Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha nincs idézet akkor a válasz annak szól aki a hozzászólás alatt van.

Ezt értem. Csak nem akartam elhinni, hogy nem vetted még meg a 7. rész zenéjét.. :peace:

 

On:

A libri.hu egyelőre az egyetlen hely ahol itthon is előrendelhető a Rogue One zenéje:

https://www.libri.hu/zene/rogue-one-a-star-wars-story-cd.html?p_id=5569

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a RO -t se fogom megvenni, akármilyen jó lesz. Gyűjtöm a pénzt rá. ;) Már persze ha megéri megvenni.

Nálam a zenei CD a lista végén kullog. Egyszerűen be kell osztani a zsét, és akár csak a youtube-ról letölthető MP3 formátum is kielégítően visszaadja a zenei hangzást. Akkor már inkább olyasmire költöm azt a pénzt, aminek nagyobb a hozzáadott értéke, minthogy ott porosodjon a polcon - ki járkál ma manapság Discmannel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a zenei CD a lista végén kullog. Egyszerűen be kell osztani a zsét, és akár csak a youtube-ról letölthető MP3 formátum is kielégítően visszaadja a zenei hangzást. Akkor már inkább olyasmire költöm azt a pénzt, aminek nagyobb a hozzáadott értéke, minthogy ott porosodjon a polcon - ki járkál ma manapság Discmannel?

Én is így vagyok ezzel. Az első hat is csak azért van meg, mert olcsón jutottam hozzájuk, de szerintem egyszer hallgattam csak végig őket. Idehaza PC-n hallgatok zenét, abban meg kényelmesebb elindítani a Winamp erre előkészített számlistáját, mint előkotorni a szerkényből a lemezeket, kiszedni a tokból, betenni a meghajtóba, megvárni, míg beolvassa... Kocsiban meg pendrive-ról hallgatok zenét (a mostani rádióban nincs is CD lejátszó már), biciklizés közben telefonról, gyalog meg újabban sehogy, de ha mégis, akkor is telefonról. A CD sajnos kiment nálam a divatból. Majd ha egyszer valahol belefutok leárazva, megveszem, hogy ott legyen a többi mellett, de amúgy nálam sem élvez prioritást. Túl drága ahhoz, hogy sose használjam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itthon asztali lejátszón jobban szól a CD mint az MP3. Én pedig csak itthon hallgatok zenét. :)

Na, így még elhiszem, hogy van értelme, viszont ez tényleg a zenehallgatási módszereken múlik. Én pl. sosem hallgatok asztali lejátszón zenét. De ha egyszer lenne (tízezer forintom) egy lemezjátszóm, arra szívesen feltenném bakelitként, annál érzem azt, hogy van olyan feelingje, hogy érdemes beruházni rá (még ha baromi drága is - mondjuk nem véletlenül).

 

Én is így vagyok ezzel. Az első hat is csak azért van meg, mert olcsón jutottam hozzájuk, de szerintem egyszer hallgattam csak végig őket. Idehaza PC-n hallgatok zenét, abban meg kényelmesebb elindítani a Winamp erre előkészített számlistáját, mint előkotorni a szerkényből a lemezeket, kiszedni a tokból, betenni a meghajtóba, megvárni, míg beolvassa... Kocsiban meg pendrive-ról hallgatok zenét (a mostani rádióban nincs is CD lejátszó már), biciklizés közben telefonról, gyalog meg újabban sehogy, de ha mégis, akkor is telefonról. A CD sajnos kiment nálam a divatból. Majd ha egyszer valahol belefutok leárazva, megveszem, hogy ott legyen a többi mellett, de amúgy nálam sem élvez prioritást. Túl drága ahhoz, hogy sose használjam. :)

Na, akkor megnyugodtam, hogy nemcsak én vagyok így ezzel. Már kezdtem a "legrosszabb rajongó" sarok körül téblábolni, de akkor eljövök onnan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedül azért sajnálom, hogy nincs meg a filmzene, mert így hiányos a gyűjtemény, mert különben én sem hallgatok lemezről zenéket. Egyelőre tényleg drága a vételhez, majd egyszer mondjuk egy ap7-8-9 közös kiadást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értelek titeket! Viszont olyan jó volt tavaly is kivenni egy eredeti lemezt a tokból -hacsak a filmzenét is- és az enciklopédiát lapozgatni rá karácsonykor.

Amúgy az MM is beszállt, ráadásul 16-ára jegyzi, és olcsóbban!

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_k%C3%BCl%C3%B6nb%C3%B6z%C5%91-el%C5%91ad%C3%B3k-star-wars-rogue-one-cd-1221836.html?utm_source=Arukereso.hu&utm_medium=listing&utm_campaign=Arosszehasonlito

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg nem mondanám, hogy nem Williams műve

 

Sőt, míg a VII-ben Williams-nek épp az volt a szándéka, hogy szembemenjen mindazzal, amit megalkotott, és újítani akart (dallamvilágában, hangszerelésében, stílusában is, nem csak az ismert témák hanyagolásában), itt ez alapján Giacchino célja egyértelműen a hasonlóság, a galaxis zenéjéhez való koherens illeszkedés, szóval még akár az is lehet, hogy a Rogue One zenéje jobban illeszkedik majd a korábban megismert (hogy úgy mondjam: pre-Disney) Star Wars-zenékhez, mint a TFA.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

még akár az is lehet, hogy a Rogue One zenéje jobban illeszkedik majd a korábban megismert Star Wars-zenékhez, mint a TFA.

 

 

Én pont ebben reménykedem. Alapvetően szép zenék vannak az Ep7-ben, de számomra egyik sem igazán SW. Ez az amit talán a legnehezebben tudok megmagyarázni, de valahogy úgy érzem hogy az Ep7 zenéje nem illeszkedik az eddigiek közé. Persze tudom sokaknak tetszett, de szerintem fontos hogy az új témák megalkotása mellett a régiek is bekerüljenek egy SW filmbe. Ez a kb 2 perces részlet pedig pont ezért biztató. Ezek alapján az az érzésem hogy a RO zenéjével nem lesz komoly bajom. Valahogy azonnal elkapott az SW hangulat.

 

A kérdés számomra inkább az, hogy lesz-e benne olyan ikonikus darab mint mondjuk a Duel of the fates. Én nagyon remélem hogy igen.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, mikor fog kiszivárogni a netre a zenei album. Az ep7-re már úgy utazhattam fel, hogy hallgattam az ep1-2-3-ra zenei anyagára meglehetősen emlékeztető dallamait, remélem, az RO-nál ismétli magát a történelem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogy egy hónap alatt írta meg ez számomra annyira hihetetlen. :D

Ahogy egy egyetemista készül fel 1 este alatt a vizsgára. Először elővette Williams jegyzeteit, aztán magába tolt 3 adag kávét, és nekiállt. :D

 

Viccet félretéve, ezek a fickók zsenik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy ezek a zeneszerzők nem semmik. Mondjuk mindez még mindig smafu az Alienshez képest, ahol a film premierje előtt hat héttel még nem volt zene, és Horner ezen időszak alatt írta meg és rögzítette azt a muzsikát, amiért végül, életében először Oscar-díjra jelölték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk SW filmzenét írni a legkönnyebb, mert a legtöbb zeneszerzőnek kölyökkoruk óta ez a legnagyobb álma. Szerintem mindegyikőjük legalább egyszer már elgondolkozott rajta, hogy az ő SW filmzenéjük milyen is lenne :D

Azért SW zenét szerezni kábé akkora felelősség és gúzsba kötő örökség lehet, mint rendezni egyet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk SW filmzenét írni a legkönnyebb, mert a legtöbb zeneszerzőnek kölyökkoruk óta ez a legnagyobb álma. Szerintem mindegyikőjük legalább egyszer már elgondolkozott rajta, hogy az ő SW filmzenéjük milyen is lenne :D

Ki tudja lehet nagyrészét már korábban megírta kedvtelésből :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk mindez még mindig smafu az Alienshez képest, ahol a film premierje előtt hat héttel még nem volt zene, és Horner ezen időszak alatt írta meg és rögzítette azt a muzsikát, amiért végül, életében először Oscar-díjra jelölték.

 

Egész pontosan 2 hét alatt írta meg, mivel 4 hétig nem tudott hozzákezdeni, ugyanis Cameron minden éjjel újravágta a filmet. Az utolsó, egyik legfontosabb zenei témát a felvétel előtti éjszakán írta.

 

Alexandre Desplat az egyik kedvencem, zseniálisan jó zenéket szerzett már karrierje során, bár nem éppen SW matéria egyik se. Giacchino viszont egy n+1 iparosember, egyetlen emlékezetes alkotás nélkül (ha van is valami maradandó a zenéjében, azt az eredeti zeneszerzőnek köszönhetjük, ő max. újrahangszerelte, lásd Jurassic World, Star Trek). Hát majd meglátjuk(halljuk).

Szerkesztve: - Odumin
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész pontosan 2 hét alatt írta meg, mivel 4 hétig nem tudott hozzákezdeni, ugyanis Cameron minden éjjel újravágta a filmet. Az utolsó, egyik legfontosabb zenei témát a felvétel előtti éjszakán írta.

 

Alexandre Desplat az egyik kedvencem, zseniálisan jó zenéket szerzett már karrierje során, bár nem éppen SW matéria egyik se. Giacchino viszont egy n+1 iparosember, egyetlen emlékezetes alkotás nélkül (ha van is valami maradandó a zenéjében, azt az eredeti zeneszerzőnek köszönhetjük, ő max. újrahangszerelte, lásd Jurassic World, Star Trek). Hát majd meglátjuk(halljuk).

Ccc...

Azért, mert te nem ismered, ő még batár jó zenéket írt...

http://www.youtube.com/watch?v=WetJOa4hTrQ

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.