Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Most olvastam a képes enciklopédiában hogy Rey jártS a közelharci fegyverek forgatásában. Amit mindíg magánál hord az is egy "vívóbot" Gondolom a tomfa, kétkezes bot, vagy a kardvívás sem jelent neki gondot. Gondolom jakkui utcagyerekként tanulta mindezeket.

Amilyen lepra hely Jakku, szerintem is ott tanult meg közelharcolni. Ahogy elnéztem, arrafelé inkább a kések, dárdák, balták, bárdok, botok dívnak, semmint a sugárvetők. Komolyan, Jakkúhoz képest Tatooine a civilizáció melegágya. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvváltozatról jut eszembe. Van valakinek infója arról, hogy ungarise nyelven mikor jelenik meg?

Miért ide írod? Van ám saját könyves szekció. ;) Amúgy sajnos még nem lehet tudni, hogy mikor jön ki. Szerintem nem a Szukits kiadó fogja megjelentetni, hanem a Kolibri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ébredés

Luke Skywalker eltűnése és tanítványainak lemészárlása után a Kozmikus Erő szunnyadni kezdett, látszólag teljesen némává válva azok előtt, akik képesek érezni jelenlétét. Rey és Finn kalandjai a Jakkún egybeesnek a Kozmikus Erő egy hirtelen lüktetéssel történő felkavarodásával, amely egy újdonsült képesség felébredését jelzi. Mivel a Jedik és feljegyzéseik eltűntek - Kylo Renen és rejtélyes mesterén kívül - kevesen képesek értékelni ezt a jelenséget.

 

A fenti idézet a Képes útmutatóból van, és Rey lapjain található. Ez talán magyarázat arra, miért lett olyan erős az Erőben. Valószínűleg ezt érezte meg Snoke, és ezt a hullámot Rey gerjesztette, az ő képességei ébredtek fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ébredés

Luke Skywalker eltűnése és tanítványainak lemészárlása után a Kozmikus Erő szunnyadni kezdett, látszólag teljesen némává válva azok előtt, akik képesek érezni jelenlétét. Rey és Finn kalandjai a Jakkún egybeesnek a Kozmikus Erő egy hirtelen lüktetéssel történő felkavarodásával, amely egy újdonsült képesség felébredését jelzi. Mivel a Jedik és feljegyzéseik eltűntek - Kylo Renen és rejtélyes mesterén kívül - kevesen képesek értékelni ezt a jelenséget.

 

A fenti idézet a Képes útmutatóból van, és Rey lapjain található. Ez talán magyarázat arra, miért lett olyan erős az Erőben. Valószínűleg ezt érezte meg Snoke, és ezt a hullámot Rey gerjesztette, az ő képességei ébredtek fel.

Köszi! Ez magyarázat arra a mondatra, amikor Snoke mondja Kylonak, hogy "There has been an awakening in the Force". (Fordításban: feltámadt egy ősi Erő...)

 

Ody: Nem, már a Jakkun megtörtént az Erő ébredése, más kérdés, hogy később ez indukálhatta a kardos jelenetet is.

 

És hadd idézzem be ezt mégegyszer:

 

...Luke Skywalker eltűnése és tanítványainak lemészárlása után a Kozmikus Erő szunnyadni kezdett, látszólag teljesen némává válva azok előtt, akik képesek érezni jelenlétét...

 

Ez ugye tudjátok, hogy mit jelent?! Azt, hogy az Erő egyensúly valóban csak akkor valósulhat meg, ha vannak Jedik, ahogy azt Lor San Tekka is mondta. Ellenkező esetben, ha se Sith-ek, se Jedik, akkor nem egyensúly van, hanem némaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey szerintem egy fantasztikusan eltalált karakter lett. Nálam egyértelműen ő vitte el a filmet. Végre valahára itt egy tökéletesen kompetens és központi női szereplő. Nálam az, hogy benne van ekkora Erő, neki kell átvenni Anakin és Luke örökségét (most az esetleges rokoni kapcsolattól függetlenül) és ő az eddigi legnagyobb spíler, az a Disney-éra eddigi legnagyobb húzása. És szerencsére ezt nem lőtték le az előzetesekben se. Iszonyatos potenciál van benne, out- és in-universe egyaránt, ha ennek nagy részét ügyesen kihozzák belőle a ST-ban (ahogyan a 7-ben is tették), akkor nálam nagyon gyorsan fog felzárkózni a szűk élmezőnyhöz a kedvenc karaktereim listáján. :)

 

Eddig engem szinte minden jelenete meggyőzött. Mindenkivel jól működik együtt és megvan a szükséges kémia. Nem semmi, amit Han-nal lenyomtak. Talpraesett, találékony, intelligens és jólelkű. Az Erővel való kapcsolata pedig brutális. Ha Luke tanít neki ezt-azt, akkor nem sok jó fog várni az Első Rendre. Az a jelenet, amikor Kylo próbálja "megerőszakolni" az elméjét, hogy megszerezze az infót, de elbukik, sőt Rey ösztönből visszájára fordítja a szitut és szinte megtöri Ren-t... Na ez nálam tuti klasszikus lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey szerintem egy fantasztikusan eltalált karakter lett. Nálam egyértelműen ő vitte el a filmet. Végre valahára itt egy tökéletesen kompetens és központi női szereplő.

 

Ez Lucas alatt elképzelhetetlen lett volna. Itt látszik meg, hogy ki irányítja a lucasfilm ltd-t.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol elhangzott, hogy az ep8-ban jönnek a nagy durranások, ezek alapján Rey tuti nem Luke lánya, mert mindenki erre számít (és innen ne is bonyolítsuk tovább! :hehe: ).

Én sem hiszem, hogy Rey Luke lánya, ez túl kézenfekvő megoldás lenne. Viszont nagyon várom, hogy a következő filmben elkápráztassanak egy jó háttérsztorival. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey szerintem egy fantasztikusan eltalált karakter lett. Nálam egyértelműen ő vitte el a filmet. Végre valahára itt egy tökéletesen kompetens és központi női szereplő.

Megkérdezhetem, hogy miért olyan fontos ez? Mármint hogy nő legyen a központi karakter. Elsősorban férfitársaimat kérdezem, a női kollégáknál ez evidens.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkérdezhetem, hogy miért olyan fontos ez? Mármint hogy nő legyen a központi karakter.

Nekem nem az a fő szempont, hogy nő legyen a központi karakter, sokkal inkább pártolom az egyediséget. Mivel egy női karakter már pusztán a nemből fakadóan sok tekintetben alapvetően más, mint egy férfi, így az egyediség már szinte garantált is. Mert ugye a legtöbb alkotásban a központi karakterek döntő többsége férfi, a SW-ban meg aztán pláne. Amúgy is, a változatosság gyönyörködtet. :)

 

Az, hogy pont a női nem dob ekkorát egy karakteren, az annak köszönhető, hogy a SW-ban erős a férfi dominancia. Ha van egy széria, ahol meg az igazán fontos szereplők 95%-a nő, akkor ugyanilyen üdítő, ha feltűnik egy igazán karakteres és kompetens férfi szereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem az a fő szempont, hogy nő legyen a központi karakter, sokkal inkább pártolom az egyediséget. Mivel egy női karakter már pusztán a nemből fakadóan sok tekintetben alapvetően más, mint egy férfi, így az egyediség már szinte garantált is. Mert ugye a legtöbb alkotásban a központi karakterek döntő többsége férfi, a SW-ban meg aztán pláne. Amúgy is, a változatosság gyönyörködtet. :)

 

Az, hogy pont a női nem dob ekkorát egy karakteren, az annak köszönhető, hogy a SW-ban erős a férfi dominancia. Ha van egy széria, ahol meg az igazán fontos szereplők 95%-a nő, akkor ugyanilyen üdítő, ha feltűnik egy igazán karakteres és kompetens férfi szereplő.

Attól hogy nő, még nem lesz egyedi, ugyanis jó pár női karakter volt a SW-ban eddig is, és nem éppen háttérszereplők (Leia, Padmé). Nekem tökéletesen jó volt a korábbi felállás is: két férfi, egy nő, és a legény a főhős, aki megváltja a galaxist. A mesékben is mindig a parasztfiú menti meg a hercegnőt a sárkánytól. Az ébredő Erő című mesében viszont a parasztfiú folyton liheg vagy éppen alig-alig bukkan fel, a hercegnő pedig megmenti saját magát, sőt lekaszabolja a sárkányt. Ez jól mutatja, hogy a mai világ mennyire kifordult önmagából. Lehet,hogy ti tapsoltok hozzá, hogy a "hercegnő" lealázza a nemünket, de én inkább Lucassal értek egyet. Lehet, régi vágású vagyok, de mindegy, megszoktam már, hogy mindig tök egyedül vagyok a véleményemmel itt a fórumon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.