Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ahogy azt már a trailerek alatt sejtettem, Rey lett a kedvencem, messze a legérdekesebb karakter a filmben. Nem csak azért mert egy csinos lány, hanem mert úgy tűnik, mindenki tudja, ki ő, csak ő és mi nem. Az Erő vele van, ó, de még mennyire! Hihetetlen gyorsan tanul, mint Anakin, és legalább olyan jó pilóta. Azzal nekem nincs bajom, hogy ilyen jól használja az Erőt tanulatlanul, szerintem ez teljesen beleillik az eddig látottakba. Csak gondoljuk végig:

- A csecsemő rodi a TCW-ben tárgyakat lebegtetett.

- Anakin az ep1-ben már belelátott a jövőbe, és tudott olvasni olyan monitorról, amit nem is látott, nem mellesleg, ő is hihetetlenül gyorsan tanult.

- Ezra azt sem tudta, mi az az Erő, mégis képes volt hatalmasakat ugrani, vagy éppen elég durva Erőlökést kivitelezni (ekkor ugye Kanan még nem tanította), mindemellett ő is megérezte későbbi mestere fénykardját.

- Luke mindössze egy pármondatos felvilágosítást kapott Bentől, és máris képes volt vakon lézernyalábot védeni, majd az ep5-ben már magához rántani a kardját.

- Leia minden tanulás nélkül, még azt sem tudva, hogy vele van az Erő, képes volt a múltba tekinteni vagy éppen megérezni mások jelenlétét.

És ha Rey az Erő által tényleg piszok gyorsan tud tanulni, akkor nem csoda, hogy hamar nagy Erőjártasságra tett szert. Márpedig tényleg úgy tűnik, hogy tanulási képessége rendkívüli. Akkor pedig Luke nagyon gyorsan faraghat belőle nagyon erős Jedit.

De vele kapcsolatban az is fontos kérdés, hogy ki is valójában. Egy lány a Jakku bolygó nyomorából, akit kicsi korában magára hagytak, de várja a szülei visszatérését. És úgy tűnik, Han, Kylo, de még talán Leia is tudja, kicsoda ő valójában? Luke lánya lenne? Nekem az túl egyszerű megoldásnak tűnik. Meg az tényleg újabb komoly kérdéseket vetne fel, mint például, ki volt az anyja? Miért hagyta el? Viszont az, hogy a Skywalker-fénykard őt hívta, azt jelzi, hogy mégis csak van valami köze a famíliához. Eszembe jutott még, hogy akár Hanék lánya is lehet, aki azután született, hogy Han elhagyta a családját - így persze ő nem tudhat róla. Csak valamiért titokban kell tartani a kilétét, talán pont Kylo és leginkább, Snoke miatt. Ha Snoke elcsábította a fiúkat, jogosan próbálhatják megóvni második gyermeküket tőle. Vagy legalábbis Leia.

Akárhogy is, az ő fejlődése és kiléte kulcsmomentumok lesznek az ep8-9-ben szerintem. És ő lesz az, aki majd újraéleszti a Jedi Rendet. Az első az új Jedik közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Rey nem Luke lánya, de ezt nem tudom kellőképpen alátámasztani, az Erő sugallja :D

Végül is ha a lenti módon gondolkodunk, akkor Luke a régi Jedik utolsó tagja- utolsó Jedi a galaxisban, de ez nem csak szó szerint lehet igaz, hanem az előző teljes Jedi-érára vonatkoztat is, elvégre az ő életében még éltek korábbi Jedik, és ő inkább azok közé tartozik -, és Rey lesz az új generáció elsője, egy teljesen újfajta Erőhasználó rend alapítója :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bemásolom ide is, mert a szereplők topicban nem jött rá válasz:

 

Második megnézés alkalmával igyekeztem arra összpontosítani, hogy mi történik Rey-jel. A következő dolgokat láttam:

 

- Kylo igencsak dühbe gurul, amikor megtudja, hogy egy lánnyal szökött meg Finn (így önmagában indokolatlannak tűnik a düh) - lásd: Bomarr által leírt teóri

- Kylo azt mondja Snoke-nak, hogy hatalmas Rey-ben az Erő, de még képzetlen

- Kylo azt mondja a katonáinak, hogy Rey most kezdi felfedezni az erejét, minél később találják meg, annál erősebb lesz

- Maz Kanata azt mondja Rey-nek, hogy ha becsukja a szemét, érezni fogja maga körül az Erőt és látni fogja, amint minden mindennel összekapcsolódik. Rey itt nem csukja le a szemét.

- A sorsdöntő pillanatban Rey visszakérdez, hogy "The Force", majd lecsukja a szemét, úgy fest, elmerül az Erőben. Innentől dominálja a párharcot.

 

Úgy tűnik, mintha a párharcban Rey a kard magához rántását leszámítva nem igazán használná az Erőt, inkább csak forgatja a kardot, mint anno a botját. Viszont az ominózus pillanatot követően egyértelmű, hogy elmerül az Erőben, megérti, hogy mit is jelent használni azt, és így kerekedik felül Kylon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik, mintha a párharcban Rey a kard magához rántását leszámítva nem igazán használná az Erőt, inkább csak forgatja a kardot, mint anno a botját. Viszont az ominózus pillanatot követően egyértelmű, hogy elmerül az Erőben, megérti, hogy mit is jelent használni azt, és így kerekedik felül Kylon.

Ezzel én maximálisan egyetértek. Rey csak a film legvégén, amikor lehunyja a szemét, akkor kezdi el igazán tudatosan használni az Erőt. Kicsit olyan, mint amikor Kanan felülkerekedett a Főinkvizítorral szemben. Ő is lehunyta a szemét, lenyugodott és sikerült elmerülnie annyira az Erőben, hogy legyőzte az ellenfelét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nem rakod át ezt a topikot a saga fdőtopikba? Csak azért gondolom, mert Rey nem csak ehhez a részhez köthető, mert jön a 8-ban és a 9-en i remélem, és a jelentősége az egész sagára nagy kihatással lesz. Feltehetően... :)

Ráérünk majd akkor átrakni. Egyelőre el lesz itt is, addig legalább tudjuk, hol keressük. :)

 

Csak nekem emlékeztetett Rey a legvégén Bastilára? Aki játszott a Kotorral, talán emlékszik a Jedi lányra. :)

 

http://vignette1.wikia.nocookie.net/starwars/images/d/d9/Bastila_render.jpg/revision/latest?cb=20091106042633

Külsőre kicsit. :)

 

Arról volt már szó, hogy elvileg Yoda is hallható Rey víziója alatt? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey szinte az egyetlen karakter akiről semmit nem tudunk meg! Biztos nem véletlen a dolog, a működését elnézve hihetetlen Erő feszül benne. Van pár jel ami arra utal, hogy néhány szereplő, főleg Kylo, tudja ki ő. Az biztos, hogy ez az egyik legizgalmasabb szál a történetben.

 

Dzséjt. Az, hogy Lue kardja hívta semmit nem jelent, hisz Kanan kardja meg Ezrát hívta akinek mint tudjuk semmi köze nem volt Kanan -hoz. Csupán Erő-érzékeny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Az, hogy Lue kardja hívta semmit nem jelent, hisz Kanan kardja meg Ezrát hívta akinek mint tudjuk semmi köze nem volt Kanan -hoz. Csupán Erő-érzékeny.

Tény, de Kanan kardja egy "senki" kardja, ez a kard viszont eleddig Skywalkerről Skywalkerre öröklődött. Generációs kard. Persze jelenleg ugyanakkora esély van arra, hogy Reynek nincs vér szerinti köze a Skywalkerekhez, mint arra is, hogy van. Sőt, még az is lehet, hogy csak a kard akart visszatérni jogos gazdájához. :D

Dramaturgiai szerepe viszont egyértelmű: ez a kard indította el Luke-ot a Jedivé válás útján, és most Reyt is. Plusz egy jó fricska Kylo orrára. Neki kellett volna megörökölnie. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél többet rágódom rajta, annál inkább úgy érzem, simán meg akarják (vagy meg akarták, de még várnak vele) lépni azt az őrültséget, hogy Rey és Kylo ikrek. Amennyire kötik az egészet az OT-hez, amennyire koncepciótlannak tűnik néha az egész, simán benn van a pakliban... :para:

 

Ne legyen igazam. Szerintem nekünk/nektek itt a fórumon, az abszolút rajongásotok miatt sokkal épkézlábabb ötleteink vannak, mint teszem azt a Disneynek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt eléggé kizártnak tartom. Már nem tudom ki írta be és hogy hova (talán a Kylo topikba) hogy Ben Solo 29-30 körüli Rey pedig még nincs 20 a történet szerint, és hogy állítólag hivatalos forrásból van az infó. Sok furcsaságot láttam már a világban, de olyat még nem, hogy az ikrek között több évnyi korkülönbség van ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél többet rágódom rajta, annál inkább úgy érzem, simán meg akarják (vagy meg akarták, de még várnak vele) lépni azt az őrültséget, hogy Rey és Kylo ikrek. Amennyire kötik az egészet az OT-hez, amennyire koncepciótlannak tűnik néha az egész, simán benn van a pakliban... :para:

Simán nincsen, ha csak nem lehet egy testvérpár úgy iker, hogy laza tíz év van köztük. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél többet rágódom rajta, annál inkább úgy érzem, simán meg akarják (vagy meg akarták, de még várnak vele) lépni azt az őrültséget, hogy Rey és Kylo ikrek. Amennyire kötik az egészet az OT-hez, amennyire koncepciótlannak tűnik néha az egész, simán benn van a pakliban... :para:

 

Ne legyen igazam. Szerintem nekünk/nektek itt a fórumon, az abszolút rajongásotok miatt sokkal épkézlábabb ötleteink vannak, mint teszem azt a Disneynek...

Kevés dolgot tudunk 100 százalék biztosan Rey-ről de hogy nem Kylo ikertestvére azt igen. Kylo 30 éves, Rey 20 alatti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt eléggé kizártnak tartom. Már nem tudom ki írta be és hogy hova (talán a Kylo topikba) hogy Ben Solo 29-30 körüli Rey pedig még nincs 20 a történet szerint, és hogy állítólag hivatalos forrásból van az infó. Sok furcsaságot láttam már a világban, de olyat még nem, hogy az ikrek között több évnyi korkülönbség van ;)

 

 

Úgy legyen! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy legyen! :peace:

Ez így van. ;) Nem ikrek. Ezen nincs mit tovább ragozni.

Megjegyzem, Rey-ről még azt is tudjuk, hogy 5 évesen hagyták Jakkún. Ben akkortájt 15-16 éves volt. Szóval ebből az is leszűrhető, hogy nem feltétlen az ő árulása miatt rejtették el Rey-t - persze nem tudjuk, hogy Ben mikor lett Kylo Ren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasom angolul a regényt, és Rey ezt mondja Finn-nek:“I’ve been flying every kind of junk you can imagine almost since I could walk.”

 

Vajon miért vezetett gyerekkora óta mindenféle gépeket?

Mert egy T-16-ossal vadászott buckapatkányokra kiskorában. :D

 

Üdv újra itt, 2013-ban már ígértem, hogy írni fogok, lehet, hogy nemsokára beváltom ezt az ígéretet, már ha érdekel a véleményem bárkit :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey lehet Luke lánya!

Párhuzamot sejtek: -"kihordtam őt, megszültem, felneveltem, nemtudom hogyan..."

Ja hogy Luke férfi? "Hát tudd meg a látszat csal. Mert vele van az erő..."

Bocs, bocs, bocs!!! ;) muszáj volt.

Kanata kardos monológja is azt súgja nekem, hogy Skywalker sarj Rey.

Csak az a fura, hogy nem tudja ki ez, pedig amúgy eléggé képben van..

Szerkesztve: - Donát
Muszáj... muszáj... ezt jegyezd meg végre. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey lehet Luke lánya!

Párhuzamot sejtek: -"kihordtam őt, megszültem, felneveltem, nemtudom hogyan..."

Ja hogy Luke férfi? "Hát tudd meg a látszat csal. Mert vele van az erő..."

Bocs, bocs, bocs!!! ;) muszáj volt.

Kanata kardos monológja is azt súgja nekem, hogy Skywalker sarj Rey.

Csak az a fura, hogy nem tudja ki ez, pedig amúgy eléggé képben van..

Lehet a Bespinen fogant a párbaj közben, Vadertől és Luketól. Biztos azért az az első flashback. Trükkös dolog ez az Erő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább arra gondoltam, hogy mi van ha Rey valójában Anakin reinkarnációja? Tegnap néztem meg másodszor, és a Rey vs Ren párbaj közben feltűnt, hogy miután Rey elmerült az Erőben a harcstílusa Anakin-ét tükrözte, az ellentámadása nyitómozdulata például ugyanaz a kétkezes fej felettről indított csapás volt, ami Anakin-nak már-már a védjegye volt.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam a képes enciklopédiában hogy Rey jártS a közelharci fegyverek forgatásában. Amit mindíg magánál hord az is egy "vívóbot" Gondolom a tomfa, kétkezes bot, vagy a kardvívás sem jelent neki gondot. Gondolom jakkui utcagyerekként tanulta mindezeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol elhangzott, hogy az ep8-ban jönnek a nagy durranások, ezek alapján Rey tuti nem Luke lánya, mert mindenki erre számít (és innen ne is bonyolítsuk tovább! :hehe: ). Valami nagyobb lesz a titok, bár a reinkarnáció egyelőre idegennek hangzik SW háza táján. Inkább Anakinból klónozták, csak lány lett belőle :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.