Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Rey sok idegennel találkozik a Jakkun ezért megtanult nem emberi nyelveket is, mint a vuki és a bináris asztromech nyelv. A lány adatlapját olvasva inkább az az ember érzése, hogy egy ezermester a lány. A mostoha körülmények szinte mindenre megtanították.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Kylonak is bejött az egyik tanítvány, és mikor mindketten veszélybe kerültek, akkor Luke inkább Rey anyját mentette meg, ami megadta a kezdőlökést Kylonak a sötét oldal felé.

Arról volt szó, hogy Kylo kb. 15 éves volt, amikor mindez történhetett. Ilyen korban még nem szoktak az emberek szerelemféltés címén rossz útra térni. :)

 

 

Rey sok idegennel találkozik a Jakkun ezért megtanult nem emberi nyelveket is, mint a vuki és a bináris asztromech nyelv. A lány adatlapját olvasva inkább az az ember érzése, hogy egy ezermester a lány. A mostoha körülmények szinte mindenre megtanították.

Biztos számít, hogy az átlagosnál jobban és muszájból gyorsabban kellett alkalmazkodnia, de ha nem lett volna eleve ügyes, jó kézügyességű és nagyon fogékony mindenre maga körül, fele ilyen jól sem sikerült volna. Nagyon tehetséges. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez lett volna a fő kérdésem. Miért hagyták nyitva a rámpákat úgy hogy én is loptam a hajót? Ez nem életszerü. Ez olyan minthogy lopok egy Bentleyt hátha nem tudják vezetni. Szerintem ez inkább baki. Úgy lett volna jó ha Rey és Finn rohannak a Falcon felé és valamelyiküknek rá kell jönnie hogy nyilík a rámpa. De az hogy nyitva van egy olyan helyen ahol nagyon sok a bünöző elem az nonszensz.

Abban meg tuti biztos vagyok hogy Rey nem Skywalker ivadék. Teljesen kizárt hogy Luke lánya legyen. Gondoljunk már bele , Endor után annyi teendő közepette Luke csajozott volna? Teljesen karakteridegen a dolog.

Logikailag is kizárt hogy Skywalker legyen.. Sky ezt neked is írom válaszként. KIZÁRT.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen kizárt hogy Luke lánya legyen. Gondoljunk már bele , Endor után annyi teendő közepette Luke csajozott volna? Teljesen karakteridegen a dolog.

Logikailag is kizárt hogy Skywalker legyen.. Sky ezt neked is írom válaszként. KIZÁRT.

Rey kb 10 évvel Endor után született. Ennyi idő bőven elég lehetett arra,hogy Luke "becsajozzon", plusz elkezdjen Jedi Rendet építeni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak érvek pro és kontra is. A magam részéről már írtam néhány néhány hsz-t, miért gondolom/remélem, hogy Rey Skywalker. Még nem vagyunk abban a fázisban, hogy bármi is "KIZÁRT" legyen. :)

Szerintem valószínűbb, hogy Skywalker, mint az ellenkezője. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez lett volna a fő kérdésem. Miért hagyták nyitva a rámpákat úgy hogy én is loptam a hajót? Ez nem életszerü. Ez olyan minthogy lopok egy Bentleyt hátha nem tudják vezetni. Szerintem ez inkább baki. Úgy lett volna jó ha Rey és Finn rohannak a Falcon felé és valamelyiküknek rá kell jönnie hogy nyilík a rámpa. De az hogy nyitva van egy olyan helyen ahol nagyon sok a bünöző elem az nonszensz.

Tudjuk egyáltalán, hogy miképp lehet nyitni egy hajó rámpáját a SW univerzumban? Van hozzá kis távirányító, mint a kocsikhoz? :) Csak mert kívülről nyilván nincs gomb vagy ilyesmi. Ha meg pillanatok alatt meg lehet hack-elni valahogy kívülről is, akkor nincs nagy jelentősége a dolognak. De amúgy ez szerintem tipikusan egy olyan dolog, ami csak a gördülékenyebb filmélményért van így. Gondoljunk bele, hogy Rey és Finn sprintelve menekülnek, aztán nekiállnak keresni hol és hogyan lehetne bejutni a hajóba. Elég groteszk lenne. :)

Amúgy meg célravezetőbb lehet nyomkövetőt rejteni a hajóba. Sőt, most pont az jutott az eszembe, hogy vajon ez nem történt-e meg. Plutt feladata volt Rey-t a bolygón tartani és készülhetett rá, hogy egyszer netán elköti a hajóját. Ha meg ő nem, akkor akár más. Ha elég dörzsölt volt, akkor miért ne? Ha pedig volt benne és Rey-ek nem kapcsolták ki, akkor akár Luke rejtekhelyét is lenyomozhatják. Mondjuk ezt nem tartom túl esélyesnek, de ki tudja. :)

 

Abban meg tuti biztos vagyok hogy Rey nem Skywalker ivadék. Teljesen kizárt hogy Luke lánya legyen. Gondoljunk már bele , Endor után annyi teendő közepette Luke csajozott volna? Teljesen karakteridegen a dolog.

Logikailag is kizárt hogy Skywalker legyen.. Sky ezt neked is írom válaszként. KIZÁRT.

A hatalmas magabiztosság mögül be tudnál dobni esetleg pár érvet is az elméleted mellett? ;) Csak mert önmagában ez a "nem volt ideje csajozni" nem épp erős. Történtek a "kieső" 30 évben komolyabb dolgok is annál, mint hogy Luke összehozzon egy porontyot. Főképp, hogy Rey már kislány volt, amikor elárulták a Rendet, az Első Rend is csak később alakult, tehát Luke "becsajozása" a feltételezett békeidőszakhoz köthető, amikor szerintem bőven lehetett erre ideje. Ha Anakin-nak volt a klónháborúban egy szenátorral, vagy épp Leia-nak a polgárháborúban egy csempésszel, akkor Luke-nak is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez lett volna a fő kérdésem. Miért hagyták nyitva a rámpákat úgy hogy én is loptam a hajót? Ez nem életszerü. Ez olyan minthogy lopok egy Bentleyt hátha nem tudják vezetni. Szerintem ez inkább baki. Úgy lett volna jó ha Rey és Finn rohannak a Falcon felé és valamelyiküknek rá kell jönnie hogy nyilík a rámpa. De az hogy nyitva van egy olyan helyen ahol nagyon sok a bünöző elem az nonszensz.

Azért egy Bentley-t nagyságrendekkel könnyebb vezetni, mint egy űrhajót, ebben remélem, megegyezhetünk. :) Például nagyon jól tudjuk, hogy Finn baromira nem tud űrhajót vezetni, így ő hiába futott volna fel a rámpán, legfeljebb sakkozhatott volna a Falconon. Nem utolsó sorban, ha ez baki, akkor egy igencsak sűrűn elkövetett, következetes baki, mert eddig az ep1-2-3-4-5-6-ban, a The Clone Warsban és a Rebelsben is állandóan nyitva hagyták a királyi jacht, a szenátori jacht, a Falcon, a Twilight és a Ghost rámpáját, ha hőseink elmentek valahová.

 

Tudjuk egyáltalán, hogy miképp lehet nyitni egy hajó rámpáját a SW univerzumban? Van hozzá kis távirányító, mint a kocsikhoz? :) Csak mert kívülről nyilván nincs gomb vagy ilyesmi. Ha meg pillanatok alatt meg lehet hack-elni valahogy kívülről is, akkor nincs nagy jelentősége a dolognak. De amúgy ez szerintem tipikusan egy olyan dolog, ami csak a gördülékenyebb filmélményért van így. Gondoljunk bele, hogy Rey és Finn sprintelve menekülnek, aztán nekiállnak keresni hol és hogyan lehetne bejutni a hajóba. Elég groteszk lenne. :)

Mivel Han és Chewie is bejutott valahogy a Falconba az Eravana hangárjában - márpedig nem Rey-ék eresztették le nekik a rámpát -, így nyilván át lehet jutni a zárt rámpán is kívülről. Mellesleg az, hogy milyen gyorsan bejutottak Hanék, jelzi, mennyit ér a zárt rámpa a tolvajokkal szemben. :)

 

Amúgy meg célravezetőbb lehet nyomkövetőt rejteni a hajóba. Sőt, most pont az jutott az eszembe, hogy vajon ez nem történt-e meg. Plutt feladata volt Rey-t a bolygón tartani és készülhetett rá, hogy egyszer netán elköti a hajóját. Ha meg ő nem, akkor akár más. Ha elég dörzsölt volt, akkor miért ne? Ha pedig volt benne és Rey-ek nem kapcsolták ki, akkor akár Luke rejtekhelyét is lenyomozhatják. Mondjuk ezt nem tartom túl esélyesnek, de ki tudja. :)

Ezt úgy nagyjából teljes egészében kizártnak tartom. Nemhogy nem érzem azt, hogy Plutt ilyen előrelátó lenne, vagy ennyire foglalkozna Rey-jel, de még csak utalás sincs rá a filmben. Sok mindenki feltűnt a Falcon körül, de pont Plutt egyszer sem, márpedig, ha annyira ragaszkodna a Falconhoz és Rey-hez, hogy nyomkövetővel játszadozzon, akkor ő lett volna az első befutó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Han és Chewie is bejutott valahogy a Falconba az Eravana hangárjában - márpedig nem Rey-ék eresztették le nekik a rámpát -, így nyilván át lehet jutni a zárt rámpán is kívülről. Mellesleg az, hogy milyen gyorsan bejutottak Hanék, jelzi, mennyit ér a zárt rámpa a tolvajokkal szemben. :)

Lehet még volt neki egy "távirányítója" a régi időkből. :D Amúgy lehet, hogy a Jakku-n tényleg annyira nem járnak pilóták, hogy nem is feltételezték, hogy bárki el tudná vezetni. :)

 

Sok mindenki feltűnt a Falcon körül, de pont Plutt egyszer sem, márpedig, ha annyira ragaszkodna a Falconhoz és Rey-hez, hogy nyomkövetővel játszadozzon, akkor ő lett volna az első befutó.

Nem ő rohant ki, hogy övé a hajó, amikor elkötötték? :) De igaz, nem túl valószínű, hogy ennyire foglalkozott volna a dolgokkal. Amúgy mindenki azon akad fenn, hogy miért volt nyitva a rámpa, miközben az egész hajó ott állt a semmi közepén, még csak le se volt takarva rendesen. Igazából csak a jelzőfények és egy LED-fal hiányzott volna hozzá, hogy "itt a Millenium Falcon, vidd nyugodtan!". :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ő rohant ki, hogy övé a hajó, amikor elkötötték? :) De igaz, nem túl valószínű, hogy ennyire foglalkozott volna a dolgokkal. Amúgy mindenki azon akad fenn, hogy miért volt nyitva a rámpa, miközben az egész hajó ott állt a semmi közepén, még csak le se volt takarva rendesen. Igazából csak a jelzőfények és egy LED-fal hiányzott volna hozzá, hogy "itt a Millenium Falcon, vidd nyugodtan!". :D

Ő rohant ki, de csak a ház "kertjébe", nem a szomszéd városba szaladt át vagy a sztrádán vette üldözőbe. :P:D

Lehet, hogy a jakkuiak azt sem tudták, hogy a Falcon még működik. Mondjuk nem feltétlen kellett egyből a Falconra gondolniuk, hiszen YT-1300 éppen elég szaladgál az űrben ahhoz, hogy ne lehessen csak a külleme alapján felismerni - még Rey, aki ismerte a hajót, sem tudta, hogy az a Falcon. Amúgy Plutt lehet át is nevezte. De visszatérve, Rey szavai alapján a Falcon működésképessége lehet nem volt evidens, Plutt sem repült vele évek óta. Szerintem azt letették oda, és annyi, mindenki döglött hajónak hitte, egyike, a bolygó roncsainak, csak ez a talpain állt. Ez is lehet egy ok arra, hogy miért nem kísérelte meg senki ellopni.

Bár továbbra sem értem, hogy hat film és két sorozat után miért most kezd el mindenki a nyitott rámpán fennakadni. Mos Eisley-ben és Cloud City-ben is simán elvihette volna bárki a hajót. Ott van a kis találkozó Jabbával, Han és Chewie sehol, Jabba pedig a nyitott rámpán kiabál befelé. Hát simán elvihette volna a Falcont a tartozásért cserébe.

 

Amúgy QuadJumper rámpája is nyitva állt, oda is simán fel tudtak volna szaladni hőseink, ha nem pukkad ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Lehet, hogy a jakkuiak azt sem tudták, hogy a Falcon még működik. Mondjuk nem feltétlen kellett egyből a Falconra gondolniuk, hiszen YT-1300 éppen elég szaladgál az űrben ahhoz, hogy ne lehessen csak a külleme alapján felismerni - még Rey, aki ismerte a hajót, sem tudta, hogy az a Falcon.

Az még hagyján, de Kylonak sem esik le, mikor a tiszt beszámol neki a hajó típusáról, pedig ő akár még lehetett is rajta, láthatta is az apját vezetni azt. Szóval elég sok ilyen lehet szerte a galaxisban, a Falcon csak egy a sok közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ez meg a másik. Bár miután megtudta Snoke-tól, hogy Hanhoz került BB-8 (apropó...), valószínűleg leesett neki a tantusz - annak ellenére, hogy mint kiderült, a Falcon és Han nem mindig jár együtt. :)

Ha azt vesszük, a hadihajók különböző válfajait leszámítva YT-1300-ast láttunk a legtöbbet. Eleddig négy szerepelt a hét filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rey - Luke témához: számomra már az első megtekintésnél nagyon hangsúlyos volt a látomás jelenet. Egyből le is jöttek a helyszínek, és a kapcsolódási pont. Ez pedig Luke Skywalker. Ezért jelenik meg a Bespin és Darth Vader motívuma első helyszínként (nem igen lenne ott keresnivalója Rey-nek), aztán maga Luke és a mészárlás jelenete, és számomra ebbe a sorba kapcsolódik a kicsi Rey jakku-i megjelenése és a jövő szelete (amit csak a következő jelenetben Maz magyaráz meg, mégpedig azzal, hogy az akit keres vagy akire számít nem a múltban, hanem a jövőben vár Rey-re). Tehát a lényeg: az Erő Luke-hoz kapcsolódó múltbéli eseményeket jelenít meg Rey számára, olyanokat, amikhez kora miatt egyértelműen köze sem lehet, majd kronológiailag haladva eljutunk a Jakku-ra, ahol így az elméletem szerint Luke hagyja ott, a havas erdő pedig pedig már a jövő, ahol az Erő valóban felébred Rey-ben, mikor Kylo-val való párharc során behunyja a szemét, elkezdi megérteni az Erő mibenlétét és hinni benne, ez a lépés pedig mint tudjuk, a film végére elvezeti Luke-hoz - így a jövő kép is Luke-hoz kapcsolható. Így azt mondom, közük kell, hogy legyen egymáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de a kard nincs Luke-nál a mészárláskor, nem? Vagy legalábbis nincs erre vonatkozó információnk. Egy Ren lovagnál esetleg ott lehet, ahogy Rog arra korábban felhívta a figyelmünket, de ez sincs megerősítve a filmben.

Lehet, hogy most elvesztem kicsit az infók között, de miért is kéne Luke-nál lennie? Vagy lemaradtam valamiről? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy most elvesztem kicsit az infók között, de miért is kéne Luke-nál lennie? Vagy lemaradtam valamiről? :)

Én is elvesztem. Ha az én hozzászólásomra reagáltál Donát, akkor itt nem arról van szó, hogy nála van-e a kard vagy sem. Szerintem az új trilógiában misztikusabb szerepet fog kapni maga a fénykard is, kicsit úgy mint a Harry Potterben a varázspálca. A pálca választja a varázslót. A fénykard választja a Jedit. Valami olyat mond Maz Rey-nek, hogy a kard téged szólított, vagy nem is tudom most pontosan. A lényeg, hogy addig a pontig, míg a dobozban volt, Luke-hoz tartozott és követte az útját (az Erőn keresztül vagy tudom is én). Azt követően Rey-é a kard, hozzá száll a végső csatában és nem Kylo-hoz és Luke sem veszi el a film végén, nem is ő fogja használni hanem Rey (szerintem). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, én valamiért úgy gondoltam, hogy a "kard" csak olyan dolgokat tud megmutatni Luke életéből, ahol a kard maga is ott tartózkodott. De persze ez lehet teljesen független tőle, csak fura, hogy a kard érintése hozza akkor ki a látomást. Jobban végiggondolva persze így logikus, hiszen Rey Jakkun történő elhelyezésekor aligha lehetett ott a kard.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, én valamiért úgy gondoltam, hogy a "kard" csak olyan dolgokat tud megmutatni Luke életéből, ahol a kard maga is ott tartózkodott. De persze ez lehet teljesen független tőle, csak fura, hogy a kard érintése hozza akkor ki a látomást. Jobban végiggondolva persze így logikus, hiszen Rey Jakkun történő elhelyezésekor aligha lehetett ott a kard.

Ja, értem már. A kard szerintem a kristályon keresztül az Erővel van szorosabb kapcsolatban és így idézhette elő Rey látomását. Ilyen szempontból szerintem nincs köze ahhoz, hogy hol volt ténylegesen. Bár erről is "tudna mit mutatni" (csak nem nagyon illene a képbe), de akkor a PT-ig illene visszanyúlni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még nem zárja ki azt higy Skywalker is egyben (pl. ha Kenobinak volt egy lánya, és végül ő lett Luke csaja, végülis még korban is egyidősek lehettek nagyjából)

 

Bár én nem örülnék, ha Obi-Wannak született volna gyereke

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy érdekes teória

Hallottam róla, de túl merésznek gondolom. Szép és jó, amiket leír, de ahhoz kellenének a szülők is, szóval egy Obi-Wan utód. Ami már tényleg eléggé felforgatná az eddigi elképzeléseinket. Ha Satine-t nem öli meg Maul, akkor egyébként még nem is tartanám annyira elképzelhetetlennek, bár akkor se gondolnám valószínűnek. Sőt, jobban belegondolva, igazából minden tekintetben nagyon perverz ötletnek látom az egész teóriát. :)

 

Szerk.:

Azt a mindenit neki, Yoda, Te aztán még megspékelted a dolgot rendesen. :D Hát ha ez így bejön, akkor fizetek pár sört mindkettőtöknek. ;):D

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az öreg biztos mondta Luke-nak az endori ünneplés közepette, hogy "te figyelj már, van egy lányom a Tatooine-on, igazán ránézhetnél, mi van vele" :D

Zseniális, a vén salabakter. :D Abból a jelenetből már csak az hiányzott volna, ahogy Anakin a hír hallatán lassan és sokallóan az öreg Kenobi felé fordítja a fejét és elsüt egy grimaszt, mint a TCW-ben Satine kapcsán. :D Lehet Yoda is rá célzott, amikor mondta, hogy van más is, nem pedig Leia-ra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy valami régi rokona, csak hibernálva volt. :D

 

Komolyra fordítva a szót, az tényleg furcsa lehet kicsit, hogy Obi-Wan fiatal és idős formában is szólt hozzá a látomásában. Főképp azért, mert csak az Ep.4-ben, öreg korában vált Erőszellemmé, a látomásban mégis hallatta magát fiatalon. Mondjuk ha jól tudom, akkor Yoda is szólt hozzá. Komoly dolgok ezek, pont csak a Skywalker-ek nem tették tiszteletüket a látomásban, ill. Kylo igen. Kulcsfontosságú lehet az a látomás, aztán az is lehet, hogy már nem kezdenek vele semmit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komoly dolgok ezek, pont csak a Skywalker-ek nem tették tiszteletüket a látomásban, ill. Kylo igen.

 

Ott volt Luke is ;)

 

Amúgy olyat is olvastam, hogy Rey azért Kenobi, mert az első komolyabb mutatványa elmetrükk volt. Az előző 6 filmben pedig az elmetrükk szinte Obi-Wan védjegyévé vált, mert legtöbbször tőle láttuk, és neki mindig sikerült is :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott volt Luke is ;)

Ott, de kevésbé "személyes" módon, mint mondjuk Obi-Wan. :)

 

Amúgy olyat is olvastam, hogy Rey azért Kenobi, mert az első komolyabb mutatványa elmetrükk volt. Az előző 6 filmben pedig az elmetrükk szinte Obi-Wan védjegyévé vált, mert legtöbbször tőle láttuk, és neki mindig sikerült is :P

Na ez tipikusan egy olyan dolog, aminek szerintem aztán abszolút semmi jelentősége nincs. :D Főképp, hogy Rey első komolyabbnak nevezhető (és konkrétan Erőhasználathoz köthető) mutatványa az volt, amikor beleolvasott Kylo elméjébe. Ez nem egy klasszikus elmetrükk volt, mint amit később a 007-esen mutatott be és Obi-hoz se sok köze van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.