Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Az ep7 sztorijának a középpontjában Luke Skywalker áll, a főgonosz Anakin Skywalker unokája, a sztorit pedig Anakin lánya indítja el.

Mindezt úgy, hogy Luke szerepel a látomással együtt vagy 15 másodpercet a filmben, ill. egyetlen szót se mond. Leia indítja a sztorit, mások beszélgetéséből kiderülve legalábbis, aztán kap pár nem túl dicső percet "személyesen" is. Kylo még hagyján, benne lenne is potenciál arra, hogy Skywalker-ként vigye a ST-t. Csak ott vannak a korábban felvetett problémák, hogy ha Kylo lesz az "új Anakin vagy Luke", akkor vagy sötét zárása lesz a Saga-nak, amit ne hiszek, vagy pedig vele is eljátsszák az árulás utáni újabb megtérést, ami meg tré lenne.

 

Mivel a három Skywalker még mindig él, gyanítom, jelentőségük a következő etapokban sem csökken. Szóval nem értem, hogy ha Rey "noname nímand", akkor miért csorbulna az, hogy a történetek középpontjában a Skywalkerek állnak.

Leia-hoz nem fűznék vérmes reményeket. Már az Ep.7-ben is inkább mélypont volt Carrie játéka, később sem lesz olyan állapotban, hogy túl sokat szerepeltessék. A háttérből meg nem lehet valaki akkora főszereplő, akkor se, ha az elbeszélésekből az derül ki, hogy a világot váltotta meg. Luke-nak nagy jelentősége lesz, ebben szinte biztos vagyok, de abban is, hogy az új szereplők, a fiatalok át fogják venni a stafétát.

Minden bizonnyal Rey, Finn és Poe, a másik oldalon pedig a Snoke-Kylo-Hux trió fog majd a klasszikusnak mondható szerepekbe helyezkedni. Komoly jelentősége lesz Luke-nak is, de nem tudom elképzelni, hogy ő olyasmi főszerepet kapjon, mint anno az OT-ban, vagy Anakin a PT-ban. És hiába volt kulcsfontosságú Qui-Gon, Yoda vagy Obi-Wan, mégis mindenki a Skywalker-ek sztorijaként tekint a Saga-ra. Márpedig Luke-ról sokkal inkább képzelhető el az ilyen jellegű szerep. Rey-ről meg a "legfőbb főhős" vonal továbbvitele.

 

Az utalásokat nem értem, én semmi olyan utalást nem találtam az ep7-ben, ami bármilyen szinten családi szálakkal kötné Reyt Luke-hoz.

Ezeket biztos nem fogom újra leírni, részletesen górcső alá vettük már őket, többször is. ;)

 

Az meg, hogy nem Luke lánya, miért jelenti, hogy a szülei ismeretlen senkik? ;)

Nem az jelenti ezt, hogy nem pont Luke lánya, hanem a beidézett szövegekből következik. ;)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindezt úgy, hogy Luke szerepel a látomással együtt vagy 15 másodpercet a filmben, ill. egyetlen szót se mond. Leia indítja a sztorit, mások beszélgetéséből kiderülve legalábbis, aztán kap pár nem túl dicső percet "személyesen" is. Kylo még hagyján, benne lenne is potenciál arra, hogy Skywalker-ként vigye a ST-t. Csak ott vannak a korábban felvetett problémák, hogy ha Kylo lesz az "új Anakin vagy Luke", akkor vagy sötét zárása lesz a Saga-nak, amit ne hiszek, vagy pedig vele is eljátsszák az árulás utáni újabb megtérést, ami meg tré lenne.

Szóval neked nem is az számít, hogy mi a szerepe, hanem az, hogy mennyit van a képernyőn? :hmm: Teszem azt, akkor ezek szerint Chewbacca fontosabb személy az ep4-ben, mint Darth Vader?

Mert a Skywalker hagyomány továbbvivéséhez egyáltalán nincs szükség Skywalkerre, bár Anakin értékeit Kylo simán tovább vitte már most. Más szempontot meg már nem látok.

 

Off

De megzavar állandóan ez az ST rövidítés, állandóan a Star Trekre asszociálok. :para::)

On

 

Ezeket biztos nem fogom újra leírni, részletesen górcső alá vettük már őket, többször is. ;)

És azóta is úgy érzem, hogy olyasmit látsz bele, ami ott sincs. :P

 

Nem az jelenti ezt, hogy nem pont Luke lánya, hanem a beidézett szövegekből következik. ;)

A beidézett szövegből az következik, hogy az előzmények és a nézők számára nem fontosak, nem az, hogy a Galaxis szempontjából senkik. Hogy Rey eredettörténetében miért nem fontos, már leírtam, a film ezt alá is támasztja - ezt is leírtam. A néző számára azért nem fontos, mert nem rég szereplők sarja. De ettől még lehet valaki olyan új párosnak a gyermeke, akik a Galaxisban fontosak. Vagyis nem senkik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csak akkor meg legyen az, amit korábban írtam, hogy ő is különleges kapcsolatban van az Erővel és a próféciához kötődik.

Szerintem ez így lesz. Az EPVII -ből egyértelműen az jön le, hogy "hatalmas benne az Erő". Nem lehet véletlen.

 

Egyedül akkor lennék kicsit ideges, ha ezt a kérdést az Ep9-ig húznák...

Ha Daisy tudja a származását akkor nem hinném, hogy a IX -ig húznák a dolgot. ;) Lehet, hogy Rey rokonai azon a kaszinós bolygón élnek.

 

Leia-hoz nem fűznék vérmes reményeket. Már az Ep.7-ben is inkább mélypont volt Carrie játéka, később sem lesz olyan állapotban, hogy túl sokat szerepeltessék. A háttérből meg nem lehet valaki akkora főszereplő, akkor se, ha az elbeszélésekből az derül ki, hogy a világot váltotta meg.

Nem tudom miért kell folyton bántani Carrie -t. Teljesen vállalhatóan hozta azt ami elvárható volt tőle. Semmi kivetnivalót nem találtam a játékában, sőt. Persze, majd ha valamikor is érdekelni fog, hogy mennyire nyílik ki az állkapcsa beszéd közben akkor nyarvogok (de az nem mostanában lesz :P ). Nem mellékesen az ő karakterében rejlik talán a legtöbb potenciál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval neked nem is az számít, hogy mi a szerepe, hanem az, hogy mennyit van a képernyőn? :hmm: Teszem azt, akkor ezek szerint Chewbacca fontosabb személy az ep4-ben, mint Darth Vader?

Az IS számít. Önmagában attól senki nem lesz főszereplő, hogy viszonylag sokat van képernyőn, de enélkül nem megy. Nyilván az arányokon lehet vitatkozni, de Luke esetében annyiból felesleges, hogy tényleg nagyon rövid időt kap. Ugyanígy Sidious is hiába a legnagyobb gonosz és a "világ ura" a Birodalom idején, ha annyira keveset szerepeltetik. Nem is véletlen, hogy nem lett belőle nemhogy kultszereplő, de még a jobbak közt se jegyezték, ezen a PT változtatott némileg. De más példát hozva, tudjuk, hogy Mon Mothma vagy Bail Organa is kulcsszereplők voltak, de őket se hozza szóba senki a SW kapcsán, csak ha épp konkrétan olyan a téma.

 

A beidézett szövegből az következik, hogy az előzmények és a nézők számára nem fontosak, nem az, hogy a Galaxis szempontjából senkik. Hogy Rey eredettörténetében miért nem fontos, már leírtam, a film ezt alá is támasztja - ezt is leírtam. A néző számára azért nem fontos, mert nem rég szereplők sarja. De ettől még lehet valaki olyan új párosnak a gyermeke, akik a Galaxisban fontosak. Vagyis nem senkik.

Én is ilyen értelemben (külső szemszögből értékelve) értettem, hogy senkik. ;)

 

Nem tudom miért kell folyton bántani Carrie -t. Teljesen vállalhatóan hozta azt ami elvárható volt tőle. Semmi kivetnivalót nem találtam a játékában, sőt.

Már amennyire az színészi "játéknak" tekinthető. :P Jó, nem azt mondom, hogy szörnyű volt, igazából kevésbé volt gáz, mint amire pesszimistább hangulatomban előzetesen számítottam. Viszont így is azt gondolom, hogy a jelenetei lefelé lógtak ki a filmből a minőséget tekintve. Ez persze nem csupán a színésznőn múlott, mert a forgatókönyv is elég rútul bánt vele, szerintem legalábbis.

 

Nem mellékesen az ő karakterében rejlik talán a legtöbb potenciál.

Ahogy már az OT óta igaz ez, de eleddig semmit nem kezdtek vele. Jó, ez túlzás, de messze nem hozták ki belőle azt a potenciált, ami amúgy benne lenne. Most meg se a sztori, se Carrie állapota nem arrafelé tendál, hogy ez ügyben fordulópont legyen. Persze aztán lehet, hogy rám cáfolnak. :)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádnám, ha nem Skywalker lenne. Túl nagy közhely lenne ezen a pontos, nincs rá szüksége a történetnek, plusz bután mutatna, hogy kirakták a Jakku-ra. Remélem Daisy jól tudja! :clap2:

 

Lehet, hogy az EPVII írása közben még nem is kristályosodott ki pontosan Rey származása, ezért nyitott kérdést faragtak belőle. Viszont tegnap olvasgattam JW Rinzler The Making of Star Wars könyvét, amiben a szerző írja, hogy Lucas fejében végig ott motoszkált a gondolat, hogy Luke és Leia között legyen hasonlóság az esetleges rokoni kapcsolat miatt. Noha tudjuk, hogy a Birodalom Visszavágban amikor Yoda azt mondja, hogy "...van még más is", akkor nem LEiára gondol, hanem egy másik jedire, aki elbújt a császár elől. Végül csak a JEdi Visszatér írásakor konkretizálta Lucas a tényleges rokoni kapcsolatot.

 

DSC02186_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC02184_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Az EPVII kapcsán az is előfordulhat, hogy Rey esetleg Luke egyik tanítványának a gyermeke. Esetleg Luke gyerekének a gyereke...ez is egy lehetőség.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IS számít. Önmagában attól senki nem lesz főszereplő, hogy viszonylag sokat van képernyőn, de enélkül nem megy. Nyilván az arányokon lehet vitatkozni, de Luke esetében annyiból felesleges, hogy tényleg nagyon rövid időt kap. Ugyanígy Sidious is hiába a legnagyobb gonosz és a "világ ura" a Birodalom idején, ha annyira keveset szerepeltetik. Nem is véletlen, hogy nem lett belőle nemhogy kultszereplő, de még a jobbak közt se jegyezték, ezen a PT változtatott némileg. De más példát hozva, tudjuk, hogy Mon Mothma vagy Bail Organa is kulcsszereplők voltak, de őket se hozza szóba senki a SW kapcsán, csak ha épp konkrétan olyan a téma.

Akkor te nem fontos szereplőnek akarod a Skywalkereket, hanem főszereplőnek. Ami érdekes, mert tulajdonképpen csak az ep4-5-6-ban az abszolút főszereplő egy Skywalker. Az ep1-ben Qui-Gon, Obi-Wan és Padmé után jön csak Anakin, az ep2-ben is lazán beelőzi Obi-Wan, és az ep3-ban meg megosztott a két Jedi között a szerep.

 

Esetleg Luke gyerekének a gyereke...ez is egy lehetőség.

Ez egyáltalán nem lehet lehetőség. Luke-nak nem volt gyereke az ep6-ban, Rey pedig 11 évvel az endori csata után született. Akárhogy is nézzük, ha csak Luke fia/lánya nem 11 évesen csinált gyereket, akkor ez kizárt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyorsan a forgatókönyv lett a hibás. :P

Nem csak az lett a hibás, de annak is szerepe van benne. Színész legyen a talpán, aki olyan bugyuta szövegekből és helyzetekből, mint amiből kijutott 1-2 az Ep.7-ben Leia-nak, jó jeleneteket tud faragni. Ezek a jeleneteknek róhatók fel. Korábban kifejtettem azt is, hogy Leia-ban a Kylo-hoz köthető hozzáállása miatt is csalódtam, ez a karakterre nézve nem jó. Ugyanakkor az már Carrie-n is múlott, hogy mennyire tudta ezeket a necces szitukat tartalommal, érzelemmel és színészi teljesítménnyel megtölteni, vagy éppen mennyire lettek kínosak, paródiába illőek vagy épp röhejesek.

 

Akkor te nem fontos szereplőnek akarod a Skywalkereket, hanem főszereplőnek. Ami érdekes, mert tulajdonképpen csak az ep4-5-6-ban az abszolút főszereplő egy Skywalker. Az ep1-ben Qui-Gon, Obi-Wan és Padmé után jön csak Anakin, az ep2-ben is lazán beelőzi Obi-Wan, és az ep3-ban meg megosztott a két Jedi között a szerep.

Igen, de nem 1-1 filmre, hanem a teljes trilógiára és így a Saga-ra vonatkozóan. Mert meglehet, hogy az egyes filmeket tekintve nem Anakin vagy Luke a legfőbb szereplők, de a trilógiákat tekintve szerintem már egyértelműen igen.

 

...Lucas fejében végig ott motoszkált a gondolat, hogy Luke és Leia között legyen hasonlóság az esetleges rokoni kapcsolat miatt.

Na ez számomra azért hangzik meglepően és furcsán, mert szerintem Fisher és Hamill egyáltalán nem hasonlítanak egymásra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem csalódás lenne, ha Rey egy "ismeretlen nímand" lenne, akire csak úgy rálelt a lehetőség a Jakku-n. Egyrészt, több Ep.7-es jelenet is veszítene a fényéből és kevesebb lenne, legalábbis szerintem. Vagy mondhatnám úgy is, hogy sok Ep.7-es utalás és motívum akkor szép és ül igazán, ha Rey erősen kötődik mondjuk Luke-hoz. Másrészt, megszakadna az a vonulat, hogy a Star Wars Saga a Skywalker-ekről szól elsősorban. Az nagyon erős belemagyarázás, hogy majd "befogadják", meg tiszteletbeli Skywalker lesz és hasonlók. Kylo szerintem nem igazán alkalmas arra, hogy továbbvigye Anakin és Luke hagyatékát, korábban már fejtegettem miért.

 

Harmadrészt, kicsit átverve érezném magam, hogy az Ep.7 egyik legnagyobb talánya Rey származása, aztán kiderülne, hogy igazából tök jelentéktelen és ismeretlen figurák a szülei. Nem várom el, hogy minden egyes újabb karakter (pl. Poe, Finn, Snoke, csak a fontosabbakat említve) valakinek a valakije legyen, de a sequel trilógia vélhetően legfőbb szereplője esetében igen. Főképp, ha ilyen kvalitásokkal bír és ennyire titkolóznak az eredetével kapcsolatban. Meg ha ennyi morzsát szórnak el a nyitóepizódban, ami ezt sejteti.

 

Maxi nagyon egyetértek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey szüleit nem láthattuk a Force Awakensben ezt mondta J.J.

http://filmbuzi.hu/archives/2016/04/16/rey-szuleit-nem-lathattuk-a-force-awakensben/

 

ui.: Csak ez J.J szájából nem hiteles bár most azt gondolom igazat mond.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JJ szavahihetőségét általában a Star Trek - Into Darkness mozi kampánya miatt szokták megkérdőjelezni, pedig azon kívül nem kamuzott, ráadásul mint elmondta utólag megbánta, hogy Khan-ügyben hazudtak a bemutató előtt. Az ep.7-nél például már nem nyúltak ilyen eszközökhöz. Az SW pedig már nem is az ő projektje. Pláne nem lenne oka a téves infó terjesztésére.

 

Wilde: ő maga mondta hogy nem szeretné előre elpuffogtatni az ep.8 fordulatait. Érzésem szerint utólag ezért vette kicsit ködösebbre a figurát. Eleve fura volt hogy nem a filmből hanem egy nyilatkozatból derül ki hogy a népszerű teóriák hamisak. Annyi biztos, hogy amit mondott az nem ezt jelenti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülök neki, hogy Rey teljesen független karakter, mert ez csak növeli az érdekességét, és a történetbeli potenciálját. Nem beszélve arról, hogy mennyire erőltetetten lehetne az Ep7 után bárki ismert karakterrel rokoni kapcsolatba hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy brazil rajongó srác kielemezte a Rey látomásában elhangzottakat.

 

[00:08] Yoda: It’s energy…

[00:14] Yoda: …surrounds us… and binds us.

[00:14] Luke: No! No!

[00:21] Obi-Wan: You will be tempted…

[00:23] Obi-Wan: But you cannot control it.

[00:25] Yoda again “surrounds us…“

[00:25] Obi-Wan: The Force will be…

[00:35] Palpatine speaks to Anakin “…any Jedi!”

[00:38] Obi-Wan: You will do it…

[00:48] Obi-Wan: Rey…

[00:53] Obi-Wan: These are your first steps.

 

Itt a hangfájl.

Ez alapján felötlött bennem egy teória, amiben én sem hiszek igazán, de ki tudja Hú mit kapok majd ezért... :D

 

Szóval. Az ep7 után a legvalószínűbbnek tűnt, hogy Rey Luke lánya. Az kizárható, hogy Han és Leia gyereke, hiszen, ahogy ők kezelik a sorsát mikor Kylo elfogja számomra egyértelművé teszi ezt. Az ölelés a végén Leia-val számomra inkább Han halálának szólt, ott mindenki elment a közelből, az ájult Finnért aggódtak, Leia pedig az erőn keresztül is megérezte, plusz látta, hogy Han nincs ott, és ott volt egy lány akiről előtte sokat hallott, tőle nyert megerősítést arról amit megérzett, az pedig, hogy Luke-hoz küldte nyilván az események tükrében lehetett, kizárt, hogy ne hallotta volna a beszámolót.

 

Na de térjünk vissza a Luke lánya témához. Ha ez mégsem igaz, még mindig maradt egy nagy kérdőjel, mégpedig a fénykard viszonyulása a lányhoz. Ez nagyon erős utalás, de tegyük fel, hogy így sem Luke lánya. A látomásban javarészt Obi-wan szövegei hallhatóak. Anakinon és Luke-on kívül aki kötődött ahhoz a fegyverhez, az Obi-wan Kenobi. 19 évig volt a birtokában, bár nem használta, de mind Luke és Anakin erősen kötődött őhozzá. És ugye voltak olyan teóriák, hogy Obi-wannak esetleg leszármazottai is lehetnek, amiben mindig kételkedtem, de ezek alapján mégis, mi van ha Rey Obi-wan unokája, és Luke rejtette őt el?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey nem Luke lánya és nincs közöttük rokoni kapcsolat sem. Ezt az EPVII spoilres időszak óta tudjuk. Már a film bemutatója előtt tudtuk, hogy Rey csak ellopja a Falcont. Jó ezen lovagolni, de most már JJA is megerősítette, ami persze még mindig nem tény, de csak nehezebb lesz elfogadni a valóságot azoknak, akik vágyálmokat kergetnek. Ez van. Egy hét leforgása alatt két ember is lenyilatkozta, hogy Rey szülei nem jelentősek és nem szerepelnek az EPVII-ben.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez alapján felötlött bennem egy teória, amiben én sem hiszek igazán, de ki tudja Hú mit kapok majd ezért... :D

 

Szóval. Az ep7 után a legvalószínűbbnek tűnt, hogy Rey Luke lánya. Az kizárható, hogy Han és Leia gyereke, hiszen, ahogy ők kezelik a sorsát mikor Kylo elfogja számomra egyértelművé teszi ezt. Az ölelés a végén Leia-val számomra inkább Han halálának szólt, ott mindenki elment a közelből, az ájult Finnért aggódtak, Leia pedig az erőn keresztül is megérezte, plusz látta, hogy Han nincs ott, és ott volt egy lány akiről előtte sokat hallott, tőle nyert megerősítést arról amit megérzett, az pedig, hogy Luke-hoz küldte nyilván az események tükrében lehetett, kizárt, hogy ne hallotta volna a beszámolót.

 

Na de térjünk vissza a Luke lánya témához. Ha ez mégsem igaz, még mindig maradt egy nagy kérdőjel, mégpedig a fénykard viszonyulása a lányhoz. Ez nagyon erős utalás, de tegyük fel, hogy így sem Luke lánya. A látomásban javarészt Obi-wan szövegei hallhatóak. Anakinon és Luke-on kívül aki kötődött ahhoz a fegyverhez, az Obi-wan Kenobi. 19 évig volt a birtokában, bár nem használta, de mind Luke és Anakin erősen kötődött őhozzá. És ugye voltak olyan teóriák, hogy Obi-wannak esetleg leszármazottai is lehetnek, amiben mindig kételkedtem, de ezek alapján mégis, mi van ha Rey Obi-wan unokája, és Luke rejtette őt el?

Az akcentus is hasonló. :D Csak sajnos übergagyi lenne Obi-Wannak egy közvetlen leszármazottat retconnolni, szerintem. Amúgy nem lenne rossz.

 

De lehet egy újabb felújított változat, amibe belerakhatnák azt, hogy mielőtt Ben és Luke elindulnak Alderaanra, Ben otthon hagy a fiának némi mirelit kaját meg zsebpénzt (pár vupiupit), hogy boldoguljon, amíg haza nem ér. :D

 

Nekem nem annyira egyértelmű még mindig, hogy nem fontos karakter leszármazottja Rey, lásd JJ helyesbítését, de nem tartom annyira fontosnak a dolgot. Egy biztos: inkább ne legyen köze senkihez, mint bármilyen gagyi retcon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hajlok azt hinni, hogy JJ valóban úgy gondolja, ahogy másodjára állítja, egész egyszerűen azért, mert az EpVII rendezőjeként lehetetlen, hogy csak később essen le neki, hogy "hopsz, épp most fedtem fel egy nagy titkot, amit egyébként az egész EpVII-ben fokozatosan építettünk fel...". Szerintem itt nem utólagos mentegetőzés történt, hanem annyira a saját szemszögéből nézte azt, amit mond, hogy fel sem merült benne, hogy valaki nem úgy fogja érteni, ahogy gondolta. Ennek mondjuk némiképp ellentmond, hogy elég jelentőset változtatott a jelentéstartalmon. Mindenesetre nem tudom elképzelni, hogy "véletlenül" ellőjön egy ilyen spoilert egy interjún a titok "megrendezője".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivéve ha nincs igazán titok. Daisy mondta nemrég hogy a rajongók túl sok mindent látnak bele ebbe a témába. JJ szerintem azért mondta ezt ilyen nyiltan mert nincs itt akkora rejtély amit dugdosni kéne. Ő így is állt hozzá, nem véve figyelembe hogy közben a fan közösségekben mennyire forró ez a téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivéve ha nincs igazán titok. Daisy mondta nemrég hogy a rajongók túl sok mindent látnak bele ebbe a témába. JJ szerintem azért mondta ezt ilyen nyiltan mert nincs itt akkora rejtély amit dugdosni kéne. Ő így is állt hozzá, nem véve figyelembe hogy közben a fan közösségekben mennyire forró ez a téma.

Nekem a filmből úgy jött le, hogy szándékosan építenek fel jeleneteket arra, hogy homályban tartják Rey szüleit. Még ha valójában nincs is titok, szerintem Abramsék pontosan azért dobták be ezt a csontot a közönségnek, hogy rágódjanak rajta a VIII-ig. Ezek után nehezen tudom elképzelni, hogy pont Ő ne tudná, hogy ez egy érzékeny téma a rajongók körében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy ez az egész annak a tipikus esete, amikor a városi legenda szerint Arany Jánost elhívták egy iskolába valami ünnepségre díszvendégnek. Az igazgató méltatja, méltatja, ott helyben elemzi a verseit, mondja, mily szépeket és jókat gondolt ezzel és azzal a sorral. Aztán Arany egyszer csak megelégeli és nyűgösen fennhangon azt mondja: gondolta a franc, csak kellett a pénz.

Saját tapasztalatom is ez: az olvasók vagy nézők olyanokat magyaráznak bele a művekbe, amikre a készítők még csak nem is gondoltak, viszont nagyon hajlamosak nem észrevenni azt, ami tényleg elárulna valamit. Simán lehetett, hogy Abramsnek és a többieknek eszébe sem jutott, hogy ekkora csámcsogás lesz Rey szülein, nincs is emögött semmiféle tudatosság, csak mi látjuk bele. Ő meg ennyi idő után egyszerűen csak megelégelte, hogy ezzel nyaggatják, aztán elszólta magát, de észbe kapott, hogy ezzel elveszi a csontot az aranyos kis kutyusoktól, aztán a végén még azok elkezdenek morogni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a filmből úgy jött le, hogy szándékosan építenek fel jeleneteket arra, hogy homályban tartják Rey szüleit. Még ha valójában nincs is titok, szerintem Abramsék pontosan azért dobták be ezt a csontot a közönségnek, hogy rágódjanak rajta a VIII-ig. Ezek után nehezen tudom elképzelni, hogy pont Ő ne tudná, hogy ez egy érzékeny téma a rajongók körében. :)

Ugyanakkor ez felvet egy kérdést: Rey akkor amnéziás? Csak mert láttuk az ep.7-ben hogy már nem babaként hanem kisgyerekként rakták ki. Emlékeznie kell a szüleire és azok alapján ahogy beszél róluk nekem semmi nem utal arra hogy ne tudná hogy kicsodák. BB-8-nek azt mondja hogy ő maga nagy titoknak számít meg hogy a szüleinek volt egy igérete, hogy visszatérnek. Honnan veszi ezt ha azt se tudja hogy kicsoda? A flashback alapján tudnia kell.

 

A kérdés a karaktere körül persze még mindig áll: miért rakták ki és kicsodák? Csak könnyen lehet hogy a válaszból kiderül, hogy a galaxis van annyira nagy hely hogy mindez nem feltétlenül kell odavezessen, hogy ő Luke lánya. Eleve ha a trilógia egyik nagy fordulata a főhős családi kapcsolatáról szól az finoman szólva nem elegáns. Jó lenne nem ennyire csüngeni a régi trilógián. Plusz Luke apasága esetén meglehetősen bizarr képet kapunk. Mert az oké hogy Vader nem nevelte fel a gyerekeit. Elrejtették előle, plusz egy sötét lord volt. De Luke? Született egy lánya és ennyire eldobta magától? Ez borzasztó lenne Luke-ra nézve. Ráadásul akkor ezek szerint az anyuka is felszivodott (meghalt?) csak hogy vele már ne kelljen foglalkozni. Ezek nem igazán elegánsak irói szempontból. Könnyen lehet hogy JJ úgy gondolta hogy annyira egyértelmű, hogy nem az ep.7-ből vannak a szülők hogy azt hitte ennyit el lehet árulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Star Wars Saga folytatására elővesznek egy új fiatal és nagyon Erőérzékeny szereplőt, akkor ott nincs olyan, hogy nem gondolták mennyire firtatva lesz a származása. Teljesen nyilvánvaló, hogy ilyen esetben ez fontos kérdésként fog megmaradni a nézők fejében. Erre még ráerősítettek azzal, hogy többször is szóba kerülnek a szülei, pontosabban a rokonai, akik a Jakku-n hagyták.

Ha nem fontos, hogy kik voltak, nem ismerjük őket, ill. a későbbiekben se akarnak velük foglalkozni, akkor minek kellett erre felhúzni Rey karakterét és ennyit foglalkozni ezzel a filmben? Lehetett volna egy egyszerű árva, aki egyszer megemlíti, hogy nem ismerte a szüleit és kész. Kár is lenne tagadni, hogy az Ep.7 igenis megdolgozott érte, hogy Rey származása körül meginduljanak a találgatások.

 

Rey lehet számunkra ismeretlenek gyereke, csak akkor kíváncsi leszek, mennyire fog jól elsülni tök idegenek beemelése a sztoriba. Vagy csak az egyik szülő kerül elő, vagy akár egyik se, de akkor megint adódik a kérdés, hogy minek kellett ezt feszegetni a 7. részben. Szerintem elengedhetetlen, hogy a folytatásban előkerüljenek azok, akik anno a Jakku-n hagyták. Ha máshogy nem is, de legalább szóban. Ha pedig egyikük se ismert, akkor nem csak 1, de rögtön legalább 2 új figurát kell "elővarázsolni".

Amúgy a szerintem nem kevés utalás közül mind felett szemet tudok hunyni, az nem tetszene nagyon, ha Anakin és Luke kardja csak a nosztalgia miatt került volna Rey-hez, valamint hozta volna elő pont azt a látomást. Most csak abba gondoljunk bele, hogy Kylo kijelenti, hogy a kard őt illeti, Finn benyögi, hogy akkor vegye el tőle. Miután győz, Kylo sóvárogva próbálja magához édesgetni a Skywalker-famíliához köthető legendás fegyvert, mire az Rey kezébe száll. Nehogy már így ennek az egész jelenetsornak annyi legyen a tanulsága, hogy "hát Rey elég Erőérzékeny".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért, hogy meglegyen a karakterfejlődés, és a szülei után vágyakozó és a múltján kesergő lányból a jövőbe tekintő, sorsát elfogadó kalandornő legyen? Esetleg talán ezért kellett erre a kérdésre felhúzni a karaktert. :hmm: Ja, hogy ez benne is van a filmben? Ó, hát ez az a része, amit írtam: "az olvasók vagy nézők olyanokat magyaráznak bele a művekbe, amikre a készítők még csak nem is gondoltak, viszont nagyon hajlamosak nem észrevenni azt, ami tényleg elárulna valamit."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Star Wars Saga folytatására elővesznek egy új fiatal és nagyon Erőérzékeny szereplőt, akkor ott nincs olyan, hogy nem gondolták mennyire firtatva lesz a származása. Teljesen nyilvánvaló, hogy ilyen esetben ez fontos kérdésként fog megmaradni a nézők fejében. Erre még ráerősítettek azzal, hogy többször is szóba kerülnek a szülei, pontosabban a rokonai, akik a Jakku-n hagyták.

Ha nem fontos, hogy kik voltak, nem ismerjük őket, ill. a későbbiekben se akarnak velük foglalkozni, akkor minek kellett erre felhúzni Rey karakterét és ennyit foglalkozni ezzel a filmben? Lehetett volna egy egyszerű árva, aki egyszer megemlíti, hogy nem ismerte a szüleit és kész. Kár is lenne tagadni, hogy az Ep.7 igenis megdolgozott érte, hogy Rey származása körül meginduljanak a találgatások.

 

Rey lehet számunkra ismeretlenek gyereke, csak akkor kíváncsi leszek, mennyire fog jól elsülni tök idegenek beemelése a sztoriba. Vagy csak az egyik szülő kerül elő, vagy akár egyik se, de akkor megint adódik a kérdés, hogy minek kellett ezt feszegetni a 7. részben. Szerintem elengedhetetlen, hogy a folytatásban előkerüljenek azok, akik anno a Jakku-n hagyták. Ha máshogy nem is, de legalább szóban. Ha pedig egyikük se ismert, akkor nem csak 1, de rögtön legalább 2 új figurát kell "elővarázsolni".

Amúgy a szerintem nem kevés utalás közül mind felett szemet tudok hunyni, az nem tetszene nagyon, ha Anakin és Luke kardja csak a nosztalgia miatt került volna Rey-hez, valamint hozta volna elő pont azt a látomást. Most csak abba gondoljunk bele, hogy Kylo kijelenti, hogy a kard őt illeti, Finn benyögi, hogy akkor vegye el tőle. Miután győz, Kylo sóvárogva próbálja magához édesgetni a Skywalker-famíliához köthető legendás fegyvert, mire az Rey kezébe száll. Nehogy már így ennek az egész jelenetsornak annyi legyen a tanulsága, hogy "hát Rey elég Erőérzékeny".

Részben egyetértek, bár inkább érzelmi alapon, mint racionálisan, de:

 

"egy új fiatal és nagyon Erőérzékeny szereplőt, akkor ott nincs olyan, hogy nem gondolták mennyire firtatva lesz a származása"

 

Palpatine, Yoda, Windu származását sem ismerjük, pedig ők is elég komoly Erőhasználók.

 

Azt viszont túlzásnak tartom, hogy csak a rajongók látják bele az Ep7-be, hogy rejtegetik Rey származását, pedig nem is. Ha nem rejtegetnék, akkor látnánk két statisztát mint "Rey's mom" és "Rey's dad", akik szomorúan otthagyják a gyermeküket. Ehelyett nem látunk belőlük semmit, nem tudunk meg belőlük semmit, viszont szántak nekik azért egy külön jelenetet, amiben éppen, hogy nem mutatják őket. Szóval nem hiszem, hogy ez csak egy rajongói hülyeség, hogy szándékosan nem fedi őket fel a film. Ha egyáltalán nem akarnák elárulni ezt, akkor lerendezhették volna egyszerűbben is. Szóval én amellett vagyok, hogy ha Rey apja nem is Luke, Han, Obi-Wan, Qui-Gon vagy Ki-Adi-Mundi, de akkor is legalább csak ki fog derülni, hogy kik.

 

(Mellesleg, egy tízfilléres gondolat tőlem: azt se gondoljuk már, hogy két sima nem-Erőérzékeny embernek az utóda nem lehet Erőérzékeny. Szóval lehet papa és mama simán két civil, két lázadó, vagy akárki. Ha csak Erőérzékenyektől származhatna másik Erőérzékeny, akkor a Köztársaság idején elfogytak volna a jedik, vagy Erőérzékeny dinasztiák alakultak volna ki. De nem így lett, sőt, az a ritkább, amikor "aranyvérű" Erőérzékeny valaki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért elég sokat megtudunk: kitették a hét éves lányukat egy bolygón, amihez képest a Tatooine a civilizáció melegágya, egy olyan figura gondjaira bízva, akihez képest Watto szerető szülő. Lőjenek le, de ez nem éppen a hős és Jedi mester Luke Skywalkerre vall (se Hanra, se Leiára, vagyis nem hősökre, hanem gonosz, rossz emberekre vall), aki mellesleg elég ismert figura ahhoz, hogy ha Rey a lánya lenne, emlékezne rá hét éves korából is, és nem csak legendának vélné. Nekem ezek elég egyértelműen jeleznek bizonyos dolgokat, egész pontosan azt, hogy Luke nem Rey apja, mert amit tudunk Rey szüleiről és Rey emlékeiről, az alapján ez abszolúte kizárt, mégis, úgy érzem, szinte mindenki ignorálja ezeket. Pedig ezek a filmben vannak, nem egy rajongó fejéből pattant ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.