Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ezt maga Lucas mondja ki az alábbi videóban (12:40 -től érdemes nézni). Persze lehet kételkedni benne, de ez most történeti elemeket boncolgat, ami összekapcsolja az egész SAGA -t. Az életművét veszi górcső alá. Remélem nem úgy lesz lesöpörve ez a videó, hogy Lucas egy kamugép... Mert ez most nem folytatásokról meg másféle irreleváns dolgokról szól hanem a hat rész összekapcsolásáról.

 

Persze mindez akkor igaz, ha valóban jó az elmélet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas millió dolgot elmondott meg annak az ellenkezőjét is. Egy interjúban elmondta hogy sose lesz ep.7. Akkor az ep.7-et kezeljük nem létezőnek? A Saga értelmezése szempontjából csak az a fontos ami benne van a filmekben. Pláne ezen a ponton ahol most vagyunk hisz már nem csak ő meséli a sztorit. A többi mesélő pedig aligha fog régi interjú-részletekre támaszkodni. Ahhoz kell igazodniuk ami a filmekben van és azokban egyáltalán nem tiszta hogy mi ez a profécia és pontosan mit jelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam, hogy valami ilyesmi reakció fog érkezni. Attól a falra tudok mászni, hogy van egy alkotó, egy mű, és konkrét kijelentés a történeti elemre vonatkozólag, erre elkezdik másképp értelmezni mindenféle ködös kifogásokra alapozva. Ez olyan mintha írnék egy fogalmazást arról, hogy délelőtt az utcán sétáltam, erre jön valaki és elmagyarázza, hogy ez f*szság és kamuzok, mert biztos otthon ültem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas akkor és ott úgy gondolta a Kiválasztottság kérdéskörét, ez egy dolog, nem is kérdőjelezi meg senki. Azóta viszont eltelt az idő, a Saga folytatódik, némileg át lehet értelmezni a dolgokat. Ez nem kritika az öregre nézve, de ha minden kijelentését szentírásnak vennénk, akkor a PT se így nézne ki, a ST meg talán soha el se készült volna.

 

Úgy gondolom, hogy az már erős túlzás lenne, ha Anakin mégse lenne Kiválasztott, ez szembemenne a Saga eddigi egyik fundamentumával. Ugyanakkor az már működhet, hogy Anakin nem egyedül tölti be a szerepet. Róla nem érdemes beszélni, mert a jelentősége egyértelmű. Ugyanakkor a sorsának beteljesítéséhez kellett Luke, aki képes volt hinni abban, amiben addig egyetlen más jedi vagy sith se hitt. Nevezetesen, hogy van visszaút a sötét oldalról és ha valaki, akkor az apja képes is ezt megvalósítani.

Aztán újraépítette (volna) a Rendet, itt nem tudjuk pontosan mik történtek, de nyilván fontos tettek ezek. Arról nem is beszélve, hogy a félrevonult időszakában is nagy dolgokra bukkanhatott, Rey-t pedig alighanem ő fogja érdemben elindítani a tudatos jedik útján. Meg még ki tudja miket fog letenni az asztalra a ST-ban, de már ezek is elegendőek ahhoz, hogy Anakin mellé tegyük. Ha jól rémlik, akkor a TCW 6. évadában az Erőalakok susmorognak valami olyasmit Yoda-nak, amiben mintha Luke-ot emlegetnék úgy, hogy majd egyszer odakerül Yoda-hoz, nem csak mint a nagy remény, hanem mint a Prófécia által is hivatkozott egyén.

 

És itt jöhet képbe harmadikként Rey, aki bevégzi a nagy feladatot és tényleg elhozza az egyensúlyt az Erőbe. Anakin és Luke megtették (utóbbi még majd teszi is) a magukét, de ez nem elég. Szükség van egy újabb fiatalra, aki egyrészt (Luke-hoz hasonlóan) a nagy előd (most nem Vader, hanem Luke) "felébresztésére" kell, másrészt pedig később tovább kell szőnie a fonalat és biztosítania, hogy tényleg meglegyen a jedik útja. Luke kudarcot vallott és félrevonult, Rey megkereste és visszahozhatja a buliba. A ST végére viszont már a staféta a fiatalság kezébe kerülhet és Rey-nek kell garantálnia a tartós egyensúlyt. Feltéve persze, hogy ez lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is valami olyan mixet tudnék elképzelni amiben a Lucas által elmondottak nem sérülnek, azaz Anakin élete, tettei igenis azt a tartalmat hordozzák amik eddig is benne voltak. Persze lehet az ellenkezője is, de akkor csak az a kérdés hány évig lesz érvényben az új teória, amit majd valaki felülír mert úgy látja jónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas millió dolgot elmondott meg annak az ellenkezőjét is. Egy interjúban elmondta hogy sose lesz ep.7. Akkor az ep.7-et kezeljük nem létezőnek? A Saga értelmezése szempontjából csak az a fontos ami benne van a filmekben. Pláne ezen a ponton ahol most vagyunk hisz már nem csak ő meséli a sztorit. A többi mesélő pedig aligha fog régi interjú-részletekre támaszkodni. Ahhoz kell igazodniuk ami a filmekben van és azokban egyáltalán nem tiszta hogy mi ez a profécia és pontosan mit jelent.

Pontosan így van!

 

Amúgy senki nem állt elő olyan elmélettel, ami ignorálná vagy kisebbítené Anakin Kiválasztott státuszát és jelek sincsenek arra, hogy a készítők ezen az úton járnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam, hogy valami ilyesmi reakció fog érkezni. Attól a falra tudok mászni, hogy van egy alkotó, egy mű, és konkrét kijelentés a történeti elemre vonatkozólag, erre elkezdik másképp értelmezni mindenféle ködös kifogásokra alapozva. Ez olyan mintha írnék egy fogalmazást arról, hogy délelőtt az utcán sétáltam, erre jön valaki és elmagyarázza, hogy ez f*szság és kamuzok, mert biztos otthon ültem.

Nem tudom értelmezni a példát. Amikor Lucas kifejtette az elméletét a fejében még úgy volt hogy a Saga hat részes lesz és kész. Ő azt magyarázza hogy a hat részes Saga-nak hogy van értelme. Ez relevanciáját vesztette amikor elkészült a hetedik rész. Nem lehet olyan elméletekkel/magyarázatokkal megfejteni a 9 vagy a 12 részes Saga-t amik a 6 részre vonatkoztak.

 

A példád tényadatokkal foglakozik: az ember vagy sétál vagy otthon ül. Ténykérdés hogy mi történt. Hogy egy fikciós történet milyen irányokat vesz az viszont minden újabb történettel változhat. Amikor az ep.4 elkészült Lucas úgy gondolta, hogy a Star Wars világában van egy Szent Grál, a Kaiburr kristály, ami az Erő egyfajta esszenciája. Bele is került az ötlet egy regénybe de aztán dobta. Így alakul egy fikciós történet: ötletek jönnek és mennek. Amihez igazodni kell az az ami már ebben a fikciós világban történt, nem az ami szerepelt egy interjúban. Pláne ha a kérdéses interjúrészlet egy olyan fázisában magyarázza a sztorit ami már idejét múlt. Ma már tudjuk hogy a Saga nem hat részes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmben nem hangzik el olyan, hogy "feltámadt egy ősi erő." Ez egy sikeres magyar ferdítés, amit az angol eredeti szöveg nyomokban sem tartalmaz. A mondat valójában így hangzik el: "there's been an awakening."

Már vissza akartam keresni a szövegből, hogy vajon az én fülem rossz-e ennél a mondatnál, és valamit nagyon nem hallok, de ezek szerint nem :)

 

Gondoltam, hogy valami ilyesmi reakció fog érkezni. Attól a falra tudok mászni, hogy van egy alkotó, egy mű, és konkrét kijelentés a történeti elemre vonatkozólag, erre elkezdik másképp értelmezni mindenféle ködös kifogásokra alapozva.

Nézd, maguk az alkotók is átírják, javítják időnként a saját műveiket, mert utólag másképp gondolnak eseményeket, és a többi, saját maguk átértelmezik őket. Ez teljesen normális alkotói folyamat. Kár fennakadni a változtatásokon, főleg, hogy tudjuk Lucasról, alapból nem igazán lehet adni arra, amit mond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár fennakadni a változtatásokon, főleg, hogy tudjuk Lucasról, alapból nem igazán lehet adni arra, amit mond.

Miközben tudjuk, hogy ő is imád változtatásokkal vagy új epizódokkal új értelmet adni dolgoknak. Az ep4-ben Biggs és Luke csak két pilóta volt, az SE után már gyerekkori barátok. Az eredeti ep5-ben a Vader és az Uralkodó közti beszélgetés még más tónusú, mint a 2004-es változatban. Az ep3 megnézése után máshogy gondoltunk a klónokra, máshogy értelmeztük a 66-os parancsot, mint most, a TCW után. Az Erőszellemeket máshogy értelmeztük az ep4-5-6, máshogy az ep1, máshogy most, a TCW után. Sőt, már az Erőt is teljesen máshogy értelmezzük: pár évvel ezelőtt hol volt még az Élő Erő és a Kozmikus Erő? Az Élő Erőről már hallottunk az ep1-ben, de még ott sem volt kifejtve, mi az. Vagy a midi-chlorianok. Vagy ha már Kiválasztott, az ep4-ben is máshogy volt értelmezhető Vader, az ep5-ben még inkább, az ep1-2-3 meg eleve hozzácsapta ezt a Kiválasztott dolgot, amiről addig egy szót sem hallottunk, akárcsak az Erő egyensúlyáról. És ez mennyire fontos már! Az ep7 alapján az egyensúly központi téma lesz az új trilógiának, ami sorban csak a negyedik filmmel került a képbe, addig teljesen másképp vélekedtünk az Erőről.

És ez csak pár példa. Lucas maga is sok mindent újraértelmezett, ahogy haladt előre és megcsinálta az újabb részeket, majd előállt a TCW-vel. Érdemes lehetne keresni olyan interjút, amit 1977 környékén vettek fel és az Erőről szól, majd összevetni az abban elhangzottakat mondjuk egy olyan interjúval, amiben szintén az Erőről beszél de már a TCW után. Szerintem köszönő viszonyban sem lennének egymással. Lucas egy alkotó, aki folyamatosan újabb és újabb rétegeket húzott rá a művére, ezzel - olykor gyökeresen, olykor finoman - megváltoztatva az azokban szereplő dolgok értelmezését. És ezt nem vehetjük el a későbbi alkotóktól sem. Az egyetlen, amit kiköthetünk, hogy ha újraértelmeznek valamit, az a már a kanonizált művekben szereplő dolgokból következzen, és ne legyen sz*r.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lenyűgöztök srácok! Egyre jobb amiket írtok. :-)

 

És igen a "feltámadt egy ősi erő..." nem egyenlő a "there's been an awakening..." mondattal, teljesen mást hoz magával. Az én hibám, hogy nem néztem utána az eredeti angolnak, de Donát annyira szépen levezette az egészet, és annyira jól illett bele a "feltámadt egy ősi erő..." mondat, hogy eszembe sem jutott...

 

:-D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár valamennyire azért igaz, hiszen az "awekening" valószínűleg a Kozmikus Erő ébredésére utal, és gyanúm szerint az baromira ősi. :)

 

És igen a "feltámadt egy ősi erő..." nem egyenlő a "there's been an awakening..." mondattal, teljesen mást hoz magával. Az én hibám, hogy nem néztem utána az eredeti angolnak, de Donát annyira szépen levezette az egészet, és annyira jól illett bele a "feltámadt egy ősi erő..." mondat, hogy eszembe sem jutott...

 

Én utánanéztem, és tudom, hogy máshogy lett fordítva, de a "Volt egy ébredés..." valljuk be, elég hülyén hangzik. Mivel a címben benne van, hogy "The Force Awakens",ahogy Dzséjt is írja, ezért lényegében a fordítás egyáltalán nem hülyeség, csak nem nyersfordításban lett átváltva angolra.

 

Egyébként egyetértek: akkor lenne jó igazán ez az elmélet, ha a Reyre (?) vonatkozó próféciarész az eredeti anakines prófécia pontosítása lenne, vagy ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez se hangzik sokkal jobban. Elég hülye kifejezés ez a "There has been an awakening..." fordítási szempontból.

 

Dzséjt: amúgy igen, nagyon hasonló ez a kifejezés ahhoz, mint amikor Palpi mondja Vadernek, hogy hatalmas zavar támadt az Erőben. Viszont a minimális jelentéstartalmi különbség óriásira nő, amikor hozzávesszük az útmutató anyagát, és megtudjuk, hogy a Kozmikus Erő teljesen elcsendesedett Luke távozása után. Ebből a szempontból Rey szerepe felértékelődhet, ráadásul ilyesmiről korábban, a korábbi filmekben nem volt szó (ettől persze lehetett hasonló, de nincs róla tudomásunk).

 

Lehet, mert Yoda meg Obi-wan még mindig életben voltak a III-IV között, illetve később Luke Yodával együtt elegek voltak a Kozmikus Erő fenntartásához? Később pedig maga köré szervezett egy akadémiát Luke, így megint csak nem jöhetett szóba ilyesmi, egészen addig, amíg Kylo ki nem irtotta a tanítványokat Luke mellől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, mert Yoda meg Obi-wan még mindig életben voltak a III-IV között, illetve később Luke Yodával együtt elegek voltak a Kozmikus Erő fenntartásához? Később pedig maga köré szervezett egy akadémiát Luke, így megint csak nem jöhetett szóba ilyesmi, egészen addig, amíg Kylo ki nem irtotta a tanítványokat Luke mellől.

Szerintem valami ilyesmiről lehet szó. Akárhogy is, ennek az ébredésnek köze van Rey-hez, az ő személyéhez. Mert ugye valószínűleg nem ő a Galaxis utolsó szunnyadó Erőérzékenye, mégis ő lett valamilyen módon kiválasztva erre. Az a nagy kérdés, hogy a származása miatt, vagy valami más múltbéli esemény miatt? Vagy csak random történt?

 

Ami a ferdítést illeti, szerintem ennyivel meg lehetett volna oldani: felébredt az Erő, érezted? Az ősi szó nagyon félrevezető, és már nagyon sok helyen olvastam és hallottam, hogy elkezdtek azon tanakodni, milyen ősi erőről lehet szó. Közben csak szimplán az Erőről van szó, nem kapunk semmi ősi misztikus cuccot (már olyat is olvastam, hogy az ősi erő az Éjnővérek ereje...). Az "ősi erő" kifejezés sajnos nagyon mellékvágányra vezeti azokat, akik nem ismerik az Élő Erőt és a Kozmikus Erőt és/vagy nem olvasták az enciklopédiát. Mert sajnos azzal, hogy mi történt az Erőben, arról a film bővebben nem értekezik (érzésem szerint erről a következő részben lesz bővebben szó, ha maradnak az ep1-4-7, ep2-5, ep3-6 mintánál).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem valami ilyesmiről lehet szó. Akárhogy is, ennek az ébredésnek köze van Rey-hez, az ő személyéhez. Mert ugye valószínűleg nem ő a Galaxis utolsó szunnyadó Erőérzékenye, mégis ő lett valamilyen módon kiválasztva erre. Az a nagy kérdés, hogy a származása miatt, vagy valami más múltbéli esemény miatt? Vagy csak random történt?

 

Ami a ferdítést illeti, szerintem ennyivel meg lehetett volna oldani: felébredt az Erő, érezted? Az ősi szó nagyon félrevezető, és már nagyon sok helyen olvastam és hallottam, hogy elkezdtek azon tanakodni, milyen ősi erőről lehet szó. Közben csak szimplán az Erőről van szó, nem kapunk semmi ősi misztikus cuccot (már olyat is olvastam, hogy az ősi erő az Éjnővérek ereje...). Az "ősi erő" kifejezés sajnos nagyon mellékvágányra vezeti azokat, akik nem ismerik az Élő Erőt és a Kozmikus Erőt és/vagy nem olvasták az enciklopédiát. Mert sajnos azzal, hogy mi történt az Erőben, arról a film bővebben nem értekezik (érzésem szerint erről a következő részben lesz bővebben szó, ha maradnak az ep1-4-7, ep2-5, ep3-6 mintánál).

A származás vs. múltbéli esemény kérdés bizony jogos kérdés, kíváncsi vagyok, erre mit találnak ki.

 

Valóban, a javasolt fordítási verzióval ezt simán meg lehetett volna oldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb elmélet látott napvilágot, miszerint Rey nem más, mint a jó öreg Sheev Palpatine unokája. :)

Végre! :facepalm:

Úgy látszik egyesek nem bírnak kiszakadni a szappanoperákból. Mindenki valakinek a valakije.

Kívácsi vagyok a kitalálójának a töbi gondolatára. Ki plapi asszonya és gyermeke, és ki annak a hálótársa? És akkor szerinte lesz mégegy, "nagyapa segíts" jelenet? -fájdalmas.

 

Az erőről: midichloránok ide vagy oda érdekes és rejtélyes dolog ez továbbra is.

egyszer Lucas úgy magyarázta, hogy víztükör, amit a kövek(sith-ek) zavarnak fel. Így lehet az egyensúly a Sith-ek kihalása.

De ahogy írtátok is; zavar akkor is támadt az erőben, amikor Luke ereje növekedni kezdett. A kérdés az, hogy eszereint Palpi egyensúlyban érezte az erőt, mikozben Yoda és Luke is élt?

Tehát van egy "sötét-egyensúly" is?

Snoke is hasonlóan nyilatkozik, aki nyilván Rey mocorgását érezte meg.

szóval mivel oda és vissza is borult már a látszólagos egyensúly, arra gondoltam, hogy az erő egyszerűen egy kétélű kard. És, hogy éppen merre fordul az világos és sötét oldal tevékenysége a galaxisban.

De ez persze csak egy hangzatos metafóra, mert nem derül ki belőle, hogy az erő ébreszti fel az erőhasználókat (akár születésükkel, akár passzív szerepből való visszatéréssel) vagy fordítva, azaz, hogy az erőhasználók cselekedetei mozgatják az erőt, előtérbe tolva néha a sötét, néha a világos oldalt. A kép persze tovább árnyalódik azzal, hogy nem csak Sithe-k vannak, hanem Ren-ek. És még tovább, hogy vannak olyan világos oldali erőhasználók, akik nem Jedik (Maz?).

Idézném Luminara-t a legends-be tartozó CW-ből.

"a kristály a fegyverünk lelke,

a lélek a Jedi kristálya,

a Jedi az Erő kristálya,

az Erő a lélek fegyvere.."

Szóval megvan még az erő misztikuma, ha engem kérdeztek! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb elmélet látott napvilágot, miszerint Rey nem más, mint a jó öreg Sheev Palpatine unokája. :)

Akkor az öreg tud valamit, ha tizenegy évvel a halála után képes volt felcsinálni valakit. Vagy spermadonor volt? :hmm::lol:

 

szóval mivel oda és vissza is borult már a látszólagos egyensúly

Az egyensúly nem borulhatott mostanában, hiszen az elmúlt hét filmben fenn sem áll. Az ep1-ben már nincs, az ep7-ben még nincs. A Sith-eknek és valószínűleg minden sötét oldali frakciónak meg inkább a káosz a célja, semmint az egyensúly. Az "zavar támadt az Erőben" kifejezés meg nem erre vonatkozik, hanem inkább arra, hogy valami változás történt - például az Alderaan felrobbanása is ilyen volt.

A misztikum meg naná, hogy megvan még. Ezt a midi-chlorianok baromira nem vették el, sőt, a TCW még tovább is misztikálta az Erőt, az ep7 meg rátett egy lapáttal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az öreg tud valamit, ha tizenegy évvel a halála után képes volt felcsinálni valakit. Vagy spermadonor volt? :hmm::lol:

 

 

Az egyensúly nem borulhatott mostanában, hiszen az elmúlt hét filmben fenn sem áll. Az ep1-ben már nincs, az ep7-ben még nincs. A Sith-eknek és valószínűleg minden sötét oldali frakciónak meg inkább a káosz a célja, semmint az egyensúly. Az "zavar támadt az Erőben" kifejezés meg nem erre vonatkozik, hanem inkább arra, hogy valami változás történt - például az Alderaan felrobbanása is ilyen volt.

A misztikum meg naná, hogy megvan még. Ezt a midi-chlorianok baromira nem vették el, sőt, a TCW még tovább is misztikálta az Erőt, az ep7 meg rátett egy lapáttal. :)

 

Unokát ír az infó nem gyermekét. Tehát még életében volt egy romantikus kapcsolata. Családi idillekkel a Naboo-n. :hehe:

 

a többivel átmegyek a megfeleő topicba..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit maradva a másik topikban felmerülteknél. Ha Kylo tudná, kicsoda Rey, akkor a Snoke-nak tett beszámolójakor minimum utalnia kellett volna erre. De ő ott csak arról beszél, hogy hatalmas Reyben az Erő, bla, bla... egyáltalán nem adott semmiféle jelet arról, hogy bármit tudna Reyről. Pedig talán ez az egyetlen olyan jelenet, ahol komolyan szóba jöhetett volna Rey hovatartozásának boncolgatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van. De abban is van ráció amit Yoda József írt. Nekem is voltak ilyen gondolataim. Annyira sok értelmezése lehet minden gesztusnak, hogy az már fáj. :D Mire leírod mit gondolsz, már jön egy másik aspektus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Kylo tudja, ki Rey, miért nem árulja el? - ezt a kérdést sokszor feltettem már, de még senki sem próbálta meg megválaszolni. Pont az az ember, akinek minden oka megvan rá, hogy Rey-t a maga oldalára állítsa, miért nem fedi fel előtte a nagy titkot, hogy unokatestvérek? Hogy ő az egyik családtag, akire vágyik Rey, hogy az apja, a nagy Luke Skywalker elárulta és hátrahagyta egy pocsék bolygón, egy borzalmas alaknál? Hát mivel lehetne könnyebben átállítani a saját oldalára, ha nem ezzel? De nem, Kylo egy szót sem szól erről. Szóval, ha ő tudja, kicsoda Rey, tudja, hogy rokonok, hogy Luke a csaj apja, miért nem árulja el?

Szerintem nincs akkora hírértéke annak, hogy unokatestvérek, nem olyan mintha az apja vagy a testvére lenne. Ráadásul Rey itt még csak Han Solo-val találkozott a nagy trióból, Luke egy legenda volt a számára, de nem foglalkozott különösebben vele. Nyilván durván meglepte volna, hogy ő az apja, de ennek Kylo-hoz vajmi kevés köze van, az nem egy nagy érv, hogy unokatestvérek. A többit meg lehet azért nem mondja Kylo, mert nem úgy történt, vagy épp neki volt komoly szerepe abban, hogy az történt anno. Simán lehet (sőt, ha tényleg Luke az apa, akkor több, mint valószínű), hogy pont Kylo árulása miatt kellett Luke-nak elhagynia a lányt, akár az anyját meg is ölhette Kylo vagy a csatlósai. Ezt meg nem lenne jó taktika felhozni.

Persze kamuzhatna is Kylo, vagy nem mondana el mindent, de akkor meg nem sok haszna van az egésznek. Előbb-utóbb úgyis kiderül a teljes igazság és csak visszanyal a fagyi. A másik, hogy Rey akkor még nem kereste Luke-ot, nem foglalkozott a jedik útjával. Ha Kylo elmondja neki, hogy Luke az apja, akkor a lány tuti felkeresi, ha valahogy elmenekül, akkor pedig jó eséllyel felvilágosítják és jedi lesz belőle, ami az ő erejével nagyon veszélyes Kylo-ékra nézve. Most az más kérdés, hogy végül így is pont ez történt, de ez most mindegy. Szóval több veszély lett volna abban, ha Kylo elmondja Rey-nek, mintha nem.

 

Megfordítva a kérdést: miért ne szólíthatna mást? Sehol sincs megírva, hogy az Erő nem ajánlhat fel egy más tulajdonában volt kardot a következő Jedi-kiválasztottjának. Ne feledjük, Ezra is megérezte Kanan kardját, pedig az világéletében Kanané volt. Az Erő furcsán működik, nem feltétlen kell benne logikát keresni.

Minden utalást meg furcsa gesztust ki lehet magyarázni valamivel, csak összességében már sok lenne a véletlen. Akár tök véletlen is lehet, hogy pont Anakin és Luke kardja "ragaszkodik" így Rey-hez, de szerintem nem lenne egy túl okos húzás a készítők részéről. Rey nem csupán megérezte a fénykardot, de egy komoly látomást is előidézett nála, a végső párbajban pedig be tudta nyúlni Kylo elől, ez több annál, mint ami Ezra-val történt. Ha csak megtalálta volna a kardot, akkor arra azt is mondhatnánk, hogy az volt az egyetlen Erővel komolyabban rezonáló tárgy a környéken és biztos csak ezért érezte meg Rey, de több is történt.

 

Ha Kylo tudná, kicsoda Rey, akkor a Snoke-nak tett beszámolójakor minimum utalnia kellett volna erre. De ő ott csak arról beszél, hogy hatalmas Reyben az Erő, bla, bla... egyáltalán nem adott semmiféle jelet arról, hogy bármit tudna Reyről. Pedig talán ez az egyetlen olyan jelenet, ahol komolyan szóba jöhetett volna Rey hovatartozásának boncolgatása.

Nem tudom mennyire lenne fontos ezt ott felhozni. Szóba jöhetett volna, de szerintem nem lenne hibának felróható, ha mégsem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs akkora hírértéke annak, hogy unokatestvérek, nem olyan mintha az apja vagy a testvére lenne.

Az érvelésed ezen a ponton gáncsolta el önmagát. Egy árvának, aki úgy nőtt fel, hogy élete nagy részében a családját várta, még egy unokatestvér is a legnagyobb csoda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érvelésed ezen a ponton gáncsolta el önmagát.

Ezen aztán hamar túlléptél. :D

 

Egy árvának, aki úgy nőtt fel, hogy élete nagy részében a családját várta, még egy unokatestvér is a legnagyobb csoda.

Vagy igen, vagy nem. Mindenesetre Kylo se foglalkozott Rey-jel, már rég felnőtt, de le se pottyantotta. Persze aligha lett volna rá lehetősége, de ez Rey-nek sovány vigasz lehet. Amikor előkerült, akkor elfogta, megölte az akkori épp aktuális "apapótlékát" és barátját, Han-t, ill. kis híján Finn-t is. Han ráadásul az apja egyik legjobb barátja is volt és egy másik rokonának a férje. Ezek után biztos nagyon érdekelte volna, hogy Kylo az unokatestvére, ilyen csodára vágyott mindig is. Főképp, hogy ha anno miatta hagyta el az igazi családja, vagy ő ölte meg az anyját. Sokat jelenthetett volna Kylo, ha már csak ő maradt volna a rokonai közül, vagy ő foglalkozott volna vele, mint rokon és nem mint problémaforrás. De ha az apja biztosan életben van, akkor jó eséllyel az (de akár Leia is) jobban fogja izgatni, mint egy unokatestvér. Pláne nem pont miatta fog a sötét oldalra állni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy igen, vagy nem. Mindenesetre Kylo se foglalkozott Rey-jel, már rég felnőtt, de le se pottyantotta. Persze aligha lett volna rá lehetősége, de ez Rey-nek sovány vigasz lehet. Amikor előkerült, akkor elfogta, megölte az akkori épp aktuális "apapótlékát" és barátját, Han-t, ill. kis híján Finn-t is. Han ráadásul az apja egyik legjobb barátja is volt és egy másik rokonának a férje. Ezek után biztos nagyon érdekelte volna, hogy Kylo az unokatestvére, ilyen csodára vágyott mindig is.

Mert ezek az események már mind bekövetkeztek az első találkozásukkor, amikor a témát fel lehetett hozni... Ja, nem, az első és egyetlen beszélgetésükkor Han még él, Finn-nek kutya baja (ráadásul Rey úgy tudta, hogy otthagyta őket a francba).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt!

Mi van, ha filmkészítési szempontokat kell keresnünk a kérdésedben, hogy "miért nem árulta el Kylo Reynek a rokonságot".

Lehet, hogy ezesetben ez nagyon hajazott volna az "én vagyok az apád" fordulatra/jelenetre és a sok párhuzam és tisztelgés mellett itt már nagyon kilógott volna a lóláb.

Abból is látszik, hogy a "Kylo apja Han Solo" jelenet sem lett nagy pillanattá piedesztálva. Egyszerűen Snoke szájába adták az infót. Szerintem senki nem esett ki a székből ez hallatán. Direkt kerülhették ezesetben is.

De ha gonosz akarok lenni, akkor Rey esetének, illetve az ilyen fordulatoknak majd az ep V remake-ben, az ep VIII-ban a helyük! :evil:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És filmkészítési szempontból majd inkább a trilógia közepén adják elő az "én vagyok az apádat"? Az biztos nem lesz kilógó lóláb. ;)

Eleve, ha az a fordulat Rey életében, hogy Luke az apja, már gáz, hiszen egy hatalmas nagy copy, akármelyik részben adják elő. Ha ez a szempont pont, hogy Luke nem lehet az apja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.