Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

EW interjú Michael Giacchino-val magyarul. Többek között kiderül belőle hogy csak 4 hét alatt írta meg a film zenéjét.

http://ovibankenobi.blog.hu/2016/11/24/negy_het_alatt_megirta_a_star_wars_uj_zenejet

Remékem egyedibb lesz, mint a Doctor Strange-dzsé. Az bármennyire tetszett is, helyenként nagyon a Star Trekre hajazott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallgasd meg a Jurassic Worldöt, az egyáltalán nem Star Trekes.

Na épp a Jurassic World miatt nyitottam most meg a topicot. Ugyanis ma azt néztem pihenésképp és kicsit meglepett, mikor a tokon (újra)felfedeztem Giacchino nevét.

Hát gyerekek... Akkor Ő nem is először dolgozik John bácsi után!

Őszintén szólva én már akkor rá gondoltam, mikor még nem volt 100%, hogy az ep7-re visszatér Williams.

De, most hogy ilyen lelkesedéssel és elánnal megoldotta azt, amit Desplat végül ejtett -legyen az ok bármi is- és hogy tudván már egyszer milyen jól megoldotta Williams témáit új zenékkel keverve;

annyira kézenfekvőnek tűnik, hogy neki kellett volna alapból is ezzel foglalkoznia.

Én mindenesetre nagyon nagyon örülők a cserének!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno az ep7 idején én is felvetettem Giacchinót, bár akkor még nem volt kész a Jurassic World sem, így nem tudtam, milyen zenét szerezhet, pusztán a Trekből ítéltem, illetve hát ha Abrams, akkor Giacchino is. :)

Nem tudom, hogy tudjátok-e, de amikor Abramsről kiderült, hogy ő rendezi az ep7-et, Giacchino remélte, hogy ő lesz a zeneszerző. Mint tudjuk, ez nem így lett, ezért Abrams kárpótlásul felajánlotta neki Finn korán elhalálozó barátjának, FN-3181-nek a szerepét. Ezután nem lennék meglepve, ha kiderülne, a Rogue One-hoz Abrams közbenjárásával szerződtették le. Amúgy, ha most jól szerepel, és Williams nem tudná vállalni a hátralévő részeket, szerintem Giacchino a legesélyesebb arra, hogy átvegye tőle a karmesteri pálcát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem is felmerült anno Jeff Jake miatt Misi mint lehetséges TFAs zeneszerző.

Amúgy én is csípem Misi zenéit. A Star Trek muvis reboot szériából nékem az Enterprising Young Men jön be legjobban de a Medal of Honor: Allied Assault videjó játék főtémája annál is jobban bejön. Ezt a kettőt mindenképp kiemelem a repertoárjából.

Nagyon várom én is hogy hallhassam az R1 mjuzikjait. Remélem lesz lázadós téma. Az érdekelne tán a főtémán kívül a legjobban így előre.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lost sem az. Viszont a legújabb munkája épp a Doctor Strange. Remélem nem épp mostanra fogyott ki az ötletből. :)

Nem hiszem, hogy ettől félni kéne, eleve, a Jurassic World sem olyan régi zene, aztán meg, ott van idénről még a Zootropolis, szóval szintén elég friss, és az sem trekkes - épp ellenkezőleg, az utóbbi idők egyik legjobb soundtrackja. Megjegyzem, szerintem a Strange zenéje sem trekkes, hiszen annak igen keleties vonásai vannak, ami egyáltalán nem jellemző az újvágású Trek-epizódok muzsikájára (a régiekre sem). Kisebb átfedések lehetnek a háttérzenékben, de az meg Williamstől sem volt idegen (ugye a Harry Potterben felhangzó Zam Wesell üldözési zene már-már ikonikus példa).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy ettől félni kéne, eleve, a Jurassic World sem olyan régi zene, aztán meg, ott van idénről még a Zootropolis, szóval szintén elég friss, és az sem trekkes - épp ellenkezőleg, az utóbbi idők egyik legjobb soundtrackja. Megjegyzem, szerintem a Strange zenéje sem trekkes, hiszen annak igen keleties vonásai vannak, ami egyáltalán nem jellemző az újvágású Trek-epizódok muzsikájára (a régiekre sem). Kisebb átfedések lehetnek a háttérzenékben, de az meg Williamstől sem volt idegen (ugye a Harry Potterben felhangzó Zam Wesell üldözési zene már-már ikonikus példa).

Csak sajnos itt nem háttérzenéről van szó:

 

Kb. a teljes első perc:

 

http://www.youtube.com/watch?v=O6Gkdme2bck

 

A Star Treknél is a főcímre gondolok.

http://www.youtube.com/watch?v=cyaf4SMLJBU

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak sajnos itt nem háttérzenéről van szó

Lehet, hogy én vagyok ehhez túlságosan sükebóka, de egy hangjegyni hasonlóságot nem hallok benne. Talán csak annyit, hogy akadhat hangszerek, amit mindkét zenénél jól hallhatóan dominánsan használtak, de amúgy totál elütnek egymástól. Más hangzásvilág, más hangulat, más stílus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is tagadhatatlan a hasonlóság. A Trek témája lassabb ezért nem feltűnő annyira. De szerintem ez legyen a legnagyobb baj.

 

Dzséjt: :D

 

Nagyon erős a hasonlóság. Ha jó lesz a zene, egy szavam sem lesz. Csak ne a Star Trek jusson az eszembe, mikor hallgatom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, lehet én vagyok ehhez már túl sükebóka, nekem álmomban sem jutna eszembe a Doctor Strange-ről a Star Trek. Pedig mostanában elég kusza álmaim vannak. Mondjuk, azt hiszem, most az előnyömre válhat a vájtfülüség hiánya, ha beüt a krach, és az RO zenéje hasonlítani fog. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, lehet én vagyok ehhez már túl sükebóka, nekem álmomban sem jutna eszembe a Doctor Strange-ről a Star Trek. Pedig mostanában elég kusza álmaim vannak. Mondjuk, azt hiszem, most az előnyömre válhat a vájtfülüség hiánya, ha beüt a krach, és az RO zenéje hasonlítani fog. :P

Arról nem tehetünk, hogy bot füled van. :D Egyébként megnyugtatásul közlöm, hogy JW EPIV-V zenéjében is van ST és még Alien utalás is nem egy. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó cikk. Nagyon tetszik a DS zenéje, és nem is jutott közben eszembe, hogy trekkes lenne.

Érdekes, nekem sem, a 12 éves lányom viszont egyből kérdezte a film után, hogy véletlenül nem ugyanaz-e a zeneszerző, mint a Star Treknél.

 

És most, meghallgatva a két főcím zenét, amit Donát berakott, már nekem is nagyon hasonlónak tűnik. Szinte ugyanazok a hangok, picit megkeverve, de még a hangszerelés is hasonló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább keverve a "problémát", nekem a Jupiter Ascending jutott eszembe a film után a zenéről :D Ugyanaz a zeneszerző, azt a zenét pedig nagyon szeretem, jobban ismerem, mint a Trekét. Szóval van itt minden, meglátjuk, mi sül ki ezúttal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.