Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ugyanakkor ez felvet egy kérdést: Rey akkor amnéziás? Csak mert láttuk az ep.7-ben hogy már nem babaként hanem kisgyerekként rakták ki. Emlékeznie kell a szüleire és azok alapján ahogy beszél róluk nekem semmi nem utal arra hogy ne tudná hogy kicsodák. BB-8-nek azt mondja hogy ő maga nagy titoknak számít meg hogy a szüleinek volt egy igérete, hogy visszatérnek. Honnan veszi ezt ha azt se tudja hogy kicsoda? A flashback alapján tudnia kell.

 

A kérdés a karaktere körül persze még mindig áll: miért rakták ki és kicsodák? Csak könnyen lehet hogy a válaszból kiderül, hogy a galaxis van annyira nagy hely hogy mindez nem feltétlenül kell odavezessen, hogy ő Luke lánya. Eleve ha a trilógia egyik nagy fordulata a főhős családi kapcsolatáról szól az finoman szólva nem elegáns. Jó lenne nem ennyire csüngeni a régi trilógián. Plusz Luke apasága esetén meglehetősen bizarr képet kapunk. Mert az oké hogy Vader nem nevelte fel a gyerekeit. Elrejtették előle, plusz egy sötét lord volt. De Luke? Született egy lánya és ennyire eldobta magától? Ez borzasztó lenne Luke-ra nézve. Ráadásul akkor ezek szerint az anyuka is felszivodott (meghalt?) csak hogy vele már ne kelljen foglalkozni. Ezek nem igazán elegánsak irói szempontból. Könnyen lehet hogy JJ úgy gondolta hogy annyira egyértelmű, hogy nem az ep.7-ből vannak a szülők hogy azt hitte ennyit el lehet árulni.

Nem tudom, nekem ehhez a filmet követő interjúkon a Rey származását firtató kérdések túl sok terelést kaptak. Ha úgy lett volna, ahogy fentebb írod, legkésőbb ott tisztázni kellett volna, amit a filmben egyébként nem sikerült teljesen kibontani. Szerintem - és itt Dzséjtre is reagálnék - nem véletlenül lett ennyire lyukas" a főkarakter, és ha később nem is kötik senkihez (amit még mindig megtehetnek), szerintem rossz feltételezés arra gondolni, hogy a készítők meghökkentek a Reyt övező találgatásokon. Létrehoztak egy nagyon Erő-érzékeny, különleges karaktert, akinek nem látjuk a szüleit, nem tudjuk, hogy ki az, és aki kisgyerek kora óta nem látta azt, akikre vár. Szerintem itt adja magát a találgatás, nemcsak a rajongók csaptak le túlontúl érzékenyen a témára.

 

Rey amúgy szerintem nem amnéziás, de olyan kicsi volt még, mikor ott hagyták Jakkun, hogy nem emlékszik, hogy kik a szülei. Ha emlékezne, szerintem a fénykard flashbackben legalább egy arc, vagy egy ölelő kar szerepelne a szülő(k)től, de semmi, csak Unkar Plutt látszik és egy távolodó űrhajó. Megjegyzem, ha semmi misztikum nincs a szüleiben, illetve semmilyen misztikumot nem akartak volna a szülők körül teremteni, ez is egy tökéletes alkalom lett volna a tisztázáshoz (egyetlen képkocka erejéig pl.). De nem, a készítők egyértelműen közvetített sejtelmességgel (számomra) hagyták lógva a karaktert, úgy, hogy később még bármelyik irányba is elindulhassanak. Ami nem baj, de ezek után nehezen tudom elképzelni, hogy JJ megdöbbent volna, hogy a rajongók mennyit témáznak Rey származásán. Szerintem ez egy tudatos "titok kreálás", amit az EpVIII-ban vagy így vagy úgy, de felfednek.

 

Dzséjt: nem ignoráljuk, csak megfelelő súllyal kezeljük. Ha egy nappal a Jedi Visszatér után Luke ott hagyná valamelyik barátját/rokonát/hirtelen előkerült lányát egy ismeretlen bolygón, azt mondanám, hogy abszolút out of character, de így, hogy 30 év telt el a két rész között, és jó sok rész telt el a Jedi Visszatér valamint Rey magára hagyása között, amikor is elég sok minden történt a galaxisban... nos, te vagy az író, de én speciel nem hinném, hogy lehetetlen olyan történetet keríteni a két karakter köré, ami feloldaná Luke Jediben megismert karaktere és a Rey elhagyása közötti szakadékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért elég sokat megtudunk: kitették a hét éves lányukat egy bolygón, amihez képest a Tatooine a civilizáció melegágya, egy olyan figura gondjaira bízva, akihez képest Watto szerető szülő. Lőjenek le, de ez nem éppen a hős és Jedi mester Luke Skywalkerre vall (se Hanra, se Leiára, vagyis nem hősökre, hanem gonosz, rossz emberekre vall), aki mellesleg elég ismert figura ahhoz, hogy ha Rey a lánya lenne, emlékezne rá hét éves korából is, és nem csak legendának vélné. Nekem ezek elég egyértelműen jeleznek bizonyos dolgokat, egész pontosan azt, hogy Luke nem Rey apja, mert amit tudunk Rey szüleiről és Rey emlékeiről, az alapján ez abszolúte kizárt, mégis, úgy érzem, szinte mindenki ignorálja ezeket. Pedig ezek a filmben vannak, nem egy rajongó fejéből pattant ki.

Ezek elég erős érvek, és arra utalnak, hogy Occam borotvája mentén az egyszerűbb, legtisztább verziót pártolod. (Amivel amúgy totál egyetértek, és alapjában véve én is ezt a módszert preferálom.)

 

Mindezt viszont felülírhatja egy csavar, amivel jelen esetben nem számolunk, mert nem tudunk róla. (Pl. mondjuk lehet, hogy csak pár napra akartak a szülők lelépni, és rajtuk kívülálló okokból nem tértek vissza.) A fan teóriák nagyrésze ilyen feltételezgetésekre alapul, amiknek aztán nagy része nem szokott bejönni.

 

Ezért mondom, hogy szerintem nagyon kevés információ áll rendelkezésre ahhoz, hogy bármit is konkrétan ki lehessen jelenteni azon kívül, amit tényszerűen láttunk: voltak szülei, leléptek, otthagyták, ennyi. Én ezen túl minden mást találgatásnak tartok.

 

Ami a te posztodból szerintem a legfontosabb, és tényleg elég sokan ignorálják, az az, hogy Rey legendának véli Lukeot. Ha hét éves koromig apám felnevel, utána lelép, és várom a visszatérését, akkor nem fogom apámat legendának gondolni. Kétlem, hogy Luke ezalatt sosem említette volna a nevét a lányának. Szóval itt a leglogikusabb verzió tényleg az, hogy Luke nem Rey apja - de persze itt megint nem számolunk semmilyen csavarral, amit behozhatnak a sztoriba az Ep8-ban, vagy később.

 

Azt hiszem, ezen a ponton vonom ki magamat a találgatásokból Rey származását illetően. Lesz, ami lesz. :D De azt továbbra is tartom, hogy szerintem szándékosan nem fedték fel őket az Ep7-ben, és nem csak a rajongók fújták ezt fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért, hogy meglegyen a karakterfejlődés, és a szülei után vágyakozó és a múltján kesergő lányból a jövőbe tekintő, sorsát elfogadó kalandornő legyen? Esetleg talán ezért kellett erre a kérdésre felhúzni a karaktert. :hmm: Ja, hogy ez benne is van a filmben? Ó, hát ez az a része, amit írtam: "az olvasók vagy nézők olyanokat magyaráznak bele a művekbe, amikre a készítők még csak nem is gondoltak, viszont nagyon hajlamosak nem észrevenni azt, ami tényleg elárulna valamit."

Ne olyanra húzzák fel egy karakter motivációit és karakterfejlődését, amivel amúgy lusták foglalkozni. Ha most abból indulok ki, hogy elfogadjuk az állítást, miszerint Rey eredete nem fontos, csupán a rajongók lovagolnak rajta. Ha ennyire fontos ez a motívum, akkor fejtsék ki rendesen, és legyen is a súlyának megfelelő módon kezelve. Számomra ez nem fog teljesülni, ha később csak így félvállról bedobják, hogy a szülei számunkra ismeretlenek, akik már meghaltak vagy ki tudja hol járnak. Az egyetlen esély, hogy előhozzák őket és rendesen köréjük építenek legalább 4-5 fontos jelenetet. Nekem kétségeim vannak annak kapcsán, hogy ez teljesen új karakterekkel bele fog férni a 8-9-be, de cáfoljanak rám. :)

 

Palpatine, Yoda, Windu származását sem ismerjük, pedig ők is elég komoly Erőhasználók.

Igen, de náluk nem is hozzák elő ezt a szálat. Említésre se kerül az eredetük, ahogyan mondjuk Obi-nak se. Ha valamit nem tartanak fontosnak vagy bemutatásra érdemesnek, akkor nem is pedzegetik meg kerülgetik a témát ilyen feltűnően.

 

Ha nem rejtegetnék, akkor látnánk két statisztát mint "Rey's mom" és "Rey's dad", akik szomorúan otthagyják a gyermeküket. Ehelyett nem látunk belőlük semmit, nem tudunk meg belőlük semmit, viszont szántak nekik azért egy külön jelenetet, amiben éppen, hogy nem mutatják őket.

Megjegyzem, ha semmi misztikum nincs a szüleiben, illetve semmilyen misztikumot nem akartak volna a szülők körül teremteni, ez is egy tökéletes alkalom lett volna a tisztázáshoz (egyetlen képkocka erejéig pl.). De nem, a készítők egyértelműen közvetített sejtelmességgel (számomra) hagyták lógva a karaktert, úgy, hogy később még bármelyik irányba is elindulhassanak.

Maximálisan egyetértek. Nagyon furcsa lenne, hogy teljesen feltűnően elkerülték a Rey-t Jakku-n hagyó illetők kinézetét, majd később kiderül, hogy ismeretlenek. Ugyan miért takargatnának a mi szemszögünkből vadidegeneket előttünk? Kb. mintha Luke-nál is titkolóztak volna Owen-ékkel kapcsolatban, aztán kiderült volna, hogy igazából a korábbi filmekben kapott játékidőt tekintve full súlytalanok.

 

Dzséjt: nem ignoráljuk, csak megfelelő súllyal kezeljük. Ha egy nappal a Jedi Visszatér után Luke ott hagyná valamelyik barátját/rokonát/hirtelen előkerült lányát egy ismeretlen bolygón, azt mondanám, hogy abszolút out of character, de így, hogy 30 év telt el a két rész között, és jó sok rész telt el a Jedi Visszatér valamint Rey magára hagyása között, amikor is elég sok minden történt a galaxisban... nos, te vagy az író, de én speciel nem hinném, hogy lehetetlen olyan történetet keríteni a két karakter köré, ami feloldaná Luke Jediben megismert karaktere és a Rey elhagyása közötti szakadékot.

Ezzel is egyetértek. ;)

Szerkesztve: - Donát
Szerkesztve, mert az utolsó bekezdést tőlem idézted, nem Shettardtól. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne olyanra húzzák fel egy karakter motivációit és karakterfejlődését, amivel amúgy lusták foglalkozni. Ha most abból indulok ki, hogy elfogadjuk az állítást, miszerint Rey eredete nem fontos, csupán a rajongók lovagolnak rajta. Ha ennyire fontos ez a motívum, akkor fejtsék ki rendesen, és legyen is a súlyának megfelelő módon kezelve. Számomra ez nem fog teljesülni, ha később csak így félvállról bedobják, hogy a szülei számunkra ismeretlenek, akik már meghaltak vagy ki tudja hol járnak. Az egyetlen esély, hogy előhozzák őket és rendesen köréjük építenek legalább 4-5 fontos jelenetet. Nekem kétségeim vannak annak kapcsán, hogy ez teljesen új karakterekkel bele fog férni a 8-9-be, de cáfoljanak rám. :)

Honnan a búbánatos búsborongós maci mancsából veszed, hogy lusták voltak ezzel foglalkozni? :facepalm: Ilyen nagy kijelentéseket az ep8-9 után tegyünk már, ne a sztori elején. :roll:

 

Maximálisan egyetértek. Nagyon furcsa lenne, hogy teljesen feltűnően elkerülték a Rey-t Jakku-n hagyó illetők kinézetét, majd később kiderül, hogy ismeretlenek. Ugyan miért takargatnának a mi szemszögünkből vadidegeneket előttünk? Kb. mintha Luke-nál is titkolóztak volna Owen-ékkel kapcsolatban, aztán kiderült volna, hogy igazából a korábbi filmekben kapott játékidőt tekintve full súlytalanok.

Mert annyira nem fontosak a néző számára, hogy két névtelen statiszta sem oldaná meg a rejtélyt és ugyanígy lovagolnátok rajta. Ugyanúgy jönnének a kérdések, hogy ki ez a két emberke, miért hagyták ott a lányt. Csak nem a mészárlást megúszó Jedi-páros, akik Snoke elől menekülve rejtették el a lányukat? Lehet, hogy nem is házaspár, hanem az egyik Luke neje, a másik meg csak vigyázz rá, és Rey Luke lánya. Lehet, hogy nem is Rey szülei, csak ők vitték el Luke lányát, vagy rájuk bízta, de ők továbbpasszolták. Csak három olyan teória, ami 10000%, hogy szerepelt volna itt, ha látunk két névtelen, szótlan statisztát. Még abból is simán kihoznák a rajongók, hogy az Luke lánya, vagy Hané, vagy Leiáé, vagy Jabbáé. Egek, hát olyanok is vannak, akik szentül meg vannak győződve, hogy Leia nem Padméra emlékszik, hanem Breha Organára, aki meghalt az ep3 után, majd Bail újraházasodott az ep4-ben, így Leia azt hiszi, hogy Breha az igazi anyja. F*szság, de mégis a mai napig élő teória.

 

Igen, de náluk nem is hozzák elő ezt a szálat. Említésre se kerül az eredetük, ahogyan mondjuk Obi-nak se. Ha valamit nem tartanak fontosnak vagy bemutatásra érdemesnek, akkor nem is pedzegetik meg kerülgetik a témát ilyen feltűnően.

Aha, meg a tudod mit. Nem fejtették ki a filmekben a szellem témát, pedig úgy rémlik, valahol megemlítették, és mintha lett volna egy-két jelenet, amiben utaltak valami ilyesmi létezésére. A filmekben sosem oldódott meg a klónok megrendelésének vagy Kamino kitörlésének rejtélye, pedig mintha ez is valahol igen komolyan felvezetett rejtély lett volna. A kiválasztottság mibenléte, a prófécia vagy az, hogy mi a búbánatos fene az egyensúly az Erőben, pedig a mai napig nincs bemutatva. Pedig mintha ezek elég fontos témák lettek volna, és mintha pedzegették és látványosan kerülgették volna. Megjegyzem, sokkal látványosabban, mint Rey szüleit.

 

Nem tudom, nekem ehhez a filmet követő interjúkon a Rey származását firtató kérdések túl sok terelést kaptak. Ha úgy lett volna, ahogy fentebb írod, legkésőbb ott tisztázni kellett volna, amit a filmben egyébként nem sikerült teljesen kibontani. Szerintem - és itt Dzséjtre is reagálnék - nem véletlenül lett ennyire lyukas" a főkarakter, és ha később nem is kötik senkihez (amit még mindig megtehetnek), szerintem rossz feltételezés arra gondolni, hogy a készítők meghökkentek a Reyt övező találgatásokon. Létrehoztak egy nagyon Erő-érzékeny, különleges karaktert, akinek nem látjuk a szüleit, nem tudjuk, hogy ki az, és aki kisgyerek kora óta nem látta azt, akikre vár. Szerintem itt adja magát a találgatás, nemcsak a rajongók csaptak le túlontúl érzékenyen a témára.

És az nem merült még fel, hogy a készítők nem is hiszik, hogy Rey olyan marha nagyon Erőérzékeny lenne? Mert például a filmben senki sincs ezen olyan nagyon meglepődve, ellenben éppen elég olyan más Jedit láttunk már, akik ugyanilyenekre voltak képesek ugyanilyen képzetlenül - tudom, hogy őket is szokás lemosni, de akkor is újra felsorolom: Ezra semmit sem tud az Erőről, mégis megérzi Kanan fénykardját és toronyházakat ugrik át, Anakin belelát a jövőbe, Leia a múltba és megérzi a fivérét és az apját, a baba rodi a Rodián játékkockákat lebegtet. Könnyen lehet, hogy a készítők számára marhára nem nagy cucc, amire Rey képes, hanem ők mindig is így gondoltak a Jedikre - gyorsan fejlődnek, gyorsan sajátítják el az új képességeket. Az ep4-5-6, amit követnek, erre minden okot is megadnak, hiszen Luke öt perc alatt már vakon védett ki lézernyalábokat, utána meg mindenféle tanítás nélkül már fénykardokat ugrasztott a kezébe.

 

Dzséjt: nem ignoráljuk, csak megfelelő súllyal kezeljük. Ha egy nappal a Jedi Visszatér után Luke ott hagyná valamelyik barátját/rokonát/hirtelen előkerült lányát egy ismeretlen bolygón, azt mondanám, hogy abszolút out of character, de így, hogy 30 év telt el a két rész között, és jó sok rész telt el a Jedi Visszatér valamint Rey magára hagyása között, amikor is elég sok minden történt a galaxisban... nos, te vagy az író, de én speciel nem hinném, hogy lehetetlen olyan történetet keríteni a két karakter köré, ami feloldaná Luke Jediben megismert karaktere és a Rey elhagyása közötti szakadékot.

15, 30 és 1000 év után is karakteridegen egy olyan motívum, amiben egy Jedi mester, az UTOLSÓ Jedi lovag, akibe Ben és Yoda minden bizodalma benne volt, akinek a Jedi Rend méltósága, hitele és fénye visszaállítása volt a feladata, otthagyja a lányát egy tetűláda kezében egy minden ízében halálos bolygón. Ez ugyanolyan rossz, mintha Obi-Wan Jabbának passzolta volna le Luke-ot, Leiát meg rábízták volna a Black Sunra a Mustafaron. Persze, lehet történetet kerekíteni az általad vázoltak köré is, csak abban Luke már nem hős, hanem Sith Nagyúr vagy egy lecsúszott, mindenbe belesz*ró, iszákos tetű - magyarán olyan alaknak kell lennie, aki felhagyott Jedi életvitelével, nem hisz a Rend eszméiben, nem követi azokat (példának okáért: Cad Skywalker). De az ep7 végén Jedi ruhában virított az első Jedi templom romjai között, szóval kétlem, hogy Jedi szellemiségét bevágta volna a kukába. Magyarán: az ep7 végén látott Luke-nak hála lehetetlen lenne olyan hiteles, jó sztorit írni, ami ezt érdemileg megmagyarázná. Idióta és pocsék történetet egyszerű, de az mindig az.

 

Megjegyzem, amilyen kacifántos úton lett az elpusztult otthona miatt kalandozni induló Kirából a roncsvadász Rey, pláne nehéz szándékosságról beszélni, viszont nagyon is reális, hogy mindez csak a karakter fejlődését szolgálja. Vágyik az elfeledett családjára - ezért emlegeti őket annyiszor -, vakon reménykedik, hogy visszatérnek, ezért bár nagy dolgokra lenne hivatott, a szürke feledésbe merül a múltba révedő stagnálása miatt. Ebből kimozdítják és ráébred: nem olyanokban kéne bíznia, akiket már el is feledett, hanem azokban, akikkel találkozhat kalandjai során - ez Kanata tanításának is a lényege. Ne ragadj a múltban, mert az a sivárságban tart. Nézz előre, haladj előre, keresd és ragadd meg a lehetőségeket. Ez egy jellemfejelődés. Tudom, hogy fele annyira sem izgalmas vagy fontosnak tartott, mint egy bazi nagy rejtély, de mindaz, ami a filmben van, ezt szolgálja.

 

Mindezt viszont felülírhatja egy csavar, amivel jelen esetben nem számolunk, mert nem tudunk róla. (Pl. mondjuk lehet, hogy csak pár napra akartak a szülők lelépni, és rajtuk kívülálló okokból nem tértek vissza.) A fan teóriák nagyrésze ilyen feltételezgetésekre alapul, amiknek aztán nagy része nem szokott bejönni.

De miért kell mindenben a csavart látni? Hány csavart láttok már most bele? Csavart vártok Snoke körül (ő Plageuis). Rey körül (Luke lánya). Finn körül (Lando fia). Kylo körül (ő Piton professzor Star Wars megfelelője) - és csak a vadabb példákkal szolgáltam. Amíg nem tudtuk, mi történt R2-val, körülötte is lengedeztek a csavarok (Luke távolról aktiválta, mert megérezte, hogy mi történt Hannal). Csavarok voltak C-3PO karja körül, és szerintem, ha utána járnánk, még Hux, Phasma és Chewie körül is találnánk csavarokat.

De elárulom, pocsék húzás csavarokra felépíteni egy filmet, pláne ennyire. A Pirates of the Caribbean: At World's End a legjobb példa arra, mennyire pocsék is, ha csavart csavarra halmoznak, és a történet emiatt végül már önmaga logikai buktatójává válik, miközben a néző elveszti a fonalat. Mindemellett, egyik Star Wars mozi sem csavaros. Az egyetlen nagy rejtély, ami van benne, az Vader kiléte volt. Ma már ez sem az, hiszen már az újszülöttek is úgy jönnek a világra, hogy tudják: Vader Luke apja. :) Az ep4-5-6 története egyszerű, mint egy faék, nincsenek bennük rejtélyek. Az ep1-2-3 bonyolultabb, de ott ami rejtély van, véletlen pont nem a filmekben van megmagyarázva. Sorban nézve persze vannak rejtélyek (akármelyik sorrendet választod a két trilógia között), de ezek egyike sem részekkel előre megálmodott és lefektetett nagy bummok - már csak azért sem, mert Lucas történetírásos munkafolyamata eléggé ad-hoc volt. Ehhez képest Abramsék messzire terveztek, de mivel számukra meg az ep4-5-6 volt a sablon, már csak ezért is kétlem, hogy olyan marha csavaros háttérsztorit mesélnének be. Azt meg végképp, hogy amatőr módon megismételnék az "én vagyok az apád" csavart, ami annyira lenne eredeti és meglepő, mint az, hogy egy csiga lassan halad.

Meg még valami: milyen csavar az, amire már rajongó serege számít azóta, hogy kijött az ep7-ről? Nem gondoljátok, hogy nem lenne túl meglepő ez az egész Luke az apja sztori? Hiszen két évvel előre ki lett találva. Elég gáz egy rejtély ez így, ebben a formában. Ez így nem meglepetést okozna, hanem azt, hogy rajongók százai kiáltanának fel győzelemittasan: előre megmondtam! Egy sztoriban elhelyezett rejtélynek pont az lenne a lényege, hogy legfeljebb egy elenyésző kisebbség jöjjön rá, nem az egész rajongói társadalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki azért nem jöhet a semmiből (Rey, Snoke, Maz), biztos van hátterük, ha nem is az OT be nyúlik vissza, akkor az elmult 30 évbe, amiről szintén illene egy prequelt forgatni. Mivel már akkora a találgatás, a hype, a Disney nem fogja csalódni hagyni a rajongókat. Nem az a szokása. Gondolom Rian Johnson azért is kerekített még a forgatókönyvön, hogy legalább utaljon a hátterükre, főleg Rey-re, mert neki aztán volt mindene (még Luke-ot se csapta meg a 220 mikor megfogta apa kardját), ami nem hétköznapi szereplővé teszi. Úgyhogy JJ ködösít amikor annak állítja be. De jól is van ez így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan a búbánatos búsborongós maci mancsából veszed, hogy lusták voltak ezzel foglalkozni? :facepalm: Ilyen nagy kijelentéseket az ep8-9 után tegyünk már, ne a sztori elején. :roll:

Onnan, hogy ebből indultunk ki. Hogy Rey szülei számunkra senkik, hogy az egész mizéria a származásával kapcsolatban csak egy túlértékelt és túlmisztifikált téma, amúgy nincs jelentősége. Erről szólt az idézet, mármint még Daisy-é. ;) Persze ettől még foglalkozhatnak vele később részletesen, de akkor csak nem ül ez a kijelentés. Nem az, hogy Rey szülei nem ismert figurák, hanem az, hogy az eredete nem fontos kérdés.

 

Mert annyira nem fontosak a néző számára, hogy két névtelen statiszta sem oldaná meg a rejtélyt és ugyanígy lovagolnátok rajta. Ugyanúgy jönnének a kérdések, hogy ki ez a két emberke, miért hagyták ott a lányt.

Nem az a lényeg, hogy jönnének-e a teóriák, hanem hogy mennyire feltűnő a titkolózás. Arra is vannak teóriák, hogy Jar Jar volt Plagueis és hasonló marhaságok. Ha megmutatják Rey szüleit (vagy akik otthagyták a Jakku-n), akkor is előálltak volna mindenféle elmélettel, de később simán kiderülhetett volna, hogy tényleg csak ismeretlen senkik voltak, mert a film nem is sejtetett mást, csak a rajongók gondoltak mögé dolgokat. De ha szándékosan nem mutatják őket, akkor az azért más, mert maguk a készítők dobták fel a magas labdát.

 

És az nem merült még fel, hogy a készítők nem is hiszik, hogy Rey olyan marha nagyon Erőérzékeny lenne? Mert például a filmben senki sincs ezen olyan nagyon meglepődve, ellenben éppen elég olyan más Jedit láttunk már, akik ugyanilyenekre voltak képesek ugyanilyen képzetlenül - tudom, hogy őket is szokás lemosni, de akkor is újra felsorolom: Ezra semmit sem tud az Erőről, mégis megérzi Kanan fénykardját és toronyházakat ugrik át, Anakin belelát a jövőbe, Leia a múltba és megérzi a fivérét és az apját, a baba rodi a Rodián játékkockákat lebegtet.

Ki lepődne meg Rey Erőérzékenységén? Han vagy Finn leginkább a technikai és pilóta kvalitásait látták, ezeken eléggé meg is lepődtek. Az Erővel kapcsolatos nagy dolgokat Kylo tapasztalhatta meg, de őt igencsak meg is lepte a dolog, ahogyan Snoke-nál is úgy tűnt, hogy nem arra számított, amit Ren elmondott neki.

A felsorolásodból a Skywalker-eket eleve ki kell venni, mert jelen esetben pont nem relevánsak, ugyanúgy alátámaszthatják azt is, hogy Rey-nek is családbelinek kell lennie, mint azt, hogy képzetlenül is tehet ilyeneket egy Erőérzékeny. A kis rodiai meg nagyon fiatalon mozgat pár kis kockát, ez számomra nem elég meggyőző ahhoz, hogy következzen belőle Rey teljesítménye. Ezra már sokkal jobb példa, az ugrásai nekem ugyanúgy előbbi kategóriába sorolhatóak, de a holokron és a fénykard megérzése már elgondolkodtató.

 

15, 30 és 1000 év után is karakteridegen egy olyan motívum, amiben egy Jedi mester, az UTOLSÓ Jedi lovag, akibe Ben és Yoda minden bizodalma benne volt, akinek a Jedi Rend méltósága, hitele és fénye visszaállítása volt a feladata, otthagyja a lányát egy tetűláda kezében egy minden ízében halálos bolygón.

Szerintem ez így túlságosan le van egyszerűsítve. Nyilván senki nem úgy képzeli, hogy Luke-nak kedve támadt jedi templomokat hajkurászni, ezért Rey-t lepasszolta egy trógernél a Jakku-n, aztán szevasz. Kell némi fantázia és írói tehetség, akkor pedig össze lehet ezt hozni ügyesen is, hogy ne legyen karakteridegen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de semmi, csak Unkar Plutt

Egyébként ő a kulcs a kérdéshez, mert nyilván tudja kitől vette át a lányt. :)

 

És az nem merült még fel, hogy a készítők nem is hiszik, hogy Rey olyan marha nagyon Erőérzékeny lenne? Mert például a filmben senki sincs ezen olyan nagyon meglepődve

De igen. Rey! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért, hogy meglegyen a karakterfejlődés, és a szülei után vágyakozó és a múltján kesergő lányból a jövőbe tekintő, sorsát elfogadó kalandornő legyen? Esetleg talán ezért kellett erre a kérdésre felhúzni a karaktert. :hmm:

Meg talán arra is, hogy a gazdáját olyan nagyon visszaváró droidot ne adja át Unkarnak. Párhuzamos sorsok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J. J. ennyit mondott Rey szüleivel kapcsolatban egy közönségtalálkozón: “Rey szülei nincsenek a VII. részben. Per pillanat még nem mondhatok többet erről. Mármint úgy értem, hogy nem találja őket a VII. részben, nem pedig úgy, hogy még nem részesei a Star Wars világának.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J. J. ennyit mondott Rey szüleivel kapcsolatban egy közönségtalálkozón: “Rey szülei nincsenek a VII. részben. Per pillanat még nem mondhatok többet erről. Mármint úgy értem, hogy nem találja őket a VII. részben, nem pedig úgy, hogy még nem részesei a Star Wars világának.”

Tehát pontosan annyit tudunk, mint eddig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És, mi lesz? Bizonyítékot is kérek. :P

Nem mondhatok semmit. Köt a szerződés.

 

Hát nem egyértelmű? Rey természetesen Oppo Rancisis és Yaddle szerelemgyermeke.

Ejj, hát hogy mered így benyögni? Nem tudtam, hogy más beavatott is van itt! Számolhatsz egy perrel! :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Rey kimeríthetetlen karakter. :) Minden alkalommal lenyűgöző. Egyszer merül el az Erőben, ezután a sebzett Kylot ösztönből legyőzi (mire lesz képes Luke tanítása után???). De az is szép jelenet ahogy a végén azzal a Luke Skywalkerrel szemben áll, akiről még a film elején, elkerekedett szemmel és áhítattal kérdezi, hogy nem legenda? Aztán az is felmerült most bennem, hogy talán ő fogja átvenni Han helyét Csubi mellett? A filmnek volt egy ilyen sugallata a végén. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Rey megörökölte a mostohaapjától a lakókocsit és a kutyát. :) Vagyis igen, a Falcon már az övé, és Chewie lett a hű társa. Nekem ez is csak azt jelzi, hogy Reyt teljes mértékben befogadták a családba - Chewie mellette maradt, se ő, se Leia nem tiltakozott a Falcon "kisajátítása" miatt. Sőt, még R2 is vele tartott, bár szerintem ő inkább Luke miatt ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey kötődése a Falcon-hoz pár pillanat alatt kialakult. Ugyanígy Han-nal is különleges kapcsolatuk kerekedett hirtelen, ill. Chewie is kedvelte. Látványosan vágta a technológiai dolgokat, majdhogynem jobban kiismerte magát a hajón, mint Han. Az öreg munkát is ajánlott neki, Chewie-ról is elhangzott, hogy kedveli. Ennyi alapozás után nekem hatalmas csalódás lenne, ha nem venné át Rey a Sólyom sorsát. Tényleg érdekes lesz most ezt a csempészhajót egy jedi vezetésével szemlélni, Han és Lando után. De egyben egy zseniális húzás is lenne a készítőktől, hiszen Han halálával a legendás hajó kapitány nélkül maradt, Chewie meg nem lesz olyan főszereplő, hogy fókuszban tartsák az "ócskavasat". Viszont ha Rey-é lesz, akkor minden lehetőség adott erre, ráadásul a szőrmóknak is meglesz a helye. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, a könyv említi is, hogy Rey gyerekként sokszor felszökdösött a Falconra. Mondjuk az, ahogy kiismeri magát, önmagában is egyértelművé teszi, hogy nem először jár rajta. Ehhez jön még az, hogy tökéletesen tisztában van azzal az úttal, amit a hajó bejárt, illetve Plutté volt a hajó, és a látomás szerint Rey-t is ő "kapta meg". Szóval, mindebből elég erősen lehet feltételezni, hogy Rey nem először lépett a Falcon fedélzetére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ennek megágyaz Han megjegyzése a Takonada -n: "Chewie kedvel téged" :P

Ami valójában azt jelentette Han szájából elhangozva, hogy "Kedvellek!". Nyilván Chewie-nak sem volt Rey-jel baja, de elsősorban Han szerette volna, ha Rey csatlakozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.