Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ezra vagy a rodian kisbaba a TCW-ben sokkal komolyabb Erőképességekről tett tanúbizonyságot mint a kis Anakin.

Ez rendszeresen előkerül, de messze nem látom ilyen egyértelműnek. Sokkal inkább mondanám azt, hogy látványosabb dolgokat csinálnak (a játék telekinetikus mozgatása és Ezra ugrásai szoktak előjönni), de ettől még nem biztos, hogy ezek az Erőérzékenységet tekintve tényleg komolyabb dolgok is. Anakin-t nem láttuk miket művelt korábban, de állítólag kifejezetten ügyes fogatversenyző volt, 8 évesen. Qui-Gon szerint képes volt belelátni a jövőbe, a Jedi Tanács előtt se volt semmi, amit mutatott. Meg ha kellett is hozzá mázli, de mégiscsak felrobbantott egy űrállomást, amikor kb. először járt az űrben, először ült űrhajóban és először vett részt csatában. Tehát ezt így mind kisgyerekként.

 

Rey kapcsán egyébként Anakin elég necces referencia, mert azért eltérő volt a sorsuk, főleg a tudatos Erőismeret kapcsán. Legalábbis egyelőre így feltételezzük. Nem tudjuk mire jutott volna Anakin magától, ha fiatalon nem veszik magukhoz a jedik. Ahogyan azt se, hogy Rey-ből milyen padawan, majd lovag lett volna, ha őt is kisgyerekként elviszik a Rendbe. Ezra már hasonlóbb ilyen téren, de a Rey által mutatottakat én azért sokkal komolyabbnak érzem, mint Ezra-nál a Kanan előtti időkben történteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rendszeresen előkerül, de messze nem látom ilyen egyértelműnek. Sokkal inkább mondanám azt, hogy látványosabb dolgokat csinálnak (a játék telekinetikus mozgatása és Ezra ugrásai szoktak előjönni), de ettől még nem biztos, hogy ezek az Erőérzékenységet tekintve tényleg komolyabb dolgok is.

Ahogy Rey tettei sem, csak azt bizonyítják, hogy mindenféle Jedi vagy Sith mester okítása nélkül is képessé válhat egy Erőérzékeny arra, hogy tudatosan használja az Erőt. Rey esetében sem bizonyítják a tettei az Erőérzékenység komolyságát. Mindenki abban a tévhitben van, hogy igen, pedig nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pl. Luke ugyan kapott némi gyorstalpalót Obi-Wantól, de azért azt igazi kiképzésnek nem nevezném, mégis tudta használni az Erőt, amikor kellett, mikor kilőtte a Halálcsillagot. Rey miután felfedezi magában ösztönösen az erőérzékenységet, utána már ő is tudatosan használja a képességét. Ez persze még messze van attól, hogy jedi legyen, mint ahogy a példánál maradva Luke is messze volt ettől még a Yavin melletti csatában...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért gondoljuk azt, hogy a Jediség annyiból áll, hogy valakit elmetrükkel átverünk, vagy ösztönből elvezetünk egy hajót? ;) Az egy eszme, ami nélkül a többi nem sokat ér.

Szerintem nem gondoljuk azt. Nem az a kérdés, hogy Rey mennyire jedi vagy nem, ill. mennyire lesz kiemelkedő jedi később. Az Erőérzékenység, valamint a képzés nélküli, kvázi ösztönös Erőhasználat van terítéken. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt a fórumon egy ember sincs akire passzolna a mondatod elején lévő leírás. A többit meg szimplán nem tudom értelmezni. Rey az ep.7 végén elment, hogy Luke képezze. Most akkor hogy jön egyáltalán szóba a képzés elvetése? Csak arról volt szó, hogy az ösztönös Erőhaszálat mindenkinél más lehet. De persze ahhoz hogy egy Erőhasználó tudása tényleg nagy legyen képezni kell. De mi mond ennek ellent? Hát ez benne van az ep.7-ben is. Elvesztettem a fonalat.

 

Azt akartam érzékeltetni, hogy Rey kiképzetlen képességei lepipálják a Skywalkerekét, de gondolom a "hogy miért, mert csak"-on kívül a filmkészítők biztos kitaláltak valami hihető elgondolást vele kapcsolatban. :hmm:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért gondoljuk azt, hogy a Jediség annyiból áll, hogy valakit elmetrükkel átverünk, vagy ösztönből elvezetünk egy hajót? ;) Az egy eszme, ami nélkül a többi nem sokat ér.

Azért az a hajóvezetés annyira nem volt ösztönös. Rey képzett pilóta volt és már többször repült légkörben.

Amúgy igaz, és szerintem pont az eszme és a Rend feladata, és nem az Erőhasználat az, ami miatt évekig, évtizedekig tanultak a Jedik. Maga az Erőhasználat a látottak alapján nem olyasmi, amit olyan marha sokáig kéne tanulni, hiszen Luke egy ötperces gyorstalpaló után már Halálcsillagokat lukasztott ki és kardot röptetett, utána meg néhány hét/hónap továbbképzés a Dagobah-n, és "jól felkészül Jedi lett, akivel ott az Erő".

 

Azt akartam érzékeltetni, hogy Rey kiképzetlen képességei lepipálják a Skywalkerekét, de gondolom a "hogy miért, mert csak"-on kívül a filmkészítők biztos kitaláltak valami hihető elgondolást vele kapcsolatban. :hmm:

Szerintem annyira azért nem pipálják le. Az elmetrükk és a tárgyak mozgatása az akarattal szinte a legalapabb Jedi jártasságok. Obi-Wan majdhogynem szórakozásból elmetrükközött (Reynek ez azért nem ment simán), Luke pedig ugyanúgy képes volt anélkül tárgyakat mozgatni, hogy erre bárki megtanította volna - képzett Jedik meg egész droidokat hajigálnak ide-oda.

Azt azért kétlem, hogy ha Reyt kihajítanák mondjuk pár száz méterről, élve érne földet. Anakin erre képes. Kétlem, hogy jelenlegi tudásával a lány össze tudna roppantani egy egész szobát, térdre tudná kényszeríteni az Erőhordozókat, sőt, még annak sem láttuk nyomát, hogy belelátna a jövőbe, pedig Anakin erre már kilenc évesen képes volt, minden képzés nélkül.

Reytől tulajdonképpen semmit sem láttunk, amire egy Jedi általában nem képes kisujjból - neki meg ezek sem mentek egyszerűen. Még egy rohamosztagost sem tudott elsőre befolyásolni, és a fénykard sem röppent a kezébe olyan könnyen. Anakin ennél azért többre volt képes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem annyira azért nem pipálják le. Az elmetrükk és a tárgyak mozgatása az akarattal szinte a legalapabb Jedi jártasságok. Obi-Wan majdhogynem szórakozásból elmetrükközött (Reynek ez azért nem ment simán), Luke pedig ugyanúgy képes volt anélkül tárgyakat mozgatni, hogy erre bárki megtanította volna - képzett Jedik meg egész droidokat hajigálnak ide-oda.

Azt azért kétlem, hogy ha Reyt kihajítanák mondjuk pár száz méterről, élve érne földet. Anakin erre képes. Kétlem, hogy jelenlegi tudásával a lány össze tudna roppantani egy egész szobát, térdre tudná kényszeríteni az Erőhordozókat, sőt, még annak sem láttuk nyomát, hogy belelátna a jövőbe, pedig Anakin erre már kilenc évesen képes volt, minden képzés nélkül.

Reytől tulajdonképpen semmit sem láttunk, amire egy Jedi általában nem képes kisujjból - neki meg ezek sem mentek egyszerűen. Még egy rohamosztagost sem tudott elsőre befolyásolni, és a fénykard sem röppent a kezébe olyan könnyen. Anakin ennél azért többre volt képes.

Az éjaszaka gondolkodtam azon, hogy hiányosan írtam. A kiképzetlen (eddig legalábbis így tudjuk) Rey a "kiképzetlen Skywalkerek" képességét haladja meg. Mert valóban, ebben teljesen igazad van, hogy a kiképzet Luke, és pláne a kiképzett Anakin képességei közelében sincs jelenleg a lány.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Kylonak se. Ő is képzetlen? :)

Rey beleköpött a levesbe, szerintem ha ő nem akarja szintén magához rántani a kardot, akkor Kylo-nak simán sikerült volna. Ezt azért ne felejtsük el, mert elég nagy különbség. Rey nem csupán mozgatta a fénykardot, hanem Kylo Erőhasználata ellenére is magához tudta húzni, mintha a kezéből vette volna ki. Persze a fiúnak már volt baja bőven, de ez azért is így komoly fegyvertény Rey-től. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey beleköpött a levesbe, szerintem ha ő nem akarja szintén magához rántani a kardot, akkor Kylo-nak simán sikerült volna. Ezt azért ne felejtsük el, mert elég nagy különbség. Rey nem csupán mozgatta a fénykardot, hanem Kylo Erőhasználata ellenére is magához tudta húzni, mintha a kezéből vette volna ki. Persze a fiúnak már volt baja bőven, de ez azért is így komoly fegyvertény Rey-től. ;)

Pontosan erre akartam rávilágítani, csak sajnos megelőzted Dzséjtet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az éjaszaka gondolkodtam azon, hogy hiányosan írtam. A kiképzetlen (eddig legalábbis így tudjuk) Rey a "kiképzetlen Skywalkerek" képességét haladja meg. Mert valóban, ebben teljesen igazad van, hogy a kiképzet Luke, és pláne a kiképzett Anakin képességei közelében sincs jelenleg a lány.

Így már elfogadható. Amit láttunk a Skywalkerektől - bár jóval kevesebbet láttuk őket képzetlenül Erőténykedni, mint Reyt -, abban a hölgy túltesz rajtuk.

 

Az Kylonak se. Ő is képzetlen? :)

Rey beleköpött a levesbe, szerintem ha ő nem akarja szintén magához rántani a kardot, akkor Kylo-nak simán sikerült volna. Ezt azért ne felejtsük el, mert elég nagy különbség. Rey nem csupán mozgatta a fénykardot, hanem Kylo Erőhasználata ellenére is magához tudta húzni, mintha a kezéből vette volna ki. Persze a fiúnak már volt baja bőven, de ez azért is így komoly fegyvertény Rey-től. ;)

Na de azért tegyük hozzá, hogy ott valószínűleg erőteljesen belepofázott a dolgok alakulásába maga az Erő is. Én legalábbis úgy vélem, hogy ott nem a képességek, hanem az Erő döntött arról, kire ruházza át a Skywalker hagyatékot. Reyt választotta, ezért nem engedte oda Kylónak. Ha a képességek döntöttek volna, akkor természetesen Ren simán elkapja, de éppen ezért sem hagyta az Erő, hogy a képességek döntsenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de azért tegyük hozzá, hogy ott valószínűleg erőteljesen belepofázott a dolgok alakulásába maga az Erő is. Én legalábbis úgy vélem, hogy ott nem a képességek, hanem az Erő döntött arról, kire ruházza át a Skywalker hagyatékot. Reyt választotta, ezért nem engedte oda Kylónak.

Én nem ruháznám fel az Erőt ilyen konkrét és aktív megnyilvánulásra való képességgel. Ez aggályos lenne, hiszen akkor minden Erővel kapcsolatos cselekedetnél felmerül, hogy valójában nem a szereplők döntöttek (vagy csak közvetetten), hanem az Erő. Pl. Luke nem azért dobta el a kardját, mert ő úgy döntött, hanem mert az Erő gondolta úgy, hogy ott Anakin-nak kell megtérnie és megölni az uralkodót. Vagy nem Sidious volt korábban akkora zseni, hogy a jedik szeme előtt véghez vigye a nagy tervét, hanem az Erő rendelkezett úgy, hogy fátylat borít a jedik érzékeire és terez enged a sötétségnek, mert akkor éppen az a preferált út.

 

Azt tudjuk, hogy az Erő másképp is "működhet" bizonyos entitások között, hisz mindent összeköt valamilyen módon, itt lehetnek eltérések. Yoda szavaiból legalábbis nekem ez jön le. Triviális példa ahogy Leia megérezett ezt-azt az édesanyjáról, vagy ahogy Vader érezte Luke-ot, amikor az uralkodó nem. Ez jelentkezhet akár tárgyaknál is, nemcsak élőlények között, tehát simán lehet, hogy Rey-nek más (praktikusan szorosabb) kötődése van Anakin és Luke egykori karjához, mint Kylo-nak, így könnyebben magához tudta húzni. Ez messziről hasonló feltételezésnek tűnhet, mint amit Te is megfogalmazol, de a gyökerét tekintve mégis alapvetően más. Nem gondolnám, hogy ott Kylo-hoz kellett volna kerülnie a kardnak, de az Erő közbeszólt és inkább Rey kezébe dobta a fegyvert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most mondok valami furcsát. Nézzük a kard szempontjából. Ez a fegyver éppúgy volt a jó és a gonosz eszköze, hihetetlen gaztetteket is véghezvittek vele, de a jó ügyért harcolva kezdte a pályafutását. Mi van ha a kard döntött, mondom állati hülye elgondolás, és nem tudom megmagyarázni, de a vászonról ez jött le. És mi van ha két Skywalker közül választott. Igen, igen itt felmerül a kérdés, hogy Rey is az? Mindenki hallgat Rey származásáról. Mi van ha a kard a jó és a roszz Skywalker között választott. Tudom hülyeség de el lehetne a gondolattal játszani, méghozzá azért mert a kard Rey látomásában nemcsak Luke-kal kapcsolatban, hanem Rey sorsával kapcsolatban is idézett fel képeket. A kard nagyon kötödik a Skywalkerekhez és arra várt hogy egy Skywalker (Rey) megtalálja meg. Bár ez még az Erő elméleteket is túlszárnyalja és őrültségnek hangzik, de ez is megforfdult a fejembe.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oké, hogy a kard valamiért nagyon erősen kötődik Rey-hez, erről eddig is sok szó esett már. Az viszont elég furcsa gondolat, hogy maga a fénykard döntött. Nekem az is soknak tűnik, ha a mindenható és misztikus Erő hoz konkrét döntéseket, nemhogy egy fegyver vagy egy abban lévő kristály. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem ruháznám fel az Erőt ilyen konkrét és aktív megnyilvánulásra való képességgel. Ez aggályos lenne, hiszen akkor minden Erővel kapcsolatos cselekedetnél felmerül, hogy valójában nem a szereplők döntöttek (vagy csak közvetetten), hanem az Erő. Pl. Luke nem azért dobta el a kardját, mert ő úgy döntött, hanem mert az Erő gondolta úgy, hogy ott Anakin-nak kell megtérnie és megölni az uralkodót. Vagy nem Sidious volt korábban akkora zseni, hogy a jedik szeme előtt véghez vigye a nagy tervét, hanem az Erő rendelkezett úgy, hogy fátylat borít a jedik érzékeire és terez enged a sötétségnek, mert akkor éppen az a preferált út.

De abban, hogy Luke eldobta a kardot, semmilyen Erőalkalmazás nem volt, mint ahogy Sidious sem az Erő, hanem saját esze miatt géniusz, szóval ezek ritka gáz példák. ;) Az Erő nyilván csak akkor tud beavatkozni egy Erőhasználó életébe, ha az rá hagyatkozik.

Hiszen nem véletlen hangzik el annyiszor, hogy "az Erő akarta így", és az ep4-ből sem véletlen derül ki, hogy az Erő irányítja a Jedi lépéseit, viszont engedelmeskedik is az akaratának. Az Erőnek igenis van akarata, ez feketén-fehéren benne van a filmekben, már az ep4-ben, és ennek a Jedi aláveti magát, ugyanakkor a Jedi is befolyással lehet az Erőre. A kapcsolat szimbiotikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a fénykard ahhoz ment, akit az Erő inkább arra érdemesnek talált. Számomra az a tény, hogy Reynél kötött ki a legerősebb és legszebb szimbolika amellett, hogy Anakin Skywalker valóban visszatért a Jedi Visszatér végén. Hogy valóban volt még benne jóság. Számomra az, hogy a kard Rey kezében kötött ki egy üzenet, hogy az Erő szerint Anakin hagyatékát Rey viheti tovább méltó módon, és nem pedig Kylo. Igaz, hogy Anakinnek Vaderként másik kadja volt, mégis, szerintem itt az Erő egyértelműen lándzsát tört a tekintetben, hogy mit jelent Anakin Skywalker öröksége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De abban, hogy Luke eldobta a kardot, semmilyen Erőalkalmazás nem volt, mint ahogy Sidious sem az Erő, hanem saját esze miatt géniusz, szóval ezek ritka gáz példák. ;)

Igen, valóban rosszul kötöttem össze a két mondatot, jogos. Luke esetében arra gondoltam, hogy feltételezhetünk mögötte szándékosságot az Erő részéről, ha felruházzuk ilyesféle döntési "jogkörrel". Tehát Erőalkalmazástól függetlenül, egyértelműnek tűnik, hogy Luke dönt, de lehet, hogy az Erő akaratát érvényesíti csupán, hisz az Erő képes szólni hozzá, mint Erőérzékenyhez. Sidious esetében már van konkrét kapcsolat az Erővel, hisz bármekkora zseni is, de a jedik tucatjai nem érezték meg, hogy egy igen magas szintű Erőhasználó. Ez nem önmagában ész kérdése. Azt elérheti okosan és ügyesen, hogy ne sejtsék meg róla, mire készül valójában és mennyire gonosz, azt viszont nem, hogy az Erővel való kapcsolata se tűnjön fel, ehhez szükség volt valamiféle Erőmanipulációra.

 

Az Erő nyilván csak akkor tud beavatkozni egy Erőhasználó életébe, ha az rá hagyatkozik.

De Rey miért hagyatkozna rá? Ez nekem így nem áll össze.

 

Hiszen nem véletlen hangzik el annyiszor, hogy "az Erő akarta így", és az ep4-ből sem véletlen derül ki, hogy az Erő irányítja a Jedi lépéseit, viszont engedelmeskedik is az akaratának. Az Erőnek igenis van akarata, ez feketén-fehéren benne van a filmekben, már az ep4-ben, és ennek a Jedi aláveti magát, ugyanakkor a Jedi is befolyással lehet az Erőre. A kapcsolat szimbiotikus.

Én ezt eleve egy absztraktabb megközelítésnek gondoltam mindig is, nem szó szerint értelmezve. Mint amikor mi azt mondjuk, hogy a "sors akarta így". Pl. Qui-Gon olyasmit mond, hogy az Erő akarta úgy, hogy találkozzon Anakin-nal. Ha emögött tényleg egy közvetlen beavatkozást értünk, akkor mikor és hogyan történt ez meg? Annyi látszólag esetleges és előre kiszámíthatatlan dolog történt, ami miatt végül találkoztak, akkor ezeket mind az Erő rendezte így? Vagy egy részük tényleg véletlen, de mondjuk a homokvihart már az Erő kavarta?

 

Amúgy se igazán értem, hogy mitől függne az Erő ilyen mértékű beavatkozása az egyes eseményekbe. Kylo magához akarja ragadni a kardot, de Rey is hasonlóan tesz. Ezt a lány akarta, vagy már ez is az Erő akaratának manifesztációja? Mindegy is, alapból (az elméleted szerint) Kylo-hoz kellett volna röppenjen a fegyver, hisz sokkal képzettebb, mint Rey. Ekkor viszont az Erő úgy dönt, hogy mégse, mert inkább szálljon a fénykard Rey-hez? De miért? Lehet, hogy akkor Obi is ezért tudott akkorát ugrani az Ep.1-ben, ill. ezért nem tudta lereagálni Maul? Vagy Anakin ezért járt pórul a nála elvileg harcban és Erőismeretben jóval gyengébb Obi-val szemben? Luke is ezért tudta legyőzni apját? Mert az Erő közbeszólt és felülírta az erőviszonyokat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a fénykard ahhoz ment, akit az Erő inkább arra érdemesnek talált. Számomra az a tény, hogy Reynél kötött ki a legerősebb és legszebb szimbolika amellett, hogy Anakin Skywalker valóban visszatért a Jedi Visszatér végén. Hogy valóban volt még benne jóság. Számomra az, hogy a kard Rey kezében kötött ki egy üzenet, hogy az Erő szerint Anakin hagyatékát Rey viheti tovább méltó módon, és nem pedig Kylo. Igaz, hogy Anakinnek Vaderként másik kadja volt, mégis, szerintem itt az Erő egyértelműen lándzsát tört a tekintetben, hogy mit jelent Anakin Skywalker öröksége.

Kicsit azaz érzésem, hogy ez a kard attól, hogy a Kiválasztott vérvonalából ketten is használták különlegessé vált, abban az értelemben hogy áthatja az Erő jó oldala. Azt eddig is tudtuk, hogy vannak például helyszínek amiket egyik vagy másik oldal jobban bejár: ilyen például a dagobah-i barlang, ami viziókat hoz Luke-nak.

Úgy tűnik hogy tárgyakkal is tud hasonló történni: én legalábbis kicsit úgy éreztem, hogy a kard választja ki magának Rey-t. Hisz korábban hívta magához, látomásokat adott neki. Ott a hóban pedig talán pont azért mert a világos oldal járja át Kylo nem tudta könnyűszerrel magához venni Rey-nek azonban elég volt csak egy kicsit gondolnia rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor miért Rey -hez repült a fegyver amikor Kylo előrébb is volt, és nyilván előbb is húzta magához az Erővel? Erre a kard szinte kikerülte és Rey -nél landolt. Ez nagyon erős szimbolika azért, persze az is lehet, hogy Rey egyszerűen erősebb mint Kylo. :) A ren amúgy is parázott, hogy ahogy kezdi felfedezni az erejét, annál erősebb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az a tény, hogy Reynél kötött ki a legerősebb és legszebb szimbolika amellett, hogy Anakin Skywalker valóban visszatért a Jedi Visszatér végén. Hogy valóban volt még benne jóság. Számomra az, hogy a kard Rey kezében kötött ki egy üzenet, hogy az Erő szerint Anakin hagyatékát Rey viheti tovább méltó módon, és nem pedig Kylo. Igaz, hogy Anakinnek Vaderként másik kadja volt, mégis, szerintem itt az Erő egyértelműen lándzsát tört a tekintetben, hogy mit jelent Anakin Skywalker öröksége.

Ez egy szép gondolatsor, kicsit lejjebb ejtek pár szót róla. ;)

 

Kicsit azaz érzésem, hogy ez a kard attól, hogy a Kiválasztott vérvonalából ketten is használták különlegessé vált, abban az értelemben hogy áthatja az Erő jó oldala. Azt eddig is tudtuk, hogy vannak például helyszínek amiket egyik vagy másik oldal jobban bejár: ilyen például a dagobah-i barlang, ami viziókat hoz Luke-nak.

Úgy tűnik hogy tárgyakkal is tud hasonló történni: én legalábbis kicsit úgy éreztem, hogy a kard választja ki magának Rey-t. Hisz korábban hívta magához, látomásokat adott neki. Ott a hóban pedig talán pont azért mert a világos oldal járja át Kylo nem tudta könnyűszerrel magához venni Rey-nek azonban elég volt csak egy kicsit gondolnia rá.

Igen, akár ez is lehet, azonban ez szorul majd némi magyarázatra a későbbiekben. Azért Anakin kezében szörnyű dolgokat "művelt" az a kard, ezt nehezen moshatta le róla az idő, Obi és Luke. Ott van a Donát által írt faktor, ami szépen összecseng Bomarr elméletével, de nekem kicsit visszás lenne, ha az a fénykard ilyen szinten kötődne a világos oldalhoz, kvázi annak szimbóluma lenne. Anakin valóban megtért, de ezzel azért nem feledteti vagy teszi semmissé a korábbi tetteit, noha ez a szimbolika részben ezt sugallná.

 

De akkor miért Rey -hez repült a fegyver amikor Kylo előrébb is volt, és nyilván előbb is húzta magához az Erővel? Erre a kard szinte kikerülte és Rey -nél landolt. Ez nagyon erős szimbolika azért, persze az is lehet, hogy Rey egyszerűen erősebb mint Kylo. :)

Történhetett azért is, mert Rey és a kard között különleges kapocs van. Olyan, ami Kylo esetében nem áll fenn, vagy ha igen, akkor gyengébb. Az a fénykard valamiért Rey-hez tartozik, jobban "rezonál" az Erő kettejük közt, így akkor is magához tudja húzni (akár más ellenében is), ha amúgy nem lenne elég erős hozzá. Én abban is kételkedem, hogy Rey egy hasonló tárgyat (mondjuk egy egyszerű pisztolyt vagy faágat) csak így oda tudott volna rántani magához, Kylo-tól teljesen függetlenül. Nemhogy úgy, hogy Ren barátunk is erősen akarja azt a dolgot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a szimbolikus gondolatmenet nekem is tetszik! :)

 

Igen, akár ez is lehet, azonban ez szorul majd némi magyarázatra a későbbiekben. Azért Anakin kezében szörnyű dolgokat "művelt" az a kard, ezt nehezen moshatta le róla az idő, Obi és Luke. Ott van a Donát által írt faktor, ami szépen összecseng Bomarr elméletével, de nekem kicsit visszás lenne, ha az a fénykard ilyen szinten kötődne a világos oldalhoz, kvázi annak szimbóluma lenne. Anakin valóban megtért, de ezzel azért nem feledteti vagy teszi semmissé a korábbi tetteit, noha ez a szimbolika részben ezt sugallná.

Anakin kardja akkor készült, amikor Anakin még bőven a világos oldalon állt és egészen a legvégéig, amíg még Jedi volt, szolgált a béke és igazság fegyveréül a kezében. Anakin nem használta borzalmas dolgokra, az Vader volt, aki el is veszítette hamar - a végtagjaival együtt. Ha így vesszük, akkor a kard szimbolikusan elhagyta, amikor rosszra használta, és nem is akart még egyszer olyan kézbe kerülni, ami ugyanezt tenné a segítségével.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a fénykard ahhoz ment, akit az Erő inkább arra érdemesnek talált. Számomra az a tény, hogy Reynél kötött ki a legerősebb és legszebb szimbolika amellett, hogy Anakin Skywalker valóban visszatért a Jedi Visszatér végén. Hogy valóban volt még benne jóság. Számomra az, hogy a kard Rey kezében kötött ki egy üzenet, hogy az Erő szerint Anakin hagyatékát Rey viheti tovább méltó módon, és nem pedig Kylo. Igaz, hogy Anakinnek Vaderként másik kadja volt, mégis, szerintem itt az Erő egyértelműen lándzsát tört a tekintetben, hogy mit jelent Anakin Skywalker öröksége.

 

Ezt olyan szépen írtad le, hogy meghatódtam! :clap: Nem vicc! Persze azt már mondanom sem kell, hogy baromira egyetértek! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin kardja akkor készült, amikor Anakin még bőven a világos oldalon állt és egészen a legvégéig, amíg még Jedi volt, szolgált a béke és igazság fegyveréül a kezében.

Azért ez így szerintem kifejezetten csúsztatás. Anakin akkor se volt egy túl pozitív figura, amikor még jedi volt. Voltak jobb és rosszabb periódusai, de összességében nagyon messze állt attól, hogy a világos oldal kapcsán példálózni lehessen vele. Pont azt nem szeretném, ha a sequel-nél bármi megpróbálná azt sugallni, hogy Anakin egy mintajedi vagy mintaember lett volna.

 

Anakin nem használta borzalmas dolgokra, az Vader volt, aki el is veszítette hamar - a végtagjaival együtt. Ha így vesszük, akkor a kard szimbolikusan elhagyta, amikor rosszra használta, és nem is akart még egyszer olyan kézbe kerülni, ami ugyanezt tenné a segítségével.

De pont az az, hogy nem lehet így szétválasztani a két figurát. Anakin nem szűnt meg létezni, ill. Vader se egyik pillanatról a másikra jött létre. A sötét oldal ugyanúgy megvolt Anakin-ban, ahogyan később a világos is, amikor már Vader-nek nevezte magát. Ugyanarról az emberről beszélünk, szerintem nem jó megközelítés, hogy Anakin nem tett rossz dolgokat, Vader meg igen. Ráadásul ez a fénykard szempontjából mindegy is, hiszen Vader kezében is volt egy ideig és épp elég szörnyűséget követett el vele. Elég későn hagyta csak el az a kard, előtte azért volt ideje vele lemészárolni pl. jó pár kisgyereket.

 

Ráadásul korábban arról volt szó, hogy Rey-nek azért ne legyenek híres SW szereplők a szülei (vagy rokonai), hogy önmagában elég érdekes lehessen, ill. hogy saját jogán legyen kultikus szereplő. Én nem érezném ezt a faktort annyival erősebbnek akkor se, ha az Erő vagy a fénykard döntene arról, hogy hozzá kerül. Pláne, ha ennek szimbolikájába Luke mellett már Anakin is belekerül. Az amúgy egy érdekes dolog, hogy anno az ifjú Luke-ot ez a fénykard indította útjára, amikor későbbi mestere átadta neki. Bő 30 évvel később pedig az idős Luke-ot szintén ez a fegyver hozhatja vissza a sűrűjébe, ahogyan a (vélhetően) későbbi tanítványa elviszi neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.