sem tudja, hogy a szeretett nagyapó volt az, aki köpött egy nagyot a sötét oldalra élete végén, és egy mozdulattal leküldte Palpatinet kenyérért a boltba. (Bár ezutóbbi betudható az Első Rend / Snoke manipulációjának is.)

 

Semleges:

 

- Nekem nagyon gyors volt a sztori. Amikor jött a vége főcim, az első kérdésem az volt: "ez a film tényleg ilyen rövid volt, vagy csak annak tűnt?". Azóta persze rájöttem, hogy a többi SW filmnél is ezt éreztem első nézésre, aztán amikor oda tudtam figyelni jobban a részletekre, már más volt. Ezért erről majd nyilatkozom inkább a második megnézés után :D

- Egyetértek azokkal, akik szerint sok volt az A New Hope párhuzam, bár szerintem ez egyáltalán nem baj, sőt. Az viszont szerintem óriási sarkítás, hogy ugyanaz a film lenne, csak más szereplőkkel - nem ugyanaz, abszolút megállja a helyét a saját lábán is, viszont az utalások remekek.

- Luke keveset szerepelt. Nem bántam annyira, ez a rész az új kezdet volt, az új karakterekre koncentráltak, még van úgyis két epizódja Lukenak aktívkodni. Azután, hogy az Ep1-ben Qui-Gon, az Ep4-ben Obi-Wan halt meg, így is örülhet, hogy az Ep7-ben nem ő esett áldozatul. :D

 

Negatív(?) (igazából nem negatív, de ha muszáj lenne valami negatívat is írni, akkor ezeket tudnám ebbe a kategóriába beszorítani):

 

- Snoke nem igazán lopta be magát a szívembe egyelőre. Szerintem hülye neve van főgonosznak, és a karakter sem volt valami lehengerlő egyelőre. (Már ha egyáltalán ő a főgonosz, bár elég gyanús, hogy igen.) Mindenesetre nem ásom el, adok neki lehetőséget, elvégre mit tudtunk meg az A New Hope-ban Palpatineról? A nagy semmit, max. annyit, hogy létezik. Igazából az Ep6 volt az első film, amiben Palpatine komolyabban szerepelt, szóval Snokenak is hagyni kell időt kibontakozni. Remélem azért, hogy nem várnak vele az Ep9-ig, hogy kiderüljön róla, hogy ő kicsoda-micsoda. :D

- Sokan írták még a neten, hogy milyen jó, hogy végre nincs politika és társai. Hát, én hiányoltam, legalább olyan szinten, hogy akkor most tudjuk már meg, pontosan milyen frakciók vannak, és hányadán állnak ezek egymással. Oké, megvan, hogy van az Első Rend, meg azon belül a lovagrend, aminek Kylo Ren is a tagja, illetve a másik oldalon van a Köztársaság, illetve az Ellenállás, ami mintha a katonai szárnya lenne a Köztársaságnak, bár itt nagyon nem vagyok biztos a dolgomban, ezért ezt majd próbálom a fejemben rendberakni a második megnézés után. Szóval értem én, hogy a prequel utalásokat és hasonlóságokat a lehetséges minimumra akarták csökkenteni, de azért nekem tetszett az első 6 filmben az, hogy láthattuk egy demokratikus rendszer teljes átalakulását totalitárius diktatúrává, és nem volt "tabu" a politika sem. Meg főleg az hiányzik még, hogy az kiderüljön, hogy akkor most melyik bolygók melyik állam irányítása alatt állnak. Igaz, nem panaszkodom, azért űrnácikat kaptunk rendesen, az Első Rend egyenruháinak elég erős SS utánérzése van, profi volt a jelmez részleg is, Domhnall Gleeson pedig szerintem szintén zseniális volt.

 

Na, egyelőre ennyi. Biztos sokmindent kihagytam, de majd talán később eszembe jutnak még más dolgok is. :)

Szerkesztve: - Shettard Hart
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes az eredeti EW cikket is megkattintani.

 

Tehát az első jedi templomhoz vezető útról fennmaradt egy hiányos térkép. Ez megvolt a Birodalom adatbázisában. A filmben ez Kylo Ren szájából hangzik el: azt mondja, hogy a térképnek az egyik felét a Birodalmi hálózatból nyerték ki.

R2 ehhez a térképhez akkor jutott hozzá amikor az ep.4-ben a Halálcsillagban rákapcsolódott a központi rendszerre és leszedett egy csomó bizalmas infót, köztük a kérdéses térképpel.

Később a térképet Luke az ep.6 után saját kutatásaival kiegészitette. Így született meg a térkép második fele, ami annál az ürgénél van akinek még nem jegyeztem meg a nevét, de az Erő egyházának a tagja és megmurdál az ep.7 elején.

 

Miután BB-8 megérkezik az Ellenállás bázisára odamegy R2-hoz és elpittyegi neki hogy mi történt (hogy megvan a térkép másik fele). Ekkor jön oda 3PO hogy közölje fölöslegesen töri magát. De R2 felkell a ki tudja hány éves kómájából mert tudja hogy most segiteni tud a gazdájának. Az életre kelése azonban igénybe vesz néhány órát.

 

Hát eléggé mellé löttünk a saját elméletünkkel :D

 

Luke egyáltalán nem akarja hogy megtalálják. Ezért is nem veszi el akkor a kardot. Valszeg mikor meglátja Rey-t a háta közepére kivánja az egészet. Vagy nem. Majd meglátjuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam 3-as a film második nézésre. Első nézésnél teljesen ellepett a negatív hullám, de második nézésre teljesen meggyőződtem arról, hogy ez már egy más Star Wars. Az eredeti szereplők és John Williams zenéje viszi magával a filmet, az újak is jók, de ők majd a 8-ik és 9-ik epizódban fognak kiteljesedni. Megvan az új remény váz, de ha magával ragad a film, akkor észre se lehet venni. Harrison Ford előtt ez nemcsak tisztelgés, hanem az Oscar díjon való jelölést is fog érni ez saját számára. Kylo Ren pedig tényleg egy pszcihopata gyilkos, inkább akkor veszélyes, ha leveszi a maszkot. Hux meg ugyanúgy idegbeteg mikor pusztításról van szó, teljesen olyan mint amikor a politikusok elveszítik a választást és görcsösen ragaszkodnak az elvesztett hatalomhoz. A bolygójuk elleni csata az viszont nem sikerült elég izgalmasra, engem inkább a baljós árnyakban a kereskedelmi szövetség elleni támadást juttatta eszembe. A Jakkun a Millenium Falcon üldözése az viszont nagyon látványos volt. Snoke viszont a nagy kérdőjel. A legjobb jelenet a végén van mikor végre a szemünk elé kerül Luke. A szereplőkről és a háttéreseményekről valószínűleg a könyvekből és a képregényekből fogjuk megtudni a további információkat.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes az eredeti EW cikket is megkattintani.

 

Tehát az első jedi templomhoz vezető útról fennmaradt egy hiányos térkép. Ez megvolt a Birodalom adatbázisában. A filmben ez Kylo Ren szájából hangzik el: azt mondja, hogy a térképnek az egyik felét a Birodalmi hálózatból nyerték ki.

R2 ehhez a térképhez akkor jutott hozzá amikor az ep.4-ben a Halálcsillagban rákapcsolódott a központi rendszerre és leszedett egy csomó bizalmas infót, köztük a kérdéses térképpel.

Később a térképet Luke az ep.6 után saját kutatásaival kiegészitette. Így született meg a térkép második fele, ami annál az ürgénél van akinek még nem jegyeztem meg a nevét, de az Erő egyházának a tagja és megmurdál az ep.7 elején.

 

Miután BB-8 megérkezik az Ellenállás bázisára odamegy R2-hoz és elpittyegi neki hogy mi történt (hogy megvan a térkép másik fele). Ekkor jön oda 3PO hogy közölje fölöslegesen töri magát. De R2 felkell a ki tudja hány éves kómájából mert tudja hogy most segiteni tud a gazdájának. Az életre kelése azonban igénybe vesz néhány órát.

 

Hát eléggé mellé löttünk a saját elméletünkkel :D

 

Luke egyáltalán nem akarja hogy megtalálják. Ezért is nem veszi el akkor a kardot. Valszeg mikor meglátja Rey-t a háta közepére kivánja az egészet. Vagy nem. Majd meglátjuk :)

 

:D Ez se rossz, sőt! Egyébként az öreget Lor San Tekkának hívják. :)

 

Azóta megnézted már újra a filmet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes az eredeti EW cikket is megkattintani.

 

Tehát az első jedi templomhoz vezető útról fennmaradt egy hiányos térkép. Ez megvolt a Birodalom adatbázisában. A filmben ez Kylo Ren szájából hangzik el: azt mondja, hogy a térképnek az egyik felét a Birodalmi hálózatból nyerték ki.

R2 ehhez a térképhez akkor jutott hozzá amikor az ep.4-ben a Halálcsillagban rákapcsolódott a központi rendszerre és leszedett egy csomó bizalmas infót, köztük a kérdéses térképpel.

 

Miután BB-8 megérkezik az Ellenállás bázisára odamegy R2-hoz és elpittyegi neki hogy mi történt (hogy megvan a térkép másik fele). Ekkor jön oda 3PO hogy közölje fölöslegesen töri magát. De R2 felkell a ki tudja hány éves kómájából mert tudja hogy most segiteni tud a gazdájának. Az életre kelése azonban igénybe vesz néhány órát.

 

Hát eléggé mellé löttünk a saját elméletünkkel :D

 

Luke egyáltalán nem akarja hogy megtalálják. Ezért is nem veszi el akkor a kardot. Valszeg mikor meglátja Rey-t a háta közepére kivánja az egészet. Vagy nem. Majd meglátjuk :)

Köszi, hogy beírtad! Tetszik így, bár kérdés, hogy az alvásból való visszatérésnek miért nincs jele a filmben, csak órákkal később?

 

Később a térképet Luke az ep.6 után saját kutatásaival kiegészitette. Így született meg a térkép második fele, ami annál az ürgénél van akinek még nem jegyeztem meg a nevét, de az Erő egyházának a tagja és megmurdál az ep.7 elején.

 

Honnan is ismerős nekem ez a szöveg? :lol: (még én sem tudtam megjegyezni)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo Ren pedig tényleg egy pszcihopata gyilkos, inkább akkor veszélyes, ha leveszi a maszkot.

 

:D :D :D

 

 

Te vagy az első, aki ilyet mond... én már hallottam Piton professzornak (nem csak itt, egyik barátom kisfia mondta), meg hallottam már emós hülyegyereknek, meg simán csinibabának/szépfiúnak is....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D :D :D

 

 

Te vagy az első, aki ilyet mond... én már hallottam Piton professzornak (nem csak itt, egyik barátom kisfia mondta), meg hallottam már emós hülyegyereknek, meg simán csinibabának/szépfiúnak is....

 

Ezt főleg akkor lehetett látni, mikor Hant keresztül nyomta vagy Rey-el beszélt párbaj közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát akkor Luke még csak most keresi majd fel az első Jedi templomot? Ez mennyire izgalmas már?? :yes:

 

Miből gondolod, hogy csak most keresi fel? Nyilván már ott van, elvégre a térképen is ezt a helyet adta meg. De kérdés, hogy mit csinál itt egész pontosan. Nyilván sokat meditál és elmélyed az erőben, de azon felül: mit eszik/iszik? ki mos rá? hol alszik? van ott vele (néha) más is? stb.....

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miből gondolod, hogy csak most keresi fel. Nyilván már ott van, elvégre a térképen is ezt a helyet adta meg. De kérdés, hogy mit csinál itt egész pontosan. Nyilván sokat meditál és elmélyed az erőben, de azon felül: mit eszik/iszik? ki mos rá? hol alszik? van ott vele (néha) más is? stb.....

Ezek nem releváns kérdések, hisz pl. Obi-Wan is feltalálta magát a Tatooine-on. Nem hiszem, hogy Luke bárki társaságára vágyott volna, jól megvolt ott egyedül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nem releváns kérdések, hisz pl. Obi-Wan is feltalálta magát a Tatooine-on. Nem hiszem, hogy Luke bárki társaságára vágyott volna, jól megvolt ott egyedül is.

 

:D :D :D

 

Azért az nem ugyanaz, hogy egyedül vagy az isten háta mögötti bolygón egy szigeten, vagy amikor akarsz elmész a közeli vegyesboltba, ahol a tulaj és lánya ia beléd van zúgva... ;)

 

 

 

.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.