Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?  

41 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a hetedik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Szirmai S*ggarc "vélemény?"-e:

 

 

Nincs bajom a film (VII. rész) értékelésével alapvetően (kivéve a számomra vállalhatatlan hülye stílusát), de hogy muszáj újra... és újra... és újra... és ÚJRA!!! a Prequelbe rúgni, ezzel már nagyon tele a t*köm!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki ez a csávó? :)

 

 

Jókat röhögtem :lol: Egyértelműen önjelölt filmesztétát játszik a srác, a többi önjelölt mintájára. :) Ja.. azért azt hozzátenném, hogy a srác mond olyan elképesztő baromságokat... hogy a fal adja a másikat! :D:lol: :lol:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki ez a csávó? :)

 

Az elhangzottak alapján egy tízéves pöcs (bevallása szerint nem élt még akkor, amikor az előző hat filmet gyártották - bár szvsz lövése sincs arról, az mikor volt...).

 

Szirmaival viszont egyetértek, már miután lehántottam róla a szánalmas ep1-2-3 divatfikázást, az ízléskérdése részt és a kritikáit sajnos egyre többször elcsesző idétlenkedéseit. Összességében: ha normálisan viselkedne a videó alatt, mint régen, tudnám értékelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig csak egy Rent láttunk. Jelenleg nincs több, csak Kylo. A többi Ren-t csak e jövőlátomás erejéig láttuk. Szerintem Snoke házi kedvence Kylo az erőérzékenysége miatt különleges, de pont a labilissága miatt semmiképpen sem másodvezető, mint pl: Vader. Megvan az egészséges rivalizálás Hux-al, amit Snoke gerjeszt. Szerintem Kylo-t nem érdekli a Firs Order, a politika, a hatalom. Lenézi Huxot, sőt Snoke-ot is, végül is ő egy Sith vérrokona leszármazottja, vele van az erő.Saját tervei vannak, és inkább ö használja fel a Firs ordert a céljaira, mintsem fordítva. Hidd el ha megérik rá az idő eltiporja Hux-ot, Snoke-ot, mindenkit aki az útjába mer állni, legjobb példa Han Solo. Szerinted bárki meggátolhatja a terveiben?

 

Honnan veszitek, hogy az jövőlátomás? Szerintem a múlt. Eleve látjuk Bespint, ami a múlt, Reyt, ahogy otthagyják Unkar Plutt-tal a Jakkun, ami szintén a múlt. Szerintem ez az a kép, amikor Ren megölte néhány társával (akik szintén Luke tanítványai lehettek, de tuti, h még hallunk róluk, hiszen JJ mesélt a Knights of Renről, és ezek nem voltak ebben a filmben) Luke többi tanítványát, és ezért nincsen egy fiatal Jedi-tanonc sem az ellenállásnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két apróság tűnt föl tegnap:

 

Az egyik,mikor Han elkéri Chewietől a nyílpuskát Katana kastélyánál, kipróbálásra... a baj csak az, hogy mikor meglőtték a vukit a hajón, akkor már kivette a kezéből és lőtt vele. Hiába, a kor szenilissé tesz...

 

A másik meg, Rey mondta BB8-nak, hogy Finn majd elvisz az Illiniumra. Utána feláll és mondja finnek, hogy még nm is tudom a neved... :roll: ... nos, ő még nem lehet szenilis...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt jövőlátomás. Ezt csak A pécsi írta, de szerintem ő sem így értette.

 

Ebben a látomásban elsősorban a múltat látjuk egy egy villanás erejéig, a jövőt a látomás legvégén.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két apróság tűnt föl tegnap:

 

Az egyik,mikor Han elkéri Chewietől a nyílpuskát Katana kastélyánál, kipróbálásra... a baj csak az, hogy mikor meglőtték a vukit a hajón, akkor már kivette a kezéből és lőtt vele. Hiába, a kor szenilissé tesz...

 

A másik meg, Rey mondta BB8-nak, hogy Finn majd elvisz az Illiniumra. Utána feláll és mondja finnek, hogy még nm is tudom a neved... :roll: ... nos, ő még nem lehet szenilis...

Rossz a fordítás. Az eredetiben nem mondja Finn nevét egész addig, amíg nem tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két apróság tűnt föl tegnap:

 

Az egyik,mikor Han elkéri Chewietől a nyílpuskát Katana kastélyánál, kipróbálásra... a baj csak az, hogy mikor meglőtték a vukit a hajón, akkor már kivette a kezéből és lőtt vele. Hiába, a kor szenilissé tesz...

 

A másik meg, Rey mondta BB8-nak, hogy Finn majd elvisz az Illiniumra. Utána feláll és mondja finnek, hogy még nm is tudom a neved... :roll: ... nos, ő még nem lehet szenilis...

 

Egyik dolog sem vezethető vissza a szenilitásra.

 

1. felvetés. Han a teherhajón lőtt Chewie pityujával egyet. Ott is láthatóan tetszett neki a stuki. De ugye tudjuk (főleg aki játszott SW játékokkal) hogy ez a fajta fegyver tőbb féle módban is tud lőni. Lehet úgymond tölteni a töltetet, hogy erősebbet lőjön. Han a puska 2. elkérésénél láthatóan ezt a lövési módott akarta még kipróbálni. Nekem egy pillanatig sem jutott eszembe a szenilitás.

 

2. felvetés. Nos ez valószínűleg egy nagyon szerencsétlen szinkron/fordítás hiba!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két apróság tűnt föl tegnap:

 

Az egyik,mikor Han elkéri Chewietől a nyílpuskát Katana kastélyánál, kipróbálásra... a baj csak az, hogy mikor meglőtték a vukit a hajón, akkor már kivette a kezéből és lőtt vele. Hiába, a kor szenilissé tesz...

 

A másik meg, Rey mondta BB8-nak, hogy Finn majd elvisz az Illiniumra. Utána feláll és mondja finnek, hogy még nm is tudom a neved... :roll: ... nos, ő még nem lehet szenilis...

Nem tudom, milyen nyelven nézted (szinkronosan még nem láttam), de ez a feliratban ez szimplán el volt cseszve - gyanúm szerint magyar szinkronban úgyszintén. Han angolul nem azt mondta, hogy kipróbálná, hanem csak szimplán elkérte. Felteszem, tetszett neki az első kör és akart még kicsit lövöldözni vele.

Rey meg angolban nem szólítja nevén Finnt azelőtt, hogy megtudná a nevét.

A magyar szöveg gyártói szokás szerint annyira voltak csak a helyzet magaslatán, mint amikor a landolás előtt Anakin szájába adták, hogy "túl forró a hajtómű", miközben az Invisible Hand két perccel korábban kettészakadt... :roll:

 

1. felvetés. Han a teherhajón lőtt Chewie pityujával egyet. Ott is láthatóan tetszett neki a stuki. De ugye tudjuk (főleg aki játszott SW játékokkal) hogy ez a fajta fegyver tőbb féle módban is tud lőni. Lehet úgymond tölteni a töltetet, hogy erősebbet lőjön. Han a puska 2. elkérésénél láthatóan ezt a lövési módott akarta még kipróbálni. Nekem egy pillanatig sem jutott eszembe a szenilitás.

Rossz felvetés, mivel azon túl, hogy a játékok nem kánonok, a filmben egyértelműen nincs másodlagos tüzelési mód. Egyszerűen ott is rossz a fordítás, vagyis inkább, kiváló a ferdítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, milyen nyelven nézted (szinkronosan még nem láttam), de ez a feliratban ez szimplán el volt cseszve. Han angolul nem azt mondta, hogy kipróbálná, hanem csak szimplán elkérte. Felteszem, tetszett neki az első kör és akart még kicsit lövöldözni vele.

Rey meg angolban nem szólítja nevén Finnt, amíg meg nem kérdezi.

A magyar szöveg gyártói szokás szerint annyira voltak csak a helyzet magaslatán, mint amikor a landolás előtt Anakin szájába adták, hogy "túl forró a hajtómű", miközben az Invisible Hand két perccel korábban kettészakadt... :roll:

 

Szinkronosan néztem, kétszer, s már az első esetben is feltűnt. Rey mondja BB8-nak Finn nevét, majd megkérdezi tőle, hogy hívják... :D

 

A Solo ügyben annyira nem vagyok biztos,de szerintem így volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig én is még csak szinkronosan láttam de valszeg egy ő (HE) helyett toltak valahogy egy FINN-t, hogy hogy? Az rejtély! Nyilván helyesen így kellene szólnia: "Ő ellenálló..." és nem úgy, ahogy volt is, hogy "Finn ellenálló..."

 

-------------------

Rossz felvetés, mivel azon túl, hogy a játékok nem kánonok, a filmben egyértelműen nincs másodlagos tüzelési mód. Egyszerűen ott is rossz a fordítás, vagyis inkább, kiváló a ferdítés.

 

Aláírom. Bár ahogy a nem kánon EU-ból is meríthet, úgy az SW játékokból is ennyi erővel, de elfogadom, hogy mellélőttem. Szoktam mellélőni, de azért nem csináltam belőle sportot ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinkronosan néztem, kétszer, s már az első esetben is feltűnt. Rey mondja BB8-nak Finn nevét, majd megkérdezi tőle, hogy hívják... :D

 

A Solo ügyben annyira nem vagyok biztos,de szerintem így volt.

Ismételten, el van b*szva a magyar szinkron. Ezért kell a filmeket eredeti nyelven nézni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismételten, el van b*szva a magyar szinkron. Ezért kell a filmeket eredeti nyelven nézni. ;)

 

 

Meglesz úgy is, de miután ebben az évben itt kettő!! darab időpontban vetítik,még nem volt rá mód. :angry:

 

A "He's gonna help us." eleje lett Finn-re forditva.

 

Hát ez király. :facepalm:

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt az egy hibát leszámítva egyébként teljesen korrekt szinkron volt. Még az zavart mikor azt mondja Leia: "van még benne fény". De a hangok jók voltak, illettek a karakterekhez

 

Semmi baj nem volt valóban a hangokkal, sőt! Szerintem is nagyon jók voltak! És jó volt a régieket is a korábbi szinkron hangjukon viszont hallani. De azért figyeljenek már jobban a fordítók! Azért ilyen hibákkal kiadni egy fordítási szövegkönyvet egy ekkora volumenű filmhez... hogy volt ez ellenőrizve? Semmi esély nincs már ennek az utólagos korrigálására? Arcpirítóan komoly baki!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi baj nem volt valóban a hangokkal, sőt! Szerintem is nagyon jók voltak! És jó volt a régieket is a korábbi szinkron hangjukon viszont hallani. De azért figyeljenek már jobban a fordítók! Azért ilyen hibákkal kiadni egy fordítási szövegkönyvet egy ekkora volumenű filmhez... hogy volt ez ellenőrizve? Semmi esély nincs már ennek az utólagos korrigálására? Arcpirítóan komoly baki!

Gyűrűk Uránál anno javitották a félreforditásokat (ott tömve volt hibákkal az egész.... Szarumán például egyszer arról beszélt hogy az új orkokat uruk hai elleni harcában fejlesztette ki miközben az uruk hai az újfajta orkok neve volt stb.) De ehhez ha jól rémlik az is kellett, hogy a forgalmazónak rengeteg rajongó jelezzen, hogy ez igy nagyon nem lesz jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt jövőlátomás. Ezt csak A pécsi írta, de szerintem ő sem így értette.

 

Ebben a látomásban elsősorban a múltat látjuk egy egy villanás erejéig, a jövőt a látomás legvégén.

Ezt egy kicsit vitatnám. Ha a Ren lovagokat éppen akkor látjuk amikor vélhetően Luke jedi iskoláját írtják ki, akkor a látomásbeli keresztkardos nem Kylo. Egyszerűen Kylo sok évvel korábban az írtáskor nem nézhet ki úgy mint most, kb olyan idős lehetett mit a Jakkun hagyott Rey, kisfiú. Szerintem Rey és Ben Solo úgyanakkor tanult Luke-nál, csak valamiért Rey nek amnéziája van. Ezért gondolom, hogy jövőlátomás, és azért Rey nek jelent meg, mert ha nem állítja meg időben Kylo Rent akkor Ő és a társai a jövendőbeli Ren lovagok végig fogják dúlni a galaxist és mindenkit legyilkolnak aki szembe mer velük szálni. Mi van ha Snoke írtotta ki a jedi iskolát és magával vitte a kis Ben Solot, Luke pedig a lányát Rey-t éppenhogy csak el tudta relyteni a Jakkun? Mi van akkor ha Snoke a sérüléseit Luke-tól szerezte? Én így értelmeztem, de ki tudja mia helyzet.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az említett ordas hibától eltekintve egyébként szerintem korrekt volt a szinkron, főleg Kylo esetében. Ott úgy oldották meg, hogy sisakban Szabó Sipos Barnabás adta a hangját némileg torzítva, de sisak nélkül már egy fiatalabb hangú színész. Ez a megoldás nekem tökre bejött, nem is volt rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az említett ordas hibától eltekintve egyébként szerintem korrekt volt a szinkron, főleg Kylo esetében. Ott úgy oldották meg, hogy sisakban Szabó Sipos Barnabás adta a hangját némileg torzítva, de sisak nélkül már egy fiatalabb hangú színész. Ez a megoldás nekem tökre bejött, nem is volt rossz.

Kylo Ren hangja Zöld Csaba volt, és sehol sincs jegyezve, hogy Szabó Sípos Barnabás részt vett volna a film szinkronmunkálataiban. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, megnézted ma másodjára?

 

Év elején visszatért a szinkronmunkákhoz. Pl. a Holnapoliszban is újra ő volt Clooney hangja.

Akkor akár Merr-nek igaza is lehet. Kíváncsi leszek, szinkronosan meg akarom nézni én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén eddig a 4-5 között vacilláltam. Ma tekintettem meg másodszorra ezúttal szinkronnal(...). Olyan ötöst adtam neki, ami már majdnem hatos. Több helyen szinte elsírtam magamat, erőt kellett venni, hogy ne tegyem. Másodjára nem volt gyors, tudtam figyelni a részletekre. Elképesztő az egész! :o A más stílust simán beírhatjuk az eltel 30 év rovatába. Úgy mint az EPI -nél. Írni fogok róla egy kilométert de egyelőre csak tátogok mint egy hal.

 

Azt azért valaki tényleg megmagyarázhatná, hogy miként láthatta Finn a Hosnian Prime és a többi bolygó pusztulását? Szinte élőben nézték végig a Takonada felszínéről.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén eddig a 4-5 között vacilláltam. Ma tekintettem meg másodszorra ezúttal szinkronnal(...). Olyan ötöst adtam neki, ami már majdnem hatos. Több helyen szinte elsírtam magamat, erőt kellett venni, hogy ne tegyem. Másodjára nem volt gyors, tudtam figyelni a részletekre. Elképesztő az egész! :o A más stílust simán beírhatjuk az eltel 30 év rovatába. Úgy mint az EPI -nél. Írni fogok róla egy kilométert de egyelőre csak tátogok mint egy hal.

 

Azt azért valaki tényleg megmagyarázhatná, hogy miként láthatta Finn a Hosnian Prime és a többi bolygó pusztulását? Szinte élőben nézték végig a Takonada felszínéről.

Dettó. Még a kérdésem is ugyanaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.