Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Akkor szerintem ezt embere válogatja, mert akárhogy töröm a fejem nekem nem sok minden jut eszembe, csak egy 94-es kártyanaptár, meg hogy lakodalomba voltunk és egy vén *uzi azt mondja, hogy szagoljam meg citromtortát ami előttem volt és amikor megtettem belenyomta a fejem, aztán bömbölés :D, de magára az öreg arcára nem emlékszem., szóval szerintem azért be lehet mesélni, hogy nem emlékszik az apjára. Pláne ha Leiának elhittük, hogy ő meg emlékszik az anyjára pár órás korából :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Ha már itt tartunk, én is emlékszem 4 éves koromból pl. az ikertornyok elleni terrortámadásra, hogy a tv-ben gyakorlatilag minden adón ez ment.

 

Meg ezzel kapcsolatban van egy bizarr történetem is. Ugye szeptember 11-én történt a támadás, az én szülinapom pedig 13-án van. A szüleim 10-én megrendeltek egy REPÜLŐT ábrázoló tortát, mert akkoriban tetszettek nekem a repülők. Erre másnap a repülőket belevezették a tornyokba, 2 nap múlva meg ünnepeltünk a repülős tortával... Erre a szülinapra is tisztán emlékszem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írta már valaki, hogy Rey a lépegető gyomrában tart a polcon egy saját készítésűnek látszó lázadó/ellenállás-pilótának öltöztetett babát? Közvetlenül az előtt látni, hogy elkészíti magának az instant kenyeret. Lehet, hogy egy ilyen ruhát viselő személy hozta őt a Jakkura? Vagy ez az utolsó emléke az apjáról vagy más rokonáról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy anno annyira megtetszett mindenkinek az a narancs szerkó, hogy ragaszkodtak hozzá a továbbiakban is. Vagy sok maradt készleten és nem akarták pazarolni. :D Vagy annak a sejtnek (ha jól rémlik, akkor a sejteknél eltérőek voltak a pilóták ruhái) adóztak tisztelettel, amelyet az OT-ban láttunk és elévülhetetlen érdemeik voltak a Szövetség sikereiben. Ha a köztársasági pilótáknak is az volt a "formaruha", akkor igen jó eséllyel azt a hajót is ilyen öltözékű pilóta irányította, amely Rey-t a Jakku-ra vitte. Feltételezve persze, hogy a Köztársasághoz kötődő figura vitte oda, de ez nem annyira merész gondolat. Lehet a kicsi Rey már akkor is érdeklődött a pilótáskodás iránt és a pilótafülkében szemlélődött, megmaradt benne a kormányos gönce. :)

 

Aztán persze az is lehet, hogy az csak egy játék a kiskorából és abban az univerzumban is létező entitásokról mintázzák a játékfigurákat/babákat. A lázadók biztosan nagyon nagy hősökként voltak bemutatva az új rendszerben, a pilótáik pedig szintúgy, hiszen mindkét Halálcsillag elpusztításában övék volt a legközvetlenebb szerep. Lehet Rey is így kapott/csinált anno egy ilyen babát és gyerekkora óta őrzi, mint emléket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey 10 éves korában készítette azt a babát a roncsmezőkön talált törmelékekből. A sárga anyagot pedig a lázadórakomány konténerekben találta. :)

 

Bill!! Ennyire tetszett a film, hogy felbukkantál? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Bill!! Ennyire tetszett a film, hogy felbukkantál? :D

 

Mit csináljak? A közvetlen környezetemben senkit sem érdekel, van-e jelentősége a narancsoverallos babának. :D

 

A szarkazmuson túl: tetszett, furcsa mód még azok a tulajdonságai is, amit a kritikusai hibájaként rónak fel, pl. hogy egy Új remény koppintás. Az. És? Működik!

Szerkesztve: - bilbringi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán persze az is lehet, hogy az csak egy játék a kiskorából és abban az univerzumban is létező entitásokról mintázzák a játékfigurákat/babákat. A lázadók biztosan nagyon nagy hősökként voltak bemutatva az új rendszerben, a pilótáik pedig szintúgy, hiszen mindkét Halálcsillag elpusztításában övék volt a legközvetlenebb szerep. Lehet Rey is így kapott/csinált anno egy ilyen babát és gyerekkora óta őrzi, mint emléket. :)

 

Nem hiszem. Ahhoz túl hosszan időz rajt a kamera. Jelentősége kell, hogy legyen a lány származástörténetében. Szerintem, persze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyfelől nagyon nagy kérdés, hogy tudja-e, hogy Anakin miért állt át. Lehet, hogy megbeszélte az Erő szellem apjával, de simán lehet, hogy nem, márpedig akkor aligha tudhatta meg, hogy mi történt. Mondjuk úgy, szerintem nagyobb az esélye, hogy nem tud erről, minthogy igen.

Elég ostobának állítanák be Luke-ot a jövendőbeli filmek, ha ezt a "nem kérdezte meg" kategóriába sorolnák. Három régi Jedi lovag is a rendelkezésére áll, és nem kérdezi meg, mik lehettek a hibák? Nem vonja kérdőre a saját apját, aki a Galaxist terrorizáló élharcos volt, hogy mégis, hogyan jutott innen oda? Nonszensz. Eleve adott, hogy ha végre őszintén beszélhet az apjával, akkor őszintén beszél is vele. És ezen a ponton már Obi-Wannak és Yodának sem volt titkolni valója, szóval velük is elcsicsereghetett.

 

Igen, de nem tudhatjuk, hogy mi van Rey anyjával. Van még 2 rész, ezt ne feledd, ahogy Luke is háttérbe szorult most, de előveszik az EpVIII-ban, úgy ugyanez megtörténhet az anyjával is. Elmesélhetik a történetét, akár ő maga is szerepelhet a vásznon, attól függően, hogy milyen történetet írnak neki.

Nem elhanyagolható különbség, hogy Luke már ismert karakter. Nem kell bemesélni. Három film, sőt, négy film gondoskodott a karakteréről. Ellenben Rey anyja a semmiből jönne. Nem mindegy, hogy két film alatt akarunk egy teljesen új szereplőt bemesélni, vagy egy már négy film óta ismert szereplőt tovább mesélni. Rey anyja ilyen téren nem lehet Luke-hoz hasonlatos. Luke múltjával nem kell foglalkozni, ismert. Ep3-4-5-6, ennyi film áll a rendelkezésünkre. Ha Luke szerelméről van szó, jelenleg rendelkezésünkre áll 0 darab film.

 

Arról nem beszélve, hogy szép ez a szerelembe esett dolog, de miért zárjátok ki, hogy Anakinnal ellentétben Luke le tud mondani erről? Anakinnak durva jellemhibája volt, hogy nem képes lemondani a szerelemről. És a titkolózás kevés adalék volt ahhoz, hogy átállt a Sötét Oldalra. Ha nem titkolóznak, ugyanúgy nem fogadja meg Yoda tanácsát, és hajlik inkább Sidious tanácsának megfogadására. Luke miért esett volna ugyanebbe a hibába?

 

Amúgy még egy utolsó kérdés a végére: miért is SW idegen, hogy csak úgy becsússzon egy gyerek?

Mert a Star Wars egy mese, oktató jelleggel. Manapság is erkölcsileg helyesebb, ha házasságban születik gyereked. És a Star Wars sosem mondott ennek az erkölcsi normának ellent. Nem a valóságot veszi alapul, hanem egy idealizált képet. Anakin és Padmé összeházasodott, azután lett gyerekük. Han és Leia összeházasodott, azután lett gyerekük. Még Owen és Beru is összeházasodott, mielőtt Luke-ot örökbe fogadták, sőt, Bail és Breia is házasok voltak, amikor Leiát lányukul fogadták. A Star Wars egy mese, ami erkölcsi normákon alapul, nem a valóságon.

 

Egy lehetséges alternatíva arra az esetre ha Luke lesz Rey apja. Én így képzelném ezt a forgatókönyvet.

 

Ahogy írtátok is, kétséges, sőt szinte biztos, hogy Luke nem talált semmit a régi jedikről, szokásaikról, képzéseikről, stb. A kozmikus Erő szunnyadásával a szellemek se jelentek meg többé, így nem tudott instrukciókat kapni a kérdéseit illetően. Az EPVI végén volt egy nagy egyesülés, és szerintem akkor láthatta őket utoljára. Így Luke úgy kezdett bele az új rend felépítésébe ahogy ő akkor jónak látta. Felhasználta Yoda bölcsességeit, Obi-Wan jó tanácsait de csak ezekre támaszkodhatott. Szerintem ez egy teljesen más rendnek indult mint amit megismertünk korábban. Ebbe teljesen belefér, hogy Luke szerelmes lesz az egyik tanítványába, vagy éppen ketten együtt alapítják meg a Rendet mert korábban egymásra találtak. Ismétlem, Luke semmit nem tud a régi dolgokról így neki nem ördögtől való, hogy családot alapítson. Haladnak szépen a dolgok, Ben is megérkezik, folyik a tanítás, Luke -nak közben születik egy lánya. Mindenki boldog, meg van a trónörökös. Luke vére. Ez egy jó indok lehetett egyébként Snoke -nak, hogy azzal mérgezze Ben -t, hogy úgyse ő lesz majd itt a góré, hanem a kis csajszi, hisz Luke úgy is a saját utódját fogja favorizálni vele szemben. Aztán valahogy elborítja az egész elméjét a srácnak, így arra jutnak, hogy ki kell írtani ezt az alakuló Jedi rendet. Itt jön be a képbe Lor San Tekka. Tudjuk, hogy ismerte a Luke -hoz vezető utat. Meg volt neki a térkép. Adja magát a feltételezés, hogy azért volt ennyire képben mert nagyon jóban volt Luke -al és a Jedikkel. Sokszor meg is látogathatta őket, megnézni hogyan halad a képzés. Mint tudjuk Lor San Tekka nagy ember volt, képben volt a szenátussal kapcsolatban is és az Erő egyházának tagja volt. Nehezebb elképzelni, hogy nem állt kapcsolatban Luke -al mint azt, hogy igen. Szóval a mészárláskor Tekka is ott volt a közelben. A támadók főként a Luke családot akarták likvidálni, másodsorban a Jediket. A kis youngling Rey anyját megölték, aki még azelőtt, hogy elérték volna a támadók, rábízta Tekka -ra a gyereket, aki elvitte magával a Jakku -ra. Luke közben harcolt a Ren lovagokkal így ezekből a dolgokból nem sokat vehetett le akkor. De visszatérve Tekka -ra. Ő se tudhatta, hogy mi történt ott mert elmenekült, hátrahagyva mindent. Gondolhatta, hogy Rey lesz az utolsó reménye a Jediknek ezért nem maga nevelte, hanem rábízta Unkar Platt -ra, persze vigyázó tekintete mellett. Ennek oka az lehetett, hogy ismertsége lévén bármikor veszélybe kerülhetett a Ren -ek által, így azt a rizikót inkább nem vállalta be, hogy a kislányt magánál tartsa. Elmenni se akart a bolygóról, mert azért mégis csak vigyázni akart a gyerekre a távolból. Hasonlóan mint Obi-Wan tett Luke esetében. Így teltek az évek, és valahol azért ott motoszkált az öregben a kétség Luke halálát illetően. Vagy csak tudomására jutott, hogy életben van? Nem tudni... Az viszont biztos, hogy próbálta megtalálni és ez valahogy sikerült is neki. Persze, hogy miért nem ő ment oda a lánnyal az jó kérdés. Nyitott kérdés, hogy tudott-e Luke az életben maradt lányról?

Ez az ep7 és kapcsolt információi nélkül jól hangzana, de szerintem azokkal rengeteg ponton megbicsaklik.

Az egyik, hogy eleddig sehol sincs semmi információ arról, hogy Tekka ismerte Rey-t. Semmi, zéró, nyista. Még a visszaemlékezés alatt is azt látjuk, hogy Rey egyből Pluttra lett rábízva, és egy távolodó űrhajót lát. Az egész jelenet azt sugallja, hogy X rábízta Pluttra Rey-t és eltűzött a bolygóról. Nem arrébb ment pár kilométert, hanem rohadtul otthagyta az egész bolygót.

A másik, hogy az már tény, hogy Tekka ismerte a Skywalker-famíliát és segített nekik. Leiát és Luke-ot, mindkettőnek a segítségére volt. Itt nincs szükség feltételezésekre, ez tény.

Arról nem beszélve, hogy Tekka mit ért? Semmit! Láthatjuk, mennyit ért Kylóval szemben. Azonnal levágta a francba. Akkor hogyan vigyázhatott rá? Ben Jedi mester volt, róla hihető, hogy képes volt távolról vigyázni Luke-ra. Bizonyosságát is láttuk, hiszen amint Luke bajba került a buckalakókkal, Ben megjelent. De Jediként szinte semmi akadálya nem volt neki. Ellenben Tekka? Egy vén fütyi, aki max a száját jártathatja. És rábízzák Pluttra a gyereket? Mondom, ez mintha az lenne, hogy Jabbára bízzák Lule-ot. Nehogy már nem lehetett volna jobb embert találni. Vagy Luke és Tekka csak szarháziakat ismert, jó embert egyet sem? számomra ez a legerősebb ellenérv: ha Luke lánya, milyen alapon bízta a Jakku egyik legrosszabb lényére a saját lányát? Miért nem adta el mindjárt rabszolgának? Ez irtóra karakteridegen. A főhős a saját lányát belöki a legrosszabb világra a legrosszabb ember karjába. Ez tényleg csak nekem gáz?

 

Öt évesen nem jegyzed meg az apád fizimiskáját ha később nem láttad. :)

Miközben Leia friss szülöttként emlékezett Padmára? Háááát... Az Erő által sok mindent láthatsz. A jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat. De az anyádat és az apádat pont nem, még akkor sem, ha mindkettő Erőhasználó és a Galaxis világában a legfontosabb tényezők. Miért? Mert csak!! Láthatod a látomásodban egy noname figura levágását, de az anyád halálát nem. Láthatsz egy számodra addig ismeretlen gonosz teremtményt, de az apád kilétét nem, annak ellenére sem, hogy ő az utolsó Jedi.

 

És mi van akkor, ha Luke-tól, akár az anyjától is (mert mondjuk ő meghalt vagy akármi) hamarabb elkerült, mint amit a vízióban látunk? Lehet, hogy Rey még fiatalabb volt a mészárlásnál, utána Luke-ék máshol hagyták (megbízható embernél, biztonságban), de később (már a szülei távollétében) történt valami az illetővel (ez lehetett akár Tekka is, aki szintén bajba került és menekülnie kellett, de nyilván kb. akárkiről szó lehet) és így került 5 éves korában a Jakku-ra. Ez indokolná, hogy miért nem emlékszik a szüleire, ill. annak a kérdésnek az élét is enyhítené, hogy Luke-tól hogyan került a koszos porfészekbe.

Ez meg már a túlmagyarázás, túlbonyolítás mintapéldája. Már az elég bonyolult, ha Luke-nak lánya lenne egy sehol sem mutatott, sohasem ismert nőtől. Hát ha még Rey át is mert ötven másik ember kezén. Ez ugyanúgy túlbonyolítás, mint azt állítani, hogy Leia nem Padméra emlékszik az ep6-ban, hanem a nevelő anyja után következő nevelő anyjára...

Hát meg a maci f*szát. Amit láttunk, az úgy volt. Ez azért még mindig egy film, egy mese, egy történet, amit túlbonyolítani csak akkor szokás, ha az író egy balf*sz és emiatt el akarja b*szni a sztorit.

 

Nem szerintem az jogos amit Ody ír 5 éves korából tényleg nam nagyon maradnak meg az emlékek az emberben.

Általánosan elfogadott tény, hogy az ember négyéves korától már tartósan képes emlékezni a dolgokra. ;)

 

Akkor szerintem ezt embere válogatja, mert akárhogy töröm a fejem nekem nem sok minden jut eszembe, csak egy 94-es kártyanaptár, meg hogy lakodalomba voltunk és egy vén *uzi azt mondja, hogy szagoljam meg citromtortát ami előttem volt és amikor megtettem belenyomta a fejem, aztán bömbölés :D, de magára az öreg arcára nem emlékszem., szóval szerintem azért be lehet mesélni, hogy nem emlékszik az apjára. Pláne ha Leiának elhittük, hogy ő meg emlékszik az anyjára pár órás korából :D

Most akkor hogy is van ez? Azt állítva, hogy semmire nem emlékszel öt éves korod előttről két dolgot is igen részletesen lefestesz az öt éves korod előtti emlékedről, és aztán azzal indoklod azt, hogy Rey nem emlékszik öt éves korából az apjára, mert Leia emlékszik az anyjára pár perces korából... Ő... :hmm:

 

Nem hiszem. Ahhoz túl hosszan időz rajt a kamera. Jelentősége kell, hogy legyen a lány származástörténetében. Szerintem, persze.

Hát az, hogy a kamera elidőz valamin, az még nem biztos, hogy fontos az eredettörténetben. Sokkal valószínűbb, hogy a hangulatteremtésben játszik szerepet. Sőt, szerintem azon a babán egyáltalán nem időz sokat a kamera. A kenyér több időt kap, mégsem vonjuk le abból a messzemenő következtetést, hogy Rey testvére pék volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég ostobának állítanák be Luke-ot a jövendőbeli filmek, ha ezt a "nem kérdezte meg" kategóriába sorolnák. Három régi Jedi lovag is a rendelkezésére áll, és nem kérdezi meg, mik lehettek a hibák? Nem vonja kérdőre a saját apját, aki a Galaxist terrorizáló élharcos volt, hogy mégis, hogyan jutott innen oda? Nonszensz. Eleve adott, hogy ha végre őszintén beszélhet az apjával, akkor őszintén beszél is vele. És ezen a ponton már Obi-Wannak és Yodának sem volt titkolni valója, szóval velük is elcsicsereghetett.

Egyelőre nem tudni, hogy mennyi lehetőségük volt "cseverészni". Nekem az lenne a kézenfekvő és preferált megoldás, ha az Erőszellemekkel lehetne kommunikálni időnként, de itt a fórumon olvasgattam olyan fejtegetéseket, hogy az Erőszellemek akár nem is jelentek meg az Ep.6 után, ilyen-olyan okokból kifolyólag. Mondom, ez nekem nem feküdne annyira, de ettől még lehetséges. Vagy ha néha elő is került 1-1, nem úgy, hogy órákig dumálgasson vele Luke arról, amiről éppen csak szeretne.

 

Ha Luke szerelméről van szó, jelenleg rendelkezésünkre áll 0 darab film.

Nem minden szereplő lett annyira körülbástyázva és megalapozva, mint pl. Luke, Anakin vagy Obi-Wan. Emellett sok fontos esemény zajlik az ominózus 30 év alatt (amik épp eléggé felfordítják az univerzumot ahhoz képest, amit a 6 után elvárhattunk volna), ha ezeken simán túltesszük magunkat, hogy "kit érdekel, megtörtént és fogadjuk el, kész", akkor miért pont azon kéne annyira megakadni, hogy Luke-nak lett egy szerelme és született egy gyereke?

Arra pedig továbbra se kaptam érdemi magyarázatot, hogy mennyivel lenne simább a dolog, ha Rey Kis Pista és Tóth Mariska gyereke lenne, ahol meg aztán egyikről se tudunk semmit? Oké, hogy Luke van annyira fontos, hogy kíváncsiak legyünk a gyerekével és párjával kapcsolatos előzményekre, tök ismeretlen szülőknél meg hót mindegy is lehet az egész. Viszont pluszban azt is indokolni kéne, hogy mitől is ennyire penge Rey az Erővel, miért van különleges kapocs közte és a fénykard között. Vagy out-universe, miért egy tök ismeretlen karakter kerül az eddig Skywalker-famíliáról szóló Saga középpontjába, miért ilyen különleges Rey kémiája szinte az összes szereplővel, mik azok a furcsa "kacsintások" és utalások, miért kell titkolózni a kilétével kapcsolatban (elvégre Snoke mellett ez a 7 egyik legnagyobb kérdése), ha csak egy nímand stb..

 

Arról nem beszélve, hogy szép ez a szerelembe esett dolog, de miért zárjátok ki, hogy Anakinnal ellentétben Luke le tud mondani erről? Anakinnak durva jellemhibája volt, hogy nem képes lemondani a szerelemről. És a titkolózás kevés adalék volt ahhoz, hogy átállt a Sötét Oldalra. Ha nem titkolóznak, ugyanúgy nem fogadja meg Yoda tanácsát, és hajlik inkább Sidious tanácsának megfogadására. Luke miért esett volna ugyanebbe a hibába?

Anakin-nal sok hiba és baj volt, nem önmagában az hibádzott, hogy beleszeretett Padmé-ba (meg gyereke lett). Főleg, hogy az egyéb jellemhibái miatt a párkapcsolata se működött azért annyira faszán, mint amennyire elsőre tűnik. Luke (vagy akárki más) simán képes lehet úgy megoldani a magánéletét, hogy ne bukjon bele abba, hogy felesége és netán gyerekei vannak. Persze nem zárjuk ki, hogy Luke inkább lemondott az egészről és így "tanult apja hibájából", inkább Te vagy az, aki olybá tűnik, hogy kizárja ennek ellenkezőjét. Meg szerintem úgy is tanulhatott az apja helyzetéből, ha nem totálisan eldobta magától ezeket a lehetőségeket, hanem csak másképp élte meg és állt hozzá az egészhez.

 

Miközben Leia friss szülöttként emlékezett Padmára? Háááát... Az Erő által sok mindent láthatsz. A jövőt, a múltat, távoli világokat, tovatűnt barátokat.

Ezzel egyetértek. Leia szerintem valahogyan az Erőn keresztül kapott benyomásokból "emlékezhet" az édesanyjára, onnan lehetnek meg az emlékek. Érdekes, hogy Luke-nál ez nincs meg, de nyilván nem mindenkinél egyformán dolgozik az Erőérzékenység. Ugyanebből fakadóan persze Rey-nél se kizáró tényező az, hogy nem emlékszik az apjára, ettől még lehetett akár Luke is.

 

Ez meg már a túlmagyarázás, túlbonyolítás mintapéldája. Már az elég bonyolult, ha Luke-nak lánya lenne egy sehol sem mutatott, sohasem ismert nőtől. Hát ha még Rey át is mert ötven másik ember kezén. Ez ugyanúgy túlbonyolítás, mint azt állítani, hogy Leia nem Padméra emlékszik az ep6-ban, hanem a nevelő anyja után következő nevelő anyjára...

Hát meg a maci f*szát. Amit láttunk, az úgy volt. Ez azért még mindig egy film, egy mese, egy történet, amit túlbonyolítani csak akkor szokás, ha az író egy balf*sz és emiatt el akarja b*szni a sztorit.

Ezt inkább akkor hoztad volna elő, amikor arról beszéltünk, hogy pl. a politikai helyzet mennyire tisztázott a 7-ben. Az nem túlbonyolítás, hogy a galaxis hogyan fordult ki magából az elmúlt 30 évben, itt nem baj, hogy az enciklopédiát meg ki tudja még milyen háttéranyagokat kell böngészni, mert a filmből kb. semmi nem derült ki, csak készen kapjuk, hogy ez van és kész. :D Az lenne már csak az ördögtől való belemagyarázás, ha pár évvel hamarabb történik a mészárlás és szakad el Rey a családjától. Elvégre annyira tökéletesen tisztázottak ezen események, a látomás is olyan triviális és magától értetődő, hogy abba vétek lenne belenyúlni. :D

 

A kenyér több időt kap, mégsem vonjuk le abból a messzemenő következtetést, hogy Rey testvére pék volt. :D

Hát azért most, hogy így mondod... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: két film pontosan elég lehet Rey anyjának, az rlég sok mindenre elég.

 

Amúgy a nem tervezett gyerekre mondtam, hogy az egyáltalán nem SW idegen. Luke simán feleségül vehette Rey anyját és aztán becsúszott egy gyerek. Ez miért lenne SW idegen? Anakinékkel ugyanez volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem minden szereplő lett annyira körülbástyázva és megalapozva, mint pl. Luke, Anakin vagy Obi-Wan. Emellett sok fontos esemény zajlik az ominózus 30 év alatt (amik épp eléggé felfordítják az univerzumot ahhoz képest, amit a 6 után elvárhattunk volna), ha ezeken simán túltesszük magunkat, hogy "kit érdekel, megtörtént és fogadjuk el, kész", akkor miért pont azon kéne annyira megakadni, hogy Luke-nak lett egy szerelme és született egy gyereke?

De azok a szereplők nem is annyira fontosak, mint Luke lányának az anyja - lásd, Luke és Leia anyja sem lóg csak úgy a levegőben. ;) Egy Jar Jar vagy Sebulba fasorban sincs egy főszereplő jelenleg igencsak fontos tényezőnek tűnő anyjával.

Amúgy meg, pont te írod, hogy simán túltesszük magunkat azokon az eseményeken, aki jól láthatóan nem tette túl magát azon? :P Én persze személy szerint túlteszem magam idétlen egyezményeken és csillagok háborúja című filmbe nem passzoló harminc évnyi békén. A sorozat címe ugyanis ez, Star Wars, nem Star Peace, szóval pont lesz*rom a harminc év békét. De egy karakterközpontú sorozatnál egy fontos karakter durva mellőzése már nem vállrándításra méltó dolog.

 

Arra pedig továbbra se kaptam érdemi magyarázatot, hogy mennyivel lenne simább a dolog, ha Rey Kis Pista és Tóth Mariska gyereke lenne, ahol meg aztán egyikről se tudunk semmit? Oké, hogy Luke van annyira fontos, hogy kíváncsiak legyünk a gyerekével és párjával kapcsolatos előzményekre, tök ismeretlen szülőknél meg hót mindegy is lehet az egész. Viszont pluszban azt is indokolni kéne, hogy mitől is ennyire penge Rey az Erővel, miért van különleges kapocs közte és a fénykard között. Vagy out-universe, miért egy tök ismeretlen karakter kerül az eddig Skywalker-famíliáról szóló Saga középpontjába, miért ilyen különleges Rey kémiája szinte az összes szereplővel, mik azok a furcsa "kacsintások" és utalások, miért kell titkolózni a kilétével kapcsolatban (elvégre Snoke mellett ez a 7 egyik legnagyobb kérdése), ha csak egy nímand stb..

Hogy miért lenne simább dolog? Mert nincsenek szabályok, nincsenek korlátok. Egy kapcsolat Luke-kal, pláne így, hogy immár négy film nem foglalkozik ezzel az anyai karakterrel, nagyon durva korlátok közé szorítjuk a mesélés menetét. El kell hitetni, miért nem fontos a karakter négy film óta, miért nem kellet soha hallanunk róla, miért egy senki. Úgy szólván: Kis Pista és Tóth Mariska le van sz*rva. Luke Skywalker neje nincsen. Pisti és Mari anélkül merülhet a feledés homályába, hogy bárkit is érdekelne. Lehetnek ugyanolyan senkik, mint Ezra szülei. Vagy Shmi Skywalker. Vagy Padmé teljes rokonsága. Vagy Owen és Beru. Nem érdekesek. Voltak, nem voltak, hót mindegy. Ha lábjegyzetként kerülnek elő, az sem oszt vagy szoroz.

Foglalkoztat téged az a tény, hogy Luke-nak és Leiának van két unokatestvére? Vagy az, hogy van egy nagynénjük, egy nagyapjuk és nagyanyjuk? Tény, hogy ennek a családnak nem Luke és Leia az utolsó tagja, anyai ágon biza vannak ott még élő rokonok. Mégsem törődik ezzel senki, mert nem fontosak. Ezért nem lenne fontos Pisti és Mari sem. Luke felesége viszont ugyanolyan fontos tényező, mint Anakin felesége és nem lehet lábjegyzetként kezelni. Meg kell alapozni, be kell vezetni, ki kell bontani és le kell zárni a történetét. És ilyen fontos sztorit nem lehet az utolsó részekre hagyni vagy csak emlegetni.

 

Az, hogy miért ilyen penge Rey az Erőben, arra ezer és egy misztikus választ lehet adni. Már ha magyarázatot kell erre adni, mert speciel én azt sem érzem, hogy ezt kéne, se azt, hogy Rey valami hűde penge dolgot csinált. Elvégre, sosem kaptunk arra magyarázatot, hogy a Children of the Force-ban a csecsemő korú rodi miért volt képes játékokat lebegtetni. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ő sem kapott akkor még kiképzést és tuti, hogy nem a Kiválasztott vérvonaláról van. De azt sem magyarázták még meg a mai napig, hogy Ezra mindenféle kiképzés nélkül hogy volt képes emeleteket megugrani a hóna alatt egy ládányi fegyverrel, vagy szimplán a falhoz vágni Kallust. Vagy Luke ötperces kurzus után hogyan jutott el oda, hogy kiemeli a fénykardját a hóból? Ben sosem mesélt neki ilyenekről. Vagy Leia minden képzés nélkül hogyan érezhette meg Luke-ot? Vagy Anakin teljesen képzetlenül hogyan láthatott a jövőbe? Szóval, minek ennyi megmagyarázatlan különleges képesség után magyarázkodni? Meg miért is olyan penge dolog, amit ő művel? Ezra is volt ennyire lenyűgöző.

 

Anakin-nal sok hiba és baj volt, nem önmagában az hibádzott, hogy beleszeretett Padmé-ba (meg gyereke lett). Főleg, hogy az egyéb jellemhibái miatt a párkapcsolata se működött azért annyira faszán, mint amennyire elsőre tűnik. Luke (vagy akárki más) simán képes lehet úgy megoldani a magánéletét, hogy ne bukjon bele abba, hogy felesége és netán gyerekei vannak. Persze nem zárjuk ki, hogy Luke inkább lemondott az egészről és így "tanult apja hibájából", inkább Te vagy az, aki olybá tűnik, hogy kizárja ennek ellenkezőjét. Meg szerintem úgy is tanulhatott az apja helyzetéből, ha nem totálisan eldobta magától ezeket a lehetőségeket, hanem csak másképp élte meg és állt hozzá az egészhez.

Én nem kizárom, hanem feltettem a kérdést, amire érdemben senki sem válaszolt: miért kockáztatná ezt ekkora felelősséggel a vállán? Oké, vállalja be, legyen rá képes. De mi alapján dönt úgy, hogy más is képes rá? Hogy más is képes a nagyobb jót a családja fölé helyezni? Hogy más sem lesz kihasználható a családja révén? Luke-nak nem csak azt kell néznie a Jedi Rend újraépítése közben, hogy mit tud ő, hanem azt is, hogy a tanítványai mire lehetnek képesek. Elvárni azt, hogy ha ő képes a nagyobb jót a családja fölé rendelni, akkor más is, nagyon nagy luxus, miközben csak rajta áll a Rend újjáépítése. És vajon ő fölé helyezné magát az általa lefektetett szabályoknak? Ő neki szabad családot alapítani, de senki másnak?

Én ezt vallom: Luke-nak az élete egyvalakiről nem szólhat: Luke Skywalkerről. Neki meg kell hoznia a legnagyobb áldozatot: le kell mondania saját magáról, ha újjá akarja éleszteni a Rendet. Számolnia kell azzal, milyen hibákat követhet el ő és milyeneket az utána jövők. Ha ő képes is az apjával ellentétben a helyén kezelni a családját, abban sehol sincs garancia arra, hogy a tanítványai is mind képesek lesznek erre. Ráadásul vegyük mindehhez hozzá, hogy ez Luke-ra sem jellemző. Az ep5-ben amint észlelte, hogy Hanék bajban vannak, már szaladt is oktalan a megmentésükre, és az ep6-ban amint Vader Leia átállítását kezdte pedzegetni, máris úgy kiborult, hogy hajszálnyira került a Sötét Oldalra átállástól. Mindkettő remek példa arra, hogy Luke sem képes uralkodni magán, ha a szeretteiről van szó, és ezt az egészet szimbolizálja, amikor Vader műkezének lenyisszantása után ránéz a saját műkezére.

Szóval, én nem állítom, hogy Luke nem lenne képes ideális családi viszonyokat kiépíteni és úgy leélni az életét. Nem, képes lehet rá. Csak azt érzem, hogy Luke ezt nem engedheti meg magának. Nem állhat a szabály fölött, viszont semmi garancia nincs, hogy ha nem vezeti be a "cölibátus" szabályát, akkor azt a jövendőbeli Jedik mindegyike jól éli meg. És épp te hoztad elő nemrégiben, hogy ha csak kevés Jedi nem állja jól ezt a próbát, abból is minő bajok lehetnek. Ben és Anakin jó példáid voltak erre.

 

Ezt inkább akkor hoztad volna elő, amikor arról beszéltünk, hogy pl. a politikai helyzet mennyire tisztázott a 7-ben. Az nem túlbonyolítás, hogy a galaxis hogyan fordult ki magából az elmúlt 30 évben, itt nem baj, hogy az enciklopédiát meg ki tudja még milyen háttéranyagokat kell böngészni, mert a filmből kb. semmi nem derült ki, csak készen kapjuk, hogy ez van és kész. :D Az lenne már csak az ördögtől való belemagyarázás, ha pár évvel hamarabb történik a mészárlás és szakad el Rey a családjától. Elvégre annyira tökéletesen tisztázottak ezen események, a látomás is olyan triviális és magától értetődő, hogy abba vétek lenne belenyúlni. :D

Most ezt komolyan kérded? :facepalm: Az egyik a te fejedből kipattant elmélet, a másik meg az alkotók által kidolgozott, leírt, kanonizált tény. Hogy ezt a kettőt te képes vagy egymással szemben állítani, az elég gáz. Amúgy nem, az, hogy utánna kell valami egyszerűnek nézni, az nem túlbonyolítás. Az, hogy alaptalan elméleteket csűrsz-csavarsz még megalapozatlanabb elméletekkel agyon, az az.

 

Amúgy a nem tervezett gyerekre mondtam, hogy az egyáltalán nem SW idegen. Luke simán feleségül vehette Rey anyját és aztán becsúszott egy gyerek. Ez miért lenne SW idegen? Anakinékkel ugyanez volt.

Én az SW idegenséget a nem tervezett gyerekre értettem. Egy házasságból született gyerek természetesen már nem SW idegen, csak szimplán karakteridegen, hogy Luke, a hős egy tetüfészekre bízza a saját lányát. Vagy ha nem is tud a lányáról (mielőtt Vaderrel jönnétek, nos, ő Darth Vader lett - ha ezt tovább kell magyarázni, akkor bajok vannak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi van akkor, ha nem Luke rejtette el (hagyta ott) Rey-t a Jakku-n? Mivan, ha abban a tudatban él, hogy meghalt Rey mondjuk a feleségével együtt? Semmit sem tudunk erről, de akár alakulhatott úgy is, hogy halottnak hiszi őket és ezért is (+ Ben Solo árulása) csalódott magában olyan mértékűen, hogy elbujdosott és 'gondosan' elrejtette a nyomait.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem zavarna a copy paste. Valójában a Halálcsillag 3.0 akarom mondani Starkiller sem zavart igazán, pont azért, amit Donát is mondott a PodCastben. Megcsinálhatják ezt a copy paste húzást újszerűen is, hogy mégis más legyen, mint amit egyszer már láttunk.

 

De továbbra sem tudom elképzelni, hogy Rey nem Skywalker és nem is látnom értelmét annak, hogy miért lenne valami abszolút noname figura?

 

Egyre inkább arra hajlok én is, hogy Ben-t a sötét oldalon fogja elérni a végzete. Ő ugye új generációs Skywalker sarjadék, de egyelőre úgy tűnik, hogy apja meggyilkolása miatt abszolút a sötét oldalon ragad és pusztul el. Luke NEM új generációs Skywalker, bár nem tartom elképzelhetőnek, hogy ne testesítené meg az abszolút JEDI-t (jó oldalt). De minden SW trilógia egy új generációs Skywalkerrel/Skywalkerekkel foglalkozott elsősorban. Az ST-be is kell egy új generációs JÓ oldali Skywalker!!

 

Prequelben-ben Anakin volt az.

Classic-ban Luke és Leia.

Sequel-ben pedig szvsz Rey?!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azok a szereplők nem is annyira fontosak, mint Luke lányának az anyja - lásd, Luke és Leia anyja sem lóg csak úgy a levegőben. ;)

Meg mondjuk Han se, vagy a prequel-ben Yoda, Qui-Gon stb.. Vagy lehet, hogy mégis? Én ugye sorrendben láttam a Saga-t, de általános vélekedés volt az OT és PT közti időszakban, hogy Luke-ék szülei nem lóghatnak a levegőben? Ha igen és ezen tömegével problémáztak az emberek, akkor ebben a motívumban igazad lehet. ;)

 

Az, hogy miért ilyen penge Rey az Erőben, arra ezer és egy misztikus választ lehet adni. Már ha magyarázatot kell erre adni, mert speciel én azt sem érzem, hogy ezt kéne, se azt, hogy Rey valami hűde penge dolgot csinált.

Hát mondjuk fogalma se volt az Erőről (mondjuk Maz mondott neki ezt-azt), de már beleolvasott Kylo fejébe és végrehajtott egy sikeres elmetrükköt. Később párbajban keményen lenyomta Kylo-t (tegyük hozzá persze, hogy sérült volt), előtte magához rántotta a kardot. Snoke-ék is megérezték a nagy mozgást az Erőben. Nem mondom, hogy világot megrengető dolgokat csinált, mert akkor nehezen is tudtam volna befogadni a filmben látottakat, de azért szerintem ütősebb volt, mint Ezra. Luke és Anakin nem jó példa, mert ők Skywalker-ek voltak. ;)

Nyilván elmehetnek az egész mellett szó nélkül, vagy mondhatnak annyit, hogy Erőérzékenyek voltak a szülei és el van intézve. De vannak ott még egyéb elemek is, amiket nem ártana magyarázni. Vagy elsiklanak mindegyik mellett, mintha azt is csak összecsapnák, hogy mi volt az édesanyjával, ha Luke az apa.

 

 

Én nem kizárom, hanem feltettem a kérdést, amire érdemben senki sem válaszolt: miért kockáztatná ezt ekkora felelősséggel a vállán? Oké, vállalja be, legyen rá képes. De mi alapján dönt úgy, hogy más is képes rá? Hogy más is képes a nagyobb jót a családja fölé helyezni? Hogy más sem lesz kihasználható a családja révén? Luke-nak nem csak azt kell néznie a Jedi Rend újraépítése közben, hogy mit tud ő, hanem azt is, hogy a tanítványai mire lehetnek képesek. Elvárni azt, hogy ha ő képes a nagyobb jót a családja fölé rendelni, akkor más is, nagyon nagy luxus, miközben csak rajta áll a Rend újjáépítése. És vajon ő fölé helyezné magát az általa lefektetett szabályoknak? Ő neki szabad családot alapítani, de senki másnak?

Miért kockáztatná? Lehet nem érzi ezt akkora kockázatnak. Még az is lehet, hogy a családi kötődést pozitívnak gondolja, akár az is lehet, hogy az apja bukásában nagy szerepet tulajdonít a "cölibátusnak" és direkt nem akarta bevezetni. Miért kellett volna neki ragaszkodnia minden régi elvhez, miért kellett volna olyan szabályokat alkotni? Lehet semmi ilyen szabály nem volt az új Rendben és akkor a tanítványai előtt se kellett vizet prédikálnia, miközben bort iszik. Pl. azt se tudjuk, hogy milyen korban kezdte nevelni a jediket. Ha nem ugyanúgy csecsemőként szakította el őket, akkor már ott van egy családi kötelék, ami ugyanolyan veszélyes, mint a szerelem. Akkor ezt a kockázatot miért vállalta? Messzire vezetnek ezek a kérdések és nagyon kevés infónk van, de nem gondolnám kizáró tényezőnek az ilyeneket.

 

Most ezt komolyan kérded? :facepalm: Az egyik a te fejedből kipattant elmélet, a másik meg az alkotók által kidolgozott, leírt, kanonizált tény. Hogy ezt a kettőt te képes vagy egymással szemben állítani, az elég gáz. Amúgy nem, az, hogy utánna kell valami egyszerűnek nézni, az nem túlbonyolítás. Az, hogy alaptalan elméleteket csűrsz-csavarsz még megalapozatlanabb elméletekkel agyon, az az.

Na de ezek csak azért megalapozatlan dolgok, mert egyelőre nincs filmen vagy nem hivatalos álláspont. Igen, egyelőre csak az én agyszüleményem, de szerinted nem lenne jó és megalapozott, ha ez valósulna meg. Vagy ha ugyanezt az elméletet Abrams, a következő rendező vagy bármely SW-hoz közeli figura megerősítené, akkor már rögtön tök jó lenne és azon kardoskodnál, hogy mindenkinek kötelessége elfogadni? :D Én nem állítom, hogy igazam lesz, csak van egy olyan forgatókönyv a fejemben, ami szerintem legalább annyira jól működhetne, mint mondjuk a 7-ben látott motívumok. Értsd ezalatt, hogy nem vetne fel több kérdést és belemagyarázást, túlbonyolítást, mint amennyit a készítők húztak mondjuk az Ep.7-tel. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az ep7 és kapcsolt információi nélkül jól hangzana, de szerintem azokkal rengeteg ponton megbicsaklik.

Az egyik, hogy eleddig sehol sincs semmi információ arról, hogy Tekka ismerte Rey-t. Semmi, zéró, nyista. Még a visszaemlékezés alatt is azt látjuk, hogy Rey egyből Pluttra lett rábízva, és egy távolodó űrhajót lát. Az egész jelenet azt sugallja, hogy X rábízta Pluttra Rey-t és eltűzött a bolygóról. Nem arrébb ment pár kilométert, hanem rohadtul otthagyta az egész bolygót.

Simán arrébb repülhetett pár kilométert is. Csak azt láttuk, hogy a hajó felszáll de nem többet. Persze a jelenet inkább sugallta, hogy elhagyják a bolygót.

 

A másik, hogy az már tény, hogy Tekka ismerte a Skywalker-famíliát és segített nekik. Leiát és Luke-ot, mindkettőnek a segítségére volt. Itt nincs szükség feltételezésekre, ez tény.

Arról nem beszélve, hogy Tekka mit ért? Semmit! Láthatjuk, mennyit ért Kylóval szemben. Azonnal levágta a francba. Akkor hogyan vigyázhatott rá? Ben Jedi mester volt, róla hihető, hogy képes volt távolról vigyázni Luke-ra. Bizonyosságát is láttuk, hiszen amint Luke bajba került a buckalakókkal, Ben megjelent. De Jediként szinte semmi akadálya nem volt neki. Ellenben Tekka? Egy vén fütyi, aki max a száját jártathatja. És rábízzák Pluttra a gyereket?

Tekka nem Erőérzékenyektől védte a gyereket hanem a csavargoktól és roncsvadászoktól. Ráadásu legy falu vezetője volt, szóval kétlem, hogy olyan nagy erőfeszítésébe tellett a dolog. Egyébként a szitu lehetett az is, hogy fizetett Unkar Plutt -nak. Ki tudja?

 

A főhős a saját lányát belöki a legrosszabb világra a legrosszabb ember karjába. Ez tényleg csak nekem gáz?

De a főhős nem tudott volna róla. Ezt írtam is de valamiért elsiklottál felette.

 

Riddick. Már van a történetben egy Skywalker sarj. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody! Közben szerkesztettem a hsz-emet. JÓ oldalon lévő Skywalker sarj! Ben Solo-tól túl sokat sajnos nem várok azon túl, hogy totálisan elemészti az Erő sötét oldala. (Bár lepjenek meg, én benne vagyok.... de egyelőre nem így áll a dolog).

 

Másrészről nálam nem fér bele az, hogy az új trilógiában az új Skywalker egy abszolút sötét figura. Kész. Ezt én nem tudom összeegyeztetni a Skywalker SAGA által felvázolt ívvel, ami a Skywalkerek különlegességét, kiválasztottságát, stb illeti.

 

Luke már megtette azt a nem kis dolgot, ami a feladata volt az OT-ben. Megtérítette apját a Sötét oldalról, aki ennek következtében "látszólag" beteljesítette a jóslatot, megtette, amire született. Luke nyilván kulcs szereplő lesz az új trilógiában de nem őt építették egy egész részen keresztül, hanem elsősorban Rey karakterét. Egyértelműen ő tölti be most azt a szerepkört, amit anno az OT-ban Luke töltött be. Nálam ez akkor áll majd igazán jól és frappánsan össze, ha Rey nem egy noname illető, hanem igenis Skywalker! Akkor adja meg számomra az ST azt a folytonosságot, amire azt tudom mondani jó szájízzel, hogy igen, ez a trilógia RÉSZE a Skywalker SAGA-nak és nem csak a Star Wars SAGA-nak!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor feleslegesen tépem a számat. Aki érti mire akarok kilyukadni, az érti...

 

De ott tudtad, hogy Anakin meg fog térni a sötét oldalról és Palpatine-t is le fogja győzni.

Itt... bár Ben Solo sorsát nem látjuk előre max tippelhetünk.. és hátra van még 2 film, de az, amit a 7. részben tett szvsz oda vezette őt, hogy áhítozott a Sötét oldalra és irtózott attól, hogy szólítja a fény. Tudatosan mondott ellen a Fénynek és ezt bizonyította apja kivégzésével! Ergo nem kizárt, hogy szegény Ben örökre el fog veszni a Sötétségben és el fogja itt érni nem túl kellemes végzete is. Én nem ezt a véget kívánom egy új generációs Skywalkernek!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt talán nem nagy kockázat kijelenteni, hogy az egész Saga-nak (ami a 9-re fut ki) pozitív zárása lesz. Ha Kylo/Ben lesz a központi Skywalker, akkor neki is meg kell térni addigra, ami nem lenne túl szerencsés. Megoldható, de szerintem nem működne jobban, mint egy másik Skywalker. Emellett egyelőre Rey tűnt a 7 alapján az "új" Anakin-nak és Luke-nak, szóval az lehet még egy alternatíva, hogy ha nem Skywalker, akkor szakítanak az eddigi hagyományokkal és most nem egy Skywalker lesz a domináns szereplő. Vagy épp Kylo lesz az, de akkor egyértelműen negatív lecsengéssel és a bukásával teljesedik ki a ST, amiben egy máshonnan származónak lesz kulcsszerepe (Rey).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt talán nem nagy kockázat kijelenteni, hogy az egész Saga-nak (ami a 9-re fut ki) pozitív zárása lesz.

Ha a 9. rész lesz a Saga zárása, de én ebbe nem vagyok teljesen biztos. Abba az esetbe, ha mégis folytatnák, akkor lehet a 9-nek negatív kicsengése. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészről nálam nem fér bele az, hogy az új trilógiában az új Skywalker egy abszolút sötét figura. Kész. Ezt én nem tudom összeegyeztetni a Skywalker SAGA által felvázolt ívvel, ami a Skywalkerek különlegességét, kiválasztottságát, stb illeti.

 

Luke már megtette azt a nem kis dolgot, ami a feladata volt az OT-ben. Megtérítette apját a Sötét oldalról, aki ennek következtében "látszólag" beteljesítette a jóslatot, megtette, amire született. Luke nyilván kulcs szereplő lesz az új trilógiában de nem őt építették egy egész részen keresztül, hanem elsősorban Rey karakterét. Egyértelműen ő tölti be most azt a szerepkört, amit anno az OT-ban Luke töltött be. Nálam ez akkor áll majd igazán jól és frappánsan össze, ha Rey nem egy noname illető, hanem igenis Skywalker! Akkor adja meg számomra az ST azt a folytonosságot, amire azt tudom mondani jó szájízzel, hogy igen, ez a trilógia RÉSZE a Skywalker SAGA-nak és nem csak a Star Wars SAGA-nak!!!

Úgy látom, Riddick, egy húron pendülünk ebben a témában. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a 9. rész lesz a Saga zárása, de én ebbe nem vagyok teljesen biztos. Abba az esetbe, ha mégis folytatnák, akkor lehet a 9-nek negatív kicsengése. :)

Erre nagyon kevés esélyt látok. A Saga részei szorosan kapcsolódnak egymáshoz, egy komplex, nagyívű sztorit mesélnek el, még akkor is, ha többször van komoly időugrás. A Rogue One spin-off lehet, hogy stílusában teljesen új lesz, de a sztori eléggé belesimulni látszik a Saga-ba, ill. ott van a TCW-Rebels duó is. De ha ezektől el is tekintünk, akkor is lesz 9 rész, ami talán már most így egyedülállónak mondható a filmtörténelemben. Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a Disney ezt még tovább nyújtsa. SW filmek valószínűleg lesznek majd még, de vagy spin-off-ok, vagy pedig egy sokkal távolabbi érához nyúlnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre nagyon kevés esélyt látok. A Saga részei szorosan kapcsolódnak egymáshoz, egy komplex, nagyívű sztorit mesélnek el, még akkor is, ha többször van komoly időugrás. A Rogue One spin-off lehet, hogy stílusában teljesen új lesz, de a sztori eléggé belesimulni látszik a Saga-ba, ill. ott van a TCW-Rebels duó is. De ha ezektől el is tekintünk, akkor is lesz 9 rész, ami talán már most így egyedülállónak mondható a filmtörténelemben. Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a Disney ezt még tovább nyújtsa. SW filmek valószínűleg lesznek majd még, de vagy spin-off-ok, vagy pedig egy sokkal távolabbi érához nyúlnak.

Itt azért az is dönteni fog, hogy mi hoz jobban a konyhára. Saga rész vagy spin-off, és szerintem a számozott részek jobban fognak végig teljesíteni.

Amúgy simán ki lehetne tolni 12 részre, főleg a hetedik rész megtekintése után érzem így. Az új trilógia az öregek elbúcsúztatása, az után lévő meg már teljesen az új karakterekre épül.

Meg azért azt se bánnám, ha többet látnánk ebből a konfliktusból, mint a Klón vagy a Polgár háborúból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általánosan elfogadott tény, hogy az ember négyéves korától már tartósan képes emlékezni a dolgokra. ;)

 

Oké, akkor én biztos retardált vagyok...

 

Most akkor hogy is van ez? Azt állítva, hogy semmire nem emlékszel öt éves korod előttről két dolgot is igen részletesen lefestesz az öt éves korod előtti emlékedről, és aztán azzal indoklod azt, hogy Rey nem emlékszik öt éves korából az apjára, mert Leia emlékszik az anyjára pár perces korából... Ő... :hmm:

 

Nem azt írtam, hogy semmire hanem, hogy nem sok mindenre, és leírtam két dolgot az egész évből, mellesleg a tortás story lehet nem is teljesen saját emlékezet csak már olyannak tűnik, ugyanis nem egy családi összejövetelen elő lett adva már a story szüleim tolmácsolásából. Amúgy alapból is csak a cselekményre emlékszem, az öreg arcára nem (de ezt írtam is) és ezt az egészet azért kezdtük el, ha jól emlékszem, hogy Rey, miért nem ismeri fel Luke-ot ha Ő az apja. Szóval ennyi erővel Rey is lehet, hogy csak az alakokra emlékezik.

 

Igen, mert ha egy olyan hihetetlen abszurd dolgot, hogy Leia emlékszik az anyjára pár percesen képesek voltunk lenyelni, akkor egy olyan sokkal hihetőbb dolgot, mint az, hogy Rey pedig nem emlékszik az apjára 5 évesen. Miért ne nyelhetnénk le?

 

Egyébként a sokk, hogy otthagyják egy nem túl barátságos bolygón elnyomhatja az emlékeket vagy az is lehet, hogy látta meghalni az anyját.

 

Azt talán nem nagy kockázat kijelenteni, hogy az egész Saga-nak (ami a 9-re fut ki) pozitív zárása lesz. Ha Kylo/Ben lesz a központi Skywalker, akkor neki is meg kell térni addigra, ami nem lenne túl szerencsés. Megoldható, de szerintem nem működne jobban, mint egy másik Skywalker. Emellett egyelőre Rey tűnt a 7 alapján az "új" Anakin-nak és Luke-nak, szóval az lehet még egy alternatíva, hogy ha nem Skywalker, akkor szakítanak az eddigi hagyományokkal és most nem egy Skywalker lesz a domináns szereplő. Vagy épp Kylo lesz az, de akkor egyértelműen negatív lecsengéssel és a bukásával teljesedik ki a ST, amiben egy máshonnan származónak lesz kulcsszerepe (Rey).

 

Számomra Kylo-t már nem nagyon tudják kimosni, esetleg úgy mint Vadert, hogy tesz valami nagyon jót aztán meghal, de az megint copy-paste, persze előfordulhat.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.