Ugrás a kommentre

Rey


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nekem az a fura, hogy Unkar nem nagyon őriztette a hajókat. Reyék is simán ellopták a Falcont. Gondolom a legtöbb ott élő igencsak elvágyódott a bolygóról, de nem volt mivel elmenni. Elég egyszerűnek tűnt elkötni egy hajót Pluttól, mégsem próbálta meg senki. Ennyire becsületesek lennének?

Vagy ennyire nem tud senki űrhajót vezetni. Aki tud, az feltehetően eleve a saját hajójával jön. Aki nem, azt meg úgy hoztak ide.

Mondjuk attól függ, hány űrhajó volt ott, és azok közül hány Unkaré, mert ugye csak a Falcont és a Quadjumpert láttuk. Utóbbi egy független fegyvercsempész csapaté. A Falcont meg lehet, azért hagyta csak nyitva, mert úgyis egy ócskavas, ki vinné el. Hát, láthattuk, még Rey-nek is csak a második választása volt (és ez valószínűleg jelzi, hogy más hajó nem is állt akkor a Niima bázison).

 

Amúgy, ha megfigyeled, a Star Warsban mindig nagyon nagy bizadalommal hagyják hátra a hajókat. Még sosem láttam olyat a filmekben vagy a sorozatokban, hogy bezárták volna a Falcon, a Twilight vagy a Ghost rámpáját, amikor elhagyták, viszont már nem egyszer láthattuk, hogy más nyitva hagyott hajókat pont emiatt lopnak el könnyedén hőseink. A Falcon mostani elcsórását megelőzően például így fújta meg Ezra és Sabine azt a gareli utasszállítót. Azelőtt meg így fújták meg a Sentinel csapatszállítót. És szerintem Hantól is ennek köszönhetően lopta el Ducain. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg jóval kevesebben tudnak űrjáró hajót vezetni, arról nem is beszélve, hogy a teherhajók nem egyszemélyes gépek, ezért nem őrzik őket olyan veszett módon. Han megkérdezi Luke-tól az ep4-ben - miután Luke közli, hogy a viteldíjért hajót is kaphatnának -, hogy ki vezeti el. Ez utalhat arra, hogy a szimpla bolygólakók nem tudnak űrhajót vezetni. Rey sem repült még az űrben, ez az első eset. Persze egy hajó kellett volna, hogy megpróbálkozzon az űrrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy csak nekem új, de kiderült, hogy Rey látomásában amikor Luke R2-t megérinti épp a lángoló jedi templom előtt térdel.

Ez nekem is új. De vajon a coruscanti Jedi Templom romjai előtt? Mert a táj nem tűnik annak. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát Sky felvetette a vágást. Szerintem mikor Kanata megkérdi Solo-t hogy ki ez a lány, akkor van egy vágás. De pontosan azért mert Solo sem tudja. Még egyszer. Megtalálja Reyt a hajóján, kiderül hogy a Jakkuról származik, ki akarja rakni az első lakott bolygón, majd munkát ajánl neki. Magán Han Solo arcán sem látni a felismerést ,ráadásul akit ismerne nem így viszonyulna hozzá. Már a Jakkuról származásnak szöget kellett volna ütnie Solo fejébe hogy jé az a kislány akit anno leraktunk megnőtt. De semmi. Kirakjuk. Majd munkát ajánl neki. Aztán beszél Leiának a lányról. Nem úgy mint aki ismeri régóta.

Semmilyen olyan momentum nincs a filmben ami arra utalna hogy Han ismerné Reyt.

Látom hogy ügyes vagy ezért kapsz fegyvert. Akit ismerünk annak nem mondunk ilyet.

86 rekesz sörbe mernék fogadni az EP7 alapján hogy Han és Leia nem ismerik a lányt és sosem találkoztak vele.

Sem Kylo Ren. Nem döbbenne meg akkor hogy milyen hatalmas benne az Erő. Ha ismerné azt mondaná: " A lány életre kelt". De nem, holt ismeretlen számukra.

A könyvet nem olvastam lehet ott van valami magyarázat, de a filmből egyértelműen kijelenthető hogy teljesen kizárt hogy Han Leia vagy Kylo Ren ismerné korábbról Reyt. Ez csak a logika alapján.

Misskarrde már nagyon jól leírta hogy mikor kérdi Ren hogy milyen lány az már a sokadik kudarcra utalt nem konkrét személyre. Nem elég hogy eltünt a droid, nem elég hogy egy volt rohamosztagos is segített ,de még egy lány is? Ennek volt betudható Ren örjöngése és nem annak hogy ismeri Reyt. Minden összejön és még a lány is.

Lehet, hogy én látok bele sokat az egyes tekintetekbe, de nekem Han viselkedése (amit az újabb megnézésnél direkt figyeltem) azt sugallta, hogy Rey nem egy hétköznapi lány a számára. Kylo viselkedéséből nem akarok kiindulni, mert irracionális, kiszámíthatatlan. Han pl. akkor villant egy fura tekintetet, amikor Rey bemutatkozik a Takodanán való leszállás után. Majd ezt követően, mintha azért ajánlana neki munkát a Falconon, hogy maga mellett tudhassa. Han Solo csak így felvenne valakit a szeretett Falconra, akit egy órája ha ismer? Ha Rey kislány kora óta a Jakkun élt (a kora alapján szerintem úgy 15 évvel az Ep7 előtt óta), akkor biztos, hogy Han nem ismerheti emberileg, sőt, külsőre sem igazán. Ezért változik meg a bemutatkozását követően. Azt már én is elvetem, hogy Han és Leia lánya, de Luke révén még bőven lehet Skywalker. Konkrét érv nem szól mellette, de ellene sem, így én nem jelentenék ki egyértelműen semmit. Szerintem nem véletlenül hagyták homályban a dolgot. Ha Han nem ismerné a lányt (akár hallomásból, nem feltétlen személyesen), azt miért nem jelenti ki a filmben? Helyette off-screen közli Mazzal. Csak nekem gyanús? Lehet, hogy Solo titokban akarta tartani a lány előtt a származását, mert még nincs rá felkészülve. Obi-Wan sem azzal nyitott Luke-nak, hogy Darth Vader az apád.

Tegyük fel, hogy nem Skywalker. Miért lenne "nagy durranás" a származása, amit homályban kell tartani a majdani fordulatért, ha nem köthető legalább egy ismert szereplőhöz? Logikailag egyelőre annak látom a legtöbb értelmét, hogy Luke lánya... remélem, a "nagy fordulat" kedvéért nem kapunk egy irreális hülyeséget, csak hogy meglegyen a nagy wtf moment.

Kissé az Ahsoka/Fulcrum szitura emlékeztet a dolog. Ott is az volt a legvalószínűbb, ami végül bekövetkezett, mégis ütős volt. Hogy őszinte legyek, nem tudok elképzelni olyan forgatókönyvet, ami tetszetősebb lenne a Rey=Skywalker változatnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott még egy dolog Rey -el kapcsolatban. Mi van ha Luke lánya de a Jedi nem tud róla? Rey anyja elrejtette mindenki elől.

Furcsa lenne, persze nem lehetetlen. Mondjuk még épp csak terhes lett, amikor beütött a baj és Luke lelépett? Bár nem hiszem, mert Rey-t már kislányként vitték a Jakku-ra, vagy akkor halt meg az anyja és nem volt más választásuk, ha biztonságban akarták tudni? Nekem nem tetszene, ha Luke se tudna róla, főképp mert akkor az anya eléggé fókuszba kerülne és jobban vissza kéne nyúlni a múltba, hogy megismerhessük.

 

Azt nem értem amúgy, hogy min múlik az, hogy ki mit és hogyan érez meg az Erőből. Anakin már csak igazán Erőérzékeny volt, mégse sikerült megéreznie, hogy született és van két gyereke. Leia-val többször személyesen is találkozik, még vallatja is, de akkor se érez meg semmit. Amikor már tud Luke-ról, Leia-ról akkor se, azt nem is magától (az Erőből) deríti ki, hanem Luke fejében kotorászva. Ehhez képest Rey még csak furikázik egyet a Falcon-nal, de Snoke és Kylo már ebből megérzik, hogy komoly dolog történt. Ha feltesszük, hogy csak Rey-re vonatkozik ez a dolog, amiben én amúgy nem vagyok biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az Art of... könyvben leírt 15 éves Luke eltűnés igaz, akkor az érdekes, mert akkortájt Rey 4-5 éves lehetett, és 5 évesen hagyták a Jakkun. Vagyis Luke eltűnése és Rey Jakkura helyezése között esélyesen van kapcsolat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az Art of... könyvben leírt 15 éves Luke eltűnés igaz, akkor az érdekes, mert akkortájt Rey 4-5 éves lehetett, és 5 évesen hagyták a Jakkun. Vagyis Luke eltűnése és Rey Jakkura helyezése között esélyesen van kapcsolat.

Ez teljesen logikus. Bizos nem véletlen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Luke tekintetében is lehet valami a zárójelenetben. Amellé, hogy megtudja, vissza kell térnie a színre, én azt is belelátom a szemébe, hogy rájött, hogy a lányát "ismét" belekeverte a zűrbe, pedig nyomós okkal tehette ki a Jakkura, és ennek a tudatnak a terhe miatt néz úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han Solo csak így felvenne valakit a szeretett Falconra, akit egy órája ha ismer?

Ez is hajaz Luke -ra akinek szintén munkát/társulást ajánlott. :)

 

Azt nem értem amúgy, hogy min múlik az, hogy ki mit és hogyan érez meg az Erőből. Anakin már csak igazán Erőérzékeny volt, mégse sikerült megéreznie, hogy született és van két gyereke. Leia-val többször személyesen is találkozik, még vallatja is, de akkor se érez meg semmit. Amikor már tud Luke-ról, Leia-ról akkor se, azt nem is magától (az Erőből) deríti ki, hanem Luke fejében kotorászva. Ehhez képest Rey még csak furikázik egyet a Falcon-nal, de Snoke és Kylo már ebből megérzik, hogy komoly dolog történt. Ha feltesszük, hogy csak Rey-re vonatkozik ez a dolog, amiben én amúgy nem vagyok biztos.

Ha valaki nem használja ez Erőt azt nem fogják megérezni. Palpatine -t megérezték a jedik?

 

Ha az Art of... könyvben leírt 15 éves Luke eltűnés igaz, akkor az érdekes, mert akkortájt Rey 4-5 éves lehetett, és 5 évesen hagyták a Jakkun. Vagyis Luke eltűnése és Rey Jakkura helyezése között esélyesen van kapcsolat.

Biztos hogy van köze egymásnak a két dolognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki nem használja ez Erőt azt nem fogják megérezni. Palpatine -t megérezték a jedik?

Sidious tudtommal szándékosan, az Erő segítségével "rejtette el" kilétét a jedik elől. De Vader-ék akkor se érzik meg Luke-ot, amikor az már használja az Erőt. Nem hinném, hogy Rey a repülésekor komolyabban merített volna az Erőből, mint Luke mondjuk a Falcon-on, amikor Obi tanította. Az Ep.4 végén már az Erőhasználatot érzi Vader, de azt még akkor se, hogy a fiáról van szó. Amúgy Leia is az Erőn keresztül érezte meg Luke-ot a Bespin-en, ráadásul Vader akkor már erősen koncentrált is a fiúra, mégse érezte meg Leia-n az Erőérzékenységet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges hogy Rey anyja Luke egyik tanítványa volt?

 

A következő a történet:

 

Luke elkezdett Jediket képezni, majd végül kapcsolatba került az egyik tanítványával, a kapcsolatból pedig megszületett Rey. Azonban a tanítvány még Rey születése előtt elhagyta Luke-ot és a Jedi Rendet, bizonyos okokból kifolyólag. Luke tudott a gyerekről, de sosem láthatta Rey-t, emellett Kylo is tudomást szerzett a lányról (ugye ekkor még a tanítványa volt ő is). Kylo hamarosan a sötét oldalra állt, és a Renekkel elpusztította a Jedi Rendet. Végezni akart Rey-jel és az anyjával is, így az anya kénytelen volt a lányát a Jakkun hagyni, ő maga pedig szintén felszívódott a galaxisból, hasonlóan Luke-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges hogy Rey anyja Luke egyik tanítványa volt?

 

A következő a történet:

 

Luke elkezdett Jediket képezni, majd végül kapcsolatba került az egyik tanítványával, a kapcsolatból pedig megszületett Rey. Azonban a tanítvány még Rey születése előtt elhagyta Luke-ot és a Jedi Rendet, bizonyos okokból kifolyólag. Luke tudott a gyerekről, de sosem láthatta Rey-t, emellett Kylo is tudomást szerzett a lányról (ugye ekkor még a tanítványa volt ő is). Kylo hamarosan a sötét oldalra állt, és a Renekkel elpusztította a Jedi Rendet. Végezni akart Rey-jel és az anyjával is, így az anya kénytelen volt a lányát a Jakkun hagyni, ő maga pedig szintén felszívódott a galaxisból, hasonlóan Luke-hoz.

Lehet, hogy Kylonak is bejött az egyik tanítvány, és mikor mindketten veszélybe kerültek, akkor Luke inkább Rey anyját mentette meg, ami megadta a kezdőlökést Kylonak a sötét oldal felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.