Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De miért fontos hogy azok akik utálják az ST-t azok hogy utálják? A Star Warsnál egyébként sem újdonság hogy egy szinész nincs oda a filmekért. Carrie Fisher ki volt akadva az ep.6-től, Fordnak se tetszett a saját karaktere, Ewan McGregor pedig a PT idején elég élesen kritizálta a prequeleket. Volt már ilyen. Nincs akkora jelentősége. Az ST utóélete ugyis azon múlik hogy azok akik most kisgyerekként látták, mennyire szerették. Ők nem Mark Hamill nyilatkozataihoz fogják igazítani a véleményüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

De miért fontos hogy azok akik utálják az ST-t azok hogy utálják? A Star Warsnál egyébként sem újdonság hogy egy szinész nincs oda a filmekért. Carrie Fisher ki volt akadva az ep.6-től, Fordnak se tetszett a saját karaktere, Ewan McGregor pedig a PT idején elég élesen kritizálta a prequeleket. Volt már ilyen. Nincs akkora jelentősége. Az ST utóélete ugyis azon múlik hogy azok akik most kisgyerekként látták, mennyire szerették. Ők nem Mark Hamill nyilatkozataihoz fogják igazítani a véleményüket.

Engem speciel zavar. Inkább örülj neki, hogy téged nem. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Az ST utóélete ugyis azon múlik hogy azok akik most kisgyerekként látták, mennyire szerették.

Most belegondoltam, hogy ez mennyire igaz. :)Elég közöttünk körülnézni, nem is tudok olyanról, aki nem gyerekként vagy nagyon fiatal korában szerette meg annyira, hogy hosszú évek óta az életének szerves részévé váljon ezen fórum közvetítésével. Ma már a korosztályokat illetően is elég széles a szórás itt, ki mióta rajongó, de a gyermeki élmény meghatározó volta ugyanaz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 01. 18. - 20:14, Donát írta:

Elég nyomasztó ezt az álláspontot látni egy csomó helyen anélkül is, hogy fel tudnák húzni a zászlajukra Hamill véleményét még pluszban.

Persze, ezt értem, csak más szempontból nézve érthető Hamill is. Most attól, hogy sokan agyatlanul vagy megalapozatlanul támadják a filmet Luke kapcsán, emiatt ő ne mondhassa el a véleményét a saját maga által alakított karakterről? Vagy amiatt, mert ez pont sok "hülye" hozzáállásával is egyezik? Ez is rossz irány.

Pláne úgy, hogy nemcsak a filmre vagy Rianre, de Luke-ra, sőt akár Markra is komoly össztűz zúdulhatott sokaktól. Nyilván ez Hamill esetében (a múltbéli érdemei nyomán) jóval kevésbé volt jelentős, mint mondjuk Jar Jar vagy Rose megformálója kapcsán, de azért létező jelenség. Amúgy is kikívánkozhat belőle a vélemény, hogy ő nem pont így képzelte volna el Luke sorsát, akkor meg pláne, amikor hevesen ekézik a szereplőt vagy őt magát.

 

Pl. a GoT kapcsán lehet látni rengeteg nyilatkozatot és interjút a színészektől, hogy gúnyosan szórakoznak a 8. évadon. Ez persze olaj a tűzre, de ha az egyszerű nézők vagy rajongók nem bírják magukban tartani a véleményüket, sőt képesek petíciókat írni meg komoly kampányokat szervezni, akkor nehezen elvárható, hogy olyan színészek, akik hosszú évekig éltek együtt ezekkel a karakterekkel, így tegyenek, csak amiatt, hogy ne hergeljenek senkit.

Arról nem is beszélve, hogy sokat szerintem nem oszt, nem szoroz. Annyit hallottam én már Liam Neesonról vagy Natalie Portmanről is, hogy mennyire utálták a PT-t és a szerepüket, miközben minden jel ennek ellentétére mutat. De az is köztudott, hogy Sir Alec Guinness rühellte a SW-t, mégse szidta emiatt senki az OT-t kellő idő elteltével. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, pb69 írta:

Pl. a GoT kapcsán lehet látni rengeteg nyilatkozatot és interjút a színészektől, hogy gúnyosan szórakoznak a 8. évadon.

Ezen a téren mondjuk meglepően sok ferdités született. Több szinésznél megpróbálták belemagyarázni a nyilatkozataikba hogy utálják az évadot, később aztán például a Varys-t játszó szinész ki is kérte ezt magának. Ő például megállapította, hogy az egész nyolcas évad utálkozás csak fel van fújva (ami persze elég nyilvánvaló). Peter Dinkleage (Tyrion) már jóval az egész lecsengése után jelezte hogy imádja a nyolcas évadot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, pb69 írta:

Liam Neesonról vagy Natalie Portmanről is, hogy mennyire utálták a PT-t és a szerepüket

Liam ilyet soha nem mondott, épp ellenkezőleg, mindig nagyon dicsérte az EP1-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Liam ilyet soha nem mondott, épp ellenkezőleg, mindig nagyon dicsérte az EP1-et.

Így van, de pb arra célzott, hogy róla állítják, hogy utálja. Nem ő mondja. Én is hallottam/olvastam már olyat kommentelőktől, hogy Neeson is utálta a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a ferdités még valamelyik mozis magazinban is megjelent annak idején. Én valami olyan cikket olvastam hogy Liam megutálta a szinészetet az ep.1 miatt és teljesen elhagyja a pályát. Ami láttuk mennyire lett igaz :D Rengeteg ilyen belemagyarázás/kitaláció születik a sajtóban, nem csak SW témában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Pár hete egy jó kis kollégiumi ivós estén azt találtam mondani, hogy a TLJ a legnagyobb moziélményem, és hogy imádtam Luke karakterét benne :D az egész társaság (8-9 ember rajtam kívül) kb. egy emberként ugrott nekem :para: ilyenkor nehéz nem azt hinni, hogy nem utálja a többség ezeket a filmeket...

 

Bár 2015 előtt hasonlókat tapasztaltam a prequellel is netes fórumokon, bár nem a saját korosztályomban, hanem az idősebb rajongóktól. A mostani helyzetben az a furcsa, hogy a saját korosztályomból kapják az ívet ezek a filmek. Én meg kvázi egyedül vagyok.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én biztos vagyok benne, hogy változik majd a TLJ-ről is a vélemény, ahogy a prequel filmekről is változott. Aki majd új élményként elölről nézve találkozik a Saga filmekkel, és rabul ejti ez a történet, annak tetszeni fog az egész, úgy ahogy van. Nekem van ilyen ismerősöm, aki a TROS mozizás előtt látta először az összes filmet, és fel sem merült benne ilyesmi kritika, hogy pl. Luke karakteridegen volna a TLJ-ben. Imádta az egész Saga-t. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Bár 2015 előtt hasonlókat tapasztaltam a prequellel is netes fórumokon, bár nem a saját korosztályomban, hanem az idősebb rajongóktól. A mostani helyzetben az a furcsa, hogy a saját korosztályomból kapják az ívet ezek a filmek. Én meg kvázi egyedül vagyok.

Ez valószínűleg ilyen generációs dolog. A prequel idején én hasonlóan egyedül voltam. Akkor gimisek voltunk és körülöttem mindenki vagy utálta vagy felejthetőnek tartotta a prequeleket. Én egyedül voltam, akinek tetszett. Olyan embert aki kifejezetten szereti ezeket a filmeket egész addig nem láttam, amig nem mentem el 2005-ben a fórumos ep.3 premierre. A Baljós után 6 évet kellett várnom erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2022. 01. 11. - 21:32, Yoda József írta:

Pár hete egy jó kis kollégiumi ivós estén azt találtam mondani, hogy a TLJ a legnagyobb moziélményem, és hogy imádtam Luke karakterét benne :D az egész társaság (8-9 ember rajtam kívül) kb. egy emberként ugrott nekem :para: ilyenkor nehéz nem azt hinni, hogy nem utálja a többség ezeket a filmeket...

 

Bár 2015 előtt hasonlókat tapasztaltam a prequellel is netes fórumokon, bár nem a saját korosztályomban, hanem az idősebb rajongóktól. A mostani helyzetben az a furcsa, hogy a saját korosztályomból kapják az ívet ezek a filmek. Én meg kvázi egyedül vagyok.

Ez egészen egyszerűen nem lehet az, hogy tényleg ennyi ember utálja. Sokkal inkább egyfajta csoportnyomás, egyfajta csordaszellem... ha az a mainstream éppen, hogy a Disney érát gyűlölni kell, Rian Johnson-nak pedig az emlékét is eltörölni, akkor természetesen kilóg egy olyan vélemény, ami ezzel totálisan szembe megy. De ezek az emberek - ez egészen biztos - hogy nem a saját véleményüknek adnak hangot, hanem a csoportnyomás miatt az adott csoport által elfogadott és egyetemleges igazságként hirdetett véleménynek, és mindenki hülye, aki másképpen látja. És sajnos úgy van, ahogy Ody is mondta... nem lehet ez ellen mit tenni! Ha egy YouTube videóban csak érintőlegesen is előjön a Star Wars téma, mindenképpen bele kel rúgni minimum egyet az új érába. Korábban is ez volt a Prequelek idejében sajnos... ez ilyen korszakonként jelen lévő dolog lehet.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Ez egészen egyszerűen nem lehet az, hogy tényleg ennyi ember utálja. Sokkal inkább egyfajta csoportnyomás, egyfajta csordaszellem... ha az a mainstream éppen, hogy a Disney érát gyűlölni kell, Rian Johnson-nak pedig az emlékét is eltörölni, akkor természetesen kilóg egy olyan vélemény, ami ezzel totálisan szembe megy. De ezek az emberek - ez egészen biztos - hogy nem a saját véleményüknek adnak hangot, hanem a csoportnyomás miatt az adott csoport által elfogadott és egyetemleges igazságként hirdetett véleménynek, és mindenki hülye, aki másképpen látja.

Nálam meg a "Star Wars nem érdekel" vagy "A' meg mi" esetleg " a gyerek szereti" a leggyakoribb vélemény... Hogy lehet 8-9 SW utálót találni egy csoporban? :)

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézz meg mondjuk egy IGN (Hungary) videót. Ha érintik a Star Wars-t benne (akár csak fél percig) tuti ekézik 1-2 mondat erejéig és csak ezt követően térnek rá az adott SW hírre vagy témára. Mindig így van!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az előzményeken nőttem fel mindig is nagyon szerettem őket, az eredeti trilógia már kevésbé tetszik, de azt is szeretem, A fórumnak is tagja vagyok 12 éve, nem sokat szólok hozzá, de napi szinten olvasom a hosszászólásokat. Az ébredő erőt négyszer láttam moziban a másik két részt kétszer-kétszer. Szóval próbáltam barátkozni velük tényleg rászántam magam nem egyszer, de egyszerűen nem jön be az új trilógia sajnálom. És nem akarok senkit megsérteni ezzel, de egyszerűen a mai napig nehéz megszoknom, hogy itt a fórumon mennyire szereti mindenki. Egyszerűen, amikor kijöttek a filmek döbbentem tapasztaltam mennyire tetszett itt mindenkinek. És nem az IGN meg a fröcsögő kommentek vannak ilyen hatással rám, mert legtöbbször ezen a fórumon követem az swt már a TCW eleje óta. És tényleg senkit nem akarok megsérteni akinek tetszik, csak nekem nehéz megérteni, hogy itt miért ilyen népszerű ez a trilógia. Kicsit kívülállónak is éreztem magam itt, ez miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Erről a Ziro.hu-n írtak egy remek cikket.

"Bár az első filmek azt sugallták, hogy a Tatuin a világ vége után jobbra található és ránézésre is jelentéktelen helynek tűnik, a bolygó egy viszonylag fontos pontja a galaxisnak, még akkor is, ha nem a Magvilágok egyike, hanem a Külső Peremvidéken található. Az egyik csücske a Fűszer-háromszögnek és két fontos csempészútvonal fut a közelében: a huttok által felügyelt Triellus Kereskedelmi út, és a Coruscantról a Korélia felé tartó Koréliai Futam, melyet a csempészek egészen a Ryloth-ig meghosszabbítottak."

 

És milyen jól illik ehhez az ep9-ben szintén tőle elhangzott mondat: "Confronting fear is the destiny of the Jedi."

Ebből kiindulva, van az a jelenet amikortól már Luke világos öltözékben van jelen a filmben. Onnantól Luke szerintem egy új, magasabb szintre lépett. Mondhatni beteljesítette az idézett mondatot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És egyfajta átmenetet is látni. Az ep6-ban és utána ugye fekete ruhát hord (nem ugyanazt végig). A Craiten viszont egyfajta fekete-fehér ruhát viselt, ugyanazt, amit Ben tanítása idején is hordott (ez látható rajta az ep7 előtt játszódó képregényekben). És csak az utolsó időszakban kezdte hordani a fehér/homokszínű ruházatot, a halála előtti években. Persze volt egy kis kitérő még, az ep8-ban viselt szürke, abszolút nem jedis ruházat, ami azt jelképezte, hogy a Jedi Renden kívülivé vált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Han Solo a TFA-ban: "He was training a new generation of Jedi. One boy, an apprentice turned against him and destroyed it all. Luke felt responsible. He just walked away from everything." :D 

 

Méghogy Rian Johnson szembe ment Abramsszel Luke kapcsán :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, ha Luke el lett batyva, mert nem ugrott első szóra, akkor most már Ben Kenobi is el van batyva? Mert ő sem ugrott első szóra, amikor az Organák a lányuk felkutatását kérte. Sőt Ben és Luke között igen markánssá vált a párhuzam az Obi-Wan Kenobinak hála. Mindkettő "eldobta" a fénykardját, mindkettő egyszerű mindennapi életre rendezkedett be. Az egyikből halász, a másikból hentes lett. Mindegyik elküldi a pi... szóval elküldi az arra kóborló Erőhasználókat, akik harcba hívják őket. Mindkettő közli, hogy a Jediknek béfellegzett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erről írtam a minap, hogy a Lucasfilm annyira berosált a TLJ fogadtatásától, hogy megcsinálták még egyszer ugyanazt Kenobival. :D 

De a világban is annyira megutálta mindenki, hogy még a konkurencia is átvette, hiszen a Star Trek: Picardban a címszereplő is ugyanígy lett megalkotva. És ott még reszketve hirdették is, hogy a TLJ-s Luke volt a minta. Amikor már a konkurencia is téged másol, akkor valamit jól csinálsz. :) 

  • Meglepő 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És úgy tűnik, Harry Potterék továbbra is követik az SW nyomvonalát, mert minő meglepetés, az eredeti szereplőkkel terveznek folytatást az eredeti filmekhez. Csak nem a ST hatását látjuk itten? De, ha egy megcsömörlött, mindenkitől elvonult Harry kerül elő, akir Hermione és Ron próbálnak előkeríteni, mert Voldemort lánya hatalomra tör, akkor gurulni fogok a nevetéstől a földön. :lol:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És úgy tűnik, Harry Potterék továbbra is követik az SW nyomvonalát, mert minő meglepetés, az eredeti szereplőkkel terveznek folytatást az eredeti filmekhez. Csak nem a ST hatását látjuk itten? De, ha egy megcsömörlött, mindenkitől elvonult Harry kerül elő, akir Hermione és Ron próbálnak előkeríteni, mert Voldemort lánya hatalomra tör, akkor gurulni fogok a nevetéstől a földön. :lol:

Most nem rosszból, de ezt a klisét nem a SW találta ki... Amúgy mindjárt elő lehetne venni akár a Macskafogó Cincinátuszát is, na meg Grabovszky-t.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nyivlán nem, de Luke Skywalkerrel ment tönkre sokak gyerekkora és ebből lett globális hiszti, nem Cincinnatusból. :) 

Szintén nem rosszból, de a "hiszti" amiatt lett, mert sokak felnőttek és az új SW (beleértve a PT-t is) nem tetszett nekik. És nem voltak (nincsenek) kevesen valamint már az a kor volt, amikor világgá is tudták kürtölni a véleményüket. Ez most az új hullám. 

+aki sok filmet látott, annak nehezebb újat mutatni, és a sokszor látott klisé már nem annyira izgalmas.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.