Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

42 perccel korábban, Yoda József írta:

Akkor úgy mondanám, hogy nem állt készen arra, hogy egyedül felélesszen egy rendet, ez túl nagy teher volt ahhoz, hogy egyedül cipelje, és össze is roppant.

Off: Kiváncsi vagyok hogy Rey hogyan veszi majd ezt az akadályt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey-nek talán annyi könnyebbsége lehet, hogy ő nem feltétlen lesz élő legenda. Azért Luke eleve a legendás Skywalker névvel indult neki - ugye csak nagyon kevesen tudták, hogy Anakin Skywalker valójában Darth Vader, viszont sokan emlékeztek a hős Jedi lovagra a klón háborúkból. Obi-Wan és Yoda is ajnározta, de Luke másokkal is összefutott, akik ismerték és becsülték az apját. Aztán ő maga is hirtelen naggyá vált, amikor szétlőtte a Halálcsillagot és remek parancsnok lett a Lázadók Szövetségében, majd még nagyobbá, amikor legyőzte az Uralkodót és Darth Vadert. És mindezek mellett még a legendás Leia Organa hercegnő testvére, és az utolsó Jedi lovag.

Szóval Luke nagyjából instant legendaként kezdte, és az ep8 alapján ez volt a legsúlyosabb teher a vállán, kicsit a fejébe is szállt a dolog - ezért is ostorozta magát. Rey viszont a semmiből jött, igazán a háborúból sem vette ki a részét. Igaz, legyőzte Palpatine-t, ami valószínűleg hoz neki egyfajta hírnevet, de még így sem akkorát, mint amekkora Luke-ra telepedett rá. Ráadásul az ő karakterében nincs meg a megfelelési kényszer - nem akar olyanná válni, mint az apja (mármint nem Darth Vaderré :D ) -, nem kell nagyok árnyékban lépkednie. És bár Rey is felelősségteljes, valahogy mégis könnyedebben veszi a dolgokat, ugyanakkor szerintem makacsabb, mint Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

annyira el tudnám képzelni a kánon üresen pangó éveit a ROTJ után úgy, hogy Anakin többször megjelenne Lukenak. És miért ne lehetne. A Jedi visszatért, ahogy Yoda és Obi Van szelleme vele volt, ezután már apja is ott lehet. Főleg, hogy a a felújított verzióban már ő is jelen volt szellemként. Még ha az élő szereplős kivitelezés bonyolult is lenne, de képregényben el tudnám képzelni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Davekid írta:

Főleg, hogy a a felújított verzióban már ő is jelen volt szellemként

Az eredeti verzióban is ott volt Anakin csak abban még nem Hayden Christensen szellemalakját rakták oda hanem aki a részben játszotta Vadert maszk nélkül azaz Sebastian Shaw-ét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az érdekes beszélgetés lenne.

 

ANAKIN: Szia, fiam.

LUKE: Szia... Apa? Bocs, de fiatalabbnak nézel ki, mint én. Muszáj apának szólítanom téged?

ANAKIN: Hát... Izé... Mégiscsak az vagyok.

LUKE: És levágtad a kezemet.

ANAKIN: De akkor is az apád vagyok.

LUKE: És majdnem befagyasztottál egy karbonittömbe. Han mondta, hogy az baromi fájdalmas dolog.

ANAKIN: Oké, de... A körülmények akkor ezt kívánták meg.

LUKE: Majdnem lelőttél a yavini csatában. Éreztem a jelenlétedet.

ANAKIN: Mentségemre legyen mondva, hogy akkor még nem tudtam, hogy a fiam vezeti azt a gépet.

LUKE: Megkínoztad a lányodat.

ANAKIN: Róla sem tudtam akkor, hogy a lányom.

LUKE: Kiirtottad a Jedi Rendet.

ANAKIN: Ha ismerted volna őket, te is kiirtottad volna.

LUKE: Majdnem megölted az anyánkat, amikor terhes volt velem és Leiával.

ANAKIN: Ezt meg ki mondta?

OBI-WAN: Én!

ANAKIN: Ááááá... Szóóóóóvaaaal... Akkor maradjunk az Anakinnál.

LEIA: Mit szólnál a Vaderhez? Több ideig neveztek így, mint Anakinnak. Ha jól emlékszem, így hívtak akkor is, amikor felrobbantottad az otthonomat az anyámmal és az apámmal.

ANAKIN: Tarkin robbantotta fel az Alderaant, és különben is, Organáék nem a vér szerinti szüleid voltak.

LUKE: És te voltál a parancsnoka azoknak a rohamosztagosoknak, akik megölték Owen bácsit és Beru nénit.

ANAKIN: Ahhoz semmi közöm, csak utólag tudtam meg.

LUKE: Másképp döntöttél volna, ha előre szólnak? Őszintén!

ANAKIN: Én... Izé... Hát... Ledobtam Palpatine-t az aknába, ez csak számít valamit.

SIDIOUS: Nem igazán, fiam. Nem igazán.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az eredeti verzióban is ott volt Anakin csak abban még nem Hayden Christensen szellemalakját rakták oda hanem aki a részben játszotta Vadert maszk nélkül azaz Sebastian Shaw-ét.

de ha filmről lenne szó, őt már kevésbé tudnád visszahozni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Davekid írta:

de ha filmről lenne szó, őt már kevésbé tudnád visszahozni

Egyrészt lásd Dzséjt hsz-ét másrészt én csupán informatív jelleggel írtam be, hogy Anakin megjelenése a RotJ-ban Yodáék mellett nem a felújított változat hozadéka, megjelent Ő már korábban is, csak a színészt cserélték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

rogue one Tarkin GIF by Star Wars

 

Tarkin éppúgy szerepel a régi változatban is, akár csak az újban. Ellenben Christensen csak az újban, elég nevetséges lenne a régi Vadert megformáló karakterrel vesződni, amíg Christenssen elérhető

 

46 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért az érdekes beszélgetés lenne.

 

ANAKIN: Szia, fiam.

LUKE: Szia... Apa? Bocs, de fiatalabbnak nézel ki, mint én. Muszáj apának szólítanom téged?

ANAKIN: Hát... Izé... Mégiscsak az vagyok.

LUKE: És levágtad a kezemet.

ANAKIN: De akkor is az apád vagyok.

LUKE: És majdnem befagyasztottál egy karbonittömbe. Han mondta, hogy az baromi fájdalmas dolog.

ANAKIN: Oké, de... A körülmények akkor ezt kívánták meg.

LUKE: Majdnem lelőttél a yavini csatában. Éreztem a jelenlétedet.

ANAKIN: Mentségemre legyen mondva, hogy akkor még nem tudtam, hogy a fiam vezeti azt a gépet.

LUKE: Megkínoztad a lányodat.

ANAKIN: Róla sem tudtam akkor, hogy a lányom.

LUKE: Kiirtottad a Jedi Rendet.

ANAKIN: Ha ismerted volna őket, te is kiirtottad volna.

LUKE: Majdnem megölted az anyánkat, amikor terhes volt velem és Leiával.

ANAKIN: Ezt meg ki mondta?

OBI-WAN: Én!

ANAKIN: Ááááá... Szóóóóóvaaaal... Akkor maradjunk az Anakinnál.

LEIA: Mit szólnál a Vaderhez? Több ideig neveztek így, mint Anakinnak. Ha jól emlékszem, így hívtak akkor is, amikor felrobbantottad az otthonomat az anyámmal és az apámmal.

ANAKIN: Tarkin robbantotta fel az Alderaant, és különben is, Organáék nem a vér szerinti szüleid voltak.

LUKE: És te voltál a parancsnoka azoknak a rohamosztagosoknak, akik megölték Owen bácsit és Beru nénit.

ANAKIN: Ahhoz semmi közöm, csak utólag tudtam meg.

LUKE: Másképp döntöttél volna, ha előre szólnak? Őszintén!

ANAKIN: Én... Izé... Hát... Ledobtam Palpatine-t az aknába, ez csak számít valamit.

SIDIOUS: Nem igazán, fiam. Nem igazán.

 

elég szűk a fantáziád, ellenben a butaságok szárnyra kelnek 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Davekid írta:

elég szűk a fantáziád, ellenben a butaságok szárnyra kelnek 

Ezt úgy hívják hogy humor (ha nem lett volna világos... Nekem lejött, hogy ezt nem full komolyan írta Dzséjt). Nem kell hogy tetsszen, de miért butaság?

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Yoda József írta:

(ha nem lett volna világos... Nekem lejött, hogy ezt nem full komolyan írta Dzséjt)

elhiszem, hogy szakértő vagy, a messzi messzi galaxisban keresve se találnánk jobbat .. ez is humor

mellesleg ha valamit őszintén viccnek szánok igyekszem használni az emojikat 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Davekid írta:

elhiszem, hogy szakértő vagy, a messzi messzi galaxisban keresve se találnánk jobbat .. ez is humor

mellesleg ha valamit őszintén viccnek szánok igyekszem használni az emojikat 

Nem tudom mi a baj, de eddig normális hangnemben írtál, most meg hirtelen elkezdesz mindenkit kiosztani. Én itt részemről be is fejeztem ezt a beszélgetést.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem tudom mi a baj, de eddig normális hangnemben írtál, most meg hirtelen elkezdesz mindenkit kiosztani. Én itt részemről be is fejeztem ezt a beszélgetést.

te generalod a vitat, majd martirnak allitod be magad .. minden tiszteletem 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Szerintetek mikor jött rá Luke, hogy Rey egy Palpatine sarj? Én arra tippelnék amikor újra kapcsolódott az Erőhöz. Nem hiába sprintelt a Rey Kylo találkozóhoz, és nem véletlenül zavarta el azonnal a szigetről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2020. 09. 30. - 0:43, Yoda József írta:

Ezzel kapcsolatban eszembe jutott, hogy a Sam Witwer, aki ugye Mault alakította, és egyben az egyik legnagyobb TCW fan is, úgy vélekedik a TLJ-ről, mintha "valaki nem csinálta volna meg rendesen a házi feladatát"

 

"Last Jedi, to me, felt like a movie made by a guy who hadn't quite done his homework. I think Rian Johnson's a talented guy, but Bruce Lee didn't develop Jeet Kune Do without learning Kung Fu first. You can't reinvent Star Wars without knowing Star Wars first"

 

Miközben azért elég sok minden mutatja, hogy Rian rengeteg dologba beleásta magát. Nem egészen tudom Witwert hova tenni.

Igen, az ő véleményére utaltam, amire nagyon rákaptak az anti-TLJ-s rajongók.

 

Nos, ő egyike azoknak a fanoknak, akik szerint Luke viselkedése karakteridegen volt és úgy tűnik; főként e miatt nincs oda a filmért:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Érdekesség, hogy a nemrég megjelent Star Wars Fascinating Facts c. könyvben (íróra Pablo Hidalgo) közölve van az alábbi rész:

 

"Years before The Last Jedi began development, the treatment left behind by George Lucas in 2012 also had Episode VIII be the one where in Luke Skywalker would die."

 

Továbbá azt is megemlíti, hogy Lucas úgy alkotta meg Luke karakterét a folytatástrilógiára, hogy hasonlítson Colonel Kurtz karakterére az Apocalypse Now c. filmből. A történet szerint Rey megtalálja Luke -ot (aki ugye eltűnt), egy Jedi templommal rendelkező bolygón, de Luke egy nagyon visszahúzódó, sötét helyre húzódik vissza, ahonnan Reynek ki kell húznia.

 

Szóval... a fenti témára visszatérve, akkor most 3 irányt tudunk:

- E könyvnek hála - amelyet egy SW bennfentes írt Pablo személyében, aki ugye nem kisember a cégen belül - megtudtuk, hogy George eredeti elképzelései szerint Luke a 8. rész végén halt volna meg.

- Mark régen azt mondta, hogy Luke a 9. epizódban halt volna meg - Lucas ezt mondta neki... állítólag.

- Bob Iger meg azt mondta - mondjuk ez nekem annyira nem tiszta, valaki ismeri a szitut? - hogy Lucas sajnálta azt, hogy nem tartották meg az ötleteit.

 

Ember legyen a talpán, aki ebből kibogozza, hogy mi történt a színfalak mögött. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem olyan nehéz sztori ez. Az, hogy vannak olyan történetelemek, amelyek benne vannak a Lucas verzióban is, meg a kéaz filmekben is, az nem jelenti azt, hogy alapvetően nem ignorálták volna Lucas elképzeléseit és koncepcióját. Lucas komplett vázlatokat hagyott ott nekik, ami alapvetően egy teljesen más történetet mesélt el. A whillek és a midikloriánok lettek volna fókuszban.

 

Szerintem Pablo és Bob Iger szavai egyáltalán nem zárják ki egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az jutott eszembe, hogy Luke 6 utáni pályafutására tulajdonképpen az OT összes címe igaz.

 

A 7-8-ban újra, immáron másodszor ő tölti be az új remény szerepét, aki utolsó mentsvárként beszállhat a buliba és megmentheti a galaxist, akár közvetlenül, akár Rey-t útnak indítva.

De a korábbi szörnyű tettének árnyékában teljesen meghasonlottan vergődik remeteségben egy isten háta mögötti kis szigeten. Az a nagy kudarca volt a Birodalom visszavágása, amikor is a háttérben Sidious irányította Snoke megkísérti az unokaöccsét, aki a sötét oldalra is sodródik, ezzel tönkretéve mindent. Luke személyesen is megbukik, Leia és Han élete tönkremegy, ahogyan a kapcsolatuk is, Luke tanítványai és a kísérlete a Jedi Rend felélesztésére hamuvá lesz. Bennel pedig a Birodalom maradványaiból sarjadt ER felemelkedik.

Aztán végül a jedi visszatér, valóban elhozva a reményt az Ellenállásnak, és egy masszív fricskát mutatva az ER-nek és Bennek is. Az önfeláldozásával egyszerre menti meg az ellenállókból maradtak életét, ill. ad egy hatalmas motivációt és lelkesedést, extra hitet nekik a küzdelemhez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

@Dzséjt gondolatai a hős Skywalkerről megragadták képzeletem, és már tudom milyennek kellett volna lennie Luke-nak ebben a részben! Olyannak aki habozás nélkül ugrik ha baj van. Íme a példa!

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
2021. 01. 17. - 10:58, Pildi írta:

Azt maga Hamill is elmondta, hogy a véleménye személyes jellegű és a karakterére vonatkozik, és a film egésze végül is tetszett neki.

Hamill személyes véleménye ráadásul elég érthető is. Persze előszeretettel húzzák elő ezt a 8 ellenében, mondván "hisz hát maga Luke Skywalker sem ért egyet azzal, amit a karakterével műveltek", pedig jobban belegondolva ennek nincs sok jelentősége, de még meglepőnek sem mondanám.

Ha a SW rajongóinak döntő többsége elmélázott azon, hogy vajon mit kezd Luke a 6 után, hová fejlődhet, milyen szintre jut idős korára, milyen sorsot szán neki az Erő, akkor ezt nyilván az a színész is megtette, aki egybeforrt a karakterrel. Gyaníthatóan Marknak igencsak erős volt a kötődése a szerephez, ráadásul nemcsak a színész jön egy még jóval egyszerűbb világból, de Luke meg aztán pláne, elvégre ő az OT-ban egy klasszikus mesehős. Ha valaki, akkor Hamill minden bizonnyal pozitív életutat vázolt fel fejben a karakterének, nagyon hasonlót ahhoz, amilyet az OT fanjainak többsége is elképzelt.

Ezek után nem meglepő, hogy személyes érzéseit tekintve nem örült annak, hogy amikor Luke-ot legközelebb vászonra viheti és láthatja a publikum, akkor egy világtól és mindenkitől félrevonult, megtört, megkeseredett és kiábrándult bukott figura. Vannak színészek, akik másképp azonosulnak a karakterükkel, akik vágyják a csavarokat, az izgalmakat és érdekességeket, Hamill szerintem nem ilyen, Luke kapcsán meg pláne nem ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Hamill személyes véleménye ráadásul elég érthető is. Persze előszeretettel húzzák elő ezt a 8 ellenében, mondván "hisz hát maga Luke Skywalker sem ért egyet azzal, amit a karakterével műveltek", pedig jobban belegondolva ennek nincs sok jelentősége, de még meglepőnek sem mondanám.

Ha a SW rajongóinak döntő többsége elmélázott azon, hogy vajon mit kezd Luke a 6 után, hová fejlődhet, milyen szintre jut idős korára, milyen sorsot szán neki az Erő, akkor ezt nyilván az a színész is megtette, aki egybeforrt a karakterrel. Gyaníthatóan Marknak igencsak erős volt a kötődése a szerephez, ráadásul nemcsak a színész jön egy még jóval egyszerűbb világból, de Luke meg aztán pláne, elvégre ő az OT-ban egy klasszikus mesehős. Ha valaki, akkor Hamill minden bizonnyal pozitív életutat vázolt fel fejben a karakterének, nagyon hasonlót ahhoz, amilyet az OT fanjainak többsége is elképzelt.

Ezek után nem meglepő, hogy személyes érzéseit tekintve nem örült annak, hogy amikor Luke-ot legközelebb vászonra viheti és láthatja a publikum, akkor egy világtól és mindenkitől félrevonult, megtört, megkeseredett és kiábrándult bukott figura. Vannak színészek, akik másképp azonosulnak a karakterükkel, akik vágyják a csavarokat, az izgalmakat és érdekességeket, Hamill szerintem nem ilyen, Luke kapcsán meg pláne nem ilyen.

Nem lenne ezzel semmi baj, ha a csökött agyúak nem azzal támadnák mindig az ST-t, hogy tönkretették Luke életútját ezzel a húzással, erre jön Hamill és lándzsát tör a tábor mellett. Elég nyomasztó ezt az álláspontot látni egy csomó helyen anélkül is, hogy fel tudnák húzni a zászlajukra Hamill véleményét még pluszban. Mintha Ahmed Best 2000-ben kiállt volna és közölte volna, hogy szerinte Jar Jar egy gagyi mellékszereplő és utálta eljátszani...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.