Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Én emlékszem rád Shettard! :) Örülök, hogy ez a film visszahozott közénk. Jó volt az írásod is, amolyan izgalmas egyveleg. :)

Örülök, hogy emlékszel, és hogy tetszett!

 

Kezd derengeni, hogy írtam pár hülyeséget (az Ellenállás inkább különálló frakció, aminek nem sok köze van a Köztársasághoz), de ha van még valami, javíts ki nyugodtan :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miből gondolod, hogy csak most keresi fel? Nyilván már ott van, elvégre a térképen is ezt a helyet adta meg. De kérdés, hogy mit csinál itt egész pontosan. Nyilván sokat meditál és elmélyed az erőben, de azon felül: mit eszik/iszik? ki mos rá? hol alszik? van ott vele (néha) más is? stb.....

 

Abból gondolom amit Bomarr írt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, másodszori mozizás után most már jó szívvel adtam 5-t az értékelésre. :) Remek film lett ez, csak túl kell lépni azon, hogy másmilyen Star Wars mozi, mint a korábbiak. Hiába a számos párhuzam, mégis más a végeredmény.

 

Én is csak azt tudom mondani, amit mindenki előttem, ahogy olvastam: érdemes megnézni többször is, és nem baj az sem, ha szinkronnal sikerül. Mert nagyon igaz, hogy a premieren nem tudtunk mindenre figyelni (főleg azok nem, akik viszonylag spoilermentesek voltak), olyan tempóban száguldott a film előre. Ráadásul izgultam, mi lesz, hogy lesz, kivel mi történik, és nem állt össze úgy a történet, mint most immár másodszorra.

A szinkron egész jó volt, talán Thripio hanghordozása lett kissé erőltetetten protokolláris még saját eddigi önmagához képest is, és ugyan nem szokott zavarni a feliratolvasás-eredeti szöveg hallása-filmnézés koordinálása, de másodszorra kifejezetten jól esett úgy nézni, hogy nem kellett megosztani a figyelmem a felirat és a látvány között.

 

Ami megítélése változott nálam így másodszorra: Poe szerepe nagyobb hangsúlyt kapott, Rey még inkább tetszett, de leginkább az, hogy Han halálát sokkal drámaibbnak éreztem, hiába tudtam, hogy bekövetkezik. :(

 

Amire felfigyeltem: egyetértek csolival, Kylo Ren tényleg úgy viselkedik, beszél, mintha ismerné Rey-t. Eleinte nem tudja biztosan, csak sejti, ki ő, majd a film végére nála helyére kerül a kirakós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv Mindenkinek!

 

Megtisztelő, hogy írhatok erre a fórumra, mert szerintem itthon ez a legjobb amit követni lehet, így örülök hogy kaptam jogot a csatlakozásra.

 

Rólam csak annyit, hogy vén róka vagyok, aki valahol a nyolcvanas évek közepén (kisgyerekként) az ESB láz környékén esett a "nyúl üregébe". És bár rám is nagyon nagy hatással volt Lucas csodaországa, de azért nem nevezném magam fanatikus rajongónak (attól függetlenül, hogy a Star Wars - mint a generációmból mindenkinek - nekem is hatalmas kedvencem lett). Egy biztos: meglátásom szerint a Star Warsból nem véletlen lett kultusz. Lucas anno forradalmasította a mesélés műfaját és képes volt valami igazán újat mutatni. Olyat, amit előtte (ilyen szinten) senki.

 

Nem könnyű értékelni a filmet önmagában, mert a Force Awakens csak egy felütés. Kirakták a táblákat az autópálya új szakasza elé de nincs rájuk festve semmi. Azon a bekötő úton amin végig vezet ez az utazás, pedig már jártunk. Igaz jó régen volt már, és kicsit máshogy emlékeztünk rá, de a kellemes emlékek megmaradtak. Felderengenek a régi képek mikor a Zsigával robogtunk le a Balcsira, ugyanott van most is a benzinkút és pisálni is hátra kellett bemenni, csak akkor még nem mosta ki magát a piszoár és nem volt a kút előtt ennyi csaj. A kérdés csupán az, hogy most is a Balcsira akarunk menni, vagy irány a Tengerpart, hiszen akár várhatna ránk egy csomó új élmény és látnivaló is.

 

Éppen ezért fontos feltenni a kérdést, hogy mit jelent (ma) a Star Wars? Miért szerettük régen annyira, mit volt képes adni akkor, és mit tud mutatni most? Lehet hogy hülye egy dillema, de számomra logikus origó az, hogy ha bármi új kijön ehhez a világhoz, megnézzük azt hogy vajon mit tud még hozzátenni a mítoszhoz? Ezért volt számomra sarokpont az hogy tisztázzam nekem mit jelent a saga és hol kapott benne helyet a Force Awakens...

 

Az addikt geekek többek közt azért nem kedvelték a PT-t, mert nem akartak új megközelítést, ijesztő, új rétegeket, politikát, vagy bármi egyebet ami esetleg kitágíthatná a ponttá szűkült pupillájukat, hanem ugyanannak a "szernek" a durvább verziójára vágytak, intravénásan, töményebb verzióban, hogy megkapják az "anyagot" amitől egyszer már nagyon beálltak, csak azt nem vették észre, hogy már nincs a földön az a mennyiség, ami újból a régi hatást érné el. Akármennyit adagolod újra nem kapod meg ugyanazt - csak a fantáziád pörög, és a függőség gyötör.

 

Ahogy annak idején az általános iskolai fizika tanárom mondta, "Én fiacskám negyven éve élek együtt a feleségemmel, és még most is nagyon szeretem. De az is igaz hogy este amikor mellé fekszem és megfogom a seggét már olyan mintha a saját seggemet fognám..."

 

Olyan elvárás ez mintha valaki egész életében ugyanabba a tizenéves csajba akarna szerelmes lenni, aki minden nap új pozícióval lepi meg az ágyban, de ne öregedjen, ne lógjon a melle, ne legyen ráncos (sőt egyre jobban nézzen ki CGI nélkül is), és szüljön neki egy halom gyereket (lehetőleg két évente újat).

 

Éppen ezért nem az a kérdés hogy anno jól sikerült-e a PT, mert az itt most lényegtelen (mellesleg sok szempontból friss, sok szempontból szar lett), hanem az hogy a TFA-val induló sorozatnak merre van esélye továbbvinni a Star Warst úgy, hogy ne degradálódjon hosszútávon egy beteg, kielégíthetetlen éhség reflexévé. Tisztában vagyok vele hogy nem kevés bátorság kell ahhoz, hogy a Disney és az új gárda képes legyen eldönteni NEKIK mi is valójában a Star Wars, és ne csak a biztonságra, a pénzre meg a rajongók elvárásai felé menjenek. De akárki akármit mond, hosszútávon nem a CGI vagy a makettek fogják eldönteni a SW jövőjét, hanem az INNOVATÍV történet mesélés, az új ötletek, tartalmas karakterek és a koherens sztori, ami kibővíti, elmélyíti és nem átszínezi a mítoszt.

 

Ez úgy látom sokakat megoszt majd, de nagyon fontos döntés lesz mind JJA és azt őt követő rendezők / forgatókönyvírók tovább lépésének a szempontjából, és a rajongóknak is, mert a neten olvasott kommentek végeláthatatlan tengeréből számomra az jön le hogy mindenki másként tekint a sagára. Márpedig sem JJ, sem az utána következő rendezők és írók nem fognak tudni megfelelni mindenkinek, bele kell állniuk egy határozott elképzelésbe, és azt végigvinni, ha nem csak újra akarnak sorszámozni egy új trilógiának hazudott OT sorozatot (őszintén remélem hogy nem így lesz).

 

Mikor a párommal kifelé sétáltunk a moziból, többek közt az is felmerült, hogy most mit láttunk? Egy akciófilmet, valami dögös blockbustert, mesét, drámát, fantasy-t, vagy mit? A PT simán politikai thrillernek is elmenne, úgyhogy jogos a kérdés, hogy a The Force Awakens mi akar lenni?

 

Mondhatjuk, hogy sci-fi, de a műfaj maga is egy eklektikus ketyvasz, ahol totál különböző (akár még kultikusnak tekintett) darabok is olyan messze állnak egymástól mint Makó Jeruzsálemtől. Mert ott van Clarke filozofálgatós Űrodüsszeiája, ami ugyanúgy scifi, mint a horror-hardcore Alien, a moralizálgatós Szárnyas Fejvadász, a pszichedelikus Eredet, az akció-hent Riddick, a coelhoba oltott családdráma Interstellar, a vicces-geek Marsi, a romantikus pszihothriller Solaris vagy a nagybetűs MESE Star Wars. Szerintem ezért sem szerencsés a scifit egzakt műfajként definiálni, mert a zsáner csak egy díszlet, amibe a kreatív írók, rendezők beletehetik a mondanivalót vagy a stílust. Ezt Lucas többé-kevésbé megmutatta a két teljesen eltérő trilógiával is.

 

Így számomra az első felütés nem más, mint hogy minek tekinti majd a Disney és JJA az új trilógiát, ezen belül is minek a nyitányaként az Ébredő Erőt. Hol veszi fel a fonalat, amit ebben a filmben letett, és hogy mit tud még hozzátenni a meglévőkhöz...

 

A Force Awakens egy bianco csekk, néhány ígéretes lehetőséggel (Kylo, a Ren Lovagjai), és néhány ígérettel (Luke, Rey, Poe). Az összes többi csak csillámpor, amit rózsaszín pónik hintenek az éterbe egy varázslatos 1977-es mese remakejében...

 

Köszi ha valaki végigolvasta!

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miből gondolod, hogy csak most keresi fel? Nyilván már ott van, elvégre a térképen is ezt a helyet adta meg. De kérdés, hogy mit csinál itt egész pontosan. Nyilván sokat meditál és elmélyed az erőben, de azon felül: mit eszik/iszik? ki mos rá? hol alszik? van ott vele (néha) más is? stb.....

Erre majd a robot chicken válaszol! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D :D :D

 

Azért az nem ugyanaz, hogy egyedül vagy az isten háta mögötti bolygón egy szigeten, vagy amikor akarsz elmész a közeli vegyesboltba, ahol a tulaj és lánya ia beléd van zúgva... ;)

:)

Viszont Luke valószínűleg nem gyalog ment arra a bolygóra. Ha valami nagyobb hajón érkezett, azon simán ellakhat, nyilván van mosógép is rajta, konyhával is bír, stb. Ha kisebbel, mint mondjuk egy X-szárnyú, nos, az ep5-ben láttuk, hogy abban is el van rejtve egy komplett, minden igényt kielégítő tábor. Vadászni, halászni, gyűjtögetni meg csak tud egy Jedi mester. Legrosszabb esetben felhúz agyagból egy házat és csinál gyökérlevest. :D

 

Olvastam az eredeti angol cikket is meg Bomarr kivonatát is, de egyikből sem az jött le, hogymég mindig keresi...

Nem vagy egyedül, nekem sem jön le ezekből, hogy Luke még csak ezután megy első templomot kajtatni. A térkép a végpontot jelezte, Rey odament, ott találta Luke-ot, ráadásul valamiféle romoknál voltak. Szóval szerintem már rég az első templomnál van.

 

Köszi, hogy beírtad! Tetszik így, bár kérdés, hogy az alvásból való visszatérésnek miért nincs jele a filmben, csak órákkal később?

Nekem nagyon nem tűnik az órákkal későbbnek. Nem sokkal azután, hogy BB-8 odagurult, bejelentették, hogy a Starkiller 15 percen belül lőni fog. Bár az idő elég relatív a Star Wars univerzumában, de még azzal együtt is valószínű, hogy legfeljebb egy óra alatt letudták a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:)

Viszont Luke valószínűleg nem gyalog ment arra a bolygóra. Ha valami nagyobb hajón érkezett, azon simán ellakhat, nyilván van mosógép is rajta, konyhával is bír, stb. Ha kisebbel, mint mondjuk egy X-szárnyú, nos, az ep5-ben láttuk, hogy abban is el van rejtve egy komplett, minden igényt kielégítő tábor. Vadászni, halászni, gyűjtögetni meg csak tud egy Jedi mester. Legrosszabb esetben felhúz agyagból egy házat és csinál gyökérlevest. :D

Harmadik nézésre vettem észre, hogy azért nem teljesen intakt a sziget sem, van egy vágókép, amikor Rey egy ajtó szerű képződményen megy át, (ez akár a Jedi templom ajtaja lehet, akár Luke házáé) illetve utána áttrappol pár használati eszközön, még talán bele is rúg egy serpenyőbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy érdekesség ami feltűnt, és korábban volt róla szó.

Azt írta valaki itt a fórumon, hogy milyen véletlen, hogy pont Hanék találnak rá a Millenium Falconra, mikor Rey meg Finn szöknek vele.

 

Szerintem volt egy erre utaló mondat, amikor azt mondja Han, hogy "Csuvi meg én is rátaláltunk a Falconra, az Első Rend is könnyen rátalálhat." (Ezt fejből írtam ezt a szöveget, de asszem a mondanivaló lényege ez volt.)

Szóval azért keresték ők, ezt az ócskavasat, és nem teljesen véletlenül voltak pont akkor pont ott.

 

 

Valahogy úgy találhatnak rá, mint ahogy a Marvel képregényben Sana is rátalál a gépre. :) Ez spoiler?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, a film leghülyébb jelenete: Starkiller kioffolása után a Falcon visszatér az Ellenállás bázisára...

 

Már akartam írni régebben is: Csubi és Leia egymásra nézés nélkül elsétálnak egymás mellett. WTF??? Han halála után röviddel...... pffffff nem együtt kellett volna sírniuk? Vagy legalább megölelgetni egymást? Meg ha van hulla, ha nincs, végső tiszteletadásban részesíteni Han Solo-t?

 

hmmmmm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na tegnap este elkezdtek özönleni a kamerás verziók, és ezek már jók. Már kameráshoz képest, ha valakit érdekel. Ezen az oldalon rengeteg fajta van már.

 

 

Kösz Kudar. :) Ma megyek újranézmi a filmet. (Eddig nem jött össze :( ) Este majd letöltöm azt akkor már jó lesz a kamerás. (Sajnos nem tehetem meg, hogy minden nap menjek moziba) Még most megnézem szinkronnal, hogy ha hazaértem Pestre akkor felirattal majd az ünnepek után Imaxben még egyszer. Ez alatt meg kb 30X ezt a kamerást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, a film leghülyébb jelenete: Starkiller kioffolása után a Falcon visszatér az Ellenállás bázisára...

 

Már akartam írni régebben is: Csubi és Leia egymásra nézés nélkül elsétálnak egymás mellett. WTF??? Han halála után röviddel...... pffffff nem együtt kellett volna sírniuk? Vagy legalább megölelgetni egymást? Meg ha van hulla, ha nincs, végső tiszteletadásban részesíteni Han Solo-t?

 

hmmmmm

 

Talán Csubi és Leia megölelhették volna egymást, de a nagy Han gyásznak ott nem volt tér. Főleg mert épp annak örültek, hogy szétlőtték a Starkillert. Szerintem senki nem tudta a főhősökön és Leián kívül, hogy Han meghalt. Szerintem jó volt ez így, Rey és Leia ölelkezésével. Han halálával kapcsolatban megjegyezném, hogy nagyon tetszett ahogy Leia megérezte az Erőben a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán Csubi és Leia megölelhették volna egymást, de a nagy Han gyásznak ott nem volt tér. Főleg mert épp annak örültek, hogy szétlőtték a Starkillert. Szerintem senki nem tudta a főhősökön és Leián kívül, hogy Han meghalt. Szerintem jó volt ez így, Rey és Leia ölelkezésével. Han halálával kapcsolatban megjegyezném, hogy nagyon tetszett ahogy Leia megérezte az Erőben a dolgot.

Ha épp olyan fétisünk van, hogy Ep4 párhuzamokat akarunk vonni, akkor Obi-Wannak sem volt halotti szertartása. :) És ráadásul ott még szomorkodni sem nagyon volt idő, mert jöttek a TIE vadászok, hogy üssenek még pár extra lyukat a Falconra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután megszöknek Finn és Poe, a hídon nézegetik Finn fájlját amiben még a gyerekkori képe van. :) Ez is akkora utalás a klónokra mint a ház. :D

Erről lemaradtam, akkor erre is figyelni fogok, mikor másodjára nézem a filmet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éééés megszereztem a Képes Útmutatót! Betértem a Libribe és máris van (csendben megjegyzem, még jó, hogy sehol sem találtam Minden, ami Star Wars című könyvet, mert karácsonyra a családtól megkapom - ismernek, mint a rossz pénzt, csak szólhatnának előre, mert ha az elmúlt napokban belefutok, tuti megveszem, aztán akkor meg jön a blama - de ma szóltak, vagyis apám szólt miközben kocsmából karácsonyfa vadászatra indultunk, szóval, amikor ma belefutottam, már nem volt ingerenciám annak megvételére). Szóval, megvan, ami nagyon sokat fog adni az én jövendőbeli értékelésemhez (most már megvárom a szerdai második megtekintést). Addig is, valami ilyesmi következik a következő órákban (a Chuck sorozat ismerői előnyben):

http://www.youtube.com/watch?v=JLopJjhwhcA

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felmerült egy kérdésem:

Mikor Kylo meglátja a Skywalker-kardot Finn kezében, ráüvölt, hogy az a kard Őt illeti..

Honnan tudja, mikor láthatta a családi örökséget?

Családi fotóalbumban, ahogy a nagybácsi edz a Dagobah-n? :P

Az jutott eszenbe, hogy mi van ha az alábbi fényképen nem Luke kardja és keze látható?

CakF7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

kinagyítva:

cuccc_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Szóval, lehet, hogy ez nem egy kéz és a kard. Végülis gondoljunk bele. Előbb a kéz és a kard esik le, aztán Luke, ráadásul ki mondta, hogy ugyanoda estek?

A kéz, Vader szemszögéből balra esik még a balkon környékéről, aztán Luke még kimászik az antennára és szintén Vaderhez képest jobbra "ugrik" le és persze ugye pár méterrel odébbról..

És ahová Luke esik a csőbe és megakad, valószínüleg a kard is megakadt volna, és látnunk kellene, mikor Luke odaér. De nem látjuk.

starwars5script374_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha meg a kard és a kéz alatt is kinyílt a zsilip, akkor meg korábban esik bele a semmibe és akkor meg nem kéne látnunk azt vagy valamit, mikor Luke kipottyan az antennára.

De ha továbbcsúszott Luke-nál mert könnyebb, akkor is máshová kerül..

 

Szóval: Mi van, ha egyszerűen csak a Felhővárosban kellett átnézni a szellőzőrendszert, mert nem esett a kard a gázbolygóba.

És mi van ha Kylo-nak már megvolt egyszer és Maz egy kaland során vette a birtokába.

Mert Kylo szerintem csak úgy ismerheti fel a kardot, ha életében látta és nem feltehetőleges családi anekdotákból..

És persze lehet ennek köze Rey erő-látomásához Maz-nál, ami mit ad isten egy Felhővárosi helyszínnel nyit? :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne tudni mi a hivatalos álláspont erről a képről. Mármint, hogy mi van rajta.

Mi rajongók eddig mindig a kezet és a kardot vizionáltuk ,de most, hog körbejártam, rájöttem, hogy ez nem logikus. Valószinüleg nem lehet az.

És lám a az alkotók nem kicsit építenek a kardra, tehát szerintük sem veszett a gázbolygóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.