Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Mi van, ha Leia azért nem lett Jedi, mert inkább a családot választotta, ami még Luke rendjében is összeférhetetlen a jediséggel? :hmm:

És ha Reyt azért bújtatták el, mert Luke-nak nem lehetett volna gyereke? :) Na akkor aztán Luke renoméja tényleg romokban lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondhatnám, hogy szinte megvilágosodtam. :D De persze perdöntő bizonyítékom nincs. Ez csak egy nagyon erős érzés. Két nap alatt 3x láttam a filmet, talán ez is belejátszik.

 

Han és Rey nagyon egy hullámhosszon vannak. Szerintem ez ösztönös, Han nem tudja, hogy Rey a lánya (ennek magyarázatát meghagyom a későbbi részeknek). Arról nem beszélve, hogy egy testvér harc nagyot ütne. Rey amint megtudja, hogy Kylo a tesó de meg kell ölnie.....szóval nem kicsit Luke vs. Vader érzés. Persze Luke szerepe kétséges ebben a felállásban. Mennyire és mit szól bele a dolgokba? Persze lehet mondani, hogy Leia miért nem mondja el Rey -nek a film végén, hogy ő az anyja? Egyszerűen azért mert nincs itt az ideje. Kenobi miért nem mondta el Luke -nak, hogy Vader az apja? Ugyanazért. A film végén is minden erre utal. Leia és Rey magányos kettőse, Rey elfoglalja Han helyét Csubi mellett.... Túl sok az egyezőség. Ezen én már nem hiszem, hogy változtatok az EPVIII -ig. Egy búza sört megér. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondhatnám, hogy szinte megvilágosodtam. :D De persze perdöntő bizonyítékom nincs. Ez csak egy nagyon erős érzés. Két nap alatt 3x láttam a filmet, talán ez is belejátszik.

 

Han és Rey nagyon egy hullámhosszon vannak. Szerintem ez ösztönös, Han nem tudja, hogy Rey a lánya (ennek magyarázatát meghagyom a későbbi részeknek). Arról nem beszélve, hogy egy testvér harc nagyot ütne. Rey amint megtudja, hogy Kylo a tesó de meg kell ölnie.....szóval nem kicsit Luke vs. Vader érzés. Persze Luke szerepe kétséges ebben a felállásban. Mennyire és mit szól bele a dolgokba? Persze lehet mondani, hogy Leia miért nem mondja el Rey -nek a film végén, hogy ő az anyja? Egyszerűen azért mert nincs itt az ideje. Kenobi miért nem mondta el Luke -nak, htogy Vader az apja? Ugyanazért. A film végén is minden erre utal. Leia és Rey magányos kettőse, Rey elfoglalja Han helyét Csubi mellett.... Túl sok az egyezőség. Ezen én már nem hiszem, hogy változtatok az EPVIII -ig. Egy búza sört megér. :D

 

Anno én is le mertem volna fogadni, hogy Rey egy Solo-lány, de a film megtekintése után (legalábbis számomra) nagyon hülyén jönne ki az, hogy Rey már találkozott Han Soloval életében, viszont a halála után tudná csak meg, hogy valójában az apja. Ennek semmi értelme nem lenne(akkor lenne, ha még nem találkozott volna vele, hanem majd x idő után tudná meg, hogy volt egy apja, aki már meghalt), és a történethez sem adna már hozzá semmit(max annyit, hogy Reynek inkább nehezére esne elintézni Ben-t). Abban viszont egyetértek, hogy egy testvérharcban nagy potenciál lenne. Csak ne így. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze lehet mondani, hogy Leia miért nem mondja el Rey -nek a film végén, hogy ő az anyja? Egyszerűen azért mert nincs itt az ideje. Kenobi miért nem mondta el Luke -nak, hogy Vader az apja? Ugyanazért.

Mert az apja az Uralkodó jobb keze, a Galaxis egyik legrettegettebb embere és ha rosszkor tárják fel előtte az infót, annak beláthatatlan következményei lehetnek mind a gyerekre, mind a Galaxisra nézve? Hogy mik ki nem derülnek erről a Han Solóról. :)

Egyet hadd kérdezzek meg: hogy-hogy nem tud róla Han? Lemaradt a felesége terhességéről és a lánya első 4-5 évéről? Mert ő ugye csak Ben bukása után hagyta ott Leiát, akkor viszont Rey már 4-5 éves volt. Mert ez csak akkor működne, ha Rey Ben árulása után született volna. De azt tudjuk, hogy Ben 14-15 évesen (nagyjából 15 esztendővel az endori csata után) fordult Luke ellen és Han csak ezután tért vissza a csempészkedéshez. És azt is jól tudjuk, hogy Rey nagyjából 11 évvel az endori csata után született és nem csecsemőként, hanem 4-5 évesként hagyták a Jakkun. Szóval nem jönnek ki a számok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a legnagyobb ellenérv az elmélet ellen az, hogy Leiát nem igazán érdekli Rey fogvatartása. Pedig nem olyannak tűnik akit nem érdekelnek a gyerekei: Kylo Ren bármi rosszat is tett, Leia mégis könyörög Hannak hogy hozza vissza. Ha ez a vásott kölyök ennyire fontos, akkor Rey miért ennyire lényegtelen neki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem, ezt jelképezi a mondatomban a "valamelyest" szó, de azért nem is tojnának rá magasról, mint a filmben. Pláne, ha a saját gyerekük fogságába esett.

 

És még egy a "Rey Solo-lány teória" ellen: Leia miért nem mondja el Hannak? Azt is azért, mert Luke-nak sem mondták el, ki az apja? :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még egy a "Rey Solo-lány teória" ellen: Leia miért nem mondja el Hannak? Azt is azért, mert Luke-nak sem mondták el, ki az apja? :evil:

Leia-ék esetében egyértelműen necces a szitu. Erről már írtam korábban részletesebben, nagyon vékony jégen táncolnának ezzel a készítők. És Sinistra írása is jogos, a 7-ben Rey elég sok időt tölt Han-nal, majd találkozik Leia-val is. Kicsit furcsa lenne, hogy akkor derülne ki, hogy a szüleiről van szó, amikor az apja már nem él, ő meg már Luke-nál tanulja a jedik útját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody veled tartok énis arra tippelek hogy az indokot meg nem ertem de Rayt ell kellet rejteni mondjuk mert ikrek Kylo val es Luknak látomása volt pl,de azert az a fenykard hivott dolog neha Luke lányára utal amit sintugy elrejtettek Luke elöl . várós a 8 rész

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno én is le mertem volna fogadni, hogy Rey egy Solo-lány, de a film megtekintése után (legalábbis számomra) nagyon hülyén jönne ki az, hogy Rey már találkozott Han Soloval életében, viszont a halála után tudná csak meg, hogy valójában az apja. Ennek semmi értelme nem lenne(akkor lenne, ha még nem találkozott volna vele, hanem majd x idő után tudná meg, hogy volt egy apja, aki már meghalt), és a történethez sem adna már hozzá semmit(max annyit, hogy Reynek inkább nehezére esne elintézni Ben-t). Abban viszont egyetértek, hogy egy testvérharcban nagy potenciál lenne. Csak ne így. :)

De van értelme: az érzelmi töltet. :) Egyébként Kylo is mondja, hogy Rey arra vágyik, hogy Han bárcsak az apja lenne. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody veled tartok énis arra tippelek hogy az indokot meg nem ertem de Rayt ell kellet rejteni mondjuk mert ikrek Kylo val es Luknak látomása volt pl,de azert az a fenykard hivott dolog neha Luke lányára utal amit sintugy elrejtettek Luke elöl .

Ebből nem sokat sikerült megértenem. Most akkor Rey szerinted Kylo ikertestvére is lehetne (ami amúgy nem lehetséges), de közben meg Luke lánya is? Meg elrejtették egymás elől, meg Luke elől is, de akkor ki rejtette el? Amúgy ha nem lenne a korkülönbség és Kylo ikertestvére lenne, akkor semmi értelme nem lett volna elrejteni, hisz Ben csak később állt át. Ha Rey-t Kylo miatt kellett eltüntetni (amire jó esély van), akkor az épp azért van, mert még kislány volt, amikor Kylo árulóvá lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán van annak értelme, hogy Han nem tudta, hogy Rey a lánya. Rey-t 5 éves korában hagyták a Jakkun, Kylo ekkor 15 éves volt, ekkor történt az átállása is, tehát a két esemény között jó eséllyel van kapcsolat. De Han is ekkor hagyta el Leiát, nem előtte, tehát ha Rey a lánya, akkor tudnia kellett róla.

 

Ha meg tudja, hogy a lánya, akkor pl. miért hagyja szinte hidegen, hogy Kylo elrabolta (mikor mondta neki Finn, gyakorlatilag kussra inti, és flegmán közli vele hogy "Ja, tudom". Ott csakis az érdekli, hogy megmondja Leiának, hogy látta a fiukat).

 

A másik dolog meg, hogyha tudja, hogy a lánya, akkor a regényben mikor Leiával kettesben vannak, miért csak egyszerűen "the girl"-ként beszélnek a saját tulajdon lányukról?

 

Sehogy nem áll össze a kép :)

 

Akárhonnan nézem, kicsit elhamarkodtad azt a búzasörös fogadást Ody, mert biza veszíteni fogsz! :D Dehát mondtam is, hogy "az elbizakodottsága, a gyengéje!" :evil:

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem beszélve, hogy egy testvér harc nagyot ütne.

Az a baj, hogy a Legends ezt már régen eljátszotta, nem hiszem, hogy ehhez nyúlnának. Persze ez eléggé mellékes a lentebb felsorolt érvek mellett.

 

Anakin apjával valahol. :P

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.