Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk érdekes hogy a Niima állomáson a fogdmegek nem akarták sugárpisztollyal Rey-t rábirni BB 8 átadására. Vagy úgy gondolták hogy pusztakézzel elbírnak vele, vagy Unkat tiltotta meg nekik. Vagy tilos fegyvert viselni az állomás területén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellenére simán elintézte simán elintézte Unkar Plutt két fogmegjét is, akiknek gyanítom az a dolga, hogy ne rúgja szét a seggüket minden jött-ment ~20 éves kislány

Abban a jelenetben vívtak? Én úgy emlékszem bottal verekedtek. Én a film végi vívásról beszéltem.

 

 

Mondjuk érdekes hogy a Niima állomáson a fogdmegek nem akarták sugárpisztollyal Rey-t rábirni BB 8 átadására. Vagy úgy gondolták hogy pusztakézzel elbírnak vele, vagy Unkat tiltotta meg nekik. Vagy tilos fegyvert viselni az állomás területén.

A Niima állomáson nem volt lőfegyver. Finn is emiatt háborog a menekülés közben. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy meg, Anakin kilenc évesen képes volt elvezetni egy csillagvadászt. Hol tanult meg N1-est vezetni, hadd kérdezzem meg?

Azért azt se felejtsük el hogy a csata nem elhanyagolható részében a robot pilóta irányította a gépét, majd miután megkapta az irányítást, Anakin mindössze annyit csinált, hogy nem ment neki semminek, és próbált nem találatot kapni (megjegyzem azoktól a vadászoktól, amik már robotpilóta irányítás alatt sem tudták eltalálni). A hangárba is véletlenül repült be, és a főreaktort sem állt szándékában szétlőnie. Sok szándékosság nem volt a teljesítményében, hacsak azt nem nézzük, hogy szórakozni akart, mert azt csont nélkül teljesítette :D

 

Vagy kitől tanult meg egy kilenc éves rabszolgagyerek versenyfogatot vezetni?

Nekem úgy tűnik, hogy Watto boltja a legjobb egész Mos Eisley-ban (talán az egész bolygón), így nem lenne meglepő, ha néhány fogatversenyző megfordulna nála alkatrészekért. És ezek a versenyzők látva a kis kiszolgáló gyerek lelkesedését simán elvihetik egy kis körutazásra az új alkatrészek letesztelésekor, odaadják neki a "kormányt", hadd örüljön a kölök.

És milyen jobb hely van megtanulni megépíteni egy versenyfogatot, mint egy alkatrészbolt (mármint egy műszaki egyetemet leszámítva, ahol amúgysem sok rabszolga gyerek fordul meg :D )

 

Abba na jelenetben vívtak? Én úgy emlékszem bottal verekedtek. Én a film végi vívásról beszéltem.

Én viszont a közelharci képességeiről beszélek, amihez hozzátartozik a két fogdmeg elintézése is.

 

Viszont az Unkar Pluttos dolgot elfogadom.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, értem én, az, hogy egy kilencéves gyerek olyasmikre képes, amik még felnőtt emberek közül sem sokan, az teljesen magyarázható, elképzelhető, sejthető. De az, hogy egy veszélyes környéken felnőtt, huszonéves nő képes megvédeni magát, az képtelenség. :facepalm: Na, én itt fejeztem be... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se értem mi abban ez elképzelhetetlen hogy Rey elbánik Unkar Plutt két "csicskájával". Mert tényleg azok voltak, nem tűntnek olyan nagyon képzetnek vagy hírhedt bűnözőknek. Csak két jött ment aki Unkar Plutt-nak dolgoznak.

Másik nem tudjuk még hogy Rey mennyire különleges és milyen ösztönös képességei vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mivel a vizsgaidőszak szellemében élem az utóbbi pár hetet (és jól esik, hogy végre nem engem osztályoznak :D ) értéklejük a főhősöket különböző szempontokból egytől ötös skálán, ahol az 1=abszolút nem ért hozzá/tök béna; 2=jobb mint egy laikus, de rosszabb mint egy átlag szakmabeli; 3=átlag szakmabeli; 4=szakmáján belül kiemelkedő; 5= korának egyik legnagyobb tehetsége.

Szerk.:Az erő képességeknél az érdemjegyek: 1=nem használja tudatosan az erőt; 2=tudatosan használja, de elmarad egy padawan tudásától, 3= (kezdő) padawan szintű erőhasználat; 4=tapasztalt padawan, vagy tapasztalatlan lovag szintű erőhasználat; 5=tapasztalt lovag, vagy jedi mester szintű erőhasználat

 

Haladjunk kronológiailag és kezdjük Anakinnal:

Pilótaképesség: itt szerintem célszerű ketté venni a fogatversenyzői pilóta képességét és az űrhajóvezetési képességét. Fogatversenyzői képessége nem kérdéses: erős 5-ös, hisz megnyerte a Boonta Eve Classic-ot, ami az egyik legnívósabb verseny a fogatversenyzés világában. Űrhajóban azonban már nem fest ilyen jól a helyzet. Anakin az egész űrcsatában nem csinál mást, mint hogy próbál nem neki menni semminek, és nem lelövetni magát. A hangárba is csak véletlenül repül be miután találatot kap. A főgenerátort is csak véletlenül lövi szét. Számomra ez elmarad egy szakmabeli pilóta képességétől, ergo 2-es lenne, de a hihetetlen szerencséjével és mivel ő döntötte el a csatát, megadom a hármast. Összességében jár a 4-es

Szerelés: 9 évesen összerakott egy győztes versenyfogatot titokban. Itt sincs sok kérdés :5-ös

Tudatos erőhasználat előképzettséghez képest:Ebből ugyan nem sokat láttunk tőle, ugyanis csak vakon felismert néhány tárgyat. Valószínűleg ez egy felvételi teszt, amit kiemelkedően jól teljesített, így előképzettséghez képest 4-es,

Tudatos erőhasználat unblock: Még nem áll egy tanítvány szintjén, ugyanis semmi komolyat nem látunk tőle (vakon visszavert lézernyalábok stb.), így ez 2-es

Lövészet és közelharc: Nehéz kiértékelni, mivel egyiket sem láttuk tőle, de feltételezem, hogy egyiket sem tanult korábban. Egy laikust valószínűleg mindkettőben lefőzne, az erőérzékenysége miatt, de egy szakmabeli mellett nem sok esélye lenne. 2-es mindkettő

 

Jöjjön Luke:

Pilótaképesség: Ahhoz képest hogy először ül komoly vadászgépben derekasan helytállt. Rögtön az elején majdnem lezúzta a gépét, és bekapott néhány találatot, de tudatosan hasznos része volt a csatának. A Halálcsillagot sem véletlenül pusztította el, hanem az is egy tudatos cselekvés volt. Igaz leszedték volna, ha nem jön Han az utolsó pillanatban, de megkapja az 5-öst.

Szerelés: Tudta, hogy a droidnak a motivátorjával van a gond, és tudja hogyan pucolja ki a droidokat, de ennél többet nem láttunk belőle. R2 inhibitoros trükkjét is benyelte. Én azt mondom, hogy 3-as. Egy szakmabeli szintjét megüti talán, de semmi kiemelkedő

Tudatos erőhasználat előképzettséghez képest: Hát, visszavert 2-3 gyakorló lézernyalábot vakon, és betalált egy lyukba, de nem túl meggyőző. Eleve a lyukba betalálást már akkor is lehetségesnek tartotta, amikor még meg sem fordult a fejében, hogy használja hozzá az Erőt. 3-asnál jobbat nem tudok adni a felmutatottakra, tekintve, hogy amikor ezeket felmutatta Obi-Wan már tanítgatta.

Tudatos erőhasználat unblock: Az epIV-ben egy padawan szintjén áll, annak is az elején, így marad itt is a 3-as

Lövészet: Hát volt egy-két találata a Halálcsillagon, de semmi kiemelkedő, semmi olyan, amit egy átlag katona ne tudott volna. Marad itt is a 3-as.

Közelharc: egyszer láttuk, hogy rákényszerül, méghozzá a buckalakók ellen, és itt csúnyán felsült. Ugyanaz mint Anakin: egy hozzá nem értőt valószínűleg lenyomna az erőhasználat miatt, de ez még csak 2-es.

 

És végül Rey:

Pilótatudása: Finnel együtt lenyomnak két szakmabelit egy rozoga csempészhajóval, de közel sem olyan tehetséges, mint Poe, így marad a 4-es.

Szerelés: Jobb mint egy átlag szerelő, ugyanis tudja, hogy az átalakítások közül melyikek rontották a Falcon teljesítményét. Ezzel szemben pl. Lukenak szerintem eszébe se jutott volna a biztosítékdobozt megpiszkálva kimenekíteni Solot. Ezek alapján jobb mint Luke,de nem alkotott olyan maradandót mint az ifjú Anakin, így ez is 4-es.

Tudatos erőhasználat előképzettséghez képest: Előképzettségéhez képest lazán lenyom egy elmetrükköt (amihez a látottak alapján legalább több hónapos gyakorlás kell), és a fénykardot is magához rántja Kylo elől. Szinte semmi tudással az Erőről ezekért jár az 5-ös.

Tudatos erőhasználat unblock: Bemutatott két olyan trükköt is, amiket Luke csak a későbbi részekben tudott csak megcsinálni, így jár a jobb jegy: 4-es.

Lövészet: 4-5 lövésből leszedett két kiképzett katonát. Mi ez ha nem átlagon felüli? Ugyan kap egy csúnyán nézést, amiért nem biztosította ki a pisztolyt, de ennek ellenére jár a 4-es.

Közelharc: Lenyomott 2 izomembert, akiket Unkar valószínűleg pont az ilyen helyzetekért tartott. Szerintem ez már magában kiemelkedő, tekintve a létszámbeli, és fizikális fölényüket. De ha ez nem elég meggyőző, akkor lenyomta a sérült Kylot is fénykardpárbajban. Feltételezve, hogy Ben korának egyik tehetsége, és sérülten is valószínűleg kiemelkedő harcos, így Rey-nek sem tudok 4-esnél rosszabb jegyet adni.

 

Anakin összességében 3,16-os átlaggal zárt, ami a korához képest nem rossz (nem hiába figyelt fel rá Qui-Gon), de még van hova fejlődni (ami be is következett szépen a filmek során)

Luke, ugyanolyan jól végzett, mit a 9 éves Ani, de mivel ő nem is a kiválasztott, így bőven belefér.

Rey azonban egy teljes jegyet javított az elődjeihez képest, és a legrosszabb jegye is jó.

 

Erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy Rey túl jó mindenben. Ez eddigi hőseinknek a kezdetekkor mindig voltak hiányosságai, olyan dolgok, amikben kevésbé jók, ne adj Isten akár rosszul teljesítenek. Rey ezzel szemben minden fontosabb téren átlagon felüli.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haladjunk kronológiailag és kezdjük Anakinnal:

Pilótaképesség: itt szerintem célszerű ketté venni a fogatversenyzői pilóta képességét és az űrhajóvezetési képességét. Fogatversenyzői képessége nem kérdéses: erős 5-ös, hisz megnyerte a Boonta Eve Classic-ot, ami az egyik legnívósabb verseny a fogatversenyzés világában. Űrhajóban azonban már nem fest ilyen jól a helyzet. Anakin az egész űrcsatában nem csinál mást, mint hogy próbál nem neki menni semminek, és nem lelövetni magát. A hangárba is csak véletlenül repül be miután találatot kap. A főgenerátort is csak véletlenül lövi szét. Számomra ez elmarad egy szakmabeli pilóta képességétől, ergo 2-es lenne, de a hihetetlen szerencséjével és mivel ő döntötte el a csatát, megadom a hármast. Összességében jár a 4-es

Sok mindenbe bele lehetne kötni, de ez a legnyilvánvalóbb részrehajlás. Ha egy 9 éves túlél egy űrcsatát, mi több, maga robbantja szét bemanőverezés és landolást követően a droidvezérlő központot - függetlenül attól, hogy véletlenül! - az csillagos 5. 9 éves, könyörgöm! Más 9 éves egy percig nem élné ott túl, imádkozna a robotpilótáért, hogy vigye vissza, nem hogy még kikapcsoltatná R2-val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azon kéne meglepődni, hogy a felnőtt Rey, aki jó ideje tök egyedül van jobban lő és ügyesebb a közelharcban mint a 9 éves Anakin, akit az anyja nevel? Rey csinos nőként kell életben maradjon úgy hogy csupa rosszarcú lény veszi körbe. Ez meg külön szép: "4-5 lövésből leszedett két kiképzett katonát". Tekintve hogy a célpontjai nem bújtak fedezékbe csak álltak az erdő közepén nem értem miféle jelentősége van annak hogy képzett katonák voltak. Már azon kivül hogy igy megvolt az indok ahhoz hogy föl lehessen pontozni...

A másik hogy konkrétan elhangzik hogy Rey pilótáskodott már korábban, ezzel szemben Anakin életében akkor hall először az űrhajók működéséről amikor a Naboo felé mennek, utána pedig simán elboldogul egy csatában. Egy tapasztalt felnőttet meg egy tapasztalatlan gyereket talán nem ugyanazon a skálán kéne mérni, vagy ha igen akkor viszont ne legyen akkora csoda, ha az előbbi jön ki nyertesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy Rey túl jó mindenben. Ez eddigi hőseinknek a kezdetekkor mindig voltak hiányosságai, olyan dolgok, amikben kevésbé jók, ne adj Isten akár rosszul teljesítenek. Rey ezzel szemben minden fontosabb téren átlagon felüli.

Azért az eredményeket eléggé torzítják a "nem láttunk belőle semmit" dolgok. Rey bele is keveredett mindenféle szituba, így láttuk hol mire képes. Luke-nál pl. nem lennék biztos benne, hogy nem volt kiemelkedő technikai érzéke. Gondolom elég sokat szerelgetett a farmon. Nem rakott össze saját droidot vagy fogatot, de az előképzettségéhez (azaz, hogy hivatalosan valószínűleg nem oktatták erre) mérten lehet átlagon felüli. Csak mert ugye más esetben sem abszolút értékben értékelted őket. Ugyanígy Anakinnál a repülés. Attól, hogy egy csomó dolgot nem tudatosan csinált, még lehet kiemelkedő. Valószínűleg nem a pilótakészségei hiányoztak ehhez, hanem egyfajta érettség és hozzáállás, ami egy kisgyerekben nyilván nincs meg.

 

Eleve egy 9 évest elég nonszensz összemérni 18-20 évesekkel, főleg mondjuk közelharci tudásban. Értem, hogy nincs más merítési lehetőségünk (meg amúgy is ő Anakin), de akkor is. Luke is egy burokban nőtt fel, ahol láthatóan mindentől féltették a nevelőszülei (főleg az apja), aligha keveredett sok ügybe. Rey viszont ki tudja hány éve van kiszolgáltatva a jakkui "vadvilágnak". Sokkal nagyobb szüksége volt arra, hogy meg tudja védeni magát, mint a másik két delikvensnek. Még Ezrát lehetne bevonni a buliba, főleg mert az életkörülményei talán neki voltak leghasonlóbbak.

De értem, amit írsz. Én is úgy érzem, hogy erős kérdéseket vetettek fel Rey képességei, ugyanakkor egyelőre nálam a bőven védhető kategóriába esik. Valószínűleg nem akárkiről van szó, fény derül majd a múltjának és eredetének legalább néhány kritikus pontjára. Akkor pedig talán kevésbé fogunk csodálkozni azon, amiket tett a 7-ben. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Az egész tök értelmetlen így. Olyan mint ha a 9 éves Messit hasonlítod a 19 éves C. Ronaldohoz.

Ez nem teljesen igaz, mert a kiképzésük előtti/kezdeti állapotát vettem figyelembe, így inkább azt mondanám, hogy a 9 éves Messit hasonlítom össze egy olyan 19 éves tehetséggel, aki addigi életében még járt egy edzésen sem. ;) Nyilván még így sem teljesen fair a dolog, de ennél jobban nem tudtam összehasonlítani őket. Sorry.

 

Amúgy ha Anakin az akkori állapotában meg is kapja a "jobb jegyet" a pilótatudásra, az sem változtat sokat a végeredményen. És a végén írtam, hogy egy kilencéveshez ez az átlag elég jó eredmény (kellett is, hogy indokolt legyen a Kiválasztottnak titulálás Qui-gon részéről)

 

Még annyit, hogy csak azt tudom értékelni, amit látunk, vagy ami erősen sejthető: Luke szerelői képességéből nem sokat láttunk, és az sem túl lenyűgöző, (energiaátalakítók egy átlagos szerelőnek is kellhetnek). Rey célbalövéséről szintén csak másodperceket, de ezzel (a filmeket nézve) átlagban ottvan az élmezőnyben. Anakin meg valószínűleg se nem tud vívni, se nem tud lőni, de ez nem is baj, mert mutatja, hogy a karakternek még van hova fejlődnie, nem tökéletesen (vagy közel tökéletesen) kaptuk meg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyit, hogy csak azt tudom értékelni, amit látunk, vagy ami erősen sejthető:

Ez meg a másik ok amiért értelmetlen. Sok tulajdonságról nincs elég információ hogy meglehessen ítélni, ami erősen sejthető az meg inkább szubjektív szóval nem tények.

 

Én igazából azt mondom hogy Rey és Anakin hasonló szinten lehet a kezdeti tehetségben. Egy 19 éves képzetlen Anakin hasonló lett volna mint most Rey. De ez csak a kezdeti állapot. Ami nem azt jelent hogy a képzett Rey is egyenlő lesz a képzett Anakinnal. Rey-ből valószínűleg egy erős Jedi lesz de nem biztos hogy elfogja azt a szintet érni mint amit Anakin. Vagy ha igen teljesen másabb lesz. Másképpen lesz erős, másban lesz erős.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 éves, könyörgöm! Más 9 éves egy percig nem élné ott túl, imádkozna a robotpilótáért, hogy vigye vissza, nem hogy még kikapcsoltatná R2-val.

Nem. Valószínűleg akkor még a csattogós lepkét tolná valahol lent a bolygón, és nem űrcsatákban venne részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne értsetek félre, Anakin a korához képest nagyszerű teljesítmény ért el, már azzal, hogy túlélte a csatát. Az hogy meg is nyerte véletlenül, már csak hab a tortán, de igyekeztem az elején lefektetett szabályokhoz igazodni, és Anakin űrhajó vezetési tudása a látottak alapján közelében sincs egy átlagos pilóta képességeihez. Éppen nem ment neki semminek, majdnem megúszta találat nélkül, de az irányítóhajóba sem szándékosan repült be, a torpedókkal sem a főreaktort célozta. Ennek ellenére megadtam neki a kiemelkedő osztályzatot. Még nem a Galaxis legjobbja, de figyelemreméltó.

Luke szerelőképességeiről annyit, hogy amíg az epI-nél és a TFA-nál érezni, hogy a film meg akarja mutatni, hogy a főhős mennyire jó szerelő, addig ezt Luke-nál nem érzem. Látottak alapján nem idegen a témától, de nem is érződik tech-géniusznak.

 

Nyilván a különböző körülmények különböző képességű embereket szülnek, és ha Anakinnal is csak 20-as éveiben találkozunk, akkor lehet ő is megüti Rey szintjét (pedig már a mostani eredmény is elég szép egy ~10 évestől, figyelembe véve, hogy a ~20 éves talpraesett Luke is ugyanazt az átlagot érte el a szememben), de az én ízlésemnek Rey túl tökéletesre sikeredett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy meg is nyerte véletlenül, már csak hab a tortán, de igyekeztem az elején lefektetett szabályokhoz igazodni, és Anakin űrhajó vezetési tudása a látottak alapján közelében sincs egy átlagos pilóta képességeihez. Éppen nem ment neki semminek, majdnem megúszta találat nélkül, de az irányítóhajóba sem szándékosan repült be, a torpedókkal sem a főreaktort célozta. Ennek ellenére megadtam neki a kiemelkedő osztályzatot. Még nem a Galaxis legjobbja, de figyelemreméltó.

Az a baj, hogy olyanokhoz kellene hasonlítani, akik hasonló korúak és még soha nem repültek semmivel, ill. a konkrét típust se ismerik egyáltalán. Csak mert nem biztos, hogy a fent sorolt dolgok Anakin pilótakészségeinek hiányából fakadnak. Egyszerűen lehet simán csak éretlen, tapasztalatlan stb.. Pl. nyilván nem célozhatta a főreaktort, mert fogalma sem volt róla, hogy ott van valahol egy olyan (ha egyáltalán tudta mi az), ill. nem tudta, hogy az adott gomb a torpedókat működteti. Nem sok haszna van átlagos pilótákhoz, igazából semmilyen pilótákhoz mérni, mert ő nem az. Ennyi erővel Reyt is átlagos (de képzett) jedikhez vagy pilótákhoz kellene mérni és úgy értékelni a tetteit, ami nála is rosszabb eredményeket hozna.

 

Luke szerelőképességeiről annyit, hogy amíg az epI-nél és a TFA-nál érezni, hogy a film meg akarja mutatni, hogy a főhős mennyire jó szerelő, addig ezt Luke-nál nem érzem.

Nem, Luke-nál nem akarták ezt megmutatni. Pont ezért nem is tudhatjuk, hogy mennyire jó ebben. Valószínű, hogy nem volt géniusz, de szerinted is megüti egy szakmabeli szintjét. Úgy, hogy ő vélhetően nem szakmabeli. Megint azt tudom mondani, hogy Rey még egy átlagos "szakmabeli" jedi szintjét se üti meg, persze nem is kell, nem is elvárható. Csak őt ne amatőrökhöz mérjük, ha a többieket se. ;)

 

Nyilván a különböző körülmények különböző képességű embereket szülnek, és ha Anakinnal is csak 20-as éveiben találkozunk, akkor lehet ő is megüti Rey szintjét (pedig már a mostani eredmény is elég szép egy ~10 évestől, figyelembe véve, hogy a ~20 éves talpraesett Luke is ugyanazt az átlagot érte el a szememben), de az én ízlésemnek Rey túl tökéletesre sikeredett.

Rey elsőre túl tökéletesnek és op-nak látszik, ez igaz. Én is így éreztem, amikor először néztem a filmet, alaposabb átgondolás kellett ahhoz, hogy elfogadjam a szitut. Hogy pl. az elmetrükk valószínűleg nem a semmiből jött, nem magától találta ki. Vagy hogy egy minden téren erősen sérült ellenfelet győzött le kardpárbajban egy közelharcban elég jól képzett Erőérzékeny.

Anakinnál vagy Luke-nál nem voltak ezek ennyire látványosak. De pl. Anakin is képes volt megérezni a Jedi Tanács előtt az ábrákat, pedig aligha csinált ilyet korábban. Vagy Luke alig váltott pár szót Obi-Wannal az Erőről, mégis kilőtte a Halálcsillagot. Oké, mondta neki az öreg, hogy használja az Erőt. Rey is diskurált Mazzal kicsit.

Meg a Rebels-nek hála van már egy másik "suhancunk" is, aki Erőérzékeny, de képzetlen és későn fedezi fel a képességeit. Érdemes lenne őt is számításba venni egy ilyen értékelésnél. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Na hát egy kicsit megkésve de itt az én elméletem Rey kilétét illetően :D

 

Daisy Ridley azt nyilatkozta, hogy Rey szülei egyértelműen benne vannak a filmben csak nem vettük észre, illetve nem találtuk ki? (Olvastam valahol hogy elvileg nyilatkozott ilyet, lehet, hogy itt, de nem biztos) Ha igaz amit mondott, akkor nincs köze sem Solo-hoz, sem Luke-hoz, sem Leia-hoz. Nos, tudjuk hogy Rey erőérzékeny. Tehát vagy az apja, vagy az anyja Erő-érzékeny. És azt állítja, Rey szülei benne vannak. Akkor nézzük meg, ki Erő-érzékeny még a TFA-ban. Hümm. Maz Kanata elvileg az, de szerintem ez is felmerült már. Snoke is Erő-érzékeny elvileg, de szerintem ilyen teória is van. Nos akkor kicsit terjeszkedjünk ki. Daisy említette melyik filmre gondol? Mert ha nem, gondolhatott akár a legutolsó megjelent Star Wars filmre is. Mi a legutolsó megjelent Star Wars film? A Zsivány Egyes. Ki benne Erő-érzékeny? Vaderen kívül senki. Illetve egy ici-picit lehet, hogy Chirrut az, de nem hiszem. Akkor ki? Háááát. Tudjuk, hogy a Ghost ott volt a Yavin-on meg a scarifi csatában is. A Ghost legénységét nem láttuk. Tegyük fel Kanan még él a filmben, akkor simán lehet Kanan az apja. De lehet Ezra is, meg Sabine is. De Kanan gondolom nem mást csinálta volna fel, mint Hera-t. Azért Reynek csak lennének csápjai. Úgyhogy akkor maradt Ezra meg Sabine. Nem tudjuk pontosan, hogy a R1-ban ki(k) a Ghost legénysége(i) így lehet hogy akkor Ezra is meg Sabine is ott van. Jó tudjuk, Sabine visszamegy Mandalore-ra, de az atholloni csatában is ott volt, gondolom Scarifet sem hagyta ki. Szóval Ezra meg Rey szülei, feltéve, hogy Daisy nem utalt arra, hogy melyik filmre gondolt. Persze az Ezra teória is volt már, csak nem ilyem szemszögből.

"Bizonyos szemszögből nézve Rey szülei benne vannak a filmben" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

 

Hogy Rey Luke lánya legyen, azt fel kell építeni előtte. Ahhoz Luke karakteréhez ezt már az ep7-ben hozzá kellett volna adni, építőkockákat, ami erre utal. De eddig minden jel, film és könyv arra utal, hogy Luke a régi Jedi hagyományokat követte. Ezt a szerepet meghagyta Leiának, aki látványosan nem kötelezte el magát a Jediségnek.

 

Azért voltak elszórva építőkockák. Han végig túl emberségesen viselkedett vele, legalábbis önmagához képest. Ez persze nem azt jelenti hogy Rey Luke lánya, de Han mindenesetre mintha ismerte volna őt, vagy legalábbis tudta volna hogy ki ő. Kylo szintén kicsit furcsán viselkedett vele, mintha ő is találkozott volna már vele korábban. Nem akarom azt állítani hogy a 7. rész alapján egyértelmű a Luke-Rey családi kötelék, de valami biztosan kiderül majd ami megmagyarázza Han viselkedését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vad elmélet: Han kedvelte Rey-t, csak úgy, mert szimpatikus volt neki. Tudom, brutális elképzelés az, hogy ilyen egyszerű a magyarázat és véletlen Hannak nem csak egy jellemvonása van (meg hogy 30 év alatt változhatott is), de én azért nem zárkóznék el attól, hogy mindössze bírta a lányt, aki hasznosnak bizonyult és tisztelte a Falcont, na meg legendának tartotta őt. És Kylo is tényleg furcsán viselkedett egy idegen lánnyal, aki tanulatlanul is simán turkált a Ren Lovagjainak Mesterének a fejében. Én például simán smárolni kezdtem volna vele... Ja, nem, én is furcsán viselkedtem volna vele. Arra viszont egy félmosoly sem utal sehol, hogy Kylo akárcsak sejtette volna, hogy valahol a Galaxisban létezik Rey.

Ezek szerintem nem építőkockák, hanem átlagos emberi viselkedések, amibe a rajongók próbálnak belemagyarázni olyasmit, ami ott sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért voltak elszórva építőkockák. Han végig túl emberségesen viselkedett vele, legalábbis önmagához képest. Ez persze nem azt jelenti hogy Rey Luke lánya, de Han mindenesetre mintha ismerte volna őt, vagy legalábbis tudta volna hogy ki ő. Kylo szintén kicsit furcsán viselkedett vele, mintha ő is találkozott volna már vele korábban. Nem akarom azt állítani hogy a 7. rész alapján egyértelmű a Luke-Rey családi kötelék, de valami biztosan kiderül majd ami megmagyarázza Han viselkedését.

Régen én is így voltam ezzel. Mindenben jeleket véltem felfedezni. Eleinte még voltam győződve róla, hogy Rey Han lánya. Ma már másképp látom. Szerintem semmi köze a főbb szereplőkhöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vad elmélet: Han kedvelte Rey-t, csak úgy, mert szimpatikus volt neki. Tudom, brutális elképzelés az, hogy ilyen egyszerű a magyarázat és véletlen Hannak nem csak egy jellemvonása van (meg hogy 30 év alatt változhatott is), de én azért nem zárkóznék el attól, hogy mindössze bírta a lányt, aki hasznosnak bizonyult és tisztelte a Falcont, na meg legendának tartotta őt. És Kylo is tényleg furcsán viselkedett egy idegen lánnyal, aki tanulatlanul is simán turkált a Ren Lovagjainak Mesterének a fejében. Én például simán smárolni kezdtem volna vele... Ja, nem, én is furcsán viselkedtem volna vele. Arra viszont egy félmosoly sem utal sehol, hogy Kylo akárcsak sejtette volna, hogy valahol a Galaxisban létezik Rey.

Ezek szerintem nem építőkockák, hanem átlagos emberi viselkedések, amibe a rajongók próbálnak belemagyarázni olyasmit, ami ott sincs.

 

Az irritálóan gúnyos módon megfogalmazott válaszodban talán van némi igazság, de én azt gondolom Han mondataiban benne volt hogy ő már ismerte a lányt. Decemberben kiderül. Feltehetőleg.

 

 

Ody: Rey esetében ez azért trükkös mert valóban olyan mintha direkt elszórtak volna jeleket csak azért hogy a rajongók agytekervényeit mozgásban tartsák. Rey szerintem semmiképpen sem Han vagy Leia gyereke, továbbá valószínűtlen hogy Luke lánya lenne, de azt gondolom Han ismerte őt már korábbról és szerintem ki fog derülni hogy Luke is. Én azt gondolom hogy Rey Luke akadémiáján tanult korábban. De majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy cél lenne a rajongók agytekervényeinek mozgásban tartása

Pedig ha a film bemutatója után még hónapokkal/évekkel is arról megy a diskurzus, hogy az adott karakter milyen kapcsolatban áll a korábbi szereplőkkel, akkor az a karakter marketing szempontjából zseniális.

 

Én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy nem véletlenül nem tudjuk Rey teljes nevét, és az sem véletlen, hogy a múltjáról csak semmitmondó foszlányokat láttunk. Plusz ott vannak az apróságok, hogy Ben látszólag felismeri. Biztos lesz valami fontos múltbéli kapcsolata Luke-kal, mégha nem is rokoni (viszont akkor minek rejtegetik a nevét, hacsak nem tényleg az agytekervény mozgatás a cél).

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ha a film bemutatója után még hónapokkal/évekkel is arról megy a diskurzus, hogy az adott karakternek milyen kapcsolatban áll a korábbi szereplőkkel, akkor az a karakter marketing szempontjából zseniális.

Ami bizonyítja, hogy elég érdekes karakter lett ahhoz, hogy megragadjon az emberben és a rajongókat érdekelje a sorsa (meg azt, hogy a rajongók többségének nincs annyi fantáziája, hogy a családi kereteken túl gondolkodjanak). Persze nyilván nem véletlen nem tudtunk meg róla ezt meg azt, ez hozzátartozik a történetíráshoz, de nem is jelenti minden esetben azt, hogy egy hatalmas titokról van szó. Jelentheti azt is, hogy egyáltalán nem érdekes a múltja. És lehet, hogy Rey a teljes neve (nem ő lenne az első egynevű szereplő a Star Warsban, elég csak az ep7-ben körülnézni: Finn, Snoke, Phasma :) ). Han Solo múltját sem igazán ismerjük, ettől a karakter még nem lett rokona senkinek.

 

Nem hiszem, hogy cél lenne a rajongók agytekervényeinek mozgásban tartása, helyette egy jó történet tálalása sokkal valószínűbbnek tűnik :)

Így van, a többit a jó történet elvégzi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a SW-tól ez a titkos rokonsági kapcsolat nem lenne idegen, pláne hogy a TFA elég erősen az OT hangulatára építkezett, így nem is felróható a sok spekulálónak, hogy az elméletek között ott van a vérrokonság is ;)

 

Han Solo meg teljesen más. Róla soha sem láttunk flashback-eket, amik azt sugallják, hogy a származása fontos lesz az elkövetkezőkben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.