Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A másik dolog meg, hogyha tudja, hogy a lánya, akkor a regényben mikor Leiával kettesben vannak, miért csak egyszerűen "the girl"-ként beszélnek a saját tulajdon lányukról?

Mert nem akarják lelőni az EPVIII egyik legnagyobb meglepetését. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tényként kezeljük, hogy Leia és Han Ben átállása után szakítottak, ill. hogy ekkor Rey már kisgyerek volt, akkor szerintem nem lehet normálisan megoldani, hogy a lány Solo legyen. Ha még együtt voltak, akkor nem csak értelmetlen és érthetetlen, de lehetetlen is Leia-nak úgy kihordani egy gyereket, megszülni, majd pár évig nevelgetni, hogy arról az apja ne tudjon. Eleve semmi értelme nem lett volna a balhé előtt eltitkolnia Han előtt, de képtelen is lett volna rá. Az egyetlen lehetőség az lenne, hogy Rey más férfitól van, de ez azt hiszem abszolút kizárható, mert nagyon durván aláásná Leia karakterét.

 

Az pedig újfent kizárható, hogy Han tudott róla, aztán a 7-ben meg már így állt hozzá. Épp elég időt töltöttek együtt ahhoz, hogy Han-nak annyi év után is leesett volna, hogy a lányáról van szó. Akkor pedig hogy festene már az a jelenet, amikor csak úgy flegmán odalegyint Finn-nek, hogy "ja, ja, tudom", miközben a tulajdon lányát rabolták el. Pláne semmi értelme nem lenne a fekete bárány Kylo-ért aggódni annyit és őt menteni, miközben a pozitív hős Rey is bajban van.

Ez még Leia-nál is sántít, de nála legalább elmondható, hogy nem találkozott személyesen Rey-jel, aztán sok dolguk volt, így nem jött rá kiről is van szó pontosan. A film végén meg már megöleli, de nem sütik el a csavart. Viszont ehhez is elengedhetetlen lenne, hogy Han ne tudjon a lányáról, ami a már ismertetett okokból kifolyólag nem működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tényként kezeljük, hogy Leia és Han Ben átállása után szakítottak, ill. hogy ekkor Rey már kisgyerek volt, akkor szerintem nem lehet normálisan megoldani, hogy a lány Solo legyen.

És mivel ezek tények, hiszen a filmben és a háttéranyagokban megtalálható biztos információk, aligha lehet őket másképpen kezelni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Olyan sok Rey meg Snoke elméletet olvasni a neten, hogy az már szörnyű.

De ha már ilyen sok van, akkor engedjétek meg, hogy én is elmondhassak egy teóriát Reyről. Sőt. Ez nem teória. Ez az igazság. Ez a szőrnyű igazság. Vagy nem szörnyű. Úgy hogy most leleplezem a nagy titkot, hogy kicsoda Rey

Rey az én lányom! Nem Luke-é, nem Soloé, nem a Midikloriánoké, hanem az én lányom! Az enyém! :D

:lol: :lol: :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap elgondolkodtam azon, mennyi hasonlóság van Rey és Anakin között.

- Mindketten született pilóták. Már gyerekként megtanultak repülőt vezetni, és kapásból elvezetnek bármilyen űrhajót.

- Mindketten született szerelők, életük egy részét roncsok között élték le, és bármit meg tudnak csinálni.

- Anakin egy versenyfogatot, Rey egy csúcs szuper robogót épített magának roncsokból.

- Mindkettő nagyon erős az Erőben.

- Mindkettő született párbajozó.

- Mindkettő több nyelven beszél. Rey megérti a binaryt és wookiee nyelvet, Anakin megérti a binaryt és a huttesét.

 

Azért ez elég érdekes. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap elgondolkodtam azon, mennyi hasonlóság van Rey és Anakin között.

- Mindketten született pilóták. Már gyerekként megtanultak repülőt vezetni, és kapásból elvezetnek bármilyen űrhajót.

- Mindketten született szerelők, életük egy részét roncsok között élték le, és bármit meg tudnak csinálni.

- Anakin egy versenyfogatot, Rey egy csúcs szuper robogót épített magának roncsokból.

- Mindkettő nagyon erős az Erőben.

- Mindkettő született párbajozó.

- Mindkettő több nyelven beszél. Rey megérti a binaryt és wookiee nyelvet, Anakin megérti a binaryt és a huttesét.

 

Azért ez elég érdekes. :hmm:

Nincs ebben semmi érdekes..majd meglátod!

Amúgy nagyon aranyos ez a színésznő. Nagyon tetszik ahogy angolul beszél! Hála az égnek, hogy így belataláltak vele!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem érdekes? Nem mondom azt hogy tuti Skywalker de itt túl sok a hasonlóság hogy véletlen legyen. Mit kell majd meglátni csoli?

 

A SW mindíg is érdekes emberekről szólt, pont az új főhösnő ne értene semmihez? Hőstípus kellet mindíg is, valamiben jeleskedniük kell.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem érdekes? Nem mondom azt hogy tuti Skywalker de itt túl sok a hasonlóság hogy véletlen legyen. Mit kell majd meglátni csoli?

Lehet, kellett volna raknom pár hangulatjelet.

Persze, hogy érdekes. És mérget vennék rá, hogy nem véletlen. Mikor fény derül Rey multjára, majd akkor meglátjuk. -így értettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW mindíg is érdekes emberekről szólt, pont az új főhösnő ne értene semmihez? Hőstípus kellet mindíg is, valamiben jeleskedniük kell.

De eddig akiben nagyon erős volt az erő és nagyon jó pilóta és szerelő volt csak azokra volt igaz akiknek a családnevében az állt hogy Skywalker. Ez 3 skill így egyben senkibe se volt meg rajtuk kívül. És igen egy hősnek jeleskedni kell valamiben de annyi minden más fajta skilleket adhattak volna neki ezek helyett. És ha semmi köze se lenne a Skywalkerekhez akkor pont adta volna a lehetőség hogy ő más dolgokban lenne jeles ezzel is mutatva hogy ő más mint Luke vagy Anakin.

 

Lehet, kellett volna raknom pár hangulatjelet.

Persze, hogy érdekes. És mérget vennék rá, hogy nem véletlen. Mikor fény derül Rey multjára, majd akkor meglátjuk. -így értettem.

Oké :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De eddig akiben nagyon erős volt az erő és nagyon jó pilóta és szerelő volt csak azokra volt igaz akiknek a családnevében az állt hogy Skywalker. Ez 3 skill így egyben senkibe se volt meg rajtuk kívül. És igen egy hősnek jeleskedni kell valamiben de annyi minden más fajta skilleket adhattak volna neki ezek helyett. És ha semmi köze se lenne a Skywalkerekhez akkor pont adta volna a lehetőség hogy ő más dolgokban lenne jeles ezzel is mutatva hogy ő más mint Luke vagy Anakin.

 

 

Én meg azon filóztam, hogy ha Rey nem Skywalker sarj akkor hogyan fog folytatódni a családi történet? Kylonak szerintem nyekk lesz, szóval könnyen kihalhatnak a Skywalkerek.

 

Ezek mind azon vágyamat erősítík, hogy Rey egy elveszett Skywalker legyen. (vagy Kenobi..miért szólt hozzá pont Ő?)

Nem túl nagy fordulat, de a történetet ez szolgálná. Mármint az előbbi. Utóbbit hagyjuk egyelőre..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW mindíg is érdekes emberekről szólt, pont az új főhösnő ne értene semmihez? Hőstípus kellet mindíg is, valamiben jeleskedniük kell.

Az, hogy hőstípus, még nem jelenti azt, hogy pontosan ugyanazokban kell jeleskednie, mint Anakinnak. Rey szó szerint megkapta Anakin összes különleges képességét: erős az Erőben, kiváló szerelő, nagyszerű pilóta, félelmetesen jó párbajozó. Ezzel szemben Luke, a fia mit örökölt meg ebből: semmit. Amennyit láttunk, az alapján az Erőben és a párbajban nem valami kiemelkedő, pilótának jó, de még abban sem olyan kiváló, mint az apja volt. Szerelőnek sem volt kimagasló (jó, Finnt kenterbe veri). Luke képességeiben teljesen más, mint az apja és mégis hőstípus. Rey meg tök ugyanaz.

 

Én meg azon filóztam, hogy ha Rey nem Skywalker sarj akkor hogyan fog folytatódni a családi történet? Kylonak szerintem nyekk lesz, szóval könnyen kihalhatnak a Skywalkerek.

Rey felvehetné a Skywalker nevet. :) Bár a Saganak az is egyfajta lezárása lenne, ha a család kihal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy hőstípus, még nem jelenti azt, hogy pontosan ugyanazokban kell jeleskednie, mint Anakinnak. Rey szó szerint megkapta Anakin összes különleges képességét: erős az Erőben, kiváló szerelő, nagyszerű pilóta, félelmetesen jó párbajozó. Ezzel szemben Luke, a fia mit örökölt meg ebből: semmit. Amennyit láttunk, az alapján az Erőben és a párbajban nem valami kiemelkedő, pilótának jó, de még abban sem olyan kiváló, mint az apja volt. Szerelőnek sem volt kimagasló (jó, Finnt kenterbe veri). Luke képességeiben teljesen más, mint az apja és mégis hőstípus. Rey meg tök ugyanaz.

 

 

Rey felvehetné a Skywalker nevet. :) Bár a Saganak az is egyfajta lezárása lenne, ha a család kihal.

 

A tehetség sokszor átugrik egy generációt! ;)

 

Az is tetszene, amit lentebb írtál. Ha esetleg nem rokon, akkor lehetne úgy a legjobb Skywalker, hogy nem az.

Hanem az amit ettől a névtől mindig mindenki vár.

Anakin a bukott sztár-jedi, Luke a bukott jedi-mester. Rey mindkettejük sorsát jó irányba vezetheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként így belegondolva a forum egész közössége gyakorlatilag beleszeretet Rey-be. Vajon miért? Biztos nem azért mert jól bánik a vívóbotjával, vagy megszerelte a Falcont, vagy jól fénykardozott, vagy emberségesen bánt BB 8-al. Hoppá emberségesen bánt BB-8-al. Szerintem ez a kulcsmomentum. Nagyon nagy szíve van ennek a lánynak. Ő egy jó ember, kedves és naív. A többi tulajdonsága már a hössé váláshoz kell. Valahogy Luke, meg pláne Anakin (kicsi) soha nem lopta a szívembe magát, annak ellenére hogy mindkettőnek olyan nyomorúságos élete volt mint Rey-nek. Valahogy ez a lány nem azért lesz hős mert az erő akarta így mint a másik két fiúnál. Igazábol nem tudom még hogy ő egy "Új remény", egy "Kiválasztott" , vagy kicsoda. Az eljövendő két rész nagyon izgalmas lesz ebből a szempontból.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt komolyan gondolod vagy csak viccelsz? :)

Tessék a mondat végén látható ikont értelmezni.

 

Bár a Saganak az is egyfajta lezárása lenne, ha a család kihal.

Ez már nekem is eszembe jutott. Kylo is betölti majd a maga szerepét az Erő egyensúlyba hozásában, és aztán szépen kihalnak. 3 generációban elvégezték a feladatot, amiért egyáltalán léteztek. Rey pedig már az új Rend alapítója lesz, vagy ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mosoly az nem vicc, az mosoly :) Mint ez is itt az előző mondat végén. A viccre, h*lyeségekre meg van néhány másik, pl. ez is arra jó: :hehe: , mint hehe, mulatságos, vicces.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban túlzás volt kicsit, de szerintem azért tudta nagy nehezen összehozni, mert korábban Kylo próbált kutakodni a fejében, ill. rávenni az infó kiadására. Ahogyan Rey ellenállt az "erőszaknak", úgy a nagy erőfeszítései eredményeképp képes volt visszavágni és belelátni Kylo érzéseibe, gondolataiba. Innen jöhetett neki a sugallat, hogy ilyesmi manipulációt meg lehetne próbálni egy gyengébb egyeden is.

Egy dolog, amiben biztos vagyok: Rey hihetetlenül gyorsan kapcsol és lát meg összefüggéseket. Valószínűleg egy fiatal lány olyan mostoha körülmények között egyedül, segítség nélkül nem is élt volna túl, ha nem így lett volna.

 

Egy dolog, amit erősen gyanítok a film alapján: Reynek talán van valamilyen előzetes ismerete az Erőről, amiről ő maga sem tud. Ha nem tanítást kapott, akkor szerintem valami más, erős kapocs köti az Erőhőz (talán vérségi). Amikor Kylo kimondta a varázsszót, az is eredményezett egy hirtelen megvilágosodást neki a párbaj közben. El tudom képzelni simán, hogy "újra felfedezte" az elmetrükköt.

 

A helyzet az, hogy Reyhez hasonlót még nem igazán láttunk a filmekben eddig, ráadásul azt sem tudjuk, hogy milyen ő igazából, mert az Ep7 nem szórta két kézzel az infókat a múltjáról. Én például el tudom képzelni, hogy ha Anakin nem fut össze Qui-Gonnal azon az ominózus tatooine-i napon, akkor előbb-utóbb lehet, hogy ő is elkezdett volna magától "furcsaságokat" csinálni, ahogy egyre idősebb lesz. (Sőt, a TCW "Children of the Force" epizódja után azon csodálkoznék, ha a kis Anakinnak nem lettek volna ilyen különleges megnyilvánulásai, hiszen valószínűleg őt jobban átjárta az Erő, mint az összes többi Jedi-várományos kicsit, akiket láttunk egészen fiatalon tárgyakat mozgatni, stb.) Bár ugye már ott volt a fogatversenyzés is, mint árulkodó jel, hogy a srác nem mindennapi. Szóval lehet, hogy ő is előbb-utóbb felfedezte volna magától a képességeinek egy részét. Bár sajnos az is lehet, hogy Palpatine talált volna rá előbb. Na de ez már nagyon elkanyarodik az eredeti témától. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy dolog, amiben biztos vagyok: Rey hihetetlenül gyorsan kapcsol és lát meg összefüggéseket. Valószínűleg egy fiatal lány olyan mostoha körülmények között egyedül, segítség nélkül nem is élt volna túl, ha nem így lett volna.

 

Egy dolog, amit erősen gyanítok a film alapján: Reynek talán van valamilyen előzetes ismerete az Erőről, amiről ő maga sem tud. Ha nem tanítást kapott, akkor szerintem valami más, erős kapocs köti az Erőhőz (talán vérségi). Amikor Kylo kimondta a varázsszót, az is eredményezett egy hirtelen megvilágosodást neki a párbaj közben. El tudom képzelni simán, hogy "újra felfedezte" az elmetrükköt.

 

 

Kapott Luke-tól egy memóriareteszt, hogy ne emlékezzen az akadémiára, a mészárlásra, mielőtt rábízta Unkar Plutt-ra. Vélhetően Unkar segített hogy túlélje a Jakku-t.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kapott Luke-tól egy memóriareteszt, hogy ne emlékezzen az akadémiára, a mészárlásra, mielőtt rábízta Unkar Plutt-ra. Vélhetően Unkar segített hogy túlélje a Jakku-t.

Azért ez nekem elég olcsó és bazári húzás lenne a készítők részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez nekem elég olcsó és bazári húzás lenne a készítők részéről.

Azt én sem hiszem, hogy Unkar Pluttra bízta volna Luke, ez milyen aljas dolog lenne már? Plutt nem igazán úgy tűnt, mint egy kedves nagybácsi. Akkor már több értelme lett volna, hogy Lor San Tekka nevelje fel, mint hogy egyedül kelljen túlélnie, és csavargóként élnie, az éhezés határán.

 

Bár ez a memóriatörlés/blokkolás nekem is megfordult a fejemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.