Ugrás a kommentre

SimonZ munkái


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

A kéket azért tartom mégis jobbnak, mert kiegyensúlyozza a színvilágot: kék és vörös is van a kép alján és tetején is.

Ugyanez jutott eszembe nekem is, mikor a kardszín választáson filóztam ;) Sok lenne a vörösből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: Persze, magadnak inkább Grivis vagy klónos kéne, nem? :D

 

Nem igazán tudom, mi hogy néz ki egy pólóra nyomtatva. Inkább poszter jöhet számításba, és talán viszonylag szimplának is kell lennie... :) Hmm, gondolkodni fogok rajta. Bár a következő legvalószínűbb frissítés elvileg egy jó oldali EP3-poszter lesz, legalábbis remélem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: Persze, magadnak inkább Grivis vagy klónos kéne, nem? :D

 

Nem igazán tudom, mi hogy néz ki egy pólóra nyomtatva. Inkább poszter jöhet számításba, és talán viszonylag szimplának is kell lennie... :hmm: Hmm, gondolkodni fogok rajta. Bár a következő legvalószínűbb frissítés elvileg egy jó oldali EP3-poszter lesz, legalábbis remélem. :)

Nem, magamra nem gondoltam ilyesmit... bár ha mindenképp kéne egy, akkor ersze az egy Grivi+klónok póló lenne:)

 

 

Olyan kéne amin kékes az alap, és nincsenek fekete csíkok a tetején+alján. Pl a http://simonz.co.hu/wallp/ep3/800/must-obi4.jpg azért nem jó, mert ott a fekete csík, és ez nagyon zavaró lenne... persze a legjobb, ha a háttérben is Obik sorakoznak, esetleg nem is csak Ewan hanem Sir Alec is. Vagy, mittudomén, Hoth-os kép Ben Kenobiról háttérnek, elöl meg Obi-Wan mered fénykardostul...:) Ja, és olyan sem hiszem h jó lenne amin egy fél fénykardpenge lelóg a képről...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme: :hmm:

 

evilposter-ep3.jpg goodposter-ep3.jpg

 

(Háttérképverziók az oldalon.)

 

Érdekes együtt a két kép. Úgy érzem, a gonosz-poszter nem sugározza magából a tömény gonoszságot, bár látszik rajta, hogy gonoszak a figurák. De a ragyogó csillagos háttér valahogy távolivá teszi ezt, olyan, mintha fényévnyi távolságból szemlélnénk őket, és nem érezni bennük a kegyetlenséget. Mintha mesei vagy mitikus gonoszokat néznénk. A kék és a vörös színek összhangja valahogy meglágyítja az egész kép hangulatát, és ettől az egyik kedvencem lett.

A kék-vörös párja a kék-zöld, ezért lettek ezek a jók képének főszínei. A lágyító hatás itt is érvényesül, de ez sem egy tiszta világos oldali kép, mert ebben az epizódban a világos oldal némiképp szétzilálódott: nem az a nyugodt, békés, időtlen valami, amilyennek akkor mutathatnám, ha az egész sagán tekintenék át. Itt nyugtalanabb, és sötétségbe borul, ahogy Anakin mögött látszik: Coruscantnak bealkonyul, és a jó oldalnak 1000 év után fedezékbe kell húzódnia innen.

Anakin kisebb lett, és valamivel világosabb arcát mutatja, mint a másik képen - de nem eléggé, mert a világos háttér mögül erősen előreugrik (a vörös lávamezőbe szépen belesimult) és a kardja ráadásul Obi-Wan torkának szegeződik. Emellett az alakja kisodródik a kép középsíkjából a széle felé. A kép hangsúlya így még inkább áttolódik Yodára, akinek az arckifejezése szintén a "gondterhelt világosságot" mutatja.

Szóval ezek nem "kemény gonosz" és "tisztán jó" poszterek, hanem sokkal árnyaltabbak. A tömény verziók talán később jönnek majd... :)

 

Krande: már van ötletem, ha lesz időm, dolgozni fogok vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elárulok valamit, Zoli :hmm: A gonosz oldalt bemutató képet valahogy nem szeretem, de a JÓ OLDALI ZSENIÁLIS! Egyszerűen fantasztikus a zöld-kék összhang. Nagyon jó. A másik képpel nekem az a bajom, hogy a pirosat-kéket nem tudom összhangba hozni, és nem érzem a sötétséget mögötte. De ez legyen az én gondom. A másik kép viszont isteni!!!!!!!! A legjobb kép, amit láttam tőled eddig.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gonosz oldalt bemutató képet valahogy nem szeretem, de a JÓ OLDALI ZSENIÁLIS!

Valahogy én is így vagyok vele :) A gonosz oldali nem tudott megfogni, viszont a másik egy remek. A hozzáfűzőtt elemzés pedig igazi alkotói csemege :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoztad a szokásos színvonalat. :hmm: A külön leírás pedig nagyon jó!

 

A második képnél nem oda illőnek érzem Anakint, a sötét ruhájában. Nem illik bele az amúgy remek hangulatú képbe. Bár lehet, hogy ez volt a cél. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik ez az Obi torkának szegezett fénykard :hmm:

 

Külön gratula még a Palpi-Yoda párhuzamért.

A rosszék csoportképével meg szvsz az a baj, hogy ők nem illenek össze. Anakin Dookut kiiktatta, Grivit is csak a Tanácson múlt h nem SK juttatta roncstelepre... Dooku lekezelte Anakint, és bűnbaknak szánta Grivit. Grivi meg elkobozta Anakin fénykardját. Egy szóval: Palpi tartja össze a "csoportot" de akkora hangsúlya meg nincs h valóban összetartsa őket (Yoda mintha nagyobb lenne nála) úgyhogy van egy kis káoszka náluk. Ugyanezt a jóknál Anakin képviseli :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemszereted Obit? :hmm:

Megölte Mault. Megölte Grivit. A hihetetlenül pocsék időzítésével Padmé ellen fordította Anakint. Aztán otthagyta megsülni. Aztán Luke-ot nekiállt az apja ellen uszítani. Végül Vader is azért nem élte túl Palpi megröptetését, mert Obi miatt pár életfenntartó kütyüt kellett hordania, úgyhogy végülis még ő is Kenobi lelkén szárad.

 

Másegyéb bajom nincs vele annyira...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú, nem gondoltam volna, hogy így beindulnak a hozzászólások... Egy csomót gondolkodtam, mielőtt beszúrtam a leírásokat, mert nem akartalak fárasztani velük Titeket. Ezek szerint megérte.

 

Lokatelli: igen, ezzel a két képpel (a saját szempontomból) megvalósítottam, amit ki szerettem volna fejezni. Ettől tartoznak a kedvenceim közé, mint pl. az ötös sorozat a III. rész párbajairól, vagy a még be nem fejezett korábbi posztersorozatom, amiből az EP1 hiányzik.

 

Donát és MissKarrde: amikor csináltam a képet, és kitaláltam a kék-vörös párosítást, gondoltam rá, hogy lesznek, akiknek nem fog bejönni... :) De bíztam benne, hogy a többségnek nem lesz nagyon furcsa.

 

Ody: Anakin annyira illik oda, amennyire a Jedi-rendbe. :) Végülis lehetne ott is, de Sith-nek valamivel alkalmasabb.

Mint írtam, szándékosan nem "tisztán világos" hatású képet akartam csinálni, mert a III. részben összetettnek érzem ezt a dolgot. A jók sötét utakra kényszerültek - részben önhibájukból. Kényszerpályán mozognak, és bár megvan bennük a akarása, sok lehetőségük nincs rá, hogy ezt kövessék. Anakin ezen a képen számomra azt jelképezi, hol állt ő (és hova térhet majd vissza), valamint azt, hogy ő az, aki belülről bomlasztja a dolgokat (míg Palpatine kívülről), és neki (is) köszönhető a sötétség.

 

Krande: így van, van egy kis káoszka a gonoszok között is. Nincs összetartás. Szinte mindenki áskálódik a másik ellen. Palpatine palástja teljesen elhatárolja a nagyurat Dookutól (miközben egy kicsit Anakin felé irányítja a tekintetet), aki mindenki mástól is távol áll. Ez a csuklya védőernyőt képez Anakin és Palpatine feje fölött: ők azok, akik középen vannak, és akiknek végül együtt kell működniük. Palpatine figurája valóban nem tartja össze ezt a csoportot, de hisz nem is akarta a filmben sem: neki csak Anakin kellett. Yoda a másik képen sokkal jobban összefogja a jó oldalt.

És zöld barátunk természetesen nagyobb, mint az Uralkodó, elvégre ő győz mindennek a végén... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feltöltöttem néhány avatarméretű képet. Majd idővel bővíteni fogom, és elérhetővé teszem az oldalamról is őket. Egyelőre még nem publikusak, csak itt:

 

http://simonz.web.elte.hu/avatars/

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.