Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Azt én sem hiszem, hogy Unkar Pluttra bízta volna Luke, ez milyen aljas dolog lenne már? Plutt nem igazán úgy tűnt, mint egy kedves nagybácsi. Akkor már több értelme lett volna, hogy Lor San Tekka nevelje fel, mint hogy egyedül kelljen túlélnie, és csavargóként élnie, az éhezés határán.

Arról, hogy Rey miért, mikor és hogyan kerülhetett a Jakku-ra, valamint kire lett bízva, korábban már részletesebben beszéltünk. Érdemes lehet visszaolvasni az érdeklődőknek, nem ismételnék dolgokat.

 

Bár ez a memóriatörlés/blokkolás nekem is megfordult a fejemben.

Leginkább erre a motívumra írtam, hogy szerintem elcseszett húzás lenne. Nem szívesen látnék a SW-ban ilyesfajta "memóriatörlést" vagy emlékmásítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tünt és a hangja alapján is feltételezem, hogy a Rey látomásában a kicsi Reyt bizony Plutt (nézzétek a karját HD-ben)) ragadja meg. De ha már szó volt róla akkor hagyjuk.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt szó róla, tény, hogy Plutt -ra bízták.

Nyeh, akkor ez nekem kimaradt, megkövetek mindenkit. :D

 

Ebben az esetben viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy ki és miért bízta rá a lányt.

Szerkesztve: - Shettard Hart
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy brazil rajongó srác kielemezte a Rey látomásában elhangzottakat.

 

[00:08] Yoda: It’s energy…

[00:14] Yoda: …surrounds us… and binds us.

[00:14] Luke: No! No!

[00:21] Obi-Wan: You will be tempted…

[00:23] Obi-Wan: But you cannot control it.

[00:25] Yoda again “surrounds us…“

[00:25] Obi-Wan: The Force will be…

[00:35] Palpatine speaks to Anakin “…any Jedi!”

[00:38] Obi-Wan: You will do it…

[00:48] Obi-Wan: Rey…

[00:53] Obi-Wan: These are your first steps.

 

Itt a hangfájl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra egyre egyértelműbbnek tűnik, hogy Kylo és Snoke nem ismerik Rey-t. Hiába akad ki Kylo, hogy egy lány segédkezik az ellenállóknak, később simán csak szimpla roncsvadásznak titulálja, többször is. Azon is meglepődnek Snoke-kal, hogy ennyire Erőérzékeny. Viszont Leia kapcsán azt gondolom, hogy ő tudja ki a lány valójában. Az első találkozásukkor lezajló ölelést különben továbbra se igazán tudom hova tenni.

 

Romantikus szál nem tudom lesz-e, de ha igen, akkor vélhetően nem Rey és Finn közt. A lány egyértelműen barátként tekint rá, a filmvégi jelenetük után furcsa lenne, ha később összejönnének. Más viszont nem nagyon van képben. Poe még nem is találkozott vele, ill. pilótaként valószínűleg elég távol fog tevékenykedni tőle. Új főszereplőt meg nem tudom fognak-e még behozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátságból is lehet szerelem.

Leia sem tud róla többet, mint Snoke, Ren vagy Han. Ahogy Finn-nel beszél a lányról, az jelzi, hogy számára egy lábjegyzetbe illő probléma a lány kimenekítése, vagy még ennyi sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barátságból is lehet szerelem.

Lehet, csak nem sok értelme lett volna ennyire hangsúlyozni a búcsújuknál a barátságot, ha később össze akarják hozni őket. :)

 

Leia sem tud róla többet, mint Snoke, Ren vagy Han. Ahogy Finn-nel beszél a lányról, az jelzi, hogy számára egy lábjegyzetbe illő probléma a lány kimenekítése, vagy még ennyi sem.

Én nem érzek ilyesmit. Leia-nak azért előkerült Han, ott van a fiuk sorsa, a Köztársaságot most fejezték le, ráadásul villámgyorsan ki kéne eszelni valamit a Starkiller ellen. Ennek tükrében nyilván nem azon fog a leginkább kattogni, hogy Rey-t elrabolták. De annyira nem is tűnik érdektelennek, egyszerűen csak van fontosabb. Azért mondjuk Han "tudom, tudom" legyintése korábbról erősebb volt ilyen téren, pedig róla egyértelműen tudjuk, hogy elég fontos neki a lány, hiszen hamar jó viszonyba kerültek. De ő is inkább a fiával és Leia-val van elfoglalva, valahol érthetően, akkor meg a még több gonddal terhelt Leia-nál se biztos, hogy érdemes messzemenő következtetéseket levonni abból a pár szóból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, csak nem sok értelme lett volna ennyire hangsúlyozni a búcsújuknál a barátságot, ha később össze akarják hozni őket. :)

Szerinem amikor Rey megtudja, hogy Finn miatta jött vissza, akkor már máshogy tekint a srácra. Nem szerelemmel, de az simán lehet egy biztató kezdet a későbbiekre nézve. Mivel azonban amíg Finn ébren volt, nem jöttek össze, kissé hülyén vette volna ki magát, ha a kómában lévő srácot minden előzmény nélkül szájon csókolja.

 

Ja, és a Finn teste fölött sírós jelenetnél az mindenképpen látszik, hogy nagyon fontos lett számára a srác a rész végére. Egyetértek Dzséjttel, ebből még bármi lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, az egyértelmű, hogy nagyon fontos neki Finn. Nem is arra gondoltam, hogy meg kéne csókolnia (még a végén Finn felébredne, mint Csipkerózsika :D), de elég lett volna egy sima köszönöm is, nem kellett volna hozzátennie, hogy "barátom". Sőt, akkor amúgy kifejezetten úgy tűnt volna, hogy ebből románc lesz. Így viszont nekem nagyon olybá tűnik, hogy a készítők egyértelműsíteni akarták, hogy nem ez a helyzet, a srác friendzoned státuszba került. Ettől még persze összejöhetnek később, csak számomra sántítana akkor ez a fajta búcsú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a srác friendzoned státuszba került. Ettől még persze összejöhetnek később, csak számomra sántítana akkor ez a fajta búcsú.

 

Pedig onnan nincs menekvés :( , mondjuk ez is erősítené, hogy ez egy sci-fi :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig onnan nincs menekvés :( , mondjuk ez is erősítené, hogy ez egy sci-fi :)

De van! Egyszer sikerült. :D

 

Amúgy nekem nem lenne bajom a Rey-Finn románccal, de azzal sem, ha annyira nem lesz ez központi téma, vagy valami teljesen más alakul ki. Ha Kylo részéről is lesz némi érdeklődés a lány iránt, azt sem bánnám. De nem várom el persze, hogy szappanoperát csináljanak az Ep8-ból. :D

 

"José Armando Finn, ez nem az, aminek látszik!"

"Rey Consuela, mindig is tudtam, hogy csalfa nőszemély vagy! De hogy pont Rodrigo Kylo, a családunk ősi ellensége?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De van! Egyszer sikerült. :D

Taníts, Mester! :D

 

Ha Kylo részéről is lesz némi érdeklődés a lány iránt, azt sem bánnám.

Feltéve persze, hogy nem rokonok. Na meg ugye Kylo-nál egyelőre úgy tűnik, hogy elkötelezte magát a sötét oldalnak, plusz kölcsönösen gyűlölik egymást Rey-jel. Nagyon sokat kéne itt még dolgozni a karaktereken, hogy elképzelhető legyen bármiféle románc. :)

 

"José Armando Finn, ez nem az, aminek látszik!"

"Rey Consuela, mindig is tudtam, hogy csalfa nőszemély vagy! De hogy pont Rodrigo Kylo, a családunk ősi ellensége?"

Ne már, ez súlyos. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinem amikor Rey megtudja, hogy Finn miatta jött vissza, akkor már máshogy tekint a srácra.

Erről a jelenetről jut eszembe, hogy Rey itt milyen kétségbe esett arcot vág. Mint akinek lövése sincs mi zajlik vele, és ettől megrémül. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsés fickó! :D

Taníts, Mester! :D

Ez nem az a topik, de amúgy meg nem lett nagyon jó vége, max. arra volt jó, hogy bebizonyosodott, hogy ilyen is van. :P

 

Feltéve persze, hogy nem rokonok. Na meg ugye Kylo-nál egyelőre úgy tűnik, hogy elkötelezte magát a sötét oldalnak, plusz kölcsönösen gyűlölik egymást Rey-jel. Nagyon sokat kéne itt még dolgozni a karaktereken, hogy elképzelhető legyen bármiféle románc. :)

Nem is románcra gondolok igazából, csak mondjuk egyoldalú vonzalomra. (Nem akarok példákat felhozni más franchiseból, de van több olyan is, ahol két karakter kölcsönösen gyűlöli egymást, de az egyik közben szeretné is, ööö, megszerezni a másikat, miközben tudja, hogy esélytelen. És ez tud nagyon jól működni, ha jól van megírva. :D) Hozzátéve, ha teszem azt pl. Padmé életben maradt volna és menekül, tuti biztos vagyok benne, hogy Anakin szerelme továbbra is megmaradt volna iránta, míg Padmé valószínűleg már gyűlölte volna azt, amivé a kedves férje vált. Szóval nincs az megírva sehol, hogy egy sötét oldali nem vonzódhat egy világos oldali felé. :)

 

Oh, a rokonság? Majd el is felejtettem (mélyen belül én is a Rey Skywalker táborba tartozom, de inkább megvárom az Ep8-at, hátha kiderül valami). Nos, ez Luke részéről sem okozott gondot, aki másfél epizódon át rá volt izgulva Leiára az első pillanattól fogva, hogy látta egy holofelvételen. :D De persze igen, lehet, hogy rokonok. Azt belátom, hogy azt még a SW sem bírná el, ha lenne egy karakter, aki nyíltan rá van kattanva egy rokonára úgy, hogy már tudomása van a vérségi kapcsolatról. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daisy beszélt Rey karakteréről. Ő már ismeri a származását. Ezt mondta erről:

 

And besides, Ridley already knows who Rey’s parents are — and she doesn’t think it’s that big of a deal. “I think the amazing thing about [Episode VII] is that Finn and Rey don’t come from anywhere, and they find a place,” Ridley, who’s currently filming Rian Johnson’s Star Wars: Episode VIII, said.“So to me, it’s funny that people think it’s so important because I don’t really think it is.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon örülök, hogy ezt mondja. Már csak azt remélem, hogy nem kamu, mert akkor valami olyasmi fog megvalósulni, amiben reménykedem. Rey nem Luke, Han, Leia, Jar Jar, Jabba, Sebulba, Ayla Secura, Watto, Padmé, Kit Fisto vagy Palpatine lánya, hanem egy a kis árva, akit "befogadnak" a családba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kizárnám, hogy hazudik, max még nincs beavatva a valódi kilétébe. Ami nem lehetetlen, hiszen ha a karakter Rey sem tudja, hogy ki is ő (sanszos), akkor a színésznek sem kell ezzel kapcsolatos gesztusokat beépíteni a játékába. De ha így lesz, ahogy elmondta, akkor sem dőlök a kardomba, csak akkor meg legyen az, amit korábban írtam, hogy ő is különleges kapcsolatban van az Erővel és a próféciához kötődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csalódás lenne, ha Rey egy "ismeretlen nímand" lenne, akire csak úgy rálelt a lehetőség a Jakku-n. Egyrészt, több Ep.7-es jelenet is veszítene a fényéből és kevesebb lenne, legalábbis szerintem. Vagy mondhatnám úgy is, hogy sok Ep.7-es utalás és motívum akkor szép és ül igazán, ha Rey erősen kötődik mondjuk Luke-hoz. Másrészt, megszakadna az a vonulat, hogy a Star Wars Saga a Skywalker-ekről szól elsősorban. Az nagyon erős belemagyarázás, hogy majd "befogadják", meg tiszteletbeli Skywalker lesz és hasonlók. Kylo szerintem nem igazán alkalmas arra, hogy továbbvigye Anakin és Luke hagyatékát, korábban már fejtegettem miért.

 

Harmadrészt, kicsit átverve érezném magam, hogy az Ep.7 egyik legnagyobb talánya Rey származása, aztán kiderülne, hogy igazából tök jelentéktelen és ismeretlen figurák a szülei. Nem várom el, hogy minden egyes újabb karakter (pl. Poe, Finn, Snoke, csak a fontosabbakat említve) valakinek a valakije legyen, de a sequel trilógia vélhetően legfőbb szereplője esetében igen. Főképp, ha ilyen kvalitásokkal bír és ennyire titkolóznak az eredetével kapcsolatban. Meg ha ennyi morzsát szórnak el a nyitóepizódban, ami ezt sejteti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep7 sztorijának a középpontjában Luke Skywalker áll, a főgonosz Anakin Skywalker unokája, a sztorit pedig Anakin lánya indítja el. Mivel a három Skywalker még mindig él, gyanítom, jelentőségük a következő etapokban sem csökken. Szóval nem értem, hogy ha Rey "noname nímand", akkor miért csorbulna az, hogy a történetek középpontjában a Skywalkerek állnak. Ráadásul Snoke és Tekka is előrevetítette, hogy Luke Skywalkernek kell visszatérnie ahhoz, hogy a Jedi Rend feltámadjon és az Erőben beálljon az egyensúly, ami valószínűleg központi témája marad a történetnek.

Az utalásokat nem értem, én semmi olyan utalást nem találtam az ep7-ben, ami bármilyen szinten családi szálakkal kötné Reyt Luke-hoz.

Az meg, hogy nem Luke lánya, miért jelenti, hogy a szülei ismeretlen senkik? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg, hogy nem Luke lánya, miért jelenti, hogy a szülei ismeretlen senkik? ;)

Ezaz, még van esélyem, hogy a büszke apa Kyle Katarn :DDDD

 

Komolyra fordítva, szerintem tudják annyira a Disneynél, hogy mit cselekednek, hogy korrekt módon ki tudják hozni a dolgot, akár rokona valakinek Rey, akár nem.

 

Egyedül akkor lennék kicsit ideges, ha ezt a kérdést az Ep9-ig húznák...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.