Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Egyébként hozzátenném, hogy a 7-ben szerintem remekül sikerült megtalálniuk az összhangot e téren. Az új karakterek eleget szerepeltek ahhoz, hogy megkedveljük/megutáljuk őket, ill. lássuk a bennük lévő potenciált. Én nem tartok attól, hogy rájuk ne lehetne felhúzni egy új trilógiát.

Szerintem is remek karakterek. :-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

off

A beidézett jelenetben épp az ellenkezője történik: lekommunikálják. ;)

Sajnos utólag láttam, hogy rosszul szerkesztettem az idézetet (de már nem javítottam ki), véletlenül töröltem a nehéz megoldani részt belőle, szóval nem csak egyetlen mondatra vonatkozott, amit írtam. A lényeg, hogy szerintem a hivatkozott jelenetnél bénára sikerült a kommunikáció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi van, ha Rey Han és Leia gyermeke, de erről senki sem tud, se Han, se Kylo, csak Leia egyedül. Egy eltitkolt gyermek, akit vagy Leia vagy Luke hagyott a Jakkun. Ez az elmélet alátámasztaná, miért ölelgeti annyira Leia Rey-t, és miért egészítik ki egymás mondatait Hannal. És eléggé érdekes lenne egy Kylo-Rey testvérharc. Ráadásul így Rey Skywalker is lenne anyai ágon. Persze ez csak egy kósza gondolat.

Lehet benne valami, talán még tetszene is. :) Az a szép a dolgokban, hogy sok kimenetel lehet. De ez elmondható az egész történetre. Nagyon jól van megírva.

 

Erre írtam én azt, hogy indulhat úgy a film, hogy Rey már réges rég tudja (1 éve), hogy Luke az apja, míg a nézők a film közben jönnek rá. Ha külön teszik le a kezdőhelyükre a karaktereket, még a párbeszédek miatt sem kell aggódni - amiben amúgy igazad volt, hogy körülményes tud lenni. Így Rey sem on screen szembesülne azzal, hogy ő Luke lánya (én vagyok az apád #2 kilőve), viszont a nézők számára meg üthetne, és nem lenne suta az 1 éves kihagyás miatt sem a dolog (Bomarr).

Kylo származása is a film alatt derült ki, Snoke szájába adták a revelációt de nagyon jól sült el.

 

Nem

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo származása is a film alatt derült ki, Snoke szájába adták a revelációt de nagyon jól sült el.

Igen de ott nem volt semmilyen misztikum köré építve, és nem kapott nagy drámaiságot, inkább kissé szájbarágósra sikerült az egész jelenet. Ha pl. egészen a film végéig titokban maradt volna, hogy Kylo kicsoda, és Han avatta volna be a nézőket a hídon, az sokkal inkább hasonlított volna az OT fordulatra - nem azt mondom, hogy az jobb lett volna, de Rey esete inkább az utóbbira hasonlít, tekintve, hogy egy részen keresztül titkolóztak a múltjával kapcsolatban, és egyértelműen pedzegették, hogy később ez fontos lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszakanyarodva a Leia-témához, úgy tudom, hogy az hivatalos álláspont, miszerint a Han-nal való viszonyuk Kylo árulásával romlott meg és ezt követően váltak el. Amúgy a filmből is ez jön le. Ha Leia a balhé előtt lett terhes, akkor nem értem, hogy miért ne tudhatott volna erről Han. A balhé után meg már nehézkesen eshetett volna teherbe (Han közreműködésével legalábbis), hiszen szétváltak. Esetleg annyi holtjátékot tudok elképzelni, hogy Leia terhes lett, de még tartogatta az örömhírt, azonban beütött a krach, összevesztek Han-nal, aki elment, Leia meg nem közölte vele a hírt, a gyereket meg már titkolni kellett, biztonsági okokból. De nekem ez továbbra is necces.

 

Ha már Leia, akkor azt inkább el tudom képzelni, hogy Han (és mondjuk Luke) tudott a terhességéről, Ben viszont még nem. A balhé miatt mégis elváltak Han-nal, a gyereket pedig muszáj volt kiszakítani a családból, hogy Kylo-nak ne jusson tudomására, hogy testvére van. Amikor Rey előkerül, akkor pedig egyszerűen nem tudják hogy elmondani neki a szitut, nem találnak rá megfelelő alkalmat. Ez így nagyjából minden kérdésre választ adna (hogy ezek mennyire működőképesek, azt mindenki döntse el maga), Rey Skywalker lenne, indokolná a filmben leadott utalásokat és interakciókat is. Most pedig egy "én vagyok az anyád" fordulatot kapnánk. :D

 

Továbbra is úgy gondolom, hogy jobban ülne a luke-os elmélet, de a fenti is egy alternatíva. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az mekkora lenne már ha Rey és Kylo tesók lennének. :) Lor San Tekka Leiával is jóban volt, ez pedig sokkal biztosabb mint a Lukeal való kapcsolata. A királyi vér emlegetése ugyebár. A sztorit egy flasback -ben is el lehet mesélni. Szó volt róla, hogy Han visszatér. Talán ebben a kontextusban. Az is az elmélet mellett szólhat, hogy Leia akkor lett terhes amikor Kylot elvesztették? :hmm: Így a csalódottság miatt talán újat szeretett volna Leia, Han viszont nem és akkor lépett le (persze előtte már megtörtént a fogantatás).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minden nyelvet jól beszélek miatt meg akár Thripióé is, nem? ;)

Sabine is rengeteg nyelven beszélt. Ezra meg hasonló korban fedezte fel az Erőérzékenységét és ő is gyorsan fejlődött. Lehet az ő közös gyerekük Rey. :D Vagy Chewie-é (csak sűrűbben borotválkozik), aki el is mondta, csak nem értettük meg, Rey meg pont az "anyanyelvét" nem beszéli. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hiába jön el jövőre az EP 8 utána is találgatnunk kell?

 

http://cinestar.hu/star-wars-ix-reszeben-valaszt-kapunk-reyt-ovezo-rejtelyre/

Erre még nem gondoltam, de végül is lehet. Rey a kulcskarakter, így talán várnak azzal, hogy mindent megtudjunk róla, hogy ezzel is fokozzák a feszültséget. Vagy lehet olyan megoldás is, hogy kiderül valami, de ne lehetünk benne biztosak, hogy igaz-e, ahogy ez az Ep5 végén is történt. :hmm:

Én csak azt remélem, hogy már most megvan, hogy kik a szülei, és ennek biztos tudatában készül(nek) a következő rész(ek), és akkor már csak az számít, hogy hihető és szépen kidolgozott magyarázatot kapjunk a végére, és az másodlagos, hogy mikor tudjuk meg mi is az igazat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hiába jön el jövőre az EP 8 utána is találgatnunk kell?

http://cinestar.hu/star-wars-ix-reszeben-valaszt-kapunk-reyt-ovezo-rejtelyre/

"Mire elérünk a IX. epizódhoz, úgy tekintek a filmre, mint egy különálló filmre, és mint egy trilógia befejező részére, és mint egy történetre, aminek ez már a hatodik, illetve kilencedik része. Ez valami, amit tiszteletben kell tartani, ez egy sztori, amit már 40 éve mesélnek folyamatosan… a Star Wars szinte ‘vallás’, ez nem csak egy történet, vagy egy film, és én ezt nagyon komolyan veszem."

 

Ez eléggé arra hajaz amit pedzegettem:

 

"FŐSZEREPLŐKÉNT a Star Wars filmek jelenlegi "családregény" mainstreamjében (az I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX filmeket tartalmazó sorozatban), abban a brandben, amire legtöbben Skywalker Sagaként hivatkoznak és ami eddig a családi örökségről szólt ... Rey nem egy RANDOM hátterű főszereplő lesz... A SW egy családregény, ahol a Disney nem egy ismeretlen, pusztában felnevelkedett RANDOM erőérzékeny árvalány sztoriját fogja elmesélni. Nem érzem őket olyan bátornak, hogy Luke egy idegennek adja majd át a fény és a Jedik "örökségét"...

 

Ettől függetlenül egy spinoffban vagy könyvben szívesen látnék olyan történetet / főhőst amit Dzséjt vázolt fel, mert szerintem zseniálisan összerakta.

 

o7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt remélem, hogy már most megvan, hogy kik a szülei, és ennek biztos tudatában készül(nek) a következő rész(ek), és akkor már csak az számít, hogy hihető és szépen kidolgozott magyarázatot kapjunk a végére, és az másodlagos, hogy mikor tudjuk meg mi is az igazat.

Úgy rémlik, mintha a teljes trilógia vázát kidolgozták volna az induláskor. Szerintem ezeket a jelentősebb fordulatokat és eseményeket már tudják. Rian Johnson nem csak a 8. hanem a 9. rész forgatókönyvét is írja, ő biztosan tudja az egész sztorivonalat.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így, ötödik megnézésre, támadt egy teóriám Rey-jel kapcsolatban. Az alábbi tényekre épül:

 

- Rey villámgyorsan megerősödik az Erőben, ráadásul ezt Kylo Ren is előrelátja

- Rey-jel Kylo is tisztelettel bánik, teljesíti a kérését, és felajánlja, hogy a mentora legyen

- Kylo igencsak kiakad, mikor megtudja, hogy egy lány is közrejátszott a szökésben

- Rey-t valaki hátrahagyta a galaxis egyik legeldugodtabb pontján, a Jakkun

- Rey lány

- Snoke felhívja a figyelmét Kylonak, hogy feltámadt egy ősi Erő

- Lor San Tekka említést tesz az Egyensúlyról a filmben

 

Sokat vetyengtünk már azon, hogy Rey vajon Skywalker-e, és ha igen, akkor mi módon, miért hagyták magára, és így tovább. A film nézése közben azonban nekem előtérbe került egy másik fontos kérdés, ez pedig Rey kapcsolata az Erővel, ami nagyon különleges. Elképesztő tempóban nő az ereje, és szemlátomást olyan kapcsolatban van az Erővel és annak akaratával, amit korábban sosem láttunk, talán még Anakinnél sem.

 

Az egész teória abból indult, hogy Kylo igencsak túlreagálja azt a tényt, hogy egy lány is segített a droid szökésében. Ugyanakkor a későbbiekben inkább érdeklődve figyeli a lányt, de nem próbálja meg likvidálni, nem lát benne túlzott veszélyforrást, inkább felettébb kíváncsi. Nem hívja fel a figyelmét rokoni szálakra, de közben azt mondja, hogy "nagyon sokat hallott már róla".

 

Ezek persze egyesével megmagyarázhatók, pl. hogy Kylo agya elborult volt, mikor említést tettek "egy lányról" vagy hogy nagyon sokat hallott már róla, mióta Jakkuról meglépett, stb. Mégis úgy érzem, hogy ezekkel a sorokkal üzenni akarnak a készítők számunkra, ahogyan pl. azzal is, amikor Snoke maga elé rendelteti Reyt, ráadásul igencsak tagolva, minden szót külön megnyomva.

 

Ennyi bevezető után jöjjön az elmélet:

 

Tegyük fel, hogy Luke Skywalker a Jedi rend új generációjának kinevelése közben kutatott a régi dolgok között, és rábukkant egy Ősi szövegre. Ez lehetett a PT-ből megismert Prófécia egy formája, de lehetett más is, viszont kimondta, hogy a Sith-ek pusztulását követően lesz egy lány, aki közvetíti az Erő akaratát. Luke erről nem beszél senkinek, de figyeli a növendékeit, és figyeli a kicsi Reyt is, aki ekkor még apróság (nem feltétlenül Skywalker, de lehet Luke gyermeke is akár). Eközben Snoke és Kylo összefognak, és a tanítványok ellen fordulnak.

 

Snoke és Kylo ekkor még nem tudnak a jövendölésről, Luke viszont felméri a helyzetet, megállapítja, hogy nem tudta megvédeni a tanítványait, így Reyt sem tudja, akiből lehet akár az a személy is, akin keresztül az Erő teljesíti az akaratát. Luke érzi benne az Erőt, de a saját kudarca folytán úgy dönt, hogy ahelyett, hogy maga próbálná megvédeni, inkább elrejti a galaxis egyik legeldugodtabb pontján, hogy ne találjanak rá, és így ne legyen veszélyben sem. Eközben pedig úgy dönt, hogy megpróbálja felkeresni az első Jedi Templomot, hátha talál utalást arra, hogy mit is jelenthet ez a prófécia.

 

Miután a tanítványok meghalnak, Luke elrejti Reyt és eltűnik, Kyloék tüzetesen átvizsgálják a Jedik holmijait, és megtalálják az ősi szöveget, ami megjövendöli a lányt. Kylonak eszébe jut a kicsi Rey, de már nem találja sehol. Ahogy anno Sidious is sajátságosan értelmezte a próféciát, Snoke-ék is fenntartják a lehetőséget, hogy Rey nekik segítene az Erő akaratán keresztül, és nem pedig a Jediknek.

 

15 év telik el, nem hallanak egyetlen Jediről sem, viszont tudják, hogy Luke-ot meg kell ölni, mert a nyilvánvaló okokon túl, ha feltűnik a Lány, akkor nagyon fontos, hogy az Ő szolgálatukba álljon, és ne pedig Luke irányítsa, tanítsa. Eközben azonban hirtelen feltűnik Jakkun egy ismeretlen lány, és Kylo egyből felkapja a fejét. Snoke pedig megjegyzi, hogy feltámadt egy Ősi Erő, ami minimum gyanús összecsengés Rey felbukkanásával. Itt megállnék egy pillanatra, ez a "feltámadt egy Ősi Erő" szerintem nagyon hangsúlyos lesz a trilógia szempontjából, és eleddig nem tulajdonítottunk elegendő jelentőséget neki. Ez is igencsak alátámasztja Rey különleges kapcsolatát az Erővel, mintha csak az Erő általa akarná visszabillenteni a galaxist az egyensúlyban, ami magyarázza Rey exponenciálisan növekvő erejét.

 

Kylo ezután személyesen is szemügyre veszi a lányt, megemlíti, hogy sokat hallott már felőle (él azzal a gyanúperrel a fentiek tükrében, hogy Rey a megjövendölt lány) de nem lát benne semmi különlegeset, így a dolog megmarad a kíváncsiság szintjén. Takonadán semmi különlegeset nem lát tőle Kylo, ezért lehet, hogy Rey a kiválasztott, de bőven megeshet, hogy nem. Mindenesetre magával viszi a hajójára, már csak a térkép miatt is, és beáldozza a droid keresését.

 

Mivel Kylo nem tudja pontosan, hogy kivel van dolga, és akár fontos szövetséges is lehet a későbbiekben, barátságos Rey-jel - a maga módján. Leveszi a maszkot, mikor az firtatja annak félelmetességét, és Poe-hoz képest még egészen kíméletesen bánik Rey-jel, aki ekkor mutat először olyan képességeket, amik megdöbbentik Kylot, másrészről azt sugallják, hogy Rey lehet AZ, akiről hallottak. Ezután elmegy Snoke-hoz, és közli, hogy nem bírt a lánnyal, de Snoke segítségével talán közösen, aki rögtön kíváncsi lesz Reyre és maga elé rendeli (ez szólhat az erejének, de szólhat annak is, hogy talán tényleg ő lesz a megjövendölt személy).

 

Kylo nem csoda, hogy ezek után éktelen haragra gerjed, mikor azt látja, hogy Rey meglépett, majd figyelmezteti a beosztottjait, hogy egyre erősebb lesz, amint telik az idő, mintha tudná, hogy Rey kapcsolata igencsak különleges az Erővel.

 

Végül pedig, amikor a rész végén párbajoznak, egyfelől nagyon árulkodó, hogy a kard Rey kezébe kerül: szerintem vagy azért, mert Skywalker, vagy azért, mert az Erő hatalmas benne, és rajta keresztül akarja véghez vinni az akaratát, ami remélhetőleg a lor san tekkai értelmezésnek megfelelően az Egyensúlyt jelenti. Az, hogy ezt az öreg szájába adták, nekem mindenképpen arra utal, hogy foglalkozni akarnak a témával a trilógia során.

 

Visszatérve a párbajra, Kylo - megbizonyosodva Rey erejét illetően - felajánlja a lánynak, hogy megtanítja egysmásra, egyszersmind megpróbálva az esetleges kiválasztottat a saját oldalukra állítani. Azonban az Erő említése és Maz Kanata intelmei együttesen életre hívják az addig kevésbé tudatosan használt Erőt Reyben, és az gyakorlatilag átveszi a kontrollt a lány felett, vezérli a tetteit és ezáltal Kylo labdába sem rúghat a párbaj végén.

 

A rész végén pedig Rey megtalálja Luke-ot, akinek a tekintete valószínűleg arról árulkodik ebben az értelmezésben, hogy nem menekülhet el a harc elől, amit úgy szeretett volna nem megvívni: Rey visszakerült a "pályára", és muszáj lesz őt kitanítani és felvértezni Snoke-ékkal szemben, mert ezen múlik a galaxis sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így, ötödik megnézésre, támadt egy teóriám Rey-jel kapcsolatban...

Nekem nagyon tetszik a teóriád!

 

Eddig nem is gondoltam bele a "Feltámadt egy Ősi Erő" jelentésébe. Ha Snoke tényleg erre gondolt, akkor Rey valami kegyetlen kaliberű erőhasználó lesz (jóval erősebb mint Luke vagy Kylo), hiszen a kijelentéséből logikusan az következik, hogy csak MOST (Rey miatt) kelt életre ez az Ősi Erő, ergo eddig nem volt jelen. Lukenál, Kylonál, másoknál nem, viszont Rey életre keltette. Ha Snoke megérzésének hinni lehet, akkor nem véletlen Kylo csodálata a lány felé, mert ezzel már le is fektették az erőviszonyokat. Pontosan ez a potenciál kellene nekik, hogy befelyezhessék azt amit Vader / Sidius elkezdett...

 

Ennél a teóriánál végül is számomra mindegy hogy Rey kinek a lánya (nyilván a történetben azért meg lesz a helye de) a lényeg, hogy a karakterek, frakciók és maga a galaxis "jelentéktelen" létének és konfliktusainak felszínén túl van egy mélyebb réteg, maga az Erő, amiben Rey egy Anakinhoz hasonló nagyságú grandiózus "nexus". És rajta keresztül ismét a folyton egyensúlyra törekvő Erőnek a két oldala vívja a csatát.

 

A teóriádban (az én értelmezésem szerint) túl a történéseken és szereplőkön minden ami ezzel kapcsolatos már túlmutat egy "egyszerű" Első Rend vs. Ellenállás kispályás meccsen, mert ha innen nézzük, sokkal nagyobb jelentőségű, hogy ez a Sötét és a Világos oldal harcának második felvonása :-) És akkor ez a trilógia nem az OT koppintása lesz, hanem Anakin sztorijához hasonlóan sokkal inkább a PT legendáriumát fogja követni - csak a másik oldalról bejárt utat követve. Zseniális csavar lenne, főleg azok után hogy Abramsékat sokan az OT másolásáért támadták, miközben sokkal inkább Anakin sztorijának rebootjáról van szó...

 

A kérdés az hogy így lesz-e. Ha Kylo-t kell visszahúzni a Fénybe és Snoke-ot legyőzni, akkor az OT útját járják be Abramsék, ha Reyből lesz egy demigoddess erőhasználó és Ő hoz egyensúlyt majd az Erőbe, akkor a PT-t. De az is lehet hogy mindenkettő igaz lesz, meg az is hogy egyik sem, és valami újat találnak ki a készítők.

 

o7

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik! Ilyesmi megoldást látnék én is legszívesebben Rey-yel kapcsolatban, ami friss megközelítést ad a korábbi filmekhez képest és nagyon izgalmasnak ígérkezik. :) Hogy Rey ennyire különleges kapcsolatban van az Erővel, azt minden alátámasztja, ahogy írtad is, és ez nem lehet véletlen. Egy régi, újonnan felfedezett prófécia, ami felkelti mindkét oldal érdeklődését, alkalmas lehet erre.

 

Viszont egy dologban most még jobban elkezdtem kételkedni, mint eddig: hogy Rey ismerné Luke-ot. Eszembe jutott, hogy amikor Finn-nel összefutnak a Jakku-n, és Finn megemlíti BB-8 kapcsán, hogy a benne rejlő térkép elvezet Luke Skywalkerhez, akkor Rey őszinte meglepetéssel kérdezi, hogy Luke Skywalker nem legenda? Mint aki soha nem látta, csak hallott róla itt-ott. Ha 5 évesen a tanítványa volt, akkor nem így reagált volna.

Szóval én annyiban módosítanám az elméletedet, hogy ha Luke ismerte is Rey-t, tudta, mire lesz képes, a kislány nem volt a tanítványa, egyszerűen nem lehetett közvetlen ismerőse, mert akkor emlékeznie kellett volna rá. Inkább olyasmi lehetséges, hogy Luke kutatásai során rátalált, felismerte a jelentőségét, de nem volt ideje magához venni tanítani, mert jött Kylo Ren árulása és a tanítványok kiirtása. Megkért tehát valakit, hogy helyezze biztonságba.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű teória Donát! Az eddigi legjobb szerintem. Mint az SW szent Grálja. :D Ennek fényében érthető, hogy miért nem kapott nagyobb hangsúlyt a pl. Köztársaság. Mert nem ez a lényeg.

 

Megkért tehát valakit, hogy helyezze biztonságba.

Én még mindig Lor San Tekka -ra szavazok. Mennyi az esélye annak, hogy Tekka és Rey ugyanazon az isten háta mögötti bolygón élnek, nem is olyan messze egymástól?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében tetszetős Donát elmélete, elég alapos és összeszedett. Egyetértek abban, hogy Rey-nek különleges kapcsolata lehet az Erővel, ill. azzal is, hogy nem véletlenül viszonyult úgy hozzá Kylo, említette (valószínűleg őt) Snoke, de a többi szereplő is érdekes pillantásokat vetett a lányra. Mindent meg lehet magyarázni, hogy valójában miért nincs jelentősége, de nem hinném, hogy ezért ejtettek el ilyen-olyan utalásokat vagy gesztusokat a filmben, hogy aztán ezek ne vezessenek sehova.

 

Jó ötlet egy ősi szöveget központi szerepbe emelni, de ez nekem akkor működne igazán, ha a PT-ban annyit emlegetett Próféciához kötődne. Annak egy részlete, pontosítása vagy átértelmezése lenne. Ha most egy teljesen új jövendölés kerülne elő, az nekem elég koppintás szagú lenne, ellenben ha a már ismert korábbi, akkor az egy remek kapocs. Ami nem mellesleg a Tekka által említett egyensúlyt is kontextusba helyezi. Többször említettem már, hogy én el tudom képzelni azt, hogy az ominózus Prófécia nem egyetlen személyre vonatkozik. Ha ez az a kiegészítőinfó, amire Luke (vagy akár más) rálel, akkor innen is működhet Donát teóriája.

Most az, hogy pontosan miről szól az ősi szöveg, azon szerintem kár is annyira elmélkedni. Nekem furcsa lenne, ha konkrétan egy lányt vagy korszakot jelölne meg, de annyi a lényeg, hogy kibogarászható legyen belőle, hogy akár Rey-ről is szólhat. Luke ezt akár a remetesége alatt is felfedezheti, elvégre ősi templomban kutat. Szerintem jól működne, hogy Luke megtalálja az infót, nagyjából ezzel párhuzamosan pedig Snoke-ék megérzik az Erő ébredését. Azt amúgy nem hiszem, hogy Snoke tud a jóslatról, mert akkor nem csak az ébredő Erőről, de konkrétan erről is beszélne, ill. nem láttam rajta, hogy ő annyira megakadna a lányon, csak akkor érdeklődik igazán, amikor Kylo mondja, hogy hatalmas benne az Erő.

 

Az "ősi Erő ébredése" motívum szerintem is kulcsfontosságú (nem véletlenül lett említve a film címében), nem gondolnám, hogy háttérbe szorítottuk volna, csak egyelőre nehéz mit kezdeni ezzel. Ha Rey-re utal, akkor az egyértelműen őt jelöli meg a ST legfontosabb szereplőjének. Visszatérve a PT-s Próféciára, az kimondja a sith-ek legyőzése mellett az Erő egyensúlyba hozását is. Tekka-tól tudjuk (meg a 7-ben amúgy is látjuk), hogy ez az egyensúly még nem állt be, tehát a Prófécia ilyen értelemben nem teljesedett be. Szóval Anakin és Luke nem jártak teljes sikerrel, az általuk elkezdett folyamatot Rey sorsa lehet bevégezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszetős teória, viszont az alapjainál van egy kis gond. A filmben nem hangzik el olyan, hogy "feltámadt egy ősi erő." Ez egy sikeres magyar ferdítés, amit az angol eredeti szöveg nyomokban sem tartalmaz. A mondat valójában így hangzik el: "there's been an awakening." (Ékes példája, miért sz*r a magyar szinkron: rossz fordítás totál rossz irányba viheti el az embert egy-egy dolog vagy az egész történet értelmezésében.)

Tehát Snoke csak annyit mond, hogy volt egy ébredés. Ehhez még hozzácsaphatjuk, hogy az Erőben, de nem valami ősi erő tért vissza. Snoke nagyon valószínűleg csak azt érzékelte, hogy Rey elkezdte használni az Erőt. Hasonló lehetett ahhoz, amikor az ep5-ben Sidious becsörgött Vaderhez, hogy zavar támadt az Erőben, pont azután, hogy Yoda padawanjául fogadta Luke-ot. Amúgy a beszélgetés is hasonló.

 

Vader térdel a hatalmas Sidious holo előtt:

Uralkodó: There is a great disturbance in the Force.

Vader: I have felt it.

 

Kylo áll a hatalmas Snoke holo előtt:

Snoke: There's been an awakening. Have you felt it?

 

Egyedül a szóhasználat más, ami adódhat a szituációból - Luke az ep5-ben már "megtette az első lépést egy jobb világ felé", míg Rey csak most tette ezt meg -, vagy abból, hogy Snoke-nak más fogalmai vannak az Erő rezdüléseire, miután egy másik Erőhasználó csoportba tartozik.

Ettől függetlenül, az elméleted, hogy Rey a kiválasztott, továbbra is állhat. Sosem hallottuk a valódi jövendölést, és a filmek Yoda által figyelmeztetnek arra, hogy nem biztos, hogy amit látunk, az a helyes értelmezés. Nekem is eszembe jutott a lehetőség, hogy talán nem is Anakin, hanem Rey a kiválasztott, bár személy szerint ezt kapásból el is vetettem, mert Anakinnak ritka különleges a születési módja, és valószínűleg ez benne foglaltatik a próféciában is, máskülönben Qui-Gon nem lenne olyan biztos a dolgában.

Viszont a prófécia félreértelmezése lehet akár az is, hogy nem egy személyen múlik az egész. Anakin az, aki elindítja a folyamatot, ő az, aki arra hivatott, hogy az Erő mindkét aspektusát megjárva helyre billentse a dolgokat (amikor Jedi volt, a Világos Oldal volt gyenge, amikor Sith, akkor pedig a Sötét Oldal gyengült meg - tulajdonképpen felfoghatjuk úgy is, hogy ily módon csillapította le a fodrozódást a vízen). Anakinnal ezáltal afféle alvó állapotba küldte a Kozmikus Erőt. Ennek mibenléte jó kérdés, én úgy értelmezem, hogy az Erő már nem beszélt az Erőhasználókhoz, nem vezette a kezüket, nem irányította őket, esetleg kevésbé vagy egyáltalán nem tudtak a jövőbe, a múltba, távoli világokra nézni.

Lor San Tekkától tudjuk, hogy az Erő egyensúlya akkor áll be, ha a Jedi Rend (az általunk ismert legerősebb és legnagyobb világos oldali Erőhasználó banda) visszatér. Mivel a Sith-ek eltűntek, Luke meg egyedül maradt, és önmagában nem képvisel nagy erőt, ez kevés lehetett az egyensúlyhoz, de a folyamat már elindult, Luke folytatta azt, amit Anakin elkezdett: az egyensúly beállításához elkezdett Jediket kitanítani. Ekkor a kozmikus Erő talán éledezett is, de aztán jöttek a Renek és mindennek vége szakadt.

Mert azt biztosan állíthatjuk, hogy az egyensúly csak akkor állhat be, ha nincsenek nagy hatalmú sötét oldali Erőhasználók. A Jedik talán ezen a ponton is tévedtek kicsit a próféciával, mert csak a Sith-eket jelölték meg, de ha csak Snoke nem egy elfeledett Sith Nagyúr, akkor ez ritka nagy tévedés volt a részükről - jellemzően túl magabiztosak a témában, és amiről nekik ugye nincs feljegyzésük, akkor nem is létezik. Persze a prófécia ettől függetlenül haladt a maga módján: Anakin elpusztította a Fiút, kevés köze volt az Éjnővérek pusztulásához is (részben ő indította el a folyamatot, ami a pusztulásukhoz vezetett) és végül elpusztította a Sith-et. De maradt Snoke és a Renek, a Jedikből meg továbbra is egy van, így Anakin csak a szunnyadást tudta elérni, az egyensúlyt még nem, de már megteremtette annak lehetőségét.

Továbbra is probléma az elméletgyártásban, hogy nem ismerjük a prófécia szövegét, de talán azt még a Jedik sem. És itt jön a képbe, amit te írtál, Donát, hogy a teljes szöveg többre is utalhat. Én nem mondom, hogy specifikusan egy lányra, inkább arra gondolok, hogy egy fiúra és egy lányra. A fiú elkezdi a folyamatot, a lány befejezi azt - Kylo és később Snoke pedig, ha tényleg megismerték valahol valamikor a teljes próféciát, joggal kezdhetnek el foglalkozni Rey-jel, a lánnyal, aki a Jedik próféciája szerint visszaállítja az egyensúlyt az Erőben, ami az ep7 sugallata szerint olyasmi, amitől Snoke nagyon ódzkodik, hiszen az mindenféleképpen a bukását okozná (az egyensúlyban nincs helye nagy hatalmú sötét oldaliaknak).

És Rey ereje tényleg azért lehet nagy, mert megjelenésével felébredt a Kozmikus Erő (The Force Awakens), és rajta keresztül kezdett el újra "beavatkozni" az élőlények dolgába. Az egyetlen világos oldali Erőhasználóként Rey-jen át folyik a Kozmikus Erő, ami nagyon megerősítette a hatalmát. Tulajdonképpen Rey lehet az a Világos Oldal számára, ami Sidious volt a Sötét Oldalon: egy nagyon nagy hatalmú Erőhasználó, aki újra az élre helyezi az általa képviselt Rendet, csak ez az Erő egyensúlyának beállását is magával hozza.

És így Donát elmélete még jól is összekapcsolódna az egyik korábbi elméletemmel, hogy erre a feladatra eredendően Ben rendeltetett, de mivel őt "megölte" Kylo Ren, az Erő új kiválasztottat választott, és Rey fejezheti be azt, amit Anakin elkezdett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ismét felnyitják pandora szelencéjét mert az EPIII után úgy volt, hogy Anakin hozott egyensúlyt az Erőbe. :)

Ezt én nem hiszem. Úgy értem, joggal gondolhattuk így az ep7-8-9 nélkül, de konkrétan sosem volt megfogalmazva ez az egész prófécia dolog. Sőt, azzal, hogy Yoda szájába adta Lucas, hogy a Jedik talán félreértelmezik, a kérdés teljesen nyitott maradt. Amíg az ep6 volt a befejező rész, addig Anakin (és Luke?) volt az egyensúly megteremtője, de Lucas teret hagyott annak, hogy ebbe a folyamatban többen is szerepet vállalhassanak.

És végül is Anakin szerepét senki sem veszi el, hiszen ő a legfontosabb eleme: a vég és a kezdet. Az egyensúlytalanság vége, az egyensúly kezdete. De a fia és Rey is az általa indított folyamat része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.